ERBLADEN verkrijgbaar Aanbesteding Vraagt ons Advertentie-tarief EERSTE BLAD Groote me-Verkoop SCHWEEK- ANBIEDING 5.90 7.25 8.90 6.90 8.50 9.90 15.50 13.75 9.75 tot het boawen van een LANDHUIS met GARAGE en biibehoorende werken te STELLENDAM ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ZATERDAG 30 MAART 1929 11E JAARGANG. - N°. 42 BERICHT. FEU 3 LLETON. De slachtoffers der Wraak. Uit de periode der Lijfstraffelijke rechtspleging. Doorzitten PUROL Voor huis en hof. wngens naar VKAMPU! brengen in deze ïn voor prijs ns Sportpakken ie kleuren met streep- lelne werkjes. Serie I Serie II Serie III ROZEN-PAKKEN tME-AANBIEDING Eng. model ten 4.90 Heeren Costumes ge pantalon in prima cheviots en kamgaren iSIGENS DEMI'S v Die fantasie tinten g^oo 7_C0 5 75 12.50 l(h00 7»00 ITRUIEN •7 jaat 812 jaar 1.30 1.60 1.95 2.25 !,25 2.55 kV op Dinsdag 9 April a.s. Bestek en teekening 5.per post 5.25, restitutie 2.50. J. P. OUDSHOORN Zoon Bouwkundigen 32 Hoofdstraat 188 - Sassenheim. en op innen, aan- ene worden jd van worden BODE onder- tieten aan- Inor, ia, Vest culose. EE zullen mreau te kart a.s. 1EN. zijn onovertrefbaar: fijne kleur j keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station HiiiiuiiiiiiiuiimiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiaiiiiiiiiiii Prijs per kwartaal Losse nummers f L- 0,07s ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Diens (aanvragen f 1(per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Wegens invallende Paseli» dagen zal WOEM8BAG a.s. ons blad Ni ET verschijnen. Week-revue. Binnenland. De Paschen is niet alleen bekend om de Paascheieren, het branden der Paaschvuren, het verschijnen in zoogenaamd Paaschbest, doch is tevens bericht, omdat dan zoo onge veer de schoonmaak een aanvang neemt. Reeds dagen van te voren loopen de kraak heldere huisvrouwen met ware veldheers blikken door het huis, alles inspecteerer.de, iedere ongerechtigheid ontdekkende. Overal wordt natuurlijk ontdekt dat een geduchte schoonmaak dringend gewenscht is. Schuchtere tegenwerpingen worden energiek in de kiem gesmoord en de zegeningen der schoonmaak, glorietijd der zeepsop, wordt gelaten onder gaan. Bezien we de talrijke etalages der chocolade en suikerwinkels, waar bergen van voorraden zijn uitgestald, dan zijn we overtuigd dat na het oppeuzelen hiervan, voor menige maag eveneens de tijd eener geduchte schoonmaak is aangebroken. De extra drukte beperkt zich trouwens niet tot deze branches alleen. Over het geheele land, zoowel op het platteland als in de groote steden, heerscht ectra drukte. Schitterende etalages_ verlokken tot koopen en vooral, in de groote steden wordt het koopen zooveel mogelijk vergemakkelijkt. Het koopen op afbetaling,'hypotheek op inkomen, op ge zondheid, op werkkracht, neemt steeds meer in omvang toe en als we de advertenties van een onzer dagbladen doorlezen, dan komen we tot de ontdekking, dat er voor een rijksdaalder per week is te bekomen een pak, een radio een stofzuiger, plus de zekerheid van financieeleti ondergang. Men kan werkelijk moeilijk meer verlangen voor zoo weinig geld. Werkelijk een koopje' Dat koopjes ook duur kunnen zijn en soms zelfs erg duur, zulks heeft de heer Van Beu- ningen te Rotterdam ondervonden. Het slot van het droeve drama van de Utrechtsche publicaties en van de door den heer Van Beu- ningen gekochte, eveneens vervaischte docu menten, voor het zachte prijsje van twaalf duizend gulden, is een dubbele strop. De heer Van Beuningen betaald twaalf waardevolle roode ruggen voor eenige vodjes vervaischte papieren en onze verhouding tot België heeft een ernstige opstopper gekregen. Juist op het moment, dat zulks tot iederen prijs vermeden diende te worden. En onze Eerste Kamer gingen dan ook reeds terecht stemmen op voor opschorting der onderhandelingen tot na de verkiezingen. Buitenland. Een stille week is het voor