HIUPS Kinderkopjes leverbaar Ploegen noodig? ONZE EILANDEN N° 2111 onmiddellijk 2511 leveren 0 No. 86 7 SEPT. 1929 Plaatselijk Nieuws. Adverteert in „ONZE EILANDEN" met mooi,dik haar ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1929. 5 Notaris AKKERMAN te Ooltgens- plaat is voornemens om op Don derdag 12 September 1929 te ÏO uur Zomertijd, ten verzoeke van Mej. de Wed. H. M VAN NIEUWENHUIJZEN-KOERT, op de hofstede thans door haar be woond aan den Kranendijk onder de gemeente Den Bommel, publiek te verkoopen 1 paarden, 22 stuks Hoornvee, kippen, Ford-a oio, fiets, 3 boerenwagens volledig, veer- karos, veerwagen, tilbury, wiel- slede, wiedmachine, zaaimachine, cul tivator, rolblok, sleepers, hooihark, aardappelvorentrekker, wanmolen sta- tionnaire motor, rechtstroo dorsch- machine, ringwals, aardappelsorteer der, diverse eggen, ploegen, stroo- of hooisnijder, bietenmolen, ploeg- en wagentouwen, rieken, schoppen, aard appelkistjes, slagpaaltjesnieuwe, hek ken, houten en cementen voerbakken, groote partij kant-en klaver- kooi, tarwe- en erwtenstroo, bank schroef en hetgeen verder ten ver- koope zal worden aangeboden. Notaris AKKERMAN. Nieuwe, gebruikte of inruilen? AUe merken, alle modellen, alle prijzen. Steeds keus uit pim. 30 nieuwe en gebruikte modellen. UW ADRES IS: VAN RUMPT Stad aan 't Haringvliet MIDDELHARNIS. Het zware ouweder dat Woensdagavond boven de gemeente woedde, is gelukkig goed afgeloopen. Hoewel de lucht geheel bezet was, volgde slechts een korte regenval. Bjj enkele inwoners sloeg de blik sem op de telefoonleiding, evenwel zonder brand te veroorzaken. De vrouw van H. van der Valk is naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd ten einde een operatie aan een der oogen te ondergaan, welke met gunstig gevolg is geschied. Met de middagdienst van Woensdag ontspoorde aan het havenhoofd de locomotief en een vrachtwagen, wat van dien aard was, dat de goederen niet op de boot konden worden overgeladen. Te ongeveer half zes uur was alles weer op de rails en was de lijn weer vrij. Woensdagmiddag kwamen do kinderen, die een 5-tal weken hebben doorgebracht in het kolonie-huis „Ons Genoegen" te Oost- voorne, weder naar hun ouderlijke woning terug. Door de ouders werden zij op het station in ontvangst genomen, die allen in hun schik waren over de gebruinde wangen van hun kroost, die zij daar aan het Oost' voornsche strand mochten ontvangen. De kinderen waren vol lof over hunne verple ging, van Directrice en Zusters. Moge het bestuur van het Hoefijzerverbond ruime bij dragen ontvangen, opdat zij een volgend jaar een nog grooter aantal kinderen kun nen uitzenden. Donderdag 12 en Vrijdag 13 September zullen de leerlingen uit de 3de klassen van de Ambachtsschool voor een vakcursus een gratis uitstapje maken naar Rotterdam. Aan de kaai alhier zijn de afgeloopen week verhandeld en geladen ruim 1700 H.L aardappelen. De winkelbediende van de firma Nipius, de 13-jarige L. Wielaard, bekwam met het aanzetten van den motor een zoodanige s" van den terugslaanden zwengel tegen zijn pols, dat dit lichaamsdeel brak. Dr. Knöps verleende de eerste hulp. Het 40-jarig jubileum van ons „Sempce Crescendo" Reeds vóór enkele maanden was het plan opgevat om het 40-jarig bestaan van Sempre eenigszins feestelijk te herdenken. Het be stuur streefde er naar om een buitengewone attractie voor Flakkee te verkrijgen, door de Kon. Militaire Kapel uit Den Haag te arran- geeren