RADIO ngelaan weer s Lunchroom i CHOONMAAK Grootst Tapijtmagazijn dit jaar iets heel bijzonders ER'SOMMELSDIJK WOENSDAG 8 MEI 1929 De slachtoffers der Wraak. Uit de periode der Liilstraffelijke rechtspleging. Harde Baard Voor huis en hof. AAN *T EENZAME STRAND. ven nog waa 't eb, en lag de zee in ruate fluisterde - als in droom - aan verren [oeverzoom. eeuwen zaten domm'lend zonder vlie. [gensluate. n 't stille strand, al 't leven scheen zoo [dof, zoo loom. ven nog, en nude vloed is opgekomen golfjes snellen bruisend, als op [vleug'len aan. emend steeds in omvaDg, en in kracht [bij 't stroomen, 't immer daar zich brekend al ver en [verder baan. rage meeuwen, schuddend af de loom- [heid.r(jzen, zwermen naar den door den vloed al [woel'ger zee, dend omlaag naar de aangolvende versche [spijze, pogend die te vangen, staag stortend [zich in zee. even, dat bij eb, aan 't strand daar schijnt [te kwijnen, twaakt weer bij 't steeds levenwekkend [stijgend tfl waar de visschersvloot in zee dan komt [verschijnen, uitoef'nend 't bedrijf, zich schaart in akie Den Ouden. [zwier'ge rij. 39.Salon- en Schuiftafels. Spiegels in nieuwste. Kapstokken en Kleeden prima EN GEEN FILIALEN RKRIJGBAAR IN MOCCA'MELK er weg, dan komt gelukkig op te ruimen en kamer en olfeeren. Nieuwe maften, oeten worden aangeschaft' en niet duur adres is .75. AxminsterKarpetten 12x4f 16.75, breed per el f 2.00, Krommenie Vloerzeil 200 c.M. breed per el f 1.40, breed per el f 1.10. Axminster, Pluche, n Katoenen Loopers ring Pluchette Gordijnen, randen, I 9.50 per stel. reed 1 0.86 per el. Verscbll- hnlsstof f 0.28 per el. Rib- Kunstzijde-stof fen f 1.15 per ers 65 et. per el, algep. 11.75. s bijzonders van 19 cent tot f 2.- p. el breed 95 cent per el. COCOS- '5 cent per el. COCOSLOOPER :r el. COCOSMATJES 36 en DEUR- AMATTEN maat 140 X 160 c.M. 79 Bedrukte en doorgeweven CHINA- 140 X 160 c.M. I 1.90. foordat U elders koopt ze magazijnen of filialen. TELEFOON 243 Prijs per kwartaal f 1,— Losse nummers 0,07® ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Rede van den heer W. v. Diesen. Openbaar Onderwijs of bizondere Scholen. Donderdagavond is in de concertzaal Meyer op initiatief van „Volksonderwijs" een rede voering gehouden door den heer W. van Diesen uit Amsterdam. Ruim half acht opende de heer v. 't Hof als waarnemend voorzitter na een korte inleiding de vergadering, waarna de heer v. Diesen het woord nam. Spreker betreurt in Middelharnis te meer ten constateeren, dat ook daar de epidemi sche ziekte „de aanslagen op het Openbaar Onderwijs" is uitgebroken, temeer, daar hem bij geruchte reeds bekend is geworden, dat genoemd onderwijs in deze gemeente op een hoog peil staat. De verwijten dan van de vrienden aan de overzijde, zooals hg de aanslagers noemt, worden door spreker met ettelijke voor beelden, op duidelijke wijze weerlegd. En hij hoopt dan ook, dat vooral van de gelegen heid tot debat gebruik gemaakt zal worden, daar dit voor hem behalve een aangename, ook een lichte taak zal zijn, want het Open baar Onderwijs is onaanvechtbaar en niets zou spreker meer verheugen dan, al is het dan ook maar één enkelen, van zijn epide mische ziekte te genezen. Aantijgingen tegen het Openbaar Onder wijs alsi Godsdienstloosheid, beginselloosheid enz., worden door spreker op vernietigende met klare motleven gelogenstraft. In- met eenige gedichtjes uit een van een openbare school wordt aan getoond, hoe deze instituten naast de maat schappelijke vakken, ook een voorname plaats inruimen voor de opvoeding, de moraal, den eerbied voor het Opperwezen, de schoonheid Zijner Schepping en de reinheid van ziel, kortom, dat er het Openbaar Onderwijs alles aan gelegen is om van de kinderen eenmaal brave burgers