de AK >EUREfi v >oc-r pep pono ONZE EILANDEN TWtëBDK BLAD ■I-DAMES"!" +DE SALAMANDER J. art No. 34 2 Maart 1929 Kipstraat 59. Rotterdam Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. VERKOOPINGEN. Predikbeurten. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 MAART 192 9. 5 >en Gewetensgeld. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist is ontvangen wegens ach terstallige belasting en gewetensgeld by den Inspecteur der directe belastingen te Helle- voetsluis de volgende bedragen: f 2200,— f 3000,-; f 650,-; f 700,-; f 1600,-, bij den Ontvanger dier middelen te Hellevoet- sluis f 422,80; by dien te Brielle f 120,- en f 400,— bij dien te Heen vliet f400,- en by dien te Middelharnis f 400,—. DE TRAMBOOT OP GOEREE EN OVERFLAKKËE. Assistentie van een jjsbreker gevraagd. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den mi nister van waterstaat gevraagd: 1*. Heeft het de aandacht van den minis ter getrokken, dat de vaart op het eiland Goeree en Overfiakkee met de tramboot nog afgezien van het isolement, nu in plaats van 5 vaarten nog slechts één vaartbeurt per dag plaats vindt, welke ongeveer vyf uur duurt volgens het oordeel van deskundigen groot gevaar oplevert? 2*. Is de minister bereid, ten einde te ver wachten rampen te voorkomen, te bevor deren, dat onmiddeliyk een ysbreker ter be schikking wordt gesteld om de tramboot te assisteeren? Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid Alleesa 3»Ij ona Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke af beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Convert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacbf U voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de lange baan geschoven te worden WIJ zlfn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant MIDDELHARNIS. De correspondent van de Dordtsche leeszaal verzoekt ons mede te deelen, dat weer als voorheen boeken kun nen worden geruild in de voormalige lees zaal, 's Maandagsavonds van 7-9 uur- - Dinsdag viel W.Dykers met het schaat- de geest. Onmiddellijk werd geneeskundige senryden op „de Vlieger" zoodanig op het hulp ingeroepen. Behalve verbranding van de dat hy een poosje bewusteloos bleef lig- keelholte zal zij geen ernstige gevolgen van constateeren. Sempre moet steeds tobben om het ledental eenigermate op peil te houden. Wat toch is hiervan de reden. Jongeren, sluit U aan bij Sempre, helpt Uw muziekkorps met Uw eigen kracht groot maken. Het is werkelijk beschamend op de concoursen zoo uit te komen van twee groote gemeenten. Meldt U daarom aan als lid hij een der be stuursleden. Centrale Veiling voor Goeree Overfiakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 26 Februari 1929. Savoye kool 16,70 per 100 stuks. Stekuien 0,90 tot 3,70 per 100 K G. Honing 0,90 per pot. Boter 1,03 tot 1,26 per pond. SOMMELSDIJK. Door het Burgeriyk Arm bestuur en Weeshuis werd wederom in ver band met den strengen winter aan ver scheidene personen extra bedeeling in geld uitgedeeld. Door den Raad dezer gemeente is eervol ontslag verleend aan den Heer J L. A Thiel- man als Hoofd der Openbare Lagere School alhier. By den Correspondent der Arbeidsbe middeling dezer gemeente stonden de vorige week gemiddeld 27 werklooze landarbeiders ingeschreven. De predikbeurt van Ds. C. Brinkerink op Zondag 3 Maart a.s. zal wegens ysgang niet doorgaan. DIRKSLAND. De vereeniging Ziekenhuis- verpleging houdt a.s. Maandagavond te 7 uur haar Algemeene ledenvergadering in het koor der kerk. Voor de agenda zie men de adver tentie in dit nummer der courant, Een 80-tal werkloozen zonden j.l. Don derdag een deputatie van 3 personen naar het gemeentehuis om van gemeentewege een werkeioozenuitkeering of werk te krijgen. Reeds 's middags werden allen te werk ge steld. Zij zullen voor deze week 7,50 ont vangen en voor de volgende week werd het loon bepaald op 2,25 per De weduwe C. S. dronk j.l. Woensdag avond bij vergissing uit