Paschen geenzins geweest, al wil dit heelemaal niet zeggen, dat het een gunstige verloop heeft gehad. We zou den ook kunnen spreken van een drukke vlieg- week. Eenige Spaansche vliegeniers hebben een welgeslaagde tocht per vliegmachine naar Zuid-Amerika volbracht en dr. Eckener, de beroemde Duitsche Zeppelinbouwer en be stuurder, heeft een eveneens goedgeslaagde vierdaagsche tocht naar de Middellandsche Zee ondernomen. Deze tochten komen ten gunste van het vliegwezen en de in Amerika plaats gehad hebbende ongelukken, waarbij een drietal machines zijn verongelukt, vormen de groote schaduwkant. Voor het starten van de Zeppelin heeft een kelner nog getracht 0111 als verstoppeling aan boord te komen. De stakkerd heeft pech gehad en zag zijn levenskans, filmcontracten enz., ontgaan. Zijn poging om goedkoop reclame te maken, zijn volkomen mislukt. Een meer bekend landgenoot van dezen teleurgestelden kelner, Dr, Hugenberg, de leider der Duitsche nationalisten, heeft even eens een echec geleden. Dr. Hugenberg heeft zich in een opzienbarend schrijven tot het Amerikaansche volk gericht, zulks met het oog op de onderhandelingen te Parijs. in dit schrijven wijst dr. Hugenberg er op, dat door het deelnemen aan de onderhande lingen tot regeling van de Duitsche oorlogs schulden eenige vooraanstaande mannen uit het Amerikaansche volk in de gelegenheid zijn hun stem te doen hooren bij de beslissing over het gewichtigste vraagstuk van den vrede in Europa, Deze wordt niet bereikt als de ge troffen maatregelen niet getuigen van verstand en rechtvaardigheid, en ook niet als men Duits land de mogelijkheid ontneemt, beschermer der beschaving te blijven. De binnen- en buiten- landsche vijanden beweren nog altijd, dat de rechts georiënteerde kringen, de schuld aan den oorlog dragen. De onjuistheid van deze beschuldiging zal het Amerikaansche volk later wel blijken. De Duitsch-Nationalen, af dus dr. Hugenberg, hadden eerbied voor het streven van Kellogg om door 'n pact te trach ten alle volkeren den oorlog te doen uitbannen. Als zij niettemin in den Rijksdag zich tegen ratificatie hebben verzet, dan geschiedde dit hoofdzakelijk, omdat zij den status quo, ZOO' als deze door het vredesverdrag van Versailles is geschapen, niet kunnen aanvaarden. Dit verdrag berooft Duitschland van zijn souve- reiniteit én beoogt Duitschland te vernederen tot den status van een kolonie der gealli eerden. Hugenberg, die altijd op Wilson geducht heeft gescholden en afgegeven, doet dan een beroep op het zelfbeschikkingsrecht der volkeren, door Wilson bepleit. Hij-ver volgt dan: Zonder buitenlandsche hulp is Duitschland niet in staat de lasten te dragen van de beta lingen, die tot dusver werden verricht. Een feit is het, dat de betaling der Duitsche repa ratieschulden slechts door ieeningen mogelijk was, die aan Duitschland werden verstrekt, en wel hoofdzakelijk door Amerika, in werkelijk] heid zijn het derhalve de Amerikanen, die in oorlogsschattingen betalen, welke aan Duitsch land zijn opgelegd. De Amerikanen zijn hJ dus, die ongetwijfeld te goeder trouw, maar desniettemin inderdaad, het Fransche militarisme financieren en Engeland de mid delen verschaffen, om zijn oorlogsvloot uit te breiden. Zij zijn het ook, die aan het Duitsch Marxisme de middelen verschaffen voor sociale experimenten in het bestuur en bedrijfsleven. Dit is slechts een greep uit het uitvoerige, langdraderige betoog van dr. Hugenberg, dat ten doel moet hebben, de Amerikanen gunstig te stemmen voor vermindering der te betalen oorlogslasten. De geheele Duitsche pers, voor zoover zij niet Duitsch-Nationaal is, veroor deelt dit schrijven zeer scherp, daar deze bladen den brief in strijd achten met het Duitsche belangen. De Duitsche financieele deskundigen te Parijs, die overigens heel goed voor hun taak berekend zijn en geenszins de hulp van Hugen berg noodig hebben, zullen