1 Let wrsl op f adres. ft U op als Abonné Tandarts BUIJS MIMOSA-DROPPELS, IE SALAMANDER ST00MB00TDIENST Dienstregeling- ZATERDAG 5 OCTOBER 1929 11E JAARGANG. - N°. 94 Officieele Mededeelingen. Nieuw alarm voor een oud gerucht. FEU ILLETON. DOOR EENS ANDERS SCHULD. Bij Scfieren PUROL Kloosterhalsem U 'f gelezen Grossier: Firma A. L. VERBRUGGE, IHiddelharnis voet, bij 't voorwaarts treden, mt op de dorenpunt. waar 't Lot het licht gaat dooven, enspad in 't duister hult, schoonsten droom komt rooven heel uw ziel vervult "omt in uw donk're dalen, 't oog slechts opwaarts richt, cht een sterre stralen, donker pad verlicht. in 's Levens avondstonden et vredig sterrenlicht, ntroostbaar d' oogen richt, zoekend voor uw wonden w, o schouw dan in den nacht w donker zieleleven: n lichtstraal is gebleven, zielewond verzacht.... elachtig stergeflonker, s troostend tegenlacht... wekt, doorstralend 't donker, iele uit haar nacht. oos, eeuwig lichtgewemel, g(j tot volmaakte rust? lende sterrenhemel, j niet, de blijde kust niet, het veil'ge strand et Groote Vaderland? de Sterren aan den Hoogen d geest en hart gericht, de Sterren heen, uw' oogen e Sterrennaar het Licht, Alle dingen in drieën. as op een verlovingsfeest, missaris van Politie: „Eigenaardig toch! schen ernstigste stap gaat ook al in drie 'sverloven aanteekenen trouwen, hter: „Niets nieuws zoo is 's werelds eerst het verlangen dan de daad de straf." houdt voortaan des Maandagsmorgens GEEN spreekuur. BREUKBANDEN I allesoorten meten zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SAÏMTOLMID1E12,25 per flacon. INJECTIE f 1,per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen. (V1JDDELHARMIS-R0TTE8DAM v.v. via VLAARDIISGEN s.s. „MIBUEÏ.HARNIS" aanvangende 15 Mei 1929 vaa Mddeliiarnis op Maandag en Dinsdag V. Middelbands4.30 vm. A. Vlaard. 7.00 vm.* A. Rotterdam 8.00 vm. OveE-flge öagea (beb. Zon- en Feestd.) V.Middelharnis 6.40 vm.A.Vlaard. 9.10vm.*. A. Rotterdam 10.00 vin. A. Brielle 10.25vm§ vass Rotterdam op Maandag en Dinsdag V.Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard. 3.00 nm. f A. Middelharnis 5.30 nm. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd.) V. Rotterdam 3.15 nm. V.Vlaard. 4.00nm ff V. Brielle 2.25 nm.§ A. Middelharnis 6.30 In aansluiting op den trein van 7.21 vm en 7.12 of 7.40 vm. van Vlaardlngen. In aansluiting op den trein van 9.21 vm. en 9.42 vm. van Vlaardlngen. t In aansluiting op den trein van 2.40 nm. (14.40) en 2.51 (J4.51) nm. te Vlaardlngen In aansluiting op den trein van (3.40) 5.40 nm. en3.51 (15.51) te Vlaardlngen. Te Vlaardlngen overstappen. Op Zaterdag 1.25 n.m. AU Feestdagen zijn te beschouwen: Nieuwjaarsdag, 2e Paaachdag, Hemel «aartsdag 2a Pinksterdag en de belde Kerstdagen. Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen 1 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. KOSTELOOZE INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Middelharnis maken bekend, dat op Woens dag 9 Oct. a s., des voormiddags 10 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot KOS. TELOOZE INENTING OF HERINENTING van hen, die zich daartoe ten huize van den heer C. F. Arends, arts, aanmelden. Middelharnis, 2 October 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. L. J. 'DEN HOLLANDER. Voor een juiste vermelding in de v a c- cinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewenscht, dat bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes derouders of geboortebewijzen der kinderen. In een sekte-blaadje worden de broeders te M.-Harnis tot voorzichtigheid aange spoord. De ironie hiervan is niet onaardig. Immers, kenmerkt niet juist die sluwe bedachtzaamheid het type der rasechte sektariërs? Verder wordt aangekondigd, dat de liefde tot het Christelijk? onderwijs te M.