VERKOUDEN ABDUSIROOP EERSTE BLAD jeeft U op als Abonné W.J. NU Zaakwaarnemer, Boawcredieten tot onbeperktebedragen ZATERDAG 16 FEBRUARI 1929 11E JAARGANG. - N°. 30 Week-revue. FEUI LLETON. ROSA MARINA cM cf dap dn&itft: oQê£aan.4*.cltxsat\'/54to6Sc6 >1 Lerst alleen AKKER's Voorde Borst. MOORDAANSLAG TE HOENSBROEK. HEERLEN, 8 Febr. De 34-jarige Ser- che mijnwerker, M. heeft hedenmiddag een lordaanslag gepleegd op kapelaan Terporten Hoensbroekr Hij begaf zich naar de woning n den geestelijke om geld te vragen, dat hij odig had om een speciale medische behan- ling te ondergaan. Deze deelde hem echter de het geld niet te kunnen geven, waarop een dolk te voorschijn haalde en zich daar ;de op den geestelijke wierp. M. bracht zijn slachtoffer een steekwonde n eenige centimeters diepte in den linker houder toe. Op het hulpgeroep van den kape- an kwam de dienstbode, mej. P.. toesnellen an haar flink en doortastend optreden is het larschijnlijk te danken dat de onverlaat zijn ichtoffer nog niet meer steken heeft toege- acht. Zij greep den mijnwerker beet en be te hem verder zijn dolk te gebruiken. Daarna agde jij er in den man de deur uit te wer- n.~ Eenige voorbijgangers, die zagen wat er lorviel, waarschuwden de politie. Voor zijn restatie bracht M. zichzelf drie steekwonden et den dok toe in de borst, waardoor zijn neming in het ziekenhuis te Heerlen nood- kelijk werd. Naar men ons mededeelt zijn de wonden n den kapelaan niet van zeer ernstigen aard. e toestand van den Serviër was hedenavond er zorgwekkend. CHINEESCH TANKSCHIP VERBRAND. 49 personen omgekomen. PEKING, 8 Febr. Op het Chineesehe mkschip „Foelin" brak door onbekende oor- lak brand' uit. Toen andere schepen te hulp lelden, stond het tankschip reeds in lichte aie. De uit 49 koppen bestaande bemanning deels verdronken, deels in de vlammen om- :komen. MIDDELHARNIS Secretaris Nijghstraat, heeft gelden beschikbaar voor eerste hypotheek op landerijen voor jaren vast, Rente 4i Gemeente leeningen op nader overeen te komen voorwaarden. Rente varieert van 5-|6J%. Prijs per kwartaal f I,— Losse nummers 0,07' ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,— per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Binnenland. De afgeloopen week zette in met een onge kende koude en uit verschillende plaatsen kwamen de berichten binnen over de ongekend lage temperaturen. De kou is het praatje van den dag geweest, oude herinneringen deden opgeld, nog meer echter ijsmutsen en dergelijke winterartikelen. Behalve voor de kolenboer, is het ook voor de loodgieters groot alarm ge weest, want talrijke waterleidingen raakten bevroren. Ook de brandweer heeft een zeer drukke week gehad. De intense kou dwong tot zeer hard stoken, wat verscheidene min of meer ernstige branden tot gevolg heeft gehad, en zoowel de assurantie als de brandweer zal wel heel weinig ingenomen geweest zijn met deze extra drukte. Te Leiden is het prachtige stadhuis, een der merkwaardigste voortbrengselen der Hoi- landsche Renaissance door brand volkomen verwoest. De Leidsche brandweer, hoewel spoedig ter plaatse, de brand werd 's morgens halfvijf ontdekt, stond machteloos tegenover de vuurzee en ontboden hulp uit Den Haag en andere plaatsen heeft evenmin kunnen ver hinderen, dat er van het fraaie gebouw slechts een rookende puinhoop is overgebleven. De felle koude was een ernstige handicap voor de brandwachts. Slechts enkele bescheiden heeft men kunnen redden en verder is alles verwoest, waaronder vrijwel de geheele administratie en kostbare kunstschatten. Voor beiden inzonder heid beteekent dit een zeer groote ramp. Ook de Amsterdamsche brandweer heeft het zeer hard te verduren gehad en is geducht aan den tand gevoeld, behalve de talrijke kleine brandjes, heeft eerst een feilen brand gewoed aan den Amiraal de Ruiterweg, kort daarop ge volgd door een feilen brand in