DE OP Jiery Danci ALGEMENE VERGADERING Verhuring Jas,Costuu BINNENLAND VEETEELT Angora-konijnen. Burgerlijke Stand Predikbeurten. VERKIEZING „Andere Slooten". DE BI is in v Manu Ged.Ve Ro DA VRIJ M, 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 12 OCTOBER 1929. LUGUBERE VONDST BIJ BERGEN OP ZOOM. Geraamte van een man in een sloot aangetroffen. Is er misdrijf in liet spel? BERGEN OP ZOOM, 9 Oct. - Gistermor gen te ongeveer halfelf, hebben arbeiders, die bezig waren met rooien van boomen op het landgoed „De Wouwsche Plantage" in het z.g. Buitengebint nabij de Heimolen het geraamte gevonden van een manspersoon, waarschijnlijk; van reeds bejaarden leeftijd, dat daar in een sloot lag. De hevig geschrok ken menschen waarschuwden onmiddellijk den boschwachter Wierckx die opzijn beurt de marechaussee te Bergen-op-Zoom met de lugubere vondst in kennis stelde. Deze be waakt thans het geraamte, dat, behalve het hoofd, dat boven dennennaalden en groen uitsteekt en bedekt is met een groenen ge- stikten hoed, geheel overdekt is met een regenjas, waaronder de schoenen, die even eens erg vergaan zijn, uitsteken. De beenen zijn omwonden met putties. In den rechter arm, die gestrekt over de borst ligt, bevindt zich een browning. De linkerslaap van den schede], die gedeeltelijk gescheurd is, ver toont een kogelgat. Men kan slechts gissen, hoe lang dit ljjk waarvan thans nog slechts het gebeente is overgebleven, hier ligt. De tanden in den schedel zijn geheel bruin, zoodat men ver onderstelt, dat men hier met een bejaard per soon te doen heeft. Omtrent de oorzaak tast men tot heden geheel in het duister. Het parket uit Breda en dr. Hulst uit Leiden zuilen Donderdag voor de sectie overkomen, BOOR GAS VERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Droevig ongeval in de residentie. 's-GRAVENHAGE, 9 Oct. Dinsdag heeft zich alhier een geval van gas-vergiftiging voorgedaan. Nadat de heer V. in de Willem van Oudshoornstraat in de werkplaats van zy'n zaak in émaillewerken nog gewerkt had met een steekvlam, heeft hij wel de kraan van het apparaat gesloten, doch verzuimd de hoofdkraan dicht te draaien. De gasslang, die toch al niet nieuw meer was, bleef daar door onder druk staan en is van de buis gesprongen, waardoor het gas zich in huis verspreidde. De 26-jarige verloofde van den heer V. mej, W. E. W., die nu en dan in het huis sliep, werd het slachtoffer dezer nalatigheid. Het gas drong door tot in de slaapkamer van mej. W. Toen z{j Dinsdagmiddag nog niet beneden was, is V. gaan kijken en vond haar bewusteloos in bed liggen. De G.G.D. die dadeljjk gewaarschuwd werd, kon slechts den dood constateeren. Een door de politie ingesteld onderzoek toonde aan, dat hier niet aan misdrijf behoeft te worden gedacht. Ook de hond, die voor de slaapkamerdeur lag, is als slachtoffer gevallen. MOORD TE ROTTERDAM. Een tienjarig meisje dood gevonden. Woensdagavond is een meisje van tien jaar ontvoerd en vermoord gevonden in den polder Blydorp nabij den Schieweg. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nader vernemen wij: Om 8 uur Woensdagavond is bij de politie het verzoek ingekomen van v. O. uit de Coolsche straat tot opsporing van zijn doch tertje van tien jaar, dat zoek was en waar schijnlijk was meegelokt door een onbeken den man, die het kind op zijn flets had ge zet. De politie vermoedde dat het kind was meegelokt naar Blydorp en heeft onmiddel- lijk alle toegangen daartoe afgezet en op het terrein een onderzoek ingesteld. Plm. kwart over elf heeft de dienstdoende veldwachter in dien polder het lijkje gevon den in de buurt van een pad, dat van de Melkmarkt naar het terrein van de voor malige Nenjjto loopt. Het kind was ai- schuwelijk mishandeld en waarschijnlijk daarna gewurgd. Mr. E. D. H. Schutter, subs, officier van justitie, commissaris van politie Hanewin- ckel