Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem TELEGRAMMEN. Hoest, Keelpijn Plaatselijk Meuws. De IJssport - en de Vliegers. a I E PUROL er op! Burgerlijke stand. 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1029. bovendek van de Wilhelminabrug VOORZITTER zeide dit ter kennis te brengen van den opzichter. VAN DER VEER vroeg hoe het stond met het onderzoek van de krotwoningen. VOORZITTER zeide dat tegen de volgende vergadering een onbewoonbaarverklaring te gemoet gezien kan worden. VAN DER VEER stelde voor bij het vol- trekken van een huwelijk het boekje „Zuige lingenbescherming" uit te reiken. VOORZITTER had er niets tegen dit boek je uit te reiken, maar achtte het beter dat dit bij de geboortéaangifte van het eerste kind geschiedde. Alzoo werd besloten. Daarna vroegen nog enkele leden iets over een goot en rioleering, waarna de vergadering in gesloten zitting overging. Vergadering van den Raad der gemeente Stad aan 't Haringvliet op Maandag 25 Februari 1929 des v.m. 101 uur. Aanwezig alle leden met uitzondering van de Heeren H. Berk en A. Koppenaal, laatstge noemde wegens ziekte. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekerud. Ingekomen stukken. Het proces verbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger waaruit blijkt dat boeken en kas in orde zijn bevonden; in kas wast 392,77 een missive van Ged. Staten houdende mede- deeling van de der goedkeuring gemeente- begrooting dienst 1929; een missive van Ged. Staten ten geleide van de vastgestelde gemeen terekening 1927; een verslag van de keurings dienst van waren te Dordrecht over het 4e kwartaal 1928 betreffende de werkzaamheden in deze gemeente; een missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde gemeente- begrooting dienst 1929; het jaarverslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1928; een missive van Ged. Staten hou dende mededeeling dat het teveel betaalde bedrag over 1927 geen wijziging behoeft en een tweetal bedrijfsoverzichten van de Gasfabriek Oost Flakkee over de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus, welke stukken voor kennis geving worden aangenomen. Verzoek J. L. Ghysels e.a. Op een verzoek van schipper J. L. Ghysels e.a. om vergunning voor de schippers die hun vrouw aan de wai hebben wonen tot het in de haven komen met hun schip. Zonder betaling van havengeld wordt gunstig beschikt onder voorwaarde dat niet wordt gelost of geladen en niet langer dan van Zaterdag tot Maandag. Ontslag onderwijzeres. Aan Mevr. Polhuijs wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. School alhier, tegen Mei a.s. Verordening ontslag onderwijzeressen bij huwelijk. Op voorstel van B. en W. wordt de volgende verordening vastgesteld. Verordening, houdende bepalingen omtrent het ontslag aan onderwijzeressen bij het lager onderwijs, die een huwelijk aangaan. Art. 1. Aan een onderwijzeres bij het lager onderwijs, die voor het bereiken van den 45- jarigen leeftijd in het huwelijk treedt, wordt op dien grond door Burgemeester en Wethouders eervol ontslag verleend met ingang van den datum van het huwelijk. Art. 2. Deze verordening treedt tertond in werking. Wijziging keuringsverordening. Ingevolge een aanschrijving van den Com missaris der Koningin dd 12 December word de verordening op de keuring van waren ge wijzigd en aangevuld met een tweetal bepalin gen, zooals is aangegeven in voornoemd schrij ven. Hondebelasting. Het kohier van de hondenbelasting voor het jaar 1929 wordt vastgesteld tot een bedrag van een honderd vijf en dertig gulden. Stembureau. Wordt besloten met de volgende verkiezing, het stembureau te houden in het gymnas.iek- lokaal der O. L. School aangezien dat de raad zaal te klein is. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der tweede Kamer worden benoemd de Heeren H. Berk en M. H. van Paasse en tot plaatsvervangend lid de heer C. Arendsman. Voorschot art. 101 L.O. Wet wordt gunstig beschikt op een verzoek van het Bestuur der Bijz. school alhier om een voorschot ing. art, 101 L.O.-wet 1920. De jaarlijksche vergoeding ing. art. 101 L.O, Wet wordt over 1927 vastgesteld op 8,41 per leerling. Verder wordt besloten de gemeentegebouwen tegen brandschade te verzekeren bftj. C. J, Kengt te Amsterdam door bemiddeling van Vereeniging Ned. Gemeenten aangezien hier door een voordeel wordt verkregen van onge veer 90,— per jaar. Rekening Alg. Burgerlijk Armbestuur. De rekening van het Alg. Burg. Armbestuur over 1928 wordt nagezien en in orde bevonden, zoodat deze onveranderd wordt vastgesteld als volgt: ontvangsten 94.670, uitgaven ƒ90.632, batig slot ƒ40,38, onthoudende B. en W. zich van medstemmen over dit besluit. Verslag toestand gemeente en volkshuis vesting. Het door Burgemeester en Wethouders op gemaakt verslag van den toestand der ge meente over het jaar 1928 wordt door den Raad aangeboden benevens het beredeneerd verslag betreffende de volkshuisvesting over 1928. Bij-de gebruikelijke rondvraag, worden door den Heer v. Paasse inlichting gevraagd over het gebruik der brandspuit door de gasfabriek, terwijl den Heer v. Sprang eenige inlichtingen vraagt over het gebruik van het Gymnastiek lokaal. Sluiting. OUDDORP. Verslag van de Algem. Vergadering S.B.Z. op 22 Febr. 1929. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, worden de notulen gelezen en goed gekeurd, eveneens het jaarverslag. Hieruit blijkt dat de toename van leden niets te wen- schen overlaat. Sedert de oprichting is het aan tal gestegen van 1342 tot 1677. Jammer, dat de getallen, waarmee de penningmeesterjjhad|te rekenen, in verhouding nog grooter waren en hij zijn -boeken moest afsluiten met een flink nadeelig saldo. Geen wonder: niet minder dan 24 leden maakten gebruik van hun recht op vergoeding. Ais het jaarverslag is geteekend wordt een commissie benoemd tot het nazien der rekening. Dan komt de Penningmeester de vergadering verkwikken met zijn rekening en verantwoording. Volgt een beschouwing over den financieelen toestand. Het bestuur had gemeend, dat zichzelf redden beter was dan dadelijk hulp inroepen van andere licha men. Daarom stelt de Voorzitter een regeling voor om het tekort te doen dekken door de leden. Enkelen uit de vergadering komen hier tegen op. Een wil afwachten of de toekomst misschien zonder oogenblikkelijk ingrijpen gunstig wordt. Een ander wil een bazar houden. Een derde meende een aanslag te moeten doen op de kas van het Groene Kruis. Wordt besloten te collecteeren en wel over enkele maanden. De bode zal hiermee belast worden. Wat de contributie betreft wordt be paald dat die onveranderd blijft. Het volgen de punt der agenda luidt: Wijziging van het Reglement. Zooals het bestuur zich de ver anderingen had voorgesteld, worden ze ook aangenomen. Een der wijzigingen is, dat de tijd vanaf de dag van aangifte tot den datum, dat een nieuw toegetredene recht op uitkee- ring heeft, niet 2 maanden blijft, maar met ingang van 1 Mei a.s. wordt gebracht op 4 maanden. Voor Mei heeft ieder niet-lid de ge legenheid zich alsnog onder de huidige voor waarden aan te melden. Daarna spreekt de Voorzitter nog over het vervoer tijdens deze strenge vorst. De vergadering maakt geen be zwaar, dat zulks zal geschieden zooals in een bijeenkomst van S.B.Z.