Let vooral op dit adres. EERSTE BLAD „Hotel-Restaurant SIMONS" MI MOS A-DROPPELS, DE SALAMANDER ka ADVERTEERT IN ONZE EILANDEN ZATERDAG 20 APRIL 1929 De slachtoffers der Wraak. Uit de periode der Lijfstraffelijke rechtspleging. Schoonmaak LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voorü! de oir li- de den end ter- BREUKBANDEN I alle soorten met en zonderveer i GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE12,25 per flacon. INJECTIE f 1,per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen. de vlugge modellen amgaren en cheviot |250 Q75 a„ 430 350 ijpantalon. tijd 8 jaar 50f@5O Jg© tijging per maat 36—37 38-40 125 S50 6oa @25 Rotterdam Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels L20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent, Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 11E JAARGANG. - N°. 47 Wegenbelasting. Wij maken er houders van kaarten opmerkzaam op, dat de jaarkaarten vóór 1 Mei moeten worden vernieuwd. Daar einde April ook verschillende kwar- taalskaarten vervallen en bovendien de in komstenbelasting moet worden afbetaald, is het zaak niet tot de laatste dagen van April te wachten, daar men anders kans heeft uren te moeten wachten. Alleen ten kantore Mid delharnis, moeten ongeveer 300 kaarten wor den afgegeven. De nieuwe kaarten zijn echter reeds vanaf heden verkrijgbaar. Week-revae. Binnenland. Schuttevaer, die voor eenige maanden zoo hoopvol vanuit Rotterdam vertrok met zijn reddingsboot voor een tocht naar Amerika en die al zeer spoedig strandde op financieele rotsen In Engeland, was er nadien toch in geslaagd zijn plannen door te zetten. De tocht van Engeland naar Amerika is echter zeer ongelukkig verloopen en de bemanning van het notedopje, heeft het hard te verant. woorden gehad. Nadat nagenoeg driekwart van den weg was afgelegd, gedeeltelijk onder zeer ongunstige omstandigheden, raakte de levensmiddelenvoorraad aan boord uitgeput. Door een brandende oliejas aan den mast te binden, wisten de opvarenden de aandacht van een Spaansche boot te trekken, die zoo wel de bemanning van drie man als het heele bootje aan boord nam. Via Porto Rico be reikte scheepje en bemanning New-York, zij het ook heel anders dan wel in dejbedoeling heeft gelegen. Verlaten en moedeloos kwamen de ongelukkigen aan wal. Het scheepje is vry ernstig beschadigd en de duiten het te laten opknappen, ontbraken natuurlijk ge heel en al. Pogingen om het reisverhaal in Amerika te verkoopen hebben eveneens geen succes opgeleverd.- Fokker, onze beroemde landgenoot te New-York, wiens naam in de laatste jaren ook geklonken heeft in ver band met Oceaantochten, heeft zijn onfor tuinlijke landgenooten de helpende band toegestoken, door te trachten belangstelling op te wekken voor bemanning en scheepje. Een van de onaangenaamste bezigheden is wel het offeren van onze zuurverdiende dubbeltjes bij den fiscus, die deswege dan ook zeker niet erg populair is. Af en toe grijpt een tot wanhoop gedrevene naar de pen, begint met mijnheer de redacteur en geeft in een ingezonden stuk lucht aan zijn verontwaardiging, over al te grondige pluk- metboden van vadertje staat. De heer Braat, ons Tweede-kamerlid had aan deze veilig heidsklep nog niet voldoende, beleedigde een ambtenaar der belastingen en hoorde daarom onlangs een paar honderd gulden boete tegen zich eischen. De weg van mijnheer de redac teur is dus altijd nog veel goedkooper. Dr. Willem Mengelberg, de eminente directeur van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam vindt zich ook wat al te erg geplukt door dtn fiscus en wenscht opmeer radicale wijze hieraan een eind te maken. De heer Mengelberg, die hier ook wordt ïgeslagen voor zijn verdiende gages te