^"~Medïsche RubrieT™jj| Dancing „Lyöetle" MAX. PARSER R© ROTTERD v ROSSEM's ZEEPAARD IScr „Hotel-Restaurant SIMONS" ZIJN GER LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING. DRAISIflAvArsVALKEMBURQ'S-- A ••iLEVERTR/ VROUWENHOEKJE LOGEEREN B0ERENVISCH1ARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. PIET SIMONS zorgt voor U Land- en Tuinbouw VERSLAGEN Geeft U op als Abonné, JEUGDHOEKJE WAARHEEN te voor amusement en oris Ged. Vest, Calandplein Rotterdam DANSEN 35 Cent CAFÉ „TET lederen „THE JACK Groot Magn WEET U? 3de klas priizen. Fa. Cas ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 5 OGTOBER 1929, INGEZONDEN MEDEDEELING hetgeen hij evenwel heeft geweigerd. De sociaal-democraten hebben de Sklareks als lid der party geroyeerd, de hoofdschul digen ontbijten voorloopig op staatskosten, hun bezittingen zijn in beslag genomen, ten einde ten bate der stad te worden verkocht. Liefhebbers van goede renpaarden en prach tige villa's, waarbij er een met een park van 18 H.A. kunnen te Berlijn terecht. De arme Berlijner, die steen en been klaagt over de hooge „Steuer" (belasting), w(j kennen ook buiten Berlijn zulke slachtoffers, heeft een extra glas bier noodig om weer in zijn hu meur te komen. De Oostenrijkers hebben voor de verande ring eens weer een nieuw ministerie in elkaar getimmerd. Men kan zich daar die luxe permiteeren, want in luttele uren fa briekt men daar een nieuw kabinet. Waar de levensduur der kabinetten in Oostenrijk zoo langzamerhand Portugeesch kort wor den, krijgt men daar natuurlijk steeds meer ervaringen wat de fabricage van ministeries betreft. Het kabinet Streeruwitz is opgevolgd door het kabinet Schober, de president der Ween- sche politie. Gezien de roerige toestanden wacht dit kabinet een zware taak. De bur gerwachten hadden het weer eens voor de zooveelste maal met de sociaal-democraten te kwaad, er dreigden opnieuw opmarschen naar het roode Weenen, doch al deze drei gende gevaren heeft SGhober voorloopig we ten te bezweren met een serie beloften aan de burgerwachten. Het door het nieuwe ministerie aangekondigde programma omvat zeer belangrijke punten, welke de leiders der burgerwachten volkomen bevredigen, onder het voorbehoud natuurlijk, dat deze punten ook worden uitgevoerd. Deze plannen beoogen een aanmerkelijke uitbreiding van de bevoegdheid van den Bondspresident, welke thans bij het parle ment berust, o.a. het recht om de regeering te benoemen of te ontslaan, het oppercom mando over het Bondsleger, het recht op parlementsontbinding, de bevoegdheid om noodverordeningen af te kondigen en eenige regelingen betreffende de Bondspolitie. Tegen dit program zijn de sociaal-democraten fel gekant, zoodat gezien de verhoudingen wat de sterkte betreft, de uitvoering van deze plannen nog heel wat voeten in de aarde zal hebben. Om deze plannen door te voeren is een grondwetsherziening noodig, waarvoor een meerderheid is vereischt van a/3. In den Nationalen Raad beschikken de burgerlijke partijen over 81 zetels van de 165, zoodat er langs parlementairen weg niets is te be reiken zonder de medewerking der sociaal democraten. Tusschen beloven en doen ligt in de poli tiek soms een onoverbrugbare kloof en hoe Schober zjjn beloften tegenover de burger wachten zal inlossen, is ons een raadsel. In ieder geval schijnt het verstandig van hem, dat hij zijn betrekking van politie-president in Weenen tijdelijk door een onder-directeur laat waarnemen. Terwijl er in Palestina nog altijd een zeer onbehaaglijke sfeer heerscht, de Afganen, overigens wars van Westersche beschaving, elkaar dan toch op Westersche manier met kanonnen en mitrailleurs blijven afmaken, de Russen met de Chineezen en