Tandarts BUMS Ontvellingen Burgerlijke Stand. Marktberichten. VERSLAGEN. AFWEZIG. Bekendmaking. DROGISTERIJ Openb. Vrijw. Verkooping Op Zaterdag den 20 April 1929, 's nam. 2.30 nre ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 17 APRIL 1929. 3 net den f 0.40 in de ab' 10.000.- 'del voor f 0.25 veilig in ledekens Ie soort, f 0.32 •onderen |oed. J de huis- f 0.25 Aoutwerk, /aatwerk. waarde f 1.22 pen week van 150—300 K.G. per week schuit gevangen. W. Tanis heeft zijn woonhuis, staande de Heerenstraat, ondershands verkocht P. Voogd te Goedereede en H. Aalbregt- heeft zjjn woonhuis ondershands ver- bht aan de Heer Dorsman van Ooltgens- ,at. A 8. Woensdagavond hoopt voor de lef. Gemeente op te treden Ds. de Blois Dirksland. De afgeloopéïi week zijn van hier ver- leept 1000 H.L. aardappelen, 90.000 K.G. Iroogde cichorei en 400 balen uien. In de 3 weervisscherüen werden 25 men gevangen. NIEDWE TONGE. De oudste vrouwelyke gezetens, mej. Johanna Noordyk,isinden derdom van ruim 89 jaar overleden. Het vermenigvuldigingscjjfer voor het lastingjaar 1929/1930 is door den Raad stgesteld op 1.2, vorig jaar 2.5. De vrouw van G. v. d. Vliet alhier had t ongeluk van de zolder te vallen. Zj( kwam inwendige kneuzingen en moest neeskundige hulp worden ingeroepen. In de afgeloopen week z(Jn alhier ver- erd 600 balen uien, 1600 balen koepeen 1200 H.L. aardappelen. OUDE TONGE. Tegen a.s. Donderdag des m. 10 uur is een openbare vergadering n den Raad belegd. In de afgeloopen week werden alhier ngevoerd en verscheept: 2297 H.L. aard- pelen, 894 H.L. poters, 312 H.L. uien, 134 H.L. paardenpeen, DEN BOMMEL. Evenals vorige jaren zal >k thans, in den loop dezer maand de 3kende Emmabloemcollecte gehouden wor- en. Daar de opbrengst dient tot bestriding ir tuberculose, beveelt het bestuur van 't ;roene Kruis deze collecte bijzonder aan. De vorige week werden van hier ver- berd 555 HL. aardappelen, 1500H.L.peen 100 H.L. uien. HELLEVOETSLUIS. Vrijdag j.l. gaf het annenkoor„Wilhelmina", directeur de heer Monster, een uitvoering in de zaal „Tivoli", iet medewerking van den heer Joh. Grapen- aal, humorist. Als de voorzitter opent is de zaal slechts latig bezet, hetgeen door hem geweten rordt aan het slechte weder en aan het seds vergevorderde seizoen. „Wilhelmina" zoo laat met haar uitvoering door tegen- lag met ledenvertrek. De „oude garde" ver rekt soms nog naar elders, daarom wekt de oorzitter een ieder op de Wilhelminagele- eren te komen versterken. Ook brengt hij rog even in herinnering de feestelijke vie- ring van het 25-jarig bestaan vorig jaar, waarna hij de leiding geeft aan den directeur. Wilhelmina" brengt dan een achttal liede ren op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore, waaronder het vrije en verplichte nummer van de zangwedstrtjd te Overschie, waar Wilhelmina" gelauwerd uit den strijd trad. Vooral het verplichte nummer „Boeren klompendans" van W. F. Kools sloeg in. Over het zanggedeelte van den avond kan directeur en vereeniging tevree zijn. Het optreden van den heer Grapendaal was een verrassing. Deze gaf zeer goed karakterwerk, hetwelk wy den laatsten tijd van humoristen in deze omgeving met zien. Wii honen den beer Grapendaal dan ook nog eens hier te zien. Hij werd begeleid door den heer J. Hartogh, die met den heer J. Vlekke ook het