KEN i Let vooral op dit adres. FOTOGRAFIE 8. III DER PLAflï Tandarts BUIJS Verhuring bij Inschrijving Pracht waaier garnituur Schitterend dressoir 0-A. 1115,- 160,- a- Het Woon- met Winkelhuis DE SALAMANDER Vraagt ons Advertentie-tarief HQBBEMSTRAAT MIDDELHARNIS Ons werk is onze reclame tabletten bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts A f K STÖOMBOOÏDÜENSI EERSTE BLAD RECHTZAKEN ADVERTENTiËN Finke Dienstbode Adverteert in „ONZE EILANDEN" DE BENEFICIE Als gevolg1 op mijn vorig Onze meubelen zijn beter!!! JOH. HOEBE 215 Goudsche Singel 215 ROTTERDAM f 17,50 Dwarss,,iegel f 10,75 Moderne Meubels VERKOOPING Op Woensdag, 16 Oct. 1929 bij Inzet Op Woensdag, 23 Oct. 1929 bij Afslag MIMOSA-DROPPELS, Dienstregeling ZATERDAG 19 OCTOBER 1929 FEUILLETON. DOOR EENS ANDERS SCHULD. GIMBORN'S JIJANOl e ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 16 OCTOBER 1929. KANTONGERECHT TE SOMMËLSBIJK. Zitting van Vrijdag 11 October 1929. A. B., 53 j., werkman te Middelharnis, staat terecht wegens overtreding der Leerplichtwet Het O. H. zegt, dat hier te doen is met een geval van herhaling. Daar de eerste strafoplegging blijkbaar niet geholpen heeft, zal er nu een zwaardere straf opgelegd moe ten worden. De overtreding draagt een ernstig karakter, want de kinderen moeten behoor lijk leeren, om later door het leven te komen. Geëiseht wordt 1,— subs. 4 dagen hech tenis. Beklaagde wordt veroordeeld tot ƒ1,— suhs. 1 dag hechtenis. C. J., 40 j landbouwer te Sommeisdijk, wordt ten laste gelegd het te werk stellen van een leerplichtig kind. Verdachte voert tot zijn verontschuldiging aan, dat hij slechts met groote moeite 'n koewachter krijgen kon. Het O. M. meent, dat ook tegen dit feit ernstig moet worden opgetreden en eischt 20, subs. 20 dagen hechtenis. Veroordeeld tot 12,subs. 6 dagen hechtenis. M. de B., 71 j., landbouwer te Middelharnis, staat terecht wegens eenzelfde feit. Verdachte zegt dat hij moeilijk een koe wachter kon krijgen. Het O. M. vindt het treurig, dat de men- schen hier maar niet begrijpen, dat de kin deren naar school moeten om wat te leeren. Eisch 20, subs. 20 dagen hechtenis. Verdachte zegt, dat het een kind was uit een arm gezin en dat de vader er op aan gedrongen had om den jongen te nemen. Verdachte meent, dat hier barmhartigheid boven recht moet gaan. Het O. M. merkt op: „Een mooie barm hartigheid". Verdachte wordt veroordeeld tot 12,— subs. 12 dagen hechtenis. G. L. W., 44 j., landbouwer teDirksland, wordt ten laste gelegd het te werk stellen van leerplichtige kinderen om kruisbessen te plukken. Verdachte zegt dat hij de kruis bessen verkocht had aan Kastelein en dat volgens afspraak deze voor plukkers zou zorgen. De kinderen zijn per auto naar het kruisbessenveld gebracht en daar heeft ver dachte ze uitdrukkelijk afgevraagd, of ze boven de 14 jaar oud waren, welke vraag door alle plukkers bevestigend werd beant woord. Verdachte is er dus tusschengeloopen, maar de politie is ook nog beetgenomen, want hem hebben ook nog enkele leerplich tige kinderen wijs gemaakt, dat ze ouder dan 14 jaar waren. Verdachte heeft gedaan wat hij kon. Het O. M. meeiU, dat het eenvoudigste zou zjjn geweest, wanneer verdachte de kin deren een schriftelijke verklaring had laten overleggen van een autoriteit, het hoofd van de school bijvoorbeeld, dat ze niet meer leerplichtig zijn, het belang van het onder wijs gaat voor. Verdachte voert hiertegen aan, dat die ouders toch ook wel geweten hebben waar die kinderen een heelen dag naar toe gingen en die hadden hun kinderen dan toch wel thuis kunnen houden. Het O. M. zegt: U blijft de verantwoorde lijke persoon, en eischt ƒ20,—subs. 20 dagen hechtenis. Verdachte vindt den eisch hoog; wanneer hjj willens en wetens gezondigd