-besturen als het beste werd voorgesteld. Als ten slotte na rondvraag niemand het woord verlangt, sluit de Voor zitter deze vergadering. Rekening over 1928 van de Vereeniging Steun bij Ziekenhuisverpleging. Contributie2.511,43 Gekweekte rente14,99 2.526,42 Vervoerkosten patiënten 106,90 Locaalhuur bestuursvergade ringen12, Oprichtingskosten119,17 Bodeloon185, Verplegingskosten Zieken huizen 1.298,89 Doktersrekeningen1.513, Totaal uitgaven 3.234,96 Ontvangsten2.526,42 Nadeelig saldo708,54 1 Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. „Geen goud zoo goed" (Adv.) FLAKKEESCHEN BOERENBOND, Herkingen. Uw telegram 20/2 postverbinding met Goeree en O vei flakkee heeft voordurend aandacht, Directeur Posterijen en Telegrafie. In het algemeen wordt in verband daaraan verbonden kosten en risico van vliegtuig gebruik gemaakt indien zooals met Wad deneilanden het geval is normale ver- bindiDg geheel is verbroken. Tot dusverre werd behoudens op Zaterdag 16/2 bootdienst tusschen Hellevoetsluis en Middelharnis dagelijks zt) het niet steeds in beide richtingen onderhouden. Met oog op Zondag zal heden bij uitzon dering vervoer per vliegtuig plaats vinden. Minister Waterstaat, H. v. d. VEGTE. Bovenstaand telegram werd, op vorige week verzonden verzoek, van Zijne Excelentie den Minister van Waterstaat ontvangen. De Secretaris, A. W. KEIJZER. Herkingen, 25 Febr. 1829. Vanwege de Vereeniging van Burgemees- tere en Secretarissen van Goeree en Over- flakkoe werd Maandagmorgen andermaal per telegram aan den Directeur-Generaal gevraagd de post te zenden per vliegtuig, dat Maandag namiddag in Flakkee zou arriveeren met passagiers uit Rotterdam, die aldaar de beurs bezocht hadden en per vliegtuig naar Flakkee zouden terug keeren. In een telefonisch onderhoud met het Hoofdbestuur der Posterijen werd medege deeld, dat bedoeld vliegtuig met passagiers tegelijk niet de post vervoeren ban wegens gebrek aan bergruimte, dat bovendien de post reeds in Hellevoetsluis was, en dat de boot Maandag namiddag nog wel naar Mid delharnis zou gaan Gelukkig is de boot met de post Maandag namiddag te Middelharnis aangekomen. Mljnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) Verleden week Vrijdag z(jn er een aantal niet-leden prikslee-rijders op de Ijsbanen van de tjsclub verschenen, ontkennende elk recht dat „de IJsclub" op de bauen als baar toebehooreud, heeft. En Zaterdagmiddag hebben zich een 35-tal personen met dezelfde bedoeling op de Vlie gers begeven. De politie heeft tegen allen proces-verbaal opgemaakt. Wat is echter het feit? De IJsclub heeft de Vliegers gehuurd van de Ambachtsheerlijkheid, oorspronkelijk neeft deze de Iste, 2de en 3de Vliegers aan gevraagd om, als er Ijs ligt, voor schaatsen rijders in orde te brengen. De ambachtsheerlijkheid beeft echter al leen de 1ste Vliegers verhuurd, om voor oen, die niet willen of kunnen betalen toch een uitstekende tjsgelegenheid te hebben. En nu komen er een aantal andere men schen; aanvoerder schijnt een huisvader van een 13-tal kinderen te zijn tegen een en ander op. De IJsclub heeft het recht van het aan leggen van een Ijsbaan gehuurd van de Am bachtsheerlijkheid. Wanti de Vliegers is het eigendom van de Ambachtsheerlijkheid en niet van den polder. Kadastraal behoort ze ook de heer lijkheid toe. De polder heeft van de Ambachtsheerlijk heid het recht verkregen om via de Vliegers te loozen. Als tegenprestatie moet de polder de kanten onderhouden: een bepaling die in de Keur, zeer terecht op de huurders en be zitters van het