iiti\ Se MN - MIDDELHARNIS 0pCw ks Ploegen, Brabancne Ploegen. :ors. - Deering Sclfeneggen. ONZE EILANDEN WK F, DE HI, A X ONZE EILANDEN". No. 30 16 Febr. 1929 ONZE EILANDEN YAX ZATERDAG 16 FEBRUARI 1929. 5 ÜJSiill Februari |E iMelfearnts iden. AM BEZORGEN: 3 ZIEKTEVERZEKERING, Wet- d en alle andere verzekeringen. Prima Maatschappijen. orraad leverbaar. V VIS, Machinefabriek Telefoon 224 GEWETËNSGELD. Da Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens ach terstallige belasting en gewetensgeld bij den Inspecteur der directe belastingen te Hdlc- voetsluis /S500,—bij den Ontvangerdier middelen te Brielle 60,— en SJO, bij dien te Heen vliet 1400, 4000,— en 500,— en bj] dien te Middelhavnis 300,— en 750, INZEbDING LOONLIJSTEN ONGEVALLENWET. ZU, die dit nog niet deden, worden her innerd aan de verplichting tot inzending van hun loonlijst ongevallenwet, waarvan de inlevering reeds op 1 Februari j.l. moest, hebben plaats Flaatseiijk Meuws. MIÜDELUAKNIS. De muziekvereenigiug „Sempre Crescendo"; het gemengd koor „de Volkszaog" en het mannenkoor „Zanglust" zullen Hemelvaartsdag deel nemen aan het Groot Nationaal Concours te Rotterdam. Volkszang komt uit in de Superieurafdeeling, Sempre in Uitmuntendheid, Zanglust in de le afdeeling. Werkloozen-sfatistiek. Gedurende Jde week van 4 tot 9 Februari hebben zich Dp den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden doen inschrijven 61 per sonen, t.w. 42 landarbeiders; 12 diepzee- visschers4 metselaars2 opperlieden1 tim merman. Voor boekhouder bij het Onderling Begrafenisfonds hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. Voor de overige functies waren geen tegen-candidaten ingekomen, zoodat het bestuur bij enkele candidaatstelling weer voltallig is. De heer M. van Es had het ongeluk op het ijs te vallen en een pols te breken Volkszang Mannenkoor. De traditie geirouw hopen bovengenoemde vereenigingen hun jaarlijkse uitvoering te geven op 20 Fabruri 1929 in de concertzaal van Mej. Meijer. Naast hun mooie zangprc- gram zal vertoond worden het meeste: film werk „Oliver Twist". Deze film welke dui zenden bezoekers de aandacht getrokken heeft zal ongetwijfeld bij het publiek van onze plaatsen in slaan We kunnen derhalve allen ten zeerste aanraden deze avond bij te wonen daar het iets heel moois belooft Naar we vernemen wordt dezelfde fiim ook des middags om 2 30 uur voor kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar vertoond „Sparta Hygiëa". Donderuag gaf bovengenoemde vereeniging een uitvoering in Hotel Meijer, waarbij hei 20 jarig bestaan der vereeniging werd ge vierd. De heer D. Haagens sprak een kort woord van inleiding en betreurde het dat de vereeniging een geriDg aantal leden in de hoofdafdeelingen had. Spoorde de aanwezigen aan om het ledental op te voeren en hoopte dat de heer Bosma, die thans de vierde leider is in het 20-jarig bestaan, nog vele jaren m hun midden mocht zijn. Daarna feliciteerde de heer Wijnhoff de vereeniging namens de vereeniging. Volhar ding" en bood een mand bloemen aan. Ook M.S. V. V. „Flakkee" feliciteerde bij monde van den heer H Haagens dejubilee- rende vereeniging en memoreerde het feit dat het geen kleinigheid is een sportvereni ging 20 jaren lang staande te houden hier op Flakkee. Ook deze vereeniging bood een mand bloemen aan. Ook was nog een mand bloemen aangeboden namens Mej. Meijer en een bouquet van een ongekend gebleven persoon Daarna werd het programma afgewerkt. De