balmuziek gaf. Gezellig bal Sloot dezen avond, waarop „Wilhelmina" met tevredenheid mag terugzien, 'tls dan ook jammer dat het bezoek niet grooter was, daar het toch een tochtje door de kou ten volle waard was. HEENVLIET. De gemeenteraad heeft het vermenigvuldigingscyfer der plaatselijke in komstenbelasting voor het belastingjaar 1 Mei 1929-1 Mei 1930 vastgesteld op 1.1 (vorig jaar 1.7). VEILINGSBEEICHT van Vrijdag 12 April 1929. der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,30 tot 4,40 per 100 krop. Dunsel 0,25 tot" 0,28 per K.G. Radijs 5,10 tot 8,10 per 100 bos. Prei 10,— tot 15,60 per 100 bos. Spinazie 13,- tot 27,- per 100 k.g. Kroten 3,30 per 100 k.g. Spruiten 0,22 tot f 0,33 per k.g. Selderij 2,30 tot 2,50 per bos. Kipeieren netto ƒ5,— tot ƒ5,20 per lOOstuks. Aanvoer 35 843 stuks. Geschaafde Huid, Schrammen en Schrijnende Plekken, Huidwondjes, Brand- en Snij wonden genezen met Doos30-60-90-ct. Tube 80 ct. PUROL (Adv.) SOMMELSDIJK. Geboren i Frans Teunis, zoon van Nicolaas van der Weide en Teuntje van Dongen. Gehuwd: Ruth van Zanten, 27 j., te Rot terdam, en Dina Noordyk, 23 j., alhier. DIRKSLAND. Geboren: Jannetje, d. v. Jan Doornhein en Elizabeth Hameete. Gehuwd: Bastiaan Oorbeek, j.m. 20 j. en Cornelia Struik, j d. 19 j.; Adriaan Simari- nus Kramer, j.m. 23 j en Hillia van Prooijen, j.d. 21 j. MELISSANT. Geboren: Krina Catharina, d. v. W. Keur en C. Cup8rus, Overleden.' C. Struik,"79 j., wedr. van L. van Beek; J. van Dijk, 54 j echtgenoote van L. Bette; J. A. van Es, 4 j., dochter van J. van Es en W. Touw. HELLEVOETSLUIS, van 5-12 April. Ondertrouwd: Jacob Jakobus Lutjendijk 25 jr. en Adriaantje Maartje van de Polder 25 jaar. Overleden: Johannes Carel van Hartings- veldt, 82 j., echtg. van P. J. Huvers. BRIELLE, van 5—11 April. Geboren: Pieter Lubertus, z. v. J. Passe- nier en J. H. Krook; Geertruida Cornelia, d. v. G. J. D. Timmermans en C. A. den Toom. - Ondertrouwd: J. Gottschal en J. Dedert. Overleden: Willem Hoogvliet, 63 j. echtg. van C J. W. v. d. PijlArie Patijn,.81 j echtg. van.G. Noordijk. TIEL, 15 April. Aanvoer 60 K.G. boter, 1.802 per K.G. Voorts 320.000 eieren, prijs 415* cents. ROERMOND, 15 April. Eiermijn. Aanvoer 6.400 stuks. Kippeneieren ƒ5.40 4 ƒ6.50, idem klein 4,80 a 5,30; eendeneieren 4,40 a 5.60 de 100 stuks. Granen, enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 15 April Binnenlandsche granen en peulyrcuhten. Tarwe bij ruimer aanbod schoorvoetend ver kocht van f 12,40 tot 12,70. Voerkwaliteit 12—12.25. Gerst Chevalier flauw onveranderd 11.25 tot 11,75. Haver iets ruimer ter markt, flauw gestemd, verkocht van 11.25 tot 11.75, Erwten. Kleien groene prijshoudend ge stemd, verkocht van 16 tot 17,50. Schok kers minder getoond en vaster gestemd. Bruine bonnen bij klein aanbod 40 tot 43,50, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 15 April. Binnenlandsche granen (boerennoteering. )Nietiwe tarwe 12 4 12,25. Rogge lij a 11.90. Chevalier gerst, 1U a 12. Haver ƒ11,25 4 11,75. Duive- boonen ƒ141 4 151. Paardeboonen 12,75 4 13,25, alles per honderd kilo. ROTTERDAM, 15 April. Fijne zaden (Boe rennoteering). Blauw maanzaad 31 a 33, karwijzaad 38 4 40, koolzaad /30 4 31,voer- lijnzaad 16 4 18, blauwblo'ei zaailijnzaad 20 4 21, witbloei zaailijnzaad 18 a 19, per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 15 April. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 2,30 4 2,80 (le soort), Zeeuw- scne blauwe 3 4 3,50, Zeeuwsche eigenhei mers 1,50 a 1,90, Zeeuwsche bonte ƒ3, a ƒ3,50, Brielsche eigenheimers 1,50 4 ƒ2,10 (2e soort), bravo's 2,50 4 3,25, poters ƒ1, a 1,50 red star 2,50 4 2,80, met flinke aan voer en kalme vraag. AMSTERDAM, 15 April. Aardappelenmarkt Zeeuwsche bonten 3,103.50, dito redstar 2.60—2.80, dito blauwen 3—3.40, Polder- bravo's 4—4.25, Zeeuwsche bravo's 3.20 3.50, aanvoer 3 ladingen op 2260 H.L. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 15 April. Vlas (Opgaaf van den marktmeester, 13.110 K.G. blauw, schoon 1,20 a 1,35 per K.G. 400 K.G. wit Zeeuwsch ƒ1:15 a 1,30 per K.G., 16000 K.G. Groningsch 1.10 4 1,30 per K.G. 5000 K.G. Holl. geel 1,15 4 1,30 per K.G. 3900 K.G. dauwroot 1,10 a 1,25 per K.G. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 15 April. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd508 vette runderen, 267 vette kalveren, 91 schapen of lammeren en 1362 varkens. Prijzen per I- kilo: koeien 27L o 32J c., 42J 4 45 c., 50 4 3% c.ossen 30 c., 42 4 45 c., 46 4 50 c., stieren 37 4 38 c., 40 a 41 c., 45 4 46 c., kalveren 57J 4 62£ c. 70 4 75 c., .80 a 85 c. schapen 30 a 36 c.lamineren ƒ25,4 ƒ35 per j stuk; varkens 38 4 39 c.;40c. ROTTERDAM, 15 April, Op de markt was de aanvoer van koeien en ossen tamelijk, met iets williger handel en prijzen als vorige week. ~en enkel püikbest exemplaar ging nog tot 2ü cent boven noteering. Stieren iets meer aangevoerd, terwijl voor 2e en 3e kwaliteit iets °?gere prijzen bedongen werden. De aanvoer van vette kalveren was groot, handel zeer traag en in alle kwaliteiten iets "j'ndere prijzen. Een enkel puikbest exemplaar g|nS? tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met kleinen aanvoer. Handel lui- aiJur en prijzen als vorige week. De prijzen der overjarige lammeren waren aanmerkelijk lioo- ger. Ce aanvoer van varkens was tamelijk goed met tragen handel en prijzen als vorige week. utcrs met zeer vluggen handel en hoogere prijzen. 66 Boter, Kaas en Eieren. ALCORN, '5 April. Eieren. Aanvoer 150.000 stuks. Prijzen van ƒ5 tot 5,75, mid- delmarkt ƒ5,30 de 100 stuks. Handel gewoon. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door Van der Graaf Co. afd. handelsinformatiën). Opgeheven: A. van Strienrschildersp.atroon, wonende te Middelharnis. Verslag Vergadering Het Groene Kruis te den Bommel. Op Woensdag 10 April j.l. des avonds 7 uur werd een buitengewone vergadering van de afdeeling Het Groene Kruis alhier gehouden, ter herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling. De Voorzitter, de Edelachtbare Heer D. Brouwer opent de vergadering en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Hij vindt het een aangename taak deze vergadering fe mogen openen en te meer nog, daar we hedenavond het 25-jarig bestaan onzer afdeeling herdenken. Vijf en twintig jaar, dat is een heel tijdperk en als we terugzien, zeggen we tot elkaar „Waar is die tijd gebleven". Op 18 Februari Ï904 werd een vergadering belegd door de heeren J. Prins Fokkes, P. van Weel, P. Ja cobs Pzn., Ds. Ernmen en Arend Jongeling, in welke vergadering besloten werd een af deeling van het Groene Kruis op te richten. Tot bestuursleden werden gekozen