ROSS EITS ZEEPAARD I5ct i:i Vereei Vraagt ons Advertentie-tarief INGEZONDEN MEDEDEELING Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Plaatselijk iNieuws. Marktberichten. BINNENLAND Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIËN JOHAN LEENDERTZ SUZE A. H. VAN ECK. J. C. VAN LOO G. A. VAN ROSSUM, HUIBERT BOER, Al Ledei Middelti Dr. V Witti R HUIBERT BOER, DIRK MARINUS YAN ES, J. W. COUMANS, 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 10 APRIL 1929. LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING. dat er zoo weinig naastenlief ie wordt ge vonden en er geen eensgezindheid bestaat, maar is het niet onze eigen schuld? Waarom bouwen wjj broeikasten, waar de ware naas tenliefde weggecijferd wordt en party liefde wordt gekweekt; waar haat, nyd, afgunst, vooroordeel, met een woord, waar onver draagzaamheid, fanatisme en bijgevolg ook domheid gekweekt en geleerd wordt? Moet Middelharnis nu ook zoo'n broeikast hebben? Moeten er nu twee scholen worden gebouwd voor te zamen misschien60 leerlingen? (Moe der, Jan heeft een appel, ik moet er ook een heiben Precies eender; juist als kleine kinderen De een heeft iets. de ander moet het ook hebben Of het noodig en nuttig is, daar wordt niet naar gevraagd Jan heeft een appel, Piet moet er ook een hebben, anders begint hij te huilen). Kan het geld anders niet op, en zou het niet voor nuttiger dingen kunnen worden besteed als om een broeikast te bouwen? Zyn er dan werkeiyk geen drin gendere dingen die op voltooiing wachten? Denk maar eens aan een gezonde water leiding, aan electriciteit. Misschien wordt daarmede gewacht, totdat er een christelijke waterleiding uitgevonden is Wie lacht daar? Ja, heusch, op de wereld is alles mogeiyk, wat mogeiyk is Wy maken alles christe- ïyk, christeiyke geitenfokkery'-vereeniging, chrl. tehuizen, chrl. hótels, chrl. radio, chrl. zangvereenigiDg. chrl voetbalclub, chrl. dans club, enz enz Waarom zouden we niet even zoo goed ook een christelijke waterleiding kunnen fabriceeren? Alles maken we chris- teiy k, alleen onszelf vergeten we in de meeste gevallen. Moet nu zooveel geld worden verkwist, enkel en alleen om in het belang van een bepaalde party of groep iets te doen? Moet er zooveel geld worden verkwist, om buiten de ouderlyke woning en de kerk het kind een beetje met godsdienstige dingen bezig te houden, en moet er daarom zooveel kost bare tyd worden verspild, die wel nuttiger kon worden besteed? Leert het kind op de bijzondere school beter en meer? Het tegen deel is meestal het geval. Nog eens, minder godsdienst in de school en wat meer moraal. Van moraal kennen en leeren de kinderen hoegenaamd niets; ze weten niet eens wat dat zeggen wil Geen versnippering, geen partygeest, maar verbroedering, dat moet het streven van alle kerkelyke inrichtingen, van alle godsdiensten, van iedere partij en van alle scholen zyn. De staat heeft den godsdienst uit de school verbannen, en de openbare scholen en het openbaar onderwijs is op socialistischen grondslag opgebouwd, hoort men soms van heele onwetende menschen beweren. Dat de staat den godsdienst niet uit de school heeft verbannen, en dat de openbare scholen niet socialistisch zyn, zullen we in een volgend nummer zien. 