Boerenleenbank Stoomwasscherij mimm ONZE EILANDEN HEERENBÜM Kippenhouders! ^DERBESCHUIT ikelenhandel - Middelharnis Huidschaving 5N Widdelharnis-Sommêlsdijk Ö.JOPPECz.teSommelsdiik ■S-DAMES-l' +DE SALAMANDER Hipstras' 59. Rotterdam -! „VOORNE& PUTTEN" Nieuw-Hel voet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. No. 28 9 Febr. 1929 TWÜKhK Hl,Al» Pijnlijke Kloven Burgerlijke stand ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 9 FEBRUARI 192 9. 5 Rookt m ECHTE FR1ESCHE Jnplaats van gewone tabak! Reeds vanaf 50chper'/a pond 20cf.per<ms lOa.per'/ions 162 lebruik van: :n leggen uitstekend. Wel een bewijs, voor een kip ook in den tijd van het 'ikc'S A. BAKKER MELISSANT, Hoofd der Op. School. a's Hoenderbeschuit, waar :nt: Ien huidverwonding bij dieren, alsmede zeere I spenen bij melkvee, ge- rneest men spoedig met PuroJ. Doos 60, 90 ct. en f 1,75 BijApoth.enDrog. B J8, 11S De bank leent gelden aan leden tegen 4.6 e/0 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 °/0 's jaa s, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van den kassier Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid Alleen bl] ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boekfe met talrijke al- beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Convert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of ielenrstelltng. Koopt ln zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de lange baan geschoven te worden. WIJ zijn vanonds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant NIEUW-HELVOET. Uit deze gemeente werden vorige week 5 paren Ingeschreven en spoedig zweefden verscheept 286000 K.G. aardappelen, paar- ze met eemgetusschenruimte over de banen, denpten en uien. Prjjzen der uien waren i Wat de paren te zien gaven was voor bier VERLAGING TAN GEDISTILLEERD- ACCIJNS. Belanghebbenden, welke terzake der ver laging vaa gedistilleerdaccyns meenen aan spraak te kunnen maken op restitutie van betaalden accijns, kuunen zich voor het in winnen van inlichtingen wenden tot den ont vanger der directe belastingen of tot den kommies der belastingen. Plaatselijk Meuws. MIUDELUARNIS. Naar wij vernemen is op het daartoe strekkend verzoek van de Vereeniging „Goedereede en Overilakkee's Belang" van de Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij bericht ingekomen dat met ingang van' 15 Februari 1929 bij den boot conducteur van het veer Middelharnis-Helle- voetsluis dag- en maandretours Middelhar- nis-Rotterdam verkrijgbaar zullen zijn. Onze vroegere dorpsgenoot, de conduc teur J. v. St. Aoneland, is met ingang van 1 Febr. overgeplaatst van het spoorwegpost kantoor no. 2 te 's-Hertogenbosch naar het spoorwegpostkantoor no. 2 te Rotterdam. Bij het Onderling Begrafenisfonds zijn thans aan de beurt van aftreding: voor be stuurslid R. v. d. Valk Pz.; voor boekhouder J. v. d. Valk Pz. Jr.; laatstgenoemde stelt zich niet meer herkiesbaar. De conducteur-lijnwerker bij deR.T.M. E. v. d. Velde, moest zich onder genees- kundige hulp stellen, doordat hij inhetdon- ker in de remise het ongeluk had, met zijn oog tegen een stuk ijzer te loopen. Terwijl de chauffeur van dhr. W. Dins dagmorgen aan den Stadschendijk reed met zijn auto, vroeg hem een rondreizend koop man met hem mee te rijden. Nabij de ge meente bemerkte de chauifeur dat de koop man was verdwenen, doch de kast met koopwaar nog op de auto stond. Nadien kwam de koopman met een wagen meerijden en bleek dat hij van de auto was gevallen en zich ernstig aan het gelaat had verwond. Het dochtertje van dhr. J. Struik had het ongeluk op het ijs te vallen, waarbij ze een hersenschudding bekwam. Donderdag as. zal „Sparta"„Hygiea" haar 20-jarig bestaan vieren in de zaal van Hótel Mijer alhier, wanneer we het pro gramma voor dien avond eens goed bekijken dan beloofd dien gymnastenavond een aar- digen avond te worden. Loor de leden is ook een aardig tooneelstuk ingestudeerd dat wel in den smaak zal vallen. 