de genoem de heeren, benevens de heeren J. C. Borgdorff en J. Kleeuwens. Op 17 October 1905 werd in de plaats van Ds. Emmen die bedankte, de heer P. Bisschop tot bestuurslid gekozen. De heer Bisschop is de eenig overgeblevene sinds de oprichting. De andere heeren vertrokken of werden door den dood weggenomen. Ver schillende omstandigheden waren oorzaak, dat deze vergadering 2 maal uitgesteld moest wor den, ten eerste tengevolge van de strenge vorst en ten tweede door ongesteldheid van onzen geachten spreker. Het bestuur wenschte het 25-jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Van daar dat U hedenavond een film vertoond zal worden, met betrekking op de drinkwatervoorziening, iets wat op ons eiland zeer zeker urgent genoemd mag worden. Vooral is dit de laatste weken duidelijk aan den dag gekomen. Om U een en ander duidelijk toe te lichten, zien we thans in ons midden den Heer Krul uit den Haag, directeur van het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening, wien ik met den heer Smeets hartelijk welkom heet. Het bestuur stelt het op hoogen prijs dat U voor dezen vaónd zijt overgekomen, om ons het gemis van een waterleiding te toonen. Waar een groot deel van 011s land dit gemis niet meer kent, laten wij nu ook eens de handen in elkaar slaan om dit doel te bereiken. .Zeer zeker zou dit ten goede van de volksgezond heid komen. Ten slotte richt de Voorzitter het woord tot den heer Bisschop. U is een groote stuwkracht geweest voor de oprichting van deze vereeni ging en hebt thans 25 jaren al uw krachten aan den bloei mogen medewerken. Gij hebt onze vereeniging zien geboren worden en haar bloei meegemaakt. En thans v!ert ge mede haar zilveren feest. Moge het U geschonken worden nog lange jaren Uw gaven en krachten te geven voor den bloei onzer vereeniging. Voor het vele werk dat U voor de vereeniging hebt gedaan, biedt ik U namens het bestuur een zilveren potlood aan. Moge dit klein geschenk U doen zien de erkentelijkheid van ons allen, voor al datgene, dat U voor de vereeniging hebt ge daan. Hierna overhandigt de Voorzitter het zil veren potlood aan den heer Bisschop. De heer Bisschop het woord nemend, dankt den Voorzitter voor de zeer waardeerende woorden hem toegesproken. Steeds heeft hij uit overtuiging gehandeld, maar nimmer om daarvoor een belooning te ontvangen. Ik zal dit geschenk met dank aanvaarden en het zal me steeds aan. dezen avond doen gedenken. Ik dank het bestuur voor de verrassing en hoop nog vele jaren mijn krachten te mogen wijden aan den bloei van onze afdeeling. Daar na hield de heer Bisschop ongeveer de volgende rede. Wanneer we onzen bijbel opslaan en lezen daarin het boek Genesis, het vierde hoofdstuk, dan vinden we daarin melding ge maakt van den eersten menschenmoord. Het was het bloed van Abel, dat den nog onbe- vlekten aardbodem bezoedelde. En als God nu tot Kain komt en hem vraagt: „Waar is Abel, uw broeder, dan antwoordt de booswicht: ,Jk weet het niet en hij voegt er aan toe: „Ben ik mijns broeders hoeder?" In onze huidige taal zouden we zeggen: „Ben ik verantwoordelijk voor mijn broeder? Moet ik op hem passen? Sedert dien tijd zijn eenige duizenden jaren verloopen. Maar als iemand mij nu vraagt: „Ben ik mijns broeders hoeder?" dan zeg ik: „Ja, dat zijt ge." Doch hoor ik U vragen: „Wie is