's Gr. De. v. O. Wordt Christelijk. Het stukje ouder bovengenoemd opschrift vaQ P in Onze Eilanden werd in de Maas- en Schaldebode van 6 April nog eens in zflo gebeel weergegeven en al het eraan vooraf gaande en erop volgende gejammer moet waarschijnlijk de bedoeling hebben om het zooiets als to weerleggen. Als causerie voor een kwezel kan het er mee door, doch èls het doel is weerlegging van het stukje van P., dan ziet het er met de lit-raire en moreele waarde maar zeer dioevig uit. Doch dat is immer zoo, als men de juiste snaar treft, als de anderen voelen, dat men ze doorzien heeft, dan staan ze op hun ach terste beenen en zullen zij zich er h tout pnx uitdraaien Zoo zou men de door de Maas gevolgde politiek kunnen vergelijken met die van deu schooljongen, die een opstel moest maken over Karei de Groote en aidus aanving: „Karei de Groote was een groot veldheer, maar niet zoo groot als Napoleon en hij redeneert dan doodleuk verdei over Napoleon inplaats van o er Karei de Groote. De Maas n I houdt een heel relaas over de Christelijke Waarheid, den Bijbel, Gods Woord enz. Er is echter geen enkel woord in het stukje van P. dat aan die begrippen tornt, doen het handelt over de toepassing, en het schrij ven van P. gewaagt dan nok enkel en alleen van die toepassing, de zoogenaamde Ghriste- telijke toepassing, aaa den dag gelegd bij hei onderschuiven van de Chr. U.L.O school, is die toepassing volgens de Christelijke leer?" Als er dus sprake is van onbeholpen, dan kan men dat toepassen op de verkeerde argumenten in de Maas Als er sprake is van fanatiek, dan is dat toepasselijk op de wijze, waarop de zoogflnaamdechri-deiyken zich blind staren op het woord Chris' èliik, "P het woord Bijbel en op het woord Waar heid. de toepassing in p'ak'lik :zie de taktiek bij de oprichting der Chr ULO school. Ook spreekt de Maas nog van: „om den tuin leiden!" is dit niet het toppunt van nrutaliteit. ais men met bovengenoemde takt'pk bekend >s? Verder nog spreekt de Mias van „haat", ja, dien heeft, schrijver dezes een vlammenden haat zelfs, tegen de witze, waarop door de Christeliiken negotie wordt g-dreven met den Godsdienst. Afgrijzen moet het immer verwekken als men de verbalen hoort, hoe vroeger de „ketters" werden verbrand, doch als die van soortgelijke mentaliteit waren, dan moet, mede nog den tijd en toenmalige beschaving in aanmerking genomen, het oordeel hierover wel iets zachter worden. En heeft nu ten slotte de Maas niet een groote hoofdzaak vergeten? Laten wy dat intrigeeren met den godsdienst eens even terzijde laten, doch hoe denkt zy over het dragen der consequentie en der fluanciefile lasten? Willen de Cnristelijken nu werkelijk nog geld afpersen van de toch al zoo be klagenswaardige ongeloovigen, die toch reeds alles voor eeuwig verbeurd hebben? Ais hierop ieder nu eens nuchter, logisch een antwoord tracht te geven, dan moet het toch wel volkomen duidelijk z(jn, dat er geen sprake is van een strijd om de eere Gods, (daartoe zou men immers het geld der heidenen versmaden), maar van pure machts wellust van een totaal verpolitiekte organi satie, waar „Christelijk" als leuze precies denzelfden klank heeft als socialistisch, libe raal of Andere partyleuzen. Willen w(j het de Maas echter niet te zeer aanrekenen. Zij heeft door alle tijden heen geen anderen kost opgediend en kan en mag dus nu den steven niet meer wenden, ofschoon wij haar voor verstandig genoeg houden om ook het wankele van haar standpunt wel in te zien; maar, de genooten zouden anderen kost niet meer verdragen, en zélf hun kostje klaarmaken (d.w.z. voor zichzelf denken), dat gaat niet meer; 't is ook veel gemakke lijker, als de Maas het voor hen klaarmaakt, men behoeft dan slechts te slikken. Eigenaardig echter, dat juist deze categorie er aanspraak op maakt, de ernstige, diep zinnige denkers te bezitten, de steunpilaren van Geloof en Maatschappij, en God is er voor hen alleen. Allen, buiten deze categorie, zijn de oppervlakkigen; zulke goeierds toch! Terloops z(j nog opgemerkt, dat „de Maas" zich aanmatigt „Onze Eilanden" haar zuster- blad te