aoï hooi te Sommelsdijk. P13II2 EERSTE BLAD in Onze Eilanden. OEKJE Neem Uwpootgoed van het OOI te Vrouwbuurtstermolen Fr. STUDIE-WATERVERF Beste! NHA&DT'S 7*c NHARDT'S 7 etc gtabletten NHARDT'S fine dpijntabletten NHARDT'S nnc altabletten f" NHARDT'S fiflc iertabletten ïar bij Apotken Drogisten rzien van den naam ZATERDAG 27 JULI 1929 Tante Mietje bij Wielrijden VERSLAGEN. f 12,75; Rogge f 10,75 a f 11,25;Chevalier gerst f 11,50 S, f 12,-; Haver f 10 25 h f 10,75; Duivenboocen f 14 h f 16, alles nnr 100 K.G. aper De Moderne Cupido. Oom tot neef (student): „Maar dat is g. woonweg schandelijk van je om met vier meisjes tegelijk verloofd te zijn! Hoe ver klaar je zoo*n abnormaliteit?" Neef: „Ik denk, dat Cupido met een machi negeweer geschoten heeft!" a.s. aan te vangen Ie klasse irlingen aangenomen. Deze |en der lagere school doorloo- meer leerplichtig zijn. Ook tot 'de klasse kunnen leerlingen mits zij de bekwaamheid daar- ten. old der School, den heer C. SMITS, ichtingen verstrekt. De Secretaris, A. W. KEIJZER. I:ar aaneen op alle proefvelden No. 1 lies het opbrengst vermogen. in eiken boekhandel. uwtabletten A.MIJNHARDT larm. Fabriek. ZEISf J 2. Vul de stippels in, zoodat er een spreekwoord van 7 woorden komt te staan i. k..t..n .i. .o.t ,e. b.l ..r.a.h.e.' (Van Roodkapje.) 3. Ik beD een klein gluipend roofdier maar ben ik m(jn hoofd kwflt, dan ben ik' een goed lastdier. (Van Padvinder.) ZOO IS 'T. Een molenaartje, wit van 'tmeel Ontmoet een schoorsteenveger En zegt, wel baas wat zie je zwart, Je lijkt veel op een neger. Zóó zwart te z(jn, zóó vrees'Rjk vuil, Nee vriend, ik doe met jou geen ruil. Dat hoeft niet sprak die zwarte baas, Ik wou 'tje ook niet vragen, Ik heb er heusch geen reden toe Om jou mjjn nood te klagen. Maar zie je vriend, al ben ik zwart, Ik doe mijn werk met heel mijn hart. En j(j, je bent van buiten blank, Hoor goed, ik zeg van buiten. Want was je ook van binnen wit, Je zou je zóó niet uiten. Weet wel, bij alles wat je doet Telt slechte de vraagDoe ik het goed?" Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07® ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 11E JAARGANG. - N°. 74 Week-revue. Binnenland. De eerste hittegolf hebben we transpireerend doorstaan, mopperend over de tropische hitte, welke ons zoo onverwacht op het veege lijf viel, die duizenden stedelingen naar buiten deed vluchten en die aanleiding is geworden, dat minister Lambooy de ambtenaren 's mid dags vrijaf gaf. Deze maatregel heeft tot cri- tiek aanleiding gegeven, omdat eenzelfde maat regel niet op de andere ministerie werd ge troffen en ook, omdat deze ambtenaren moei lijk als schoolkinderen beschouwd kunnen worden, die op kosten van Jan Symen, alias de uitgeknepen citroen wegens liet overschrij den van 80 gr. vrij krijgen, terwijl in liet par ticuliere bedrijf tienduizenden onder veel on gunstiger omstandigheden in het zweet huns aanschijns moesten zwoegen. 4' De Rotterdammers zijn van hun nacht merrie verlost, nu dan eindelijk een ex-boek drukker als verdachte der talrijke brand stichtingen is gearresteerd. Het werd tijd, want zoo langzamerhand liefhebberde ieder Rotter dammer maar wat als amateur-speurder, waardoor enkele onschuldigen reeds gedwon gen werden tot een onvrijwillig bezoek aan een of ander politiebureau. De verdachte ontkende alle schuld, al stapelen de aanwijzigingen zich steeds meer op. Een woordenwisseling van verdachte met zijn vrouw in een café is aan leiding