een concert te komen geven. Na eerst een garantiefonds bijeen gebracht te hebben, konden die plannen een vasteren vorm aannemen. De dag om dit jubileum te vieren was bepaald op Woensdag 4 Sep tember. Dreigde de avond van den 3den Sep tember het bijzondere mooie weer te doen omslaan, gelukkig is dit niet het geval ge weest. Woensdag omstreeks half twee maakte ons Sempre onder een zengende hitte een marsch door het dorp, waarmee de feeste lijkheden werden ingezet. Het eerecomité verzamelde zich tegen 2 uur in Hotel Meijer, waar dejubileerende vereeniging zou worden toegesproken. De burgemeester dezer gemeente, de heer den Hollander sprak ongeveer als volgt: „Het is me een bijzonder genoegen op dezen heerlijken zonnigen Septemberdag een woord te spreken tot ons muziekkorps dat heden zijn 40-jarig jubileum gaat vieren. In de eerste plaats namens het eerecomité en in de tweede plaats namens de beide ge meentebesturen bied ik U Sempre onze ge- lukwenschen aan. 't Is altijd moeilijk een vereeniging lang staande te houden. Inden beginne geniet men veel steun, doch door den loop der tijden ziet men die helaas zoo dik wijls geheel vervliegen, om later weer op te leveD. Ons Sempre's werk wordt echter ge lukkig veel geapprecieerd en ook het vaandel getuigt dat die appreciatie ten voile wordt verdiend. De vereeniging mag met recht trotsch zijn op het aloude vaandel dat met zoovele medailles en lauwertakken is ge tooid. Voorwaarts en Excelsior was steeds de leus van Uw streven. Het vaandel getuigt van strijd. Door eendracht en samenwerking zijn reeds vele eerste en tweede prijzen be haald op de verschillende wedstrijden. In October 1927 werd Sempre haar geachte directeur en oprichter de heer M. M. J. Vletter door den dood ontnomen; Sempre treurde en wij allen hebben ons toen afgevraagd, hoe zal het U nu gaan. Bij het rondblikken naar een waardig plaatsvervanger voor den heer Vletter is het oog gevallen op den heer Berg man, die tjjd heeft gevonden het leiderschap van ons muziekkorps op zich te nemen, en Z(jn ziel te leggen in de schoone kunst die door Uw vereeniging wordt nagestreefd. 40 jaren heeft U thans gestreden, allen zfln wij overtuigd dat de directeur de ziel der vereeniging is en daarom bied ik U na mens de beide gemeente-besturen onze beste Venschen aan en hoop dat het U gegeven moge worden nog vele jaren leider dezer vereeniging te zjjn. In de laatste plaats richt ik het woord '°t U, leden der Vereeniging. Om te geraken tot de resultaten die door het korps zijn behaald is ongetwijfeld Uw aller medewer king noodzakelijk. Zeer zeker zjjn er ook kleine geschillen ouder U opgelost moeten worden, doch gelukkig is de harmonie steeds goed bewaard gebleven en wjj hopen dat door U ook getracht zal worden de prestaties op peil te brengen, en de aloude reputatie zal blijven helpen handhaven. Tracht door eendrachtig streven en samenwerking te bereiken wat te bereiken is, opdat U tot de beste korpsen van Zuid-Holland gerekend mag worden,. Inmiddels arriveerde de boot (die de Kon. Militaire kapel naar Plakkee vervoerde) aan den steiger. De heeren gebruikten eerst een verfrissching waarna een marsch werd ge maakt naar het terrein van Plakkee aan den Langeweg. Een prachtig concert werd ons geboden door dit keurkorps van onze militaire macht. De belangstelling was verre boven elke verwachting van de zijde van het publiek. Naar wij vernamen zijn er voor dat middag concert niet