opmarsch was heel goed. Door de adsp. afdeelingen werd aardig gewerkt. Zoo oor door de onderafdeelingen meisjes, de rietoefe ningen en spelen werd onder de kleine peu ters aardig gedaan onder de begeleiding van Mej. M. Boomsma De rythmische oefeningen der damesafdeeling werd ook goed uitgevoerd. De heerenafdeeliDgen hebben we echter wel eens beter zien werken, zoowel aan de rek als aan de brug, degelijker traning was heusch niet overbodig Na het gymnastisch gedeelte afgewerkt te hebben, werd na een pauze van niet minder dan een uur opgevoerd het tooneelstukje „De Jaloersche vrouw". Het spel was heel goed vooral van de jaloersche vrouw zelf Even voor de brug hield de heer HOssen nog een korte toespraak tot de vereeniging en wekte de aanwezige jongelui en outers op zelf lid te worden of de kinderen aan deze alzijdige sport te laten meewerken. Een gezellig dansje besloot dezen avond. Zaterdag zal aan de gezinnen die daar voor in aanmerking komen een geldelijkp en aan de bedeelden een bijslag worden ver strekt voor kolen vanwege het Burgerlijk Armbestuur. SOMMELSDUK. Op de aihier gehouden afslag van weiland aan de Molenlaan en Molenweg in eigendom toebehoorende aan den heer M de Haas te Rotterdam, is na verschillende combinatiën het geheel gemijnd door den heer T. van den Doel Jz. alhier op de som van 1884,— per gemet of in geheel 14.689,—. Door P. Holleman is onderhands aan gekocht een woonhuis staande aan de St Sebastiaan Doelstraat alhier, in eigendom toebehoorende aan J. van der MeideteMid- delbarnis DIRKSLAND. De vorige week werd uit gevoerd2u00 H.L. aardappels, 3380 balen peen en 1780 balen ajuin Op de beurs werd in deze landbouwproducten geer. handel ge daan wegens de strenge vorst, die vei moede- Ipk veel schade aan bovengenoemde produc ten veroorzaakt heeft. Tegen een persoon uit deze gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens het weg nemen van briketten van het kolenerf van de Wed Kaslander. VERSLAG van de Vergadering der Ge meenteraad van Dirksland op Woens dag 13 Februari 1929 's morgens half tien uur. Na opening met het voorlezen van het gebedsformulier, leest de Secretaris de Notulen der twee vorige vergaderingen voor, welke onveranderd worden vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden we een goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit der gevestigde bouwverboden en ontworpen stratenplan. In de gemeentekas is aanwezig 3642,32; idem van liet Vleeschkeuringsbedrijf ƒ624,70; idem van liet Algemeen Armbestuur 848,45, welk bedrag is overgedragen aarr den nieuw benoemden boekhouder. Voorts goedkeuring van Ged. Staten van den grondaankoop uit de nalatenschap van wijlen Mej. P. M. v. Weel. Idem van het in erfpacht geven van bouw terrein aan P. Hof alhier. Meegedeeld wordt, dat de winteravond- cusussen op de Bijz. en de Openb. school op geheven zijn wegens gebrek aan leerlingen. Het gedeeltelijk ontvangen bedrag uit het legaat van Mej. P. M. v. Weel wordt voor een halfjaar belegd bij de Bank der Ned. Ge meenten. Het voorschot aan de vereeniging van grond aan landarbeiders wordt door Ged. Staten niet goedgekeurd op het motief dat der aan gekochte grond te duur is. 3. Aan Mej. S. Kastelein wordt ontslag ver leend ais helpster aan de bewaarschool. 4. Aan Mej. Bakker, onderwijzeres aan de Openbare School wordt verlof gegeven om tot 1930 te Melissant te wonen. 