inderdaad geen steun van een dergelijk geschrijf ondervinden. Terwijl we dit overzicht schrijven, schijnen de onderhandelingen te Parijs in een critiek stadium te zijn gekomen. Volgens de berichten is het door de Duitschers aangebodene voor de geallieerden te laag geacht. Onderling zijn de vroegere geallieerden het lang niet eens en hiervan trachten de Duitschers natuurlijk handig partij te trekken. Alles wat afgedongen wordt beteekent winst voor de Duitschers. In ons vorig overzicht hebben we eenige bijzonderheden gegeven over de grootsche plannen van Lloyd George, de leider der Engel- sche liberalen, betreffende de bestrijding der werkeloosheid, Dit zeer aantrekkelijk plan, ook al schijnt de uitvoering nagenoeg onmogelijk, blijkt toch reeds uitwerking te hebben gehad. Geef de massa hoop en als is ze nog zoo onwaar schijnlijk, ze klampt er zich als een drenkeling aan een stroohalm, aan vast. Na de publica tie van het zoogenaamde Paaschei van Lloyd George, zijn er in vijf districten tusschentijdsch verkiezingen gehouden en de uitslagen hier van zijn voor de liberalen inderdaad schitte rend. Welk een verschuiving er in deze distric ten heeft plaats gehad, blijkt wel het beste uit de totaalcijfers der in 1924 en nu uitgebrachte stemmen der verschillende partijen. In 1924 behaalden in de vijf districten, waar nu tus- schentijdsche verkiezingen zijn gehouden, de conservatieven 72.500 labour 28.700 en liberalen 28.700 stemmen. De gehouden tus- schentijdsche verkiezeingen geven als resultaat dat de conservatieven ruim 47.000 labour 37.600 en lieberalen ruim 39.000 stemmen be haalden. Deze uitslagen liggen de conserva tieven wel een weinig zwaar op de maag. Ze voelen nattighéid en de moed zakt hen nu al in de schoenen. Natuurlijk doen zoowel labour als liberalen erg verheugd. Ieder is van de a.s. overwinning overtuigd, doet ten minste alsof. Een nadeel voor de conservatieven is onge- teijfeld het feit, dat de tot heden plaats gehad hebbende tusschentijdsche verkiezingen in de meeste gevallen verlies hebben gebracht, het geen uit deprimeerend werkt, terwijl juist de liberalen en labour gesterkt worden door de behaalde winst. Over de voorloopige broed- resultaten van zijn wonder-Paaschei kan Lloyd George tevreden zijn. (UIT HET DUITSCH.) 5) „Ik ben nooit zijn vriendin geweest," verklaarde mevrouw von Passau. „Die visite zal ik hem niet weigeren en ik ben ook geenszins bevreesd hem te ontvangen. Was er nog niet iemand bij het gezelschap, wiens tegenwoordigheid mij een ver rassing had kunnen bereiden?" Een straal van vreugde vloog over Felicia's gelaat en zij antwoordde haastig: „Een oude ken nis, mama. Herinnert u zich Eduard nog? Eduard von Rohl, wiens moeder den rijken Dornberg huwde?" „Waarom zou ik mij hem niet herinneren? Toen hij met Rudenzi mijn venster voorbijging, her kende ik hem dadelijk." „Dat is sterk! Mij schijnt hij toe zoo veranderd te zijn, dat ik er langen tijd aan twijfelde of hij het werkelijk was. Zijn oude scherts en kwink slagen overtuigden mij, dat ik mij niet vergistte." „Het is te wenschen dat zijn lichaamlijke ver andering zich ook tot zijn hart zal uitstrekken, dat van lichtzinnigheid en eigenliefde vol was." „O, mama!" riep Felicia uit en een mengeling van toorn en verontwaardiging zette den ernstigen toon, waarop zij het oordeel van haar moeder trachtte te weerleggen, klem bij. „Eduard kan eenigszins los zijn, maar u schildert hem te zwart af. Hij is goed en beminnenswaardig: vroeger was hij hier een dagelijksche gast. „Daar kan ik weinig tegen inbrengen, maar toch is het mij steeds een raadsel gebleven, waarom je vader ten opzichte van de ongekende lichtzinnig heid van dien knaap, zoo verschoonend handelde. Ik kan wel geen bewijzen aanvoeren, maar ik houd Eduard von Rohl voor een jonge man, die tot alles in staat is, die door zijn lichtzinnigheid een misdaad zou kunnen