SGLEYS SA/W ift U op als Abonné. ïgêven KAUWGOM advertentiën ZATERDAG 1 JUNI 1929 11E JAARGANG. - N°. 58 FEUI LLETON. De slachtoffers der Wraak. Dit de periode der Lijfstraffelijke rechtspleging. Transpireerende Voeten BINNENLAND Ivoer van Vlas: 2420 KG. blau» i 1 1.22J, 4000 K.G. Groningach 1.17J, 3900 K.G. Holl. geel 1,05 s 850 K.G. dauwroot 0,95 a 1.071 ier K.G. IiINDEND LICHT OP RIJWIELEN, Sen ministerieels aanschrijving. ninister van Justitie vestigt er in het een Politieblad de aandacht van di naren van politie op, datbetnoodigh toe te zien op het voeren van verbliu. 'icht op rijwielen. rijwielen zijn thans voorzien van elec- verlichtiDg. Tegen een goede verlich- an geen bezwaar bestaan, mits de lan. op het rijwiel zóó is geplaatst, dat door ning van het vóórliggende weggedeelte derdaad het nuttig effect van het licht en berijder van het rijwiel wordt ver- Een zuiver verticaal of in eenigizins rtsche richting gestelde electrische lantaarn, mist niet alleen dat nuttig doch veroorzaakt tevens, daar zij met eweeglijk licht tegenkomende wegge- rs kan verblinden, gevaar voor eid van het verkeer op den weg. r vele wielrijders zich blijkbaar nog rwust zijn van het gevaar, dat aan een eelkundig opstellen hunner lantaarns ionden, zal eerst door veelvuldig waar. en en wijzen op het gevaar, moeten i gepoogd bedoeld euvel tegen te gaan. houders van snelheids- 1st stalen zenuwen, moeten n de noodige rust geven. n hiervoor WRIGLEY'S kauwen heeft een directen Het kalmeert het geheele iiannen gevoel verdwijnt. :n tot rust gekomen is, kan eiken doel concentreeren. behalve een gezonde, ook Ig. Na den maaltijd helpt omdat het de speeksel- Het reinigt het gebit - Jerlijken pepermuntsmaak en doet eiken nasmaak |n, drinken of rooken :T. PER ONS RIJPE KWALI. AND EN AROMA. I.J.VANNELLË Prijs Per kwartaal Losse van 1-6 regels Elke regel meer gij contract aanzienlijk korting. pienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f jper plaatsing tot een maximum van 1" regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Week-revue. Binnenland. Aan branden, aanrijdingen, ernstige vecht partijen, ongelukken te" water en bij grond- warken, daar krijgen we nu toch werkelijk wal een extra portie van. Wat de branden betreft, zoo langzamerhand raken we er aan gewend en als het ochtendblad van een der gruote dagbladen geen branden vermeldt, dan is men eenvoudig min of meer ver baasd. Op verschillende plaatsen hebben zich ernstige bosch- en heidebranden voorgedaan en helaas wordt het vermoeden sterker, dat dit niet steeds aan onvoorzichtige nalatig heid is te wyten. Voor een normaal denkend mensch is een dergelijke moedwillige aan slag op een deel van ons natuurschoon wel haast onbegrijpelijk. Doch moedwillig of niet moedwillig, in Gelderland en Brabant zijn in de afgeloopen week meer dan 1000 hectare door brand verwoest, enkele ramingen zfjn nog aanmer kelijk hooger. Verder noteeren we om de zaak te completeeren eenige min of meer ernstige fabrieksbranden, benevens diverse boerderijen welke in de asch werden ge legd. Nauwelijks hebben we eenige warmere dagen gehad, er waren reeds mopperaars, die over een hittegolf kakelden, of de eerste slachtoffers van het zwemmen zijn ook reeds gevallen. Bijzonder tragisch was hierbij het ongeval te Papendrecht, waarbij een tijdelijk hoofdonderwijzer, die met de klas in de Mer- wede aan het baden was, bij een poging om een der in een kolk geraakte meisjes te redden met dit arme stakkertje in de diepte verdween. Te Os, waar een jongen van 17 jaar be wusteloos uit het water werd gehaald, was een al te ijverig omstander zoo ijverijld, dat hjj alvast aan de ouders het verdrinken hun ner zoon mededeelde. De arme moeder kreeg als gevolg hiervan zoo'n schrik, dat ze dood ineenzakte. Voortgezette kunstmatige adem halingen hadden tot resultaat dat de dren keling weer tot bewustzijn kwam. Een oud rijksontvanger, de heer Meier van Emmen, momenteel verblijvende te Brussel, heeft reeds