het Theater Flora aan de Amstelstraat 20. De nacht waker schijnt ingedut te zijn en heeft aanvanke lijk niets van den brand bespeurd. Agen ten zagen op hun ronde rook uit het gebouw komen en maakten direct alarm. Een sner pende Oostenwind wakkerde het vuur aan en ook hier bleef er weinig meer dan een puinhoop over. Het derde ernstig geval van brand heeft zich te Gouda afgespeeld, waar niets minder dan de brandweerkazerne en een timmerloods der gemeente aan de loeiende vlammen ten offer vielen. Een brandende cokeskachel, die in de kazerne had gestaan om het blusschingsmateri- aal voor bevriezen te bewaren, teneinde bij een eventueele brand snel paraat te kunnen op treden, schijnt hier de oorzaak te zijn. Slechts met moeite is men er in geslaagd de motor spuit nog te redden. De rest van het materiaal is een prooi der vlammen geworden. De Rot- terdamsche brandweer heeft assistentie ver leend en waar Gouda door dezen brand liet grootste gedeelte van zijn materiaal heeft ver loren, blijft de motorspuit van Rotterdam tijdelijk te Gouda. De strenge vorst heeft heel wat ongerief veroorzaakt. Verschillende eilanden raakten volkomen geïsoleerd. Schiermonnikoog dat reeds dagen zonder post zat is door een vlieg tuig der K.L.M. uit zijn isolement verlost. door MELATI VAN JAVA. 47) ..Ik ben zoo bang, juffrouw Bol," snikte zij, „zoo bang!" „Kom, het huis is stevig, je moet er aan wennen ais je aan zee woont zoo'n spectakei bij te wonen; ik herinner mij den eersten keer, dat ik het hoorde, was ik ook niets op mijn gemak, maar het wordt met Mei al veertien jaar dat wij hier wonen." En heb je het ooit zoo erg gehoord, juf?" „O ja, veel erger, het was zoo erg, dat het scheen of de wereld verging." „O, God, hoor nu toch eens! Zou je niet zeggen, dat de hemel van mekaar spleet? Wat een slag, en oom.Zij ging de trap op naar haar kamer; het was er volslagen donker; van buiten stroomde het water langs de ruiten; het raam zag niet op de zee uit, het was het logeerkamertje, waar Frank ook had geslapen. Zij knielde voor haar bed neer en trachtte te bidden voor haar beschermer, haar weldoener, die nu misschien geheel alleen tusschen de duinen blootgesteld was aan de boosheid van* storm en onweer; maar het was of bij elke bede de wind spotlachend gierde, en zij dacht aan het tooneel dat zij dezer dagen gelezen had uit Faust: „Mar- garetha, geknield in de kerk en bespot door Me- Ook Urk, Vlieland en Ameland raakten vol komen geisoieerd. Verschillende personen ge raakten door de felle kou bevangen, waarvan helaas enkelen met doodelijken afloop. De schaatsenJefhebbers hebben dezen winter volop gelegenheid zich aan hun geliefkosde sport te wijden. De stoere Friezen hebben nog eens extra genoten van de gehouden Elfsteden tocht, waarvoor ondanks de barre koude zeer groote belangstelling voor bestond. Niet min der dan een 300 deelnemers hadden zich hier voor aangemeld. Het ijs was uitstekend, doch de koude nood zaakte verschillende deelnemers op te geven. Het starten in zoo'n barre koude 's morgens om vijf uur mag dan een probaat middel zijn om meteen goed en klaar wakker te zijn, aange naam is anders. Winnaar van dezen histori- schen tocht werd de heer Leemberg van Leeuw arden welke als eerste te Leeuwarden om 4,27 binnenkwam, geestdriftig begroet. Natuurlijk hebben de Friezen de blommetjes eens buiten gezet en heerschte er overal een gezellige drukte te Leeuwarden. Buitenland. Heel Europa zit te jammeren over de intense koude, het begin dezer week zoo plotseling ingezet. Volgens de verschillende berichten over deze koudegolf, boeken we ook hierin ver scheidene records. De laagste temperaturen van 70 tot zelfs 150 jaar terug zijn geslagen. We leven nu eenmaal in een tijd van records, helaas meer in het verkeerde dan in het goede en deze plotselinge koudegolf maakt hierop allerminst een uitzondering. Behalve de