N I WATT Boerenleenbank TWEEDE BLAD dat Philips onderserie radio-ont- unt bereikt. Stoomwasscherij ONZE EILANDEN [CTISCHE HUISVROUW 99 be wereldmarkt Middelfiarflis-Soinmelsdijk JOPPE Cz. te Sommelsdijk „VOORNE& PUTTEN" IVieuw-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. No. 84 31 AUG. 1929 Officleele Mededeeiingen. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. VERKOOPINGEN. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1929. IriHORAL HET SPECIALE IVEEK-NUMIVIER VAN JN VELE VOOR DEEL! GE EDINGEN EN EEN WAAB- LLE REDUCTIEBON RDT U HEDEN GRATIS THUISBEZORGD De bank leent gelden aan leden iegen 4.6 °/8 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 °/0 's jaars, ook van niet-ieden. Voorschotten kannen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van dén kassier NIEUW-HELVOET. INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Middelliarnis brengen ter kennis, dat op Woensdag 4 Sept. 1929 des voormiddags 9 ure gelegenheid zal worden gegeven tot KOSTELOOZË INENTING OP UERINEN- TING ten huize van Dr. C. F. Arends, arts, al hier. Middelhavnis, 30 Augustus 1929. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. L. J DEN HOLLANDER. De ouders worden verzocht hun trouwboekje mede te brengen. MIDDELHARNIS. Door dhr. I. Jordaan is 'onderhands de woning achter de kaai ge kocht. van de erven van wijlen den heer C. T. Zeedijk. Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht van Zondag 18 Aug. vanuit Marbehan (Frank rijk), afstand 230 K.M. Ie en 7e prijs D. Kardux; 2e, 3e, 12e en 13e prijs N. C. But; 4e en 6e prijs J. J. Nipius; 5e, 8e, 11e, 14, 15e en 16e pr{js A. Schuurman; 10e prijs St. Looij. Loslating 's morgens 7.25 uur. Aankomst eerste duif 11.38.31 uur, laatste 12.15.1 uur, In de afgeloopen week zijn vanuit de kaai alhier verscheept ruim 18000 kilo uien en 42000 kilo aardappelen. Op Donderdag 5 September 's avonds half zes uur (n.t.) hoopt in het Zondagsschool gebouw op te treden ds. Pauwe uit 's-Graven- hage. Bloempjesdag. Zaterdag 31 Aug. a.s. hoopt de Plaat- selljke-Commissie van het Tuberculose-fonds „Draagt Elkanders Lasten", te Middelharnis en Sommelsdijk een bloempjesdag te houden. We wekken hiermede de ingezetenen op, dit fonds te steunen. Ons fonds mocht in vele gezinnen, door middel van sanatorium-ver- pleging of door het verstrekken van ver sterkende middelen, reeds veel lijden ver zachten. Wilt gij ook medehelpen om vreugde te brengen in de huizen dezer lijdenden? Stel dan de dames niet teleur die U een bloempje ten verkoop zullen aanbieden! De firma J. J. Nipius is een ver koopcentrale der N.V. Manufacturenhandel „NEDERLAND", een vereeniging van circa honderd der grootste winkeliers in Neder land met een millioenen-omzet. Door de groote omzet kan deze vereeniging uiterst laag inkoopen en zoodoende tot bizondere lage prijzen verkoopen. Vandaar dat de firma J. J. NIPIUS te Middelharnis steeds was, is en zal blijven DE winkel waar men het voordeeligst zijn inkoopen doet. Adv. SPORTNIEUWS. Voetbal. Thans is eindelijk officieel afge komen hoe van de R. V. B. de nieuwe com petitie-regeling is. Allereerst blijkt dat Flak kee I ingedeeld is in groep 2 B., een groep bestaande uit 9 vereenigingen. Ze speelt dus 16 wedstrijden. Haar mededingsters