geweest tot zijn arrestatie. Bedser moenen, al of niet achter gesloten deuren, heb ben reeds heel wat onaangename gevolgen gehad. Thans heeft hij bekend vele branden ge sticht te hebben. Tijdens de warme dagen heeft Londens Lord Mayor met gevolg een bezoek gebracht aan Amsterdam, waar burgemeester De Vlugt zich heeft beijverd den hoogen gast een wel kome en hartelijke ontvangst te bereiden, waarin dan ook ten volle is geslaagd. De Am sterdammers hebben zich trots de warmte een sclieeve nek op den hals gehaald, bij het gluren naar de schitterende ambtscostumes der gasten welke per Batavier via Rotterdam weer naar Londen zijn vertrokken. De deelnemers en deelneemsters aan de internationale vierdaagsche afstandmarschen te Nijmegen, hebben het niet slecht getroffen. De tropische hitte maakte plaats voor een ver koelend windje, zeer tot genoegen der tippe laars. Het aantal liefhebbers voor deze stevige wandelingen bedraagt jaar eventjes een kleine 1250, waarvan er den eersten dag reeds een 19 uitvielen. Het grootst aantal uitvallers komt evenwel de laatste dagen, als de ver moeidheid der eerste dagen zich laat gelden. Ook het zwakke geslacht is als altijd, ver tegenwoordigd. Niet alle menschen aanvaarden niet even gemakkelijk en snel het nieuwe dat de tijd ons brengt. En bedelares op de fiets oogste heel weinig succes en zag zich genoodzaakt de zaak weer op den ouden voet voort te zetten. Haar vindingrijheid werd dus slecht FEUILLETON. vrij bewerkt naar een novelle van J. O. L. MARUNIER. 7) Louis Roland, de onervaren, vertroetelde jonge man was natuurlijk een gemakkelijke prooi voor onzen ridder. Het gelukte hem spoedig al de her inneringen aan zijn vorig leven uit zijn geest te bannen. Van het geld dat Louis bezat, had d'An- thol zich weldra weten meester te maken, om het, naar hij voorgaf, in speculatiën te steken, die on getwijfeld groote winsten zouden opleveren. Doch spoedig waren de geldmiddelen door hun losbandig leven uitgeput. Toen hun eindelijk ook het crediet ontnomen was, begon d'Anthol omzichtig en met allerlei schoonklinkende drogredenen de geheimen zijner wetenschap aan te roeren. Langzamerhand wijdde hij Louis in deze geheimen in. En Louis, reeds door den omgang met d'Anthol bedorven, Louis wiens zwakke karakter tegen de overredings kracht van dien schelm niet bestand was, zwichtte en werd zijn leerling. Eerst leerling en spoedig meester in al die schandelijke behendigheden en oplichterijen. Zij zwierven van stad tot stad, namen hun toevlucht nu eens tot valsche kaarten,, dan weder tot bedriegerijen en vindingrijke diefstallen, en wisten de politie steeds te ontloopen of behendig door de mazen van het net te ontkomen. op prijs gesteld. Deze dagen lazen we van een burgemeester, die onder geen voorwaarde gebruik van de telefoon wenscht te maken. Zijn tegenzin tegen de telefoon gaat zelfs zoo ver, dat deze burgemeester het telefoontoe stel in zijn werkkamer door middel van een ketting plus slot heeft verzegeld. In zoeten sluimer kan een telefoonbei werkelijk irriteeren werken, vooral bij warme dagen. Aldus in den jare 1929 onder den rook van de Wereldhaven Rotterdam. Buitenland. In het bekende conflict Rusland-China is nog altijd geen ontspanning ingetreden. Zoowei Rusland als China blijven voortgaan met het zenden van troepen en materiaal naar de grens van Mantsjoerije, doch tot heden, ter wijl dit wordt neergeschreven, zijn militaire botsingen achterwege gebleven. Rusland heeft