Ki advertentiën c. de ma Grasverkooping Gemengd JNieuws. PUROL Pieter van den Nieuwendijk, Bekendma ElBCtro-Tectiniscti „ELECTRJ Rootle met Lucerne 4 ARIEL HOUSE ARIEL MOTORS Uitgebreid Service VRAAGT onze speciale conditiën. Grasgewas 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 22 JUNI 1929. Ide resten van de phosphor ontdekt. Na be handeld te ztjn zyn de vader en de beide kinderen weer in huis teruggekeerd. De toe- stand is momenteel vrij goed. De dienstbode heeft ueden aan de mare Ichaussee bekend de phosphor in betjoat te hebben gedaan. Het meisje heeft wraak willen nemen, omdat ze een berisping naa gekregen in verband met haar houding tegen over haar verloofde. BRUTALE DIEFSTAL TE DEN HAAG. Een juwelierszaak geplunderd. Vooreen waarde van minstens f 50.000 gestolen •s-GRAVENHAGE, 18 Juli. - °P.on'!®" griipelijke wijze hebben inbrekers zich gis teravond toegang verschaft tot dejuweher, zaak der firma J. Roabard in deSpn s laa alhier. Uit de étalages en uit de iuitsta kast in den winkel is een groote hoeveelheid gouden voorwerpen en edetsteenen ont- vreemd. Daar de eigenaar der zaak, de heer 'm Visser, momenteel buitenslands vertoett, kan nog niet met zekerheid worden gezegd, welke waarde de gestolen voorwerpen heb ben. Een ruwe schatting heeft u''Ke;?0Z0°' dat voor minstens een bedrag van ƒ50.000 aan iuweelen is ontvreemd De inbrekers zijn op zeer brutale wijze te werk gegaan, want z(j hebben dun slag 's avonds tusschen acht en tien uur geslagen, uren, waarop het steeds bijzonder druk is in de Spuistraat. Het bewuste pand ligt tegen het hoekhuis naar het Spui, terwijl een verkeersagent, die op de Kapelsbrug staat, slechts enkele tientallen meters van d9Boavend!eriufveiUeeren er voortdurend a^DaarDer"geen^enke^spóor van braak is ge vonden, staat het vast, dat de inbrekers met een valschen sleutel zijn binnengekomen Ook aan den achterkant van het huis is geen braak gepleegd Wel schenen de ongenoode gasten nog in het bureau achter den winkel fn boven in de slaapkamers te zijn g®weest> doch daar wordt niets vermist. Hun eemg doel was dus blijkbaar den inhoud van den winkel. Het slot van de voordeur vertoont geen sporen van forceering, zoodat de inbre kers over een uitstekend passenden sleutel moeten hebben beschikt. ta De politie heeft terstond een uitgebruld onderzoek ingesteld. Gestolen zijn "erl? derd gouden ringen, deels met kostbare steenen gouden en platina oorbellen en oor knoppen,^enkele met diamant, voorts das- Delden platina colliers, gouden heeren- en dameshorloges, gouden manchetknoppen, wouden naaigarnituren, gouden Eversharp- notlooden, gouden horloge- en halskettingen. Tijdens de afwezigheid van den eigenaar ■wordt de zaak beheerd door den heer Visser Jr. n zijn tante. Beiden plegen s avonds een aar uur uit te gaan. Van deze gewoonte hebben de inbrekers op verbluffend handige |wyze gebruik weten te maken. 9lietank in brand te vlissingen. VLISSINGEN, 19 Juni. - ->m 2 50 uur is brand ontstaan in een olie ank op de terreinen der Kon.Maatsctïappij ■De Schelde. Bij het overpompen heeft door et overvloeien der tank de doordruppelen- Ie olie vlam gevat, waardoor de gehee e loeveelheid verloren SinS-Waar dJ*;8e<JeeJ van het terrein zich in het centrum der etad levindt en de brandende olie verbazend dikke ookwolken verspreidde, was 8PoedlS ®0° -roote menigte op de been. Door de politie ■werden direct ingrijpende maatregelen ge- omen en de geheele omgeving van Schel- lestraat en Betje Wolffplein voor het verkeer toesloten