New-York, en dit beloopt nogal een kleinig heid, heeft hiertegen bezwaar. Hij heeft daarom zijn ontslag gevraagd als directeur en schijnt alleen genegen deze ontslagaan vrage in te trekken, indien hij alleen als woonforens wordt aangeslagen. De belastin gen in de Vereenigde Staten, in ons land en in Zwitserland, waar Dr. Mengelberg een woning en meubelen bezit, verslinden het grootste gedeelte zijner inkomsten. Het ver wondert ons nog, dat er na driemaal zijn snijpartij nog wat van overblijft. Waar het zeer onwaarschijnlijk is dat aan het verzoek van Dr. Mengelberg zal worden voldaan.de consequentie hiervan is niet aanlokkelijk, bestaat er dus groote kans dat Dr. Mengel berg inderdaad zijn ontslag als directeur van het Concertgebouw-orkest neemt. De Rotterdamsche brandweer is deze week eens extra aan den tand gevoeld. De groote rijstpellerij der firma Van Schaardenburg en Co. is door een zwaren brand verwoest. Met 32 stralen, waarb(j Pel' minuut 26000 liter water in de vuurzee werd gespoten, heeft de brandweer moeten werken, om erger te voorkomen. De aangerichte schade, beloopende eenige tonnen, wordt door ver- zekering FEU! LLETON. (UIT HET DUITSCH.) 10) God te danken voor den inval, door welken ik Arnold voor tijdelijk en eeuwig ongeluk redde. Indien hij met deze Jenny getrouwd was!" Een waas van treurige herinnering verspreidde zich over het gelaat zijner moeder. ,,Je hebt mis schien verstandig gehandeld," sprak zij langzaam en weemoedig, ,,maar de gevolgen zijn jammerlijk voor mij geweest. Aan mij hadt je de scheiding moeten overlaten." „Het moest," gaf hij geraakt ten antwoord. „Voor hetgeen later gebeurd is, ben ik niet ver antwoordelijk." „Die arme Arnold!" zuchtte mevrouw Dornberg medelijdend. „Met welk een smart heeft hij mij steeds weer herhaald, dat hij voor een onschuldig, minnend hart graag zijn geheele vermogen zou opgeofferd hebben. Deze gedachte was het refrein, waarmee hij zijn..." „Stil, mama!" spreek daar niet van. Dat is een dwaling," viel Eduard haar in de rede. „Eduard je legt mij op de pijnbank spreek toch, spreek toch," bad zijn moeder hartstochtelijk. „Niet alvorens ik met zekerheid kan zeggen, wat gebeurd is en hoe zulks zich heeft toegedragen,' verklaarde hij. In de met veel reclame aangekondigde onthullingen over de moordzaak te Giesen- Nieuwkerk, waarvan verschillende bijzon? derheden wel wat sterk gekleurd biyken valt weinig nieuws te vermelden. Klundert en Teunissen die nu reeds vier jaar on schuldig te Leeuwarden heeten te zitten, zullen zeer waarschijnlijk spoedig in vrijheid worden gesteld. 9 De Philipsfabrieken te Eindhoven, die voor anderhalf jaar den lO.OOOsten arbeider te werk stelden, hebben dezer dagen den 20.000sten arbeider in dienst gesteld En nog altijd komt dit geweldige bedrijf handen te kort. De in trede van den 20 000ste is feestelijk herdacht, waarbij de directie door de regeering en van verschillende kanten is gecomplimen teerd. Buitenland. Berichten over belangrijke conferenties hebben veel overeenkomst met een ernstig ziektegeval, gunstige en ongunstige berich ten wisselen elkaar at. Zoo gaat het ook met de resultaten der conferenties van de experts te Parijs. Met groote vreugde werd de bijeenkomst dezer internationale duiten dokters begroet, ook door Duitschland en van alle kanten werden optimistische be schouwingen gegeven over de gunstige kan sen van overeenstemming Vanaf begin Fe bruari zijn deze heeren nu al bezig, meer dan eens is reeds verzekerd dat alles op rolletjes liep, doch ondertusschen bleken die vlotte rolletjes reeds bedenkelijk te zijn vast- geloopen, zelfs veel erger dan men wel wenschte toe te geven. De verdeelde huid van den Duitsche beer is niet groot genoeg en waar