de diplomatieke betrekkingen met China verbroken, zoodat het er inderdaad dreigend uitziet. Beide partijen blijven zich bereid ver klaren het conflict door vreedazme onder handelingen op te lossen, doch zoo lang China blijft weigeren den ouden teostand te her stellen, wijst Moskou iedere bemiddeling af. Japan, dat groote belangen in Mantsjoerije heeft en dat met groote belangstelling de bemiddelingspogingen Frankrijk-Washington heeft gevolgd, vruchtelooze pogingen trou wens, heeft zich bereid verklaart bemiddeling te verleenen. De Japansche minister-president heeft verklaard, dat Japan alle maatregelen zal nemen om een iniiitaire botsing te voor komen en dat, indien China ten opzichte van den spoorweg in Zuid Mantsjoerije dezelfde maatregelen wil nemen als met den spoorweg in Noord Mantsjoerije, dat Japan alle maat regelen zal nemen om eerstgenoemde spoor weg te beschermen. Dit laatste is niet anders op te vatten als een duidelijke waarschuwing aan het adres van Nanking, dat aan Rusland meer dan de handen vol heeft en dat alleen om deze redenen niet verlangend kan zijn zich nog meer vijanden op den hals te halen. De Russische troepen zijn modern bewa pend, beschikken over voldoende geschut, vliegtuigen, gifgassen en meer dezer aardige uitvindingen, die hun bruikbaarheid in den grooten oorlog maar al te duidelijk hebben be wezen. Terwijl dus de diplomaten nog druk bezig zijn met het wisselen van nota's, helaas zonder succes tot op heden, staan aan de grens van Mantsjoerije in totaal reeds een paar honderd duizend tegenover elkaar en af en toe duiken er sensationeele berichten op, dat er hier en daar reeds botseingen hebben plaats gehad. De toestand is en blijft nog uiternate gespannen. Moskou verklaart in 't belang van den wereldvrede niet tot den aanval over te zullen gaan en China verkondigt dat het zich enkel zal verdedigen, indien het wordt aan gevallen. Vrees voor ingrijpen der Japanners, waaraan de Russische beer altijd nog pijnlijke herinneringen heeft, zal in dezen ook wel een geducht woordje meespreken. Een manifest van Tsjang Kai Sjek, de opper bevelhebber der Chineesche nationalistische legers aan de troepen, luidt minder vrede lievend. In dit manifest wordt opgewekt den strijd aan te binden tegen het roode imperia lisme en de handhaving der souvereine rech ten van China.'Tsjang Kai Sjek betoogt, dat de afschaffing van de eigenlijke verdragen en de verwezelijking der nationale onafhanke lijkheid de belangrijkste punten vormen van het Chineesche revolutionaire programma en V. Met ongeduld had Hermine Lande haar tragen bruidegom verbeid, en juist stond zij op het punt een knecht naar zijn woning te zenden, toen haar het bezoek van tante Mietje werd aangediend. Toen deze tegenover het aanvallig meisje had plaats genomen, voelde zij eerst met welk een moeilijke zending zij zich had belast. Doch de noodzakelijkheid gebood haar te handelen en nie mand had haar immers van die taak kunnen ont heffen. Tante Mietje deelde Hermine 't gebeurde zoo kort en zoo kicsch mogelijk mede. Zij spaarde Louis zoo veel zij kon, doch verborg de waarheid niet. Voor Hermine was het een vreeselijke ontgoo cheling. Verontwaardiging, teleurstelling, diepe smart, maakten zich van haar meester. Doch toen zij bedaarder werd en tot nadenken kwam, moest zij tante's handelwijze goedkeuren. Immers, daardoor had tante Mietje verhinderd, dat Hermine zich zou verbinden aan een lichtzinnig man, die zijn hartstochten- den