gewone klachten over bevroren waterleidingen, moei lijkheden bij het aanvoeren van brandstoffen en dergelijke, vertragingen der treinenloop, vastvriezen der schepen, zijn er in het buiten land verschillende personen doodgevroren. Zelfs in Italië, waar Mussolini met ijzeren hand regeert en waar hij de eenigste man is die iets te commandeeren heeft, is de winter eveneens streng. En daardoor heeft het facis- tisch Italië een dubbele reden zich de handen te wrijven, primo wegens de heerschende koude secundo wegens het oplossen der bekende Romeinsche kwestie. Wat geen enkel Itali- aansch staatsman is gelukt, dat heeft Mussolini doör taai volhouden weten te bereiken. De kwestie dateert reeds van 1869, toen Itali- aansche troepen door een geweldadige bezet ting van Rome, aan einde maakten aan het wereldlijk gezag van den toenmaiigen Paus Pius IX. De hierop gevolgde garantiewetten van 1871, waarbij de Italiaansche regeering de positio van het Vatikaan wilden regelen, zijn door geen enkelen Paus erkend. Zestig jaar bijna is deze toestand ongewijzigd gebleven. En dat liet Mussolinis is gelukt een voor beide INGEZONDEN MEDEDEELING. partijen bevredigende oplossing te brengen, is ontegenzeggelijk een groot succes voor hem. Gelijktijdig is een concordaat tusschen den H. Stoel en den staat gesloten, regelde de godsdienstige en kerkelijke verhoudingen in Italië. phistopheles". „O, Vader in den hemelbescherm hem, mijn... mijn..." Zij voleindigde niet; gierend scheen de orkaan haar woorden over te nemen en met zich mee te voeren ver van daar, waarheen dat wist zij niet, maar zeker niet voor den troon van God! „O, Heer, Gij die de winden beveelt, laat kalmte komen," smeekte zij, en waarlijk even zweeg de storm; de regen alleen ritselde van het dak en stroomde langs de goten, doch schetterend viel het helsche orkest weer in en de golven over stemden het angstig loeien van den wind; zij klaagden en kermden als wilden zij zeggen „Wij worden mishandeld, gegeeseld, opgezweept; wij kunnen niet kalm zijn, al wilden wij ook. De wind martelt ons met duivelsche folterwerktuigen." Zij huiverde, maar hield met haar vingers toch de smalle vensterbank omklemd, want zij wilde zien, zij moest zien. Het was een ontzettend gezicht, de golven schenen licht te dragen, vonken dansten over de kammen in een dollen, wilden heksendans, afgrij selijke kolken openden zich telkens, en dan wron gen zich de wateren als het ware uit de diepte los, en stonden op tegen den hemel, als wilden zij dien aansprakelijk stellen voor hun bittere ver ontwaardiging, hun machtelooze woede, hun on draaglijk lijden; maar de hemel was bedekt door wolkenmassa's zoo dik, zoo zwart, ais kon nooit meer een straal van zon, maan of sterren hen doordringen; nu en dan slechts scheen hij van elkander te barsteden al sb liksem hem doorkliefde in alle richtingen, en voor een honderdste seconde flikkerde akelig vaal licht over het gewelf. En als die zee nu door dien wind zoo beroerd De bereikte oplossing komt in het kort hierop neer: De Italiaansche staat heeft de garantiewetten van 1871 op en erkend de effectieve^en volle dige macht in souvereine jurisdictie van den staat Citta dei Baticano, waar de Paus voortaan als souverein zal heerschen. Bovendien betaalt de italiaansche staat 2 milliard lire voor het verlies der vroegere kerkelijke provinciën en het verlies van kerkelijke goederen. De H. Stoel verklaart de Romeinsche kwestie voor bijgelegd en erkent het italiaansche koninkrijk in huidigen vorm en grondwet. Het nieuwe wereldlijke gebied van den H. Stoel omvat slechts enkele straten met een gezamenlijke oppervlakte van 44 H.A. doch is voldoende tot handhaving van zijn geeste lijke onafhankelijkheid. De onderteekening der gesloten tractaten heeft plaats gehad in de consistoriezaal van het Pauselijk Missie museum. Een groote menigte barstte in