en inspecteur Beekman zijn bezig met het onderzoek op het terrein. Er is een man aangehouden, maar het is volstrekt niet zeker dat hij de dader is. Nadere bijzonderheden. Over dezen moord kunnen wij nog de volgende bijzonderheden mededeelen: De vader van het vermoorde meisje, de machinist bij de Spoorwegen R. H. van O., kwam om acht uur bij den politiepost Schie weg mededeeling doen van de verdwijning van zijn tienjarig dochtertje Maria. De on bekende dader is tegen zeven uur in de Coolschestraat gekomen, waar hij eenige spelende kinderen aantrof, die naar een cent zochten. Hij stapte van z(jn rijwiel en bood aan bij het zoeken behulpzaam te zijn. Tevens vroeg hij toen of z(j hem den weg konden wijzen naar den polder Biydorp. Hij wilde nl. naar de nieuwe brug gaan, die geslagen is over het verbindingskanaal tus- schen de Rotterdamsche en Delfshavensche Schie. De tienjarige Marietje bood toen aan hem den weg te wijzen. Zy is op den bagage- dragei;, die zich achter aan het rijwiel be vond, gaan zitten, waarop het tweetal is weggefietst, in de richting van den Tunnel, Omstreeks zeven uur moeten zij door den Tunnel zijn gefietst. De vader stond in de I buurt naar het inenten te kijken, toen een der kinderen hem mededeelde, dat Marietje met een vreemden man was meegegaan. Het kind zeide tegen den vader„Nou, Marietje is fyn fietsen met een meneer mee De vader maakte zich daarover zeer onge rust. Hij wachtte nog een kwartier, doch toen zijn dochtertje niet terugkwam, begaf hij zich door den Tunnel naar den post Schie weg. In den Tunnel ontmoette hij nog een tweetal agenten, die hij reeds van de ver dwjjning van zijn dochtertje op de hoogte stelde. Deze z(jn daarop onmiddellijk gaan zoeken. Hij is vervolgens doorgegaan naar den post Schieweg, vanwaar-uit men weldra een ernstig onderzoek instelde. Het onderzoek der politie. Een hoofdagent, vergezeld van een viertal gewone agenten, zijn daarna een onderzoek gaan instellen. Tevens ging mee een hoofd agent van de hondenbrigade met een politie hond. Men heeft den polder toen geheel en al afgezocht, doch dit bleek een hopeloos zoeken, want in de eerste plaats zijn er in den polder Blijdorp diepe struiken en verder heeft het terrein dezen zomer dienst gedaan als speelplaats voor kinderen, zoodat het vol is met kuilen. Men slaagde er niet in, een spoor van Marietje te ontdekken, tot kwart over elf een buurtagent door een toeval het lijkje heeft gevonden. Op ongeveer driehonderd meter van de Melkmarkt zag hij een struik bewegen.On middellijk liet hij zijn lantaarn op deze plek schijnen en op een vijftal meter daar van daan vond hij het lijkje. Het bewegen der struiken was veroorzaakt door een vrijend paartje, dat onbewust van de nabijheid van het lijkje zich daar reeds eenigen tijd had opgehouden. De agent heeft het paar ondervraagd, doch geen van beiden had iets verdachts gezien. Z(j waren blijk baar geruimen tijd nadat de moord had plaats gehad, op deze plek gekomen. Zoodra de buurtagent het lijk van het meisje vond, constateerde hij, dat het sig nalement overeenkwam met dat van de vermiste Maria. Hij liet alles onaangeroerd en waarschuwde vervolgens den commissaris en andere autoriteiten. Men heeft zooveel mogelijk getracht, de „stille getuigen" van dit drama vast te leggen. Inspecteur Tas van den fotografischen dienst was weldra ter plaatse. Hij verbond den schijnwerper door middel van een kabel aan het stads net en kon zoodoende in den nacht nog een goede foto maken, zoodat is vastgelegd de wijze, waarop het lijk zelf werd gevonden. Vervolgens heeft men het lijkje afgedekt met een zeil en onaangeroerd laten liggen in afwachting van de komst van den des- kundige-geneesheer. Zooals gemeld, was aan vankelijk dr. Hulst uit Leiden ontboden, doch daar deze door een andere zaak werd opgehouden, vroeg men telefonisch