minder dan 2600 entreekaarten verkocht. Tegen den avond dreigde het feest letterlijk in het water te vallen. Donkere wolken pak ten samen en de regen dreigde in stroomen neer te dalen. Het liep echter nog mee, wel flitsten de bliksemstralen door de wolkenmassa heen, doch het bleef nog vrij lang droog, waardoor de muziekvereen. die jubileerde toch met het avondconcert nog een aanvang maakte, dat echter half-in afgelast moest worden. Een zwaar onweder ontlastte zich boven onze gemeente, dat vele belangstellenden vroeg huiswaarts dreef. Van het vuurwerk kwam natuurlijk dezen avond niets meer daar het onweer te lang bleef hangen. De danstent mocht zich in een druk bezoek verheugen. Omstreeks twaalf uur vertrokken de trams met vele passagiers het eiland in en was deze dag beëindigd. Onder de gun stigste omstandigheden begonnen, eindigde het vrij droevig. Op het graf van den heer Vletter is een krans gelegd „van een vriend uit Nieuwe Tonge." Donderdagavond is aan het feest tereere van Sempre een waardig slot gemaakt. Om half acht trok het corps in optocht weer naar het voetbal-terrein. Door Sempre en de muziekvereeniging uit Dirksland is een con cert gegeven, waarna om tien uur werd be gonnen met het afsteken van het vuurwerk Zooals gewoonlijk was er ook ditmaal weer veel belangstelling. Wij vernamen dat er dien avond nog 1600 bezoekers zijn geweest, wat voor de vereeniging nog een aardig extra voordeeltje is geworden. Loop der bevolking gedurende de maand Augustus 1929: Vertrokken: Jac Vroegindeweij naar Rot terdam; J. Esseubaggers naar Rotterdam: Abraham Koote naar Sommelsdijk; J. van Siiedregt Jr. en gezin naar RotterdamAbr. Verweij naar Nieuwe Tonge; J. v. d. Bos naar Viaardingen; Jannetje van Wezel naar Sommelsdijk; S. L, Beversluis naar Rotter dam; A. J. van Dam naar Sommelsdijk; M. v. Siiedregt naar Rotterdam; W.T.Car rière en gezin naar Zuilen. Ingekomen: A. Smitshoek en gezin van Hellevoetsluis; J. van Erkel en gezin van Hellevoetsluis; B Haagens van Dirksland; L W. J. Zorge van Zaltbommel; Jannetje Kats van Rotterdam. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 4 September 1929. Bloemkool ƒ2,30 tot ƒ21,— per 100 stuks. Roode kool 2,70 tot 6,30 per 100 stuks. Savoye kool 8,50 tot 12,- p. lOOstuks. Komkommers ƒ0,40 tot ƒ2,— per 100 st Perziken 1,10 tot 7,20 per 100 stuks. Meloenen 10,- tot 33,- per 100 stuk. Andijvie 2,20 tot 3,20 per 100 krop. Postelein ƒ1,10 tot ƒ9,— per 100 kg. Stoksnljb. ƒ11,- tot 23,- per 100 k.g. Stamsnijb. 2,20 tot 6,50 per 100 k.g. Dubbele princessen ƒ4,30 tot 11,70 ICO k.g. Enkele princessen ƒ5,—tot 13,— Bevelanders 2,70 per 100 k.g. Claps Favorite f 5,20 tot 13,— per 100 k.g. Jutten 2,40 tot 8,20 per 100 k.g. Beurè Merode 4,30 p. 100 k.g. Diamantperen 3,40 tot 5,70 per 100 k.g. Noord-Holl. suikerp. 3,50 t.7, p. 100k.g. Zomer Bergamotten ƒ4,101. ƒ9, - p. 100 k.g. Keswick appels ƒ2,'— tot f 6,10 p. 100 k.g. Zoete appels 2,80 tot 8, - per 100 k.g. Pruimen 5,60 tot 17,60 per 100 pond. Abrikozen 13,— per 100 pond. Druiven f30,- tot ƒ34,- per 100 pond. Veiling van Donderdag 5 Sept. 1929. Kipeieren 50 kg. 5,40 Jd. 58-61 6,15 t. 6,85 id. bruin 60 6,35 6,50 Eendeieren ƒ6,— tot 6,30 Alles per 100 stuks. Boter 1,03 tot 1,04 per pond. William Ducbes 7,30 per 100 k.g. Jutten 16,— per 100 k.g. SOMMELSDIJK. Op de alhier gehouden afslag van landbouwschuren, tuin-en bouw land toebehoorende aan de Erven Jan van Schouwen zijn gemijndi Koop I. Landbouwschuur door M. Joppe Jr. alhier, voor ƒ3410, Koop 2. Landbouwschuur door dezelfde voor 760, Koop 3 en 4. Tuinland door P. de Gtraaff alhier, voor 1630,- per gemet. Koop 5 en 6. Bouwland door M. Joppe Jr. alhier, voor 1920,-— per gemet. Koop 7 tot en met 10. Bouwland door M. de Haas te Rotterdam, voor ƒ1510,— per gemet. Koop 11 aangeloopen. 