n VROUWENHOEKJE Kampeeren De Fokveedag „Voorne en Putten". VERSLAGEN. EVENTJES DENKEN Landbouw. 1 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1929. liet menu van de week. Maandag: Koud vleeseh (van Zondag), peulen, aardappelen; vruchtenpap. Dinsdag: Gevulde broodjes (van vleesch- resten); kalfslappen, bloemkool, aardappelen. Woensdag: Bloemkoolsoep; ragout van kalfsvleeschresten met rijst; vruchten. Donderdag: Gehakt, postelein, aardappe len chocoladevla. VrjjdagGarnalenschoteltje(zie onder re cepten) sla met eieren en gebakken aard appelen. ZaterdagNassi gorenggriesmeel met ZondagTomatensoep roastbeef, doperw ten met worteltjes, aardappelenflensjes met oranjemarmelade. Recepten. Garnalenschoteltje. Benoodigd1 pond ge pelde garnalen, liter melk, 5 eetlepels tar webloem, 3 eetlepels boter, 1 eetlepel ge hakte peterselie, wat zout, peper en noot- muscaat. Bereiding: Verwarm de boter en voeg er roerende bloem by met de melk. Laat de saus even doorkoken tot ze goed is gebon den. Wasch dan de gepelde garnalen in wat warm water met zout, roer ze door de saus en maak het mengsel af met wat peper en zout naar smaak. Roer er tenslotte de peter selie en de nootmuskaat door. Doe het mengsel dan in een vuurvast schaaltje, strooi er wat paneermeel over leg er wat klontjes boter op en laat er in den oven een lichtbruin korstje op vormen. Zult a la minute (bjj de lunch). Benoo digd: 4 ons vleeschresten, 2 wijnglazen war me bouillon of magere jus, 1 wijnglas wijn azijn, 3 kleine augurkjes, 1 ui, 8 bladen witte gelatine, theelepel zout, wat peper, noot muskaat, "eenige schijfjes citroen, 1 hard ge kookt ei, wat peterselie. Bereiding: Hak de vleeschresten fijn en vermeng ze met het zout, de peper en de nootmuskaat. Los de gelatine op in wat lauw water en voeg ze bij de warme bouillon Doe de saus bij het vleeschmengsel en voeg er ook den wijnazijn, de gehakte ui en de augurkjes aan toe. Versier den bodem van een met water omgespoelden puddingvorm met een paar uitgetande citroenschijfjes en een paar blaad jes peterselie Druk een gedeelte van het vleeschmengsel in den vorm, leg daarop het gepelde ei, druk de rest van het vleesch mengsel stevig in den vorm, laat het goed afkoelen en keer het vervolgens om op een platten schotel. In het rond kan men nog wat ingemaakte uitjes en augurkjes met frissche takjes pe terselie Als de zon het meest warmte geeft. Wie graag een zonverbrand gezicht wil hebben, wat ontegenzeggelijk aardig staat, mits het ook weer niet te erg is, doet het verstandigst hiervoor een speciale „verbran- dingskuur" te ondergaan en niet uren lang onder hevige pijn in de zon te liggen „bak ken", wat bovendien ook een gevaarlijke stoornis in de gezondheid kan teweeg bren gen. Voor de speciale verbrandingskuur past men het volgende toeWasch gezicht, hals en armen en handen met warm zeepwater, droog daarna met een zachten handdoek af en wasch vervolgens met koud water na. Stel de huid dan vijf minuten aan de zon bloot. De volgende dagen herhaalt men de zelfde voorbereidselen en laat de kuur telkens twee drie minuten langer duren. Op deze wijze krijgt men een prachtigen, zondoor- gloeiden blos, oneindig aangenamer voor het oog en in het gevoel dan het leelljke, roode schilferlaagje dat men krijgt van het „één- Wie echter haar blanke teint in den zomer wenscht te houden, maakt een mengseltje van glycerine, evenveel rozenwater, het sap van een halve citroen en een paar droppels goede eau de cologne of lavendelwater. In een fleschje wordt dit alles goed dooreen geschud en vóór ge des morgens uitgaat, wrijft ge er met een zacht lapje van op de huid, deze napoederend met wat talk. Picnic-Menu's. Nu een dagje „er