dan toch mijn broeder?" Op hem die dat vraagt zijn de woorden des dichters van toepassing: 'k Ben mensch en woon bij de menschen, Van 't zelfde huisgezin, Die mensch is, is mijn broeder, Dien ik als broeder min. In een geordende maatschappij hebben we zoo te spreken. De beteekenis hiervan, dat we maats, dus kameraden zijn, ligt hier duidelijk in. Spreker staat vervolgens stil over de be teekenis van het maatschap, hoe we elkaar door hei' leven moeten helpen. Het spreek woord zégt: „Vrienden in nood, duizend in een lood." Op 'een oud huis zag ik een ouden steen, waarvan de onderste regel slechts lees baar was. Zij luidde::„Ach help een luttel dragen". Hierin ligt een verzoek aan hen die ruimer met aardsche goederen bedeeld zijn, om de behoeftigen te helpen en te redden. Doch moeten we in het jaar 1929 nog zulk een ver zoek doen? Voor zeker, nog maar al te vaak speelt in den tegenwoordigen tijd het egoïsme een groote rol. Hierbij denken we aan de lijf spreuk van Ds. Fleischer die luidt: „Allen voor één en één voor allen, "waarin naastenliefde ligt. Ds. Fleischer en dokter Poolman waren de mannen die in 1900 duidelijk lieten blijken, dat naastenliefde kon bestaan. Op 3 November 1900 stichtten deze beide mannen de eerste afdeeling van het Groene Kruis in Zuid-Hol land op het dorpje Lange Ruige Weide. Niet van Alkmaar, zooals in de 80-jarigen oorlog, maar van Lange Ruige Weide begon de victo rie. En een victorie was het, want 11a 29 jaar telt men in Zuid-Holland alleen 139 afdeelingen met 72258 leden. De wortel waarop het Groene Kruis geënt was, bleek levensvatbaarheid te bezitten. Hoe is het met onze afdeeling gegaan? Op 2 Januari 1904 werd in de gezellige achter kamer Van het doktershuis het ei gelegd, waar uit op 18 Februari d.a.v. een gezond kuiken te voorschijn kwam. We begonnen met 50 leden, dat thans 204 bedraagt. En nu bestaat onze afdeeling 25 jaar en zijn we bij elkaar gekomen om dien oprichtingsdag gezamenlijk te herdenken. Dat doen we zoo vaak, wanneer een kennis jarig is. Ik wensch U allen veel geluk met dit feit uwer afdeeling. Ik hoop dat deze steeds moge groeien en bloeien. Maar om tot dit doel te komen, moet er meer belang stelling getoond worden door de leden. A! doet het bestuur zijn uiterste best de leden moeten vlak achter liet bestuur staan. Al te vaak wordt er gezegd: „Het bestuur zal de zaak wel opknappen." En al mag dit zeer vereerend zijn, toch is het niet prettig. Toon dus in het vervolg uw belangstelling en gij zult er een goed werk mee doen. Na een wandeling van 25 jaar, slaan we een blik achterwaats en hebben we vele hindernissen ontmoet. Maar we weten nu wat liét zijn, en zullen trachten ze te vermijden. Het ligt echter voor de hand, dat over enkele jaren velen onzer er niet meer zullen zijn. Jongere krachten zullen onze plaatsen innemen. In den loop der jaren heeft onze afdeeling ruim 90 personen verloren door vertrek, terwijl ruim 30 personen ons door den dood ontvallen zijn, wier nagedachtenis wij met eerbied herdenken. Daarna sprak de heer Bisschop een enkel woord tot zijn medebestuursleden. De goede verstandhouding die er steeds lieerscht, is oor zaak dat de afdeeling op dit liooge peil staat. Doch de afdeeling kan nog meer uitgebreid worden en daarom is het noodig dat alle leden hiertoe meewerken. Ach, help