zijn: P. FC.hebben we het wel voor uit Heen- vliet, een oude competitie-tegenstander die niet voor de poes is. Dilettant: een vereeniging waarvan we nog niets weten. N. H. S. ook al een oude competitie-vriend, die niet met zich laat spotten, ze klopte Flakkee o.a. aan de Langeweg op haar eigen terrein. Poseidon, waartegen vroeger vriendschap pelijk is gespeeld. Radio en Luno, twee onbekende groot heden, voor ons nog raadsels. Erasmus, een zeer sterke ploeg vroeger, aan wie we herinneringen hebben van een zware wedstrijd, dien Flakkee op 't kantje (in Rotterdam) met 2 1 verloor, en Noorderkwartier, de vereeniging die in het jaar vóór dat Flakkee promoveerde, onze geel-blauwen „de das omdeed," door het puntje te ontnemeD dat hun het kampioen schap had kunnen brengen en zoodoende 1 jaar eerder te promoveeren. We meenen tot slotsom te komen, vrij wel gelijkwaardige tegenstanders, die elkan der het competitie-bestaan wat lastig zullen maken en waarin niet alleen theoretisch maar ook practisch elke ploeg evenveel kans maakt op 't kampioenschap. Flakkee II, gepromoveerd naar de reserve 2e klasse-afdeeling C zal ditmaal niet gemak kelijk het kampioenschap kunnen krijgen, dat zij 2 jaar achter elkaar in hun afdeeling hebben gehad. Haar tegenstanders z(jn: S.V. D. B 2, onbekend; Dindua2, vermoe delijk (te oordeelen naar de prestatie van 't eerste indertijd) een zwakke broeder. D.LV.S. 3; Bloemhof 2; N.H.S.2 en F. S. V. 2 zullen niet gemakkelijk te verslaan zijn. Hunne eerste elftallen zijn goede ploegen en meestal plegen dan de 2e elftallen ook al niet voor de poes te zijn. Flakkee II zal een harde strijd hebben, waar het haar om te doen is. Voor de supporters is dit een verheugenis te meer. We zijn ten minste verzekerd voor van de winter vele spannende ontmoetingen. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 28 Augustus 1929. Bloemkool ƒ4,50 tot 21,— per lOOstuks. Roode kool 5,20 tot 10,20per lOOstuks. Komkommers 0,90 tot ƒ4,— per 100 st. Perziken 1,70 tot ƒ9,— per 100 stuks. Meloenen 0,27 tot 0,48 per stuk. Andijvie 1,60 tot 2,30 per 100 krop. Sla 1,80 per 100 krop. Kroten 1,50 tot 2,70 per 100 bos. Peen ƒ8,— tot 0,— per 100 bos. Postelein 8,40 tot 11,20 per 100 k g. Dubbele princessen 3,90 tot ƒ8,— 100k.g. Enkele princessen 8,—tot 14,20 Stamsnijb. 2,90 tot 10,— per 100 k.g. Stoksnijb. 13,50 tot J 23,— per 100 k.g. Bevelanders 2,70 per 100 k.g. Augurken 2,50 tot 18, - p. 100 k.g. Claps Favorite ƒ14,40 tot 25,— per 100 k.g. Noord-Holl.suikerp. 4,40 t. ƒ9,— p. 100 k.g. Grauwe Jutten 19,— per 100 k.g. Dirkjesperen ƒ5,10 tot f per 100k.g. Pree. de Trevou 19,— per 100 k.g. Celline appelen 2,70 tot 5,20. Keswick appels 2,60 tot 7, p. 100 k.g. Zachtzure appj/10,- tot ƒ11,— per 100 k.g Zigeunerin app. 15, - tot 20,— per 100 k"g. Tomaten ƒ2,— tot ƒ7,— per 100 pond. Pruimen 0,09 tot 0,24 per pond. Krozen ƒ8,— tot ,- per 100 pond. Druiven 36,— tot 41,— per 100 pond. Boter 1,04 tot 1,10 perpond. SOMMELSDIJK. Op de alhier gehouden veiling van landbouwschuren tuin- bouw en weiland toebehoorende aan de erven J. v. Schouwen zijn de volgende koopen inge zet. Koop 1 Landbouwschuur door Jb. Joppe Gz. te Sommelsdijk op 2410. Koop 2 id. M. v. Driel te Sommelsdijk op ƒ420. Koop 3 tuinland door A. van