5. Na gunstig advies van Ged. Staten zal aan M. P. van Ast en N. de Gast een stuk grond in de oude-wei in eeuwigdurende erfpacht worden gegeven. Op deze grond zullen wonin gen gebouwd moeten worden. 6. B. en W. stellen voor aan den Heer D. de Roon 4 G. 136 Roeden Bouwland voor 7 jaar te verhuren voor een pachtprijs van ƒ90,- per Voornsch Gemet. BUTH vindt die pacht te hoog en dat zullen alle raadsleden die ongeveer geheel bestaat uit landbouwers toe moeten geven. De VOORZITTER meent, dat deze pacht niets te hoog is, ja zelfs aan de lagen kant is, als men vergelijking ging maken met de land- prijs daar in de omtrek. BUTH blijft bij zijn meening en stelt voor de pacht op 80,te stellen. SOETEMAN meent ook dat de pacht niet te hoog is en vindt liet een voorrecht aan De Roon, dat de Raad geen hoogere prijs stelt. (Soeteman bewijst met een sterk voorbeeld de hoogere prijs die wordt geboden voor land in dien omtrek). DE BONTE zegt ook, dat de pachtprijs niet laag is, maar men behoeft niet zoo royaal te zijn met geld voor het burgerlijk armbestuur. ROODZANT is dezelfde meening toegedaan en gelooft, dat het land bij publieke inschrijving zeker 140,150,zou opbrengen. Het voorstel Buth wordt verworpen met alleen Buth voor en het Voorstel van B. en W. met Algemeene stemmen aangenomen. 7. Het suppletoir-kohier van de Honden belasting wordt vastgesteld. 8. Aan Jb. v. d. Groef wordt ontheffing verleend voor de aanslag in de Hondenbe lasting. 9. Overeenkomstig advies van Ged. Staten wordt de verordening op de vleeschkeurings- dienst eenigzins gewijzigd, met welke wijziging de artikelen meer worden omschreven en ver scherpt. 10. De geldleeningen voor het plaatsen der gaskachels in de Openbare School en voor het aanschaffen der schoolbanken voor de Bijz. school worden resp. verhoogd van 3500, tot 3575,en van 1336,tot 1350, 11. Met algemeene stemmen wordt aan de politieverordening een artikel toegevoegd, waarbij het verboden zal zijn het ijs in de Kerkgracht, Boezem van af de Groot tot aan de Watermolen en de Gooij vanaf de hofstede van Geluk tot aan de brug bij de z.g.n. Honds galg te beschadigen, te verontreinigen of op andere wijze voor schaatsenrijders onbruik baar te maken. 12. Aan T. Struik wordt voor den tijd van zes jaren een tuin bij de begraafplaats verhuurd voor 1,per Voornsche Roede. 13. De belooning van de nieuwbenoeinden Fitter a.an de gasfabriek wordt bepaald op 1750,en hetzelfde bedrag als pensioen grondslag aangenomen. Drie andere werklieden krijgen een belooning van 1280,en de vierde man 1140,per jaar. 14. De nieuw aangelegde weg tusschen H. Bal en Joh. Bogaert zal „Oudewei" genoemd worden. 15. Bij het voorstel van B. en W. om aan de Ned. Vereeniging tot bevordering van de arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten een bedrag van 25,als subsidie toe te kennen, wees de Bonte op liet zeer groote nut dezer vereenigingen met een prachtige mensch- lievende tendenz. Hij veronderstelt dat ieder raadslid de verslagen van het Congres dezer vereeniging zal hebben gelezen en daarom, stelt hij voor het bedrag op ƒ50,te brengen' hetgeen ook O.-Tonge als subsidie geeft. Het voorstel van de Bonte wordt verworpen met de stemmen van de Bonte, Roodzand en Gestel voor en dat van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. 