Een Gesoienkenbcn v.ROSSEM's ZEE! Wetens waardigheden Plaatselijk Nieuws RECHTZAKEN ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 OCTOBER 1929. dende goedkeuring van eenige wijzigingen in de begrootiDg. 4. Mededeeling van Ged. Staten dat de regeling voor het stichten eener gemeen schappelijke waterleiding is goedgekeurd. 5. Een verzoek van den Raad van State om toezending van Memorie en bewijsstuk ken inzake de kwestie Mast Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Thans komt aan de orde: a. Aanvraag van gelden voor de land- arbeidersvereeniging voor het aankoopen van los land en het bouwen van een woning. Voor 'tland is noodig 1&00 gulden en voor den bouw 2279 gulden, samen 3779 gulden. Hiervoor wordt een voorschot gevraagd van 3395 gulden. Deze aanvraag wordt goedge keurd. In verband hiermee verzoekt de heer Hokke den secretaris een afschrift van dit besluit te willen zenden aan den secretaris der arbeidersvereeniging. De secretaris zegt dit afschrift te zullen verstrekken. b. Een schrijven van den heer Commis saris der Koningin om de zekerheidstelling voor den boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur te bepalen op 1000 gulden. De boekhouder zal twee personen moeten aan wijzen die elk borg blijven voor genoemd bedrag. c. Het rapport van de commissie die be last is geweest met het nazien der begroo tingen van de gemeente en van het Burger lijk Armbestuur, over 1930. In verband hier mee wordt 1000 gulden aangevraagd voor werkverschaffing in den aanstaanden winter, n.l. 500 gulden voor arbeidsloon en 500gul den voor toeslag aan de werkgevers. De heer Lokker vraagt hoe men zich die zaak voorstelt. De Voorzitter zegt dat het in de bedoeling ligt een commissie te benoemen die de zaak nader onder de oogen zal zien. Na eenige discussie wordt dit voorstel aan genomen en de begrootingen goedgekeurd. d. Thans komt aan de orde een voorstel om wijziging te brengen in het presentie geld voor de raadsleden. Na bespreking wordt besloten de tegemoetkoming te stellen op 2,50 per persoon voor elke raadsverga dering. e. Ten slotte komt ter sprake een leening ten behoeve der gasfabriek. Deze zal gesloten worden bij de bank van Ned. Gemeenten, tegen een rente van 5%. Bij de rondvraag krijgt de heer Rosmolen het woord. Hij is van oordeel dat de nieuw geplaatste lantaarn op de kaai niet aan de eischen voldoet. De voorz is dit met spreker eens. Ook hij vindt dat die tegenvalt. Een bespreking met den waarnemenden directeur der fabriek had tot resultaat dat geraden werd te wachten tot de directeur weer terug zou zijn. De voorzitter zal eens met den fitter spreken, misschien weet die een op lossing te vinden. Niets meer te bespreken zijnde wordt de vergadering gesloten. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG WOENSDAG. Zich tevreden stellen mét wat men heeft, is de eerste voorwaarde der ware onafhan kelijkheid. DONDERDAG. Open uw hart niet aan ieder mensch, maar bespreek uw zaak met een wjjs man. VRIJDAG. Wenscht niet alleen vooruit te gaan, be proef het oog. ZATERDAG. Wie grieven kweekt, zal distelen in zijn hart doen groeien. ZONDAG. Sommige menschen slapen met één oog open, anderen waken liever met beide oogen dicht. MAANDAG. Een man is het zwakst, wanneer een mooie vrouw hem vertelt, dat hij zoo'sterk is. DINSDAG. Sommige menschen leven met