20 jaren heeft deze vereeniging zich staande gehouden, wat op zichzelf reeds voldoende zegt. Wij wekken onze lezers dan ook op dezen avond niet te verzuimen en naar het kranige weik van onze sportluidjes te gaan zien. Een stepje zal aan dit samen een waardig slot geven. O.N.A. Donderdag gaf het Tooneelclubje, bestaande meest uit personeel van de R.T.M., een uit voering ten bate van nabestaanden van de Ramp aan den Hoek van Holland. Tot onzen spijt was de zaal slechts dun be volkt. Elk stukje apart gaan bespreken zullen we maar niet doen, alhoewel elk stukje voor zich zeer goed werd voorgedragen. Van Gelder en zijn vrouw openden den avond met het stukje „De blijde thuiskomst van Jaap", dat zeer vlot) af ging. De heer Hoolboom en zijn dochter waren ook heel goed. Haagman, die in verschillende stukjes meespeelde was ook uit stekend. Van Balen speelde in zijn eerste stuk je wat stijf, doch maakte het in zijn stukje „Terug van de hengelwedstrijd" weer dubbel goed. Kortom het was een gezelligen avond die O.N.A.waar wij voor het eerst kennis me maakten, ons verschafte. De aanbeveling in ons blad van Woensdag door een paar abonné's van de tram was niet overbodig. O.N.A. heeft ons laten zien dat met amateurisme op dit ter rein toch ook nog heel wat te bereiken. Haast zouden wij vergeten, en dan zouden wij niet volledig zijn, te vermelden de begelei ding van den heer S. van der Valk met orgel spel. Servaas had het den gehcelen avond druk, en wij twijfelen niet of deze heeft, ook inde voorstudie, niet het kleinste aandeel gehad om dezen avond tot een welgeslaagden te helpen maken. O.N.A. wij hopen u hier nog meermalen op ons plankenland te zien. Centrale Veiling voor Roeree Overtta.kV.ee te Middelharnis, Veiling van Dinsdag 5 Februari 1929. Spruiten 2,— tot 11.20 per 100 K.G. Zoete appelen 25, - tot 25.40 Roode kool f 5.40 per 100 stuks. Stekuien 2.40 tot 2 70 per 100 K.G. Sinaasappels 8,97 tot ƒ4,— per 100 stuks. Boter 1,10 tor, 1,11 per pond. Kaas (volvet) 0 65 per pond. Uien veiling. Uien f 6,55 tot f 6.74 per H.L. Aanvoer 24000 K.G. SOMMELSDIJK. In de maand Januari 1.1. vestigde zich in deze gemeente 7 personen, vertrokken 17 personen, geboren 2 kinderen, terwijl geen sterfgevallen plaats vonden - Tegen een 17-jarige jongen alhier is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal. f 6,25; peen f 1,20 en aardappelen f 2,40 alles per H L. Op de op 7 Febr. gehouden veiling vaD weiland in eigendom toebehoorende aan den heer M. de Haas te Rotterdam is inge zet als volgti Perceel I, groot 32 A. 25 cA. of 239 r. S m. voor f 2010 per gemet of in geheel f 1601 door W v. d. Velde te Sommelsdijk Perceel II, groot 59 A. 14 cA. of 1 gem. 138 r. voor f 1810 per gemet of in geüeel f 2643, door M. Born te Sommelsdijk. Perceel III, groot 53 A., 61 cA.oflgem. 97 r. voor f 1830 per gemet of in geheel f 2422 door 0 van Markensteijn te Dirksland. Perceel IV, groot 51 A. 99 cA. of 1 gem. 85 r. voor f 1790 per gemet of in geheel f 2297, door C. Lodder te Sommelsdijk. Perceel V, groot 64 A. 41 cA. of 1 gem. 177 r. voor f 1790 per gemet of in geheel f 2846, door G Born te Sommelsdijk. Perceel VI, groot 54 A. 42 cA. of 1 gem. 103 r. voor f 1800 per gemet of in geheel f 2418, door G. Born te Sommelsdijk, DE GROENE KKUIS-FILM. werkelijk mooie kunst, zoo gelijkmatig en sieiljjk de slagen werden gemaakt. Enkele dames muchten nog wel iets minder