1 Koop 12 tot en met 17. Bouwland door I. A. Struik Jr. te Melissant op ƒ1220,— per gemet. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 197 000 k.g. uien; 119.000 k.g. aardappelen en 12.000 k.g. paardepeen. Prijzen waren 2,50 voor uien; 1,75 voor aardappelen en ƒ1,— voor paardepeen, alles per H.L. Door B. en W. is aan A. van den Doel vergunning verleend tot het bouwen van een aardappelbewaarplaats aan den Molenweg alhier. Gemeenteraadsziltting van 5 Sept. j.I. Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig waren da heeren Van der Veer, Mijs en Born. De voorzitter deelde mede, dat wethouder Born ernstig ongesteld is en het ernstigste ivreesd wordt. B. en W. stelden voor een post op de begrooting te brengen voor een uitkeering van 98,— aan de Wed. van den overleden weger. Wordt goedgevonden. De instructie voor de nieuw te benoemen weger werd na een kleine wijziging conform het voorstel goedgekeurd. Voorzitter stelde voor een nieuwen weger te benoemen. Ie Comte vroeg of door B. en W. geen voordracht was opgemaakt. Voorzitter zeide er de voorkeur aan te geven in de geheime zitting de sollicitanten te bespreken. Blok vroeg of het weeghuisje niet te klein was voor het nieuwe weegtoestel. Voorzitter zeide daarover reeds met den leverancier gesproken te hebben en dat die van oordeel was, dat het groot genoeg was. Ook de gemeente-opzichter was van hetzelfde oordeel. Dan komt de heer Mjjs nog ter vergadering. Nadat de vergadering in gesloten zitting was overgegaan en deze was heropend, deelde de voorzitter mede, dat de benoeming van een weger nog zou worden aangehouden tot een volgende vergadering. Daarna sluiting. DIRKSLAND. De uitvoer bedroeg de vorige week 400.000 k.g. uien; 532.000 k.g. aard appels en 100.000 k.g. peen. De prijzen dezer producten waren op de Beurs van j .1. Donder dag voor aardappels 1,60 per 70 k.g., uien 1,80 en peen ƒ1,— per 60 k.g. Tarwe gold van ƒ11,— tot 11,35, schokkererwten tot 18,— en haver ƒ8,— per 100 k.g. Deze prijzen zijn zeker wel het laagst sedert eenige jaren en de kans op beter, zijn uiterst gering. De heeren J. de Snayer en A van Hou- welingen alhier, slaagden dezer dagen te Rotterdam voor de hoofdakte. Aan den heer M. Olivier, is vergunning verleend tot het bouwen van een woning aan de Paulina van Weellaan. Tegen iemand van elders is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding dei- Motor- en Rijwielwet. Gedurende de maand Augustus werden in deze gemeente 4 kinderen geboren; 6 per sonen vestigden zich alhier1 persoon over leed, terwijl 10 personen naar elders werden afgeschreven. Huwelijken werden niet vol trokken. STELLENDAM. De vorige week zijn van hier 450 H.L. aardappelen en 30 H.L. uien verzonden. De heer N. L. de Noijer alhier is aan gesteld tot tijdelijk hoofd der O. L. school, —Tegen J. de Later is procesverbaal op gemaakt wegens het niet in bezit zijn van het vereischte wegenbelaatingbiljet. Loop der bevolking, Ingekomen: J. Mastenbroek van Pijnacker; G. Jongejan van Rotterdam. Vertrokken: C. v. d. Ree naar Den Haag; F. v. Oostenbrugge naar