VBURG TWEEDE BLAD [olland ver ONZE EILANDEN 'Muec/e 'en le worden Uuléb 0/7751 /vel als Vrouwen estraat 5 DEN BOSCH No. 43 6 April 1929 HEIMACHINE. Plaatselijk Nieuws. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 6 APRIL 1929. 5 DE MOOISTE GROOTSTE .TAuncasysTEEMstrikt comtaw I0PER DAM BU ONZE COflCURENTErl nne inkomsten belangrijk vermeer- Sreimachine HOLLAND. r op deze machine per week, van erdiend bij een werktijd van 5 6 per dag. vast werk door een werkcontract schriftelijk garantie op de machine, edenheidsbetuigingen ter inzage. Waterleiding Onze lezers vinden in onze advertentie kolommen van de afdeeling Het Groene Kruis te Middelharnis—Sommelsdljk een bericht dat Donderdagmiddag 11 April, a.s. Donderdag aldus, om 2 uur en 's avonds om half acht vertoond zal worden de film van 't Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland. We schrijven nu April. En terwijl ge woonlijk de regenmeter elk jaar voor de eerste maanden een flinke hoeveelheid neer slag aangeeft is het dit jaar niet het geval. Vanaf Kerstmis heeft het nog niet zoo geregend, dat er iets water in onze trassen is gekomen. De langdurige vorst heeft ons klimaat lang droog gehouden, en als er wat neerslag kwam, dan was het zoo miniem, dan bleef het bij een hoopvol pogen tot water maken; waren de daken nat, dan hield het regenen op. In de gemeenteradelljke debatten is telkens naar voren gebracht dat onze trassen en dergelijke groot genoeg zijn. Thans, eenige maanden later, blijkt dat een waan-voor stelling te zijn. In zekere kringen beschouwt men films als uit den booze. Men beschouwt het als duivelsch werk en wil er niets van weten. Men heeft eens gehoord van prikkel-films, die op de lagere hartstochten van den menseh werken. Het is als met een boek Men heeft goede en slechte boeken. Maar daarom zal men „het boek" ook niet ver- oordeelen. En daarom mag men de film ook niet veroordeelen als duivelsch werk. De heer J. C. Mol uit Bloemendaal heeft, als directeur van het Bureau voor Weten schappelijke Cinematografie de leidiDg ge had in de Waterleiding-film die vertoond zal worden. En daarbij is zeer conciencieus te werk gegaan. Leeuwenhoèk, een Delftenaar van de 17de eeuw, is de grondlegger geweest van de jacht op bacteriën. Bacteriën zjjn zeer kleine diertjes, die zich voortplanten door deeling Er zijn onscha delijke, maar nog veel meer schadelijke bac* teriep. En buitengewoon veel komen ze in water voor. Dat laat de film eerst zien. Duizenden in een druppel water. Millioenen in een glas. En onverschillig wat voor water: slootwater, havenwater, welwater.... en regenwater. Op Flakkee beweert men, regenwater is 't beste. Hoekan dat nu vuil en verontreinigd worden Kom kyken, wat er in dit water zit, dui zenden aanvallers op onze gezondheid. Van dit. water drinken we, met dit water worden onze pannen gewasschen. Het filteren van zijn regenwater helpt wat; maar 't moet direct gebruikt worden anders wordt de tras nog een dierentuin in optima torma. Eo hoe slecht zjjn regentonnen. Weet u wat :malaria is Hebt ge ooit gehoord van 't Panamakanaal Duizenden stierven eringenieurs en werkliedenman nén .en vrouwen en kinderen die er waren; tot een dokter vond dat de malariamug de oorzaak van den dood was. Begentonnen zijn favoriet voor muggen- larven. Malariamuggen vindt men er tus schenbeide al even vroolijk. En van al deze ongedierten, laat het eerste gedeelte van den film-avond ons zien en dat is mogelijk voor ons wel het belangrijkste. Het 2de gedeelte behandelt het station-van het Noord-Hollandsche Waterleidingsbedrijf. 