land wordt afgewenteld, waaruit blijkt dat de huurders eu bezitters geen recht op de Vliegers hebben in tegen stelling van wat die prikslee rijders beweren. De Ambachtsheerlijkheid heeft het visch- recht verhuurd, met die conditie dat het recht ophoudt zoodra er Ijs ligt. De huurder mag geen boot door het Ijshalen, geen bjjten nakken ten laste van de Ijsbaan. En wanneer we tot slot rekenen dat de Ambachtsbeerljjkheidsrecbten daleeren van ongeveer 1450, en dat in de bepalingen voor komt, dat alle rechten op dijken en wate ringen behooien aan de Ambachtsheerlijk heid blijkt zonneklaar bevestigd verleden jaar door veroordeeliDg, dat al die menschen op een dwaalspoor zijn gebracht. En velen te laat berouw zullen hebben van hun on gemotiveerde daad om door met prikkers en priksleeën den schaatsenrijders hun ge noegen te ontnemen en de baan te bederven. MIDDELHARNIS. De verkooping van Hui zen, schuren en erven aan den Kerkring, toebehoorende aan de erfgenamen van mej de wed B Driesse, zijn aangeioopen op in totaal ƒ6950, en de landbouwer P. Verolme Johz. heeft onderhands gekocht van dhr. P. de Graaf te SommelsdUk, diens woning met landbouwschuur en boomgaard aan den- Dorpsweg. Bij de Maandag gehouden herstemming voor boekhouder van het ODderling Begrafe nisfonds werden uitgebracht 615 stemmen; van onwaarde 10; geldige 505 Hiervan ver kregen i A. Krijgsman Pz. 287 en S. v. d. Valk Rz. 218 stemmen, zoodat Krijgsman werd gekozen. Ter verbetering van zijn positie isj.l. week naar Canada vertrokken onze dorps genoot de heer KI. Vropgindewe(j Jz. om al daar in het landbouwbedrijf werkzaam te zijn. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 11 tot 16 Februari hebben zich bjj den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden doen inschrijven 89 per sonen, t.w. 73 landarbeiders; 10 diepzee- visschers ;4 metselaars1 timmerman1 schil der. Terwijl zich Zaterdagmiddag eenige meisjes op het Ijs in de buitenhaven be vonden, zakte op het onverwachts mej. N. S er tot aan haar middel door. Een paar nieuwe schaatsen die ze in de hand had ver dwenen daarbij in de diepte. Door toegescho ten hulp was ze weer spoedig op het droge. De uitslag der hardrijderij voor de leer lingen der Rijks Hoogere Burgerschool ge houden op „de Vlieger" is als volgt: Schoon- rljderij voor paren le prijs P. de Wilde en N. v. Oudgaarden; hardrijderij voor jongens Ie pr. Hagen; idem voor jongens uit de hoog. ste klas le pr. P. de Wilde; ringrjjderjj voor meisjes le pr. N. van Oudgaarden en M. Ak kerman. Maandag is bjj den Voorzitter van de Vereeniging Gopree en Overflakkeesch Belang bericht ingekomen van de Directie der R.T.M. dat getracht zal worden een dienst in te leg gen Hellevoetsluis-Stellendam, terwijl de dienst Middelharnis-Hellevoetsluis gehou den zal worden zoolang dit mogelijk is. Dinsdagmorgen is het „s s. Vlaardingen V" om kwart voor elven vertrokken voor een proefvaart naar Stellendam. De moeilijkheid van deze reis zit niet zoo zeer in het aankomen te Stellendam als wel in het binnenloopen van de haven van Hel levoetsluis met vloed. „DE VOLKSZANG" „ZANGLUST". Was het oorspronkelijk de bedoeling reeds op Woensdag 20 dezer een uitvoering te geven, door het niet arriveeren van de film, die als bij programma vertoond zou worden, is dit uit gesteld tot Maandag j.l. De zaal van Mej. Meijer was overvol, wat we dezen winter nog weinig hebben mogen constateeren, wel een bewijs dat er nog vol doende belangstelling voor beide vereenigingen uit onze gemeenten is. De heer Schippers, voorzitter van de Volks zang, opende dezen