noemen. Gefeliciteerd Eilanden, met lie verwantschap, doch blameert U niet, houdt Uw vrijheid hoog, wordt niet verpoli- iekt en blijft de vertolker van de eerlijke ibjectieve gedachte. P. INGEZONDEN MEDEDEELING. MlnDBLH ARNIS. Door het bestuur van het Onderling Begrafenisfonds is onderhands gekocht van dhr. P. den Braber een stukje bouwland,groot 2gem 111 roeden Voornsche maat, gelegen aan Leeuvinksdreef, voor de som van 4600,—. De veldvruchten zijn hier nog steeds in prijs dalende. Er wordt thans besteed: voor Eigenheimers 1,75; Bravo's ƒ2,85 en Roode Star 2 25 per 70 kilo Koepeen ƒ1,— en Ajuin 1,60 per 60 kilo. Bij de Donderdagavond gehouden ver- kooping van een woonhuis en bergplaats aan het Nieuwdorp voor rekening van dhr. P. v. d. Doel werd dit ingezet als volgt: Koop 1: woonhuis door A.v.d. Doel, Som- melsdijk op 2400, Koop 2: bergplaats door A. v. d. Doel, Sommelsdtjk op 600,— Heden (Dinsdag) is de vrouw van M Ver duin naar het ziekenhuis te Rotterdam ver voerd tot het ondergaan van een operatie, Naar wij vernemen zal Donderdag 11 April 's avonds 7.30 uur in de concertzaal van Hotel Meijer de eerste uitvoering plaats hebben van de Kinderzangkoren. Deze koren ziju vorig najaar opgericht en wij zijn heel verlangend deze eerste uitvoering bij te wonen Hierbij zal optreden de bekende conferen cier Henri Nolles, die ons zeer goed bekend is van de radiouitzendingen met zijn goochel toeren, buikspreken, humoristische reisver halen enz. Wij kunnen dan ook niet anders dan allen opwekken er heen te gaan en de jeugdige zangeressen en zangers te gaan hsoren. Centrale Veiling voor Goeree Overilakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 5 April 1929. Roode kooi 1,50 tot 5,— per lOOstuks. Prei 3,80 per 100 bos. Spinazie 18,— tot 20,10 per 100 k.g. Knollen 0,10 tot 2,40 per 100 k.g. Kaas (komijne) 0,40 per pond. 20 plus 0 40 per pond. Boter 0 80 tot 0,90 per pond. SOMMELSDIJK. Vorige week werden uit deze gemeente vervoerd 34 700 K.G. aard appelen, uien en paardepeen. Prijzen der aardappelen waren 2,-paardepeen ƒ1,— en uien 1,50 per H L. De besmettelijke ziekte diphteritis, voorkomende in het woonhuis A 436 is thans g w.-ken verklaard. DIRK8LAND. Tegen J. v. d. S. te Melissant is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Z(j die hun kinderen met Mei a s. op de Openbare Lagere of Bewaarschool wen- schen te doen, kunnen hiervan aangifte doen b(J de betrokken hoofden. In de plaats van Wijlen N. J. v. Donge werd tot Dirigent van het Fanfarecorps „Amecitia" benoemd de heer G. Bergman van Middelharnis en deze heeft de benoeming aanvaard. Maandag j 1. leidde hij de eerste repetitie doch voordat hiermee begonnen werd, werd eerst een Koraal gespeeld ter eere van den overleden Oud-Directeur. HERKINGEN. Bij den gehouden afslag van vier woonhuizen van den heer Biemond, zijn deze gemijnd door den heer D. Witte- koek alhier. De opbrengst der collecte tijdens de inwijding van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. kerk bedraagt ƒ135, GOEDEREEDE. De garnalenvisschers heb ben de afgeloopen week van 150—350 K.G. garnalen per week en schuit gevangen. OUDDORP. De vorige week werden door de garnalenvisschers van 100-500 k.g. gar nalen per week en schuit gevangen bestemd voor de pellerijen. Zaterdagavond werd ten verzoeke van Jan Meijer bij afslag verkocht een woonhuis, schuur en grond, afgemijnd door C. Mierop Lz. voor f 1460, Vrijdagavond hoopt voor de Ned. Herv. Kiesvereeniging op te treden de heer E. Kuijk in het vergaderlokaal bij de kerk. De prijs der Blauwe aardappelen is 2,50 2,75 per H.L. Gedroogde cichorei 10,50. A.s. Vrijdagmiddag 2.30 uur zal er Gemeenteraadsvergadering plaats hebben. De Agenda bevat: 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijving begrooting 1928. 