deze laatsten onderling ook stevig aan het knokken zijn, hebben te Londen de onderhandelingen tus schen Engelschen en Russen succes gehad. De eerste besprekingen tusschen Londen en Moskou, vlak na het optreden der Labour- regeering zijn mislukt, omdat Londen eerst regeling eischte der oude schuldenkwestie en die der gevaarlijke en ongewenschte pro paganda der Russen in Britsch-Indie, waar de Engelsche regeering ook zonder de in menging van Moskou reeds meer zorgen heeft dan Londen wel aangenaam is. Nadien, d.w.z., na de eerste mislukking, is Londen een weinig toeschietelijker ge worden en volgens de Daily Herald, het officieele orgaan der Engelsche Labour-regee- ring is een overeenkomst met de Russen bereikt. De bijzonderheden ontbreken nog. De leiders der Arcos, het Russische Coöpe ratie Genootschap, zijn reeds druk bezig zich te Londen in een weelderig kantoor te in- stalleeren en de likkebaardende fabrikanten zijn reeds gepaaid met de vage mededeelin- gen, dat de heeren hopen voor eenige milli- oenen ponden aan orders bij de Britsche Industrie te kunnen plaatsen, op de pof na tuurlijk. Dit laatste hebben ze er niet bjj gezegd. Hoe evenwel de betalingen zullen worden geregeld, is tot heden onbekend. In 1924 is de kwestie van een leening aan Rus land mede oorzaak geworden tot den val van de Labour-regeering en Snowden, die tijdens de reis van Mac Donald dezen als premier vervangt is een te knap en voorzichtig flnan- cieur, dat deze zich op al te gevaarlijk ijs zal wagen. Clemenceau, de bekende oud-premier van Frankrijk, die juist dezer dagen zjjn 88e verjaardag vierde en die nog dagelijks ge regeld uren aaneen zit te werken, is plotse ling ongesteld geworden. Omtrent denaard der ziekte is nog niets bekend als dit ge schreven wordt, doch deze oud-staatsman, die zoo'n geweldigen rol in de Europeesche geschiedenis heeft gespeeld, is per zieken-! auto van zijn buitenplaats naar Parijs over gebracht. Baby-Verzorging. (Fleschvoeding). Alleen wanneer door den arts verboden wordt het pas geboren kindje op natuurlijke w(jze te voeden, dan eerst mag de moeder er toe over gaan het kind fleschvoeding te geven. Voor het kunstmatig toedienen van melk wordt gebruik gemaakt van een zuigfleseh en een speen. De zuigfleseh moet zyn van on gekleurd, doorzichtig glas. Flesschen, waarin letters, koeien of figuurtjes gedrukt zijn, deugen niet, daar ze een grondige reiniging, wat de eerste vereischte is bij het kunst matig voeden, onmogelijk maken. Uiterst zindelijk moet met de flesch wor den omgegaan. Na het gebruik moet ze ter stond worden uitgekookt of met warm soda water omgewasschen, daarna met gekookt water nagespoeld en omgekeerd neergezet. Afdrogen mag niet geschieden. Als speen wordt gebruikt de dopspeen, een stevig gummi-hoedje, dat ver over den hals van de flesch wordt getrokken. De openingen, hoogstens twee, worden er met een gloeiende naald ingeprikt. De openingen mogen echter maar zoo groot zijn, dat wanneer men de flesch onderste boven houdt, de vloeistof er slechts druppelsgewijze uitkomt. Na het gebruik wordt de speen in stroo- mend water afgespoeld, binnenste buiten ge keerd, in kokend water gereinigd en in een steenen kom met koud water bewaard. Bij het bereiden van het voedsel en het reinigen t?an de flesch en de speen moet de grootst mogelijke zindelijkheid worden be tracht. Vófir iedere behandeling behoort het moedertje de handen duchtig te wasschen met goede, niet riekende zeep. De handen worden afgespoeld in stroomend water en niet afgedroogd. Voor melk wordt uitsluitend koemelk ge bruikt en het verdient aanbeveling te vragen naar of te nemen melk van verschillende koeien. Gestereliseerde, gepasteuriseerde of