te maken. Met nauw verholen verbittering, maar niettemin op hoogst kiesche wijze zet spre ker uiteen, hoe de separatie der jeugd en van het onderwijs demoraliseefend werkt. Onvermijdelijk toch groeit bij de naar bi zondere scholen uitgeweken jeugd de idee, dat zij, in hun gesorteerd kringetje, de beteren, de meerderwaardigen zijn en z(j kijken over het muurtje van hun gebied meewarig neer op die anderen, die zooveel slechter moeten zijn. Een weemoedige klacht uit spreker over de teedere jeugd, dat haar idylle, haar be nijdenswaardige naïeve onschuld, op zoo mee- doogenlooze wijze wordt verstoord door dien wreeden grooten mensch, die haar aan de verdeeldheid prijs geeft. Geeft de jeugd het spel, de vrijheid, de jool, maar vergiftigt die kleine zieltjes niet met godsdienstige of politieke vraagstuk ken,J welke zelfs groote menschen vaak hun zelfbeheersching doen verliezen, en die de geboorte in zich dragen van haat en zelfs misdaad. Typeerend is het, dat een groot percen tage der socialisten en communisten, leer lingen zijn geweest van een school met den bjjbel, [wat volgens spreker ook zeer ver klaarbaar is. Immers, de jeugdige geest, die 6 of 7 jaren eiken dag met psalm-zingen en bijbelteksten is volgestampt, wordt daarmee zöó overladen, dat reactie, dus ontlading of liever ontlasting, niet kan uitblijven. Als de jonge mensch dan in de maatschappij komt, zijn geest niet meer aan den leiband loopt van een schoolmeester, maar zelfstandig gaat werken, andere indrukken opdoet, dan zal deze geest zich gewelddadig wreken op zijn 6-jarige gevangenschap, hij zal de her innering van het dogmatische systeem van zijn opvoeding met een huivering van zich afschudden, en juist de felste tegenstellingen daarvan met begeerige handen aangrijpen. Met al zijn energie legt spreker den nadruk op de misdadigheid van de separatie der jeugd. In de kinderjaren toch worden de hechtste vriendschapsbanden gelegd, welke den ouderdom zijn zoete herinneringen ver schaft, en die niet nalaten hun heilzamen invloed uit te oefenen op de saamhoorigheid en de Nationale éénheid. Zóó vat de Openbare school hare taak op, welke zij reeds meer dan een eeuw tot heil van onze natie heeft vervuld. En nu zegt spreker, met de nieuwe schoolwet, is er geen land, dat meer verdeeldheid kent dan ons Nederland. Als men een Engelschman zou vertellen van een R. K. geitenfokvereeniging en een Christelijke IJsclub, dan zou de man D even verstomd aanstaren en zich haasten een psychiatrische inrichting op te bellen om U aan haar zorgzame verpleging toe te vertrouwen. Waar ons land nu 113 verschillende gods diensten kent en 27 soorten Protestantsche scholen, zoo kunnen wy dus nog heel wat zien gebeuren, voordat de selectie haar vol komenheid bereikt heeft. Een noodzakelijk gevolg hiervan is natuurlijk de verslechtering van het onderwijs. Immers de meeste scholeD zullen geen aanspraak kunnen maken op het volle aantal leerkrachten en ziet men dus het verschijnsel, dat één leerkracht twee of meer klassen voor zijn rekening krijgt. De leerlingen zijn daarvan in de eerste plaats de dupe! de onderwijzer toch zal, wil hij niet zenuwziek worden, tot onverschilligheid resp. nalatigheid moeten overgaan. De hierdoor groeiende verdeeldheid en ruzie nu worden vaak met zonderlinge motieven door de bewonderaars der christelijke scholen verdedigd. Bijv.: Jezus heeft gezegd, ik ben niet ge komen om den vrede, maar om het zwaard te brengen", waarbij spreker veronderstelt, dat het aanwezige publiek wel bekend is, dat hiermee natuurlijk wordt bedoeld, dat dit is de strijd in Uzelf, de strijd van den geest tegen den ouden mensch, om te erlan gen den nieuwen, herboren beteren mensch. 