De inmiddels gealarmeerde vrrj- vfllige brandweer rukte met twee motoi puiten aan en gaf direct met twee slangen water Tevens werd om de tank een dam van zand gelegd om het wegvloeien der irandende olie te voorkomen en alzoo het evaar te beperken. Voor de brandweer was lm 51 uur het werk gedaan, doch de tank leef nog doorbranden. Ten einde te voor- omen, dat de omliggende scheepsbouw-^ oodsen zouden worden aangetast, werd rulp ingeroepen van ir. M. C. Baak, directeur van de Vlismar, die met een groote doos ,oeder den brand wist te dooven. Pr®0108 im 9 uur was alles afgeloopen. Persoonltjke Zeiukken vonden niet plaats doch een en rnder bracht, zooals begrijpelijk, veel con sternatie onder het publiek teweeg. Idriftig jongmensch te kleindijk. Drie personen met een mes gewon ODOORN, 19 Juni. - In het naburige iKleiadijk (Dr.) ontstond tusschen jongelui twist, welke zóó hoog liep, dat zekere H. e Bronnegerveen (gem. Borger) het mes tro on ripn lfi-iarieen J. Homan te KleindjlK een emstigen steek in den rug toebracht, zoodat waarschijnlijk de lODg is K0raa"e Eenige voorgangers die niets met de ruzie t rr tellZdP,5S doo?H in de fechterbirst ^'in^dén -houder gestoken doch niet zoo ernstig gewond als de eerst ■genoemde. haar pasgeboren kind verbrand, MAASTRICHT, 19 Juni. - Te Wolder Iheeft de veertigjarige ongehuwde moeder M D. haar pas geboren kind verbrand. reeds dood was of dat bet kort daarna is overleden. In ieder geval - zoo 'er^rd® wn tnpn 7ii na tien minuten bemerKte aau het kind dood was, heeft zij het lijkje in de kachel verbrand. D., die gescheiden is, woont samen met haar eveneens ongehuw de zuster. Alles heeft zich gistermorgen af- terwijl haar zuster ter kerke was. PASGEBOREN KIND TE VONDELING GELEGD. ROERMOND, 19 Juui. In den morgen van 1 Juni j 1. werd in het dorpje Heel (L in de Dorpstraat in een klein gesloten kistje een pasgeboren kindje gevonden van het vrouwelijk geslacht. In het kistje bevond zich een schrijven, waarin het meisje werd aau bevolen in de zorgen van de Zusters van het St. Anna gesticht te Heel. Dezen namen de vondeÜDge dan ook liefderijk tot zich en lieten haar in de Registers van den Burge lijken Stand inschrijven onder den naam Anna Maria Johanna van Heel. Door den rijksveldwachter uit Wessemis gisteren aangehouden de gehuwde koopman S. uit Haelen, die bekende het kindje te vondeling te hebben gelegd. Tegen S. ia proces-verbaal opgemaakt. Wangedrag. Het raadslid Oidemans (S D. A. P.) te Bodegraven is door de politie uit de Openbare raadsvergadering gezet wegens wangedrag. WEDERINVOERING VAN DE DOODSTRAF Mr. J. de Vrieze schreef onlangs in de Tel. Wij stonden aan den vooravond van het proces van IJe Wijkstra, den dader in het drama van Grootegast. Deze viervoudige doodslag, gepleegd wellicht na koel beraad, is zeker wel een misdrjjf, waarvoor de strengste straf gerechtvaardigd is. Hier te lande is de zwaarste straf levenslange ge vangenisstraf, daar zooals men weet de dood straf, die al sinds 1860 niet meer werd toe gepast, in 1870 formeel is afgeschaft, zooals ook in de meeste landen Desondanks echter komt in die landen telkens weer de vraag tot wederinvoering ter sprake, zoodra er een of ander gruwelijk misdrijf heeft plaats ge vonden. Allereerst wil ik opmerken, dat al werd thans op staanden voet de doodstraf weder ingevoerd, zfj toch niet op Wijkstra van toepassing zou kunnen zijn. Daartegen waakl art. 1 van het Strafwetboek: Zijn erveram derde strafbepalingen tot stand gekomen, zoodat eigenlijk het oude