een luttel dragen Ten slotte wees de heer Bisschop nog op. het symbool van het Groene Kruis, om met het volgend gedicht van Allard Pierson te eindigen: Wat vraagt liet licht Gereed ter kim te dalen, Of iets op aard gewrocht werd bij zijn stralen? Het gaf zijn glans en deed zijn plicht. Wat vraagt dé bloem Wanneer haar bladen welken, Of honig werd gedronken uit haar kelken? Ze heeft gebloeid, dat is haar roem. Kust de avondrust Het blad, nu 1110e gefluisterd, Wat vraagt de nachtegaal of iemand luistert? Hij zingt zijn lied, dat is zijn lust. Werk, mijmer niet! Werk, wat ook 't loon moog wezen. Gestrooid is 't zaadwie zal de vruchten lezen? Hij, die de blanke velden ziet. De Voorzitter dankt den heer Bisschop voor zijn gehouden rede en heet het bestuur van de afdeeling uit Ooltgensplaat, alsmede dokter Oosthoek uit Stad hartelijk welkom. Hiérna neemt de lieer Hobbel uit Ooltgens plaat het woord en wenscht den Voorzitter geluk met dit jubileum en ook den heer Bis schop met zijn jubileum als secretaris. Hij hoopt dat de film van hedenavond er toe bij zal dragen, dat er binnen afzienbaren tijd een waterleiding op ons eiland komt. Daarna neemt de heer Krul uit 's-Graven- hage het woord. Spreker herinnert aan de légende van de twee koningskinderen, die elkaar niet konden krijgen. Nadat hij de reden heeft medegedeeld waardoor deze vergadering werd uitgesteld, is het er toch van gekomen. Het is hem een aangename taak om deze avond door zijn film er toe bij te dragen, dat er binnen afzienbaren tijd een waterleiding op dit eiland is. Hij wil de vergadering niet bang maken met cijfers, zooals heel dikwijls gedaan wordt. Maar toch wi! hij eerst iets ter inleiding mededeelen. Hoe werd vroeger het water ver plaatst? In die tijden werden in verschillende landen het water in groote reservoirs bewaard, waardoor het water van de Nijl tot op dorre plaatsen gebracht werd. Thans wordt door de overheid veel zorg aan de drinkwaterleiding besteed. Hij herinnert nog aan de Romeinen, die niet alleen strijdkunst, maar ook een hygiëne brachten. Vervolgens gaat spreker na, hoe de watervoorziening in het vervolg plaats vond. De resultaten zijn niet uitgebleven. Hij zegt dat de sterfgevallen in de steden thans minder bedragen, dan op het platteland, wat voorheen juist andersom was. Om weer op het historisch punt terug te komen, zegt de heer Krul, dat ons land wat betreft de waterleiding wel achteraan kwam. Verschillende landen waren in de achttiende eeuw al in het bezit van een waterleiding. In 1853 werd in Amsterdam door een Engelsche firma de eerste waterleiding aangelegd. In 1856 werd in den Helder door hef Rijk een leiding aangelegd. In het jaar 1866 brak in het land een hevige cholera uit, en naar aanleiding daarvan werd een Staatscommissie benoemd, welke com missie rapporteerde, waterleidingen aan te leggen, hetgeen in verschillende steden werd gedaan. In 1910 kreeg Zuid-Beveland als platteland het eerst een bedrijf. Op het oogenblik zijn 400 gemeenten in ons land in het bezit van een waterleiding, welke gemeenten tezamen 63 van de bevolking tellen. Hierna werd de film vertoond. Op zeer dui delijke wijze licht de heer Krul verschillende platen toe, zoodat de behoefte duidelijk aan het licht komt. Na afloop der film neemt de Voorzitter het woord en dankt namens de