op uittrekken" in tal van gezinnen voorkomt, geven wij ook hiervoor een paar aanwijzingen: I. Brood met zalmvruchtenkoekwalnoten bananen. Behalve borden, schalen, messen, moet voor dit menu worden meegenomen een brood of luxe broodjes, een pakje boter, een blikje zalm, een verpakte vruchtenkoek, noten en... een blikjesopener! II. Brood met tong; schuimvla met biscuits; pinda's; peren. Meenemen: een brood, een,pakje boter, een blikje tong, een potje jam, een fleschje slagroom, een blikje biscuits, noten en peren. Schuimvla wordt gemaakt door slagroom stijf te kloppen en hierna onder voortdurend kloppen nu en dan wat bessenjam toevoegen tot de vla een besroode tint heeft. Met droge biscuits wordt ze gebruikt. Toiletgeheimpjes. Het lipje van molières heeft vaak een geï brek. Het wil nooit netjes in het midden blijven zitten, iets wat ergleeljjk staat I Het is echter gemakkelijk te verhelpen door twee gaatjes in het lipje aan den bovenkant te maken en hierdoor de veters mee te rijgen. Indien uw zij don veters al te spoedig rafelen, kijk dan eens de vetergaatjes in uw schoenen na. In den regel zijn ze dan aan den onderkant los en daardoor scherp ge worden. Met een hamertje kunnen ze worden plat geslagen. Schoenen met houten hakken, bekleed met peau-de-suède, lak of leer, moeten direct worden nagezien zoodra het stukje leder, dat onder den hak zit, wat dun begint te worden, daar anders het bekleedsel gaat rafeien en omkrullen, wat buitengewoon slordig staat. Wordt ge door een regenbui overvallen, zoodat uw schoentjes drijfnat worden, zet ze dan na uw thuiskomst niet in de zon te drogen, maar stop ze vol met proppen kranten-papier, die ge telkens verwisselt, wanneer ze beginnen vochtig te worden. Als de mouw sljjt. Zijn de mouwen van uw japon of blouse min of meer „aan den doorgesleten kant" en zijt ge niet zoo'n gelukkig vrouwtje of meisje, dat zich dadelijk een nieuw toiletje kan aanschaffen? Doe dan eens het volgendeKnip de mou wen af tot even onder den elleboog. Garneer het ingeknipte gedeelte en het uiteinde van de mouw met geplooid liberty lint en naai er even een galonnetje langs, dat de gesleten plekjes bedekken zal. Schoonheidstvonken. Fransche schoonheidsdoktoren zweren thans bij den rauwen aardappel en de honing, het eerste voor uitwendig, het laatste voor inwendig gebruik. Den aardappel hebt ge alleen maar in plakjes te snijden en hiermede hals, gelaat, handen en armen te masseeren. Men kan ook een aardappel-verband aanleggen en dat een paar uur zoo laten zitten, daarna op de gewone wijze wasschen en insmeren met coldoream. De inwendige honingkuur is al even ge makkelijk; laat op uw ontbijttafel nimmer den honingpot ontbreken; honing werkt laxeerend en is rijk aan ijzer- enphosphor- zouten. Past ge nu een en ander toe, dan zal dit volgens de schoonheidsexperts u een frissche gelaatstint doen verkrijgen of be houden. We helpen het u wenschen. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, zonnebrand, ontvellingen, muggebeten, schrijnen en smetten, moet men steeds voorzien zijn van een doos of tube Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) Op 4 September 1929 wordt te Nieuw- Helvoet bi) gelegenheid der opening van het grootsche nieuwe Beursgebouw een belang rijke' fokveedag gehouden. Heeft de paardenfokkerij, zoowel in het warm- als in het koudbloedtype, de volle belangstelling der vooraanstaande fokkers op „Overflakkee en Goedereede" reeds sedert jaren gehad, op „Voorne en Putten" is het rundvee, dat de landbouwers aldaar van de huisdiersoorten het meest nh aan het hart ligt. Natuurlijk is hier geen louter toeval in het spel, maar zijn de oorzaken zeer nabij te vinden in de gesteldheid