steunen op de krachten van hun partner. Het ijs was wel is waar niet te hard meer, en dit deed veel van de aangewende kracht verloren gaan. Hierna kwamen de jongens benedeD de 15 jaar, en het was een lust om die kleine knapen over de baan te zien zweven. Ouderen konden het hun niet verbeteren, en het geleek als of ze reeds jaren de ijssport druk beoefend hadden, waar toch helaas op ons eiland niet zooveel de kans voor is. Het verschil tusschen deze rjjders liep niet zoo veel uit elkaar, zooaat de jury op verschil lende houdingen speciaal moest letten. De meesten schijnen onder het rijden nog dub beltjes op het ijs te zoeken, en dienen vooi de toekomst te onthouden dat een goed geaard Hollander zijn hoofd omhoog houdt, en steeds naar zijn doel ziet. Dit werd goed gedaan door enkele rijders uit de klasse personen boven de 18jaar, die men zag rijden met het hoofd omhoog, en het gezicht steeds gewend naar het eind der baan. Deze lijders lieten werkelijk schitte rend werk zien, en gaven elkander weinig toe, zoodat het voor de jury niet meeviei om hier een zuivere uitslag voor temaken Een enkele stond niet heel vast op 't ijs en gat zoo nu en dan een teekeu van waDkeleD, een ander kon niet voldoende zijn knieën recht kriigen, en zwaaide een weinig te over dadig met het vrije been, maar ondanks dit alles werd er schitterend gereden, en kunnen de niet prijswinnaars zich getroosten in ieder geval niet ver bane solo rijdster, hun kunsten lieten zien. Hun kunst was ook werkelijk aardig, ofschoon over het alge meen de dames die overrijden, te weinig zelfstandig rijden, en juist dit hun goed zou doen, om dan ook bij het rijden als paai niet te veel op de partner behoeven te steu nen. Dus dames dit speciaal goed aange leerd. Een enkeling reed met het lichaam te veel voorover gebogen, een ander lichtte het been iets te hoog en gaf, ofschoon het rijden uitstekend was, geen mooien indruk Een derde reed heel aardig maar kon ge rekend naar de mededingsters niet die vlotte gang houden. Hiervan was ook het ijs dat reeds zeer zacht begon te worden, wel de Woensdagavond j.l. is in de Vergaderzaa de Groene Kruis-film vertoond. Dr. H. W' Pareê heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Tot zijn spijt moest hy constateeren, STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot notabel in de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer P. Braber Mz. De gemeentebegrooting 1929 is van Ged. i Staten goedgekeurd terugontvangen. DIRKSLAND. De uitvoer bedroeg de vorige week 432000 KG. peen, 65000 K.G. uien en 94500 K G. aardappels. De prijzen waren op de Beurs van j.l Donderdag voor uieD 6,50 per 60 K G. en voor aardappels (eigenheimers) 2,25 voor 70 K.G. Voor peen was geen vraag. Burgem. en Weth. dezer gemeente roepen sollicitanten op voor Gemeentearts met daaraan verbonden functie van Genees heer-Directeur van het te bouwen zieken huis genaamd „van Weel stichting". Bij de gehouden wedstrijd inhetsnel- rijden verwierf J. Groenendijk den lsten prijs, L. Baart den 2den prijs en M. Dorst van Herkingen den 3den prijs. De tijden waren voor de baan van 225 M. lengte resp. 28,1, 30,2 en 31,2 seconden. Het was j 1. Donderdag zeer druk op het z g n. Klaasjes water, welke baan door de IJsclub was opengesteld. De vele goede rijders reden nog tot laat in den avond en er heersehte een prettige geest. De heer J. L. Kaslander vond vele bewonderaars voor zijn acrobatische toeren op de schaats, waar door hij zeer zeker tot de beste op dat gebied gerekend kan worden. Op de Kralingsche j ^huidige. Ook het publiek gaf blijk van be- Plas te Rotterdam, waar hij Dinsdag en iang3teiiing, en er waren zeer veel