-Harnis plots tot volle ontwaken is ge komen. Tot nogtoe hebben we dus slechts de ouverture gehad. Velen zullen werke lijk nieuwsgierig zijn, tot welke nog ster kere stukjes dan die Christelijke liefde in staat is. Voortgaande jubelt het blaadje, dat de plannen te M. vasteren vorm aannemen. Kunnen die dan nog vaster dan een be stuur stichten en handteekeningen af- dreinen? Men zal zeggen: „ja, de school bou wen". Goed, doch dan moet er toch eerst een lijst ingeleverd worden met voldoende eerlijke handteekeningen? en moet men de medewerking hebben van een Christe lijke inspectie. Middelharnis zegt het blaadje is een orthodoxe gemeente (gefeliciteerd) en er moest dus geen plaats zijn voor een bloeiende godsdienstlooze school. De bloei der Openbare School doet blijkbaareenigs- zins pijnlijk aan en de doopsbelofte schijnt er bij de sektariërs hoofdzakelijk in te bestaan, zijn kinderen naar een sekte school te sturen. De Christelijke opvoeding in het gezin is dus bijzaak. Veryolgens wordt er lof gezwaaid over den ijver van den heer Sterk, burgem. van Nieuwe-Tonge, wiens ijver zoo schit terend tot uiting kwam op de vergadering van „Volksonderwijs" te M.-Harnis, na de lezing van den heer Diesen. Hoewel sympathiseerend met den ijver te M.-Harnis, waarschuwt het blad tegen ijver zonder verstand o, snaaksch- W. HEIMBURG. VERTALING VAN HERMINE. Geautoriseerde uitgave van D. Bolle.) 16) De maandrozen en de reseda's geurden, de klok ken van de Mariakerk riep en de menschen naar de avondgodsdienstoefening. De geheele natuur om mij heen verkeerde in een herfstachtige stemming. Alles was moe, alles had afgedaan. O, kon ik ook maar slapen, slapen om nooit weer wakker te worden, hier naast papa! Daar ginds ruste ook Johanna, en haar graf geleek wel een tuinbed met frissche bloemen van allerlei kleur. De nicht had 't zeker zoo opgesierd, alsof zij de doode hiermee kon verzoenen met dat gene wat er" dien dag gebeurde. Aan papa had niemand gedacht, maajr dat was juist goed; hij moest maar slapen, doorslapen, zoodat hij niet merkte, dat de door hem zoo vergode vrouw Goede God, hij zou duizend dooden sterven, als hij 't eens winst! Mijn arme moeder mevrouw Wolmeijer! Op eens hoorde ik praten en voetstappen bij den ingang een troep menschen bewoog zich in de richting van het lijkhuisje. Ik was uit mijn knie lende houding opgesprongen, een huivering voer mij door dc leden, een wonderlijk gevoel van heden der consequentie, een paar maan den geleden waren zij verstoord op den Schepper, dat hij den mensch ook de zuivere rede en gezond verstand had ge geven er bestaan n.l. in onze cen trum-gemeenten 2 Christel, nat. scholen, welke tot volle tevredenheid van geest verwante kerkelijke richtingen onderwijs geven. En nu gaat men dus voor een derde school propageeren, louter voor het geval dat een ouderpaar, welks kinderen nu op de Openb. School gaan, zich mocht bekeeren. Voor die zijn de 2 bestaande scholen dus niet geschikt. Het blad be doelt dus met die derde school alléén de Openb. School af te tappen, want gebeurt dat niet, dén, zegt het, staan ons ernstige geestelijke enfinanciëele nadeelen te wach ten, als verdeeldheid, versnippering en noodeloos geldverspillen. Tableau! Deze motieven van die zijde te hooren is wer kelijk vermakelijk. Gestolen motieven, die altijd gediend hebben en steeds nog gel den juist tegen het stichten van sekte scholen. Eindelijk het traditioneele zalvende handjesgevende slot: „Den broederen in M. zij voorzichtigheid geboden". Prosit! De misleidende politiek traant er aan alle