zoowel als het nieuwe recht zou kunnen worden toegepast, dan neemt men die bepalingen die voor den dader het gunstigste zijn. Nu beschouwt men levenslange gevan genisstraf wel algemeen als een lichtere straf dan doodstraf,eenziens wjj ze intusschen, die niet de mijDe is. Levenslange opsluiting, zonder het vooruitzicht ooit weder zich vrij te kunnen bewegen, is naar mijn gevoel een grooter kwelling, dan het abrupt afsnijden van den levensdraad. Velen vinden de doodstraf hier echter op haar plaats, omdat deze hun rechtsgevoel meer bevredigt. Vooral vau kerkelijke zijde wordt deze straf verdedigd op grond van de eischen der vergelding, in de Schrift gesteld met de bekende woorden„Wie bloed ver giet, diens bloed zal vergoten worden". Laat mij hiertegen opmerken, dat anderen, van dezelfde godsdienstige richting, dit beroep verwerpen op grond van weer andere bijbel teksten. Dan hoort men de utiliteitstheorie ver kondigen, dat het jammer is voor zulke menschen nog één cent uit te geven. Het bedrag dat levenslange opsluiting aan den Staat kost, is voldoende voor de opvoeding van twee kinderen. Oppervlakkig schijnt hier wel iets voor te zeggen, maar er is een reeks van sterkere argumenten tegen de doodstraf, argumenten die dan ook in 1870 geleid hebben tot de afschaffing. Dat in ons Militair Strafrecht van 1903 de doodstraf is gehandhaafd, vindt zijn grond hierin dat het Militair Strafrecht noodrecht is, waar snelle, afdoende maatregelen ver- eischt ztjn. Wat leert ons de geschiedenis omtrent de toepassing der doodstraf? In de eerste plaats dit, dat zij geen middel tot afschrikking is. Haar werking ten aan zien der generale preventie is vrijwel nihil. Bij een onderzoek is zelfs gebleken, dat juist talrijke zware misdadigers vóór het begaat van hun misdrijf een of meer openbare execu ties hadden bijgewoond. Sterker gezegd: Uit de statistiek kan men aantoonen, dat ernstige misdrijven eerder toenemen dan afnemen onder een régime van doodstraf. Zoo komt men dan in de practijk tot verscherpiog dezer straf, en dientengevolge tot onmen- schelijke folteringen. Een argument tegen de doodstraf, dat krachtiger is dan alle andere is wel dit: Rechterlijke dwaliDgen, die hoe streng de bewflsleer ook moge zijn, overal en altijd zullen voorkomen, zouden, als de vermeende dader eenmaal is geëxecuteerd, absoluut on herstelbaar zyn. Men denke slechts aan de moordzaak te Giesen-Nieuwkerk Bij dit alles komt nog de mogelijkheid, ja zelfs de waar schijnlijkheid, dat de doodstraf, als zij weer eenmaal is ingevoerd, ook zal worden toe gepast op gevallen, die van geheel anderen aard zijn, dan die waarvoor men haar in voerde. Ik denk hier vooral aan politieke misdadigers. Resumeerende is er m.i. thans een vol doende aantal argumenten aangevoerd, die tegen een weder-invoering van de doodstraf spreken. Van een dergelijke weder-invoering is, gezien de thans in ons land bestaande politieke verhoudingen, wel geen sprake, maar het kan toch z(jn nut hebben enkele der oude, bekende argumenten nog eens onder de oogen van het publiek te brengen. onzë sigarenindustbie. Dat het sigarenrooken een Hollandsche gewoonte bij uitnemendheid is, zal wel nie mand in twijfel trekken, en ook zal het bekend zijn, dat het fabriceeren van onze rookertjes een echt Hollandsche industrie is. Minder geloofwaardig schynt wellicht, dat ae ban der oil e-statistiek ons leert, dat in Hol- land slechts twee cigaretten tegen één sigaar worden gerookt, en dat de Vereenigde Staten van Noord-Amerika met hun