langen tijd zure appel tjes te schillen met de fiscus. In verschillende brochures heeft hij een inspecteur der di recte belasting, benevens meerdere notabelen beschuldigd van grove belastingzwendel. De kwestie waar het om gaat is het feit, dat verschillende verveners, ook de erven Meier te Emmen, voor de huren der veenputten in de inkomstenbelasting zijn aangeslagen, terwijl dit volgens den heer Meier op juri- sche gronden onder de vermogensbelasting ressorteert. De beschuldigingen van den heer Meier zijD, zijn lang niet malsch waar ook de minister nu door den heer Meier in deze geschiedenis wordt betrokken, heeft de heer Braat, die ook minder aangename herinne ringen aan de belasting heeft, zich met vra gen tot den minister gewend, of de beschul digingen van den heer Meier juist zijn en bij ontkenning op deze vraag, of de minister dan geen strafrechterlijke vervolging wegens smaad en dergelijke zal instellen. Als onze inlichtingen juist zijn, dat zou een dergelijke vervolging door den heer Meier juist zeer gewenscht worden. (UIT HET DU1TSCH.) Het verslag over 1928 van de Bezuini- gingscommissie is weinig opwekkend of in teressant. De samenwerking tusschen de commissie en de regeering heeft niet uit geblonken door hartelijkheid en samenwer king. Ondanks deze minder aangename ver standhouding, zet de commissie haar taak voort. Hulde aan het optimisme dezer heeren, een hulde ten volle verdiend. Als er ook op dit gebied eerstdaags records worden ingesteld dankomt deze bezuinigingscommissieernstig voor het kampioenschap in aanmerking. Buitenland. Hoe riskant het is voorspellingen te doen aangaande komende verkiezingen, heeft de uitslag der Belgische verkiezingen bewezen. Talrijke voorspellingen waren er gedaan, voorspellingen afkomstig van ervaren krach ten goed op de hoogte van wat er leeft onder de massa, en al deze schattingen blijken er min of meer geheel naast te zijn geweest. Voor koffiedikkijker, slaper of meer dezer winstgevende baantjes, zijn al deze politieke voorspellers ongeschikt bevonden. De heeren raden of liegen bepaald te slecht. De uitslag der verkiezingen geeft als ver lies en winst de verschillende partijen aan: katholieken verlies 3 zetels, socialisten idem 6, liberalen winst 6, communisten verliezen hun twee eenigste zetels, terwijl de fronters 4, waarschijnlijk zelfs 5 zetels winnen. De regeering bestaande uit katholieken en libe ralen, beschikkende voor de verkiezingen over 101 zetels op een totaal van 187 (kath. 78 en liberalen 23) hebben volgens deze uitslag nu 104 stemmen. De uitslag dezer verkiezing is in menig opzicht merkwaardig en verrassend. Na de stevige overwinning der socialisten in 1925, ze behaalden toen een winst van 10 zetels, slikken de soci's een zware nederlaag, een nederlaag die als een koude waterstraal in warme dagen werkt, doch desondanks door de betrokkenen heel weinig wordt geappre cieerd. Dat de communisten, die met het gebruikelijke misbaar een groote overwin ning hadden aangekondigd, geheel zjjn weg gevaagd, is eveneens een der verrassingen. Het aantal door hem behaalde stemmen is btj 1925 vergeleken niet gedaald, doch de splitsing in aanhangers van Troski en Stalin heeft de vrienden van Moskou 2 zetels ge kost. De liberalen, na hun verpletterende nederlaag van 1925 waarbij ze van S3 op 23 kwamen, zijn met hun winst erg in hun nopjes, terwijl de fronters, de aanhangers van Dr. Borms en Ward Hermans met hun winst van nagenoeg 70 pet. eveneens redenen hebben tot optimisme. Ofschoon de regeering versterkt uit dezen strijd te voorschijn komt, is deze uitslag min of meer pijnlijk. De aanmerkelijke winst der fronters, is een zeer strenge afkeuring van het tot heden gevoerde regeeringsbeleid, wat de Vlaamsche kwestie betreft. Tot voor deze verkiezing was de regeering te Brussel doof voor al de wenschen en grieven der Vlamingen en werd de steeds aangroeiende 21) Door een verzoening met Eduard? Volgens het bericht van Schladen, geloofde Arnold door zijn