kanten uit, lezer. Het opvallendst wel bij het stroeve, slecht vlottende begin, dat zoo duidelijk gezocht is, alsof er werke lijk iets stond te beginnen, terwijl ieder een weet, dat het allang broeit in het sektenkamp. Er wordt met geforceerd geweld weer eens wat opgerakeld, waarmee slechts weer een bewijs te meer wordt geleverd, dat de sektariërs zonder gekrakeel zich absoluut niet wèl gevoelen. Vanwaar an ders al die sekten, él die verdeeldheid. Zou de profetie omtrent de valsche Chris tussen misschien doende zijn in vervulling te gaan? Zij prediken althans voor on telbare Christelijke? hoopen steen, en ijveren voor de eer van het goddelijkIk. Maar evenmin als de schriftgeleerden zouden zij de ware eenvoudige woorden van Christus kunnen verdragen, doch evenals toen, zouden zij beschaamd, doch verbitterd tevens, ook nu weer uitroepen „Kruisigt hem A. P. geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. (Adv.) Week»revt*e. Binnenland. Onze Spoorwegen hebben den laatsten tijd wel eenige pech. Voor eenigen tijd versliep zich een brugwachter, wat tot gevolg had dat bij Meppel de locomotief van den trein een afgrijzen overviel mij. Mijn japon bij elkander nemende, snelde ik ijlings naar het tuinhekje van freule Degenberg. Hier stond tante's oude dienst meid bleek en nieuwsgierig naar het lijkhuisje te kijken. „Hemel, freule, wat ben ik geschrikt!" stamelde zij. „Ge staat daar net als een geest vóór mij „Wat is daar te doen, Josephine? vroeg ik, naar al dat volk in de verte wijzende. „Ja, dat dat's wat akeligs, freule Knoopen- Martha heeft zich in den slotvijver verdronken straks hebben ze haar opgevischt." Ik sloop haar voorbij, in één ontzetting, niet in staat een woord te spreken. Het hart, waarin ik een toevlucht had kunnen vinden in den bevenden angst voor zulke geheimzinnige akeligheden, dit was nu ver van mij af, dit behoorde hem hém, die de jonge vrouw in den dood gedreven, haar kind tot wees gemaakt had. Als half krankzinnig ijlde ik naar huis, naar mijn kamer, en drukte het hoofd diep, diep in de kussens, alsof ik mij wilde en kon verbergen voor de onbegrijpelijke onbarm hartigheden van het leven Freule Degenberg trof mij in een toestand van doffe wanhoop aan. Zij beknorde mij, wijl ik was weggelloopen, en kuste mij, wijl ik er zoo netjes had uitgezien. En nu was zij mijne moeder, ze had dit beloofd en zou erg boos zijn, als ik niet ver standig was en mij uitkleedde, evenals alle andere menschen die hun vijf zinnen bij elkander hadden, en naar bed ging. En mama liet mij nog wel hartelijk groeten en mijn Ik sprong overeind met gebalde vuisten. „Neen, die niet! Noem hém niet!" barstte ik uit. „Annelise in 's hemels naam!" „Ik haat hem ik verafschuw hem!" bad cam in het kanaal en waarbij wonder boven wonder verder alleen maar materieele schade werd aangericht en dezer dagen is bij Westwoud in Noord-Holland een goede rentrein door tot heden nog onopgehelderde oorzaak op dood spoor gereden, waarbij het stootblok maar eventjes een 30 meter werd meegesleurd. De machine stopte pas ineen tamelijk breede sloot, gelukkig evenwel zonder te kantelen. De leege bagagewagen, waarin zich de hoofdgeleider van den trein bevond, werd door de volgende wagons in elkaar geschoven, waarbij de hoofdgeleider, de heer Cenard uit Amsterdam, vader van zes kinderen, werd gedood. Omtrent de oorzaak dezer ramp wordt een onderzoek ingesteld. Onze postvluchten naar Indië, voorloopig een veertiendaagsche dienst en over eenige jaren misschien een dagelijksche, hebben eveneens eenige pech gehad. Het tweede toestel is bij de gemaakte noodlanding in de buurt van Satoel (Siam) op moerassig terrein beschadigd