3. Wijzi ging begrooting 1929. 4 Besluit geldleening uitbreiding Btjz. School. 5. Benoeming stem bureau. 6. Wijziging verordening op den keuringsdienst van waren. 7. Vaststelling h fflngspercentage gemeente-inkomstenbe lasting. T. van Dam heeft onderhands aange kocht het woon- en winkelhuis van A. Moer kerk. NIEUWE TONGE. Door den Burgemeester dezer gemeente is een Openbare Vergadering van den Gemeenteraad belegd, tegen Vrij dag 12 April 1929, des nam. te 2 uur. In de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd, 2000 balen uien en 3000 balen koepeen. Tegen Th. V. te Stad aan 't Haringvliet is alhier procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 318 van Wetboek van Strafrecht. De heer M. Vreeswijk heeft een 5-tal woningen staande aan den Zuiddijk onders hands verkocht aan den heer L. D. van Eestereu alhier. A.s. Donderdagmorgen 11 April zal de Rijksontvanger alhier zitting houden tot inning der belastingen. In de Ned. Herv. Kerk alhier is aan nagiften ontvangen f 70, zoodat de collecte bidstond voor 't gewas nu in totaal tot 365 is gestegen. DEN BOMMEL. Heden is de oudste in woonster dezer gemeente, de wed. A. B. Bom -Tiggelman in den ouderdom van bijna 92 jaar overleden. Uit deze gemeente werden de vorige week vervoerd 950 H.L. aardappelen. De motor Neeltje kreeg Vrijdag even buiten de haven averij aan de machine. Door de Wilhelmina werd zij op sleeptouw genomen en in de haven terug gebracht. Het gebrek was spoedig verholpen en Zondag kon hij de reis aanvaarden. VEILINGSBKRICHT van Vrijdag 5 April 1929. ier Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,30 tot ƒ3,- per 100 krop. Dunsel 0,43 tot 0,70 per K.G. Radijs 4,10 tot 10,30 per 100 bos. Prei 8,70 tot 14,80 per 100 bos. Spinazie 12,— tot 21,— per 100 k.g. Aardappelen 2,20 tot 2,90 per 100 k.g. Witlof 0,14 tot 0,36 per k.g. Boerenkool 0,42 per krat. Sjalotten 0,13 per k g. Spruiten 0,20 tot 0,35 per k.g. Kipeieren netto ƒ5,— tot ƒ5,30 per lOOstuks. Aanvoer 31 047 stuks Vee en Puarden. ROTTERDAM, 8 April. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 520 vette runderen, 253 vette kalveren, 89 schapen of lammeren, 1175 varkens. Koeien 27J - 32J c., 5053J c.ossen 38 c., 41-45 c., 48—50 c stieren 37 c., 40 c., 45-46 c.; kalveren 60—65 c, 72J-77$ c., 85-90 c.; schapen 30 c 86 c., varkens 39 c. 40 c., 41 c. alles per J kilo; lammeren f24- 32 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was tame lijk groot, met willigen handel en vrijwel de prijzen van de vorige week. Een enkele prima koe ging nog tot 2J cent boven notee ring. Stieren met zeer kleinen vanvoer en stroe ven handel en iets stijvere prijzen. De aanvoer van vette kalveren was groot, met matigen handel en ongeveer de prijzen van vorige week. Een enkel prima kalf ging nog tot 7| cent boven noteering. Schapen en lammeren met kleinen aan voer, met luien handel en de prijzen van vorige week werden ook nu weder bedongen. De aanvoer van varkens was flink, de han del ging aanvankelijk niet volgeDS verwach ting, werd later beter en de afloop was weder een tikje lager. Zouters werden tot 42 c. per kg. verkocht. AMSTERDAM, 8 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 564 vette koeien, waarvan de prijzen waren i le kwal. 100— 110 c., 2e kwal.88-98c., 3ekwal.70-86c. per kg. slachtgewicht; 120 melk- en kalf- koeien f 275-400 per stuk; 107 vette kal veren, 2e kwal. 88- 100c., 3e kwal. 76- 86c., per kg. levend gewicht; 228 nuchtere kalve ren f 8-14 per stuk; 26 schapen, geen no teering; 630 varkens, Hoil. 2e kwal. 97-98 c., Overz. en Geldersche 2e kwal. 97—98 c., vette varkens 97 - 98 c. per kg. slachtgewicht 52 paarden f 100—225 per stuk. Boter, Haas en Eieren. APELDOORN. 