een flesch met vllegen- Woning wijkzuster Onvoorzien 543,48 126,80 Totaal3.939,08 gen. Hij liep daarby nog een bloedende hoofd wond op, waarom geneeskundige hulp nood- zakeiyk was. Gedurende de week van 18 t/m 23 Februari 1929 hebben zich by den Corres pondent der Arbeidsbeldsbemiddeling 103 werkloozen aangemeld. Dat de brandstoffenschaarschte op ons eiland niet gering is, biy kt wel hieruit, dat aan de Gasfabriek groote partyen cokes wor den afgehaald Ook zyn door den Kolenbond aan verschillende corporaties partijen stuk kolen verkocht. Door de beide Landarbeiders-opgani- naties is op 27 Februari een conferentie aan gevraagd met burgemeester L J. den Hol lander, tot bespreking over steun aan de werkloozeD, welke een bevredigend verloop heeft gehad. Dinsdagmiddag reed de Heer D. Haa- gens met zyn auto van Herkingen naar Me lissant. Naby Melissant gekomen raakte hy, vermoedeiyk door een rukwind, zyn stuur kwijt en reed regelrecht naar den berm van den dyk. De wagen kantelde nog een paar maal, waardoor het geheele carroserie ver nield werd, alsmede een wiel en een paar spatborden. De Heer Haagens kwam er zon der persooniyk letsel af. Door het inslaan van de voorruit wist by zich uit zyn benar de positie te helpen. Door H J. Campfens is het rammelende en krakende vehikel naar Middelharnis vervoerd waar wij gelegenheid hadden het te aanschouwen. Veel meer deu- geiyks van den bovenbouw als knoppen en sloten is er niet overgeschoten. Naar wy ver nemen is de heer Haagens tegen dergelyke schade verzekerd. SEMPRE CRESCENDO. Donderdagavond gaf ons aloude Sempre weer haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van Hotel Meijer. Waren ze in vorige jaren een goed bezette zaal gewoon, ditmaal heeft Middelharnis en Sommelsdijk haar muziek corps de sympathie laten blijken door een zeer matige opkomst. De heer Verbrugge opende dezen avond en na een opwekking aan de jongelui om lid te worden gaf hij de leiding over aan den direc teur den heer Bergmar,. Het programma werd vlot achtereen afgewerkt, de gewone nummers van Sepmre werden afgewisseld door enkele solo's o.a. door de heeren Verbrugge, Blok en Berg. De begeleiding met piano geschiedde door mej. Kolfi. De muziek technisch te gaan bespreken mag men van ons niet verwachten, dat laten we gaarne over aan hen die daarvan meer begrip hebben. Wel weten we dat alle aanwezigen met genoegen het uitgevoerde hebben aangehoord. De heer Verbrugge sloot dezen avond, Mej. Kolff werd nog een bou quet tulpen aangeboden voor haar uit stekende en welwillende medewerking. Een dansje besloot dezen avond. haar onvoorzichtigheid ondervinden. Algemeene ledenvergadering van „Het Groene Kruis" op Maandag 25 Febr. in het koor der Ned. Herv. Kerk. De Voorzitter Notaris van der Sluijs, opent de vergadering en spreekt zijn waardeering uit over het groot aantal leden (168) dat aan den oproep om op deze verg. te komen, gehoor heeft gegeven. Van Ds. v. d. Wal was bericht van verhindering ingekomen. De waarnemende Secr., Burgemeester Vis- scher, leest de Notulen der vorige Aigem. Verg. voor welke onveranderd werden goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den Secr. memoreeren we het volgende: De vereeniging sloot zich aan bij de Zuid-Holl. vereeniging. Zuster van IJzelendoorn heeft wegens gezond heidsredenen per Maart 1928 ontslag aange vraagd en verkregen met dank voor hetgeen zij als wijkverpleegster heeft gepresteerd. Op 15 Mei d.a.v. werd zuster Bos in hare plaats benoemd. De verplegingsartikelen werden 163 maal gebruikt. Afgelegd werden 4693 bezoeken. De medici werden 12 maal geassisteerd, terwijl ook 2 ziekentransporten werden begeleid. Bij particulieren werd 20 maal verpleegd en 1 keer eerste hulp bij een ongeluk verleend. De laatste diensten bij overledenen werden 17 keer ver richt. Het vereenigingsjaar begon met 728 leden en eindigde met 754. Aangeschaft wer den 6 ondersteken, 3 borstpompen, 1 matras, 2 weegschalen, hospitaaldoek, 1 ciosetstoel en 7 urinalen. Aan versterkende middelen werd 10,44 uitgegeven. Van de tuberculosebestrijding vermelden we: dat 8 patiënten zijn verpleegd en 5 gezin nen onder controle staan. Van de 5 ligtenten werd door 6 patiënten gebruik gemaakt. 