en zal ter plaatse ont takeld moeten worden. De mail is inmiddels doorgezonden naar Indië, terwijl ook de vol gende vluchten van en naar Indië blijven gehandhaafd. Onze tante Pos, een eerbiedwaardige oude tante, die altijd braaf op de dubbeltjes past, doch gelijktijdig een open oog heeft voor het nieuwe, zal eerdaags, behalve een ver laging van eenige tarieven, een nieuwe sorr teermachine in bedrijf stellen. Volgens de inlichtingen die wij daarover hebben ont vangen, betreft het hier een lange, zware machine, bediend door eenige jonge dames, die werkende aan groote toetsenborden, het sorfceeren der brieven zullen verrichten. De toetsen brengen ijzeren klauwtjes in bewe ging, welke de brieven in de vereischte vak ken deponeeren. Het nadeel dezer machine moet evenwel zijn dat er alleen brieven mee gesorteerd kunneD worden, zoodat het sor- teeren met de hand nooit geheel uitgescha keld kan worden. Momenteel wordt er te 's-Gravenhage mee geoefend en als de be treffende jonge dames voldoende ervaring en geoefendheid hebben verkregen, zal de machine waarschijnlijk op een der groote kantoren worden geprobeerd. Het is te hopen dat het geen mislukking wordt, want een machine, die maar eventjes een kleine halve ton kost is een duur ding, vooral als het onbruikbaar is. In dezen prijs is een goed afsluitend dekkleedinbegrepen, hetgeen altijd een geruststelling is. De gemeenten Rotterdam en Overschie voeren een,vriendschappelijken tollenoorlog. De aangelegde Abraham van Stolkweg moet voor 1 October voor het verkeer worden opengesteld, doch deze nieuwe weg tapt het verkeer af van den ouden weg Rotterdam Overschie, op welken weg Rotterdam een winstgevende tol heeft staan, welke jaarlijks een ton in de kas van Rotterdam brengt. Als goede buren tracht men kleine ge schillen langs vriendschappelijken weg op te lossen en Overschie heeft inmiddels reeds voor de tweede maal de tusschenkomst van Gedeputeerde Staten ingeroepen, teneinde Rotterdam te gelasten den weg open te stellen, welke openstelling door middel van een zielig hekje, benevens een kuil, door Rotterdam wordt gesaboteerd, zulks nog wel „Nu, dat staat je al heel mooi," merkte de freule droogjes aan. „Aan wien anders hebt gij 't te dan- jen, dat gij je zware ziekte te boven zijt gekomen? Enkel en alleen aan hem! Of denkt ge, dat je mama in staat zou zijn geweest om op hare eigen gelegen heid maar het honderdste part te doen van wat je genezing gekost heeft?" Nu stond ik vóór haar, niet in staat mij langer te beheerschen. Ik had wel vermoed, dat mama ziin hulp zou hebben ingeroepen in hare verlegen heid, in haar groote zorg voor mij, en ik begreep ook wel dat hij daarvoor den hoogsten prijs, haar- zelve, had geëischt. Maar toch was 't nog niet uitgesproken, nóg had de zekerheid: „Alleen om mij!" mij niet zoo overweldigend aangegrepen als bij deze woorden van de freule. Er zijn menschen, die krankzinnig worden, als zij op eens tot de erkentenis van een vreesclijke waarheid konten, en niet langer meester van mijn woorden, riep ik: „Waarom moet ik de oorzaak zijn van zooveel ongeluk, van al mama's ellende? Hij is een moorde naar, tante, hij is „Ge raaskalt, Annelise!" „Hij is een moordenaar, tante!" riep ik wederom. „Hij heeft Knoopen-Martha vermoord!" „Maar, kind! Maar, Annelise!" zeide zij ontzet, maar zag mij niettemin vragend aan. „Zij is om hem in het water geloopen," ging ik voort. „In het water geloopen zegt ge?" „Ja om hem!" „O, gekheid! Knoopen-Martha zal wel wijzer zijn." „Ik lieg niet. Ze heeft zich verdronken Ze is dood!" hield ik vol. „En hoe zou je stief terwijl zich dit alles op het grondgebied van Overschie bevindt. Tolbestormers