van den bodem en den daarmede gepaard gaan den aard van het landbouwbedrijf. De belangstelling in een diersoort houdt in den regel gelijken tred met het gehalte en zoo was het ook op Flakkee toen onder groote belangstellende en deskundige leiding van personen als J. C. Roodzant, Mijs, Warnaer, Koert en zoo vele anderen de paardenfokkerij een zeer goed bekend staanden naam wist te veroveren. Organiseerde men dan ook aan den Zuider- wal van het Haringvliet meermalen tentoonr stellingen en paarden-fokveedagen om aan hunne met zorg verkregen fokproducten meerdere bekendheid te geven en elkaar tot leering te zjjn, thans hebben ook wederom de rundveefokkers op „Voorne en Putten" in eigen kring met hetzelfde doel voor oogen een breed plan uitgewerkt om een belang rijken fokveedag te Nieuw-Helvoet te orga- niseeren. 't Is van algemeêne bekendheid, hoe sedert de laatste twintig jaren de rundveefokkert) op het Brielsche Eiland langs rationeele banen wordt geleid en wel met een uitste kend gevolg. De verbetering van de hoeveelheid melk en van het vetgehalte is daarbij een eerste eisch. Die verbetering is dan ook opvallend, zoo zag b.v. defokvereeniging„Auróre"baar gemiddelde vetgehalte stijgen van 3.08 vet tot 8.36 en steeg de gemiddelde melk- gift per jaar van 3981 K.G. tot 4651 K.G. In 1928/29 werden er totaal 544 koeien ouder dan 5 jaar lop „Voorne en Putten" volledig gecontroleerd, zij gaven door elkaar in 302 dagen 5079 K.G. melk met 3.31 vet. Deze cijfers zijn buitengewoon goed. Na tuurlijk rest er nog een groot verschil tus- schen de dieren onderling en misschien is een enkele lezer nog wel eens nieuwsgierig te weten, hoe of de allerbeste melkgeefster het er wel afbracht. Dit was „Dora V" 46929 S van K. de Snoo te Geervliet. Dit dier gaf als 9-jarige in 294 dagen 9438 K.G. melk met 3.31 vet. Zij kalfde 11 Jan. 1928 en zal te Nieuw-Helvoet worden voorgebracht in de productie-klasse. Zij heeft dus bijna 300 dagen achter elkaar 32.2 K.G. melk per dag gegeven. Uit een oogpunt van exterieur zal men te meer het beste laten zien, wat het Nederl. rundvee-stamboek herbergt. Verschillende eere- en eerste prljswinsters van de Nationale Tentoonstelling in Den Haag op 26 Juli 1928 zullen van de partij zjjn, o.m. het bekende viertal eigen gefokt volbloeden van den heer W. Schejjgrond Bzn. te Vierpolders, dat op het Malieveld in zeer sterke concurrentie met overig Nederland niet te slaan was. Zoo is er meer, veel meer! Het aantal aangeboden eere- en andere prijzen overtreft verre de verwachtingen, zoo zjjn 3 zilveren cubs, 11 gouden medailles, 34 verguld zilveren en 23 zilveren medailles belangloos ter beschikking gesteld. Er heerscht een animo onder de voor naamste fokkers als nooit te voren, en is vermoedeiyk het aantal nummers 417 tè gioot en tè machtig voor het fokdistrict, er zou zonder twijfel een kerncollectie uit te vormen zijn, die overal een schitterenden indruk zou maken. In klasseXVIII, waarin worden gevraagd: 4 stamboekkoeien en 4 eigen gefokt vol bloeden van één eigenaar en ouder dan één jaar, dingen niet minder dan 12 der bekend ste fokstallen mede, zoodat tjjdens de keuring dier klasse met de reserven mede, meer dan honderd stamboek-runderen in den ring zijn. De afdeeling Zuid-Holland van het Ned. Schapen-stamboek zendt 80 Tesselaars,ter- wjjl 34 geiten mede op het appèl zullen zjjn. Indien hier wordt bijgevoegd dat de beurs- tentoonstelling, die in het prachtige nieuwe jaarbeursgebouw wordt gehouden een bezoek met hare 45 stands overwaard zal zijn, dan zullen zeker vele bewoners van Overflakkee een bootje pakken om een kijkje te gaan nemen in het nabije Nieuw-Helvoet. 