101 bezoeken werden afgelegd De heer de Graaf had wegens vertrek, zijn functie als Secretaris moeten neerleggen. Het verslag werd onder applaus goed gekeurd, waarna de Voorz. nog enkele waar- deerende woorden wijdde aan den vertrokken Secr,, den heer C. de Graaf. Bij monde van den heer Jb. Buth bracht de contröle-comm. verslag uit over haar onder zoek naar de rekening en bescheiden van den penningmeester en dankte daarbij den pen ningmeester voor zijn hulp aan hen bij de con trole verleend. De penningmeester, de heer Touw, leest de volgende rekening voor, waarbij hij de ge legenheid waarnam enkele posten toe te lich ten. Ontvangsten. Batig saldo 1927 1.507,71 Contributie1.495,50 Subsidies2.095,75 Rente kasgeld48,45 Tarief hulp125,50 Netto opbrengst Emmabloem 54, Huur woning wijkzuster 100,— Buitengewoon750,75 Bij het binnentreden van de zaal viel het ons op dat de bezetting van ons uitstekend muziekcorps toch eigenlijk zoo treurig gering is. Wij vernamen van een dér bestuursleden dat er thans slechts 23 leden zijn. Dit toch is een poover cijfer voor twee gemeenten met een omvang als Middelharnis en Sommelsdijk heeft. Hoe gemakkelijk zou dat getal toch eigenlijk niet twee maal verdubbeld kunnen zijn. Iedereen voelt veel voor ons Sempre, behalve de jongelui zou men haast moeten Totaal6.111,66 Uitgaven. Salaris wijkzuster 1.600,09 Salaris Bode Verpl. artikelen Drukw. en adm Versterkende middelen Reiskosten Consultatiebureau Verpleegk. Sanatorium Premies en Contributies Vergaderingen 54,20 484,19 43,78 10.44 50.45 740,75 243,85 41,05 Batig saldo 2.172,58. Het verslag werd goedgekeurd onder dank zegging aan den penningmeester, die op zoo'n uitnemende wijze zijn arbeid verricht en waar aan zooveel vrije tijd moet worden opgeofferd. De Voorz. deelt mede, dat de Burgemeester na het vertrek van De Graaf de .taak van Secretaris heeft waargenomen, waarvoor hij den dank verdient van de verg. De heer A. Knöps J.Gz. is door het bestuur benoemd als Secretaris en deze heeft deze functie aan vaard. Hierna leest de penningm. de begrootjng voor, die in Ontv. en Uitg. sluit met een bedrag van ƒ5681,65}. Hierna kwam aan de orde de post „Salaris" wijkverpleegster, die op de begrooting voor komt 2175,— terwijl de rekening een be drag te zien geeft van 1600, De Voorz. zegt, dat het bestuur in zijn ge heel meent, dat het salaris der zuster veel te laag is in verhouding tot de andere plaatsen op Flakkee. De zuster werkt tot zeer groote tevredenheid van het bestuur en leden en dat moet ook tot uitdrukking komen in het salaris. Door de leeftijd van de zuster zou de premie voor verzekering tegen ouderdom te hoog zijn en daarom is het beter de zuster daar zelf voor te laten zorgen, hetgeen evenwel bij haar tegenwoordig salaris niet mogelijk zou zijn. Het bestuur stelt daarom voor, haar salaris te bepalen op 2100,of 1800,-f vrij woning. De financiën der vereeniging laten het zeer goed toe met dat voorstel te komen en zij stelt zich voor dit salaris ook te geven bij een nieuw te benoemen zuster, omdat de keuze uit de sollicitanten dan gemakkelijker zal zijn .Het salaris geldt als maximum. Nadat enkele leden eenige vragen stellen en opmerkingen maken, waarop de Voorz. tot tevredenheid antwoordt, wordt het salaris be paald op ƒ2100, Hierna wordt de begrooting met algem. st. aangenomen, evenals de begrooting der T. B. C.