heb ben dit hekje ree.ds hardhandig verwijderd, doch een definitief resultaat is nog niet bereikt. Als Floris "Vos het niet te druk als Kamerlid had, dan zouden we opnieuw een groote tol verovering verwachten. De beruchte moordzaak Giessen—Nieuw- kerk is beëindigd met de vrijspraak van Teunissen en Kiunder. Na al het gebeurde is deze uitspraak van het Amsterdamsche Gerechtshof voor niemand een verrassing. Met belangstelling mag worden afgewacht, welke maatregelen er getroffen zullen wor den om herhalingen als deze, zooveel moge lijk te beperken. Dit schijnt van meer belang dan alle afbrekende critiek, waarbij evenwel vergeten wordt de middelen ter verbetering aan te geven. Buitenland. De stroom van grootere en kleine schan dalen blijft nog gestadig nadruppelen en de uitvoerige bijzonderheden hierover leveren stof voor minstens een dozijn sensatieromans. Amerika geniet of huivert nog altijd van de verklaringen van het „Shearer-schandaal", waarvoor ondertusschen een goede doofpot met patentsluiting zeer gewenscht is, de INGEZONDEN MEDEDEELING. i 'r' 1 1 De venijnige steken van spit in den rug overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akkers Kloosterbal sem. welke tot diep in de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen. snel en grondig verlicht. ,,Geen goud zoo goed" 11j i»j i ^ywrr".— INGEZONDEN MEDEDEELING. Engelschen betreuren de honderdduizenden ponden die in de bodemlooze zakken van Hatry zijn verdwenen, de Japanners hebben een ex-minister mitsgaders een serie hoog geplaatste vrienden achter de tralies gezet, aangezien deze heeren worden beschuldigd eenige millioenen öf met opzet, öf per abuis in eigen zakken te hebben laten verdwijnen, terwijl ondertusschen de brave Berlijners over niets anders praten dan over de schan dalen Sklarek, waardoor de stad Beriijn eenige millioenen lichter is gemaakt. Deze Sklarek-zwendel is aan het rollen gebracht doordat een accountant, die bij de gemeentekas werkzaamheden had te ver richten, ontdekte dat er door gebroeders Sklarek (deze heeren hadden het monopolie voor leverantie van kleeding aan Berlijn) een rekening was ingediend voor de levering van 7000 costuums voor Spandau, welke rekening bereids was voldaan. Deze accoun tant wist niet alleen dat Spandau niet over de noodige fondsen beschikte om een der-éjKijn gelijke leverantie te betalen, doch ook, dat er geen 7000 personen waren die voor de leverantie van een costuum in aanmerking kwamen. De zaak werd verder onderzocht, „Tante!" „Hoe zou mijnheer Wolmeijer dat kunnen helpen Wees toch niet zoo dwaas! Knoopen-Martha is al tijd een opgewonden mensch geweest. God weet, waarom zij „Ik weet, waarom! Ik weet 't" zeide ik moe en op doffen toon. „O, mama, mama!" „Kom, ga nu naar maar bed, klein ding!" ant woordde de freule en begon mij eigenhandig met uitkleeden te helpen, mij onderwijl half knorrig, half teder beknorrende om hare angst over mijn zenuwachtige opgewondenheid te verbergen. „Echt kinderachtig stelt gij je aan. Tegen den man van je moeder trekt ge leelijke gezichten, alsof ge vijf jaar oud zijt; er ontbreekt maar aan, dat ge de tonge tegen hem uitsteekt! Ge praat in het ge heel niet met den bruidsjonker, die naast je zit, ge antwordt hem niet, 't is alsof ge doofstom zijt. En dan zegt gij je moeder niet eens goedendag en loopt weg onder het dansen, zoodat Brankwitz je overal zoekt en de een aan den ander vraagt, of men je soms ergens gezien heeft!" Ik haalde de schouders op. Hoe kon zij nu over zulke onbeteekenende dingen praten? Zag ze dan niet, dat ik trilde van verontwaardiging? „Die Brankwitz is een allervervelendste man!" barstte ik uit. „Zoo?" „En