avond, vertrouwende, dat hetgeen gepresteerd zou worden, naar genoegen zou zijn, en gaf daarna de leiding over aan den Dirigent van Gent. Eerst gaf het gemengde koor een 3-tal num mers, waarvan bijzonder vermelding verdient het eerste nummer getiteld: „O Stille Nacht", dit klonk zeer indrukwekkend en werd zuiver uitgevoerd. Zanglust gaf daarna drie nummers, ook hiervan werd het eerste, dat weliswaar geen nieuw nummer was, mooi uitgevoerd. Na de eerste pauze kwam De Volkszang weer tentooneele, het nummer „Sneeuw" werd uitstekend uitgevoerd. Zanglust vervolgde daarna nog met een 3-tal nummers, waaronder een met orgelbegeleiding. Het No. „Gebed" (Largo) van Handel, een lang niet gemakkelijk nummer ,was zeer goed, ook de begeleiding, die in handen was van den heer P. Prins. Na de tweede pauze werd vertoond de film „Oliver Twist" met in de hoofdrol Jacky Coo- gan. Deze film is samengesteld naar het be kende werk van Charles Dickens. Alle aan wezigen volgden met spanning deze mooie film en menigmaal hoorde men het medelijden uiten over den lijdensweg van Jacky. Welis waar geeft de film een goed beeld van het werk van Dickens, doch we moeten toch ieder die deze film gezien heeft aanraden ook het boek te lezen dat natuurlijk oneindig veel meer finesses geeft. Eerst dén zal men deze film naar waarde kunnen schatten. Het idee van de beide ver eenigingen om eens, in afwijking met andere jaren een film te geven, viel bij zeer velen in den smaak. Eerst na half één was het program ma afgewerkt en gingen allen voldaan huis waarts. DIRKSLAND. Op verzoek is aan den Rijksveldwachter Brig. Tit. A. Voogt, alhier, eervol ontslag verleend. Door het Gemeentebestuur is aan C. Tanis Kz alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een nieuwe landbouwschuur, a/d. Westdjjk, alhier. Voor de werkplaats van den Heer P. L. Lugihart. a.d. Geld dijk, alhier, zal door Shel-Mjj. een Benzinepomp worden geplaatst. Aan dhr. J. N. van Nieuwenhuljzen. landbouwer, alhier, is vergunning verleend, tot het bouwen van een Druivenkas in be tonconstructie, op een perceel weiland nabjj den Westdjjk. Daartoe in staat gesteld door enkele ingezetenen werden j 1. Vrjjdag en Zaterdag wedstrjjden gehouden voor schoolkinderen. Vrjjdag werden bovendien alle kinderen ge- tracteerd op Chocolademelk en Kwatta. Bjj het hardrijden voor jongens behaalde F. Nieuwland Wz. de le, J v. Oudenaren de 2de, M. v. Djjke Mz. de 3e en L. Bakker Lz de 4e prjjs. Ringrjjderjj voor meisjes, deelneemsters 40: 1ste prjjs C. Braber, 2e pr. Annie Jon- gejan Pd., 3e pr. Neeltje Poortvliet Sd4e pr. Riena van Dalen, 6e pr. Anna Robjjn Md. en 6e pr Co Brooshoofd L.Md. Wedstrjjd op de prikslee met hindernissen voor jongensi 1ste pr. Jac. de Zout, 2e pr. Abr. Wolfert, 3e pr. W. Stolk Az., 4e. pr. G. Boks Bz. en 5e pr. P. v. Proojjen Pz Daar deze wedstrijden gehouden werden op de haven, hadden zich aan weerszijden hiervan talrijke kjjklustigen geplaatst die volop genoten van de koddige momenten die veelvuldig voorkwamen. HERKINGEN. Het aantal kiezers, voor komende op de kiezerslijst 1929/1930 voor deze gemeente, bedraagt 493. De opbrengst van de verkoop der zit plaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier op j.l. Zaterdag heeft bijna 1500,— opgebracht. GOEDEREEDE. De heeren Jb. Klein en Dr. Zubli zijn herkozen als bestuursleden van de afdeeling het Groene Kruis. Uitslag hardrijderij met hindernissen op schaatsen voor heereni le prijs, J. van Dam 6,2e prijs, C. Groenendijk 5.- 3e prjjs, J Roos ƒ4,- 4e prijs, M Franke 3,- 6e prijs, T. C. Lokker 2,- 6e prfis, W Neele 1. Voor dames: le prijs, M. v. Wijk ƒ5.