't Zal niemand berouwen. V. B. VERSLAG van het verhandelde in de openbare raadsvergadering van Dins dag 30 Juli 1929, des voorm. 10 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer van Kempen en de Burgemeester, wegens verlof. Na opening der vergadering met gebed door den loco-Burgemeester, de heer J. den Boer, worden de notulen der vorige verga dering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Volgt mededeeling ingekomen stukken: Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, dat de rjjksuitkeering ingevolge art. 8 der wet van 24 Mei 1897, over 1929, bedraagt 2738,95; een schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarin mede deeling gedaan wordt dat tot voorzitter en secretaris dier commissie zijn benoemd, resp. de heeren J. W. van Houdt en M. van der Vliet; van de Gemeente Dordrecht, de balans en verlies- en winstrekening van den Keuringsdienst van Waren over 1928; een proces-verbaal van kasopname van den ge meenteontvanger, waaruit bleek dat by onder zoek een bedrag van 677,90J in kas was. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Wordt genotuleerd, dat er reeds eerder besloten is van het aanleggen van een straat in den polder Oud-Herkingen. Na eenige discussie wordt besloten deze straat te noe men „Nieuwstraat". Door de vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwijs op Goeree en Over flakkee wordt geldelijke steun aangevraagd tot stichting van een landbouwschool met onderwijzerswoning te Sommelsdijk. Afwij zend wordt hierop beslist. Door den doodgraver wordt traktements- verhooging gevraagd. Het salaris bedraagt thans 70,— per jaar. Besloten wordt het te verhoogen met 15,— zoodat het thans bedraagt met inbegrip van onderhoud be graafplaats ƒ100, Door den voorzitter wordt mededeeling gedaan dat er zich vier sollicitanten hebben aangemeld voor de betrekking van onder wijzeres aan de O. L. School. Op de voor dracht zijn geplaatst no. 1 Mej. Langbroek te Middelharnis; no. 2 Mej. Dieleman te Hontenisse; no. 3 Mej. Bliek te Ylissingen. Na gehouden stemming blijkt, dat Mej. Lang broek is benoemd met 4 stemmen en 2 blanco. Vervolgens wordt een wijziging gebracht in het vroeger genomen besluit om deO.L. School alhier op te heffen met ingang van 1 Mei 1.1., dit wordt nu gebracht met ingang van het tijdstip, waarop de bijzondere school op Herv. grondslag geopend wordt. Besloten wordt tot tijdelijke ingebruik- geving der O.L. School voor bijzondere school met ingang van den dag van opheffing der school totdat de nieuwe Hervormde school in gebruik genomen wordt. Komt in behandeling de rekening van het Vleeschkeuringsbedrtjf over 1928 van de centrale gemeente Dirksland, welke wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt behandeld de begrooting over 1930 en rekening over 1928 van de Gezondheidscommissie, die z. h.s. worden goedgekeurd. Daarna komt in behandeling de Armen- begrooting 1930; Armenrekening 1928 en de Gemeenterekening, eveneens over 1928. Deze stukken gijn door een commissie, be staande uit de heeren C. van der Velde en M. de Geus nagezien. Bij monde van den heer C. van der Velde wordt hierover een gunstig rapport uitgebracht, waarna onver anderde vaststelling en goedkeuring volgt. Ten slotte wordt nog behandeld de aan koop van een moterbrandspuit. Na eenige besprekingen wordt in beginsel besloten tot aankoop van een motorbrandspuit over te gaan. Hierna wordt de vergadering gesloten. Verslag van dc vergadering van den Raad der Gemeente OOLTGENSPLAAT op Woensdag 31 Juli, des namiddags half vier uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Afwezig met kennisgeving De Vos. De voorzitter opende deze vergadering met gebed, waarna door den secretaris de notulen werden voorgelezen van de vorige vergade ring. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de Industrieels Mij. Mabeg te Utrecht het bedrjjfsoverzicht van de Gascentrale te Oude Tonge over de maanden September en October '28, waaruit bleek dat een winst was gemaakt van 1928,01. Eenzelfde rapport over de maanden Nov. en Dec. '28, waaruit tevens een winst was te peilen van 1249,70. Van dezelfde My. was nog ingekomen het rapport over 1928 van de Gascentrale, waar uit bleek dat over dat jaar een verlies is geleden van 765,45£. Voorzitter meende, gezien de resultaten in de voorgaande jaren, dat het bedrijf thans vrijwel rendabel begint te worden. Over de maanden Jan. en Pebr. van dit jaar was wederom een winst gemaakt van 173,45. Van het gemeentebestuur van Dordt was ingekomen de rekening van den Keurings dienst van Waren, waaruit bleek dat door deze gemeente bijgedragen moet worden over 1928 een bedrag van 475,18. Van dezen dienst was ook nog het ver slag ingekomen over het 2e kwartaal. Van Ged. Staten de goedkeuring overge nomen raadsbesluiten. Een schrijven van 't Ministerie van Pinan- tiën dat. over '29 de rijksuitkeering zal be dragen 6280,32. Een schrijven van den Min. van Staat dat door hem benoemd is tot Lid van de Gezond heidscommissie dr. P. Boot, arts te Dirksland. Deze stukken werden allen voor kennis geving aangenomen. Besloten werd tot den aankoop van een zestal brandbluschapperaten. Van Es vroeg of de firma bekend was en of die garantie welke daarop wordt gegeven bij die firma vertrouwd is. Voorzitter zeide de firma slechts vluchtig te kennen, doch de demonstratie met het artikel was schitterend. Dorsman meende dat je met die dingen enkel de brandverzekerings Maatschappijen maar dekt en acht dat niet noodig, boven dien hebben wij spuiten zat. Joh. Rommelse vroeg gedeeltelijke ont heffing van ztjn aanslag in de hondenbelas ting. Voorzitter zeide dat de verordening zulks niet toeliet en stelde voor op dit ver zoek afwijzend te beschikken. Alzoo werd besloten. Van W. Duym was een verzoek ingekomen, als zijnde de bedoeling hebbende in beroep te komen tegen een besluit van B. en W. om een schuurtje te mogen zetten achter de door hem bewoonde woning van Dors man. Voorzitter zeide, dat B. en W. die schuur tjes daar zeer ontsierend vinden en achten het niet gewenscht daar nog nieuwe te laten verrijzen. Dorsman vond het geen bezwaar, die man moet toch ook zijn gemak hebben evenals elk ander ingezetene. Dorsman zeide tegen hem, meergenoem- den Duym, gezegd te hebben, bouw dat schuurtje maar gerust. Voorzitter zeide dat hij daarmede een daad gedaan heeft tegen zijn eenmaal afge- legden eed in. Dorsman U weet even goed dat B. en W. daarover hebben te beslissen. Wij hebben den bouw stop gezet, omdat daarvoor niet eens vergunning was gevraagd. Toen is door Duym de vergunning gevraagd doch wij kunnen die niet verstrekken. Van Gurp meende dat men het gemak der ingezetenen niet mag belemmeren. Het voorstel van B. en W. om dien bouw niet toe te staan werd daarna in stemming ge bracht en aangenomen met 7 tegen 3 stem men, die van de heeren Brinkman, Dorsman en van Gurp. Verlaging keurloonen. Voorzitter deelde mede dat in de vorige vergadering was besloten de keurloonen te verlagen. Ged. Staten hebben het besluit van Oude Tonge, dat eensluidend was met het onze niet goedgekeurd, omdat den Bommel daar niet mee accoord kon gaan. Thans hebben B. en W.'s van de drie ge meenten vergaderd over deze kwestie en zijn daarbij tot het resulltaat gekomen dat Oude Tonge de huur van het noodslachtingsge- bouw met 200,- zal verminderen en dan kan een verlaging worden ingevoerd van ƒ1,— per rund en per varken, terwijl de