den Broek te Sommelsdijk op 770. Koop 4 tuinland door H. Grootenboer te Sommelsdijk op 810. Koop 5 bouwland door I. Mosselman te Nieuwe Tonge op 1010. Koop 6 bouwland door I. Mosselman te Nieuwe Tonge op 880. Koop 7 bouwland door G. Born te Som melsdijk op 1580 per gemet of 2644. Koop 8 bouwland door G. Born te Som melsdijk op 1500 per gemet of 1605. Koop 9 bouwland door C. Lodder te Som melsdijk op 1410 per gemet of 1617. Koop 10 bouwland door L. v. d. Broek te Sommelsdijk op 1430 per gemet of 2445. Koop 11 bouwland door Joh. Wittekoek te Nieuwe Tonge op 1220 per gemet of 2826. Koop 12 bouwland door L. A. Neels te Ooltgensplaat op 1160 per gemet of 3414. Koop 13 bouwland deer N. M. L. van Nieu- wenhuijzen te Sommelsdijk op 1110 per gemet of 2679. Koop 14 bouwland door A. v. d. Broek te Sommelsdijk op 1070 per gemet of ƒ2632 Koop 15 bouwland door G. Born te Som melsdijk op 1110 per gemet of 3330. Koop 16 bouwland door Joh. Wittekoek te Nieuwe Tonge op 1180 per gemet of 3473. Koop 17 bouwland door G. Bom te Som melsdijk op 1260 per gemet of 3948. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 31000 K.G. uien, 22000 K.G. aard appelen en 1000 K.G. paardepeen. Prijzen der uien waren 2,50 en aard appelen 1,75 h ƒ2,— alles per H.L. A.s, Zondag des voormiddaga 10 uur hoopt voor de Vrljz. Herv. op te treden Ds. W. v. d. Vegte uit Wageningen in de zaal van dhr. Verheij aan den Langeweg. DIRK8LAND. Op de beurs van j.l. Don derdag werd besteed voor aardappels ƒ1,80 per 70 k.g.; uien ƒ2,— en peen ƒ1,per 60 k.g schokkererwten van 18,- tot ƒ19,— en voor tarwe van ƒ11,50 tot ƒ11,75 per 100 k.g. Over het algemeen was er weinig vraag zoodat weinig verhandeld werd. De uitvoer bedroeg de vorige week267 250 k.g. aardappels, 98.000 k.g. ajuin en 73.000 k.g. peen. Toen j.l. Woensdag de 76-jarige arbeider D. Kastelein op de Kaai stond te praten, werd hy aangereden door een vrachtauto van den heer De Klundert van Melisaant en bestuurd door R. De oude man viel en kwam met zijn rechterarm onder het achterwiel terecht waardoor dat lichaamsdeel brak. De geneeskundige Dr. Boot achtte het noodig dat hij naar een ziekenhuis te Rotterdam werd gebracht hetgeen dan ook per eerste gelegenheid gebeurde, Door den heer C. Knops te Sommelsdijk is vergunning gevraagd tot het bouwen van een woonhuis in de Oude-Wei, door den heer J. N. v. Nieuwenhuis tot het bouwen van een druivenkas en door den heer P. Hameete tot het verbouwen van een woon- en winkel huis in het Achterdorp A 138. De heer D. A. Jansen, slaagde j.l. Vrijdag te Den Haag voor de Hoofdakte. De Coijp. Broodbakkerij „Volharding" heeft met ingang van 2 Sept. a s. het brood 1 cent per 8 ons afgeslagen en wel het witte brood van 18 op 17 en het blank brood van 17 op 16 cent. a.s. Zaterdag 31 Aug. geeft „Amicitia" een concert in de tent bij welke gelegenheid de zangvereeniging „Excelsior" haar mede werking verleent. HERRINGEN. Tegen een inwoner dezer gemeente is door den gemeenteveldwachter procesverbaal opgemaakt wegens vernieling. Van den landbouwer C. P. van Eek een wagen, die achter een andere wagen was vastgemaakt, van den dijk in een diepe sloot. Door den- val was de wagen zoodanig in den kant van de sloot gereden, dat de voerman genoodzaakt was den wagen