—; 2e prijs, M. v. d. Wende 4,-; 3e prjjs, A Temmink 3,-; 4e prijs, L. Lodder ƒ2,-. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden den heer W. Bouman. Woensdag en Vrijdagavond gaf de Zang vereniging „G. G. K." haar jaarlijksche uit voering in de gemeentebewaarschool. Om half acht, opent de Voorzitter, de Heer L. Kleijn de feestavond. Spreker memoreert wat de vereeniging in het afgeloopen jaar heeft mee» gemaakt.. De successen behaald op het con cours in Goeree en te Oude-Tonge. Ook heeft de vereeniging een zwaar verlies geleden en wel door het vertrek van haar Directeur den Heer van der Wende. Spreker hoopt dan ook, daar de vereeniging nu voor het eerst een uitvoering geeft met haar nieuwen Directeur, den Heer Doorenbosch, de aanwezigen niet te fel zullen zijn met hun critiek. Verder wenscht hij alle aanwezigen een genotvollen avond. Dan volgen een vijftal zangnummers. In één er van werd wat gezakt, doen de andere werden heel goed gezongen. Bijzondere lof voor het liedje „Het Konings kind" is hier op zijn plaats. Dan volgt een too- neelstuk getiteld „Gebroeders Kalkoen". Dit stuk had over zijn geheel een goed verloop. De haat die Hendrik tegen de vrouwen heeft en die later overgaat in lieftalligheid, tegenover Fientje, werd bijzonder goed weergegeven. De persoon van Jacob hebben we meer malen beter gezien. Ook Pietje met haar capcein- dertjes speelde zeer goed. Truus, de huishoud ster speelde prachtig de rol van moederlijke bezorgdheid over de beide Kalkoentjes. Wat meer verliefd spel tusschen Fientje eri Leo was het stuk zeker nog ten goede gekomen. De Heer Horstman speelde ook zijn rol op voor treffelijke wijze. De rest van de spelers waren ook zeer op hun plaats. Na dit stuk, dat een groot applaus deed losbarsten, volgen nog een vijftal zangnummers, die ook heel goed werden gezongen. Hierna dankt de Voorzitter de aan wezigen voor hun groote opkomst, het aan dachtig gehoor en het applaus dat de ver eeniging is ten deel gevallen. Ook dankt hij den Heer van 't Hof, die uit Middelharnis is gekomen om ons in de pauze's te vergasten op een stukje muziek, en die ook voor het bal de muziek zal leveren. Hij hoopt dat ieder zich nog aan een dansje zal vergasten en sluit daar mee de feestavond. Na een heel gezellig bal, waar de Heer van 't Hof zijn muzikale talen ten heeft getoond, ging alles rustig uiteen „G. G. K." mag op een goed geslaagde uit voering terugzien. OUDDORP. Bjj den Penningmeester van de S.B.Z. alhier, is ingekomen 2,50 als tegemoetkoming in het uadeelig saldo van een onbekende die geen lid van de Ver eeniging is. Een kranige Schipper. Maandagmiddag is de zeevisscher Jan Bakelaar met zjjn motorschuit heelemaal buitenom gevaren naar Hoek van Holland om aan de Harwichboot een paar honderd balen ajuin te breDgen Als dat reisje goed gaat (dat te hopen is) zal bjj Woensdag nogmaals een vrachtje doen. as. Donderdagavond zal in de oude School vergadering plaats hebben van de afdeeling het Groene Kruis. NIEUWE TONGE. Aan het hulppostkantoor alhier is met ingang van 2 Maart 1929 be noemd tot hulpbesteller den heer M. Kievit Lz. Woensdagavond 27 Februari zal in d» Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een stemming plaats hebben van drie Notabe len aftredend zijn de heeren S. de Geus, A. Verolme en Adr. Kom. De heer G. Gebuis alhier heeft een woning onderhands aangekocht van den heer A. van Putten te Herkingen. De uien worden in deze gemeente ge kocht voor 7,25 per H.L. Ze worden per R.T.M. vervoerd. Deze week is wegens een defect aan het buizennet de gemeente 's