dr. Hes- selink uit Arnhem, behulpzaam te zijn bij het onderzoek. Voor eenige weken geleden namen we een stukje over van Dr. Hagedoorn over Angora-konijnen. Wij mogen niet nalaten hierop een „in gezonden" te plaatsen met een antwoord van Dr. Hagedoorn. (Beide overgenomen uit „De Kleinveeteelt", van 19-9-'29.) Aan Dr. A. L. Hagedoorn te Soesterberg. Mijnheer. Met veel belangstelling mocht ik Uwstukje in de Kleinveeteelt d.d. 5 September 1929 No. 504, lezen, betreffende „Het productief maken van Angora-konijnen". Zeer erkentelijk ben ik, en waarschijnlijk velen met mij, dat U een weg wijst, aan hen, die in den grond der zaak, niet de geschiktste menschen zijn, om Angora-ko nijnen te houden, Dit is werkelijk prijzens waardig. Vooral, daar U van het begin van opkomst der Angora-konijen, een fel tegen stander ztjt geweest. Om echter den toestand, zooals deze zich sinds enkele maanden heeft voorgedaan, nog niet donkerder te maken dan deze reeds is, gevoel ik mij genoodzaakt enkele punten uit Uw schrijven in een meer waar en duidelijk daglicht te stellen. Ik begrijp, dat het niet Uwe bedoeling kan zijn geweest, onwaarheden te schrij ven, of de zaak nog leelijker voor te stellen, dan deze reeds is. Zeer waarschijnlijk is U niet vol komen juist ingelicht. W(j weten allen wel, dat U een waarheidslievend man is, die de werkelijke fokkers-.belangen op het oog heeft. Vergun mij dus Uw schrijven in volgorde even na te gaan. Ie. De prijs schommelt tusschen 30 ct. en f 1, Dit is zeker bedoeld voor plm. 6 weeksche diertjes, die nu niet in conditie waren, daar volwassen dieren toch zeker 5 pond wegen en zelfs in de slechtste tijden als slachtdieren toch zeker wel f 0,30 per pond opbrengen vooral daar het Angora-vleesch fijner is dan ander. Dat er menschen zijn, die in panischen schrik, ver beneden marktprijs verkoopen, kan ik mij begrijpen, doch dit mogen we niet als maatstaf nemen om prijs te bepalen. Ter demonstratie kan ik U een geval noe men, dat mij zelf betreft. In het hooge Noorden van Canada gaf ik eens in Hollandsch gewicht 15 pond kwarts goud voor een reisbiljet, dat een waarde vertegenwoordigde in Hollandsch geld van f 18,50. Doch de omstandigheden dwongen mij tot die daad. Nu wil het toch niet zeg gen, dat de prijs van kwarts maar een goede Hollandsche gulden waard is. 2. De Dame, die volgens haar lijst, 46 gram wol per keer van een dier won, heeft toch zeker wel meer dan één keer wol van haar dieren per jaar gewonnen. Zoo niet, dan waren het, zou ik zeggen, de slechtste wol dieren die er bestaan. Nu is het niet bekend, dat ooit is gepro pageerd, dat men 2 pond wol in 4 maal knip pen kon winnen. In ieder geval zullen de vooraanstaande A ngora fokkers, zooals wijlen de heer G. Olie, Jhr. v. d. Brandeler, Jhr. de Ranitz, Wentholt, noch ik of zij, die een naam te verliezen, hadden, in dezen tak van bedrijf, ooit iets dergelijks beweerd hebben. Wel vertelden wij, en doen dit nog, daar dit met bewijzen kan worden bekrachtigd, dat per dier per jaar van 2 tot 4,5 ons wol kan verkregen worden, al naar de kwaliteit van den wolier in kwestie. 3e. Over de verkoopswaarde van f 0,50 heb ik hierboven reeds geschreven. Dat de vellen als pels geen practische waarde heb ben, is juist, doch wel voor andere produc ten. Dus de vellen worden niet weggegooid. 