16. B. en W. stellen voor om het salaris van den nieuw benoemden Boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur te verhoogen van 150,op 200,per jaar. Het motief der verhooging spruit voort uit het meerdere werk, dat de boekhouder zal hebben te verrichten, omdat deze nu veel werk moet doen, dat anders door de gemeenteambtenaren werd gedaan. DE BONTE vindt het motief voor verhoo ging niet juist, want de vorige boekhouder zou toch ook verplicht geweest zijn al het werk te doen. De VOORZITTER geeft dat toe, maar liet was nu eenmaal een gewoonte geworden, dat veel werk.op het secretarie werd gedaan. BUTH vindt verhooging heelemaal niet noodig, want als de vorige boekhouder het werk deed voor 150,— moet lu'j dat ook maar doen. ROODZAND is van dezelfde meening als den Heer Buth. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stemmen van Buth, Roodzand en Gestel tegen. 17. Aan den geneesheer Dr. Sneijders de Vogel wordt, op zijn verzoek, per 1 Mei 1929 op de meest eervolle wijze ontsiag verleend, waarbij hein, bij monde van den Voorzitter, werd dank gebracht voor het vele goede, dat deze ais arts en inensch had verricht en hij hoopte dat liet hem in zijn nieuwe woonplaats met zijn gezin wel mag gaan. 18. Goedgekeurd wordt een ontwerp In structie voor de nieuw te benoemen genees kundige. 19 en 20. De belooning als Gemeentearts werd verhoogd van 370,op 500,en liet bedrag der woninghuur voor het Dokters huis tot een gelijk bedrag verhoogd. Een schuurtje dat thans in den tuin staat zal bij het gemeentehuis gevoegd worden. 21Aangenomen werd het voorstel om een gcldleening a 5 aan te gaan in verband met de aankoop van grond en aanleg van een weg. 22. B. en W. stellen voor de bestrating der Voorstraat tot Kapoenstraat te vernieuwen en alsdan het middengedeelte of rijweg met harde klinkers en de trottoirs met tegelplaten te be straten. De uit de voorstraat komende oude steenen zullen gebezigd worden voor vernieu wing van Palingstraat en Tuinstraat. 23. Voor punt 22 zal een kasgeldleening worden aangegaan a 5 tot het bedrag der geraamde kosten a 9700, 24. B. en W, stellen voor de Gooi langs de Secretarieweg te rioleeren en voorts te dempen. Het geheel zal een bedrag van 7200, vorderen. DE BONTE verzoekt het grondwerk dan te doen geschieden in tijden van werkeloosheid, hetgeen de Voorzitter toezegt. DE VOORZITTER deelt mee, dat het buizennet zoo ingericht kan worden, dat het mogelijk is liet net door te spoelen met Boezem water. Weth. WARNAER geeft nadere toelichting op de mogelijkheid daarvan en hij meent, dat bij medewerking van Polder Dirksland, dat het resultaat van doorspoeling schitterend zal zijn. DE BONTE acht nu ook de demping der Gooi en de sloot langs Poidersweegje urgent, hetgeen door alle leden beaamd wordt. De uit voering zal, volgens den Voorzitter, toch nog eenigen tijd moeten wachten. 25 en 26. Vastgesteld worden de rooilijnen voor gebouwen te bouwen langs de Provinciale wigen en die voor gebouwen aan geprojecteerde wegen en anderen. (Béide besluiten zullen voor de opzending naar Ged. Staten ter visie op het Sicretarie worden gelegd.) 27. Het weiland aan den Stationsweg en de tuin van den Heer A. Knops worden op be perkende voorwaarden verhuurd resp. voor 2240,en 140,aan de Heeren D. Poort vliet en A. Knops. 28. B. en W. stellen voor de aangekochte tuingrond weer te verhuren aan lien, die die tuingrond thans bebouwen met dien verstande dat de huurprijs gebracht moet worden op 60 cent per roede. DE BONTE vindt die prijs niet te hoog, daar de Diaconie der Ned. Herv. Kerk in die omgeving ƒ1,ja zelfs 1,20 per Roede vraagt. 