2e Voorbeeld. De Openbare School is de schuld van het communisme in Rusland. Daar er nu vóór het optreden der com munisten in Rusland, aldaar nog geen Open bare Scholen waren, moeten dus wel de Openbare Scholen in Nederland de schuld zijn van het communisme in Rusland. Ie Voorbeeld. Een dominé te Langerak vond den kansel de aangewezen plaats om FEUI LLETON. (UIT HET DUITSCH.) 15) „Gisteren middag is mijnheer vertrokken en heeft, even als altijd des middags, den sleutel meegenomen. Toen de boekhouder kwam om naar hem te vragen, viel het mij eerst in, dat ik mijnheer Rohrburg nog in het geheel niet gezien had, noch in den tuin, noch in het voorbijgaan om den sleutel te brengen. De oude heer is zeker op reis en heeft in zijn angst vergeten het te zeggen. „Kan men niet in zijn slaapkamer zien?" vroeg Eduard nadenkend. „Door den slag ontroerd, kan hij wel ziek, ja dood in zijn bed liggen ..God in dén hemelVoor de vensters van mijn bovenkamer kan ik zijn kamer overzien, alles- ziet er even ordelijk uit. Neen, mijnheer, thuis is hij sinds gistermiddag niet geweest. Als hij zijn avond eten gebruikt had, moest een en ander nog op tafel staan. Zijn bed is nog onaangeroerd en de kamerrok hangt nog aan de deur." Eduard had opmerkzaam toegeluisterd en inge zien dat het zoeken naar Rohrburg op zijn wandel- Weg geheel doelloos zou zijn; veeleer kon men aannemen dat hij daags te voren door het onweer overvallen en daarin omgekomen was. Eensklaps dacht hij aan de geheimzinnige ge daante op den bergrug, verliet de vrouw en ijlde INGEZONDEN MEDEDEELING. Bij het scheren van den meest harden baard en ook bij een gevoelige huid, geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen, indien gij vóór het inzeepen de huid eve* inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL het Openbaar Onderwijs te bestrijden, en deed dit zóó. succesvol, dat het hoofd der Openb. School op straat voor communist werd gescholden. 'e Voorbeeld. Daar het Openbaar onder was in ons land ontstaan is nb de Fransche revolutie, is dat onderwijs een kind van die revolutie en dus... is de Openbare School rood. Tableau I Met nog weer eenige voorbeelden toont spreker aan, hoe handig de voorstanders van het bizonder onderwys het publiek trachten wys te maken, dat het bizondere onderwijs goedkoop is. Er is bijv. een Chr. Schooi aange vraagd voor 100 kinderen; de kosten per 1 schoolkind is dus Vioo van de totale kosten. In werkelijkheid echter komen er, als de school klaar is, maar 34 kinderen op. Die andere 66 zyn zoek. (Ja, in een stad weet men niet, waar dat grut blijft). De bosten per één schoolkind zijn nu dus bijna 3 maal zoo hoog. Neen, zegt de bizondere school, want er kunnen er immers 100 in. Com mentaar overbodig. Alle voorbeelden, die uit volkomen be trouwbare gegevens zijn geput, te noemen, zou te veel t{jd en plaats vorderen, doch als gevolg van een en ander zijn er plaatsen, waar de belasting met 37 is verhoogd. En, vervolgt spreker, ware dit alles nu hier te Middelharnis nog door eerlijke overtuigde menschen op touw gezet, dan kon men niet meer dan principe tegenover principe stel len; doch, hoe is er hier gewerkt. Spreker noemt dan, onzen meesten lezers reeds be kend, nog eens de acrobatische toeren met de Hjst der handteekeningen, en is tevens verbaasd over de raadselachtige bedoeling van geheimhouuing der lijst tot na het Raadsbesluit, terwijl meestal deze lijst, trots dezen maatregel, toch aan deze geheimhou ding ontglipt. Doch, wat spreker in zijn jarenlange ervaring nog nooit heeft ontmoet, dat is hier gebeurd, nl. dat men een kind, dat in 1926 is gestorven naar de Christelijke U L.O. School wil sturen. Na een ernstige aanmaning om het Open baar Onderwijs hoog te houden, eindigt spreker en oogst de instemming