1- Januari 1920 werd het opgericht en nu reeds is de afstand van de gezamenlijke buizen aan elkaar Amsterdam-Rome. Uit de diepe aardlagen haalt men het water soms tot een diepte van 70 M. Dat water ia vry zuiver en bevat eenige chemi sche verbindingen (ijzer- en mangaan-) die er uit verwijderd moeten worden en het zuiver water, van uit den grond - tot voor de consumptie gereed; dat' iaat het 2de ons zien. En zoo gaat het door. Het is buitengewoon belangrijk dat die film hier komt. Veel zal opgehelderd wor den veel begrepen. Tweemaal gaat de film dien dag en het Bestuur van 't Groene Kruis zou het zeer apprecieeren, wanneer op de middag-voor stelling vooral de meer vooraanstaanden kwamen. De leden van gemeenteraden; de landbouwers en de middenstand. De avond-voorstelling: daar vlassen weer anderen op. Gelukkig worden kinderen onder de 18 jaar niet toegelaten. Maar laat op die avondbijeenkomst onze arbeiders komen, dat ook zij afweten van 't water en zyn be- teekenis. Toegangsprijs wordt niet geheven. Het is bedoeld als propaganda. Want ondanks alle verpolitiekte anti- en sympathie is een water leiding eisch en nog maar een kwestie van een paar jaren. Een geslacht verder; dan is ze er. Mèt de electrificatie. Het nieuwe geslacht weet niet andere of 't hoort zoo. Dat is de geest des tjjds. Zij die nu nog't vertrouwen heb ben van de kiezersmassa verlieze het, als ze niet meegaan met die meening. Waterleiding is geen luxe. Honderd jaar geleden was een rit met een spoortrein luxe. Men reisde per trekschuit of diligence. Mijn grootvader vertelde roe eens hoe hij voor vijftig jaar in een dag of vjjf, zes van Botterdam per diligence naar Parijs ging. Wie nu van Botterdam naar Parijs gaat neemt den trein in 14 uur, heeft hij veel haast, in ruim 2 uur per vliegmachine. Het is een questie van nood zaak geworden. Waterleiding wordt noodzaak. We vragen niet meer wat kost het. We moeten het hebben En daarby afDat is de geest der jongeren; de nieuwe generatie. Laten daar de anderen rekening mede houden. Conservatisme helpt niet meer. Aan sprook jes over het gezonde regenwater gelooven we niet meer. Daarom is de film zoo belangrijk. Ze werkt voorlichtend en toelichtend en in lichtend. Daarom kunnen we niet genoeg den men- schen toeroepen: „gaat er heen!" J. B. Met het 3de en 4de gedeelte van de film wordt behandeld! hoe ontstaan onze buizen? In groote Hoogovens in Duitschland worden 'de buizen gegoten, afgedraaid, gekeurd en .beproefd. Waterleidings-buizen mogen geen fouten vertoonen; ze moeten al net zoo goed zijn als gasbuizen. En vervolgens zullen we te zien krfigen hoe al aanleg plaats heeft. Meestal langs de wegen Een geul, dan de buis er in, gepast en de naden gedicht met kokend löód en touw. Door elooten en kanalen gaan zinkers en we zullen zien hoe handig een en ander gaat. Door harden grond heen even de water straal er op. Als laatste deel de toepassing. In Noord- Holland krijgen de koeien zelfs water uit .de„waterleiding en de dieren weten het te „apprecieeren, Zuivelbedrijven hebben waterleiding; de kaas werd beter. BI) brand geven brandkranen al heel groot voordeel, MIDDELHARNIS. Een scheepje geladen met kunstmeststoffen kwam Dinsdag ten gevolge van den sterken stroom zoodanig in aanraking met den WoSt'jam, (lat het lek stootte. De balen beletten echter dat het water binnendrong. Na in de haven b{j de opslagplaats te zijn gesleept, werd direct met lossen begonnen teneinde de lekkage boven den waterspiegel te brengen. In de afgeloopen week zijn alhier ver scheept ruim 1600 H L Eigenheimer-aard- appelen, welke zijn gekocht h 2,— per 70 K.G. r, De heer A. Witvliet Dz. heeft onders hands een woonhuis gekocht in de Verlengde Visscbersstraat van dhr. A Taaie. De schildersleer]ing,Th, van Rossum verwonde zyn hand zoodanig aan glas, dat heelkundige hulp noodig was. Loop der bevolking gedurende de maand Maart 1929: Ingekomen: Jap. van Bree van Den Bom mel; Adr. de Visser en gezin