gematerniseerde melk gebruike men alleen op voorschrift van den dokter. De melk moet zoo versch mogelijk zijn, in geen geval ouder dan 2 of 3 uur en onaf- geroomd. Terstond na ontvangst moet ze worden gekookt in een geëmailleerde of stee nen, goed toegedekte pan. Het getuigt van zorgeloosheid om het deksel maar, uit vrees voor overkoken, gedurende het geheele kook- proces er af te laten. Op een flink vuur moet de melk gezet worden en minstens vijf mi nuten laat men ze doorkoken onder voort durend roeren met een goed gereinigden lepel. Daarna wordt de melk weer toegedekt, af genomen en in een emmer met koud water geplaatst om snel af te koelen. Nu en dan moet het water in den emmer worden ver nieuwd. De verdunning geschiedt eerst na het koken er van en uitsluitend met gekookt water. Het best is voor de verdunning te nemen een afkooksel van havergort, ryste- meel of gerstemeel (1 lepel op 1 liter water). Bij elk flescbje melk voegt men 1 theelepel melk-suiker. In de eerste week geeft men 1 deel melk op 3 deelen water. In de 2de, 3de en 4de week 1 deel melk op 2 deelen water. In de 2de en 3de maand 1 deel melk op 1 deel water. In de 4de en 5de maand 2 deelen melk op 1 deel water. Vanaf de 6de en 7 maand tot aan de 10de maand onverdunde melk. Tot een plotselinge verdunning mag men niet overgaan, de overgang moet geleidelijk geschieden. Een volgend maal vertellen we u over de hoeveelheden van het voedsel en de uren waarop het moet worden toegediend. Dr. A. K. W. Abntzehius. INGEZONDEN MEDEDEELING. Uitverkoopen. Er zijn winkels, die hun kwijnend bestaan rekken van den eenen uitverkoop naar den volgenden balans-uitverkoop. Nauwelijks is dit achter den rug of er komt een „witte-week", dan er tusschendoor een eenvoudige „opruiming" ter afwisseling, waarna een voorjaars-uitverkoop aangekon digd wordt. "Winkels met dergelijke practijken kunt ge veel verstandiger mijden, want in het on degelijke reclame-gedoe zul t ge geen waarborg vinden voor soliede waar. Natuurlijk zijn er winkels te over, die werkelijk restanten tegen veel verminderden prijs opruimen en een verstandige vrouw met smaak zal kans zien haar garderobe niet onbelangrijk uit te brei den, op te knappen en aan te vullen na een bezoek aan de verschillende verleidelijkheden gebracht te hebben. „Och het is toch niets gedaan", zuchtte onlangs een ontevreden persoontje, „als je met een hoop geld er op uittrekt, dan kan je nog wel eens leuke dingen krijgen, maar de rest is toch prullerommel; alle aardige dingen zijn evengoed duur". Hoewel in deze bewering een schijn van waarheid ligt, is het zeer overdreven te mee- nen, dat alle uitverkoop-artikelen per sé on bruikbaar zouden zijn. Het gaat evenals bij vele andere zakenla manière de s'y prendre. Wanneer ge naar een uitverkoop tijgt met een zak vol geld en een vooropgezette stem ming „om toch maar alles leelijk te vinden", dan is het geen wonder, dat ge niets naar uw zin vinden kunt. Evenmin echter verdient het aanbeveling om zoo enthousiast er op uit te trekken, dat ge aan het eerste het beste goedkoop geprijsde vod blijft hangen en zoo voort, tot ge met een hoop waardeloozen rommel thuis komt, waar bij nadere beschouwing veel geld in is gaan zitten en die voor weinig bruik baar is. Als dan noch de eene noch de andere wijze van doen juist is, wat is dan wel de ware manier om met succes zich in den strijd te wagen? Als ik zeg in den strijd te wagen, dan is dit eenigszins letterlijk bedoeld. Wie kent niet de heftige tooneelen, die er in het hevigst gedrang van een onver- valschten uitverkoop voorvallen, zoo'n uit verkoop waarby de politie de deur bewaakt, waarbij een verhit en dringend menschen- kluwen vijandig