broeder gewond te zijn geworden. Waar om? Uit doelloozen moedwil? Nooit.' Felicia ver zette zich tegen het denkbeeld van Eduard's laagheid, welke zij imeers nooit in hem ontdekt had. Haar hart verwierp beschuldigingen, die door de woorden van een dierbaren doode gelogenstraft werden. Haar overleden vader had namelijk dik wijls verklaard, dat zijn buitengewone goedheid en de hem aangeboren zucht tot veredeling, hem redden zouden, indien zijn lichtzinnigheid hem gevaarlijk dreigde te worden en dat beide eigen schappen in hem veel te machtig waren, om ooit de nederlaag te lijden. Felicia geloofde dit oordeel als een Evangelie. Zij brandde van verlangen om het Arnold, als een middel tegen de verdenking aan te bieden. Een onweerstaanbare macht dreef haar eindelijk in de vrije natuur, in de frissche warme lentelucht, die alles verkwikte. Het was stil in den tuin, niemand stoorde haar, toen zij in de eenzaamheid poogde haar kalmte terug te krijgen. Met vluggen tred stapte zij over het breede pad en liep daarna de helling van den stadswal op. Een smalle weg en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purol-Huidpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrijgbaar in Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) ontevredenheid der Vlamingen geweldig onderschat. Vooral de liberalen waren weinig toegevend op dit punt. Eigenaardig is nu, dat de liberalen hiervan geen nadeel hebben ondervonden, terwijl de katholieken dit met verlies van eenige zetels in Vlaanderen moeten boeten'. Van Sauwelaert, de leider der Vlaamsche katholieken heeft de les dezer verkiezingen direct begrepen en reeds aan gekondigd, dat voor 1930 het Vlaamsche vraagstuk tot oplossing moet worden ge bracht. Beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald en de regeering te Brussel, voor heen stokdoof voor de Vlaamsche grieven, zal nu dus een meer tegemoet komende houding aannemen, om hierdoor de wind uit de zeilen der fronters te nemen. Voor ons land heet deze uitslag der verkiezing in zooverre belangrijk, dat het aanblijven der Belgische regeering een voortzetting betee- kent van de huidige politiek wat de oplos sing der Scheldekwestie betreft. In België is de strijd gestreden en bekend en als dit overzicht onder de oogen der lezers komt, zal eveneens de Engelsche verkiezing zpn beslist. Tot het bittere eind is er ge streden, hebben de kopstukken en propa gandisten een prtjzenswaardigen ijver aan een dag gelegd, werden zelfs door verschil lende parlementsleden lichte vliegtuigen ge bruikt, om daardoor tijd te winnen en de oratorische sluizen nog langer open te kun nen houden, kortom er is een ware titanen strijd gestreden. Nieuwe gezichtspunten heb ben de drie elkaar bestrijdende partijen niet meer naar voren gebracht en mogen we allen gelooven, wat een ideale toestand in deze wereld van hongerige wolven, zooals Musso lini zich dezer dagen minder vleiend uitliet, dan heeft ieder der partijen een remedie voor het vestigen en handhaven van den wereld vrede en het oplossen der werkeloosheid in En geland. Mooier koeien met gouden hoorns kon men moeilijk te pronk zetten in de politieke etalages, waar opruiming wordt gehouden van aanlokkelijke spotkoopjes. Er zijn koopjes te halen, mogelijk ook stroppen doch in ieder geval teleurstellingen, Snowden, een der kopstukken van het vroegere labour-kabinet heeft te Bradford het woord voerende, eenige scherpe hatelijkheden tegen Frankrijk ge zegd. Hij betoogde, dat Frankrijk zijn be lasting met 10 millioen pond had verlaagd en het geld, dat het aan Engeland had moeten betalen, bezigde voor leeningen aan Polen en andere staten, voor doeleinden van militaire toerusting enz. Hij becijferde, dat de rente dezer kapitalen alleen, voldoende waren om het millioen Engelsche werke» loozen wekelijks hiervan ruim 18 gulden per week ondersteuning te geven. De liberalen en ook Labour hebben aan den vooravond der beslissing reeds schat tingen gegeven van de verliezen der con