had, zou het wat anders geweest zijn. Het O. M. antwoordt, dat het den indruk heeft flinke boeten te moeten eischen, anders helpt het niet. Verdachte wordt veroordeeld tot ƒ15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Terecht staan: I. de K., 32 j.; J. V.23j.; D. de K., 26 j.; L. A,, 20 j., en J. S. 26 j., allen arbeiders te Sommeisdijk, wien ten laste wordt gelegd op 3 Juli J. K., landb. te Sommeisdijk, te hebben nageschreeuwd. Als getuige wordt gehoord J. K., land bouwer te Sommeisdijk, die zegt, dat het niet voor het eerst is, maar dat hij door dit groepje bij herhaling is uitgejouwd. Verdachten ontkennen het ten laste ge legde, een paar van hen zegt, getuige alleen maar gevraagd te hebben Moet je ook niet gaan stemmen? Op de vraag van den Kantonrechter aan getuige, wie der verdachten zich aan het feit schuldig gemaakt hebben, antwoordt getuige dit niet te weten, hij heeft ze alleen hooren schreeuwen, maar heeft niet gezien wie het gedaan heeft. Gehoord wordt getuige M. S., 27bouw knecht te Sommeisdijk, die ook wel heeft hooren schreeuwen, maar niet gezien heeft wie het deed. Het O. M. zegt, dat, als niet met zekerheid vast staat wie de schuldige is, er ook geen veroordeeling volgen kan, en vraagt dan ook bij gebrek aan bewijs vrijspraak, maar wil er deze jonge menschen toch met nadruk op wijzen, dat zij zich voortaan fatsoenlijk te gedragen zullen hebben, want het kon wel eens zijn, dat op hen gelet zal worden, en dan zouden zij er bij een volgende overtreding niet zoo gemakkelijk afkomen. Verdachten worden wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Terecht staan: P. J. de B., J. v. d. H., C. v, E. en E. C. S. en bij verstek P. W., wien ten laste wordt gelegd aan den haven- dijk te Middelharnis met steenen te hebben gegooid op een schuur van de firma 0. Esselink. Gehoord wordt getuige C. E., 41 j .beton- fabrikant te Middelharnis, die desgevraagd zijnde verklaart, dat er op den Zondagavond onder kerktijd met steenen is gegooid op zijn schuur, waardoor er verscheidene ruiten kapot gegooid zijn, steenen en scherven glas had getuige in het hooi van de schuur ge vonden. De schade bedraagt 7.50. Wie het hebben gedaan weet getuige niet. Gehoord wordt P. K., landbouwer te Mid delharnis, die verklaart v. d. H.,v.E.en W. te hebben zien gooien, getuige heeft keien op zolder zien vallen. Gehoord wordt getuige W. H, 50 jveld- arbeider te Middelharnis, die W. en v. d.H. heelt zien gooien. Het O. M. zegt, dat sinds hij op Flakkee komt, de balbadigheid geluwd was, doch in den laatsten tijd blijkt zij het hoofd weer op te steken. Er zullen strenge straffen op toegepast moeten worden. Tegen W. wordt geëiseht 5 subs. 5 dagen hechtenis en tegen v. d. H. idem en tegen v. E. 4 subs, een week tuchtschool. De B. en S. worden schul dig verklaard zonder oplegging van straf. Veroordeeling van alle verdachten idem. C. M. P., zonder beroep te Ouddorp, thans tijdelijk te Ooltgensplaat, wordt ten laste gelegd het laten loopen van kippen op grond van een ander. Als gemachtigde in deze zaak treedt op A. P., die opmerkt, dat, wanneer de ambte naar volledig met de situatie te Ouddorp bekend was geweest, hij in geen geval tot vervolging zou zijn overgegaan. Gemachtigde zet uiteen, dat verdachte haar goederen ver kocht had. Het geldt hier een faillissement. Verkooper had het kippenhok afgebroken en de beesten liepen maar los. Ook deze kippen behoorden tot het faillissement. Het betreft hier een onbillijke bejegening, het is zoekerij van J. Bosland. De Kantonrechter merkt op, dat het een Ouddorpsche kwestie is. Gemachtigde bevestigt dat en merkt op, dat er vijandschap van zijn zwager achter zit. Het O. M. merkt op, dat de kippen toch door verdachte gevoederd