29. De aangekochte grond door de gemeen te wordt aan gegadigden voor woninggebouw uitgeven a 3,50 per M1. bij koop of eeuwig durende erfpacht met het recht deze erfpacht af te koopen tegen een canon van 5 30. Aan den slachthuisbediende wordt een verhooging per week toegekend a 2,waar door het salaris 7,50 per week bedraagt. Zulks in verband met de meerdere slachtingen als bij de vaststelling van liet salaris geraamd was. 31. 32 en 33. De voorstellen tot wijziging der begrooting van het gasbedrijf over 1928, idem der Gemeentebegrooting voor 1928 en idem voor 1929 worden goedgekeurd. Tot lid der plaatselijke commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs wordt met alge meene stemmen de aftredenden herkozen n.l. den Heer L. Touw. No. 2 der voordracht was den heer M. Brooshoofd. Bij de rondvraag vroeg DE BONTE het woord naar aanleiding van de groote sneeuw val in dezen winter. Verleden jaar was door B. en W. beloofd, dat alles zou gedaan worden om de sneeuw zoo spoedig mogelijk op te ruimen, maar nu is bij de laatste sneeuw heele- I maal niets gedaan. De toestand in de gemeente was erg en alleen met hef gevaar armen of beenen te breken kon men zich op straat wagen. Wie is daarvan de schuld? De VOORZITTER antwoordt, dat men geen menschen kon krijgen voor het opruimings- werk, want 1,50 per dag vonden dezen te laag. Door den raad is al eens aanmerking ge maakt als de gemeente een loon betaalde boven het loon, dat een vaste landarbeider verdient, maar door deze ondervinding is het noodig dat B. en W. wat meer de vrije hand krijgen om een loon te betalen naar omstandigheden. DE BONTE meent dat het zeer logisch was, dat iemand te krijgen was want als men ƒ2,50 in het land kan verdienen gaat men geen sneeuw ruimen voor 1,50 per dag. Bovendien is sneeuwruimen geen werkverschaffing maar moet betaald worden met een loon dat gelijk staat met hetgeen een losse arbeider op dat tijdstip verdient. Het was daarom een groote fout het loon op 1,50 te stellen en pas men schen aan te willen nemen op den ochtend, want dat had ook den vorigen avond moeten geschieden De VOORZITTER is het in vele opzichten met de Bonte eens en B. en W. zullen de vrij heid nemen naar goedvinden te handelen, althans rekening houden met de opmerking. GESTEL vraagt of de Paulina van Weellaan niet ontsierd zal worden door in die omgeving twee arbeiderswoningen te bouwen. De VOORZITTER antwoordt, dat deze woningen mooier worden dan in doorsnee liet geval is maar hij vindt het wel goed, dat eenig zins rekening gehouden moet worden met de omgeving. WARNAER zegt dat de beschikbare bouw grond aan deze laan te ondiep is en er daarom geen groote huizen gebouwd kunnen worden. DE BONTE zegt, dat de Paulina van Weel laan toch nooit zal worden wat in 't begin den aanleg werd gedacht, maar meent toch ook dat rekening gehouden moet worden met de schoonheid der omgeving. Voorts maakt deze aanmerking op de slechte afwatering bij de nieuwgebouwde woningen aan de Julianalaan. WARNAER zegt, dat dit reeds zijn aan dacht beeft en de rioleering wacht op liet nog te maken plan van aansluiting op het andere ouizennet. Nadat SOETEMAN nog gevraagd had de Parallelweg niet te ontsieren door op de ver kochte bouwgrond door Flikweert arbeiders woningen te1 bouwen werd de vergadering gesloten. HERRINGEN As. Donderdagavond za ten herberge van Mej. L. van der Velde jaar- viit-niig woril-i. e n u len van deVereeu r verkrijging van los land voor landarbei ders alhier. De Rijksontvanger