ik kan hem niet uitstaan." „Ge kent hem immers nog niet, Annelise. Die paar malen „Hij is zijn neef „Is dat al voldoende?" „Ja, meer dan voldoende." „Nu, dat zal later een gezellig huiselijk leventje bij je drieën zijn! Je arme moeder!" waarbij steeds ontstellender dingen aan het licht kwamen. Volgens verschillende becijferingen zal de stad Berlijn voor ongeveer een kleine tien millioen mark schade lijden. Gebroeders Sklarek, van afkomst Joden, genoten het volste vertrouwen, hadden zich door geluk kige speculaties opgewerkt en wisten, dank zij invloedrijke politieke vrienden, de leve- rnnties aan Berlijn machtig te worden. Dat schijnen zeer voordeelige zaakjes te zijn ge weest, want niet alleen werd de prijs sows eventjes 100% hooger genomen dan op de vrije markt, doch tevens werden tonnen opgestreken voor gefingeerde leveringen. De politieke vrienden der Sklareks, deze worden gevonden onder sociaal-democraten, commu nisten en Duitsch-nationalen, krijgen harde verwijten te aanhooren. Ten koste der stad Berlijn leefden de Sklareks op grooten voet, beschikten de heeren over prachtige villa's, over kostbare auto's, een heele schaar van bedienden, werden groote partijen gegeven waar de duurste champagne b}j stroomen vloeide, want alle vrienden, ook de politieke, hebben erg aan een droge lever geleden en waar laat zich een waardevolle vriend schap nu beter mee onderhouden dan met kleine geschenken mitsgaders wat SGhui- mend nat voor den dorst. Eigenaardig bij deze treurige corruptie- geschiedenis is wel, dat reeds meer dan eens van verschillende kanten tegen de leveran ties en wat daarmede verband hield, is ge waarschuwd, doch telkens zijn al deze waar schuwingen per directe aansluiting naar de prullemand verwezen. Voor den communistischen wethouder van Berlijn, is de zaak dubbel onaangenaam. Het onderzoek moet hebben uitgewezen, dat hoe wel wel intiem bevriend met de Sklareks, hem financieel niets kan worden verweten. geestverwanten hebben evenwel het vertrouwen in hem verloren, mogelijk twij felen ze wel aan de juistheid van dit onder zoek en in ieder geval hebben ze hem ver zocht van het zachte kussen op te staan, „Voor mama zal ik altijd goed zijn." „Ik zie 't al aankomen voortaan staat zij tusschen twee vuren." „Ik blijf niet bij haar. Ik word weer gezond, en dan Op dit oogenblik moest ik mijn eigen woorden logenstraffen, daar ik door een korte, maar hevige hoestbui werd overvallen, waarover de freule zich erg bezorgd maakte. „Daar hebben wij 't nu, dom gansje!" riep zij; „dat komt nu van je opgewondenheid! Ga nu dade lijk kalm naar bed, en houd je bedaard en dank God dat hij je een dak boven je heeft gegeven ondeugende meid die ge zijt!" Ik zag, dat zij zich werkelijk bezorgd over mij maakte, liet mij geduldig door haar bestieren en lag toen doodstil bij mijzelve te denken: misschien behoef ik niet lang meer te leven met het verwijt in de ziel: 't is alles om mij. Den volgenden dag was ik blij, weer zóó moe en afgemat te zijn, dat ik niet kon opstaan; want nu behoefde ik Brankwitz niet meer af te wachten, die een bezoek bij freule Degeberg maakte. Ik wendde het hoofd af, toen zij mij zijn groeten overbracht en vertelde, dat hij plan had een landgoed, „hier ergens in den omtrek" te koopen. „En hij laat je gauw beterschap wenschen." Ik antwoordde boe noch ba. „'t Is toch niet onmogelijk mompelde de freule, ,,'t is toch maar alleen, omdat je omdat Wolmeijer de plaatsen geschikt en hem aan tafel tot je buurman bestemd heeft!" Ik knikte toestemmend. „Misschien wel, tante. Tante, laat toch een krans bestellen voor Knoopen- Martha." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1