Amerika tot heden het volle pond zijner vorderingen blijft eischen, en alle offers van den kaut der geallieerden moeten komen, begint de Fransche pers steeds meer hiertegen te mopperen. Volgens de verschil lende berichten moeten de Amerikaansche deskundigen overtuigd zijn, dat ook Amerika iets zal moeten doen, wil het per slot van rekening niet op een volslagen mislukking uitloopen. Inmiddels bljjven de Duitsche bla den nog maar altijd moord en brand schreeu wen over de veelte hooge eischen van Parijs, die volgens hen ver uitgaan boven de finan- Gieele draagkracht van Duitschland. En nu waren de geallieerden, die tot voor kort onderling verdeeld waren, het juist eens geworden over een memorandum, aangeven de wat als basis voor verdere onderhande lingen zou dienst doen. Deze basis hebben de Duitsche bladen onaannemelijk verklaard en ook de Amerikanen zouden de hierin genoemde bedragen te hoog vinden. De Duitschers spelen hun rol van geslochten debiteur uitstekend en waar het hier een spelletje om honderden millioenen betreft, doen alle acteurs voor en achter de coulissen hun uiterste best. Zoodra de heeren te Parijs bijeenkwamen, is dit spelletje reeds begon nen en werden er in Duitschland allerlei vraagstukken aangesneden, waaruit naar buiten moest blijken, met welke moeilijk heden men in Duitschland toch wel te kam pen heeft. Het maakt den indruk van een treurmuziek, reeds voor de begrafenis aan geheven. In dit kader paste ook het kabaal over het deficit der begrooting, dat eindelijk is weggewerkt. Gelijktijdig is nu eindelijk ook een kabinet in elkaar getimmerd en wel bestaande uit sociaal-democraten, Centrum, Duitsche volkspartij, democratische partij en Beiersche volkspartij. Dit kabinet draagt slechts een voorloopig karakter, doch de verwachting is, dat na de begrooting, deze voorloopige vrijage zal worden besloten met een officieele verloving, de vorming der groote coalitie. De Duitsch-Nationalen zijn met dit verloop al bijster weinig ingenomen en gevsn blijk van een slecht humeur. Ook buitendien zouden deze heeren redenen heb ben voor een slechte stemming. Het gaat hun lang niet naar den vleeze en in de op winding schieten ze soms leelijke bokken en naar andere partijen geworpen steenen, vallen op het eigen glazen huisje terug. De Barmataffaire, indertijd met veel lawaai aangekondigd, wasvoorde Duitsch-Nationa len een welkome gelegenheid om de sociaal democraten een hak te zetten, doch het resultaat was niets anders dan een misluk king. Nu de heeren een eigen schandaal,in den vorm van de grossartige debacle van de Raifeisenbank, de centrale boerenleenbank te Berlijn, waar eenige kopstukken der Duitsch-naticnalen de leiding hebben. Deze heeft kans gezien een peulschil van 60 mil- lioen mark te verliezen aan transacties, lig gende heelemaal buiten het terrein van den landbouw. Terwijl de Duitsche landbouw, het troetelkind der Duitsch-Nationalen schreeuwt om crediet en dit in onvoldoende mate kan machtig worden, vergokt deze bank, die tot doel heeft den landbouw te steunen, een ge weldig kapitaal. De bladen der Duitsch- Nationalen zitten daardoor leelijk in de knoei en trachten het op allerlei manieren te ver- Mevrouw Dornberg scheen haar zoon genoeg zaam te kennen om de overtuiging te hebben dat geen overreden in staat was hem van zijn voornemens af te brengen: zij zweeg. „ik kan toch op forellen rekenen", vroeg hij onmiddelijk daarna op schalkschen toon, welke steeds een tevreden lachen op het gelaat zijner moeder te voorschijn riep. „Goed, dan zal ik tot zoolang vasten en inmiddels naar den ouden Rohr- burg gaan om een half uurtje te praten. Ik wil hem raadsels opgeven en den ouden koetsier laat ik onder het dessert bij mij