zal alhier deze maand geen zitting houden tot inniog der belas tingen. Naar we vernemen zal deze week het nieuwe orgel voor de Herv. Kerk alhier ar- riveeren. Door den gemeenteveldwachter alhier is tegen een veekoopman uit Melissant pro ces-verbaal opgemaakt, wegens overtrediog der veewet, n.l. het vervoeren vanveeove een van mond- en klauwzeer besmet ver klaard terrein Vier koeien zijn in beslag zenomen Op Maandag 18 Februari a.s des avonds 6 uur zal er in de Bijz. School ouderavonu worden gehouden, na afloop zal er een alge meene ledenvergadering worden gehouden, STELLENDAM. Door J. D. van Lentei alhier is onderhands aangekocht een blazei- schuit B. R. U 146, welk vaartuig reeds in de haven is gearriveerd. Maandag j.l, waren op de zandplaat voor de haven alhier duidelijk waar te neme: een 8-tal zwanen. Aan A M. Blokland is hf gelukt een dezer dieren als een begeerijji- boutje te schieten. GOEDEREEDE. Uitslag van de door de IJsclub gehouden wedstrijd met ringstekeD van onderstaande deelnemers: le prijs M. Franke en J. van Kerkhoven. f8,— 2e pr A. den Eerzamen met C. v. Wijk, f 6,— 3e pr C Groenendijk met M v. Wijk, f 4,- 4e pr. P. Troost met N. v. Lidt, f 2,— en 5e pr. C. Lokker met M. v d. Wende, f 1, OUDDORP. Wegens de strenge vorst zyn beide scholen tijdelijk gesloten. De Amerikaansche reiziger onze dorps genoot W Heerschap is deze week weer uit Amerika geariveerd, dit is zijn 7e réis in 18 maanden tijd. De oudste inwoonster dezer gemeente de Wed. B. v Splunder heeft een groote familie zijnde 14 kinderen en Behuwdkin- deren, 48 kleinkinderen en 57 achterklein kinderen. Woensdagmiddag werd hier op de groote baan op de gracht die over een op pervlakte van 3 H.A. beschikt, prijs gereden. le prijs A. Hoek, f6,-; 2e pr. Jan Ba- kelaar f 5, - 3e pr Joh. Hameeteman Jbz f 2,50; 4e pr Jan Bezuijen f2,-. Alhier is een Zwaan geschoten van 15 pond wat zeldzaam voorkomt. A.s. Maandagavond, aanvang 6,30 uur, hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden Ds Kok van Gouda NIEUWE TONGE. In het Wijkgebouw „Elisabeth" aihier is wegens de vorst de cen trale verwarming stuk gesprongen. Men moet thans van een keukenkachel warmte ont vangen. De brievenbesteller A. van Rumpt alhier heeft zijn woning onderhands verkocht aan den heer H. Balgo te Oude Tonge. Door de bakkers W. en L. D. van Eeste- In dooien van 30-60 en 90 ct. Tube 80 cl Bij Apoth. en Drogutcn (Adv.) ren alhier wordt een dividend uitgekeerd van 17 Mej. G. V. alhier, had het ongeluk terwijl ze op een stoel stond, ervan te vallen en een arm te kneuzen, Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij een gehouden inschrijving naar een perceel bouwland van den lieer M. Scliilpe- roord alhier waren de hoogste inschrijvers de Gebr. Dekker Pz. Het ziekenvervoer en de ijsgang. Dat 't eerste door de strenge vorst leelijk in de knel komt, is de laatste dagen duidelijk ge bleken. De dienst van de tramboot is sterk ingekrompen en ook verder onberekenbaar geworden wat tijd van vertrek en aankomst betreft. De dienst der Rozenbrugsche veeren is reeds gestaakt. Zondagavond heeft de zieken auto er nog voor 't laatst gebruik van kunnen maken, zoodat nu alleen nog de weg over Spijkenisse gebruikt kan worden. Deze is op sommige gedeelten echter voor ernstige zieken feitelijk onbruikbaar. Wil men evenwel een zieke toch met de ziekenauto doen vervoeren, zooals heden nog gebeurd is, dan moet men dit op eigen risico doen en