vrijen teugel liet en bewezen had, waartoe zijn vreeselijke drift hem kon vervoeren. „Dit blijft dus bepaald," zeide tante Mietje ten slotte, „uw familie zal zich hier en daar -laten ontvallen dat er een of andere losse streek van Louis is ruchtbaar geworden, waardoor 't voor genomen huwelijk vooreerst onmogelijk wordt. Men kan er bijvoegen, dat Louis uit schaamte en verdriet de stad heeft verlaten en een buiten- landsch reisje maakt. Op deze wijze komt er nie mand in opspraak en blijft de naam Roland on geschonden. Me dunkt, dat dit de meest verkiese lijke weg is." dat ieder soldaat en officier van het leger be reid moet zijn, voor dit doei zijn leven te geven. Hij verklaart dat de regeering vastbesloten is geen vernedering te aanvaarden, dat geen oorlog tegen Rusland wordt beoogd (het heeft er-anders toch wel heel veel) doch dat de regee ring de communistische propaganda, waardoor het gezag der regeering wordt ondermijnd, krachtig wil bestrijden. Dat hij aan het einde zijner verklaring de verantwoordelijkheid geheel en ai op Moskou werpt, is begrijpelijk. Deze gevaarlijke geschiedenis in China heeft het weer aanknoopen der betrekkingen tus- schen Rusland en Engeland geheel en al op den achtergrond gebracht. De Russen maken weinig haast, al zal dan dezer dagen hierover worden onderhandeld, waarvoor de Sovjet gezant te Parijs zich naar Londen zal begeven. Verwacht wordt dat deze onderhandelingen een vlot verloop zullen hebben. Of dit alles zoo gemakkelijk zal gaan, de toekomst zal het moeten leeren, doch voorloopig is eenige twijfel dienaangaande wel gewettigd. Ondertusschen gaan de Russen kalmpjes door met op de bekende wijze eens flink op Mac Donaid en zijn medewerkers te schelden, hetgeen ook moeilijk aangemoedigd kan zijn voor de Brit- sche regeering, die behalve de buitenlandsche zorgen, ook aan heei wat binnenlandsche zorgen laboreert. Behalve in de katoenindus trie, waar nog altijd geen oplossing is bereikt, baart eveneens de mijnindustrie zorg. De toe stand der mijnen is ver van schitterend en als gevolg van verkiezeingsbeloften is de regee ring min of meer gebonden. Voor de verkie zingen heeft Labour beloofd een verkorting der arbeidstijd in te voeren van 8 op 7 uur en nu komt langzamerhand de tijd van inlassching dezer beloften. Met eenig leedvermaak ziet de conservatieve oppositie toe, hoe de regeering zich uit deze moeilijkheid zal weten te redden. In het Lagerhuis heeft de minister van Handel, Graham, medegedeeld, dat de regeering in den herfst een wetsontwerp zal indienen be treffende den arbeidsdag in de mijnen en an dere kwesties de mijnindustrie betreffende. Over deze wetsontwerpen zal de regeering zoo wel met de mijneigenaars als met de mijnwer kers besprekingen houden. Vooral de gebrek kige verkooporganisatie der verschillende mij nen zal aanmerkelijk worden gewijzigd en ver beterd. De Engelsche regeering, welke intusschen heeft afgezien van haar eisch in zake het hou den van de politieke herstelconferentie te Londen, waar het nu eindelijk wèl zal worden gehouden is nog niet bekend, treft maatrege len voor de ontruiming van het Rijnland. Voor het onderbrengen der terugkeerende troepen worden in verschillende deelen van het land barakken gebouwd en verscheidene kazernes zijn ten behoeve dezer troepen ontruimd. Dit zijn de eerste voorbereidingen der Engelsche regeering, een algeheel terugtekken der troe pen mogelijk te maken. De meerderheid van het Engelsche volk