van het publiek in den vorm van een hartelijk ap plaus. Hierna neemt de heer Van Loo, die door omstandigheden eerst later is gearriveerd, het woord en dankt den spreker voor de bereidwilligheid, waarmee hy voor het Open baar Onderwys ten onzent is op de bres ge sprongen, van welke taak hij zich voorbeel dig heeft gekweten. Dan richt de heer Van Loo nog eenige animeerende woorden tot de vergadering, waarbij uien het hem klaar blijkelijk kon aanzien, hoe nk, zijn school hem aan het hart ligt. Tot twee maal toe noodigde hy Burge meester STERK uit, om nu toch vooral van deze gelegenheid gebruik te maken om de bizondere school te verdedigen en met sprer ker van gedachte te wisselen, doch deze was blykbaar niet aanwezig en ook aan het ver zoek, dat dan een waardig plaatsvervanger naar voren kwame, werd geen gevolg ge geven, zoodat men konconciudeeren,datde geheele vergadering overtuigd was van de onaanvechtbaarheid van het Openbaar On derwijs, wat spreker de verwachting deed uiten, dat ieder geen enkele gelegenheid zal laten voorbygaan om het Openbaar Onder wijs te steunen en te propageeren. weer naar het kantoor. Ademloos kwam hij daar aan en verhaalde wat hij den vorigen dag onder het woeden der elementen gezien had. Het ver moeden der vrouw deelde hij in korte woorden mee. De boekhouder wierp een wantrouwenden blik op hem en schudde het hoofd. „Dat beteekent niets, mijnheer!" riep hij uit. „ik ken den ouden Rohrburg beter, nooit heeft hij zijn plicht verzuimd, maar altijd zijn verant woordelijkheid in het oog gehouden!" „Zeg dan ronduit wat je denkt," gat Eduard ten antwoord. „ik geloof dat Rohrburg dood is. Hij zal iemand in den weg gestaan hebben." Eduard ontstelde en staarde den spreker aan. Onmiddellijk keerde zijn tegenwoordigheid van geest terug en hij vroeg ironisch: „Zou je ook niet kunnen zeggen, waar en hoe Rohrburg ver moord is?" „Laten wij er niet over spotten, mijnheer, daar voor is deze zaak te ernstig." „Laten wij liever trachten den geheimzinngen sluier dezer treurige geschiedenis op te lichten," hernam Eduard. „Veroorloof mij één vraag, mijnheer von Rohl, welke geschiedenis wilde u den ouden heer ver tellen?" Eduard lachte. „Nu wordt de zaak interessant. Daaraan kan vriend Rohrburg toch waarlijk niet gestorven zijn. Maar wacht, er valt mij iets in, wanneer is hij voor het laatst gezien?" „Wij hebben hem des middags zien heengaan. Hij moet evenwel teruggekeerd zijn, anders zouden de sleutels daar niet liggen." „Wanneer legt hij het geid, voor den betaaldag benoodigd, uit het gewelf in zijn bureau?" De gelegenheid werd nog opengesteld om zich op te geven als lid van „Volksonder- is", waarvan eenigen gebruik maakten, waarna de vergadering uiteenging. INGEZONDEN MEDEDEELING. De Moestuin. In Mei en vooral tegen het laatst dezer maand moet de moestuin geheel bezetzijn, Dit jaar is alles ver ten achter en vooral in tuintjes waar zonder eenig vervroegings middel wordt gewerkt, ziet het er troosteloos uit. Het eerste zaaisel is veel later dan anders en wat schuchter boven den grond komt fcyken, ziet er zeker niet florrissant uit, integendeel. De roodgetinte bladeren der sla wyzen op slechte groei-omstandigheden en met begrypeiyk ongeduld wordt naar milder weer uitgezien. Doordat de eerste zaaisels zooveel later zyn, vallen ook de opvolgingen hiervan later. Alleen de boonen hebben nog een kans op normale ontwikkeling. Het boonenland ligt klaar en daarom verdient het aanbeveling de stokken maar vast te zetten. Verval hierbjj niet in de veel voorkomende fout, van het aanleggen van te smalle bedden. De twee rijen stokken moeten zeker een tusschen- ruimte hebben van minstens 90 centimeter. Zorg voor voldoende ruimte, opdat de zon er van alle kanten