8 April. Eieren. Aanvoer 120.0U0 stuks Prijzen vanf5-5,75,middel- markt f 5,35 de 100 stuks. Handel vlug. OUDEWATER, 8 April. Kaas. Aanvoer 37 partijen, tezamen 1665 stuks, wegende 8325 K.G. le soort Gouda f40-42, idem mindere kwal. f 37-39. TfEL, 8 April. Boter. Aanvoer 35 kg., prijs f 1,80-2 per kg. Voorts 320.000 eieren, f 4,50-5,50 de 100 stuks. Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 8 April. Fijne zaden. (Boe- rennoteering)blauw maanzaad f 31 33, karwijzaad f 37-39, koolzaad f 28—30, voerlijnzaad f 16 18. blauwbloei zaailijnzaad f 20 - 22, witbloei zaailijnzaad f 19 - 20, alles per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 8 April. - Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt! Brielsche eigenheimers le soort f 2 50—3, 2e soort f 1,75 2,25, Zeeuwsche blauwe f3,10—3,50, idem eigenheimers f 1,75 2,25, idem bonte f 3,10—3,50, bravo's f 2,50-3,25, poters f 1,26 2, red star f 2,80—3, Bevelanders f 2 2,30. Met flinken aanvoer kalme vraag. Binnen- en Buitenlandsche Granen. ROTTERDAM, 8 April. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Tarwe by tamelijk aanbod hooger van f 12,25 tot f 12,60. Gerst, Chevalier f 11,25 f 11,75. Haver f 11,60—f 12,-. Erwten in alle soorten veel lager. Schokkers f 18,50f 21,50 in bijzondere gevallen iets meer betaald. Kleine groene f 16—f 16,50. Bruine boonen f 40—f 43,50. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 8 April. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Hagen beek en Van der Schalk.) Stemming kalm. Mais per 2000 K.G. Amerik. Mixed N 2 disp. f 207, aangekomen f 206, stoomend f 208 Laplata oude oogst disp. f218, nieuwe oogst f 232, stoomend naar aankomst f222-f219, Witte Z.-Afr. N. 3 disp. f 217, N. 2 stoo mend f 220. GAAN DE BIJENVOLKEN DOOR DE KOUDE TE GRONDE? De lange strenge winter is natuurlijk niet onschuldig aan het verlies van byenvolken. De koude is niet de directe oorzaak. Langs den Rijksweg Gronsveld-Eijsden, aldus „De Veldbode", werd begin Maart een iep omgekapt. Hij bleek een bijenvolk te herbergen. Een imker uit de buurt werd er bij geroepen, hij verzamelde de brokstukken van het nest zoo goed mogelijk, schepte de bijen in een korf en transporteerde ze naar huis, waar het volkje nu aardig op dreef begint te komen. Leden de bpen van de koude, dan moest dit volk blootgesteld aan allé weer en wind toch wel te gronde zijn gegaan. Het verkeerde echter op het oogen- blik in gezonde conditie, want het had broed in alle stadiën. Neen de oorzaak van het doodgaan van bijenvolken ligt, zooals altijd, ook in zachte winters, öf aan de onvoldoende hoeveelheid wintervoeder 6f aan de verkeerde plaatsing. In normale winters, zooals we die sedert 1917 beleefden, gaf Februari steeds enkele mooie dagen, waarop we een vluch tige inspectie konden houden over, den toe stand in de volken. En als een tekort aan voedsel dreigde te ontstaan hielpen we vlug in andere volken, die nog wel voldoenden voorraad hadden, welke echter niet aansloot aan den byentros, konden de byen tydens de enkele zachte dagen zich verplaatsen in de richting van den voedselvoorraad of dezen voor en na naderbij halen. Dezen winter bestond noch voor het een noch voor het ander mogelijkheid. WELK GRAS VOOR VOETBALVELDEN! Op een vraag in het „Algemeen Neder- iandsch Landbouwblad": Met welke gras zaden krijgt een voetbalveld de mooiste oppervlakte en behoudt het die? wordt ge- autwoordOns is meermalen gebleken, dat Engelsch raaigras het best het vertrappen verdraagt. Vooral is dit het