servatieven, waarbij ieder zich het grootste deel dezer verliezen alvast toerekende. Ver deeld is de huid des beers dus reeds, het zal enkel de vraag z(jn, hoe groot de ter be schikking staande lappen zijn. De Parljzer conferentie der financieele deskundigen, berucht en beroemd om de talrijke ups en dows, die van den eenen put in den anderen rolt, er met moeite weer uit te voorschijn komt om in den volgenden put opnieuw te verdwijnen en die dit kiekeboe- verbond de beide poorten, terwijl de iage muur een fraai vergezicht toestond. Felicia wandelde op en neer, totdat zij bedaarder geworden was. Somtijds richtte zij het oog naar het huis van den medicinaalraad Medinger, welks achtervleugel naar den tuin gekeerd was, terwijl de overige huizen door andere gebouwen aan het oog onttrokken waren. Van twee vensters waren de gordijnen neer. De vreemdeling die haar nu niet meer onbekend was, bevond zich waarschijnlijk in dat vertrek. Een diepe ademhaling verkondigde welke gewaar wordingen haar hart bewogen, toen zij zijn lijden en het rampzalig geheim herdacht, waardoor het ontstaan was. Met neergeslagen blik wandelde zij verder. Zij zag niet dat een gestalte voor het venster naast de bedoelde kamer zichtbaar werd, evenmin bemerkte zij dat een man langzaam het huis verliet en haar naderde. Toen zij aarzelend de helling betrad en met onstuimige vreugde plot seling een .vergeet-mij-nietje ontdekte, werd zij den man gewaar, die al haar gedachten beheerschte Hij stond in haar nabijheid, wel is waar bleek, doch met den lach van innerlijke tevredenheid op het gelaat. „Komt u de natuur bewonderen?" sprak hij op zachten toon. „Ik daarentegen wil mij de zekerheid van terugbekomen gezondheid trachten te verzekeren; de sneeuwklokjes zijn verwelkt, sedert ik u de eerste aanbood." „En is u sedert dien tijd gezond en vroolijk geworden, mijnheer?" onderbrak Felicia. „Ik heb ten minste meer moed in het leven gekregen," hernam hij. „Hetgeen mijn bestaan vergiftigde, werd door de kunde van den genees heer weggesneden het overige zal mijn geest niet meer drukken." spelletje tot in den treure herhaalt is na tuurlijk nog altijd niet tot een resultaat gekomen. De strijd om de duiten, waarbij de een maar steeds gesjochten blijft, terwijl de anderen steeds meer bedenkelijke ge zichten trekken, nu het blijkt dat het daar werkelijk geen tafeltje dekje is, die alles geeft wat lekker en aangenaam is Dr.Vög- ler, de vertegenwoordiger der Duitsche in dustrie, die mede Duitschland te Parijs ver tegenwoordigde, heeft al dit gehaspel zoo danig verveeld, dat hij er het bijltje bij neergelegd heeft. H(j wensebt een eventueel resultaat niet met zijn haDdteekening te bekrachtigen. Even leek het bedenkelijk te Parijs, doch de heeren hebben langzamer hand zoo'n routine gekregen in het telkens weer uit den put kruipen, dat ondanks dit bedanken van Dr. Vögler, waaraan de Duit sche industrie niet vreemd is, de heeren weer op gang gekomen zijn en ondanks alles te eeniger tijd wel met een oplossing voor den dag zullen komen. Een dergelijke oplossing zal natuurlijk niet aller instem ming verwerven en met name niet die der Duitsche industrie, doch het zal in ieder geval de verdienste hebben, dat het een tijdelijke oplossing brengt van het moeilijke eu doornige pad der herstelbetalingen. Nog een tien of twintig gevaarlijke momenten te Parijs, in het veen ziet men niet op een turfje, en er bestaat gevaar voor iets dat op een resultaat gelijkt, of er voor moet door gaan. De recordmaniakken kunnen de laatste dagen meer dan tevreden zijn. In Amerika is een vliegtuig ruim 170 uur onafgebroken in de lucht geweest, vliegende dan en de Duitschers zijn overgelukkig, dat een der hunnen het wereldrecord hoogtevlucht heeft gehaald, door een hoogte te halen van ruim 12700 meter. Al deze records worden glans rijk geklopt door een Engelsche keuken meid, die onafgebroken 35 jaar bij één familie heeft gediend, zonder ook maar één keer het eten te laten aanbranden, of. ook