geest-, driftig gejubel uit, toen de klokken begonnen te luiden, ten teeken dat de onderteekening had plaats gehad. Toen Mussolini zich na af loop der plechtigheid vertoonde werd hij geest driftig toegejuicht. Rome is nu voortaan een dubbele hoofdstad, n.l. dat van het facistisch Italië en van Citta del Vaticano, wereldlijk middelpunt der groote geestelijke mogendheid. De verschillende Fransche bladen vertoonen weinig ingenomenheid met het succes van Mussolini, dat voor Italië stellig een aanmerke lijke versterking van prestige beteekent. Tot heden was Frankrijk de beschermer der gees telijke balangen der Katholieken in Azie en door de behartiging hiervan waren speciaal in de Levant eveneens de Fransche belangen ten zeerste gebaat. Mussolini zal natuurlijk tracb ten een deel dezer taak over te nemen, waar door er nieuwe naijver ontstaat tusschen deze twee staten, welke elkaar toch al zoo moeilijk verdragen. Het heeft daarom verwondering gewekt, dat Bpiand de eerste was die een tele gram van gelultwensch zond aan kardinaal Gasparri en dat de Fransche gezant de eerste was die een bezoek met hetzelfde doel op het Vatikaan aflegde. Mussolini en Parijs, beiden lonkjes werpende naar het Vatikaan, elkaar vreezende. en haten de ais jaloersche minnaars. In het belang van den vrede is het te wenschen dat het Vatikaan er in zal slagen beide staten dichter tot elkaar te brengen. De toenaderingspogingen tot heden zijn alleen mjammerlijk mislukt en een beetje schot is meer dan gewenscht. Doch laat het geen zestig jaar duren, zooals de oplossing der Romeinsche kwestie, want dan is het zeker te laat en zijn ze eikaar reeds lang in de haren gevlogen. Hoewel schoorvoetend en aarzelend, mar- cheeren we langzaam in de richting van het fgroóte doel, in de richting der wereldvrede. Verschillende staten hebben tiet Kellogg-pact reeds geratificeerd, doch het vereischte aantal van 15, waardoor het pas van kracht wordt en in werking treedt is nog altijd niet bereikt. De Sovjet-regeering heeft op werkelijk ver dienstelijke wijze getracht deze moeilijkheid te ondervangen. De Russen hebben een gelijk luidend verdrag aan Litauen en Polen, later uitgebreid tot de Oostzeestaten en Roemenie voorgesteld, waarbij werd bepaald, dat het onmiddellijk van kracht werd, zoodra de respectievelijke wetgevende regeeringen het hebben bekrachtigd. Dit verdrag door Litwinof ontworpen en naar hem genoemd, is door de kon worden, die machtige, groote zee, hoe zou het dan gaan met den man, daar geheel alleen overgeleverd aan zijn woede, aan zijn onbarm hartigheid? Zij vluchtte weg van het raam; luid snikkend snelde zij naar beneden, wierp zich op de divan en wrong in wanhoop de handen. Juffrouw Bol kwam binnen en hoorde haar snikken en zuchten. „Kom, ik zou mij niet zoo aanstellen," zeide zij, met iets als hartelijkheid in de stem, „het zal wel losloopen." „Maar die arme menschen, die buiten zijn, juffrouw Bol, die visschers. „Ja, daar zal een harde wijs op gaan; met den laatsten storm is de „Vier Gezusters" vergaan, u weet wel, dat is de schuit van Teunissen; drie broers waren er op. Ja, dat was een geschiedenis, en als de dokter zich er niet mee bemoeid had, was er van de heeie familie niets terechtgekomen." „En nu is hij zelf misschien...." „Kom, kom! Hij zit hoog en droog bij Harmsen." „Gelooft u dat stellig, juffrouw?" „Wel zeker." „O, als he.t maar zoo was!" Zij stond op en ging de kamer op en neer; juffrouw Bol keerde naar de keuken terug, maar kwam spoedig met de boodschap„Het water staat al onder in den tuin; straks slaat de zee nog tegen de ruiten." „Als oom maar thuis was!" kermde Rose-Marie hoe langer hoe angstiger, „dan zou ik niet bang zijn." „Kind, schei toch uit," riep de huishoudster korrelig, „de dokter komt wel op zijn pooten. ik bedoel op zijn voeten, terecht, geloof me!" Sovjet, Litauen, Polen en Roemenië, dat