werden. Gemachtigde zegt, dat dit bij een faillisse ment een usantie is, de curator zegt ge woonlijk, dat de eieren door den failliet behouden mogen worden, wanneer deze zorgt, dat de kippen voeder krijgen. De Kantonrechter vraagt aan wie de kippen thans behooren. Gemachtigde antwoordt, dat deze door derden zijn gekocht. Het O. M. zegt, dat het hier een heelen samenhang van feiten betreft en vraagt schuldig verklaring zonder oplegging van straf. De gemachtigde dankt het O.M. voor dezen eisch, doch merkt op, dat het hier niet om de knikkers, doch om het recht van het spel gaat, en voegt er aan toe, dat door ernstige nalatigheid van de betrokken autoriteiten, n.l. notaris v. d. Berg en den curator mr. Zaaijer, zijn zuster in de grootste ellende gekomen is. Yerdachte wordt schuldigt verklaard zon der oplegging van straf. H. S. v. E., 40jlandbouwer te Sommeis dijk heeft kinderen in den leerplichtigen leeftijd te werk gesteld. Gehoord wordt getuige J. v. V., 30 jaar, koopman te Botterdam. Deze zaak wordt aangehouden. Idem wegens zelfde feit de zaak van W. R. J. H., 41 j landbouwer te Melissant. A. J. v. V, 22 j„ landbouwer te Ooltgens plaat, had zijn paard laten loopen op land van een ander. Gehoord wordt getuige H. K., 33 j\, land arbeider te Ooltgensplaat, en getuige H.B., 49 jaar, landbouwer te Ooltgensplaat, welke laatste wel niet gezien heeft, dat het paard in zijn land liep, maar het was aan de spo ren te zien, terwijl het paard wegens den honger de wei was uitgebroken. Getuige had 25 schadevergoeding gevraagd, doch verdachte had maar 6 geboden. Dat is te weinig. Yerdachte zegt, dat hij niet gezien heeft, dat zijn paard er liep, maar den anderen morgen was het beest op zijn erf gekomen, gebrek aan eten heeft het in geen geval, maar verdachte had aan beide getuigen vijf en tien gulden schadevergoeding aangeboden, waarmede zij geen genoegen namen. Op z(jn voorstel om door een door den burge meester benoemden deskundige de schade te laten vaststellen, wilden zij niet ingaan. Verdacnte wordt veroordeeld tot 2 subs. 2 dagen hechtenis. Eisch was idem. T. J. S., 46 j,, landbouwer te Den Bommel, was de vorige maal als getuige gedagvaard en wederrechtelijk weggebleven. Verdachte ontkent wederrechtelijk wegge bleven te zijn, maar had door een auto, die den weg versperde, een paar minuten opont houd, waardoor hij juist even te laat kwam. Het O. M. wil hiermede rekening houden en eischt 3 subs. 3 dagen hechtenis. Ver oordeeling idem. Dezelfde staat terecht wegens het laten loopen van koeien op grond van een ander. Het O. M. eischt 5 subs. 5 dagen hech tenis. Verdachte vraagt of hij zijn ondergeschikte, wiens schuld het is, op dit feit kan ontslaan. De Kantonrechter antwoordt op civiele zaken hier geen advies te geven, verdachte moet maar naar een advocaat gaan en wordt veroordeeld tot 5 subs,5 dagen hechtenis. Terecht staan: B. K. en J. B., zonder be roep te Middelharnis, die zonder daartoe gerechtigd te zijn, zouden geloopen hebben op grond van een ander. B. K. voert tot hare verdediging aan, dat ze al dertig jaar daar geloopen heeft, het is publieke pad, iedereen loopt er. Verdachte B. verklaart hetzelfde. Gehoord wordt de eigenaar J. K, 29 jaar, los arbeider te Middelharnis, ep diens huis^ vrouw E. de Gdie verdachten op dien grond hebben zien loopen, terwijl het bordje met verboden toegang reeds was aaDgebracht. Het O.M. meent, dat uit het getuigenver hoor wel is komen va3t te staan, dat getuige J. K. gerechtigd was den toegang daar te verbieden, maar overigens vindt hij de zaak van zoo weinig belang, dat hij verdachten wel schuldig verklaart, doch zonder opleg ging van straf. Veroordeeling idem. K. D., 51 j., landbouwer te Middelharnis, zou zonder daartoe gerechtigd te zijn