vergadering den heer Krul voor het vertoonde en de zeer dui delijke toelichting. Hij hoopt dat door ver tooning van deze film de groote behoefte van een waterleiding gevoelt zal worden en spreekt den wensch uit dat door samenwerking van alle gemeenten ons eiland spoedig een water leiding zal hebben. Daarna dankt de voorzitter de aanwezigen voor de opkomst, doch had verwacht dat de vergadering beter bezocht zou worden. Een ieder ging zeer voldaan huiswaarts. lsfe Jaarvergadering der Vereeniging tot Steun bij Ziekenhuisverpleging op Donderdag 11 April 's avonds 7 uur in de Oude School. De Voorzitter den heer Dr. Parree opende met een welkomstwoord de vergadering. In zijn openingswoord zei Spr., dat S.B.Z. bewezen heeft in een groote behoefte te voorzien. Velen werd een gang naar diaconie of armbestuur bespaard. Voor de vereeniging was 1928 niet ongunstig. Voorts memoreert spr. de stagnatie, die we bij het verkeer ondervonden tijdens de vorstperiode. Het vervoer van patiënten was toen bijna onmogelijk. Tengevolge van het optreden van S.B.Z. vereenigingen op Flakkee werd het mogelijk, dat ernstige patiënten per vliegtuig werden vervoerd. De kosten daarvan zijn nog belangrijk hoog omdat in 't vervoer is inbegrepen de groote risico tegen averij omdat geen goed landingsterrein bestaat. Plannen tot het aanleggen van een vast landingsterrein zijn evenwel thans in bespreking. Wanneer een goed landingsterrein op het eiland aanwezig is, zijn de vervoerkosten aanmerkelijk'minder. Gezien de zeer nuttige werking der vereeniging, vertrouwt spr., dat allen propaganda zullen maken teneinde de achterblijvers in onze rijen op te nemen. Notulen der vorige (oprichting-) vergade ring worden gelezen en onveranderd vastge steld. Een jaarverslag van den Secretaris wordt eveneens door de vergadering goed gekeurd. Aan het verslag ontleenen we; dat het initiatief tot oprichting der Vereeniging werd genomen door het Onderling begrafenis fonds te Oude Tonge. Het aantal verpleegde patiënten heeft vanaf 1 April tot 31 Dec. '28 25 bedragen. Hiervan werden verpleegd te Rotterdam in 't St. Franciscus Gastriuis 10, in „Eudokia" 7, in Diaconesse" 3, in het Sophia kinderziekenhuis 2, te Utrecht 1 in het zieken huis der Rijks Universiteit, te Oosterhout 1 in het St. Joseph Gesticht en te Hillegersberg 1 in de Adriaanstichting. Het aantal leden, dat bij de oprichting 2022 bedroeg, was per 31 Dec. gestegen tot 2169. Ten slotte eindigt het verslag met den wensch, dat het resteerende deel der inwoners onzer Gemeente, 't welk nog niet tot de vereeniging behoort, spoedig daar toe te bewegen zal zijn. Als de Voorzitter den Secretaris dank heeft gebracht voor het werk voor de vereeniging gedaan, stelt hij aan de orde rekening van den penningmeester. Hier bij blijkt, dat is ontvangen aan contributie 3864,85, aan rente 42,59 en vrijwillige bij dragen 12,50. Uitgegeven werd aan Ver- pleegkosten ƒ868,69, dokterskosten ƒ643,70, vervoer patiënten 11,20, bodeloon ƒ230,88, drukwerk 80,30, vergadering- en admini stratiekosten 58,25. De balans geeft aan de debetzijde aan een saldo in kas van 50,83, saldo Boerenleenbank 2002,59, en contri- butieschuld 4 9,38. Hiertegenover staat; nog te betalen rekeningen 643,37, vooruit betaalde contributie 1,56, zoodat het over schot per 31 Dec. bedraagt 