avonds van 11 tot 's morgens 7 uur van gas verstoken. OUDE TONGE. De in ons vorig blad genoem de Mej. J. Heestermans, die per K.L.M. vlieg tuig naar het St. Fransiscusgasthuis te Rotter dam is overgebracht, is inmiddels geopereerd aan den blinden darm. De patiënte maakt het heel goed. De luchtreis schijnt haar dus in 't geheel niet gedeerd te hebben, wat zeer zeker geruststellend mag worden genoemd voor patiënten, die eventueel ook per vliegtuig zou den moeten worden vervoerd. De uitslag van de wedstrijden in schoon- rijden, uitgeschreven door de ijsclub „De Schaats" is als volgt: Paren: le prijs: Cor Buijs met Mej. Nelly van Vugt 1 paar kunstschaatsen. 2e pr. Cor Slis met Mej. M. van Nieuwenhuijzen 1 damessjaal. 3e pr.: Joh. van Wezel met Mej. C. van Otzei 1 kistje sigaren. Alleen: le prijs: Cor Slis 1 vette eend. 2e pr.: Johs. Jochems 3,50. 3e pr.: Mej, D. van Otzel 2 H.L. kolen. Kinderen: le prijs: Johan Slis 2,50. 2e pr.: J. Holster 1,50. 3e pr.: J. Pape 1,—. Nu de winter blijft aanhouden gaat aan enkele onmisbare artikelen gebrek komen. De brandstoffen voorziening baart wel eenigszins zorg. Door B. en W. is een commissie, bestaan de uit 8 personen aangesteld, die overal de voorraad bij de inwoners heeft gecontroleerd. Met medewerking van kolenhandeiaars, kolen- bond enz. is men tot dit resultaat gekomen dat de aanwezige voorraden zullen worden gedis tribueerd. Deze week wordt aan een honderd- vijftigtal gezinnen 1 H.L. eierkolen verkocht. Feestavond der ijsclub „De Schaats" op Dinsdag- en Woensdagavond j.l. In cafe Speelman. Op de laatst gehouden ledenvergadering deelde de Voorzitter de heer Mesritz mede, dat de club op 19 Februari, tien jaar zou be staan. Door den Voorzitter werd het initiatief genomen dezen dag feestelijk te herdenken. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Uit de leden gaven zich enkelen op om dezen avond met een tooneelstukje e.d. op te vroo- •lijken. Dinsdag j.l. was dus de dag daar waarop dit jubileum zou worden gevierd. De avond was uitsluitend toegankelijk voor leden en geïntro- duceerden. De aanvang was gesteld op 7 uur, doch om half zeven was de zaal reeds tjokvol. Oogenblikkelijk werd besloten den volgenden avond nog eens een feestavond te houden, daar anders te veel menschen zouden worden teleurgesteld. Toen allen een plaatsje hadden bemachtigd en de aanwezigen als haring in een ton bijeen zaten, opende de Voorzitter dezen avond met een herdenkingsrede. Tot zijn spijt moest spreker erkennen dat door de jubileerende club nog niet veel tot stand was gebracht in de tien jaren die achter ons liggean. Dit vindt echter veel zijn oorsprong in de vele tegenslagen die de club heeft meegemaakt. Het ledenaantal was en bleef gering, financien om iets aan te koopen waren er dus niet vol doende en ook een goede ijsbaan hebben we dikwijls moeten ontberen. Nu we een flink winter gehad hebben is hierin verandering ten goede gekomen. We mogen een goede leden aanwinst boeken en er zijn ook veel dagkaarten verkocht. Deelde spreker ook mede dat de muziekvereeniging. „Vooruit" bereid was ge vonden dezen avond hare medewerking te verleenen. Hij bracht hiervoor den leden dank en in 't bijzonder den directeur, den lieer Vis. Hij sprak den wensch uit dat alles ordelijk mocht verloopen en allen genoeglijk huis waarts zouden keeren, hetgeen eenigszins als vergoeding zou mogen worden aangestipt voor hetgeen we in die jaren hebben gemist. Hierna werden eenige muzieknummertjes ten beste gegeven. Vervolgens werden opge voerd: Boer Hannis bij den photograaf" klucht, en „Een wetenschappelijke