heeft de noodzakelijkheid van zoo'n lange bezetting trouwens nooit begrepen. Tusschen het Engelsche en het Fransche standpunt gaapt in dezen een breede kloof en het zal de taak der komende herstel conferentie zijn, deze kloof te overbruggen. De Fransche Kamer heeft het schuldaccoord met Amerika en met Londen eindelijk aange nomen. Poincaré was wegens ongesteldheid „Zeker, mevrouw," hernam Hermine met be traand gelaat, „zeker dat is een goed voorwendsel; u hebt mijn hart gewonnen door de kiesche wijze waarop u die treurige zaak hebt behandeld." Doch van dien last had tante Mietje zich nog slechts gedeeltelijk gekweten. Thuis eischten nog twee personen haar liefderijke hulp: mevrouw Ro- Icnd en Kees. En toen zij zich eindelijk des nachts eenige rust gunde en, in haar armstoel gezeten, de gebeurte nissen van dien dag overpeinsde, ontglipte haar een diepe zucht. „Wederom een Vrijdag, een ongeluksdag te meer in mijn herinneringen," zeide zij met bevende lippen. Een paar dagen later was het gerucht algemeen verspreid en werd dit, al naar de verbeeldings kracht van verhaler of hoorder, honderdvoudig versierd. De een vond dat de bruid een jeugdige dwaasheid niet zoo streng had behoeven op te vatten, en dat het beter was, zoo als vader Cats zei, zijn narreschoenen jong dan oud te verslijten; een ander beweerde dat de bruid uitstekend ge handeld had, en dat er zeker nog veel meer achter stak, kortom het was het praatje van den dag en het genoot de eer om zelfs voor de beroemde weer-kwestie tot inleiding van gesprek te dienen. De herstelling van Kees nam boven verwachting toe. Na drie dagen was zijn toestand zoodanig ver beterd, dat hij naar zijn woning kon vervoerd worden. In dien tijd had tante Mietje de dochter van Kees, Martha, meermalen bezocht, en 't on bedorven hart en eenvoudig karakter van 't arme meisje leeren waardeeren. De achttienjarige Martha had reeds als kind haar moeder verloren, en ofschoon Kees alles in verhinderd de debatten bij te wonen. Op ad vies der doktoren moest hij rust houden, doch ondanks de afwezigheid van Poincaré heeft de regeering een overwinning behaald, zij het dan ook een schrale. Het schuldaccoord met Ameri ka haalde slechts een meerderheid van 8 stemmen. De Duitsche rijkskanselier, Hermann Muller, is eveneens ziek en heeft te Heidelberg een operatie aan de galblaas ondergaan, welke operatie gunstig is verloopen. Hermann Muller was reeds geruimen tijd lijdende aan galziekte en was naar de badplaats Mergentheim ver trokken voor herstel. Zijn toestand is hoewel vooruitgaande, niettemin ernstig. Groener, rijksminister van verdediging, het eenige nog te Berlijn vertoevend lid van het rijkskabinet zal tijdelijk de functie van rijkskanselier waar nemen. Volgens de klaagliederen van Hugenberg en zijn vrienden is Duitschland reeds voor meer dan de helft op de flesch, is Michel geweldig gesjochten, doch desondanks komen er tal rijke berichten en bewijzen uit Duitschland, dat deze zwoegende natie aardig op weg is de oude plaats niet alleen weer te veroveren, doch zelfs voorbij te streven. Een duidelijk voor beeld hiervan is de steeds voortdurende uit breiding der Duitsche handelsvloot, welke in een minimum van tijd werd tot stand gebracht. Duitschiands grootste mailstroomer, de „Breinen" heeft deze week haar eerste reis naar New-York volbracht en wel in den re cordtijd van 4 dagen en 18 uren. Dit kapitale schip, dat een lengte van 280, een breedte van 30 en midscheeps