1407,87. Uit de vergadering worden benoemd tot nazien der rekening de heeren A. Mooijaart, A. v. Noord Wz. en M. E. Heestersmans. Een verslag van de Controlecommissie geeft een opsomming van datum op welke de admini stratie bij den penningmeester werd gecontro leerd, tengevolge waarvan de Com. tot de conclusie kwam, dat de administratie op zeer juiste- en overzichtelijke wijze is ingericht, op grond, waarvan zij, mede met het feit, dat rekening en bescheiden in orde waren bevonden adviseert den penningmeester te dechargeeren. Als de Voorzitter den pennigmeester dankt vóór de accurate boekhouding, wordt het advies der Com. door de vergadering Aanvaard en tevens de rekening goedgekeurd. Redactiewijziging reglement is dan aan de orde. Na enkele artikelen, die aanleiding tot misverstand kunnen geven, wordt een zoo danige wijziging gegeven, dat misverstand uit gesloten zal zijn. De vaststelling contributie wordt op voor stel van 't bestuur geregeld volgens bestaande regeling n.l. 1 ct. per lid en per week voor leden tot 10 jaar, van 10—15 jaar 3 ct. per week en vanaf 15 jaar 6 ct. per week. Bestuursverkiezing is spoedig geregeld, door dat op voorstel van den heer A. Mooijaart, de aftredenden Mevrouw de Vin en de Heeren Dr. Parree (Voorzitter) en Gebraad (penning meester), bij acclamatie worden herbenoemd. Verder besluit men tot toetreding tot een eventueele centralevereeniging op Flakkee. Een verzoek tot toetreding eener landelijke federatie, wordt verwezen naar de op te rich ten Centrale Flakkee. in de vacature controlecom., ontstaan door het bedanken van den heer v. d. Aa (wegens vertrek) wordt voorzien door de benoeming van den heer C. Vogelaar. Bij de rondvraag vraagt de heer G. Verweij naar de regeling van de vergoeding voor Secretaris en Penningmeester, waarvoor volg- gens mededeeling van den Voorzitter 250, is uitgetrokken. Salarissen zijn volgens Verweij voor een vereeniging met een filantropisch karakter, zooals hij S.B.Z. ziet, uit den booze. Hij acht 250,gezien de financien zeker te hoog. De Voorzitter deelt daarop mee, dat de regeling der vergoeding is 100,en 150, resp. voor Secretaris en penningmeester. Het bestuur heeft gemeend, dat het werk aan beide functies verbonden, te veel tijd en moeite eischt, om het gratis te doen. De Heer H. J, Meijer spreekt als zijn mee ning uit, dat arbeid betaald moet worden. Hierna wordt de verg. met een woord van dank door de Voorzitter gesloten. is a.s. MAANDAG 22 APRIL tot 's namid dags 1 uur De ondergeteekende bericht hiermede dat zij de heeft overgedaan aan H. VAN DEN DOEL en beveelt haar opvolger aan de clientèle ten zeerste aan. Dankend voor het vertrouwen steeds genoten Wed. ZAAIJER—TEEPE. De ondergeteekende, refereerende aan bovenstaande hoopt deze zaak in Binnen- en Bultenlandsche geneesmiddelen, als mede alle Drogisterij-Artikelen op denzelfden voet voort te zetten en het vertrouwen eenmaal in deze zaak gesteld, waardig te blijven. Aanbevelend, H. VAN DEN DOEL, Voorstraat, DIRKSLAND. De Ass. Apothekeres blijft steeds aanwezig. als schuifladders, ladders, trappen, schra gen, behangplanken, verfmolen, verftafel, glasrek, kwasten, en verdere Schilder gereedschappen. te Mlddelharnis, aan den Westelijken Achterweg, i Deurwaarder GROENENDIJK,

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 3