hunne be loften als met hunne handschoenen, ze trek ken die uit en aan zooals het te pas komt. Ai draagt de huisvrouw nog zooveel zorg voor haar keukengerei, het is toch dage- lijksch druk in gebruik en onderhevig aan breken en slijtage. De huisvrouw die Sunlight Zeep, Lux, Rinso en Vim gebruikt kan in het bezit komen van nieuw fraai keukengerei, zonder dat dit haar iets kost, alleen door het sparen der bons. bevindt zich thans op de verpakkingen i van onze artikelen Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso. Vraag nog heden Uwen winkelier om de geschenkenlijst 1929 die alle gewenschte inlichtingen geeft. f r\«. Dit zijn de bons die geldig zijn voor NIEUWE OPGAVEN. Vraagstuk No. 1. Een Iucifers-puzzle- Twaalf lucifers worden op tafel gelegd in zóódanigen vorm, dat zy vier gelyke vier kanten vormen in een vierkant. De vraag is nu om vier lucifers te verplaatsen, maar zóó, dat men drie vierkanten kr(jgt, die elk voor zich dezelfde grootte hebben als ieder der vier in het eerste geval. Dus^inplaats van 4 vierkanten van de grootte zooals er eerst vier in het groote vierkant waren, moeten er thans drie van deze grootte ontstaan, uit sluitend door verplaatsing van vierlucifersi er mogen dus geen lucifers toegevoegd, weg-1 genomen of gebroken worden. Hoe dit klaar te spelen? Vraagstuk No. 2. Mogelijk of onmogelijk! Het stadje A wordt ter gelegenheid van bet bezoek van onze Vorstinne, overstroomd van gasten. De hotelier weet haast geen raad meer. Hoe zal hy al die menschen aan een goede slaapgelegenheid helpen? Daar krtjgt hy echter een gelukkigen inval. Hij zal de elf personen, die een bed wenschen, toch ieder aan een bed helpen, niettegenstaande hy maar tien bedden totztjn beschikking heeft. H(j zal dan twee gasten in het eerste bed stoppen met de toezegging, dat no. 2 na een kort poosje een bed voor zich alleen krijgt, evengoed als de overige gasten. Daarna zal hij no. 3 het tweede bed geven, no. 4 het derde bed en zoo vervolgens, zoodat dus no. 10 het negende bed krijgt. Op deze ma nier kan hy een bed overhouden, dat de elfde man, die met een ander zou samensla- pen, in het eerste bed, dan nog in beslag kan nemen. Het is duidelijk, dat de hotelier zich moet vergissen. Wie helpt hem bytyds uit zijn dwaling? OPLOSSINGEN DER PUZZLES uit ons nummer van 7 Sept. Een kaartprobleem. Men legt de kaarten bijvoorbeeld in onder staande volgorde, waarmede aan alle gestel de voorwaarden, die in de opgave werden gesteld, wordt voldaan. Ruiten Aas Schoppen- Boer Harten- Vrouw Klaver- Heer Klaver- Boer Harten- Aas Schoppen- Heer Ruiten- Vrouw Schoppen- Vrouw Ruiten- Heer Klaver- Aas Harten- Boer Harten- Heer Klaver- Vrouw Ruiten Boer Schoppen- Aas De drie gratiën. Elke gratie had 12 kransen en gaf er eene aan iedere Muze. Men ziet, dat op deze wijze elke Gratie er 3 behield en dat elke Muze er dus in het geheel 3 ontving. Alle veelvouden van 12 voldoen dus aan de gegevens van dit vraagstuk. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. Uitspraken: In de zaak van J. C. van T., 22 j., land bouwer te Nieuw-Helvoet, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Brielle, waarbjj hy wegens overtreding van de Jachtwet hy had gejaagd op grond, waar van het jachtrecht aan een ander toebehoorde was veroordeeld, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tot 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. Het geweer werd ver beurd verklaard en by niet-inlevering ge taxeerd op 25 gld. subs. 6 dagen hechtenis In de zaak van W. C. L., 35 j., landbou wer te Sommelsdyk, appellant van een von nis van den kantonrechter aldaar, waarby hy wegens overtreding van de Motor- en Ry'wielwet hy had te Ooltgensplaat de veiligheid van het verkeer in gevaar ge bracht, door by een kruising niet den voor rang te laten aan een van rechts komenden fietser waardoor deze door verdachte'sauto was aangereden was veroordeeld tot 12 boete subs 6 dagen hechtenis, heeft de recht bank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte vrijgesproken. De aan- geredene werd niet ontvankeiyk verklaard in zyn civiele vordering. „Sta jy al in het misdadi- Eergevoel. Zakkenroller gers-album?" Inbreker: „Al?" „Al?" jy ongeluk! Ik sta d'r al van de oprichting af inl MIDDELRARNIS. Mej. M. Vermaas Ad. heeft haar benoeming tot onderwyzeres aan een chr. school te Rotterdam arngenomen. In verband hiermede zal ze afscheid nemen van de Herv. Zondagsschool „Timotheus" waarvan zy ruim 12 jaar als voorgangster is werkzaam geweest en van de Herv. Zon dagsschool te Sommelsdijk waar zy 2 jaar dezelfde functie heeft vervuld. Door den Kerkeraad der Geref gemeente is het volgende tweetal opgemaakt: ds. Barth uit Vlaardingen en ds. Kok uit Gouda. Het zoontje van A. P. verwondde zich zoo ernstig aan hoofd en handen met het vallen van een wielslede, dat heelkundige hulp noodzakeiyk was. In de afgeloopen week zyn vanuit de kaai alhier verscheept 4700 baien ajuin en 4000 H.L. aardappelen. In de woning pi. gem. B 20748 komt by een kind de besmettelijke ziekte Rood vonk voor. Mej. A. Smit Verduyn was Zaterdag de gelukkige die het naaste aantal bons had geraden dat van 1 Aug. 1 Oct. in de winkels van de Pa. J. J. Nipius was uitgegeven en ontving daarvoor een pracht wollen deken. Centrale Veiling voor Goeree Overliakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 4 October 1929. Bloemkool 6,80 tot 13,— per 100 stuks. Savoye kool 4,70 tot/113,- p. 100 stuks. Roode kool ƒ3,- tot ƒ6,— per 100 stuks. Kroten 3,70 per 100 bos. Andijvie 1,10 tot 3,30 per 100 krop. Postelein 4,50 per 100 k g. Dubbele princessen 27,tot per 100 k.g. Stoksnijb. 14,- tot 30,- per 100 k.g. Pronkboonen 13,40 per 100 k.g. William Duches ƒ2,50 tot ƒ8,— per 100 k.g. Beuré de Merode 8,80 p. 100 k.g. Beuré Durandau 8,50 tot ƒ11,— p. 100 k.g. Beuré Clarqau 9,50 per 100 k.g. Soldat Laboreuere 9,40 tot 14,— per 100 k.g. Maagdeperen 10,70 tot ƒ11,per 100 k g. Conseiler la Cour 2,— tot ƒ6,70 p. 100 k.g. Bezie van Schonau 6,60 tot ƒ0,- p. 100 k.g. Seigneur de Esperen 7,50 tot f 17,70 per 100 k.g. Beuré v. d. Ham 16,— per 100 k.g. Goudreinetten 5,- tot ƒ10,— per 100 kg. Grauwzure reinetten 2,tot 5,50 per 100 k.g. Bismarck ƒ2,— tot 5,60 per 100 k.g. Sterappels 4,50 tot 10,per 100 k g. Lemoenappels 11,30 per 100 k.g. Keswick 4,20 per 100 k.g. Zoete appelen 7,50 tot 11,20. Stoofperen 6,50 per 100 k.g. Tomaten 3, tot 0, per 100 pond. Druiven (Alicant) 0,25 tot 0,33 per pond. Druiven (Frankenthaler) 0,14 tot 0,26 per pond. Kaas (volvet) 0,55 per pond. Veiling van Maandag 7 October 1929. Savoye kool ƒ3,70 tot ƒ10,30 per 100 st. Roode kool f 4,60 tot 8,50 per 100 stuks. Witte kool ƒ5,— tot 6,80 per 100 stuks. Komkommers