personen, Woensdag heeft gereden, trok hj) aller be-1 betzy op ,je gehaats, betzij als wandelend langstelling. toeschouwer, op de vlakte aanwezig, en men REKKINGEN. Men besteedt thans alhier I kon zien dat deze schoone sport jong en oud voor do aardappelen ƒ2, voor de uien ƒ6,50 en voor de peen 1,20, alles per H.L Vorige week had J. de Jong het on geluk een zwaar betonstuk op een zijner vingers te kriigen, waardoor dit lichaams deel gedeeltelijk geplet wérd. Bij den landbouwer L. Warnaer brand de j.l week de geheele motor van z|jn water- macbine uit wat dus een groote schadepost voor hem beteekend. STELLENDAM. Blijkens de balans van de Coöpeiatievebakkerü „Stellendam"overl928 is onder de leden omgezet voor 11.428,33 en aan niet-leden verkocht voor 1773,94 en wordt aan de leden uitgekeerd 15 dividend De winst bedroeg 2047,74. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren Adr. Kreeft en J. v. d. Vlugt en iu de vacature A. Blok land werd gekozen A. M. Blokland. Als com missaris werd herkozen 0. Roon. Doopouders, die hun kinderen in de Ned. Herv. kerk a.s. Zondag wenschen te doen doopen, moeten daarvan aangifte doen op a.s Zaterdagavond tusschen 7 en 8 uur in de consistoriekamer. Van Zaterdag op Zondag zijn van den landarbeider Joh Hoek een zestal kippen afgemaakt, vermoedelijk door een hond. Door S. Keijzer alhier is ondershands verkocht de blazerschuit S.L 31, welk vaar tuig naar Nijmegen zal worden gebracht, zoodra de rivieren ijsvrij zijn. Door P A.Sagev alhier is te Oudewater een schilderszaak overgenomen, zoodat S zich aldaar zal vestigen. De reddingsboot „Koningin Wilhelmina" heeft ligplaats genomen aan den havenmond, daar bij Ijsgang de boot zeer moeilijk de haven kan uitkomen. 0UDD9RP. De Voorzitter der Geitenfok- vereeniging de heer C. Breen, is gekozen in het bestuur van den Provinc Bond. De heer G. Schinkel, Onderwijzer aan de Bijz. School alhier is in gelijke betrek king benoemd te Zegveld. Alhier is een Mannen-Zangvereeniging opgericht genaamd „Zanglust" met aan vankelijk 18 leden. NIEUWE TONGE. Blijkens een gehouden contröle, betreffende de nog in voorraad zijnde uien, bleek dat er in deze gemeente nog 14000 H.L. uien voor den handel be schikbaar zijn. Op 5 Februari j.l. werden alhier, op de banen van de IJsclub „de Vlakte" wedstrijden gehouden in 't schoonrijden. Het geleek er bijna op dat deze uitgeschreven wedstrijden nog zouden mislukkeD, dat het weer niet medewerkte, en de dooi veel water op het ijs deed komen. Maar als ware liefhebbers ister) werd de zaak toch doorgezet, en wer- keiyk niet zonder succes De muziekvereeni- ging „Apollo" hield er den moed inhouden, en schetterde haar marschen over de vlakte. Het bestuur der ijsclub, had voor een tent gezorgd voor de jury, en halt drie namen de wedstrijden een aanvang. Voor het schoonrijden van paren hadden nog als belangstellende naar zich kon trek ken Ook van buiten de gemeente waren ver schillende modedingers(sters) en toeschou wers, maar na afloop van de wedstrijden was het geraden behoedzaam te rijden, daar men by een val met een natte broek of rok naar huis kon. Het bestuur der ijsclub heeft echter kunnen zien dat de uitschrijving en doorzetting van deze wedstrijden, zoowel door leden als verder publiek, zeer op prijs werd gesteld en gewaardeerd, en meen ik wel dat niemand er aan twijfelt of de jury heeft deze moeilijke taak, naar hun beste weten en kunnen beoordeeld en volbracht. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: Schoonrijden parenle prijs mej. J de Man en M. de Rooi; 2e prijs mej. E. Holster Ad en J. Okkenburg; 3e prijs: mej. N. Gestel en M. de Bonte; 4e prijs: mej N. Kornet en J. Kaslander. Schoonrijden mannen boven 18 jaar: le prijs M. de Rooi; 2e prijs: Jan van Balen Cz.; 3e pr.D. Gestel; 4e pr.O. Hoogstraate Hz Schoonrijden dames: le prijs: mej. J. de Man; 2e prijsN. Gestel; 3e prijs J. Dek ker Jd. Schoonrijden jongens beneden de 15 jaar. le prijs J Holster Bz 2e prijs W. Pape; 3e prijs J. N. van Es;4e prijs Abr. Breesnee 5e prijs C. Verwetj Gz.; 6e prijs J. Pape. Prijzen Veldvruchten: Uien ƒ6,50, koe peen 1,30 en Aardappelen 2,25 per H.L. Door de heer J. Timmers alhier is vergurming gevraagd tot het bouwen van een schuur achter zijn woning. Op 11 en 12 Februari a s. zal op het hulp- postkantoor alhier de uitbetaling op de ge wone uren plaats hebben, waarby alle be wijzen van toekenning en legitimatie-be wijzen (bruine en grijze boekjes) moeten worden overgelegd voor contröle. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. verzacht en geneest men met OUDE TONGE. Dinsdagmiddagj 1. ten Mej J. van den Tol en de heer C A Meijer op het Spui door het ijs, maar geluk kig aan den kant. Tot aan hun middel nat en hevig geschrokken keerden z\j huis waarts. Weest op uw hoede Alhier is tegen een persoon procesverbaal opgemaakt, wegens het zich bevinden op de baan van de ijsclub zonder toestemming of bewijs dat hij voor dien dag het verschuldigde bedrag aan de ijsclub had betaald. Bij velen bestaat, on danks de waarschuwingsbordjes, waarop staat vermeld „Verboden toegang" e.d de meening, dat de ijsclub niet het recht heeft, personen zonder betaling te weigeren. Men zij echter gewaarschuwd, daar overtreding der verbodsbepaling een muisje met een staart kan worden. dat het aantal opgekomenen enorm klein mocht worden genoemd. Verder besprak spr. de pogingen die intertyd zijn aangewend tot oprichting van een afdeeling van het Groene Kruis hier ter plaatse. De lezingen die toen werden gehouden, sloegen zoo bij het volk in, dat dan ook binnen korten tijd eenige honderden zich als lid hadden op gegeven. Een afdeeling was dus opgericht, maar helaas, slechts... op papier. Zelfs was al uitgezien naar een woning voor een ver pleegster, naar een magazijn enz. enz. Alles stond mooi op touw en als het toen door gang had gevonden, zouden we nu een mooi eind op den goeden weg zijn geweest. Het vuur der animo doofde echter spoedig. Oude Tonge was toen nog niet rijp voor dergelijke philantropische instellingen. De menschen verloren uit het oog, dat eendracht macht maakt. Tenslotte bleef niets anders over dan en bestuur en een reglement, maar vanzelf is daarna niets gepresteerd. Deze slechte resultaten hebben spreker begrijpelijkerwijs nadien doen huiveren nieuwe pogingen aan te wenden. De tijd heeft echter veel ver anderd. De tram en telefoon brachten de menschen meer in verbinding met familie leden en vrienden van andere plaatsen, dan voorheen het geval was Ziekenbezoeken werden afgelegd; langzamerhand zag men zelf het nut van het Groene Kruis en werd het gemis van een afdeeling gevoeld. Her- naaldelyk, voornamelijk den laatsten tijd, werd spreker aangezocht zijn medewerking te verleenen om te trachten nu te krijgen wat we toen niet wilden. Toen hij dan ook wist dat de film hier op 'teiland draaide had hij ook verzocht deze hier te vertoonen. Verder memoreerde spreker oprichting en doel van het Groene Kruis. Ds. Fleischer, de oprichter groote hulde. Deze mensch- lievende zieleherder heeft gevoeld en be grepen dat zoo iets tot stand moest komen en heeft daartoe den stoot gegeven. Dat het echter zou worden wat het thans is, heeft ook hij niet kunnen vermoeden. „Wat is het doel van het Groene Kruis?" Het lijden te verzachten, daar waar het mogelijk is. Het beoogt patiënten thuis even goed te behan