van Zierikzee: Jantje Bruggemap van RotterdamS. Brink man van Achthuizen; A. K. Gebuis van Dordrecht; PI. Keuvplaar van Den Bommel. Vertrokken: Corn, van Assen naar Sora- melsdijk; N. Zeedijk naar Sommelsdljk; F. de Leeuw naar Sommelsdljk; Adr Jochems naar OudeTonge; Arie Struik naar Schiedam; Joh. van Eek naar Spijkenissë; J. G. A. Tjarts naar Utrecht. Onze dorpsgenoot de heer J. Spëe Jz. komt voor als no. 3 op de voordracht voor Onderwijzer aan de O.L. School te Zuid- Beyeriand. Alhier is opgericht een vereeniging van oud-leerlingen van den Tuinbouw winter- cursus. Zij die in het bezit zijn van een diploma van den Tuinbouw wintercursus of tuinbouwschool kunnen zich aisnog opgeven als lid bij den heer J. Kastelein te Sommels dljk. Het bestuur is samengesteld als volgt: L. Pen Eere-Voorzitter,B Viskil, Voorzitter, J. Kastelein Secretaris-Penningmeester, J. Verhulst Algem. Adj. en B. van Dfik. De Commissaris der Koningin in deze provincie heeft tot buitengewoon gemeente veldwachter benoemd H. Pris, nachtwaker alhier. Centrale Veiling voor doeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 29 Maart 1929. Spinazie 30,- tot 34,- per 100 k.g. Spruiten f 9,- tot ƒ9,40 per 100 k.g. Veldsla 22,- per 100 k.g.. Knollen 1,50 per 100 stuks. Roode kool 2,80 tot 7,40 per 100 stuks. Boter 0,95 tot 1,01 per pond. Veiling van Dinsdag 2 April 1929. Spinazie 20,- tot ƒ20.80 per 100 k.g. Stekuien 0,30 tot 0,70 per 100 kg. Knollen 0,30 - .1,40 per 100 k.g. Boter 1,05 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Veiling van Donderdag 4 April 1929. Boter, Kaas en Eieren. Kipeieren 50-52 kg. 4,40 tot ƒ4,50 ld. 60-62 5,10 „5,46 id. bruin 60—61 5,25 5,40 Eendeieren 62—70 5,25 „5,45 Ganseieren 10, Per 100 stuks. Boter 0,76 tot 0,92 per pond. Aanvoer 32 000 eieren. DIRSLAND. Op Woensdag, 10 April as. des n.m, 4 uur, zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her inenting, van de ingezetenen, die zich daar? toe in de Openbare Bewaarschool (in het Achterdorp) aanmelden. Aan dhr. L. Matsinger, is vergunning verleend, tot het bouwen van een woonhuis aan den Tramweg, alhier. De uitvoer uit de haven bedroeg de vorige week 1500 H.L. aardappels, 5000 balen peen en 600 balen uien. Door den gemeenteraad is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot gemeentearts, tevens Geneesheer-Directeur van het te stichten Ziekenhuis de Van Weelstichting, op een salaris van ƒ5000, de heer Dr. P. Boor te Veenendaal. In dezelfde raadsverg. werd tot helpster aan de Openb. Bewaarschool aangesteld Mej S. Vijfhuizen en tot schoonhoudster der school Mej. C. Bal. HERKINGEN. Aan den heer A. van Oostenbrugge, architect te Stellendam, is opgedragen het maken van bestek, teekening en begrooting voor het bouwen van twee schoollokalen voor rekening der Bijz. School. De vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet voor de Bijz. School is door den Raad vastgesteld op 7,67 per leerling. A.s. Woensdagmorgen 10 April zal de Rijksontvanger alhier zitting houden tot inning der belastingen. Bevolking. Ingekomen zijn :G D. Gebuijs en gezin van Nieuwe Tonge; Th. Polder en gezin van Dirksland en A. van Rumpt en gezin van Nieuwe Touge. Vertrokken zijn: W. du Clou en gezin naar Zwljndrecht en C. van der Veer en gezin naar Sommelsdljk. STELLENDAM. Fransche hulde aan de redders van Stellendam. Het bestuur der Zuid-Hollandsche Red dingsmaatschappij heeft bericht ontvangen, dat kapitein De Jager, benevens alle op varenden van de motorreddiDgboot „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam, die deelge nomen hebben aan de redding van de be manning van het Fransche stoomschip „Port de Troyon" van de Fransche regeering onder scheidingen ontvangen. Zij worden allen ver- rd met een zilveren medaille met