weldadig op kan inwerken. Zoodra het weer omslaat, kunnen we de kwijnende plantjes een extra steun geven, door het toedienen van een handje vol chili. Dat zet den groei flink aan. Voor kool en slaplanten is de t(jd van verplanten aangebroken, terwyituinboonen, zomerwortelen, kropsla en spinazie voor op volging aan de beurt komen. Een groente die in heel wat tuintjes|van liefhebbers vaak gemist wordt is witlof. De cultuur hiervan is nog betrekkelyk jongen in het begin hadden onze beroepskweekers er heel wat mee te stellen. Talryke misluk kingen waren in het begin aan de orde van den dag, doch deze minder gunstig resultaten waren destijds aan slecht zaad te wyten. Zoodra het goede zaad te kry gen was, waren ook hier de resultaten schitterend. De teelt wordt meer aan den beroepskweeker over gelaten, doch de gewone huis- of tuinman kan het eveneens heel goed doen en zelfs met eenvoudige middelen. De belooning bestaat uit een smakeiyke versche groente in winter en voorjaar, dus juist in een tijd dat de keuze beperkt en de prijzen vaak het hoogst zijn. Witlof wordt gezaaid half Mei. Te vroeg zaaien bevordert het vormen van zaadsten gels waardoor de planten waardeloos worden. Witlof is een tweejarige groente die in het eerste jaar een dikken wortel benevens een bladroset vormt en eerst daarna de vaste „Daags te voren. Ditmaal heeft hij het echter niet gedaan," merkte de boekhouder op. „De zaak wordt hoe langer, hoe onverklaar baarder; wij moeten echter trachten het loon der werklieden uit andere middelen te betalen, want met den heer Rohrburg is ook de mogelijkheid verdwenen om in het gewelf te komen. Weet een van jullie waar de sleutel bewaard wordt?" Ten tweede male wierp de boekhouder een wan trouwenden blik op Eduard en antwoordde: „De chef of diens plaatsvervanger mag alleen in het bezit der sleutels zijn. Het geld voor de loonen zou wel te krijgen zijn, indien wij de handteekening hadden van een man, die voor het voorschot borg moet blijven." „Is de handteekening mijner moeder onvoldoen de?" vroeg Eduard. Met een medelijdend lachje haalde de boek houder de schouders op. „Wij moeten het zien uit te stellen," sprak de boekhouder. „Doe datgene wat noodzakelijk is. Ik zal zorgen dat er menschen uitgezonden worden om Rohr burg te zoeken. Het is om er gek van te worden. Als Arnold nu maar komen kon, maar ik weet, dat hij nu zonder gevaar niet kan reizen...." De boekhouder wendde zich snel tot hem en sprak op argeloozen toon: „Hebt u dat geweten?'1 - Eduard deed alsof hij de vraag niet hoorde, en vervolgde: „Deze zaak wijzigt mijn geheele plan ik wilde morgen weer vertrekken mijn broeder moet hiervan kennis gegeven worden alvorens wij echter nog niet met zekerheid weten wat van Rohrburg geworden is, kan ik Ammerbach niet verlaten." Bij deze woorden naderde hij het bureau van Rohrburg en vroeg: „Zouden wij zijn bureau niet INGEZONDEN MEDEDEELING. Een goed Radio-toestel is geen tref, als het er maar één is van de N. S. F. De prijs van het N. S. F. 4 Radio- ontvangtoestel, in clusief Philips' lam pen bedraagt voor 4 Volt's accu F. 225.— voor Wisselstroom F. 260.— voor algeheelen Wisselstroom F. 325.— N.V. Nederlandsche Seintoestellen Fabriek HILVERSUM kroppen. Het eerste jaar verzamelt de plant zooveel reserve-voedingsstoffen in den wor tel, dat ze in staat is uit deze voorraad een smakelijke krop te vormen, eventueel een zaadstengel voor zaadvorming. We zaaien op rijen met een tusschenruimte van ongeveer 25 centimeter. De plantjes worden later uitgedund op afstanden van nagenoeg 15 centimeter, waarby we alleen do beste plantjes laten staan of elders over brengen. Omdat het zaad fijn is, zaaien we ondiep, waar by natuurlijk ook de grondsoort en