zjjn koeien hebben laten loopen op grond van een ander. Verdachte erkent het ten laste gelegde en zegt, dat direct nadat het ter zijner kennisse was gebracht, hij de beesten heeft terugge haald en zijn land voldoende omheind heeft. Overigens vindt hij het moeilijk verklaar baar, dat Kastelein van deze kwestie een rechtzaak heeft laten maken, en hij zou het alleen kunnen verklaren uit het feit, dat Kastelein boos geworden is, omdat verdach- te's arbeiders, die in de nabijheid werkten, het gezien hebben zonder de beesten terug te halen. Te meer daar verdachte meermalen hetzelfde ondervonden heeft met een stier van Kastelein. Gehoord wordt getuige M. K. 36 j.,land bouwer te Nieuwe Tocge, die opmerkt, dat boeren van dergelijke feiten niet licht recht zaken makeD, maar het is getuige nu al viermaal overkomen. Verdachte zegt dan niet te kunnen be grijpen waarom Kastelein hem dan nooit eens gewaarschuwd heeft, dan had hij zijn land eerder afgeheind. Geëiseht wordt 2 subs. 2 dagen hech tenis. Veroordeeling idem. P. B., 18 j., boerenknecht te Den Bommel, beeft uit baldadigheid met water gegooid naar voorbij fietsende meisjes, waardoor er een van de fiets viel en haar knie en aan gezicht bezeerde. Verdachte zegt niet uit baldadigheid, maar uit gekheid gegooid te hebben. Het O. M. antwoordtDat is hier synoniem. Nadat twee getuigen gehoord zijn, wordt verdachte veroordeeld tot 5 boete subs 5 dagen hechtenis. De eisch was idem. De vader van verdachte was ook meege komen en meende recht te hebben op ge- tuigengeld, wat niet het geval bleek te zijn Het O.M. merkte op: Dat moet je voor de opvoeding van je kind maar over hebben. Terecht staat H. de B., 31 j te Middel harnis, wegens rijden zonder licht. Geëiseht 5 subs. 5 d. hechtenis. Veroordeeling idem gevraagd voor dag en nacht. Brieven: Mevrouw DOUW. Regentesselaan 42, DEN HAAG. ADERVERKALKING Neiging tot aanvallen van duizelig heid. Vraagt gratis brochure No. 2. Dr. GEBHARB Co. v. Alphenstr. 112, DEN HAAG. houdt voortaan des Maandagsmorgeits GEEN spreekuur. voor den tijd van 7 jaren (11929—1936) Voor de perceelen Bouwland aan den Tonnischenweg en Biermansweg, in het Oudeland te Oude Tonge, Sectie C, nummers 318, 319, 1926 en 1927, samen groot 3 23.10 Hecta ren (7 gem. 11 roeden Voornsche maat In huur geweest bij den heer JOB DUIJM te OUDE TONGE. Jaarlijk- sche pacht bij vooruitbetaling 70,— per 0.45 95 H.A. (Voornsch Gemei). Ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. DUIJM te ROTTERDAM. Inlichtingen bij Notaris P. A. VAN BUUREN te Middel harnis, ten wiens kantore de in schrijvingsbiljetten voor de massa moeten worden ingeleverd vóór 30 October 1929. 3-2 praatje is mij van verschillende zijden om inlichtingen gevraagd over de Pellets volgens Dr. J. B. MEENK. NUdeze zijn HET aangewezen middel tegen den strengsten hoest. Ze bestrijden ze onmiddellijk. Bij Asthma of kriebeling in de Keel is er niets, wat aangenamer werkten de keel vochtig houdt en U nachtrust verschaft. Portret van Dr. J. B. MEENK op het doosje en de driehoekzegel E. M. B. achterop. 100 Pelletjes in 1 doosje voor f 0.30 bij Uw Apotheker of Drogist te bekomen. Waar niette verkrijgen, schrijft aan E. M. BRASKAMP, Rijswijk (Z.-H.) deze zorgt dan, dat U een doosje franco in Uw bezit krijgt. 