los te maken en stuk voor stuk op den dijk te brengen. Ten slotte bleef de draaiboom nog in de modder steken. Tot nog toe is het niet mogelijk den boom met een span paarden uit den modder te trekken. Begunstigd door het mooie weer. maak ten de kinderen der B(jz. school met het onderwijzend personeel een bootreis naar Vlissingen en Middelburg. Door enkele par ticulieren werd van deze reis gebruik gemaakt om mee te varen. STELLENDAM. De heer A. Human had het ongeluk met zijn motor in aanraking te komen met de auto van Cohen uitO.-Tonge en kwam zoo te vallen dat hij onder ge neeskundige hulp gesteld moest worden en eenigen tijd rust zal moeten houden; aan de motor liep het met eenige schade af. De vorige week werden van hier 300 H.L. aardappelen en 30 H.L. uien verzonden Het Nieuwe Orgel te Goedereede. GOEDEREEDE, 28 Aug. (Woensdagavond). Deze avond zal bij de gemeente van Goe dereede lang in het geheugen blijven. Het prachtige nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk, schenking van den WelEd. heer D. Lodder Mz. werd door Ds. Dekker van Nieuwe Tonge plechtig ingewijd; de kerk was vol. Daartoe aangezocht werd het orgel be speeld door den begaafden organist, de heer SGhaddelee uit Rotterdam. Ds, Dekker nam tot tekst 1 Samuël 1617. Op eenvoudige en duidelijke wijze schetste Z.E.W. den invloed van David's muziek op het stugge hart van Saul. Daarna bedankte de predikant namens kerkbestuur en ge meente, in warme bewoordingen den heer Lodder voor zijn kostbaar geschenk. De heer Lodder nam daarna het woord en beval het nieuwe orgel in de zorgen der ge meente aan; het moet goed onderhouden worden. Spreker wekte allen op om ook het kerkgebouw niet te vergeten. De kerk zou wel eens geverfd mogen worden en naar men hoopt, ook spoedig van electrisch licht voor zien. Laten wjj, zoo sprak de heer Lodder, dit Godsgebouw even goed onderhouden als onze huizen I Verder bedankte Z.Ed. den heer Touw van Stelléndam voor zijn steun als deskundige en ook de heeren J. de Kolff en Zn. te Utrecht voor de correcte aflevering en den soliden bouw van het orgel. Spreker dankte ook Ds. Dekker voor zijn aandoen lijke woorden en gebed; de heer Schaddelee werd dank gebracht voor zijn prachtig spel, waarvan allen hebben genoten. En toen... kwam het treffende moment, waarop de heer Lodder aan den President Kerkvoogd de sleutels van het Orgel over handigde en het heerlijk instrument nu in werkelijkheid het eigendom der Kerk werd. Treffende oogenblikken volgden ook, toen na een gevoelvolle toespraak van Ouderling Redert, de Gemeente den milden schenker van het Orgel, de bekende zegenbede uit Ps. 134 staande toezong. Ds. v. d. Wal uit Dirksland gevoelde zich ook gedrongen eenige woorden van dank te spreken. Z E.W. wenschte den heer Lodder ook de zegenbede uit Ps. 134 toe. Spreker sprak zijn liefde uit voor het orgelspel en memoreerde dat nd de reformatie, de orgels meer en meer een plaats in de kerken kregen. Maar, zoo sprak Z E. W. een orgel staat in de kerk om d. i. ter wille van de kerk. Dit orgel is een heerlijk instrument en een goed stuk werk van de firma „de Kolff" Ik ben zeiDs. van der Wal dankbaar, maar niet voldaan!, m. a. w. er moet ook gauw een eigen predikant komen. De heer Schaddelee speelde het volgende