weersomstandigheden een woordje mee spreken. Het onderhoud in den zomer is gering en bestaat aanvankeiyk alleen uit het verwy deren van onkruid. Deze taak neemt de witlof in Juli-Augustus geheel van ons over, want de biaderen vormen dan zoo'n compacte massa, dat eventueel nog aanwezig onkruid geen schyn van kans krygt en er onder verstikt. Gedurende den zomer blijven de planten ongehinderd doorgroeien tot October-Novem ber. De wortels zyn tameiyk tegen vorst bestand en het zware bladerdek is eveneens een goede bescherming tegen vorstschade. Begin November worden de wortels uit den grond genomen en de bladeren een paar cen- kunnen laten openen?" „Als u de verantwoordelijkheid durft aanvaar den! Ik ben er tegen, want het zal ons niets helpen." „Nu, dan zullen wij het laten," sprak Eduard, vrijmoedig in het onheilspellende gelaat van den boekhouder starende. „Misschien helpt het ons ook in het geheel niet, want indien wij den sleutel ook vonden, zouden wij toch niet kunnen binnen treden, als wij de veer niet ontdekten, waarop men drukken moet om het mechanisme in be weging te krijgen. Dit zeggende, keerde hij zich naar het beschot, dat den ingang verborg en liet zijn onderzoekend oog daarop rusten. Met de grootste opmerkzaamheid beschouwde hij de sloten en naden der houten bekleeding. „Wat is dat? Dat ziet er anders dan gewoonlijk uit halve rosettenMijn God!" Hij naderde; de beide bedienden volgden hem nieuwsgierig. Eduard zijn verbazing nam nog meer toe. „Het gewelf staat open! Terwijl wij hier over leven en dood spreken, staat hij bedaard voor de geldkist en zorgt voor de benoodigde gelden dat is mooi Maar is het jullie dan heelemaal niet ingevallen, na te zien of de deur geopend kon zijn?" Beschaamd krabde de oudste bediende zich het hoofd. „Wie denkt daaraan ook?" bromde hij „Nu kan ik wel zien dat het beschot verschoven is." Hij strekte de hand uit en drukte tegen het middelste gedeelte, het week en men zag dat het een smalle deur vormde. „Dit heb ik meermalen gadegeslagen, nu zal er een ijzeren deur komen; mij dunkt wij moesten den ouden heer roepen, want de tijd dringt." Eduard antwoordde niet. Een vreeselijke ge dachte scheen eensklaps zijn tong verstomd te hebben. Hij kon de kleine ruimte van het gewelf en wist dat men, wanneer het beschot geopend was, elk woord uit de aangrenzende kamer kon hooren. Dat Rohrburg zich, in weerwil van hun gesprek, niet zien liet, deed zware vermoedens bij hem opkomen. Hij aarzelde met het antwoord, liep beangst door den smallen, donkeren gang, welke het beschot van den ijzeren deur scheidde en draaide met een diepen zucht de kruk om. De deur ging open, Eduard wierp een blik naar binnen, doch sloeg met een gil de handen ineen. „Wat is er gebeurd? Wat is er gebeurd?" schreeuwden de bedienden en drongen met geweld binnen. Daar lag de arme, oude man in zijn bloed badende dood, het bleeke gezicht naar het venster gekeerd, de oogen met doodelijken angst naar het raam gericht, de vuisten gebald en drei gend opgeheven, alsof hij van den stoel gesprongen en daarna gewond neergestort was. Het moest reeds eenigen tijd geleden zijn, want het bloed aan zijn kleederen was gedroogd en zijn lichaam verstijfd. Voorzichtig namen de drie mannen het lijk op; zij trachten te raden op welke wijze het ongeluk kon hebben plaats gehad. Waaraan had hij zich gewond dat hij dood gebloed was? Allen dachten aan het gebeurde met Arnold en de bedienden wezen een onvoorzichtigheid als oorzaak aan. Er waren namelijk punten in den vorm van een dolk aan de geldkist de boekhouder wees daarop Eduard volgde zijn hand slechts een oogenblik en schudde vervolgens, doodsbleek en diep geroerd, met het hoofd. Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1