ƒ1,— per 100 st. Kroten 2,60 per 100 bos. Spruiten 2,— tot 12,— per 100 k.g. Stoksnijboonen 27,— tot 32,— per 100 k.g. Soldat Laboreure 15,— per 100 k.g. Maagdeperen 8,60 per 100 k.g. William Duches ƒ6,— per 100 k.g. Beuré Clarqau ƒ1,— tot 5,60 per 100 k.g. Hertogin Elza f 6,— tot 11,10 per 100 k.g. Beuré Amalis 9,50 per 100 k.g. Vygeperen 4,70'tot 6,40 per 100 k.g. Beuré Hardi 15,50 per 100 k.g. Goudreinetten 11,50 per 100 k.g. (val) ƒ2,- tot 2,70 p. 100k.g. Baumanreinet (val) 2,50 per 100 k.g. Tante Dora ƒ7,— per 100 k.g. Stoofperen 0,50 tot ƒ6,— per 100 k.g. Witte kozijn 5,— pen 100 k.g. Gieser Wildemans 4,60 tot ƒ8,— per 100 k.g. Druiven (Alicant) 26,— tot 81,— per 100 pond. Druiven (Frankenthaler) 24,30 tot ƒ26,— per 100 pond. Druiven (uitschot) 0,14 per pond. SPORTNIEUWS. VOETBAL. FLAKKEE-RADIO. Tien man sterk was Radio toen ze Zondag opkwam en dat zal wel de hoofdoorzaak geweest zyn dat zy 't tegen Flakkee aflegde. De wedstrijd begon met Flakkee met de harde wind in den rug te laten aftrappen. In die eerste helft was er maar één ploeg die speelde en dat was Radio. Ze ver dedigde zich vinnig, hun doelman was uit stekend en hoewel Flakkee niet van de helft der gasten was af te slaan, was Radio toch in de meerderheid. Binnen de 5 minuten is het 1-1. Flakkee doelpunt direct met een mooi schot van Van Buuren; Katje bezondigd zich aan 'n free- kick voor 't doelgebied en de genomen penalty vloog onhoudbaar hoog in 't Flakkee doel. Flakkee vergroot de voorsprong dan met 21 en vervolgens 31, door 'n penalty door Nipius kogelbard ingeschoten, waarna binnen de minuut Radio er 82 van maakte, want Radio's voorhoede combineerde uit stekend. Na half time denken we een Flakkee; INGEZC nederlaag te zien. Maar gelukkig wordt het anders. Er is opeens een ander Flakkee in 't veld. Met de wind tegen wil het heel wat beter vlotten, zelfs verrassend wordt, soms liet combinatie-spel. Radio mogelijk wat uitgespeeld door de tegen-wind-eerste-helft raakt in de minderheid. De bal loopt „niet weg", biyft bij de spelers, die er oen dank baar gebruik van maken. Het wordt 4—z en zelfs 5—2, maar door een overtreding wij weten niet wat wordt het doel punt Flakkee-spelers deelden mee terecht niet toegekend. De Flakkee achterhoede geeft geen kamp. Fun krijgt ballen van grooten afstand, die voor 'n doelman die zyn vak verstaat geen moeite hebben tot stoppen. Flakkee is er „ingekomen" en het spel is het aankijken ten volle waard. Nipius lost nog eens een formidabele kogel van verre dat den keeper verrast, maai door de langzamerhand tot 'n storm aangegroeide wind, langs de verkeerde kant van de lat vliegt; Rien de Wilde schiet keurig uit e lastige positie eveneens net naast. Dan zakt bet spel weer en zonder verandering komt het einde van een wedstrijd, waaruit Flakkee 2 kostbare puntjes in de wacht sleepte en hernieuwde hoop terugbrengend voor n pro motiekans bij allen die voor geel-blauw voelen. Het tweede gaat op den ingeslagen weg voort. Zondag ondervond Bloemhof II dat de „mannen van Smit" niet met zich laten spotten. Onze geel-blauwen kwamen met een 3i zege triompheerend thuis. Politievakcursus. Wij vernemen, dat Zaterdag aahstaande des namiddags 5 uur in de Openbare Lagere School te Middelharnis, wanneer voldo™de deelname blijkt te bestaan, door den Ede - achtbaren Heer Burgemeester van