programma: Concert, J. S. Bach; Pastorale Rudmick; Abendfriede, Rheinberger; Impro visatie; Fantasie over Wilt heden nu treden. De gemeente zong: Psalm 150:1 ps. 1191 3, ps. 122i 3 ps. 1343, ps. 331, ps. 32, ps. 651, ps. 72:11. Nadat de organist z(jn programma had afgewerkt, sloot Ds. Dekker met dankgebed, deze onvergetelijke bijeenkomst. Beschrijving van het Orgel: Het Orgel is „rein-pneumatisch" gebouwd met kegel-laden. Het heeft twee klavieren en vrfl pedaal. De dispositie is als volgt: Manuaal I (Onderklavier). Prestant 8 voet; Bourdon 16 voet; Roer fluit 8 voet; Octaaf 4 voet; Woudfluit 2 voet; Echo-Trompet 8 voet. Manuaal II (Bovenklavier, in Cresendokast). Yiole d' amour 8 voet; Vox Celeste 8 voet; Concert-fluit 8 voet; Holpijp 8 voet; Flfite Harmonique 4 voet; Pedaal! Subbas 16 voet. Voorts Koppeling II aan I; Sub Octaaf Koppeling II aan I; Super Octaaf Koppeling II aan I; pedaal Koppeling aan I; pedaa Koppeling aan II. Verder automatische pedaal omschakelaar en vier drukknoppen voor vaste combinaties, met oplosser. Uitwendig is het orgel ook een lust voor het oog. Het is dof eikenhout geschilderd met gouden biezen. Een en ander toont de meesterhand van den schilder, die ook een pluim op zijn hoed heeft verdiend. Vergeten we ten slotte den organist, den heer v. d. Wende niet. Hij worde van harte gelukgewenscht met zijn héérlijk orgel 1 D.ld. V. De knecht van den landbouwer T. v. d. Wende reed met een beladen wagen haver, waarvan de paarden van de tram schrokken en het zaakje in de sloot terecht kwam. Met belangrijke schade liep het af. OUDDORP. Het 7-jarig zoontje van Leunis Grin wis had het ongeluk met een fiets over reden te worden, waarbij h(j aan zijn hoofd bloedend werd verwond en geneeskundige hulp noodig was. Beroepen bjj de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. M. Ottevanger van Papendrecht. C. Duivelois heeft onderhands aange kocht een woonhuis van P. v. d. Nieuwen- dijk voor afbraak. De timmermansgezel J. Kastelein had het ongeluk zoodanig met een beitel zijn knie te verwonden, dat geneeskundige hulp noodig was. NIEUWE-TONGE. Alhier is met aanvan kelijk 20 leden een korfbalclub opgericht. Als bestuursleden zijn gekozen M. Slabbe- koorn, voorzitter; Th. Robér, secretaris; Mej. Andeweg, penningmeesteres; Ant. Kornet, commissaris en Mej. van den Burg, 2de pen ningmeesteres. Door I. Mosselman, timmerman alhier, is aan B. en W. vergunning gevraagd om het voormalige trashuisje te verbouwen voor au togarage. Het huis bewoond door J.C. Holleman alhier, is voorzien van het kenmerk, dat de besmettelijk ziekte Roodvonk er in voorkomt De heer C. Bakker alhier had het onge luk zijn rechterarm zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp dringend noodzake lijk was. Op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de 0. L. School alhier komt als No. 1 voor dhr. A. Ha onderwijzer met hoofdacte en acte Fransch (1. o.) te Dirksland, thans tijdelijk onderwij zer aan deze school en de eenige sollicitant voor deze betrekking. De benoeming zal dezer dagen plaats hebben. OUDE TONGE. Door dhr. A. Kanters is onderhands aangekocht het woonhuis van de Wed. A. J. Kerpel aan den Oostdijk no. 48. De landbouwknecht C. Both had het ongeluk een klap van een koe te krijgen. M. de Korte een klap van een paard. Beiden moesten zich onder medische behandeling stellen. Van den landbouwer W. Los zijn 17 groote konijnen door een hond gedood. A. Bogerman Cz. had het ongeluk zoo danig in zijn hand te snijden dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel- len. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zal Zaterdagavond op de Kaai een concert worden gegeven door de muziek- en zangvereeniging. De uitslag der loting voor den dienst plicht, lichting 1930, is als volgt: Lotings- No. 7 Gerrit Oomens, voor goed ongeschikt. 10 Theoaorus F. van Peperstraten, als- voren. 12 Cornelia Josephus Pollemans, B. D. (broederdienst). 13 Gerardus Pollemans, B. D. 19 Christianus Sala, G. D. 20 Jacob van Schouwen, G. D. 22 Aren Cornells Slinger, B. D. 25 Leendert Willem v. d. Slujjs, G. D. 28 Cornells Gerardus Terhoeve, B. D. 29 Haije Ritsche Terpstra, B. D. 36 Machiel Funs, B. D. 37 Gerrit van Veen, voorgoed ongeschikt. 48 Petrus Jan Viergever, G. D. 51 Izak van der Vliet, G. D. 52 Bastiaan Vogel, B. D. 59 Henricus Antonius van Vugt, G. D. 63 Franciscus van Wezel, G. D. 67 Diderik Hendrik Worrell, B. D. 74 Pieter Arensman, G. D. 80 Simon Beyer, B. D. 82 Coenraad Bogerman, G. D. 87 Cornells Both, voorgoed ongeschikt. 108 Herbert Pieter Dijkgraaf, idem. 110 Ruth van Eek, G. D. 113 Daniel Fris, B. D. 129 Hendrik Jonker, G. D. 134 Adrianus van Kampen, B. D. 135 Leendert Kievit, B. D. 138 Anthony Knops, B. D. 139 Adrianus Koert, B. D. 144 Beschier de Korte, B. D. 145 Jan de Korte, voorgoed ongesehikt. 152 Cornelis Arend van Loon, idem. 156 Jacob Anthonfi van Markensteijn, B. D. (Die met zijn dus vrijgeloot.) DEN BOMMEL. Dé timmerman R. Bake- laar is benoemd tot architect voor een te bou wen woning voor de landarbeidersvereeni- ging. Door de landarbeidersvereeniging alhier is een stuk bouwland aangekocht, om als los land uit te geven. STAD AAN 'T HARINGVLIET. 1 Oct a s. zal des nam. 2 uur herkeuring van trek honden plaats hebben voor het gemeentehuis. De besmettelijke ziekte (roodvonk) is •in de woning wijk B. No. 56 geweken ver klaard. NIEUWENHOORN. Op Zondag 1 Septem ber zal des namiddags 2.30 een Openlucht samenkomst van Vrijzinnig Godsdienstigen worden gehouden te Oostvoorne op het wei land van den heer A. Laay, gelegen aan den Noordweg. Na gemeenschappelijk gezang: Ps. 681 10, zal ds. W. de Voogd van der Straaten van hier, het Openingswoord spre ken, waarna ds. A. Priester van Nieuw Hel- vqet zal spreken over het onderwerp: Waar om staan velen onverschillig tegenover Kerk en Godsdienst? Na de pauze spreekt ds.H. W. Bloemhoff te Hillegersberg over het on derwerp: „Zichtbaar dragen", waarop ds. C. Brinkerink te Oostvoorne het sluitings woord zal doen hooren. Vliegtochten Nederland-Indië. In het laatste deel van dit jaar zullen weder vliegtochten van Nederland naar Neder- landsch-Indië en terug worden uitgevoerd. De vliegtuigen zullen des morgens om 6 uur van Amsterdam Schiphol vertrekken op 12, 19 Sept., 3, 17, 31 Oct., 14, 28 Nov., 12,28 Dee., terwyi verwacht wordt dat zy 12 dagen later Batavia en Bandoeng zullen be reiken. Evenals met de in 1928 uitgevoerde vliegtochten zal gelegenheid bestaan gewone en aangeteekende luchtpostcorrespondentie (met uitzondering