inscriptie. Gelijk men zich herinnert was op 13 Februari van het vorige jaar de „Fort de Troyon" op de Maasvlakte gestrand. De Koninging Wilhelmina" is toen te Stellen dam uitgevaren om de bemanning te redden. Een meesterlijk staaltje van zeemanskunst hebben kapitein De Jager en zjjn wakkere mannen vertoond door in den vliegenden storm de tros van een der sleepbooten over te brengen naar het gestrande schip. De „Fort de Troyon" was later weer vlotge- sleept en behouden binnengebracht. Op 61-jarigen leeftijd is alhier over leden de heer N. J. van Dongen, onder wijzer aan de „O. L. School en directeur van de muziekëereenigingen te Stellen dam, Melissant Dirksland en Ouddorp De begrafenis had Zaterdag j.l. onder zeer groote belangstelling plaats. Niet al leen vele inwoners onzer gemeente, maar ook velen uit. andere plaatsen van ons eiland waren tegenwoordig om den over ledene de' laatste eer te bewijzen. In den stoet werden de omfloerste vaan dels der muzjekvereenigingen van Stellen dam,"Dirksland en Ouddorp meegedragen, tervyijl vele bloemstukken van personeel der school, van leerlingen, gemeente bestuur en vereenigingen getuigden van de hoogachting, die men den overledene toedroeg. Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd door den heer M. Touw, hoofd der O.L.S., die ruim 41 jaren met den over ledene aan dezelfde school werkzaam is geweest. Spreker, die zeer onder den indruk was, herdacht den overledene in treffende, ge voelvolle woorden als een goed collega, als een onderwijzer-van de oude garde, waar van hij nu alleen achterbleef; als eerreen voudig man, geliefd bij alle kinderen en ouders, voor wien steeds „werken" het parool is geweest. Tot het laatste heeft hij gearbeidniets was hem ooit te veel, wan neer het ging om het belang van kind en school, waaraan hij zijn liefde verpand had. Met hem heeft spreker vaak gestaan voor bijna onoverkomelijke moeilijkheden,maar dank zij de werklust, de energie van den overledene, is het hem steeds gelukt, deze op te lossen. Spreker drukte zijn groot leedwezen uit, dat de heer v. Dongen, na zoo'n druk, arbeidzaam leven, niet heeft kunnen genieten van een welverdiende rust. Zoo gaarne had hij hem dit gegund. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer P. D. Holleman, eerste wet houder der gemeente, die namens het ge meentebestuur dankte voor het vele goede verricht in het belang van de gemeente naren; zoowel in school als er buiten. Spreker noemde hem een ambtenaar waarop men terecht trotsch kon zijn, en nagedachtenis zal in dankbare herinnering blijven, bij allen, die hem gekend hebben, aldus eindigde spreker. De heer C. A. Backer, sprekende namens de muziekvereeniging „Tot Nut en Ge noegen" te Melissant, noemde hem niet alleen een burger van Stellendam, maar een van Flakkee. Hij bracht den over ledene hulde voor zijn uitstekende leiding, gedurende lange jaren gegeven aan het fanfarecorps, dat door zijn toewijding en groote inspanning onder moeitevolle om standigheden, met eere genoemd mag worden onder de vereenigingen van het eiland. Als vriend roemde spreker het edele karakter van den overledene; hij bracht verder hulde aan den doode als vader, die bij al zijn drukke werkzaamheden, de be langen van zijn huisgezin niet uit het oog verloor. De derde spreker was de heer D. Poort vliet van Dirksland, welke sprak namens de drie andere muziekgezelschappen, waar van de overledene directeur was. Spreker bracht den overledene dank voor de goede leiding, de vele opofferingen die hij zich getroost had, om de vereenigingen op hooger peil te brengen. Hij bracht verder in herinnering de prettige omgang, die hij persoonlijk had gehad met den doode, waarbij hij deed uitkomen, dat een een voudig, in hooge mate arbeidzaam man was