Middel harnis bovenvermelde cursus zal worden Waar in den loop der jaren de salarissen voor het politiepersoneel aanmerkelijk stegen en ver boven geschoolde ambachtslieden zijn geklommen, lag het voor de hand, dat men ook hoogere eischen ging stellen. Dat ongediplomeerden thans nog een plaats ver werven, komt zelden voor. Bovendien ont vangen de politiemannen in de meeste plaat sen voor het bezit van het politiediploma een jaarlijksche toelage. Op den cursus bovenbedoeld wordt opgeleid voor het meergenoemde politiediploma. De lessen zullen gegeven worden door den heer Cornelisse, Commissaris van Rijkspolitie te Hellevoetsluis, die ook de leiding heeft van de cursussen te Hellevoetsluis en Vlaardingen. SOMMELSDIJK. Vorige week werden uit deze gemeente vervoerd per scheepsgelegen- heid 274.000 k.g. aardappelen, 175 000 k.g. uien en 40.000 k.g. paardepeen. Prijzen der aardappelen waren 1,50, uien l,7o a 2,—, paardepeen 1,— alles per hl L. - By Kon. besluit is de toelating van de Vereeniging tot bevorderiDg van de verkrij ging van onroerend goed door landarbeideis „Sommelsdyk" alhier, na de wijziging dei Statuten, gehandhaafd. - Wed. J. v. d. N. alhier had het ongeluk in haar woning te vallen, waarbij zy haar bovenarm brak. - Wegens diefstal van stroo is tegen een arbeider alhier proces-verbaal opgemaakt. DIRKSLAND. Hoe gevaarlyk het is des avonds zonder licht op de fiets te rijden bleek weer j 1. Zaterdag, toen de heer R.te ongeveer 12 uur uit Middelharnis terug keerde en op het Korteweegje iemand uit Middelharnis of Sommelsdijk ontmoette die op zijn rywiel zonder licht aan de linker- zyde vande'weg reed. Het gevolg was, dat beiden tegen elkaar botsten en we zoo hevig, dat de flets van R. onberijdbaar bleek en de ander zoodanig was bezeerd dat hij dooi zyn kameraads op de fiets gezet moest woiden en naar zijn woonplaats geduwd. Hy scheen vooral zijn been ernstig bezeerd te hebben - A.s.WoeDsdag van 5J tot 6 uur zal in de openb. bewaarschool weer gelegenheid zyn zich gratis te laten inenten of herinenten. - De aan den Raad aangeboden Gemeente- begrooting voor 1930 sluit: Gewone dienst: Ontvang en uitgaaf op 122.073,92. KaPJ" taaldienst! Uitgaaf op 42.711,624 en Ont vang op 40.325,-. Een nadeelig slot dus van 2.387,62J. - Aan den heer H. M. Roodzand,alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een tweetal woningen aan de Paulina van Weellaan. - Naar we van bevoegde zijde vernemen zal nog deze week een scherpe conti ole ge houden worden op het al of niet voorzien ziin van licht op boerenwagens en z.g.n. wiel- sleden. Een half uur voor- en een half uur na zonsondergang moeten deze n.l van licht voorzien zijn. Het is een niet te loochenen feit, dat de jeugd te dezer plaats des avonds een vindingrijkheid ten opzichte der straat- schandaaltjes aan den dag legt die zeei gioot is. Vooral jongens van 15 jaar plegen in dat opzicht de voorgangers te zijn. Niet alleen, dat men de deuren opengooit of op andere wijze de bewoners uit hun woningen lokt maar men ontziet zich met zelfs oude menschen te molesteeren. Een 70-jarige liep Vrydagavond aver den Ring toen een belha mel den i zonder e| te gevenl werd afa gelukt zeker zijl gemeten* best stil door de f kan zij f dezer st| uit, wal kindererf tiger kil geschied school tl

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2