delen en te verplegen als in ziekenhuizen, sanatoria enz. De financiën zijn niet altyd toereikend voor goede verpleging, en daar voor wil het Groene Kruis zorgen. Materialen worden in bruikleen afgestaan, de wijkver pleegster komt aan huis en ook indien de moeder ziek te bed ligt de wijkhuishoud ster. Zoowel op het platteland als in de steden worden cursussen gegeven voor: eerste hulp bij ongelukken, na verpleging kraamvrouwen, bakercursussen, opvoeding, moeder en zuigelingenzorg, huisonderzoek bij t.b.c.patiënten enz. enz. te veel om op te noemen. Het doet spreker dan ook ge noegen, dat hy beslag heeft kunnen leggen op de film. Nog meer dan het woord zal het gezicht propagandeeren. Hierna werd de prachtige film afgedraaid. Het eerste deel betreft de oprichting en uitbreiding van het Groene Kruis, het tweede deel de huisverzorging door verpleegster en huishoudster, het derde een ongeval ten plattelande vroeger en het volgende, een zelfde ongeval thans, het vijfde deel, moeder en zuigelingenverzorging, rusthuizen, zieken auto's enz., en het laatste deel moeder cursussen, ontsmettingsdienst e d. Bij allen heeft deze film een zeer goeden indruk achtergelaten. Het is dan ook zeer ammer dat de opkomst zoo slecht was, hetgeen wel eenigszins zijn oorsprongheeft in het feit dat niet voldoende publiciteit hieraan is gegeven. Velen wisten nergens van en de weinigen die er wel vanaf wisten, waren niet voldoende ingelicht om anderen aan te moedigen dezen avond by te wonen. Dr. Parrée sloot dezen avond. Hij bracht dank aan de aanwezigen voor hun opkomst, het dagelijksch bestuur der gemeente voor het afstaan der zaal en dhr. Vrieslands voor de vertooning der film. Het speet hem dat Oude-Tonge zoo weinig belangstelling had getoond, waardoor deze avond als mislukt moet worden beschouwd voor oprichting van een afdeeling. Als propaganda-avond is hij echter wel degelyk geslaagd. Het begin is er weer en de voortzetting moet volgen. Als de aanwezigen vertellen aan familie leden, vrienden, buren, enz. dan zal dit ook zijn nut met zich dragen. Nu zal tot ver dere afdoening op Maandag, 18 Februari, iu de Vergaderzaal een vergadering worden gehouden Oude-Tongenaars gaat daar allen heen. Slaat dan de handen ineen, gedachtig aan de spreuken „Eendracht maakt macht1 maar „tweedracht breekt kracht". Zouden we ons niet moeten schamen, dat wy niet kunnen bereiken, wat andere en kleinere gemeenten reeds jaren bezitten? Welke be zwaren werden er niet geopperd by de pogingen tot oprichting van S B Z.? en waar zijn zij gebleven? Daarom nogmaals, eens gezindheid en: alles voor allen. Wy ver wachten U allen op 18 Februari in de be kende zaal. Aan de Bataafsche Import Maatschappij is vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinetankwagentje op het perceel van J. v. Rossum. De Christ. Ger. Zangvereeniging alhier gaf eenige dagen geleden samen met haar zustervereeniging uit den Bommel een goed geslaagde zanguitvoering in het gymnastiek- locaal der Openb. Lagere School. Buiten de genoodigden was er jammer genoeg niet veel publiek. Op het postkantoor alhier werden in de maand Januari behandeld: 27 telegrammen, 829 gesprekken en 7 oproepberichten. NIEUW HELVOET. De gemeenteraad heeft een voorstel van het raadslid J. de Jonge aangenomen, om d6n leden van de bonden, aangesloten bij de werkloosheids verzekering een uitkeering te geven over de wachtdagen die zy hebben doorgebracht en toen niets hebben getrokken. Over het voorstel-De Jonge om aan ge huwde leden en kostgangers van den Land- arbeidersbond een beslag van ƒ2,50 te geven en zoo hun uitkeering te brengen op 10 per week, staakten de stemmen. NIEUWENHOORN. Loop