4e. Wat de verkoopmogelijkheid van de wol aangaat, deze zal waarschijnlijk binnen een maand na heden geregeld zijn en wel in bevredigden zin. 5e. Wat U over dien Mijnheer zegt, die achter zijn villa een groote groene konijnen- stal had staan, beteekent toch niet, dat deze Heer de wereld wil bedriegen? Of noemt U bedrog, het hooge prijs bedingen voor een dier Ik geloof, dat in den Pelsdierverkoop dan nog eerder sprake van bedrog kan zijn. 6e. Nooit heeft een der bovenbedoelde Angora-fokkers ooit ook gepropageerd, dat een Angora voor f 25,- wol per jaar ople vert of dat een dergeiijk dier voor f2,50 te onderhouden was. Wel beweerde men, en doet dit nog, dat een dier aan onderhoud van f 6,- tot f 7,50 per jaar kost en dat goede Wolier, bjj een goed onderhoud, te gen den wolprijs die geldend was en dit zeer waarschijnlijk weer zal worden, f 15,— kan opbrengen. Dr. Hagedoorn, ik hoop, dat U dit schrij ven niet zult beschouwen als vijandig be doeld. Daar ik overtuigd ben, dat ook U het belang van de fokkers wenscht te beharti gen, is het noodzakelijk, dat èn de fokkers, èn zij, die belang stellen in de kleinveeteelt in Nederland, een juiste en zuivere voorlich ting in onze vakbladen kunnen lezen. Onze vakbladen zijn er, om den fokkers juiste voorlichting te geven en de buitenstaanders door deze juiste voorlichting, die betrouw baar moet zijn, meer en meer te intresseeren in dit nationaal belang, de kieinveeteelt. Dit schrijven doe ik niet in mijn kwaliteit als Secretaris der Nederlandsche Konijnen fokkers Bond, doch als oud fokker, die daarbij een 5-jarige Nut-Angora-practijk achter zich heeft. Sinds Januari 1917 heb ik ongeveer een 3000 Angora's groot gebracht, dus ge loof ik wel, dat ik hieromtrent iets kan en mag meespreken. Met de meeste hoogachting teeken ik in middels, J. Hennekam, H.A.P. Poortugaal, Tel. No. 11. Antwoord van Dr. Hagedoorn. De redacteur was zoo vriendelijk mij in de gelegenheid te stellen mijn antwoord onder den open brief van den heer Hennekam te plaatsen. Eerst dan even die wolopbrengst. Inder daad staat daar een schrijffout in mijn arti keltje. Ik SGhreef: Hier was bij uitstekende verzorging en voedering en gezonde dieren de wolopbrengst in doorsnee ongeveer 45 gram per keer, dus een beetje minder dan twee pond bij viermaal knippen. Bedoeld was natuurlijk twee ons, immers vier maal 45 gram geeft 180 gram in een jaar. De meeste lezers zullen dat wel begrepen hebben, im mers er volgt onmiddellijk opEen enkel dier bracht het tot twee ons in een jaar, maar er waren er genoeg enz. enz. De heer Hennekam spreekt van opbreng sten, die varieeren van 2 tot 4,5 ons, maar dat klopt niet met de mij verstrekte cijfers, ook niet met de door lady Byng in Engeland gepubliceerde opbrengsten van haar beste dieren. Die gaven een jaargemiddelde van acht ounces, dus 225 gram en niet twee ons als minimum. Ik ken al die heeren niet, die de heer Hen nekam opnoemt, en wil ze allerminst be schuldigen, dat ze het publiek misleiden. Maar ik heb vaak staan luisteren op konijnen tentoonstellingen naar Angora-demonstraties en hoorde daar meermalen vertellen, dat een goed konijn een pond wol in een jaar geeft. In werkelijkheid heeft men voor een pond wol twee h drie konijnen noodig. De heer Hennekam meent nog steeds, dat een Angorakonijn aan onderhoud (voer) f5,— tot f 7,50 kost, laten we zeggen gemiddeld f 6,25, en dat zoo'n dier tegen den wolprijs, die geldende was, f 15,— kan opbrengen. Als we even rekenen, dan zien we, dat hij rekent met een wolprijs van f 15, het pond. Inderdaad heeft de Angorawol een poosje lang zelfs veertig shilling, dus f24,— opge bracht per Engelsch pond (450 gram).Maar dat was de topprijs, en werd ook toen alleen voor eerste kwaliteit betaald. Toen de wol het allerduurst was, werd gemiddeld voor eerste en tweede kwaliteit door elkaar twin tig gulden per Nederlandsch pond betaald. Dat maakt per konijn twee vijfden van twin tig dus acht gulden. Ik vrees dus, dat al komen die gouden tijden terug, de konijnen nooit aan wol de kosten opbrengen, om van kapitaalrente, afschrijving van dieren en hok ken en betaling voor al het werk nog niet eens te spreken. De heer Hennekam noemt me een fel tegen stander van de Angora-konijnen. Dat ben ik toch volstrekt niet, ik vind het een van de aardigste rassen. Ik ben er ook nooit tegen geweest, dat iemand, die het betalen