dienst dan toch sluitend blijft. Besloten werd comform het voorstel van B. en W. en dit te laten ingaan met ingang van 1 Januari '30. Daarna werd definitief vastgesteld de af rekening met de Bijz. Scholen over 1927. Aan de Bijz. school moet nog betaald wor den 198,27 en aan de R.K. school ƒ409,60. Gelijktijdig werd de drie jaarlijksche reke ning opgemaakt van de beide scholen, en aldus vastgesteld. Van het R.K. schoolbestuur was inge komen een schrijven waarbij werd mede gedeeld dat de kosten van het speelterrein van de nieuwe school voor rekening geno men zal worden van het schoolbestuur. Dit zal thans uit betontegels worden gemaakt Voorzitter zeide dat door den raad de vorigs' vergadering is beschikbaar gesteld een bedrag van 45000, De totaalkosten worden thans geraamd op 44100,70. Thans vraagt het schoolbestuur nog i beschikbaar te stellen voor den aanleg vat. centrale verwarming. Dit zal nog een bedrag vorderen van 2500,- boven de reeds be. schikbaar gestelde 45000, Hiertoe werd met algemeene stemmen be- sloten. Nog werd besloten tot wijziging van dt instructie van den Gemeente-ontvanger. Besloten werd tot het maken van een mum1 op den Slikdyk nabij de woning van di Wed. Van Rossum, waardoor een wissel plaats zal ontstaan en tevens den oprit naai den Slikdy k vanaf dien Achterweg aldaat verbreedt zal kunnen worden. De begrooting dienst '29 werd met enkelj af en overschrijvingen gewijzigd. Daarna werden de rekeningen vastgesteld van de gemeente, de bewaarschool en van het algemeen armbestuur. De commissie van onderzoek had geen aanmerkingen. De betreffende rekeningen sloten met een batig saldo van resp. 9744,501, 18,29 en 730,30£. Tot lid der Commissie van Toezicht op het] L O. werd benoemd de heer J. A. van; Nieuwenhuyzen J.Az. in de vacature W. Kor-lj teweg. Voorzitter zeide dat van Mastrigt nog een verzoek was ingekomen om verhooging van zjjn jaarwedde als machinist van de motor brandspuit. Voorzitter stelde voor dit eerst naar B. en W. te renvooieeren ter onderzoek. Brinkman vroeg bij het beproeven der brandspuit voortaan het terrein af te zetten daar het publiek zeer hinderlijk en verniel zuchtig zich heeft laten aanzien bij de laatste beproeving. Voorzitter zeide dit te zullen overwegen. Dorsman vroeg hoe het liep met de aan stelling van de onderwijzeres in de Lang straat. Voorzitter zeide dat hierover nog geen beslissing is genomen door den betrok ken minister. Vermaas vroeg of de onderberm van den djjk in de Langstraat geen verbetering kan ondergaan. Voorzitter zeide dat dit een zeer lastig geval is, zooals allen wel weten doch nog maals zal trachten hierin verbetering te krijgen. Daarna werd de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der Ge meente Stad aan 't Haringvliet op Don derdag 1 Augustus 1929 des v.m. 10J uur. Aanwezig allen. De voorzitter opent de vergadering wet gebed en zegt vervolgens: Wat wy voor eenige weken geleden ge vreesd hebben is thans werkelijkheid gewor den. Wethouder Koppenaal is niet meer. Bij is gegaan den weg van alle vleeseh. De ver diensten van wethouder Koppenaal behoef ik toch niet op te sommen. De 10£ jaar dat Koppenaal Wethouder is geweest, zullen bij ons steeds in dankbare herinnering blyven. Koppenaal is de rust ingegaan, de rust die weggelegd is voor het volk van God. Dat ons aller heengaan naar de eeuwige gewesten moge ztjn als het zyne is mijn oprechte wensch. Toelating lid H. Trommel. De geloofsbrief van het benoemde lid H. Trommel wordt onderzocht door de Heeren Berk en Arensman en op voorstel van de commissie van onderzoek tot toelating be sloten. Hierna wordt dhr. Trommel, binnengeleid zynde, gevraagd of hij bereid is de bij de wet vereischte eeden af te leggen waarop door hem bevestigend wordt geantwoord. Nadat de eeden "door hem zyn afgelegd wordt hij door den voorzitter gefeliciteerd met zpn benoeming. De heer Trommel dankt den voorzitter voor zijn felicitatie. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een bedryfsoverzicht van de gasfabriek „Oost Flakkee" over de maanden Jan.-Febr. de winst bedraagt 173,45; een verslag van werkzaamheden van den keuringsdienst van waren te Dordrecht over het 2e kwartaal 1929; een mededeeling dat aan den Burge meester van 2 tot 23 Sept. verlof is verleend zich buiten zijn gemeente op te houden, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Hondenbelasting. Het door Burgemeester en Wethouders opgemaakte suppletoir kohier van de hon denbelasting wordt vastgesteld tot een totaal bedrag van 12,75. De heer v. Paasse vindt het biliyk, dat wanneer personen in de hondenbelasting worden aangeslagen die in de 2e helft van een jaar een hond bezitten, ook personen die in de 2e helft hun honden niet meer bezitten, voor deze helft worden vrijgesteld. De heer v. Sprang wyst op het standpunt dat de Raad altijd heeft ingenomen wat betreft het vrijstellen van hondenbelasting en dat de verordening dit ook niet toelaat. Instructie Gemeente Ontvanger. Naar aanleiding van een missieve van Ged. Staten over de instructie van den ge meenteontvanger wordt besloten deze te wyzigen als in voornoemd schryven is aan gegeven. Gemeenterekening dienst 1928. De commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening dienst 1928 deelt by monde van den heer L. Braber Bzn. mede dat de rekening met byiagen hebben ™„ezjen en in orde bevonden en stellen SStsdien voor deze onveranderd voorloopig L,«t te stellen als volgt: Gewone dienst ontvangsten 54672,77 Uitgaven ƒ50893,83£ hutig slot 3778,93£, kapitaaldienst ont vangsten 5736,40J, uitgaven 5120,98, batig slot 615,42£. Dienovereenkomstig wordt besloten, ont houdende B. en W. zich van medestemmen over dit besluit. De heer v. Sprang wenscht naar aanleiding van de rekening Burgemeester en Wethou ders onder de aandacht te brengen dat het hem onbillijk voorkomt dat bij het gebruik maken door het Gemeentebestuur van een auto, dit altijd bij eenzelfden autoverhuurder geschiedt en het schoeisel van den veld- wachterby dezelfden schoenmaker wordt ge repareerd, wpl toch meer personen hiervoor in aanmerking komen. Bovendien acht hij het onnoodig dat de beerput by den dokter voor rekening van de gemeente wordt schoon gemaakt. De andere leden stemmen hiermede in. De voorzitter zal met deze opmerkingen rekening houden. De heer Berk vraagt hoeveel over 1928 aan het Armbestuur is uitgekeerd. De voor zitter deelt mede van 900. De heer Berk vraagt hoe het komt dat die zoo weinig bedraagt. 1 De voorzitter deelt mede dat niet meer noodig was omdat geen meerdere aanvragen om ondersteuning zijn binnengekomen. De voorzitter dankt de Commissie voor onderzoek en rapport. Benoeming Wethouder. In de vacature van Wethouders ontstaan door het overiyden van den heer Koppenaal, wordt benoemd de heer C. Arensman met 4 stemmen. De heer van Paasse verkreeg 2 stemmen en de heer Berk 1 stem. Op de vraag van den voorzitter of de heer Arensman de benoeming aanneemt wordt bevestigend geantwoord onder dank aan de leden voor het in hem gestelde vertrouwen. De voorzitter feliciteert den heer Arens man met deze benoeming en hoopt op een prettige samenwerking. Benoeming Ambtenaar v. d. B. Stand. Tot Ambtenaar van den B. Stand wegens overiyden van den heer Koppenaal wordt be noemd de heer J. v. d. BoogertNo. 