weggedragen, een man met gevoelige, fijnbesnaarde ziel, een mensch met groote liefde jegens zijn gezin. De volgende spreker was de heer G. Bergman te Middelharnis, die als voor zitter van den Bond v. Muziek- en Zang gezelschappen op Flakkee een woord van waardeering voor den arbeid van den over ledene sprak. Ten slotte sprak de heer C. de Goede, godsdienstleeraar te Stellendam een woord van troost tot de familie. De oudste zoon, de heer J. A. v. Dongen, onderwijzer te Leerdam, dankte voor de laatste eer zijn overleden vader bewezen. Men verliet den doodenakker zeer onder den indruk, en in het besef een braaf, vlijtig en eerzaam burger te.hebben achter gelaten. GOEDEREEDE. De garnalenvisscher Joh, Orgens had het ongeluk met zy'n Blazerschuit in aanvaring te komen met een andere schuit wat voor hem een schade is van ruim 40, Door uitschot van wind had de Blazer schuit G. O. 3 het ongeluk te kantelen, doch ie gelukkig nog met eigen hulp binnenge komen. Het loase tuig is als verloren te beschouwen en beliep een schade van ruim 200,-. De garnalenvisschers hebben de afge loopen week van 150 —200 K.G. garnalen per week en schuit gevangen. OUDDOBP. Zaterdagavond werd ten ver zoeke van Jn. Meijer by inzet verkocht een woonhuis, schuur met 62 R.V. M. grond, staande aan het Doornweegje. Hoogste en eenigste bieder C. Mierop Lz. voor 800. Ten verzoeke van A. Moerkerk: 2 woon huizen, een met winkel, afgemijnd door J. v. d. Bok voor 2750. Een woonhuis ten verzoeke van T.Tanis aangeloopen. 3510. Een woonhuis ten verzoeke van Kom de Vogel in den Oostdijk. Afgemijnd door G. v. Oostenbrugge voor 1440. Het eerste kievitsei is gevonden door den jongenheer J. Troost Lz. T. Akershoek uit 'tWaterweegje heeft ouderhands aangekocht een woonhuis van T. Tanis Jz. aan den Dirkdoenweg. De afgeloopen maand zjjn in deze ge meente ingekomen! E. Fiege van's-Graven- hage. Vertrokken: L. L. van Olst naar Rot terdam; W. van Huizen en gezin naar Den Bommel; J. Komtebedde naar Delft; L. Breen en Echtgenoot naar Sommelsdijk; Jb. West- dyk en gezin Jnaar OoltgensplaatG Pape en gezin naar Nieuwe Tonge en A. Westdijk en gezin naar Rozenburg. NIEUWE TONGE. De heer I. Mosselman alhier, heeft een woonhuis aan den Noor delijken Achterweg, laatst bewoond door L. v. d. Vliet, ondershands verkocht aan den heer J. Keljzer. De prijzen der landbouwproducten zijn sedert enkele dagen belangrijk gedaald. Voor de uien, welke 12,— zijn geweest, betaald men thans ƒ2,50 per H.L., aardappelen ƒ1,75 en koepeen 75 cent. In de afgeloopen week zijn uit deze gemeente verscheept 1500 balen uien en 500 balen koepeen. De pastorie der Ned. Herv. Kerk, welke ruim 3 jaar onbewoond is geweest; is thans door de Kerkvoogden tijdelijk verhuurd aan den heer D. J. Breesnee alhier. A.s. Zaterdagavond zal de Voetbal- vereeniging N.T V.V. alhier, haar eerste wed strijd houden tegen Xerxus te Oude ToDge. Ingekomen personen gedurende de maand Maart: W. P. Pape van den Bommel C. v. d. Veer en gezin van Herkingen; J. Knöps en gezin van DirkslandJae. Schol en gezin van Oude TongeC. Pape en gezin van Ouddovp; D. v. d. Ouden en gezin van den Bommel. Vertrokken: Chr. Huizer en gezin naar I MiddelharnisMaria Buis naar Ooltgens- W. Breur en gezin naar Dirksland; A. van Rumpt en gezin naar Herkingen Cor Koert en gezin naar Oude Tonge; L. A. v. d. Vliet en gezin naar SommelBdyk; M. v. d. Vliet en gezin naar Sommelsdyk. OUDE TONGE. Door dhr. G. van Schelven is vergunning gevraagd tot het plaatsen van een 30 P. K. ruwolie-motor met maalstoel en haverpletter in het perceel Molendijk 56. In het perceel B 61, komt een geval van besmettelijke ziekte, Roodvonk, voor. Gedurende de afgeloopen week zyn alhier verscheept: 3786 H.L. aardappelen, 2300 H.L. poters, 464 H.L. uien en 1907 