-bestrijding 1597,12 in Ontv. en Uitg. Tot leden der Contrölecomm. over 1929 worden beneoemd de heeren C. Zoeteman, L. v. d. Wekke Azn. en A. C. v. Nieuwen- huizen. Tot plaatsverv. J. v. Gangelen, L. Brooshoofd en A. W. Knöps. Het bestuur stelt voor 300,af te lossen op de hypotheek der woning en 20 aandeelen 10,uit te loten. Aangenomen. De vol gende nummers worden uitgeloot: 14,102,182, 43, 23, 110, 158, 145, 42, 98, 159, 143, 57, 46, 189, 107, 75, 191, 29 en 105. Hierna vraagt de heer J. Rooij het woord, waarbij hij uiteenzet het tijdroovend werk van het schrijven der oproepingskaarten. Hij meent dat die oproep evengoed kan geschieden bij publicatie in de Advert.-bode en de plaatse lijke bladen. Hij doet daartoe een voorstel. Het voorstel wordt door het bestuur overgenomen en door de verg. aangenomen. (Dit besluit geldt reeds voor de eerstvolgenden oproep voor de vergadering der vereeniging voor Ziekenhuisverpleging). In de vacature De Graaf wordt met groote meerderheid ,na een tweede vrije stemming, gekozen de heer Rotter, hoofd der Bijz. schooi. De periodiek aftredende heeren P. de Groot, P. Sluij en de Voorz. worden bij zitten en op staan herkozen. De heer Rooij neemt deze gelegenheid te baat om den Voorzitter te huldigen in zijn functie als zoodanig. Toen deze n.l. Voorzitter werd was deze taak niet zoo gemakkelijk, maar hij wist altijd de juiste woorden te kiezen om de verg. in den goeden toon te houden. Het behoeft daarom in een verg. niet altijd vrede te zijn en het is zelfs noodig, dat er eens een enkele keer een onweersbui overkomt, die in de natuur immers ook dikwijls de atmosfeer kalmer en frisscher doet worden. Thans is echter de lucht in onze vereeniging steeds zonder een wolkje, hetgeen niet weinig te danken is aan onzen uitnemenden voorzitter. De Voorzitter dankt den heer Rooij voor zijn vriendelijke woorden, hoopt nog lang de teugels in handen te houden en de vereeniging in goede banen te leiden. De verg. onderstreept een en ander met een hartelijk applaus. Daar niemand der leden meer het woord verlangt sluit de voorzitter de vergadering. STELLENDAM. De extra-collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de Diaconie om de kosten te dekken voor de uitdeeling van warme spijzen aan behoeftigen, heeft opge bracht 105,- De visscher C. v. O., die zich door middel van een ladder naar den zolder wilde bgeven viel, door het uitglijden van de ladder, naar beneden, en kwam met het hoofd op een emmer terecht, waardoor hij een gapende wond in het hoofd opliep en een bovendien een lichte hersenschudding, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Door J. Brinkman alhier is een zwaan gevangen, die een vlucht had van bijna 2 M. Dinsdag en Woensdagmorgen heeft een der booten van de R.T.M. getracht de haven van Stellendam te bereiken. Daartoe moest ongeveer 500 M. ijs worden opgebroken be neden de haven. Daar dit niet gebeurde, moest onverrichter zake naar Hellevoetsluis worden teruggekeerd, De kantoorhouder F. v. d. Vlugt alhier, zal na 30-jarigen diensttijd met 1 Mei a.s. den dienst met pensioen verlaten. GOEDEREEDE. Ledenvergadering van de afdeeling Goedereede van de Zuid-Holl. derdag 21 Febr. 1929 des avonds 7 uur In „de Gouden Leeuw" te Goedereede. Tegenwoordig 47 leden en alle Bestuurs leden. Voorzitter Dr. Zubli. De Voorzitter opent de Vergadering met een toepasselijk welkom, waarna de Secretaris de notulen der voorgaande algemeene vergadering voorleest, die onveranderd worden goedge keurd. Hierna leest de Secretaris het jaarverslag over 1928 voor. De Voorzitter brengt dank aan den Secre taris voor het uitgebreid en uitstekend verslag en voegt hier nog aan toe de wenschelijkheid om meer vrijwillige bijdragen voor het wijk- verplegingswerk en vooral voor het uitzenden van kinderpatienten naar Kolonieoorden. Moge er op 't oogenblik 2 patientjes zijn uitgezonden een ander vijf of zestal hebben dat evenzeer noodig, doch gebrek aan de noodige middelen belet ons daaraan gevolg te geven. Aan de orde is thans het doen der Rekening en Verantwoording 1928. De Heeren Timmer, C. J. Lodder en F. Luime daartoe door. het Bestuur uitgenoodigd hebben de rekening voor den aanvang der Vergadering onderzocht en adviseeren bij monde van den Heer Timmer tot goedkeuring. Het blijkt na de voorlezing dat de ontvangsten bedroegen 3604,801, de uitgaven bedroegen 1946,34, sluitende" dus met een saldo van 1658,46}, Hierna wordt de begrooting over 1929 voorgedragen, in ontvang en uitgaaf op 4328,46}, welke be grooting wordt goedgekeurd. Verder is aan de orde, het verkiezen van twee Bestuursleden wegens de periodieke af treding van de Heeren de Clercq Zubli en J. Kleijn. Beiden worden met een overgroote meerderheid herkozen en nemen de benoeming aan. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken besproken van mnder belang, waarna de Ver gadering werd gesloten. NIEDWE TONGE. Uitslag van de open bare vrijwillige verkooping in het Café van ■ien Heer P. M. Schippers. Drie perceelen Tuinland ten verzoeke van de kinderen Van den Tol alhier. Perceel I ingezet door Joh. Wittekoek op f 395, Aangeloopen. Perceel II ingezet door Adr. Holleman op 320, Aangeloopen. Perceel III ingezet door Jan van Eek op 355,—.Gemynd door C. de Gast op 360,—. Combinatie der perceelen staande op 1070, Gemynd door Adr. Holleman op 1100,- Door de strenge koude zyn bij tal van landbouwers, die geen gebruik wenschten te maken van de aardappelbewaarplaats, de pootaardappelen bevroren. Woensdagavond 27 dezer zyn tot Notabel in de Ned. Herv. Gemeente alhier resp. herkozen de Heeren S. de Geus, Adr. Kom en T Verolme. De Heer G. Bakker alhier had het geluk dezer dagen een Zwaan te vangen, die een vlucht had van 2 10 M., wegende 19 pond. OOLTGENSPLAAT. De heer Jan Beyer had zyn hand verwond en bemerkte later dat deze begon op te zetten. De geneesheer constateerde bloedvergiftiging. Hedenmiddag komt de gemeenteraad in een spoedvergadering bijeen. Aan de orde komt een voorstel tot vaststelling van een steunregeling voor de werklooze landarbei ders en een voorstel tot het verbouwen van het doktershuis voor het inrichten van een wachtkamer. In de maand Februari zyn uit de ge meente vertrokken: Johannis Donkersloot, naar Rotterdam, Pannekoekstraat 42; Klaas Doornbosch, naar Groningen, Van Sysen- straat 18a. DEN BOMMEL. Gedurende de maand Februari j.l. viel hier 2 9 m.M neerslag, tegen 36.1 m.M. over dezelfde maand van bet vorige jaar. In deze gemeente hebben zich gevestigd: A. Jongeling van Rotterdam, J. C Pollemans van Oude Tonge, J.van Bree en Echtgenoote van Middelharnis, J. L. van Zanten van Kruiningen, M. Vergers van Vlissingen, J Klink van Rotterdam, W. Driesse en gezin van Melissant. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot Bestuursleden der vereeniging „Steun by Ziekenhuisverpleging" zyn herbenoemd de Heeren F. Nieborg en J. Broer. Uitslag der verkooping van de Lande- ryen van den Heer M. de Boer te Middel harnis: Perceel I, ingezet door T. Mulder alhier, voor 2833, aangeloopen. Perceel II, ingezet door D. Saarloos alhier, voor 4403. aangeloopen. Perceel III, ingezet door J. Mastenbroek te Middelharnis, voor 3829, aangeloopen. Perceel IV, ingezet door J. Mastenbroek te Middelharnis, voor 3475, aangeloopen. Perceel V, ingezet door G. v. d. Kroon te Nieuwe Tonge, voor 3270 (per gemet ƒ1590) afgemynd door J. Mastenbroek te Middel harnis, op 1591 per gemet. Perceel I, II en III gecombineerd, aan geloopen. Perceel I tot en met V gecombineerd, aangeloopen, Totale opbrengst van 10 gemeten 211 V.R.: 17812 (gemiddeld 1664 per gemet). Het erf met schuurtje, eigendom van de „N.V. Kolenbond", is by verkooping in gezet door J. Wagner alhier voor 1470. BRIELLE. Zondagavond reed naby Half weg den Heer L E. uit Hellevoetsluis met auto geheel vernield werd. Met een vracht wagen zyn de overbiyfselen naar Brielle ver voerd. Den Heer E. kwam er met een lichte verwonding aan de hand af, en tydens het omdraaien van de auto van J. R. uit Rockanje kwam de motortram der R. T. M. over het het station en greep de anto by het voor wiel. Na een eind meegesleurd te zijn werd de motortram tot stilstand gebracht. Het voorwiel van de