zooveel grootere bevolking nog geen 6J maal zooveel sigaren oprooken als wij in ons kleine land. Het is wel aan dit feit toe te schryven, dat er nog zooveel sigarenfabrieken kunnen bestaan in Nederland; immers, de tijden dat de Hollandsche sigaren in massa over de geheele wereld verkocht werden, z^n voorbij De hooge tariefmuren hebben den export vrijwel afgesneden en de eigen fabricage in vele landen in de hand gewerkt. Een scherpere concurrentiestryd op de bin- nenlandsche markt moest hiervan wel het gevolg zijn. Waar grondstoffen en arbeids krachten de laatste jaren duurder zyn gewor den en men moeilijk de prijzen der sigaren nog kon verhoogen, kon men verwachten dat deze omstandigheden de fabrikanten deden zoeken naar nieuwe fabricage-metho- den, naar rationaliseering en mechaniseering in hun bedrijf, gelijk zulks uit andere indus trieën bekend is. Veel veranderd is er echter in onze nati onale sigarenindustrie riet, vergeleken bij tientallen jaren terug. Het lykt wel, of dit een bij uitstek handmatig bedry fis, dat zich met leent voor mechaniseering. De ingewik kelde subtiele handeling van hetsigarenrollen zelf schijnt meer een kunstwerkje te zijn dan iets, dat machinaal gedaan kan worden. De meeste sigarenfabrikanten zullen den leek trouwens wel inlichten, dat er niets gaat boven de vaardige hand van hun bekwame vaklieden. Toch is dit niet juist; in Amerika wordt reeds meer dan 70 van alle sigaren langs zuiver mechanischen weg geproduceerd. En ook hier te lande beginnen meerdere fabrieken de mechanische sigarenfabricage toe te pas sen, b.v. de Soplafabrieken te Amersfoort, die op Amenkaansche wyze reeds het grootste deel van haar bedryf gemechaniseerd hebben Deze fabriek vervaardigt niet alleen haar bekende cigarillos geheel machinaal, doch zij heeft ook de nieuwste Amerikaansche siga- renmachines in bedrijf, welke geheel op de wyze, zooals dit met de hand geschiedt, een complete sigaar met knak en kop fabriceeren uit lang binnengoed, dek en omblad. Een groote besparing wordt naast doelmatige fabricage-methode in dit bedryf ook gevonden door zich op Amerikaansch voorbeeld, te be perken tot enkele modellen. Het valt moeilijk, in dit bestek nader op de bijzonderheden der sigarenfabricage in te gaan, doch de verwachting mag worden uit gesproken, dat een toenemende mechanisee- ring in het Hollandschsigarenbedrijf, moge lijk zal blyken, hetgeen wel een sterkere concentratie zal medebrengen, zoodat ten slotte onze Hollandsche rookertjes er mis schien niet duurder op behoeven te worden. Geen klucht alleen. Het Nederlandsche volk, dat zich thans druk beijvert in eigen huis voor de aanstaande Kamerverkiezingen, werd wel hevig opge schrikt door de tijding, dat een bende van 200 Venezolanen Willemstad, de hoofdstad van Curasao (Nederlandsch West-Indie) bij verrassing had veroverd, met het doel om de aanwezige wapens te bemachtigen. Veleleden van het militaire politiecorps werden gedood of gewond; de Gouverneur en eenige andere Staatsambtenaren werden gevangen geno- men, aan boord van een Amerikaansch stoom schip gebracht en gedwongen naar de kust van Venezuela te varen, waar zy tenslotte werden vrijgelaten. De overvallers plunder den de stad en ontsnapten met rijken buit. Ziedaar de nuchtere feiten. Zij deden aan vankelijk denken aan een klucht, aan een operette. Maar spoedig kwam het besef, hoe zeer wij z(jn geblameerd, welk een mal figuur wij hebben geslagen en welke onaange name gevolgen deze zaak wellicht nog voor ons land in internationaal