3—1 Voor goedkoope meubelen moet U naar Rotterdam Dan natuurlijk naar: veerend, met erin gevuld met langdurige garantie sief eiken, 130 c.M. breed Ze zijn er weer!! - Onze enorme reclame: Wegens vertrek telkens des avonds 7 «mr in liet Hotel SPEE te Sommeisdijk Ten verzoeke van den Heer JOSEPH KERN, aldaar. waarin tal van jaren manufac- fuurszaak is gevestigd op den hoek van den Dubbelen Ring te Sommeisdijk. h. Het Woonhuis waarin Kapperszaak aan den Dubbelen Ring aldaar. Hef perceel Tuin- of fiooingaardland met schuurtje aan den St. Nicoiaas- of Hovendreef al daar, groot 0.08.94 Heet. (66 roeden S.M.) Notaris VAN BUUREN. BREUKBANDEN I alle soorten met en zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwaien, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE f 2,25 per flacon. INJECTIE f 1,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen. 2E ATELIER VANAF HET STATION i„ h A vooral op den- naam Sanapirin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak envervalsching. Prijs 40 en 75 cf. Proefb.ui sjes 25 ct. p ISf Apoffc. «o OregWeB. MIDDELHABNIS-ROTTERDAM v.v. via VLAARDINGEN s. s. „MIDDELHARNIS" aanvangende 6 Oct. 1929 van Midcielfaarais op Maandag en Dinsdag V. Middelharnis 4.30 vm. A.Vlaard. 7.00 vm.* A. Rotterdam 8.00 vm. Overige dagen (heb. Zon- en Feestd.) V. Middelharnis 6.40 vm. A.Vlaard. 9.10 vm.** A. Rotterdam 10.00 vm. A. Brlelle 10.25 vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag V.Rotterdam2.15nm. V.Vlaard. 3.0 Onm. -f A. Middelharnis 5.30 nm. Overige dagen (heb. Zon- en Feestd.) Van 9 October t/m 5 November en vanaf 12 Februari. V. Rotterdam 3.15 nm. V.Vlaard. 4.00 nm ff V. Brlelle 2.25 nm.§ A. Middelharnis 6.30 Van 6 November t/m 8 Februari! V. Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard. 3.00 nm. f A. Middelharnis 5.30 nm. In aansluiting op den trein van 7.21 vm en 7.12 vm. van Vlaardlngen. In aansluiting op den trein van 9.21 vm. en 9.42 vm. van Vlaardlngen. t In aansluiting op den trein van (14.40) 2.40 en 14.51 (2.51 nm.) te Vlaardlngen ff In aansluiting op den trein van 15.40 (3.40) nm. en 15.51 (3.51) te Vlaerdfngen. Te Vlaardlngen overstappen. AU Feestdagen zijn te beschouwen: NWnwjaaridag, 2e Paacchdcg, HemeWaartidag fa Piafeiterda? en de bald© Karotdaeen. Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. Prijs per kwartaal f 1,— Losse nummers 0,076 ADVERTENTIËN van 1—6 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaapvragen f 1, per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Week-revue. Binnenland. De eene ongelukkige tijding heeft de af- geloopen dagen de andere gevolgd. Onder Honselaarsdyk: is een agent van politie uit Naaldwijk het slachtoffer geworden van een aanrijding met een auto van een graanhan delaar uit 's-Gravenzande, onder Moergestel is een 25-jarige jachtopziener in de bosschen doodgeschoten gevonden, waarschijnlyk een daad van wraak van stroopers, terwijl heel Rotterdam nog in beroering is als gevolg van den luguberen zedenmoord gepleegd in den polder Blijdorp, waar de tienjarige Maria van Os op beestachtige wijze door een tot heden nog onbekend gebleven beestmensch is vermoord. Misdrijven als deze behooren gelukkig tot de grootste zeldzaamheden in ons landje en direct na het bekend worden van den moord heeft de politie uitgebreide maatregelen tot opsporing van den vermoe- delijken dader getroffen. Er zijn talrijke ar restaties verricht, ieder spoor werd naarstig en nauwkeurig gevolgd, het publiek tracht de politie op alle mogelijke manieren te steunen, doch tot heden zyn de resultaten maar magertjes. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet, er komen nog steeds nieuwe aanwijzingen binnen, doch hoe meel de tijd verstrijkt, des te zwaarder wordt het onderzoek. Het slachtoffer is onder ontzaglijke belang stelling, duizenden stonden langs den te vol gen route geschaard, te Rotterdam begraven. Indertijd is er van verschillende kanten gemopperd over het feit, dat aan het depar tement van defensie, minister Lambooy, nu burgemeester van Hilversum, de ambtenaren van het departement wegens de warmte dezen zomer een vrijen middag kregen. Hoe onverstandig is deze critiek wel geweest. Deze maatregel moet in den zomer veel