eerst bezwaren maakte in verband met zijn geschil met Moskou over Bessarabie, geteekend. De verdienste van dit protocol is, dat het eenige ontspanning brengt in een onrustig en gevaar lijk gedeelte. Zoodra het Kellogg-pact in wer king treedt, vervalt automatisch het Litwinof- protocol. Het zijn slechts papieren waarborgen, waaraan natuurlijk geen al te groote waarde mag worden toegekend, doch een vooruitgang is het zeker. Ook al heeft het verleden ons in menig opzicht al zeer bitter teleurgesteld ten opzichte van-papieren waarborgen. Een verdere stap in de goede richting en zeker een heel belangrijke, is de bijeenkomst der financieele experts te Parijs, waar het vraagstuk der Duitsche reparatie, betalingen onderzocht zullen worden. De besprekingen dezer heeren zal waarschijnlijk een drie maan den in beslag nemen. Zooais bekend hadden zoowel Owen Young ais Morgan bedankt voor de hun aangeboden voorzitterszetel, doch Owen Young is voor de hernieuwde aandrang INGEZONDEN MEDEDEFLING. /t:.. /V Juist omdat verkoudheid zich zoo onschuldig voordoet, is zij zoo gevaar lijk, Vergeten wij toch nooit, dat zij een ontsteking der slijmvliezen is en dat reeds een simpele verplaatsing dier ontsteking b.v. naar de stem banden, de bronches of naar het slijm vlies van de longen - en hoe gauw gebeurt dat niet - haar veel ernstiger maakt. Acute en chronische bronchi tis, asthma, borstbenauwdheid zijn de terecht gevreesde gevo'gen van een verwaarloosde verkoudheid. Ma Eik de genezing niet moeilijker en duurder door met de juiste behandeling te wachten. Begin bij het begin en verzorg een eenvoudige verkoudheid dadelijk met de versterkende, onschadelijke, maar krachtig slijmoplossende Per koker: f 1.50, f2.75. f 4.50 om het voorzitterschap te bekleeden gezwicht en heeft na eerst Coolidge telegrafisch geraad pleegd te hebben, zich de benoeming tot voor- Rose-Marie ging naar zijn bureau en begon werktuigelijk de boeken en papieren, die de dokter naar gewoonte door elkander had geworpen, te rangschikken. Gisteravond zaten zij nog zoo ge zellig hier en lazen Le Cid; nu herinnerde zij zich dat haar oom een weinig ongewoon deed. „O, foei," had zij uitgeroepen, „ik hoop maar niet dat Chimène met Rodrigue trouwt, den moor denaar van haar vader. Dat is schande; vindt u niet, oom?" „Kind! oordeel niet te gauw. Maar ik vind Le Cid een akelig stuk. Zullen we niet liever iets anders nemen? Cinna is erg langdradig, maar Po- lyeuce." „Neen, ik ben zoo verlangend naar het einde...." En nu konden noch Chimène, noch Rodrigue haar iets meer schelen; zij zag David Copperfield daar liggen; met een gevoel van walging wendde zij het hoofd af. Wat waren de boeken toch on verdraaglijk als de natuur aan het woord was, zoo geweldig, zoo streng! O, was het nog maar gisteravond! Zij raakte nu bijna gewoon aan het geraas daarbuiten; wan neer oom maar terug was, dan zou zij niet meer vreezen, dan zou zij misschien weer kunnen lachen. Zij zocht juffrouw Bol op. „Juffrouw, zouden we niet iemand kunnen zen den om den dokter te zoeken? Misschien is hij toch wel onderweg, men kan niet weten!" „Mensch! wat bezielt je? Het is geen weer om er een hond uit te jagen en de dokter zal ook wel te wijs zijn om zich buiten te wagen." „Zou u denken?" „Wel zeker is 't zoo, mijn hand er op! Nu, de dokter zal ook niet weten wat hem overkomt, dat er hier zoo over hem gekrimeneerd wordt. Ik zeg zitter laten welgevallen. Voor de eerste bijeenkomst der commissie bestond natuurlijk zeer groote belangstelling en een leger van journalisten, fotografen en filmoperateurs stonden de experts reeds op te wachten. De eerste zitting heeft slechts zeer kort geduurd. In de eerstvolgende dagen zullen alle kwesties van principieelen aard worden behandeld, waarbij elke delegatie haar stand punt zal uiteenzetten. Pas als deze principieele kwesties zijn opgelost, zullen