begaan." „Mama zijn hart is goed werkelijk zijn hart is goed!" riep Felicia uit. „Maar kind, dat zegt weinig! Een goed hart zonder karakter en grondbeginselen kan met geen goed gevolg den strijd tegen de hartstochten vol houden." Getroffen staarde Felicia haar moeder aan. Zij moest de waarheid dezer bewering erkennen. „Eduard scheen mij juist heden zoo goed toe," sprak zij halfluid, „hij schetste mij zoo levendig zijn lotgevallen, stelde de goedheid van zijn zaligen stiefvader in zulk een helder daglicht, dat ik ont roerd werd." „Ik ken zijn talent in dat opzicht. Hij spot terwijl hij prijst." „Bedenk toch mama dat wijlen de heer Dornberg hem gelijk zijn eigen zoon Arnold heeft opgevoed op dezelfde wijze nog twee kinderen, de achter blijvende weezen van een zijner beambten, die zijn ijver voor de zaak met den dood moest be- koopen. Die vier kinderen zijn na het plotseling overlijden van elkander gescheiden en sedert dien tijd schijnt het ongeluk hen te achtervolgen." „Het ongeluk?" vroeg mevrouw von Passau verwonderd. INGEZONDEN MEDEDEELING. Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. Dr. Hugenberg spreekt in zijn brieven aan het Amerikaansche volk van Duitschland als beschermer der beschaving. Dit is niet bepaald erg bescheiden, iets wat trouwens niemand van dr. Hugenberg verwacht, doch dat er aan de politieke beschaving van Duitschland ook nog al een en ander hapert, komt steeds duidelijk- ker aan het licht. Over het wanhopig geschar rel der mislukte onderhandelingen wat coalitie vorming betreft zullen we zwijgen. Te eeniger tijd en waarschijnlijk zeer spoedig, zullen deze onderhandelingen nogmaals wel worden het- vat, omdat een andere uitweg eenvoudig ont breekt. De Pruisische minister van binnenlandsche zaken, Crzesinki is beu van het toenemend politieke banditisme en heeft zich gewend tot de pers en alle politieke leiders, met het drin gen verzoek, op hun aanhangers in matigen zin, invloed uit te oefenen. De minister constateert in zijn verzoek, dat de door de grondwet ge waarborgde vrijheid van vereeniging en ver gadering en het recht van vrije meeningsuiting in stijgende mate worden misbruikt. De minis ter somt een heele reeks van klachten op en dreigt met strengere bestraffing, indien zijn oproep geen gevolg vindt. Politieke verdraag zaamheid is sinds lang uitverkocht, ist nicht mehr da, en de genoeglijke knokpartijen zullen wel niet door deze waarschuwing worden afgeschaft. Zoo langzamerhand begint het hier en daar op een soort sport te gelijken, althans de liefhebberij er voor is groot. Als dit nu ook beschaving moet heeten, dan zijn tegen woordig heel wat Afrikaner inboorlingen hyper-beschaafd. Een der groote figuren uit den oorlog, maarschalk Foch, destijds opperbevelhebber der geallieerde legers, is dezer dagen op staats kosten te Parijs grafwaarts gedragen. Het is een indrukwekkende plechtigheid geworden, waarbij tienduizenden zich verdrongen, om ook een blik te kunnen werpen op de plechtige, droevige gebeurtenis. De drukte en het gedrang was zelfs zoo groot, dat de politie niet bij machte was de regeling in handen te houden. Eenige tientallen liepen verwondingen op, terwijl zelfs een man door het geweldige ge drang werd doodgedrukt. Behalve de vroegere geallieerden, waren dertien buitenlandsche staten vertegenwoordigd. Primo de Rivera, heeft behoefte aan zijn Paascheitjes, want volgens zijn eigen verkla ring voelt hij zich lichaamlijk niet in staat om het land en den koning te verzoeken om een hernieuwing van het in hem gestelde vertrouwe voor een tijdvak van vijf jaar. Daarom, aldus Primo, wensch ik de voorbereidende maat regelen voor mijn uittreding uit de regeering te bespoedigen, daar het voor het land buiten gewoon ernstig zou zijn, als ik mijn opvolging in het onzekere zou laten. Deze verklaring van den dictator bevestigt dus volkomen, dat de toestand aldaar zeer