komen om hem nog eens geducht bang te maken. Het is toch onbe taalbaar, mama, zulk een gelukkig tehuis te be zitten als de wereld met haar genietingen ons walgt! Weet u dat ik er aan gedacht heb te trou wen?" „Dwaas," spotte zijn moeder lachend. Waarvan denk je een vrouw te onderhouden?" „Broeder Arnold zal daar wel voor zorgen. Ik ken een arm meisje, dat door haar moeder in ijs her schapen wordt Felicia „De oude litanie! Je kunt je oude voornemens nooit laten varen. Mevrouw von Passau meent het zeer goed met haar. Hoe' maken het de dames? Ben je er geweest!" „Jawel! Maar zeer toevallig, want ik had vol strekt niet aan haar gedacht; Rudenzi sloeg echter voor er ecu bezoek te brengen. Neen, neen Fe iicia trof ik bij den president Danders aan, welke heer u laat groeten. Zij was alleen op die soirée en buitengewoon lieftallig. Den volgenden morgen had zij haar gezicht weer in de stijve plooien ge zet omdat haar stiefmoeder tegenwoordig was. Ik wil Felicia op onzen grond overplanten, om haar in onze atmosfeer te doen bloeien." geeft menige hulsvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Puroi (Adv.) bloemen, evenwel zonder resultaat. Over eenigen tijd zullen ze daar nog veel genoe gen van beleven. De Preusenkasse zal moe ten bijspringen en dan zal de linkerzijde over dit geval nog het een en ander te zeg gen hebben. De rollen worden dan omgedraaid en de sociaal-democraten zullen dan natuur lijk trachten er eveneens munt uit te slaan. Wie kaatst moet den bal verwachten. De crisis in Polen is tot oplossing ge bracht door de vorming van het kabinet dr. Kazimiesz Switalski. Een deel van het oude kabinet is gebleven, doch Pilsoedski heeft het militaire element in zijn kabinet aanmerkelijk versterkt. Theoretisch mag dit kabinet nog den schijn eener parlementaire regeering hebben, in werkelijkheid is het een voorbereiding der dictatuur. Dat dit kabinet in den Landdag, de kooi met kwaadaardige apen zooals Pilsoedski zegt, fel zal worden bestreden, is aan geen twijfel onderhevig. Na de tartende houding van Pilsoedski, is hfl nog altijd ziek en zijn onbekookte uitlatingen zelfs aan geestelijke afwijkingen denken, zijn de ver houdingen nog extra toegesplitst. Onder voorzitterschap van Jhr. Loudon is te Geneve de voorbereidende ontwapenings- confeientie voor de zesde maal bijeengeko men. Het bekende gezegde van alle goede dingen in drieön gaat hier dus niet op. De oplossing van dit vraagstuk levert zooveel moeilijkheden op en de daadwerkelijke mede- werking van verschillende regeeringen is zoo uiterst miniem, dat men zich eigenlijk moet verwonderen, dat er van vooruitgang, zij het dan ook in slakkengang, nog gesproken kan worden. Bij opening de traditioneele rede voeringen, die al weinig hoopvol klonken en ook moeilijk anders konden klinken. Onder de meest ongunstige omstandigheden wordt bijeengekomen. De tot heden gehoorde argu menten brengen geen nieuwe gezichtspun ten. Het is alles een herhaling van oude stokpaardjes en verlangens. Het eenige nieu we bestond uit de mededeeiing van Jhr. Loudon, dat htj honderden brieven en eenige duizenden adressen van arbeidersorganisar ties (de tweede internationale) had ontvan gen waarin met klem op ontwapening werd aangedrongen. Al deze brieven en adressen zijn tot een uitvoerig rapport verwerkt. De Duitschers hebben verschillende voorstellen gedaan ten doel hebbende een gelijktijdige vermindering van de strijdkrachten terzee, te land en in de lucht, doch zoolang er geen overeenstemming heerscht over de kruiser- beperking tusschen Amerika en Engeland, valt aan de uitvoering dezer plannen niet te denken. Ook de op komst zijnde Engel- sche verkiezingen zullen niet gunstig op deze conferentie werken en zullen