H.L. paardenpeen. Wy brengen in herinnering, dat de arbeiders, die alhier wonen en of werken, hun rentekaarten en renteboekjes moeten inleveren by den Raad van Arbeid te Brielle vóór 12 April 1929. OOLTGENSPLAAT. Mej. T. Waringa te Leeuwarden heeft haar benoeming tot hoofd der Gemeentelijke Bewaarschool alhier aan genomen. Aan den heer R. Kiewiet ie tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als hoofd der Bijzondere School. De heeren Mosselman en Korteweg hebben vergunning gevraagd voor het bou wen van een huis op een terrein bouwland achter de woningen aan den Langeweg. Het eerste leerjaar aan de Openbare School is begonnen met 18 leerlingen. De chauffeur H. van den Doel had het ongeluk toen hy voor een tweetal kinderen uitweek, van den 6 Meter hoogen dijk te rijden, met het gevolg dat de auto eenige malen over den kop sloeg. De auto werd zeer beschadigd, terwijl de chauffeur geen letsel bekwam, dat een wonder mag heeten. Uitslag van de door notaris Akkerman gehouden openbare verpachting van 9 per- ceelen weiland in het Weipoldersche gors, voor den tyd van 3 jaarle perceel, groot 3.27.30 H.A., Joh. Crezee voor f 720,06; 2e perceel, 3 22 45 H.A., P. Crezee voor f 677,15; 3e perceel, 3 26 60 H.A., P. Troost voor f 783,84 4e perceel, 3 27 30 H.A W. Ras voor f 621,87; 5e perceel, 2 40 80 H.A., W. Ras voor f 505,68; 6e perceel, 4 19.10H.A., L J. Beije voor f 796 39 7e perceel, groot 2 75 80 H A., C. de Vos Jzn. voor f 606,76 8e perceel niet verpacht; 9e perceel, groot 3 88 00 H.A., C. Lokers voor f 752,72 Deelden wij mede, dat op Zondag 10 Maart bij den winkelier J. Leydens dief stal met inklimming was gepleegd, heden is het de politie gelukt zooveel gegevens te bemachtigen, dat de vermoedelijke daders H. K. en H. D. konden worden gearresteerd en voor den burgemeester geleid. Eerst ble ven beiden hardnekkig ontkenneD, doch later volgde een volledige bekentenis. Vergadering der Coöperatieve Boeren leenbank. De 26ste jaarvergadering der Boeren leenbank werd gehouden in Hotel Moeiker Aanwezig 154 ledeh. De directeur de heer L. A. Hobbel opende de vergadering met een kort welkomstwoord en zeide, dat in de vorige vergadering een discussie was ontstaan tusschen het bestuur en den heer J. A. van Nieuwenhuijzen over de Statuten. Na een door het bestuur ingesteld onder zoek was gebleken, dat ,de heer Van Nieuwenhuijzen toen gelijk heeft gehad. De heer Van Nieuwenhuijzen dankte het bestuur voor de ridderlijke erkenning van ongelijk gehad te hebben. De verdere leiding der vergadering was in handen van den voorzitter van den Raad van Roezicht, den heer P. van den Heuvel, die aan het welkomstwoord niets meer wenschte toe te voegen. De kassier las de notulen der vorige vergadering welke onder dankzegging voor de uitgebreidheid werden goedge keurd. De Voorzitter deelde daarna mede, dat het bestuur had besloten de rente van spaargelden te verhoogen van 3,75 tot 3,80 per 100 gulden en de rente voor de te nemen voorschotten te verlagen van 5 op 4.8 De kassier las de volgende rekening en balans voor: DE REKENING. Ontvangsten. Inhoud der kas op 31 Dec. vorig jaar14.157,07 Ontvangen spaargelden van de spaarbank Terugbetaalde voorschotten Ontvangen in loopende reke ning van de leden. id. van de Cent. Bank Vast depot Centrale Bank Op de reserve gebrachte winst Ontvangen rente: van voorschotten in loopende rekening van de Centrale Bank jaardeposito C. B. coupons, enz provisie en kosten in loop. rekening Diverse ontvangsten die maar moeilijk te vervangen was. Zijnplaat; G. Helbers en gezin naar Goes; J, 229.954,72 43.293,26 183.758,89 128.294,38 10.000,— 1.807,15 6.723,43 4.964,19 3.554,66 3.453,12 1.407,35 232,42 33,455 Totaal 631.634,095

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5