Dirksland; W. Kreeft naar HilversumI. de Rijke en gezin naar Schiedam; A. Krujjt naar Utrecht. Door het vertrek van den heer De Rijke is tijdelijk benoemd tot machinist op de reddingboot Koningin Wilhelmina de heer L. de Jager alhier. GOEDEREEDE. Tijdens het onweer van Woensdagavond is hier hoegenaamd geen schade veroorzaakt alleen aan het wagens huis van den Heer Goekoop werden eenige dakpannen verbrijzeld. De collecte langs de huizen hier ge houden ten bate van het Roode Kruis heeft ruim 14 opgebracht. De afgeloopen maand zijn uit deze ge meente vertrokken: M. van Erkelens naar Ooltgenspiaat; K. v. d. Houten naar Geer vliet; G. v. d. Houten naar Ouddorp. OUDDORP. Woensdagavond ontlaste zich hier boven de gemeente een zeer hevig on weer. De bliksem sloeg in de landbouw- hoeve van Jb. Meijer Klz., de radio werd vernield, de looper in de gang gescheurd, gaten iu het vloerkleed, verbrijzelde een hoek Van de schuur, alles zonder brand te veroor zaken, de bewoners die in een andere kamer vertoefden kregen geen letsel. Bjj den wijn handelaar M. Sperling werd de radio even eens vernield. Ook enkele telefoons liepen schade op. Alhier worden pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een cursus voor tuinbouw en bloembollencultuur. NIEUWE TONGE. Loop der bevolking gedurende de maand Augustus 1929. Ingekomen: A. Dekker eugezin van Bleis- wjjk; Annigje Noteboom van Rotterdam; Steven Nagtegaal en gezin jvan Oude Tonge. Vertrokken: Martijntje Holster naar Dirks land. De prjjzen der veldvruchten z|jn thans als volgt: Uien f 1,75 en koepeen f 1,— per 60 kilo; aardappelen f 1,60 per 70 kilo. De timmermanskneeht H. Noordijk had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden zich zoodanig met een beitel in zijn voet te hak ken, dat hij zijn werk moest staken en zich onder geneeskundige behandeling stellen. Postduiven-sport. De P. V. „De Gevleu gelde Bode" alhier, zal Zaterdag 7 Sept. een wedvlucht houden met oude en jonge duiven van Vilvoorde (afstand 89,743 K.M.) Lossing der duiven 12.30 uur. OUDE TONGE. A.s. Maandagavond zal van 6-9 uur op de consistoriekamer der N. H. Kerk gelegenheid bestaan tot betalen der zitplaatsen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In deze dessah werd door een mandoer dezer dagen een ooievaar van de kampong geschoten, welke heldendaad als een loopend vuurtje de ronde deed. Niet te verwonderen is het, dat geen enkele zendeling den moed heeft en zich aanbiedt om te trachten daar wat bescha ving te prediken. C. v. d. Berg uit Nieuwe Tonge had het ongeluk met zijn auto voorbij de weeg brug van den dijk. te rijden, v. d. B. wist er nog bjjtijds uit te springen, zoodat hy er met den schrik en materieele schade aan de auto afkwam. Aan de Landarbeidersvereeniging alhier is vergunning verleend tot het bouwen van 6 huizen aan Vrouwtjesweg. In de maand Augustus werden aan het postkantoor alhier behandeld 28 telegram men, 825 gesprekken en 6 telephoonoproep- berichten. Toen L. v. Antwerpen van hier zich Woensdag j.I. per motorfiets naar Middel harnis begaf, zag hij zich, door het te laat sein geven van een ander, voor de keus ge plaatst tegen een watersproeier van den dijk aan te botsen of van den dijk te rijden. Hij koos dit laatste en kantelde, half in den dijk met zijn fiets, waarop v. A. er af viel en zich aan een pols verwondde. Na dit ongeval maakte v. A. zijn fiets op gang en reed verder, maar met zoo'n snel heid, die hij met geen