opzicht kan heb ben. Het is erg en ergerlijk wat in de West is gebeurd, maar het ergste en ergerlijkste is, dat het heeft kunnen gebeuren. In de laatste jaren is Curapao belangrijk in beteekenis toegenomen, niet alleen voor handel en industrie, maar ook als internatio naal knooppunt. Er ontstond een grootere belangstelling voor dit gewest, ook wat de middelen .voor veiligheid en verweer van Curasao betreft. Toch werd de militaire weer macht, hoewel reeds zeer gering, veranderd in een militair politiecorps, niettegenstaande daartegen klemmend werd gewaarschuwd. Door besnoeiing op de vloot moest het aan wezige oorlogsschip worden teruggenomen. En zoo lag het land daar weerloos, een prooi voor een handjevol avonturiers. Men zou er om lachen als het niet zoo droevig whs. Mannen in den bloei van hun leven heb ben hun vrouwen en kinderen moeten ach terlaten, ter wille van een verkeerde bezui niging; moeders hierin Nederland zagen hun kinderen als slachtoffer hiervan vallen. De bewoners moesten lijdelijk toezien, dat hun stad werd geplunderd. Ons bestuur werd belachelijk gemaakt doordat zelfs de hoogste vertegenwoordiger van het gezag, de Gouver neur, naar den vreemde werd vervoerd. Het is beschamend I Het kan niet anders of ijpt vertrouwen der wereld in Nederland is geschokt. Terecht vraagt men zich in andere landen af, hoe Nederland zoozeer ztjn plicht heeft kunnen verwaarloozen tegenover een kolonie, die zoo juist tot grooteren bloei is gekomen en waar zich een uitgebreide industrie heeft ontwik keld. Zal men zich nu ook niet gaan afvragen, of Nederland in dezelfde mate als tegenover de West in verzuim is tegenover de Oost- Indische gebieden? Men huivert reeds bij de gedachte, dat deze vraag zou worden tot een onderwerp van internationale discussie I De regeering heeft thans achtereenvolgens drie oorlogsschepen naar de West gezonden, alsmede koloniale troepen. Blijkbaar heeft zij berichten ontvangen, die op de mogelijk heid van verdere rooverijen of anderszins wijzen. Maar intusschen doet de Regeering tegenover het eigen land, of zij niets weet. Waarom dan echter de censuur op Curasao ingesteld, waarom ons onkundig gelaten b.v. van de nota-wisseling met Venezuela, die wij nota bene uit de Buitenlandschepers moes ten vernemen? Neen waarlijk, het is geen fraai slot van de ambtsperiode van een Minister van Buiten landsche Zaken, die luchtig schertst over de vierhonderd generaals diezich bevinden onder elke vijfhonderd Venezolaansche rebellen, maar die zich in geheimzinnigheid verschuilt over een incident, dat Hollandsche militairen het leven heeft gekost en onze internationale positie bedenkelijk heeft aangetast. SCHIP OP DE KUST BIJ OREGON GESTRAND. Bemanning door reddingbooten afgehaald. ASTORIA (Orgeon), 17 Juni. Tijdens een storm is de kustvaarder „Laurel" ter hoogte van de monding der Columbia-rivier gestrand Twee motor-reddingbooten zjjn erin geslaagd den kapitein en zyn 32 man te redden. V EBZ EKERIN GSZ W EN D EL. Eenigen tijd geleden heeft de verdwijning van een ingenieur, Erik Schroekenfuchs, leider van de Sensenwerke te Rossleiten in Opper-Oostenrijk, nogal wat opzien gebaard. Op 25 Mei j.l. keerde hy niet meer terug van een j achtpartyMen geloofde aan vankeiy k aan een ongeluk, doch korten tijd later vond men aan den oever van het meer zyn geweer en een portefeuille, waarin zich een afscheids brief aan zijn familie bevond, waarin hy schreef, dat hy den financieelen toestand van zijn gezin wilde verlichten, doordat hy een verzekering