bijeen komst" kluchtspel in twee bedrijven. Om beide stukjes werd vreeselijk gelachen. In de pauze die hierop volgde werd een verloting gehouden, tot dekking der kosten. Nu kregen we weer een drietal muzieknum mertjes, die zeer in den smaak vielen. Een luid applaus viel den muzikanten ten deel. Voorts werden opgevoerd. „Een oude rat in den val" blijspel in één bedrijf en „Op het politiebureau," klucht. Ook nu weer' scheen aan het lachen geen eind te komen. Te ruim twaalf uur was het programma afgewerkt en sloot de Voorzitter. Hij dankte allen voor de prettige medewerking, die dezen avond zoo schitterend deed slagen. Hij dankte nogmaals de muziekvereeniging en hare direc teur die aan het welslagen hun deel hebben bijgedragen. In het bijzonder dankte hij de tooneelspelers, die allen zooveel opoffering hebben getoond. Ook den grimeur, den heer Wielaard werd niet vergeten. Deze bekwame en terzake kundige jongeman heeft ook wel een pluimpje verdiend. Zijn werk was uit stekend. We zouden haast vergeten de familie Speelman. Ook dezen dank. Gé m. i Ge! Nagl O. vau Gi van d. v O' 76 j 68 j Ge Jum O, Hug dere "ol Will M C STl u mee: Te maa: auto Noo: stree fami over verk sche. richt mets bord] De heefi nu d een °J tengl schel zijn zen toch, |geva' nog Noo: BRfl Een zeer gezellig bal besloot den avond Het tooneelspel was zeer goed en wij twijfelen niet, of allen zullen met genoegen terugzien op dezen avond, die werkelijk een feestavond is geworden. Bij allen zal 19 Februari 1929 een blijvende en blijde herinnering achterlaten. OOLTGENSPLAAT. Bij den correspondent der arbeidersbemiddeling stonden in de af geloopen week 67 werklpoze landarbeiders ingeschreven. Ds A. Dekker te Bleiswjjk heeft voor het beroep tot predikant br de Ned. Herv Kerk alhier bedankt. De kantonrechter van Sommelsdjjk heeft van hier veroordeeld: H. v. L, wegens hst vloeken en schreeuwen op den openbaren weg, tot 5 - boete of 5 dagen hechtenis; V. V., verdacht van een jongen van een in beweging zijaden tram te hebben ge duwd, werd vrijgesproken. DEN BOMMEL. Bij de arbeidsbemiddeling mëeJ staan thans 48 werkloozen ingeschreven. I Dt STAD AAN'T HARINGVLIET. Zaterdag- £r1Cr middag werd in de woning van bakker E. een sterke gaslucht waargenomen. Dadelijk stelde men een grondig onderzoek in, waarbjj bleek, dat door de vorst de ondergrondsche gasbuis was gesprongen. VEILINGSBERICHT van Vrjjdag 22 Februari 1929, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei 27,— tot 31,— per 100 bos. Kroten 1.20 tot 4,10 per 100 k.g. Kool (roode) ƒ16,-per 100 st. Boerenkool 31,— tot 46,— per krat. Sjalotten 12,per 100 K G. Tafelappeien 36 per 100 K.G. Spruiten 12,- tot ƒ49,- per k.g. Kipeieren nefto 8, - tot 8,70 per 100. Aanvoer 11789 stuks. B om bran Was in ee borg een even ontsi hoofcl drecl en kij, vuurl terd; siste tige Er 750 Het B het vee: lede stig de a en d natg med! üjk hum een Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest (Adv SOMMELSDIJK. GeborenPieter, z. v. Leendert Faasse en Catheljjntje Knops; Geertruida, d. v. Dirk de Korte en Jannetje Lugtenburg. Ondertrouwd: Frans de Leeuw, 31 jr. te Middelharnis en Cornelia Doornheim 21 jr. alhier. GehuwdPhilippus Razen berg 29 jen Lena van Groningen 27 jaar, beiden alhier. DIRKSLAND. Geboren: Jacobus, z. v. Mattheus Gulde- meester en van Dana de Korte; Maatje, d. T. Hendrik Hof en van Sietje Cornelia van der Stad. door geleJ won van 1 gelu dooi van zone geho Hoe niet med zulk W ng ncr langt ding; Kool straj liet lf oude vadi Doe De beet oudf verz

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 2