1 der aan beveling. Mede stond op de aanbeveling L. Braber J Lzn. geten, voeder^ volg kan zijn als van een o: Door den or volgd door ee en voorzomer, neden het mie vee in de wei grasgroei onvol die aanvanke stemd, nog Door den, als der goeden hc en abnormaal menden wint- Ook in het der landbouw medewerking is samengest door de eorh den Landbou den slechten ,Van het e nu toe weiq met stikstof bodemtoestar stigen zin". Men geve rekenschap e te wenden, dit seizoen o kuilvoeder aard der zaa een of meer voor beweid den. De vrad lossen heeft deel van het opdat men e winnen". De le. Het dc 2e. Een stof. 3e. Een cJ Door toept reikt men beste wyze zoo weinig derwaardig daad gehee perceelon i deelen krijd hand, veel ceel gehoud ceelen afge, overblyven door te sch vormen. Dd het vee mi de beweidi verkleining NIEUWE OPGAVEN. VRAAGSTUK No. I. De drie koekjes. Deze puzzle kan ook als een goocheltoer worden voorgedragen. Drie koekjes worden nameiyk op tafel gelegd en elk met een ge leenden hoed bedekt. Vervolgens laat men zien, dat men niets in de hand heeft en noo- digt men de toeschouwers uit om zich te komen overtuigen, dat de drie koekjes wer- kelyk onder de drie hoeden liggen. Dan begint men een goochelaars-praatje, neemt de hoeden één voor één op, mede- deelende, dat die koekjes toch feitelijk te lekker zjjn om daar te laten liggen en men ze dus maar moet opeten, wat dan ook werkelijk gedaan wordt en men dus de koek jes in den mond steekt. Nu plaatst men de hoeden weer heel zorgvuldig op tafel in dezelfde positie als toen de koekjes er nog onder lagen en noo- digt thans ieder uit om weer te komen zien dat ze er heusch niet meer zyn, Vervolgens belooft men diezelfde drie koekjes te brengen onder welken der drie hoeden de toeschouwers daarvoor aanwyzen, en is de keuze gedaan, dan doet men dit onmiddeliyk. Ra, ra, hoe moet men dat doen? VRAAGSTUK No. 2. pervlakte van de be* winning v Een verschuif-probleem. Men teekent op een stuk papier een recht hoekige figuur, bestaande uit zeven gelyke vakjes, elk van 2 cM. in het vierkant. In de drie rechtsche vakjes plaatst men drie halve centen, in de drie linksche vakjes drie dubbeltjes, terwyl het middenvak open blijft Men moet de geldstukjes van plaats doen verwisselen, zoodat de drie halve centen links en de drie dubbeltjes rechts komen te staan. Op de volgende wyze moet dit geschieden Elk geldstukje kan telkens maar één vakje verschoven worden. Als het geldstukje van een open vak gescheiden is door één enkel geldstukje, mag dit er over heen springen naar dit open vakje. De geldstukjes mogen slechts vóóruit ge schoven worden, d.w.z., de dubbeltjes naar rechts en de halve centen naar links. Heeft men dus een zet gedaan, dan mag men niet meer terugschuiven of terugspringen. van bewei wordt aan kaalweider] het ons eq dagen voo| maaien gras, zoo vee opge^ de bossen maaide pl nen gaan. Ook een wordt va; groei vaaj en men nj dat men kan uitsij loopen ja; veer 50 geven in afweiden was hierb gras, het behield, trekkeiyij getroffen ting in d daar het perceel v men, doe Jij. Wat kan thans gedaan worden om voederschaarste op de veehouders- bedrijven te voorkomen! Elke veehouder kent de factoren, die van invloed zijn op de geldelyke resultaten van zijn bedryf; waarvan een deel een gunstigen invloed uitoefent en een andere groep de goede bedryfsuitkomsten in gevaar brengt. Onder deze laatste zyn te rekenen een lage melkprys, veeziekten en niet te ver dien dit De bes binatie beweidin bemestin worden weid, di: malen ee na ongel dels snel voor he BovengeJ men kui koopere Ureum 250 Kg. Leunasa Op ta mogelijl houden krachtig weken die uits reid te gesteldl De hc winter doch b( te worc' regelen eerste beweidi stofmes daan, h ervarin maatre

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2