mogelijkheid kon temperen, dat hij zoo niet het dorp in durfde rijden. Op een gegeven oogenblik liet hij alles los, zoodat de fiets alleen in razende snelheid verder reed en v. A. zelf op één knie, die daardoor eeD weinig gekwetst werd, op den dijk terecht kwam. Een eindverder viel de motor om en maalde nog een groot gat in den weg. Betrekkelijk liep dit onge val, dat heel ernstig had kunnen z(jn, dus nog goed af. Ingekomen personen:M.Borgdorffvan Monster. Vertrokken: Wed. C. Westenbrugge en kinderen naar Rotterdam. HELLEVOETSLUIS. Aan het postkantoor en de hieronder ressorteerende hulpkantoren is in Aug. ingelegd 17553,71 en terugbe taald 11588,34. Het laatste door dit kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 17528. Noodweer boven Spijkenisse en omgeving. Op WoeDsdag 4 Sept. 's avonds om 10 brak een waar noodweer boven Spijkenisse en omgeving los. Het vuur was niet van de lucht. De bliksem sloeg in de stee genaamd: „Vogelenzang" te Hekelingen eigenaar de Heer Breure, pachter de Heer Visser. De oogst, waar den geheelen zomer zoo hard voor gewerkt is, was juist binnen. In een oogenblik tijd stond de schuur, die op eeni- gen afstand van het woonhuis was gelegen, in lichte laaien. Aan blusscheu viel niet meer te denken. Alles is verbrand, ook een stier, waarmede de Heer Visser juist 's morgens de eerste prijs had weten te beha len op de fokveedag te Nieuw-Helvoet. Vele kippen werden eveneens een prooi der vlam men. Het woonhuis bekwam slechts weinig schade. Naar verluid wordt dekt verzekering de schade. Ook in Heen vliet ging een huis met schuur in vlammen op. Hier viel eveneens niets meer te blusschen. 't Geheel vormt thans een rookende puinhoop. Door het ty dig aanwezig zjjn van de brand spuit, konden de belendende perceelen be houden blijven. BRIELLE. Dezer dagen slaagde mej. W. Krijnen uit Tinte voor de hoofdacte. ROCKANJE, 31 Aug. De leerlingen van de Evangelisatie Zondagsschool van Rockanje en Oostvoorne en die van de Ned. Herv. Zondagsschool van Hellevoetsluis hebben den verjaardag van Koningin Wilhelmina aan het strand van Rockanje 's middags van 3 tot 6 uur gezellig gevierd met spelen en trac- tatie, alles onder leiding van de heeren J. I Pool, K. Zuiderduin, J. Vellekoop, B. Lan- gendoen, allen van Rockanje; A.Friokevan Oostvoorne en J. Bal van Hellevoetsluis, vriendelijk bijgestaan door eenige jonge dames. De 295 leerlingen van vlaggetjes Het haar groeit veel snelleralsgij dat met Purol behandelt. Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol I goed in de hoofdhuid wrijft, dan wordt daar- I door de haargroei krachtig bevordert en het I haar mooier en dikker. (Adv.) voorzien en met Oranje getooid, hadden bij hun tocht door dorp en duin de fluitmuziek voorop van de fluitclub van 't Ned. Jongel. Verbond van Nieuw Helvoet. Er werd om prijzen door de kinderen mast- geklommen, zakgeloopen, met een balletje op een bord gewandeld enz. Er waren tien kinderen bij van de Vrijz. richting. Prachtig weer, een heerlijke zeebries, een mooi vloedgetij en veel belangstelling ver; hoogden de vreugde. De Gemeenteraad alhier verkocht aan Dr. J. H. van Soest voor 8500 het door hem bewoonde gemeentehuis „Sonnevanck" en besloot ook aan de openb. lagere school een te bouwen gymnastieklokaal toetevoegen van 8000besloot ook de het verkeer bemoeilijkende hoornen voor de Coöperatieve kruidenierswinkel te doen rooien en dan daar een trottoir te maken van 