elkander bekampend de kas bestormt in persende en wringende stuwing. Zoo'n uitverkoop, waarbij twee vrouwen on geweten van elkander dezelfde coupon beet hebben met de vasthoudendheid-der-beslui- teloozen om wanneer ze den kooplust in elkanders oog ontwaren met een hevige fel heid te betoogen, „dat zij er het eerst bij waren"; zoo'n uitverkoop is een feest voor de hartstochten, die hoogtij vieren. Maar nu over de eenige, de juiste, de ware manier om ten uitverkoop te tijgen. Luistert. Tevoren dient gij terdege uw garderobe na te gaan en wel met papier en potlood gewapend. Gij bekijkt uw lingerie.en noteert hoe veel valenclenne- en hoeveel linnenkant, hoe veel entre-deux e.d. gij denkt noodig te heb ben voor het opknappen van Uw voorraad. Dan, (ik vermoed, dat g(j het met uw beurs van te voren reeds in orde gemaakt hebt), noteert gij hoeveel nieuwe stuks elk stapeltje als aanvulling behoeft. Zoo doet gij vervolgens met uwe blouses, kousen, zakdoeken, hoeden, handschoenen en huishoudgoed. Hebt ge dat alles netjes opgeschreven, maak dan een lijstje, zoodat de zaken, die het dringendst voorzieningbehoeveD, boven aan komen te staan. Dit zal U veel tijd en ergernis besparen. Immers, wanneer gij wat altijd het geval -is, - veel langer tijd noodig hebt, dan gij gemeend hadt en daardoor de helft niet zou afdoen, dan zult ge tenminste de voldoening smaken, dat de werkelijk noodige dingen het eerst gedaan zyn. Dat gij in letterlijken zin „buiten uw boekje gaat" en met meer andere dingen thuiskomt, dan waarvan gy gedroomd hadt laat dat u niet verontrus ten. Het is een van de groote aantrekkelijk heden niet alleen van de uitverkoopen, maar van het leven zelf] een onverwacht buiten- Recepten. Appel-limonade. Benoodigd: 12 appelen (zure), 1.5 liter koud water, suiker, citroensap en schil, witte wijn of sap van sinaasappelen. Bereiding: De appelen dun schillen, in kleine stukjes verdeelen, met koud water opzetten tot ze gaar zijn, door een doek zeven, het sap vermengen met de overige opgenoemde ingrediënten, even warmen tot dat de suiker is gesmolten. Deze limonade wordtin flesschen bewaard. Wyngelei. 1/4 Flesch witte wijn, 2.5 dL. water, 15 gram witte gelatine, 1 ei, halve citroen, 90 gram suiker. Bereiding: Los de suiker op in het water, voeg daarbij de gelatine en den wijn. Klop het ei flink, roer er langzaam de bereide massa doorheen, evenals het vruchtensap, en laat het in een vorm stijf worden. Het menu van de week. Zondag: Biefstuk met champignons, an dijvie au gratin, aardappelen, vruchtensla met geslagen room. Maandag: Kalfsvleosch, gestoofde appel tjes, aardappelen, griesmeel-schoteltje. Dinsdag: Koud vleesch, witte kool, aard appelen, beschuit met bessensap. Woensdag: Varkenscarbonade, knolletjes, aardappelen, gebraden appelen. Donderdag: Ham, bloemkool, aardappelen, botersaus, rijstebrij. Vrijdagi Garnalengehakt, worteltjes,aard appelen, botersaus, flenschjes met appelmoes. Zaterdag i Tomatensoep, kalfsfricandeau, groene kool, aardappelen, caramelpudding. Recept: Biefstuk met champignons. Benoodigd: 3 biefstukjes van 125 gram, 75 gram boter, een klein blikje met cham pignons, zout en peper. Bereiding: Stoof de champignons wat op in een pannetje met de helft van de boter. Bak intusscben met de overige boter de biefstukjes op de gewone wijze mooi bruin, Leg het vleesch op een verwarmden schotel, schep er de champignons om heen, maak met het vocht van de champignons de jus af en giet die over de biefstukjes. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. (Adv.) LIJMBANDEN OM VRUCHTBOOMEN EN WAARSCHUWING TEGEN BEDRIE- GELIJKE PRAKTIJKEN. Nu het tijdstip, waarop lljmbanden bij vruchtboomen moeten worden aangelegd, wederom daar is, wordt de aandacht op dit bestrijdingsmiddel gevestigd. Daar lljmban den uitsluitend voor het vangen van winter- vlinders dienen, behoeven z(j alleen daar om de stammen van vruchtboomen te worden aangelegd, waar dit voorjaar de groene rup sen van deze vlinders schade veroorzaakten. Deze schade bestaat in het aanvreten van bladeren en jonge vruchten, vooral bij appels en kersen. De lljmband bestaat uit een strook van vet ondoordringbaar papier, ter breedte van 12 cM., die op 1 a IJ M. boven den grond met twee touwtjes om den stam, (bj struikvormen zoo hoog als het stammetje dit toelaat, of om de hoofdtakken) wordt vastgemaakt en waarop ter breedte van 8 cM. speciaal bereide en zeer lang klevend blijvende rupsenlijm wordt gesmeerd. Daar de vrouwelijke wintervlinders, die geen vleugels bezitten en die dus tegen den stam moeten opkruipen om hare eieren by de knoppen te leggen, weldra te voorschijn komen, is het nu bet juiste tijdstip voor het aanleggen der lymbanden. Nadere bijzonderheden vindt men vermeld in Mededeeling No. 3 van den Plantenziek- tenkundigen Dienst „de Trekmade" terwijl het hoofdbureau van dien Dienst te Wage- ningen en de op verschillende plaatsen werk zaam gestelde ambtenaren op aanvrage gaarne alle gewenschte inlichtingen ver strekken. Ter voorkomiDg van misverstand zjj hier vermeld, dat de wormstekigheid van appels en peren niet door de rups van den winter- vlinder wordt veroorzaakt en dus ook niet door het aanleggen van ljmbanden kan wor den bestreden. Met nadruk waarschuwt de Plantenziek- tenkundige Dienst noch voor het aanleggen van lijmbanden noch voor het uitvoeren van andere bestrijdingsmaatregelen in boomgaar den en particuliere tuinen gebruik te maken van de diensten van eenige rondreizende lieden, die zich daarvoor aanbieden. Deze lieden dienen zich aan als boomkweekers en voeren bestrijdingen uit, waaraan echter niet de minste waarde kan worden toege kend. Zoo wordt meermalen volstaan met de besproeiing van enkele takken en wordt met ongelooflijk verdunde oplossingen gespoten. De gegeven garantie, dat de boomen drie jaar lang vrij zullen blijven van ziekten en insekten, of dat de boomen drie jaar lang door hen gecontroleerd zullen worden zijn, zooals voor iedereen duidelijk zal zijn, van nul en geener waarde. Men ga dus niet in op welke aanbieding ook van rondreizende lieden, maar wende zich voor advies, ook over de uitvoering van bestrijdingen in boomgaarden enz. tot den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen of tot zjne ambtenaren op verschillende plaatsen. Verslag van de Raadsvergadering van de Gemeente HERKINGEN, op Maandag 30 September 1920. Aanwezig met den Voorzitter, alle leden. Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld en geteekend. Volgt mededeeling ingekomen stukken en mededeelingen. 1. Een schrijven van Mej. M. Langbroek te Middelharnis, dat zj haar benoeming als tydelljk Onderwijzeres aan de O. L. School, alhier aanneemt; 2. Van Ged. Staten bericht, dat de ge meente over 1928 een bedrag van 10,37 te veel heeft betaald aan den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht; 3. Proces-verbaal van kas-opname van den gemeente ontvanger; 4. Idem van den boekhouder van het Bur gerlijk Armbestuur; 5. Mededeeling wordt gedaan van de be grooting voor 1930 van het Vleeschkeurings- bedrijf; 6. Goedkeuring van het Raadsbesluit tot het aangaan eener gemeenschappelijke rege ling tot stichting van een drinkwaterleiding. Welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. De heer Van Kempen informeert naar de beantwoording van de door 3 raadsleden ingediende schriftelijke vragen, inzake de kerkkwestie. De Voorzitter zegt dat die