bezat, welke ook in geval van zelfmoord uitbetaalde. De familie liet door duikers uit Duitschland trachten, het ïyk te vinden, doch zonder resultaat. Spoedig wer den er feiten bekend, waaruit men afleidde, dat de zelfmoord maar gefingeerd was. Twee dagen na zijn verdwijning werd de ingenieur door een kennis te Lirz aangesproken. Hy verklaarde te gelooven, dat zyn geestvermo gens eenigszins in de war waren. De ver zekeringspremie bedroeg 55.000 dollar. De ingenieur was onmiddellijk naar Duitschland uitgeweken en nadat de Oostenryksche poli tie den Duitschen autoriteiten uitlevering had verzocht, is de ingenieur thans te Ham burg gearresteerd. Na een kort verboor legde hij een volledige bekentenis af. Het spoorwegongeluk bü Geeraardsbergen. Het aantal dooden by het spoorwegongeluk te Viane-Moerbeke bedraagt 9, waarvan acht arbeiders uit de omstreken van Geeraards- bergen en 1 treinconducteur uit Gent; 28 mannen en vrouwen liepen vry ernstige verwondingen op. Acht hunner verkeeren in doodsgevaar. Onder de gewonden bevinden zich een tiental vrouwen, die zware kwet suren aan beenen en buik opliepen. De meeste gewonden zijn in het ziekenhuis te Geeraardsbergen opgenomen. Minister-pre sident Jaspar, vergezeld van zijn kabinets chef heeft zich Woensdagmiddag naar Geer aardsbergen begeven, waar hij de gewonden heeft bezocht en de iyken der slachtoffers gegroet. HET NIEUWE ENGELSGHE PARLEMENT EN HET ALCOHOLVRAAGSTUK. De drankbestrijding heeft geen klagen over den uitslag der Engelsche verkiezingen. In tegendeel. Niet alleen omdat de Labour party in het algemeen reeds wat sympathie ker tegenover de drankbestryding staat dan de conservatieve; maar vooral ook omdat in verschillende partyen enkele zeerbesliste drankbestryders gekozen zyn. In de arbeiders party i Arthur Henderson, Minister van Buitenlandsche zaken, Philips SDowden, kanselier van de Schatkist, James H. Hud son en Dr. Salter, welke laatste het was die voor twee jaar een storm van veront waardiging ontketende, toen hy zich de op merking veroorloofde, dat zekere leden van het Lager Huis nog al een aardig glaasje lustten. Onder de gekozenen bij de liberale party hebben we Sir Donald Maclean, uitvoerend president van den Raad voor drankbestry ding by de Christelijke kerken, Leif Jones, voorzitter van het verbond van het Ver- eenigd Koninkryk tot onderdrukking van den alcoholhandel, W. Runciman. Schotland zendt verder een van zijn voormannen in de drankbestryding, Duncan Millar, naar West minster. Onder de gekozen Consevatieven kunnen we twee namen noemen, Sir W. Joynson Hicks, die als Minister van Binnenlandsche Zaken in het Ministerie Baldwim altyd zich verzette tegen de door den drankhandel ge- wenschte faciliteiten; en zeer in't byzonder Lady Astor, die grooten tegenstand te over winnen had als bekend voorstander van een radicale drankbestrijding. Wat de nieuwe Regeering nu doen zal? Doorzitten Stukloopen Zonnebrand (Adv.) Zeker zal Mac Donald zyn belofte houden inzake de benoeming van een commissie van onderzoek over het alcoholisme. Ook zal hy zeer waarschyniyk sympathiek staan tegenover eenige wetsontwerpen van de zyde van afgevaardigden-drankbestryders. Ook mag men verwachten dat de nieuwe Minister van Koloniën, Sidney Webb, luis teren zal naar hen die al sedert lang maat regelen wenschen genomen te zien in enkele van de koloniën. Ook in de debatten over Indië zal het alcoholvraagstuk een rol spelen. En de vraag is of de Regeering en het Parlement zich nog langer verzetten zullen