geval als de grond vruchtbaar is, of dit door bemesting geworden is. We zouden het dan ook met Eog. raaigras alleen wagen, mits dicht ge zaaid, n.l 80 a 100 K.G. per H.A (Volgens de litteratuur gebruikt men in Engeland en Amerika voor sportvelden Agrostis alba,var. Stolonifera, of floringras). Tegen de rnnderhorzelplaag. De t(jd van het nemen van maatregelen tot bestryding van den runderhorzel nadert weer. Zooals men weet, moeten tegen het einde van den staltijd de wormbuiten wor den ingesmeerd met zalf. Later dient nage gaan te worden of er nog bulten zyn by- gekomen. Deze moeten dan op dezelfde wijze behandeld worden. Lentenummer van „De Kleinveeteelt". Wij ontvingen een Lentenummer van „De Kleinveeteelt", dat er uitstekend verzorgd uitziet. Hoenders nemen de grootste plaats in, en tal van photo's verduidelyken den tekst. MET EEN RIJZWEEP IN DE HAND GING HIJ DOOR HET LAND. ARNHEM, 6 April. Omtrent den inbreker L., die dezer dagen in Apeldoorn met een verrekyker flaneerde en aldaar diefstallen pleegde, waarvoor hij in Limburg werd aan gehouden en later via Apeldoorn naar het Huis van Bewaring te Zutphen werd over gebracht, vernemen wy nog het volgende: L., een jongeman van circa 30 jaar, heeft reeds meerdere vonnissen achter den rug. Hy werd in Dec. 1928 uit de gevangenis ontslagen en begaf zich naar Nymegen, waar hy' werkte als knecht in een hotel en al spoedig wat men in goed oud-Nederlandsch noemt „den gebraden haan" uithing. Hy schafte zich een rijzweep en een paar sporen aan en maakte, aldus gewapend, tochten in omgeving. Ook ging h(j eenige malen naar Arnhem, waar hij eerstin de Maria-stichtiDg zyn klimmerstalent toonde. Hy wist n.l. in 't donker in het aanbouw zijnde nieuwe gedeelte der stichting binnen te dringen en op de tweede verdieping een brutalen diefstal te plegen. Eenige gouden en zilveren voor werpen, van dezen diefstal afkomstig, zyn door de politie te Maastricht gevonden en door de eigenares herkend. Een der inwonende dames van het Zusterhuis van het Elizabeth Gasthuis herinnerde zich nu op den dag van den in dat gebouw gepleegden diefstal met braak, een heer met een ryzwesp in de hand voor het gebouw op de straat te hebben gezien. L. is ook op een avond te Nymegen verschenen, zittende in een automobiel. Hy liet zich toen van het station per auto naar zijn pension ryden en toonde daar een pakje bankbiljetten, er de verklaring by gevende, dat hy naar zyn vader was geweest, die hem in een goede bui van geld had voorzien. Thans zal L. voor deze diefstallen, zoowel in Apeldoorn als in Arnhem terecht moeten staan. POGING ZIJN MOEDER TE DOODEN. Ontaard: zoon te Uoensbroek. HEERLEN, 5 April. De 19-jarige J. D. te HoeDsbroek heeft heden getracht zyn moe der van het leven te berooven. Hy had twist met haar gekregen over het aanmaken van een kachel in de kamer. De moeder verzette zich daartegen omdat zy het voldoende vond, dat in de keuken de oven brandde. J. D. greep haar beet en trachtte haar te wurgen, terwyl hy tevens den mond en neus van zpn moeder dichtkneep. De arme vrouw, die hevige pynen leed en op den grond gevallen was, slaagde er door een list in aan den dood te ontkomen. Zy hield zich alsof zy dood was, waarop de jongeman opstond met de woorden i „Ziezoo nu ben je dood." Eenigen tyd later vervoegde de vrouw zich ten politiebureele, waarna de dader in ver zekerde bewaring is gesteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) WATERLEIDING. Geachte Redactie, Nu overal groote droogte heerscht, en in streken waar geen waterleiding is door de menschen veel geleden wordt, nu waardeeren wg hier op ons eiland dubbel de zegeningen van een waterleiding en daarom