gevaarlijk en gespannen geworden was. Ook in het kleine vorstendom Monaco heerscht ernstige ontvredenheid. Een demon stratie van ontevredenen zijn zelfs in botsing gekomen met de paleiswacht van prins Louis, vorst van Monaco, die in den regel te Parijs verblijft. Een deputatie der ontevredenen is door den vorst ontvangen. Tegenover deze deputatie nam de prins Louis een zeer tege moetkomende houding aan. Verschillende be loften, o.a. verkiezingen voor Juli, werden ge daan. Dit heeft gunstig gewerkt, doch nadien werd de toestand weer dreigend, aangezien de gedane beloeften werden ingetrokken. Vanuit China komen eveneens weer ongun stige berichten binnen. De communisten leggen hier groote activiteit aan den dag. Er hebben reeds weer verschillende gevechten plaats ge had. Er worden krachtige pogingen gedaan „Eduard zal morgen de bijzonderheden, daarop betrekking hebbende, mededeelen," antwoordde Felicia. „Uit zijn vluchtig verhaal begreep ik zoo veel dat Dornberg's pleegkinderen met den uiter sten wil van hun vader niet tevreden zijn, omdat zij daardoor ten eenenmale aan de willekeur van Arnold onderworpen zijn. Arthur en Jenny Geiser- heim hadden gedacht vorstelijk bedeeld te zullen worden, omdat hun vader zijn leven in de zaak verloren had en Eduard bekende lachend dat hij evenzeer gehoopt had een erfenis te krijgen, omdat hij zijn moeder toestond mevrouw Dornberg te worden. Van dat alles is niets gebeurd. Arthur heeft het in zijn macht hen mild of gierig te be handelen." „Ik vind zulks door de verhouding volkomen gerechtvaardigd," sprak mevrouw von Passau, zich oprichtende. „Eduard schijnt er zelf ook zoo over te denken. Hij verhaalde mij dat Arthur met veel misbaar het huis verlaten had om zich, naar den houtvester van Dornberg, zijn bloedverwant te begeven. „Mijn heer Arthur wil zich door Arnold niet laten onder houden!" zei hij lachende. „Geloof mij, mama, het is veeleer zijn manier van spreken, die hem lichtzinnig maakt, dan zijn handelwijze." Mevrouw von Passau glimlachte bij deze ver ontschuldigingen. „IJdelheid is altijd de uit drukking van een bedorven hart," antwoordde zij. „En dat de jonge von Rohl een lieveling van majoor Rudenzi is strekt hem in mijn oogen geenszins tot aanbeveling. Ik heb een samenkomst met deze heeren vermeden ik zou nu nog een toenadering beletten, doch ik wil niemand zonder onderzoek veroordeelen. Weinige minuten zullen voldoende zijn om mijn vroegere opinie over deze meerdere chaos te voorkomen. De verhouding tusschen Nanking en Haukau is zeer gespan nen. De Paascheieren worden daar zeker niet in vrede opgepeuzeld. heeren te bevestigen of te vernietigen en dan hoop ik Felicia, dat je mijn meening zult eerbiedigen." „Zeker, mama," antwoordde de aangesprokene kalm. IV. Den volgenden morgen had nauwelijks het uur geslagen, dat door de beau monde tot het afleggen van bezoeken bestemd is, toen de heer Eduard von Rohl met de zorgelooze losheid van een be zoeker, die de stijve ceremoniën weinig eer aan doet, door de straat liep en zich naar het huis van mevrouw von Passau begaf. Hij vond de beide dames gereed om hem te ont vangen en mocht zijn vroolijke begroeting ook niet aan al de regelen der welvoeglijkheid beantwoor den, mevrouw von Passau liet zich overhalen om de oude kennismaking te hernieuwen. „Majoor Rudenzi is immers nog niet hier?" vroeg hij met gehuichelde verwondering. TDat ver wonderd mij. Hij brandde van verlangen om u in uw onveranderlijke schoonheid te mogen be wonderen. Uit eiken anderen mond zou deze uitroep als een zeer ongepaste dubbelzinnigheid opgenomen zijn. De toon, de houding en gebaren van Eduard, maakte haar intusschen tot zoo'n potsierlijke vlei erij dat de aangesprokene zelf een lach niet kon onderdrukken. „Je bent onverbeterlijk, Eduard," sprak ze haastig. „Moet je dan weer als een eerste grappen maker in huis komen vallen?" „Het zou