tegen den steeds luider klinkenden wensch der Indiërs, naar krasse maatregelen tegen het alcoholisme. VLIEGTUIG IN HET KANAAL GESTORT. Zeven inzittenden verdronken; de zes anderen gewond. Het vliegtuig City of Ottawa, van den dage- Ujkschen dienst Londen- Bazel—Zurich, dat Zondagmorgen half elf van Croydon vertrok ken was, gaf een uur later noodsignalen. De bestuurder meldde draadloos, dat hy zoo wat 15 mijl uit de kust was, maar om zou keeren om op het strand by Dungeness te landen. Hij verzocht hulp. Het is den vlieger gelukt nog tot 3 mijl uit de kust terug te keeren, toen heeft hy moeten neerdalen, dicht by een treiler, die daar voer. Op het laatste oogen blik schynt het vliegtuig hierby toch gevallen te zyn en het had in elk geval nog zoo'n vaart, dat de staart en de cabine in het water ver dwenen. De treiler heeft den bestuurder, den mechanicien en 4 passagiers kunnen redden, ofschoon zy allen gewond zijn. De zeven andere passagiers zyn verdronken. Een ber gingsvaartuig en deskundigen, zoowel van de Imperial Airwavs als van de regeering zijn naar het tooneel van de ramp vertrok ken. Om al te lichtvaardige krietiek te voor komen, heeft de directie by de toezegging van het meest openbaar en volledige onder zoek, de opmerking gevoegd, dat dit het eerste ongeluk is in 51 jaar, waarin de vliegtuigen dermaatschappy meer dan 100.000 passagiers hebben vervoerd, en ongeveer 3J millioen myi in de lucht hebben afgelegd. Een nader bericht zegt, dat het vliegtuig gistermiddag laat geborgen is, zoodat de oorzaak van het ongeluk volkomen vastge steld zal kunnen worden. Slechts weinig personen zyn ooggetuigen geweest van de ramp, maar één van hen, die zich op het strand by Dungeness bevond, heeft verklaard dat hy het vliegtuig uit zee had zien aan komen zonder er byzonder aandacht aan te schenken, totdat hy eensklaps zag, dat het in een soort versnelde giy vlucht, maar reeds waggelend, de kust trachtte te naderen. In de laatste halve minuut der eigenlijke vlucht daalde het echter veel te snel en by de aan raking van het water zag hy het vliegtuig zijdelings over den kop slaan. De treiler was niet meer dan 100 M. verwyderd en kwam onmiddellijk te hulp, doch het bleek dat beide deuren van de kajuit onder water zaten. Spoedig kwam ook van andere zyde hulp opdagen, maar het gelukte blijkbaar niet den staart uit het water te heffen. Hetiyk van een jonge dame, één der slachtoffers, is reeds aangespoeld. De andere vermisten zyn allen woonachtig te Londen, twee dames uit een hotel in Mayfair droegen echter Fransch klinkende namen. De EDgelsche draadlooze dienst meldt nog, dat het verongelukte vliegtuig in Maart 1926 in dienst was gesteld. Het heeft sindsdien meer dan 250.000 mijl afgelegd en is onge veer 1000 keer het Kanaal overgestoken. Onder de dooden zijn 3 vrouwen en onder de geredden bevinden er zich ook 3. Storm in Ifalië. MILAAN, 19 Juni (V.D.) Boven Bari en om trek woedde gisteren een hevig onweer, dat gepaard ging met woeste stormvlagen. Te Oanossa in de provincie Apulie, richtte de hagel zeer groote schade aan. Een boer werd in het open veld door den bliksem getroffen en gedood. Te Gravina heeft de storm den geheelen oogst vernield. Uit Tarente en Foggia worden groote overstroomingen gemeld. Te Tarente werden eveneens twee arbeiders door den bliksem gedood. De materieele schade is over al zeer groot. Hitte verwacht. Volgens de meteorologische instellingen zal het in geheel Duitschland heerschende warme zomerweer voorloopig aanhouden. Verwacht