een diepte van I6£ M. heeft, is dus het snelste schip ter wereld. Zoo'n modern zeekasteel, dat tientallen millioenen kost is niet bepaald een bewijs van armoede en bovendien is het niet het eenigste bewijs van het tegendeel van gesjochtenheid. Over eenige weken brengen de Duitschers nog zoo'n groote mailstoomer in de vaart. Ook op dit terrein is er een geweldige wedstrijd ontstaan en het arme Duitschland staat hierbij in het voorste gelid. Amerika en Engeland hebben eveneens groote plannen en zoo kunnen we volgens deze plannen te eeniger tijd schepen verwach ten van om en bij de 70.000 ton, welke met een snelheid van een 80 K.M. door de baren zullen klieven. Tot slot nog iets over de aangekondigde feestelijkheden der communisten op I Augus tus. Te Brussel hebben de leiders van 13 com munistische partijen beraadslaagd over de viering van een roode 1 Augustus, waarbij natuurlijk ook een vertegenwoordiger van Moskou present was. Volgens de berichten over de bijeenkomst, zijn de resultaten voor Mos kou niet al te hoopvol. De Vertegenwoordi gers der groote partijen hebben namelijk be toogd dat de arbeiders het nut en de nood zakelijkheid van een actie niet inzien. De ver tegenwoordiger van Moskou betoogde de nood zakelijkheid de politie tot scherpe represail lemaatregelen uit de dagen om hierdoor groote massa's arbeiders, tot nu toe tegen dit gevaarlijke karweitje, tot groote actie te prik kelen. Om de tegenstanders tam te maken, kondigde de vertegenwoordiger van Moskou aan, dat het geven van financieelen steun mede zal afhangen van de resultaten in Augustus. Groote steden geven vergoeding voor het in leveren van rattencadavers en in denzelfden 'twerk gesteld had om haar zoo goed mogelijk groot te brengen, had toch de leiding, den ver- trouwelijken omgang en 't scherpziend oog eener moeder gemist. Tante Mietje had medelijden met het lichtgeioovig kind, dat zich door Roland's schoonklinkende beloften had laten meeslepen; zij bekende zich zelve in stilte, dat zij de eenvoudige Martha graag als de wettige vrouw van Roland zou erkend hebben. Doch, terwijl Kees langzamerhand van zijn val herstelde, kwijnde mevrouw Roland meer en meer weg. De hoop der moeder om haar schuldig, maar toch altijd innig geliefd kind weer te zien, werd eiken dag teleurgesteld. Tante Mietje liet inlich tingen inwinnen naar zijn vermoedelijk verblijf, doch alle onderzoek bleef vruchteloos, zoodat zij eindelijk wel tot de veronderstelling moest komen, dat hij haar raad gevolgd en middelen had ge vonden om naar Amerika te ontkomen. Mevrouw Roland was niet bestand tegen zulk een schok. De ijdele vrouw der wereld bezat geen geestkracht om zulk een slag van 't noodlot te trotseeren; zij liet het hoofd zakken, kwijnde weken lang en verloor ten slotte het verstand. Nu rustte alles op tante Mietje's schouders. Er was nu geen sprake meer van die afgepaste, ge regelde bezigheden voor elk uur, elk oogenblik; zij moest alles opgeven wat de gewoonte haar tot een tweede natuur had gemaakt, en de door haar ingevoerde en zoo volprezen orde en netheid moest hier en daar schipbreuk lijden. De toestand van mevrouw Roland eischte voortdurende en teedere hulp, en niet weerzin moest tante den dokter eindelijk toestemmen dat men haar schoonzuster naar een krankzinnigengesticht overbracht, waar zij beter kon verpleegd worden. geest geeft Moskou een premie op bloedige botsingen als in Mei te Berlijn. Het is alleen maar jammer dat het aantal slachtoffers meest onschuldigen betreft en de leiders a la Luden- dorff aan den haal gaan, voordat ze zelfs maar een schot kruit ruiken. Geef mij maar een glaasje water INGEZONDEN MEDEDEELING. Openbare Raadsvergadering te Middelharnis 23 Juli '29 's nam. 2J uur. De Voorzitter opent met de gebruikelijke formule de vergadering. Na voorlezing worden de notulen der vorige vergaderingen onveranderd goedgekeurd. 