kon, een massa Angora-konijnen hield, maar ik was stellig een fel tegenstander tegen on juiste vooilichting, die het mogelijk maakte, dat allerlei menschen hun spaarduiten in een wolstal staken, of hun zaak verkochten om voor het voordeel Angora-konijnen te gaan houden. Ik noem het stellig geen bedrog, een hooge prijs te bedingen voor een dier. De waarde van een dier is „wat een gek er voor geeft". Maar ik noem het wel bedrog, iemand wijs te maken, dat er een broodwinning te maken is uit het verkoopen van de wol van Angora konijnen. Die twee dingen moeten we uit elkaar houden. Wat de slachtwaarde van de dieren be treft alleen dit: Ik wtet ook wel, dat de ge middelde prijs van konijnen op de markt wel eens hooger is dan een gulden. Op de markt in Barneveld golden de ko nijnen in de week dat ik het artikel schreef 75 cent tot f 1,75, laten we zeggen gemid deld f 1,25. Maar dat zijn meest konijnen met verkoopbare vellen. Ik sprak echter niet over de marktwaarde, maar had het slechts over de prijzen, die de fokkers in Soest bij het opruimen van den voddenkoopman kregen. Als ik dus loog, loog ik in commissie, maar zooveel is zeker, dat ik zelf volwassen An gora-konijnen volop kon krijgen voor 75 ct, het stuk. De heer Hennekam steekt aan het slot van zijn brief den vakbladen en mij een pluim op den hoed en hij zegt overtuigd te zijn, dat ik het belang van de fokkers wensch te be hartigen en dat de vakbladen er zijn om den fokkers juiste voorlichting te geven. Misschien komt jdeze of gene bij de lezing van deze zinnen op de gedachte, dat ik toch wel eens veel eerder had mogen waarschu wen in die vakbladen, dat die Angora-konij nen alleen maar winst geven bij verkoop van jonge dieren, maar dat de wol de kosten niet betaalde. En dan moet ik tot mijn verdedi ging aanvoeren, dat ik, toen het nog tijd was, twee maal een poging heb gedaan om in de vakbladen te waarschuwenmaar dat in beide gevallen die waarschuwing terug kwam in mijn papiermand, omdat onze vakbladen nu eenmaal moeten bestaan van de advertenties, en omdat de fokkers van Angora-konijnen veel adverteeren. Ik wil hopen, dat het optimisme van den heer Hennekam gegrond is, en dat spoedig de wolprijs zoo zal worden, dat hetzalloonen Angora-konijnen te houden voor de wol. Daartoe zal het noodig zijn, dat die prijs hoog genoeg wordt om te maken, dat we per konijn ten eerste f 6,25 voerkosten, ten tweede rente van dier en hok, ten derde 25 afschrijving, laten we zeggen negen gulden krijgen plus een bescheiden winst (betaling van al het werk) van laat ons zeggen twee gulden per konijn innen. Dan zal het mogelijk zijn dat iemand, die vijfhonderd konijnen houdt, twintig gulden per week verdient. Maar om elf gulden inkomsten per konijn te hebben moet de wolprijs gemiddeld eerste, tweede en derde kwaliteit door elkaar f 27,50 per Nederlandsch pond worden, dus dat is meer dan de allerbeste prijs, die in den duur- sten tijd voor uitsluitend 1ste kwaliteit werd betaald. Onmogelijk is het niet, maar ik wil het eerst wel eens zien. Db. A. L. Hagedoorn, Soesterberg. HET ONTSTAAN VAN GOLVINGEN IN GRINTWEGEN. In de ingenieurs-afdeeling van het Was hington State College is in de laatste vier jaren een reeks van proeven verricht inzake het ontstaan van golvingen in grintwegen waarover H. V. Carpenter, directeur van het laboratorium, o a. het volgende zegt: De golfvorming is stellig een levenskwestie voor de grint- en maGadamwegen, zij eischt op zulke wegen een voortdurend uitvlakken indien men den weg in goeden staat wil houden en by het z.g. schaven wordt een groote hoeveelheid macadam los gemaakt, dat anders nog dienst had kunnen doen. Als oorzaak der regelmatige golfvorming zijn op grond van velerlei proefnemingen alle mo gelijke verklaringen gegeven. In Bulletin No. 19 zijn deze studies en proeven be schreven en is