wordt, dat de temperatuur nog zal stygen. DE HITTE TE NEW-YORK. Slachtoffers. De hitte te New-York duurt nog voort. Dinsdagmiddag was de thermometer tot 38.3 graden Celsius (ca. 92* F.) in de schaduw gestegen. Meer dan 10 menschen zyn gisteren aan de hitte overleden; 12 menschen zyn gedurende het einde der week by het zwem men verdronken. De overmatige warmte duurt thans reeds een volle week. Er zyn zelfs temperaturen van 34 graden C. (95 2* Fopgenomen. In eenige steden naby New-York was het nog warmer; de thermometer was daar zelfs tot 39 gr. (102* F.) opgeloopen. Uit byna ,11e steden in het noord-oosten van de Ver. Staten worden gevallen van zonnesteek ge peld. DE HITTE. 400 menschen te New-York in de ziekenhuizen opgenomen. De hitte in de Ver. Staten heeft zich nu uitgebreid tot bet uiterste Oosten en Wes ten, terwyl het te Chicago betrekkeiyk koel is. Te New York was het gisteren in de scha duw 92 graden en te Los Angelos 98 Zware onweders in de Adirondacks in het Noorden van den Staat New-York, hebben veel schade aangericht en eenige bruggen vernield, maar slechts zeer tydelyke afkoeling gebracht, Meer dan 400 personen zijn in de New- Yorksche ziekenhuizen wegens zonnesteek of flauwten behandeld. KA DERTIEN JAAR TERUGGEVONDEN. PRAAG, 19 Juni. In 1916 verdween op raadselachtige wyze het zesjarig zoontje van een tramcontroleur uit Stuttgart, Laun ge- heet»n Thans, dus verdwenen jongen p komen. Hy blijkt ine bende te ziin meege: hij door deZigeune in slaagde te outsn, bü een koetsier in opvoedde. Nu de jon zoeken, deden zich verband met zijn n: werden advertentie op grond waarvan ztjn zoon, die onla worden, heeft teru De hitte in de De buitengewon Staten langs den nog voort. Het aantal slach de groote steden Op een verlagin voorloopig niet te Verloofd: SAAR SNEIJDERS DE VOGEL. P. W. A. IMMINK. Jur. Cand. Ontvangdag 7 Juli van 3 tot 4^ uur Den Haag. DEN HAAG, L. v. Meerderv. 855. UTRECHT, W. Barentstr. 64. Tot onze diepe smart overleed heden, niet zonder Hope des Eeuwi gen Levens, na een langdurig ge duldig gedragen lijden, onze ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 69 jaar en 7 maanden. Namens Familie: Middelharnis. Wed. A. van den NIEUWENDIJK - Doornhein. IZAK van den NIEUWENDIJK. E. van den NIEUWENDIJK- Mackloet. La. van den NIEUWENDIJK. A. E. van den NIEUWENDIJK— Stolk. Le. van den NIEUWENDIJK en Verloofde. A. van den NIEUWENDIJK. W. van den NIEUWENDIJK— van Putten. Ouddorp. P. van den NIEUWENDIJK. A. M. van den NIEUWENDIJK- Nieuwland. en Kleinkinderen. I MIDDELHARNIS, 20 Juni 1929. Naast mijn Gasfitt drijf is gedurende eef opgericht het onder deskundige Beleefd, aanbevê Schoolstraat, MIDDE1 Op VRIJDAG 28 JUN avonds 8 uur (zomert Hotel SP EE te SOMf Ten verzoeke van CORNs. FAASSE, aldaa. Om 2 maal te trn Notaris VAN E Dankbetuiging. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij mijn 25-jarig Jubileum, betuig ik vrienden en bekenden en in het bijzonder „Sempre Crescendo" mijn hartelijken dank. J. MASTENBROEK. Sommelsdijk19 Juni 1929. A. A. KOPPERS BERGWEG 367 A - TELEFOON 43894 - ROTTERDAM Hoofdagent: VOOR ROTTERDAM EN OMSTREKEN Het BESTUUR van den polder Het Rietveld te Ooltgensplaat, is voornemens op Woensdafl 26 Juni 1929 des avonds 6 30 uur (oude tijd) in Hotel HOBBEL publiek te verkoopen en te verhuren, het en de naëtting staande en groeiende aan de Buitenkade en Rletveldsche wee van dezen polder. Namens het Bestuur: De Secretaris, C. J. OOSTD1JK.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 6