vaker worden getroffen, want de departe mentsambtenaren in ons Haagje zijn zoo zwaar belast, althans eenigen, dat hun taak veel te zwaar is. De heeren raken zoo ver moeid, dat ze belangrijke officieele stukken niet eens op tijd kunnen doorgeven. Tusschen het gemeentebestuur van Nij megen en het departement van waterstaat waren onderhandelingen gaande over de toe komstige Waalbrug en tot groote verwon dering bleven deze onderhandelingen steeds maar slepende. By de openstelling van de brug te Grave, waar de nieuwe Minister van Waterstaat tegenwoordig was, was de ge meente Nijmegen vertegenwoordigd door den loco-burgemeester. Deze bracht de hangende kwestie bij den minister ter sprake en hier bij bleek, dat de nieuwe bewindsman er ge heel onkundig van was, dat de gemeente Nijmegen reeds lang voorstellen over de nieuwe Waalbrug had ingediend. Deze docu menten hebben eenige maanden gelegen in een mogelijk stoffig laadje van een ambte naar van het departement. De heeren moeten wat vaker naar Scheveningen, ze hebben het noodig. Nogmaals de critiek tegen den heer Lambooy waren ongegrond. De aangek Zondag bovel doen uitstellij boven ons la[ en ontzag i| statig als e ruim dreef, Deze toch! lende kringel en het Tweed! heeft hierin s vragen hieroj staat te riet waaghalzen, j nog versletel boven ons li Zondagsheilif beschouwd, doeling den zoodat er dal stige gevoel! zoodat het vj schijnt. Wat| dagsheiliging^ schijnlijk reel woonste zaal en als net ti geregelde Ze| herdacht, dal vanzelfspreke woordig W. HEIMBURG. VERTALING VAN HERMINE. (Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) Hugenbergj tionaal en ningspolitiekl om hiertegen een wetsont! tot een „Vq waarbij de te of tegen de De stemmin| paald van 16 reeds is begd geen 4 milli petitie uitgej nationale-recl stal gezet, stemming in mag worden Bovendien Hugenberg avond der- een groot aal o.w, alle te denten van commissaris:! universiteite» Duitsche stel dustrieelen, titie gerichtl gericht. Hie: tijdperk, wa. wereldoorlog KLEffmSIA LAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren 20) Toen ik weigerde om de zoolang beraamde reis voor mijn gezondheid te ondernemen, schonk hij mij een beelderig pony wagentje, om in de gelegenheid te zijn eiken dag zooveel mogelijk fnssche lucht te scheppen, en op een goeden dag stond er een nieuwe, prachtige pianino in mijn kamer. Gelukkig was de oude er naast blijven staan, en ook de pony maakte ik 't niet lastig. Geheel Westenberg hield de oogen op de nieuwe huishouding van de jonge mevrouw Wohneijer gevestigd, en waar ik mij vertoonde, hoorde ik het fabelachtig geluk roemen, dat mama ten deel was gevallen..Zelfs tante Eegenberg raakte verzoend met de manieren van den man en vond dat „Leen" hem al terdege gedresseerd had, zoodat ik ten slotte net mijn gevoelen, met mijn koelheid te midden van al die andere menschen als een witte raaf overbleef. Mama's bezorgde blikken zeiden mij dat dit haar innig griefde. Ja, maar was zij waarlijk gelukkig? Aan den :enen kant gaf de mogelijkheid dat zij 't was mij ust, aan den anderen vond ik 't een onuitstaan bare gedachte, dat zij met dien man tevreden zou kunnen zijl thans zelden j vroeger eenige I betrapte ik mij staarde om d| scheen 't mij moed ontbrak J nooit waaroi bezat immers maar kan begJ zoo tevreden v ,.Hij is heel I over haar huisl was altijd haaj fout, die zij gel „Hij heeft zoo-j Op dit oogei] deur en lachtcl „Ja, ja," riep koopman! Ge vroeger." „Laat mij dl daard, en van q Zij kwam dan rekenden, babi tijd; en soms' toiletkamer, tl kleedde, daar j hun eerste bed uitzien, zooalï Later kwame] tegenwoordighl bij was, hervT levenswijs, dal vergaderingen naar de sociteii

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 4