1. Ingekomen was een aanvraag om sub sidie van den Bond van Politiepersoneel. Op advies van B. en W. werd hierop afwijzend beschikt. Besloten werd een gemeenschappelijke rege ling te treffen omtrent het U.L.O. De plaats voor de U.L.O.-school goedgekeurd. Een aanvraag van de Gezondheidscommissie om bij te dragen in het pensioenfonds werd aanvaard; tevens werd besloten om toe te treden als lid van de Vereen. Stad en Land schap, waarvan de contributie 5,'s jaars bedraagt en waarbij voor elk advies afzonder lijk ƒ5,wordt berekend. KOOTE meent te moeten bemerken, dat hier onderscheid gemaakt wordt, waarop de Voorzitter toelicht, dat het natuurlijk niet opgaat om maar op elke aanvrage in te gaan, doch wèl te overwegen, in hoeverre de Ge meente daarbij gebaat kan zijn. VOGELAAR vroeg of het plan voor den nevenbouw-raadhuis óók voor 5,ver krijgbaar was, waarop de Voorzitter met onverstoorbaar geduld het verschil uiteen zette tusschen een advies en een kostbaar tijd- roovend plan. 2. De rekening der Gezondh.-Comm. gaf als inkomsten aan 1462,62 en aan uitgaven 1354,35®, alzoo een goed slot van 108,26®. 3. De heer H. A. v. d. Meer werd herbe noemd als boekhouder van het vleeschkeu- ringsbedrijf, welk ambt is ingegaan 10 Febr. 1927. 4. Besloten tot een ieening voor rioleering en wegenaanleg in een annuïteit van 25 jaar; tevens voor de verstrating van het Vingerling, waarvan de begrooting 3000,is. VAN DER MEIDE oordeelt deze som zeer hoog en verzoekt de specificaties voor te lezen in de begrooting van den opzichter; daaruit concludeert hij, dat de bestrating op 60 ct. per M2. zal komen, terwijl hem van andere zijde een berekening was voorgelegd van 33 ct. DE VOORZITTER argumenteert de hoogere Het fraaie huis van de firma Roland op de Koningsgracht werd nu door tante Mietje alleen bewoond. Het was reeds lang door overdracht haar eigendom geweest, doch dat pand, dien zetel van roem en luister van haar geslacht, in vreemde handen te doen overgaan, daartoe kon zij moeilijk besluiten. VI. Frisch en bekoorlijk ligt het witte huis tusschen veelkleurig groen van linden en kastanjeboomen; welk een schilderachtigen aanblik biedt het den wandelaar langs den breeden met linden beplanten straatweg! Los en bevallig van lijnen heeft het klimop zich om het latwerk der veranda geslingerd. In een gemakkelijke stoel zit een oude vrouw, in elkaar gedoken en uitgeteerd, alsof ze eerst van een ernstige ziekte hersteld was, het zonnetje dringt hier en daar door het klimop als om haar te verwelkomen en te koesteren, en liet oudje lacht stil en tevreden voor zich heen. Naast Iiaar op een bank houdt een stevig man een zuigeling in de armen, dien hij telkens met innige teederheid bekijkt, en zoo omzichtig en angstig vasthoudt, alsof het wichtje een opgeblazen zeepbel was. Achter dat groepje, half in de schaduw, staat een ranke, jeugdige vrouw aan de deur; met een ge lukkigen doch weemoedigen glimlach, overziet ze het tafereeltje. „Doet het zonnetje u goed, tante?" vraagt ze. Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1