80. Dank zij het mooie weer zijn er nog altijd logeergasten alhier. ROZENBURG. Op de eierenveiling waren aangevoerd 7756 stuks. Prijs per 100 stuks 5,91-6,93. Bevolking. Gedurende de maand Augustus hebben zich in deze gemeente gevestigd: mej. B. Bergwerff van Haarlem B. de Bloeme van Piershil; mej. M. Meijer van Den Haag. Vertrokken zijn: mej. J. C. Knijfif naar Dordrecht; mej. W. H. v. d. Laan naar Gouda en J. Quak naar Maasland. B. en W. hebben aan den heer I. Oprei vergunning verleend tot het in gebruikne- men van de nieuwgebouwde woning, staan de aan den Boomendijk, alhier. De heer Kriek te Rotterdam heeft de benoeming tot directeur van het Rozenburgs Mannenkoor niet aangenomen. V EILIN GSBERICHT van Woensdag 4 September 1929 der Coöp.Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Postelein f 0,02 tot ƒ0,— per kg. Aardappelen 1,80 tot 3,— per 100 k.g Poters 1,40 tot ƒ0,- per 100 kg. Bessen (roode) 0,18 tot 0,54 per k.g. Bessen (witte) .0,22 tot 0,28 per k.g. Blauwe druiven 0,34 tot 0,64 per k.g. Pruimen (hl.) 6,— tot 10,50 per 100 kg. Pruimen (w) ƒ0,10 tot 0,23 per kg. Victoria 12,— tot 32,— per 100 kg. Tonneboers ƒ8,— tot ƒ15,— p. 100 kg. Krozen 4,50 tot ƒ0,— per 100 kg. Moerbeien 0,67 tot 1,04 per k.g. Boonen (groote) -,— per 100k.g. dubb. stam ƒ7,— t. ƒ16 p. 100 k.g. z.d. 9,- t. ƒ19,- p. 100 k.g. enkele st. 9 tot 17 p. 100 k.g. stamsnij 5 tot 14 per 100 k g. perfect 16 tot 21 per 100 k.g. stoksnij 12 tot 32 per 100 k.g. Tomaten A 2, tot 3,60 per 100 k.g. B 1,50 tot ƒ2,— per 100 k.g. C 1,30 tot 2,20 per 100 k.g. bonken 1,40 tot Op. 100 k.g. Komkommers (w.) ƒ1,20 tot 3,70 p. 100 k.g. Augurken 0,12 tot 0,77 per kistje. Peen ƒ6,— tot ƒ7,— per 100 bos. Kroten 1,— tot f 1,20 per 100 bos. Kool (roode) 2,70 tot 4,70 per 100 stuk. Kool (savoye) ƒ2,— tot 4,50 p. lOOstuks. Bloemkool ƒ2,— tót 7,50 per 100 stuk, Andijvie ƒ0,— tot 1,80 per 100 krop. Uien ƒ0,- tot 4,per 100 k.g. Tafelperen 0,09 tot 0,23 p. k.g. Tafelappelen 0,8 tot 0,25 p. Kg. Keukenappelen ƒ4,— tot 8 p. 100 Kg. Keukenperen f 2,30 tot 7,50 per 100 kg. Rbabarber 1,40 per bos. Meloenen 0,05 tot 0,26 per stuk. WILLEMSTAD. De Najaarspaardenmarkt (ander vee vrij mede toegelaten), zal dit jaar te WILLEMSTAD worden gehouden op WOENSDAG 11 September, 1929. De economische positie van Indië. Alles te zamen genomen meent de Presi dent der Javascbe Bank in zijn verslag over 1928, dit jaar nog onder de gunstige jaren voor Nederlandsch-Indië te mogen rekenen. Weliswaar zette de reeds in 1927 ingetreden prijsdaling van het meerendeel der export; producten zich in een snel tempo voort, zoo dat de waarde van den uitvoer een achter uitgang vertoonde, doch deze achteruitgang werd binnen betrekkelijk eDge grenzen ge houden door de ruime oogsten, terw(jl, mede als gevolg van die ruime oogsten, de werk gelegenheid aanmerkelijk toenam. De kost prijs van verschillende producten kon ver laagd worden en de bedragen, welke van het totale provenu der exporten in Nederlandsch; Indië bleven, stegen. Dientengevolge werd de koopkracht der bevolking op Java en Madoera versterkt. De hierbedoelde gunstige factoren deden reeds aanstonds hunnen in vloed ten volle gevoelen Daarentegen moet aangenomen worden, dat de ongunstige fac tor, de prijsdaling, nog niet geheel tot uit drukking kwam en zulks door de vóórver- koopen, in het bijzonder van rubber, op hoo- dan die van 1928, door de

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5