der bevolking van de Gemeente Nieuwenhoorn gedurende de maand Januari 1929: Gevestigd: D. P. Roeloffs van Rotterdam. Vertrokken: J. Benne naar Loosduinen. ROCKANJE. Belanghebbenden zullen ze ker met genoegen vernemen, dat blykens een mededeeling van het Ministerie van Landbouw door den Inspecteur Hoofd van den Plantenziektekundigen Dienst te Wage- ningen benoemd is tot Correspondent van dien Plantenziektenkundigen Dienst de heer L Vfi f vinkei alhier, kweekerij „Santa Rosa", by wien alle inlichtingen omtrent planten ziekten te verkrygen zyn. De tooneelvereeniging „Kunst na Ar beid" zal Zaterdag 16 Februari in „De Rots", aanvang 's avonds 7 uur, ten bate van de Groene Kruis-afdeeling hier, het boeiende Volksstuk „Zonder Naam", in 5 bedryven, Rosier Faassen opvoeren. De tooneel- en muziekuitvoering op 2 Februari des avonds aanvang half zeven, in „De Rots" voor een volle zaal, ten bate van de weduwen en weezen der slachtoffers van de ramp Hoek van Holland, slaagde uitstekend, ook door de verloting van een 35-tal pryzen. Na aftrek der onkosten kon 140 worden afgedragen. MIDDELHARNIS. Geboren: Adriana, d. v. P. Born en G. Koopman. Ondertrouwd: J. v. d. Slutjs 21 j.(S'dljk) en C. J. van Groningen 17 j. Overleden: N. Silvius 77 jaar. (den Bom mel.) GOEDEREEDE. Geboren; Cornelia, z. v. J. Hoek en M. van Hoven; Johannis Cornelis Jacob, z. v. Job. Lodder en Grietje Lodder, Jannetje Boudewina, d. v. W. v. d. Veen en Elizabeth v. d. Veer. OUDDORP. Geboren: Klaartje, d. v. W. Bakelaar en A. Heerschap; HeDdrika, d. v. H M Flore- stein en M. BreenPietertje, d. v. D Sperling en J. Westhoeve; Cornelis en Geertruida, z. en d. van E. Tanis en A. J Kastelein. Ondertrouwd: P. Tanis, 24 jaar, met R. L. Sandifort, 23 jaar; C. v d Bok, 26jaar, met D. Meijer, 21 jaar; J. Bosland, 21 jaar, met C. Nuy, 24 jaar; P. v. Splunder,26 jaar, met M. Nuy, 27 jaar. Getrouwd i P. Tanis, 24 j metK.L San- OOLTGENSPLAAT. Bij het schaatsen rijden is de heer W. van Dam Azn. zoo ongelukkig gevallen, dat hy met een ge broken neusbeen zich onder doktersbehan deling moest, stellen. DEN BOMMEL. Volgens den regenmeter viel over de maand Januari j.l. 18.4 mM. neerslag tegen 61.4 tn.M. over dezelfde maand van het vorige jaar. Wegens de heerschende griep is de 2e 0. L. School (in de Zuidzij) tijdelijk gesloten. difort, 28 j Meijer, 21 j. Overleden: echtgenoote Sperling, C. v. d. Bok, 26 j., met D. Jannetje v. d Wende. 43 j., van Cornelis Breen Martijn j echtgenoot van Pietertje Breen Johannis Tanis, j m. 76 j.; Cornelia de Ronde, 76 j., weduwe van C PijlWouter Heerschap, 60 j echtgenoot van K. Soete- man; Neeltje HameetemaD, 75 j., echt.ger noote van T TaQis; een levenloos aange geven kind van het mannelijk geslacht van Cornelia de Jong. OOLTGENSPLAAT. Overleden! Pieter Korteweg, echtgenoot van Adriaantje Bom, 69 j Hendrika Cor nelia van Dam, echtgenoote van Pieter Hokke, 27 j. DEN BOMMEL. Geboreni Johanna, d. v. J. v. d. Ouden en F. Kievit. Cornelis, z. v. J. v. d. Welle en A Koppenhol. Johannes Jacobus Maria z. v. J. C de Witt en M Ph. Bovée. Gehuwd: Johannis Pollemans 24 j enW. M. C. Stoop, 22 jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Neeltje, d. v. Jan Driesprong en A. Visee; Maria Jacoba, d. v. W. J. C. Diepen horst en A v. Rumpt; Arie, z. v. P. Oost hoek en M. Zwanenburg; Adriana, d. v. T. v. Biert en C. M. Hogerwerf; Teunis Leen- dert z. v. D. Vroegindeweij en J. Timmer. NIEUWENHOORN. Gedurende de maand Januari. Geboren: Pieter, z v. W. Kwak en J. A. Schoon; Annetje, d. v. L. van Balen en A. van Citteren. Overleden: Zoetje Boender, 76 j echtge noote van J. de Rave.

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5