de(n) zieke op onaan gename en pijnlijke oogenbiikken moreel en lichamelijk voorbereiden. Men vraagt zich af, wat 't worden moet, ais de vorst mocht aan houden en ook de tramboot den dienst geheel of nagenoeg geheel moest opgeven. Een der voormannen der S.B.Z. Vereeniging vroeg me er eens over na te denken, of 't niet gewenscht zou zijn, om gedaan te krijgen, dat dan een operateur naar Flakkee kon komen voor dringende operaties. Dit denkbeeld heb ik overwogen en me als gevolg daarvan in ver binding gesteld met Dr. Reinijnse, le heel kundige van 't ziekenhuis aan den Coolsingel. Deze kon geen zijner assistenten hiervoor per missie geven als zijnde deze in stadsdienst, maar raadde me aan me te wenden tot een particulieren chirurg b.v. Dr. Michaël. Dit gedaan en deze heeft zich bereid verklaard, om in een dergelijk noojgeval te trachten Flakkee op de een of andere manier te berei ken en te hulp te komen, 'k Meende goed te doen, een en ander mijn collega's en belang hebbenden mee te deelen, om er bij geval rekening mee te kunnen houden. Nieuwe Tonge, 14 Febr. 1929. Dr. van Gelder. OUDE TONGE. Zooals reeds is gemeld zal Maandagavond 7 uur in de Vergaderzaal een vergadering worden gehouden. In deze ver gadering zal getracht worden een afdeeling van het „Groene Kruis" op te richten. Het is dus gewenscht, dat, zooveel mogelijk personen deze vergadering bezoeken. Allen dus op Maandagavond naar de Vergaderzaal. Zaterdagmiddag a.s. zal bij gunstig weer op de Spui wedstrijd worden gehouden in hard en ringrijden. Deze wedstrijden zijn uitge schreven door de ijsclub. Dinsdagavond geeft de ijsclub „De Schaats" ter gelegenheid van""haar 10-j'arig bestaan een feestavond. Nu bestaat bij vele leden de gedachten dat de onkosten van dezen avond ten laste komen van de ijsclub. Dit is echter geenszins het geval. Het gaat, wat de financiën betreft, geheel buiten de vereeniging om. Uit de leden is een tooneelcub gevormd, die eenige stukjes zal opvoeren. De kosten komen voor rekening der tooneelclub, die haar onkos ten zal dekken door het houden van een ver loting e.d. Algemeene Vergadering van het Begrafenis fonds „Onderling Belang" op 12 Febr. j.l. in de Vergaderzaal. De lieer H. Beijer opende de vergadering. Hij deelde mee dat de Voorzitter, de lieer W. Los niet ter vergadering was verschenen, zoo dat op hem de taak rustte allen hartelijk te verwelkomen. Het speet hem dat hij dien aangaande onvoorbereid was, zoodat hij zich niet voldoende had kunnen prepareeren. On danks de felle koude was een flink aantal leden opgekomen, wat hem zeer verheugde. Met den wensch dat de besprekingen in het belang der vereeniging zouden worden gevoerd, verklaarde hij deze vergadering voor geopend. Werden de notulen der vorige vergadering en het verslag van den toestand der vereeni ging gelezen en goedgekeurd. Uit het jaar verslag bleek dat vijf bestuurs- en één leden vergadering waren gehouden. Het aantal leden bedroeg op I Jan. 1928 835, nieuwe leden 30; overleden 5 en vrijwillig bedankt 13, zoodat de vereeniging op 31 Dec, 847 leden telde. Deed de penningmeester verantwoording als volgt: BORDEREL op de rekening van het Begrafenisfonds „On derling Belang" te Oude Tonge, over liet jaar 1928. Inkomsten. Kassaldo 1 Jan. 1928 65,485 Premie1.006,56 Couponsrente464,875 Bankrente20,50 Tuinhuur154,09 Landpacht239,95 Terug Bank108,76 Diversen0,66 Totaal 2.060,88 iÜ

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5