bewezen, dat de natuurlijke neiging om volgens een bepaald tempo te schommelen, die aan eiken wagen op veeren eigen is, berust op de assen van den auto, zoodat elke kleine oneffenheid in het ry vlak een reeks golvingen tracht te vormen. Het bulletin ontwikkelt deze theorie en verklaart de ingewikkelde bewegingen. In denlaatsten zomer werden de gepubliceerde theorieën getoetst aan een op een ringvormige straat rijdende auto. Er werden verrassende feiten vastgesteld, die de juistheid van de oor spronkelijke theorie aantoonden. Wanneer men 32 K.M. per uur met een Ford model T met hoogdrukbanden en zonder schok- brekers reed, ontstonden bepaalde golvingen voor men nog 100 maal den weg bereden had. De proef werd toen voortgezet nadat men den weg had vlak gemaakt en vier hydraulische schokbrekers ahn den wagen had aangebracht. Nu bleek het echter on mogelijk golvingen te krijgen, hoewel men ongeveer 3600 maal over den weg reed. De proeven werden daarna met ballonbanden herhaald, waarbij bleek dat by de op den ringvormigen weg toegelaten maximum snelheid van 32 K.M. per uur geen golvin gen ontstonden, of men schokbrekers aan bracht of niet. Hiermede is dus bewezen, dat de wagens met de ouderwetsche banden en zonder schokbrekers voor het grootste gedeelte de golfvorming veroorzaken. MIDDELHARNIS. Gehuwd: P. C. Vreugdenhil, 54j.(R'dam) en J. Schellius, 33 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Teuntje, d. v. H. Huizer en L. A. de Jong; Christoffel, z. v. E. Maliepaard en D. VroegindewepJohan, z. v. J. Wagner en J. Koppenaal. NIEUWENHOORN, gedurende de maand September 1929. Geboren: Jannetje Hendrika, d. v. A. Nieuwenhuizen en C. Karteleijn; Cornelia, d. v. C. de Rave en J. van der Veer; Johan, z. v. J. Lemson en P, J. de Vos. Gehuwd: A. Rozenberg, 23 j. en K. van den Berg, 20 j.; P. de Bloeme, 24 j. en M. Lips, 20 j.; J. R. Strookman, S3 j. en A. Blok, 28 j. Overleden: Jacomijntje Arendje den Bak ker, 21 jaar. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 16 Oct. 1929 by Inzet en op WOENSDAG, 23 Oct. 1929 by Afslag telkens des avonds 7 uur in het Hötel Spee te Sommelsdyk; van a. Het Woon- met Winkelhuis waar in tal van jaren manufactuurszaak is ge vestigd op den hoek van den Dubbelen Ring te Sommelsdyk. b. Het Woonhuis waarin Kapperszaak aan den Dubbelen Ring aldaar. c. Het perceel Tuin- of Boomgaardland met schuurtje aan den St. Nicolaas- of Hovendreef aldaar, groot 0,08.94 Heet. (66 roeden S. M.) Ten verzoeke van den Heer Joseph Kern, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 9 Oct. 1929 by Inzet en op WOENSDAG 16 Oct. 1929 bij Afslag telkens des avonds 7 uur ter herberge Van der Werff te Melissant; van a. Een Huis met Schuur te Melissant aan den Molendyk, toebehoorend aan Laurus Mijnders Jzn. Notarissen: VAN ISPELEN en VAN DER SLUIJS. Beide dagen 's av. 7.30 uur van b. Een Huis met Schuur en Hofland vroe ger Roxenisse, aan den Roxenissedyk, toebehoorende aan A. C. van der Mast. c. Een Huis met Erf aan den Molendijk te Melissant, ten verzoeke van Joh. Frediriks. Notaris VAN DER SLUIJS. Zondag 13 October 1929. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Dijkman uit Rijssen. Sommel,sdgk, vm. leeskerk en 's av. ds. van Ameide. Dirksland, vm. ds. van der Wal en 's a v. leeskerk. Herkingen, vm. leeskerk en nam. ds. Dekker. Melissant, vm. leeskerk en 's av. ds. v. d. Wal. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, geen opgaaf. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Polhuijs. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Dekker. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom en 'sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. v. d. Zee. Langstraat, vm. en nam. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. van der Zee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nam. leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Hardeman uit Rockanje. Melissant, vm. en 'sav. ds. de Lange utt Oolt gensplaat. Stellendam, vm. en 's av. ds. Oussoren uit Spjjkenisse. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en nam. leeskerk. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av.ds. de Graaff. Hellevoetsluis, vm. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, 's av. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm., nm. en 's av. lezen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. de Blois. Herkingen, vm., nm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. TOEN EN NU. In een Afrikaansch blad trekt een inzen der een vergelijking bij nu en honderd jaar terug. Htj zegt: 1829 Boer ploegt hem moe Dochter melkt de koe Vrouw zit te spinnen Zoon rydt garven binnen Geld in die kist. 1929 Boer is op de zwier Dochter speelt klavier Vrouw draagt satijn Zoon leert latyn Plaats zwaar belast. S\UAA FRAjv Op Donderdag 17 October a.s. hoopt onze collega H. CATOR den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Flakk. Boek- en Handelsdruk kerij. Het gezamenlijk personeel. MIDDELHARNIS, 12 Oct. 1929. van Leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor DORDRECHT en Omstreken. Op Maandag 4 Novem ber a.s. zal, ingevolge periodieke aftreding op 1 Januari 1930, de ver kiezing plaats hebben van 8 leden der Kamer, n.l. 4 leden van de Afd. Grootbedrijf en 4 leden van de Afd. Kleinbedrijf. Voor het opgeven van candidaten wordt verwezen naar art. 22 van het Reglement voor de Kamers van Koop handel S. 712. De Voorzitter van het Hoofdstembureau Mr. J. H. MULOCK HOUWER. Dordrecht, 12 October 1929. OPROEPING VOOR DE VAN DE VEREENIGING „ZIEKENHUISVERPLEGING" te DIRKSLAND, te houden op Maandag 14 October 1929, des avonds 7 iatar, in het Koor der Ned. Herv. Kerk. TE BEHANDELEN: 1Notulen. 2. Voorstel tot contributieverhooging met ingang van 1 Januari 1930. 3. Voorstel tot dekking van het ver moedelijk tekort over 1929. Voorstel aanvrage rechtspersoonlijk heid voor de Vereeniging. N.B. Tot deze vergadering hebben alleen leden der Vereeniging van 21 jaar en ouder toegang. Dirksland, 8 October 1929. L. VAN DER SLUIJS, Voorzitter. J. ROOIJ, Secretaris. Trouwe opkomst gewenseht. 4. Het Bestuur van den Polder DIRKS LAND c.a. vestigt er de aandacht op, dat volgens artikel 20 der Keur de- eigenaren der aangrenzende landen, voor zoover ieders recht strekt, verplicht zijn om tusschen 1 October en 31 Decem ber 1929, ieder ter halver breedte, de .andere slooten" te kroozen en schoon te maken. Het voorschrift geldt voor alle Polder- deelen, n.l. Dirksland, Oud Melissant, Roxenisse en Alteklein. voor den (19 Voor de pe den Tonriische in het Oudel Sectie C, nu en 1927, sam< ren (7 gem maat In huur gev DUIJM te 01 sche pacht bij per 0.45 95 H Ten verzoel Wed. DUIJM Inlichtingen VANT BUU1 harnis, te schrijvingsbiljf moeten worder October Profiteert no Een uitg< katoen* De Cent Goeree te Middel is op eiken v lenden GR AT Desgewenscht inlichtingen, langd. Ingevolge artikel 14 der Keur zijn de eigenaren der aangrenzende landen, voor zoover ieders recht strekt, verplicht om tusschen 1 October 1929 en 1 April 1980 de .andere slooten", gelegen in het Polderdeel DIRKSLAND en wel ten Noorden van den Tweeden Stoofweg, uit te diepen, zooals deze door of van wege het Bestuur zijn uitgebakend. Opdat niemand onwetendheid zal kun nen voorwenden wordt deze bekend making met tusschenpoozen driemaal ge plaatst in de MAAS- en SCHELDEBODE en in ONZE EILANDEN en driemaal aangeplakt te DIRKSLAND, MELISSANT en HERKINGEN. DIRKSLAND, 10 October 1929. Het Bestuur van den Polder Dirksland c.a. De Secretaris, De Voorzitter, M. ROOIJ. C. WARNAER. Te GEOP Zaterdag Zondag- Woensd; Zondags TWEE Const AL

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 6