zaak reeds be sproken is en dat de meerderheid van den raad het afgestemd heeft. Na eenige besprekingen wordt besloten nogmaals er over te stemmen, met 4 tegen 3 st. wordt het verworpen, zoodat besloten wordt de vragen niet te beantwoorden. Wordt met algemeene stemmen besloten een nieuwe instiuctie voor den gemeente ontvanger vast te stellen. Komt in behandeling een verzoek van den gemeenteveldwachter Wolfert om salaris- verhooging. B. en W. stellen voor hem 50,— jaars toe te kennen voor vrije kleeding. Dit wordt met algemeene stemmen aange nomen. Een verzoek van den Kerkeraad der Geref. Gemeente, alhier, om bij de kerk een lan taarn te plaatsen. Besloten wordt om een lantaarn te verplaatsen naar den oprit bij de kerk. Van het bestuur der Bljz. School is een verzoek ingekomen om 2 nieuwe kachels voor de school. Met algemeene stemmen wordt gunstig beschikt op de aanvrage om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaf fing van 2 nieuwe schoolkachels. Van het bestuur der landarbeidersvereeni- ging alhier is een aanvraag ingekomen om een bedrag 38575,— beschikbaar te willen stellen tot aankoop van 20 gemeten 199 roe den bouwland. Op voorstel van B. en W. wordt daartoe met algemeene stemmen be sloten. Vervolgens wordt vastgesteld de gemeente- begrooting, dienst 1930, nadat door de com missie van onderzoek een gunstig rapport tot vaststelling dier begrooting wordt uit gebracht. Ten slotte wordt Dr. G. Huisman met algemeene stemmen met ingang van 1 Januari a.s. voor vast als geneesheer be noemd, en wordt in de instructie als woon plaats vermeld Melissant. Hierna sluiting. Het zoontje van den kippenfokker (historisch). De onderwijzer vertelt zijn leerlingen van Van Oldenbarneveldt en diens tragischen dood. Plotseling een ondeguldig vingertje van een blijkbaar aandachtig leerling. „Meneer, verleden week hebben wij ook een Barnevelder geslacht. Ook een olden!" OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIG HOEKJE. Voor grooteren. 1. Jong gewend, oud gedaan. 2. Kotter, Potter. Voor kleineren. Bernadotte. 1. Band bEen boRd laaN stAl aDam Olie oTto akTe sleE 2. Taf, el; tafel. NIEUWE RAADSELS. 1. Schrijf onder elkaar: Een stad in Friesland; een stad in Utrecht; een stad in Gelderland; een stad in Overüsel; een rivier in Gelderland; een koninkrijk in Europa; een zee in Europa. De voorletters vormen, van boven naar beneden den naam van een beroemd Ame rikaan. (Van „H.B.S.-er"). 2. Maak een meisjesnaam uit de volgen de letters: eenmlai. (Van „Viooltje".) 3. Met O kun je me in Rusland vinden, met E aan d' Eufraat, jonge vrinden. (Van „Winnetou".) 4. Iets, dat geleerd wordt en een verza meling vormen samen den naam van een mooi en rijk eiland, dat ook in de Grieksche fabelleer dikwijls voorkomt. (Van „Padvinder".) 5. Was is het verschil tusschen dag en nacht? Tante Fredy, Dit jaar hebben wij bijzonder vee van onze collectie gemaakt. Er zeldzaam afwisselende en uitge keuze. Alle modekleuren zijn vertegenwoc nieuwste modellenmet hooge bontk groote manchetten. Ook het eenvoudige genre munt bij door chique, voorname coupe, voir afwerking. Wij noodigen U uit tot een bez< zijn overtuigd dat ROTTERDAM KORTE HOOG: Amsterdam Den Haag Arnhem Teleloon 51256 GEOPEND op: Zaterdagavond v. 8—1 uur Zondag-en 8—12 uur Woensdagav. Zondagsmiddags v. 3-6 uur VRIJ ENTREE TWEE DANSVLOEREN Consumptie vanaf ALGEMEEN LEIDER Korte met medl jeugdigen Afg DAT Café Concert „HET WESTEN" 94 OUDE BINNENWEG 94 het meest gezellige en intieme Cafe is te ROTTERDAM. Van 1212 uur doorloopend schitterend muziekprogramma. Solied - Costumes, menten vq Operetten Beslist eerst Oppert Speciaal

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2