jammer zijn, indien ik mij beteren wilde," gaf hij ten antwoord. „De wereld zou dan een aardig origineel verliezen." „Laten wij daarover niet in een nutteloos woor- (Adv Eind Maart in den Tuin. Aanleggen van nieuwe aardbeibedden. Het aanleggen van nieuwe aardbeienbedden kan nu plaats hebben. Hebben we jonge planten, welke in den vorigen nazomer tijdelijk op een plantenbed werden geplaatst, dan worden deze opgenomen en naar hun definietieve bestem ming overgebracht. Moeten de jonge plantjes nog van elders worden betrokken, dan mag er met het bestellen wel wat haast worden be tracht. Ik zal hier niet ingaan op groot kui tuur zooals te Beverwijk en meerdere plaatsen doch mij uitsluitend bepalen tot eenige raad gevingen van hen, die voor eigen gebruik of liefhebberij een bedje met aardbeien willen beplanten. Wenschen we een bed aan te leggen van 3 rijen, dan nemen we als breedte voor het bed 1,25 M. De ruimte tusschen de rijen bedraagt dan ongeveer 40 c.M. Grootere breedte der beden is niet aan te raden, aangezien zulks dan moeilijkheden oplevert bij het plukken der vruchten. Bij het planten moeten de wortels behoorlijk in het gemaakte plantgat worden uitgespreid. Flinke, gezonde aardbeiplanten krijgen in korten tijd een vrij grooten omvang en daarom is het af te raden, meerdere planten bijeen in hetzelfde plantgat te plaatsen. Wenschen we de aanvankelijk open ruimte tusschen de rijen ook nog te benutten, dan ieenen zich pootuien en kropslaplanten daar uitstekend voor. We slaan dan twee vliegen in één klap. Nu de lente zoo gunstig inzet, op verschil lende plaatsen is eindelijk ook een verkwikkend regenbuitje gevallen, gaan we voort met het geen in de afgeloopen maand nog niet is vol bracht. Een weinig voorzichtigheid blijft even wel geboden, vooral in het begin van April. Het zou ons anders wel eens onaangenaam aan Maartsclie buien kunnen herinneren. Met het zaaien van verschillende zaden moet hierbij terdege rekening worden gehouden. Voor opvolging en om steeds versche groen ten te hebben, zaaien we radijs, spinazie, snijsla en meerdere. Pas in het laatst van April kan een deel der snij- en spercieboonen worden geriskeerd, doch voor de hoofdoogst, wachten we tot Mei. Hetzelfde geldt voor de bieten Te vroeg gezaaide boonen staan bloot aan liet gevaar van nachtvorsten en vroege bieten schieten spoedig door. Wat de koolsoorten betreffen, stellen we het zaaien van roode, witte en gele kool niet langer uit. Spruit- en boerenkool, die meer als nage- was worden gebruikt, vragen nog geen haast. Beschikken we over koud glas, dan zaaien we tevens augurken en komkommers, alsmede wat snij- en spercieboonen. Hebben we reeds vroeger gezaaide wortelen of bloemkool onder glas staan, dan nemen we bij een gunstig regenbuitje het glas af. den geschil vallen. Zeg het mij liever hoe je moeder het maakt gaat het goed?" „Uitstekend, maar in groote bezorgdheid," ant woordde Eduard een verstrooiden blik op de schil derijen werpende, welke boven den divan hingen. „Waarover is zij dan bezorgd?" „Het is een ellendige geschiedenis! Mijn stief broeder Arnold Dornberg heeft zich sedert eenige dagen verborgen gehouden en daar mama hem meer liefheeft dan mij, ris zij zeer ongerust over zijn heimelijk vertrek." Nu was de toon waarop hij sprak, eenigszins veranderd. „U heeft beloofd een verhaal van deze huiselijke tooneeien te leveren," bracht Felicia in het midden. „Het is een treurige en tevens komische ge schiedenis," beweerde Eduard. „Natuurlijk speel ik daarin een vreeselijke rol, maar ik heb op dit oogenblik nog geen berouw ovër hetgeen ik ge daan heb." „Dat woord berouw schijnt in je zedeleer niet voor te komen," merkte mevrouw von Passau schertsend op. „U vergist u, genadige vrouw! Ik haat het be rouw; meestal is het slechts een wrange vrucht van vergiftigden bloei." Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1