er ook nog het hunne toe bijdragen, dat de ver schillende ingediende voorstellen grooten- deels aan een kapstok eener commissie worden, opgehangen. En hoe meer oommis sies om raad te geven, hoe radeloozer het in werkelijkheid wordt. Winston Churchill heeft in het Engelsche Lagerhuis zijn laatste begrooting ingediend. Met spanning hebben alle partijen, du con servatieven niet het minst, naar deze be- (Aüv.) grooting uitgezien. Allen waren benieuwd hoe de overschotten van 18 millioen pond sterling waren verwerkt, want dat deze overschotten moesten dienen om diverse groepen van kiezers een aanlokkelijk kluifje toe te werpen, is duidelijk. Ook de andere partijen zouden zich hieraan schuldig ge maakt hebben. In een knappe redevoering van 2J uur heeft Churchill een gunstig beeld opgehan gen van de bereikte resultaten van het con servatieve kabinet, waarbij bij natuurlijk tevens gelegenheid vond zoowel de liberalen als Labour af en toe een veeg uit de pan te geven. De ontevreden boeren worden door Chur chill verheugd met belastingverlaging, welke oorspronkelijk 1 October zou ingaan, doch die nu reeds 1 April ingaat. Dit is een der metworsten, uitgegooid naar een heele mesterij. De wedbelasting wordt afgeschaft en gedeeltelijk door een veel mildere ver vangen. De liefhebbers van een borrel, die voorheen alleen per glas of per heele flesch het huppelwater konden bekomen, zullen dit nu ook per halve flesch kunnen krijgen. Het aantal natten is in Engeland natuurlijk veel grooter dan het aantal drogen, anders zou Churchill zich de gramschap der onfe houders niet op den hals halen. De onbe rekenbare factor bij de komende verkiezin gen zjjn de ruim vijf millioen vrouwelijke kiezers, die voor het eerst ter stembus zul len trekken en ook naar deze zijde heeft Churchill zijn verkiezinghengel uitgehan gen. Reeds sedert de dagen van koningin Elizabeth bestaat het invoerrecht op thee en sinds jaren heeft Labour op afschaffing hier van aangedrongen. Nu worden ze plotseling afgeschaft en heeft Churchill er graag hot offer van ruim 6 millioen pond sterling voor over. De Engelsche huismoeders krijgen van de conservatieven een goedkoop kopje thee en hopen natuurlijk dat dit de dames gunstig mag stemmen. Als het straks nu maar goed getrokken is en niet al te waterig uitvalt. Bij de laatste woorden opende hij reeds de deur en verdween in den gang, alvorens mevrouw Dorn berg hem vragen kon hoeveel gewicht zij aan zijn woorden hechten moest. Nadenkend staarde zij voor zich heen. Felicia het schoone beminnens waardige meisje verscheen haar in den geest. Edu ard had gelijk. Het was inderdaad een wezen, welks gaven in de eenzaamheid van het gebergte op haar rechte plaats zouden zijn. In Eduard meende zij echter niet dengenen te vinden, die dit meisje gelukkig zou kunnen maken. Hoe wispelturig was deze zoon toch in vergelij king met zijn moeder. Oogenschijnlijk werd hij door de macht van het oogenblik beheerscht, welke licht in eigenzinnigheid ontaardt. Bij haar voerde het verstand den scepter. Het vreedzame en kalme gezicht bewees duidelijk dat het ver langen naar ongestoorde rust een grooten invloed op haar besluiten uitoefende. Steeds zag zij zeer spoedig van haar bedenkingen af, wijl het haar ondoenlijk was langen tijd te twijfelen. Aan dezen karaktertrek behoorde haar onverwacht huwelijk met den ouden Dornberg ook toegeschreven te worden. Zij had hem, die een verre bloedverwante tot gade had gehad ten opzichte van zijn goede eigenschappen leeren kennen en waardeeren en was na een kort beraad zijn tweede vrouw ge worden. Hun huwelijksleven was gelukkig geweest. Geëerd en geacht ais een vorstin, bezat zij nochtans voldoende nederigheid en gaf op deze wijze een