de sub-commis sies worden ingesteld, tot taak hebbende de hun opgedragen speciale kwesties te bestu- deeren en daarover te rapporteeren. Tweemaal per dag zal de commissie bijeenkomen. Het gegoochel met millioenen en milliarden zal weldra in vollen gang zijn, den indruk wekkende, of het hier een astronomische les is. Tijdens de eerste bijeenkomst heerschte er een opgewekte, hartelijke geest van harmonie. Een goed begin is een daalder waard, doch een goed eind is in dezen onbetaalbaar. De grootste belangen Staan hier op het spel, niet alleen voor Duitschland, doch voor heel de wereld. Een mislukking zou een onoverzienbare ruïne be- teekenen en dient tot eiken prijs te worden voor komen. Het zou het einde zijn der verzoenings politiek van Stresemann en Duitschland ver der dan ooit van Frankrijk verwijderen. Mexico het ongelukkige land, nog altijd door onrust verstoord, is opnieuw in rep en roer ge bracht door hernieuwde aanslagen op den president. Deze aanslagen hebben plaats gehad vlak na de terechtstelling van Torral de moor denaar van Obregon. President Portes Gil heeft in een door hem geteekende verklaring de schuld dezer nieuwe woelingen aan eenige elementen der Roomsch-Katholkke Kerk ge weten. Als een gevolg hiervan zijn nieuwe strenge maatregelen aangekondigd en bepaalde kerkelijke bezittingen in beslag genomen. Deze bezittingen zullen onder arme boeren worden verdeeld. Alle geestelijken zijn verplicht binnen veertien dagen hun verblijfplaats bekend te maken en zullen bij nalatigheid als medeplich tig aan deze troeblen worden beschouwd. Het schijnt wel of er nooit geen rust kan komen in Mexico. Nauwelijks luwt de onrust wat, of nieuwe incidenten doen de hartstochten weer fel oplaaien, met al de gevolgen daarvan. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. (Adv.) Duidelijke wenk. Hij: „Herinner jij je, dat je mij voor ons huwelijk gezegd hebt, dat je niet de vrouw van een arm man zoudt willen wezen?" Zij: Dat ben ik ook immers niet geworden." Hij: „Neen, maar je zult het spoedig zijn, als je zoo voortgaat." Voor de jury. Schilder: „Hier mijnheer, heb ik een schilderij." Jurylid: „En wat stelt die voor?" Schilder: „De begrafnis van Paulus Potter." Jurylid: „Hm! Ik zou anders veel liever een voorstelling hebben van uw begrafenis, door Potter geschilderd." geen kwaad van hem, o hemel, neen! Ik zou een slechteren heer kunnen treffen, maar ik zou liever, ik weet niet wat, doen, dan me zoo druk over hem te maken. Hij is wijs genoeg, zeg ik maar,' om te weten wat hij doet of laat!" „'t Wordt minder! Dunkt je niet, juffrouw?" ,,'t Zal toch wel eens minder worden, denk ik!" was het droge antwoord, en onvoldaan keerde Rose-Marie weer naar de huiskamer terug; zij verlangde naar sympathie, en van juffrouw Bol kreeg zij die niet genoeg. De storm ging nog wel in lang niet liggen, maar heviger werd hij niet, haar onrust werd echter hoe langer hoe grooter. „Moet u geen thee hebben?" vroeg juffrouw Bol. „Voor mij, neen; dank je! Maar wacht, ik zal alles klaar zetten tegen dat de dokter komt. Wat zal hij het koud hebben en wat zal hij nat zijn!" „Och, Heer, ja, verwen hem maar! Ik heb hem daar niet aan gewend," spotte de huishoudster. „Dat is niet goed van je, juffrouw! Want de dokter is zoo goed; zoo'n edele man bestaat er geen tweede!" „Ach, kom! Je schijnt heel veel van je zooge- naamden oom te houden.hè!" Rose-Marie was te onschuldig om iets te raden van de bijzondere bedoelingen waarmede deze woorden gezegd werden. „En zou ik niet? Van wien zou ik meer houden dan van hem? O, als je wist, juffrouw Bol, wat ik hem te danken heb." „Ja, dat begrijp ik; maar 't is kaseweel, dat hij er niets van geweten heeft, dat hij nog zoo'n betrekking op je had, toen je hier was met je kromme zus." „Dat is erg jammer geweest, zeker." (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1