van stukken met aangege ven waarde) voor Nederlandsch-Indië te ver zenden. Het luchtrecht bedraagt boven de ge wone porten en rechten: Voor briefkaarten en postwissels 40 cent per stuk. Voor brieven en andere stukken 75 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram. Dit luchtrecht moet worden verantwoord door middel van de bijzondere luchtpostze gels. Het is gewenscht dat de stukken worden voorzien van etiketten „Per Luchtpost, par avion". Teneinde in bovenbedoelde zendingen te worden opgenomen, moeten de stukken voor zoover dit eiland betreft zoo tijdig wor den gepost, dat zij uiterlijk den vorigen avond niet de laatste postverzending naar Rotter dam kunnen worden medegegeven. Personen die luchtpost-correspondentie voor Neder landsch-Indië wenschen te verzenden, doch aldaar geen relaties hebben, kunnen deze stukken adresseeren aan het Hoofd van de afdeeling, Vervoer, Posterijen, Bandoeng. De Indische dienst is bereid aan verzoeken om terugzending van het stuk of van den omslag te voldoen, mits de daarop vallende kosten (indien terugzending per vliegpost wordt ver langd ook het luchtrecht) zijn bijgevoegd, of tijdig afzonderlijk zijn toegezonden, waartoe o. a. gebruik kan worden gemaakt van Indi sche frankeer- en luchtpostzegels of van antwoordcoupons. MIDDELHARNIS. Geboren: Henri, z. v. M. Roos en S. Klaris; Anthonius Leonardos Petrus z. v. J. M. Ja cobs en C. M. de Wit; Arij z. v. P.Z.Valk en H. Kardux. Ondertrouwd A. Huyer 24 j. (Maassluis) en E. Zaaijer 23 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Leendert, z. van Jacob Kieviet en Lena Vijfhuize. DIRKSLAND. Overleden: Johannis van der Heijden,56j., echtgenoot van Neeltje Wolfert. NIEUWE TONGE. GeborenJohanna Maria, d. v. Jan Drooger en Teuntje Breur; Margaretha d. v. Joh. Visbeen en Jannetje Visser; Wilbelmina, d. v. J. C. Verolme en Wilhelmina Dekker; Magcbiel, z. v. M. den Ouden en Maria van der Made. Overleden: R. Bürbach 42 j. echtgen. van D. Buitenhuis; Joh. Hoogstraate89j. echtg. van C. Admiraal. DEN BOMMEL. Geboren! Lientje Bastiaantje, d. v. T. du Pree en J. ArensmanLena Arentje, d. v. W. Keizer en W. de Bakker. Gehuwd; W. v. d. Linde, 24 j. en J. de Vos, 24 jaar Op DONDERDAG 10 September 1929 te 10 Zomertijd, op de HOFSTEDE aan den Kra- nendijk onder de gemeente Den Bommel publiek te verkoopen7 paarden 22 stuks Hoornvee, kippen Ford-auto, fiets, land bouwwerktuigen engereedschappen;groote partij kant- en klaverhooi, tarwe- en erw- tenstrooe, bankschroef en hetgeen verder ten verkoope zal worden aaDgeboden;ten verzoeke van Mej. de Wed. H. M. Nieuwen- hutj zen Koert. Notaris AKKERMAN. Op VRIJDAG 6 September 1929 bij Inzet in het Café PeekstokOp Vrijdag 13 Sep tember 1929 bij afslag in het café Smits, telkens des nam. 4.30 uur (z.t.) van het Huis met Tuin te Stad aan't Haringvliet nr. 1374 groot 2 aren 87 centiaren. Ten verzoeke van Mej. A. Trommel Jd. al daar. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG, 29 Aug. 1929, bij Inzet en op DONDERDAG, 5 Sept. 1929, bij Afslag telkens des avonds 6 uur (zomertijd) in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Van 10.48.50 Hectaren Bouw en Hofland be nevens Groote en Kleine Landbouwschuur

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5