voorbeeld, hoe men rijk kan zijn zonder trotsch- heid of hoogmoed aan den dag te leggen. In een vroolijke stemming had Eduard haar ver laten, doch zoodra hij in de gang gekomen was, was zijn opgeruimdheid meteen verdwenen. Ónder zoekend richtte hij zijn oogen in den half donkeren INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHIHARKT12, hij de Groote Kerk te ROTTERDAM. Wat een geroutineerde huichelaar. Leelijke rijke weduwe: „U verlangt dus mijn dochter tot vrouw?" Hij: „Ja, hoofdzakelijk om u tot schoon moeder te krijgen." gang naar de hoogte en bleef zelfs aan een der hoog gewelfde bogen staan, om de pijlers nauw keurig op te nemen. „Een toer voor een kat," mompelde hij, „maar een geoefend gymnast krijgt het ook gedaan." Hij ging verder tot hij den uit gang bereikte. Hier bleef hij wederom staan en mat met de oogen de hoogte van den gang, welke met een hoek door een vooruitspringende rots geschraagd werd en dus een natuurlijke muur tusschen de woningen en de kantoorlokalen vormde. „Waarachtig, het gaat!" bromde hij getroffen door de vreugdevolle verrassing van zijn twijfel te zien weggenomen. Haastig liep hij den muur langs en opende zacht jes den breeden glazen deur, welke tot het kantoor toegang verleende. Een oude heer zat, met den rug naar hem ge keerd, op een hoogen draaistoel en schreef ijveng. Twee jongere personen hadden juist hun plaats verlaten en waren voornemens de aangrenzende kamer binnen te treden. Door het gedruisch door het openen der deur ontstaan, zagen zij op en riepen tegelijkertijd op den toon der grootste ver rassing uit: „mijnheer von Rohl!" Onderwijl draaide de oude heer zich om en zijn gevreesd gelaat vertoonde een welwillend lachen. „Gelukkige reis gehad, jonge heer?" riep de oude man op hetzelfde oogenblik uit, zonder even wel van zijn plaats op te staan, of ook slechts de pen neerleggende. „Verschoon mij een oogenblik, ik ben dadelijk tot uw dienst." Dit zeggende keerde hij zich om en vervolgde zijn werk. „Wat is er wel voor gewichtigs aan de hand, dat gij als een minister doet, die geen tijd heeft voor buitengewone audiënties, Rohrburg?" lachte Eduard. „Overmorgen is het betaaldag," fluisterde een der bedienden, terwijl de andere zich na een bui ging verwijderde. „Bon! Dan kom ik juist van pas," schertste Eduard. Ik zal mij in het gelid plaatsen." Zonder op te zien hief Rohrburg zijn linkerhand afwijzend in de hoogte, „zonder kasaanwijzing helpt het niets!" sprak hij. „Dan neem ik het waar als ik het krijgen kan," verklaarde Eduard. „Gij kunt het gelooven, beste Rohrburg, welke slechte gewoonten men zich op reis eigen maakt, b.v. het geldverkwisten." „Is dat niet uw oud gebrek?" vroeg de oude heer, terwijl hij hem "gemoedelijk aanzag. „Zoo! Nu ben ik klaar! Welkom thuis! Het is u bevallen, maar hier vindt u alles niet, zooals het behoort te zijn, u ziet immers dat ik, in plaats van den heer Arnold, aan den lessenaar der chefs zit." „Ja, ja! Voor ik het vergeet, Arnold laat u groeten," onderbrak Eduard hem op lossen toon. De oude man richtte zich verheugd op. „God zij dank, hebt u hem gezien?" „Dat niet! Dat niet! Maar als ik hem gezien had, zou hij mij ongetwijfeld de complimenten voor u meegegeven hebben," was "het antwoord. De oude man zag hem teleurgesteld aan. „Mij voor den gek houden," sprak hij verdrietig. Eduard bekommerde zich over deze stemming niet. Hij had willen onderzoeken of de verblijfplaats van Arnold hem bekend was. Dat zijn grappen kort daarna weer vergeven werden, wist hij zeer goed, daarom stoorde hij zich niet aan de gevolgen. „Gij kunt er op rekenen, Arnold spoedig weer in Ammerbach te zien," beweerde hij. Wordt vervolgd. - -

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1