maar één schotel of meer dergelijke nuttige en onmisbare voorwerpen te breken. Als het niet een zeer betrouwbaar Engeisch blad was, dat dit record wereldkundig maakt, dan zou niemand het willen gelooven. Om het lijstje van recordhouders en -houdsters vol te maken, vermeiden we nog, dat een Weensch pianist onafgebroken een 80 uur ztjn piano heeft mishandeld, voor welke prestatie hg een stormachtige ovatie in ont vangst had te nemen. Of dit nu voor deze wereldhervormende tour was bedoeld, dan wel als dankbaarheid dat er een einde aan deze muzikale marteling was gekomen, is niet recht duidelijk. Tot slot van dit overzicht nog even in recordsnelheid naar Afganistan, In dit wei nig benijdenswaardige land, waar de eene Oellah den anderen om beurten beentje lichtte, is eindelijk een nieuwe wending gekomen. Aman Oellah, de man der her vormingen, bekend door ztjn tour door Europa, heeft het in den strijd tegen den ex-waterdrager, alias Habib Oellah niet kunnen bolwerken en heoft met gevolg Afganistan verlaten. Habib Oellah heeft nu nog maar een tegenstander meer, deelt met grooten ijver de lakens uit en beoefent tevens een belastingsport. Zgn schatkist is leeg, oorlogvoeren is een dure liefhebbert! en daarom laat hij de rgke Afgaansche koop lieden stevig brandschatten. Ook daar weet de fiscus, zij het op zeer primitieve w(jze, de belastingschroef behoorlijk aan te zetten. Dit laatste is misschien wel de eenigste moderniteit en allerminst geschikt de liefde voor andere te wekken. De teleurgestelde Aman Oellah zal zich naar Italié begeven. Belangrijke deposito's op verschillende Engelsche banken stellen den banneling in staat, het verblijf in het zonnige land van Mussolini wat te veraan genamen. Bovendien heeft h|j daar volop gelegenheid de meest moderne 'methoden hoe onderdanen graag of niet graag onder de knie worden gehouden, te bestudeeren. Een betere en meer geschoolde leermeester kan h|j moeilijk verlangen. INGEZONDEN MEDEDEELING. „U zult toch alles aanwenden om u tegen een aanval van wraak te verzekeren?" vroeg Felicia, snelberaden, om van het vertrouwen, dat hij haar schonk, gebruik te maken. Het gelaat van den jongen man werd ernstig. „Ik hoop zulks door goedheid te kunnen bewerk stelligen," zeide hij, als tot zich zelf sprekende. „Goedheid mag niet in zwakheid veranderen, als daardoor misdadigers voor het oog der wereld verborgen zouden blijven." Hij keek verbaasd op. „Kent u mijn omstandig heden? Hebt u vernomen waardoor ik uw buurman geworden ben. Daar begrijp ik niets van. Wees zoo goed en vertel mij eens, wat men u wel ver haald heeft." Voor het eerst vergat zij haar verstand te raad plegen. Zij nam aan dat Arnold van de laatste gebeurtenissen onderricht was en waagde toen met edelmoedige geestdrift en met het welzijn van een mensch voor oogen, van het zoo veelzijdig bespro ken onderwerp. „Laat ik u dan eerst zeggen, dat ik niet door buurpraatjes met uw levensloop bekend ben, maar door de mededeelingen van een rechterlijk per soon, die de middelen in de hand heeft om den dader op te sporen." „De zaak wordt mij meer en meer onbegrijpe lijk!" riep Arnold uit. „Hoe brengt u een dergelijk persoon met mijn (evensloop in verband?" „Misschien heeft Dr. Boltmann het eerst achter docht gekregen. Het laatste ongeluk heeft ge beurtenissen in het leven geroepen, waardoor de verdenking noodlottigerwijze op een man gevallen is, die tevens als de oorzaak van uw lijden be schouwd wordt." Een onbeschrijfelijke verbazing stond op het Groote boschbrand by Oirschot. Maandagmiddag zijn ruim 300 H.A. den- nebosschen onder Oirschot door brand ver nield. De schade wordt voorloopig geraamd op 21 ton. De afgebrande perceelen waren eigendom van de gemeenten Middel beers en en Vessem en van enkele particulieren. Om trent de oorzaak tast men in het duister. Op de plaats waar de brand vermoedelijk is begonnen passeerde tien miDuten voor het uitbreken van den brand nog de burge meester vau Middelbeers met zijn motor. Er was toen nog geen spoor van onraad. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den feilen Oostenwind en verspreidde zich in tien minuten over een afstand van onge veer een uur loopen. Het toegestroomde publiek geraakte in opgewonden stemming toen het gerucht de ronde deed, dat enkele in het bosch werkzame arbeiders door de vlammen waren ingesloten. Onder leiding van de politie werd een krachtige poging gedaan om het bosch aan één zijde brand vrij te houden, ten einde den ingeslotenen een uitweg te verschaffen. Plotseling ver schenen aan den rand van het bosch twee met gekapt dennehout hoog opgeladen wa gens, die in volle vlam stonden. De voer lieden, die naast de wagens hadden geloopen, werden als het ware door hun angstige paar den meegesleurd. Gelukkig hadden zij geen ernstig letsel gekregen. Tijdens den brand sloeg het vuur over op de boerderijen bewoond door P. Raaymakers en J. Wouter. Beide huizen brandden tot den grond toe af. Eerstgenoemde verloor in den brand 500 baar geld van hemzelf en ongeveer f 2000 van zijn moeder, welk geld hij in bewaring had Een koe, vier varkens, een geit en eenige kippen kwamen in de vlammen om. Raaymakers was slechts laag verzekerd. De brandweer uit Oirschot en Middelbeers, gelaat van Arnold te lezen. „Waardoor vernam men mijn naam. Hoe kwamen deze geruchten in omloop? Ik had toch zorg gedragen dat niemand wist, wie ik was en wat mij hierheen gevoerd had." Felicia kon hierop geen antwoord geven. Van den koetsier Martin was in het verhaal van haar moeder niet gerept. „Misschien door het laatste ongeluksprak zij aarzelend. „Maar wat is dat laatste ongeluk dan?" „De moord van den heer Rohrburg," luidde het onvoorzichtige antwoord. Arnold staarde haar getroffen aan, werd nog bleeker dan te voren en sloeg met zijn armen in de lucht alsof hij een steun wilde zoeken. Felicia greep zijn handen en begreep nu dat men den genezende het treurige bericht verborgen gehouden had. De aanval van zwakheid, welke door de plotse linge verrassing ontstaan was, ging spoedig voorbij. Arnold weerhield zijn verbazing, toen hij de diepe ontroering van Felicia bemerkte, welke zich van onvoorzichtigheid beschuldigde. „Groote God! Hoe kon Ik weten dat men u alles niet verteld had," riep zij aangedaan uit. Deze gemoedsbeweging zal nadeelig voor uw herstel zijn!" „Neen, neen! Beter dat ik de treurige mare van u, dan van anderen verneem. Is het waar kan er geen vergissing plaats hebben weet u dat ik Arnold Dornberg uit Ammerbach ben?" Als antwoord bloosde Felicia en knikte met het hoofd. „Wanneer is het vreeselijke ongeluk dan ge beurd?" vroeg hij ongeduldig. „Juist weet ik het niet voor eenige dagen het kan vijf dagen geleden zijn dat Eduard hier was; kort daarna is hij naar Ammerbach ver trokken." „Eduard? Kent u hem?" „Heeft hij u nooit van Felicia von Passau ge sproken?" vroeg zij in schuchtere verwarring Arnold zag verstrooid op en knikte langzaam met het hoofd. „Felicia von Passau," herhaalde hij zacht, „is Eduard uit Italië terug? Waar had het ongeluk met den ouden Rohrburg plaats? Hoe en waar is hij vermoord?" Felicia zag in dat het raadzaam was, dit tooneel te doen eindigen en antwoordde hem zonder om wegen, wat zij er van wist. „In het gewelfschreeuwde hij onthutst. „Eduard! Eduard! Hij bedekte zijn gelaat met beide handen en fluisterde zacht: „Ja in het gewelf hetvenster stond open een zwak gedruisch nauwelijks heeft men het vernomen of het moorddadig lood dringt in het lichaam. De kasten zijn open het geld drijft tot de misdaad aan. „Ik bezweer u!" smeekte Felicia met verstikte stem. „O, die vervloekte geldzucht, die aanleg tot verkwisting, ik 'zou alle billijke wenschen bevre digd hebben Eduard, Eduard en ik had hem zoo lief „ïk bezweer u, hecht geengeloof aan deze vreeselijke achterdocht!" bad het sidderende meisje. „U vervloekt een onschuldige, het is niet mogelijk dat Eduard zoo diep gezonken is." Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1