auto was afgerukt alsmede het spatbord. Verder liep dit ongeval goed af. Door het Geuzen-gesticht alhier is van wylen den Heer H. Dykers te Katwijk aan Zee een legaat ontvangen groot ƒ500, Door de IJsclub „Voor Allen", is Zater dagmiddag een groot y'sfeest georganiseerd, hetgeen uitstekend geslaagd mag heeten. O.a. het nummer arren met paarden ge combineerd met ringsteken trok veel pu bliek. De overgang over de Maas is Zaterdag avond opgeheven. Sedert 1890 was het niet mogelijk geweest Rozenburg te bereiken over bet ys. Vele maakten dan ook van de ge legenheid gebruik. Door de Zuivel- en Ijsfabriek, „Nieuwe Brielsche", is besloten over te gaan tot de bouw van een kaaspakbuis alsmede een ga rage. Aannemers ztjnA. Zoeteweyer, metselaar. C Hortenbout, timmerman. A.v Soest, schil der. M. C. de Bruijn. loodgieter. Aanvoer eierenveiling Vrydag 1.1.29184 stuks. Pryzen van 8 20 tot 9 60. MIDDELHARNIS. Geboren: Jannetje Adriana, d. v. W. Tijl en C. v. Wezel. Maria Geertrui, d. v. W. de Boedt en M. M. Coolbergen. Dirk Johannis, z. v. N. H. Beversluis en M. Both. Dirk, Cornelis Johannis, z. v. J. J. Tieleman en A. v. Baaien. Overleden: J. Kievit, 82 j., echtegenoote van P. Braber. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johanna, d. v. Bastiaan Willem de Vos en Pietertje Overbeeke. Overleden: Antonia Hameteman, vrouw v. Marinus Johannis Guddens, 61 jaar. DEN BOMMEL. Geboren: Leunis, z. v. As. Melissant en J. M. den Braber. Gehuwd: A. C. van Oorschot 23 j. en S. G. van Nieuwaal 23 j. N. Osseweijer 24 j. en A. T. van Splunter 26 j. Ondertrouwd: G. Goemaat 28 j. en J. B. Smits 27 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Mag ik een klein plaatsje voor 't onder staande? Reeds eenigen tijd worden onze gemeente naren regelmatig vergast op een stukje har- monica-muziek, waarbij de melodieën op de gruwelijkste wijze worden mishandeld. Doch dit nog daargelaten, maar zij, die met de mo raliteit en intieme levenswijze van deze artisten wat nader hebben kennis gemaakt, weten, dat deze concessie aan hen de meest misplaatste liefdadigheid is en slechts bevorderlijk is voor leeglooperij en bedelarij. Zij toch verkeeren stellig niet in ongunstiger omstandigheden dan onze andere werkelooze arbeiders. Den laatsten keer hadden de heeren een paar kinderen bij zich, waarin ieder, die den toe stand kent, met ergernis de reinste kinder exploitatie ziet. Als wij ons niet vergissen, dan was het eens in de gemeente Oude Tonge, dat een burge meester al deze openlijke en verkapte bedelarij verbood. De gemeente voer er wél bij, en wij hebben nooit gehoord van een buitengewone sterfte onder de bedelaars of landloopers, ais gevolg van dezen maatregel. U dankend, Redactie, voor de verleende plaats. P. Vereeng. „Het Groene Kruis" op Don-een auto zoodanig tegen een boom, dat de Op DONDERDAG, 28 Februari 1929 bij In zet in het Café Peekstok. Op DONDER DAG, 7 Maart 1929 by Afslag in het Café Smits, beiden te Stad aan 't Haringvliet, des nam. 3} uur het steenkolenevi met schuur te Stad aan 't Haringvliet en Op DONDERDAG 7 Maart 1929, na voorschre ven afslag: den inventaris op voormeld erf. Ten verzoeke van de Coöperatieve Kolenbond, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Zondag 3 Maart 1929. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, nm. dhr. Van Yperen en 's av. ds. Polhujjs. Sommelsdijk, vm. leeskerk en 's av. ds. Van Ameide. Dirksland, vm. leeskerk en 's av. ds. Van der Wal. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. Van Yperen. Melisiant, vm. ds. Van Ameide (doop). Stellendam, vm en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, nm. dhr. Bouman. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Van der Wal (doop). Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Vlasblom. Oude Tonge, vm. ds. Vlasblom en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. Van der Zee.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5