wou ik hier langs dezen weg de wijze en vooruitziende mannen, die onze gemeente besturen, nog wel eeüs namens de heele bevolking, voor zoover die althans in staat is over een water leiding en de gezegende gevolgen daarvan te kunnen oordeelen hartelijk, zèèr harteiyk bedanken voor hun kloekmoedig vooral Diet peuterig optreden. Zonder deze flinke man nen in den Raad, hadden we de waterleiding nt>g niet gehad. We zien nu hoeveel het waard is werke iyk flinke en vooruitziende menschen in den Raad te hebben. Laten we daar by een volgende verkiezing toch vooral aan denken. EEN DANKBAAR MAN. DIRKSLAND. Geboren: Adrianus, z. v. Barend Arievan Lenten en van Adriaantje Kasteleijn. Overleden: Willem van der Linde, oud 94j., weduwnaar van Bastiana van Slierendrecht. STELLENDAM. Geboren: Aren, z. v. Joh. Melissant en Klaasje Venneman; Johannis, z. v. Roeland Slis en Gerritje BrinkmanHuman, z. v. Jan van Soest en Pietje BrinkmanCornelia, d, v. Corneiis Leendert van Es en Jannetje Jansen; Jan, z. v. Simon Marinus van der Vlugt en Hendrikje Ligtermoet; Abraham, z. v. Corneiis Keijzer en Elizabeth Breeder- veld. Ondertrouwd: Flip Noordhoek 23 j. en Neeltje Jansen 22 j. Getrouwd: Flip Noordhoek 23 j. en Neeltje Jansen 22 j. Overledeni Jan Gil(jamse 25 j.; Johanna de Berg, 79 jwed. vanC.Hoekman;Noach Johannis van Doage, 61 j., echtg. van A van Seters; Corneiis Koenraad, wedn. van W. Klijn. Levenl. geboren zoon van S. M. van der Vlugt en H. Ligtermoet. GOEDEREEDE. Geboren: Jannetje Anthonio, d. v. J. Ber gers en L van HeestTobias, z. v. K Troost en L Tanis; Teunis, z. v. L. Groenendyk en Maria den Eerzamen. Overleden Weinard Redert, 9 maanden, z. v. P. Redert en H. J. 't Mannetje; Werner v. Veen 85 jaar, weduwn. van Arendje Bree- derveld, eerder weduwn. van Maartje de Keijzer. OUDDORP. Geboren: Elizabeth d. v. W. Klepper en A. van Splunter; Dirk z. v. E. Witte en D. Flikweert; Wouter z. v. A. Westdijk en J. de Jong; Willem z. v. M. Tanis en K. de Jong;. Dirk z. v.'C. van Koppen en L. Tanis. Getrouwd! M. C. Pyl 20 jaar met J. Goe- degebuur 24 jaar; P. Heerschap 34 jaar met A. Heerschap 32 jaar. Overleden: Martyntje van Dam 70 jaar echtg. v. Jan Hoek Dz.Neeltje van der Wei lem Kry echt wed 65 j V den voR OP s M e Op In plaats van kaarten. Verloofd: EN Medan N.O.I. Melissant. Getrouwd en die, mede namens hun weder- zijdsche ouders, hun hartelijken dank betuigen, inzonderheid aan 't personeel der beide O. L. Scholen en leerlingen der Meisjesschool voor de vele bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Middelharnis, 3 April 1929. Heden behaagde het den Heere, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen mijn geliefden Echt genoot, onzen Broeder, Behuwd- Broeder en Oom in den ouderdom van bijna 62 jaar. Namens wederzijdsche familie, Wed. H. BOER, Geb. SCHELLIUS. MIDDELHARNIS, 8 April 1929. Op 11 Ouders M. A hun 40-j herdenk' nog een DIRKSL op Vrij des avo in het h sl Vertai Heden overleed na een lang- durig doch geduldig lijden, inden ouderdom van bijna 62 jaar die ruim 30 jaar in onze drukkerij is werkzaam geweest. Zijn trouwe plichtsbetrachting en aangename omgang zal bij ons steeds in herinnering blijven. Directie en gez persder Flakk. Boek- en Handelsdrukkerij MIDDELHARNIS, 8 April 1929. Heden nam de Heeie tot zich, na een zeer smartelijk lijden, onzen innig geliefden oudsten Zoon en Broeder in den bloeienden leeftijd van ruim 17 jaar. D. D. VAN ES. Gr. VAN ES-Den Boer. en Kinderen. OUDE TONGE, 7 April 1929. BV Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. L. A. F. VAN WEEL— coumans. D. v. WEEL. Herkingen, 10 April 1929.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2