VERSLAGEN. Gemengd Nieuws. Koe op llol te Rotterdam. ■ROTTERDAM, 29 Jan. Hedenochtend eft in de Boezemstraat een koe kans ge- pn, zich los te rukken, waarna het dier hol sloeg Een juist passeerende dlenst- )de werd omver geloopen en kneusde haar iker dj) been. Het razende dier holde in- aschen verder, trachtte nog verschillende idere voorbijgangers omver te loopen, het- |en gelukkig niet geschiedde. Ten slotte vam het dier in de Tamboerstraat met In kop tegen een boom, waarna het ineen- ikte. Een burger heeft vervolgens het dier iet den kop aan den boom vastgebonden, aarna een slager het met een schietmas- pr gedood heeft. De gewonds dienstbode werd per auto an den G. G. D. naar het ziekenhuis Berg- eg vervoerd, doch kon na behandeling weer aar haar woning terugkeeren. Zeeman verdronken in de Maashaven. ROTTERDAM, 29 Jan. - Hedenochtend nstreeks negen uur heeft de 23-jarige Deen- :he zeeman D. J. Hollenberg, toen hfj in m roeiboot in de Maashaven wilde stappen, Brmoedeiyk het evenwicht verloren, waar oor hfl overboord sloeg. Op zijn geschreeuw pboten twee werklieden toe, die er in slaag- en, den drenkeling op het droge te trekken. |jj brachten den man naar een café aan Veerlaan, waarna politie en G. G. D. ge waarschuwd werden. Personeel van den G. D. paste op den man, die nog teekenen an leven gaf, kunstmatige ademhaling toe vervoerde hem vervolgens per auto-bran- ard naar het ziekenhuis Coolsingel. Kort la aankomst is de ongelukkige echter over- pden. TIER PERSONEN AANGEHOUDEN, 'erdaeht van inbraken in Zuid-Limburg. MAASTRICHT, 29 Jan. Hedenmorgen Jrerden naar het huis van bewaring alhier vergebracht zekere H. T. K., N. K., en ekere J. H., verdacht de daders tezyn van erscheidene inbraken in de omgeving van rSittard en Geleen. Reeds eenige dagen ge- eden was de politie ter oore gekomen, dat Boor enkele personen sigaren te koop wer- |en aangeboden, die by onderzoek bleken INGEZONDEN MEDEDEEUNG. jDRAISr (<e A IA-VANVALKEHBURG'S-- Ik •-! LEVERTRAAN - g tv-' T"- LEEUWARDEN 1 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 FEBRUARI 192 9. .fkomstig te zjjn van een diefstal by den ïeer Mantel te Lutterade. Bij een drietal personen, by H. in de Molenstraat, b(J T. K. fop de Napoleonsbaan en by een broer van iezen laatste in de Hoogstraat te Sittard verden nu huiszoekingen gedaan en goe- ieren, afkomstig van diefstal bij den heer Bantel, in beslag genomen. Alle drie als- nede een kostganger van T K', zekere J. werden aangehouden. Een groot deel der ;estolen goederen was al over de Duitsche ;rens gebracht. - (V. D.) Commensaal-oplichter aan het werk te Rotterdam. ROTTERDAM, 28 Jan. De commen saal, uie voorgeeft H Conneman te heeten 3U onder het voorwendsel kamers te komen turen, toegang tot verschillende woningen tracht te krijgen om aller'ei voorwerpen te ontvreemden, is thans ook op den lin- per-Maasoever in actie geweest. Zoo heeft ntj een bezoek gebracht aan de wed S. in Ide Oranje boomstraat. Doch de onlangs ver spreide waarsehuwiDg had haar uitwerking niet gemist en zoo had de man ditmaal geen |succes met zijn truc. SPELENDERWIJS ZIJN BROERTJE GETROPEEN. Vierjarig kind te ftlanerbrug door hagel ernstig gewond. ENSCHEDE, "29 Jan, Te Glanerbrug |(gem. Lonneker) by de familie P. wist een der zoontjes een jachtgeweer te bemachti gen, dat geladen was met hagel, wat h(j niet wist. Hij legde aan op zijn vierjarig ■broertje, het schot ging af, met het gevolg lat de kleine jongen op korten afstand de volle lading in het gelaat kreeg. Veertig hagelkorrels werden uit zijn gezicht ver- wjjderd. Hjj zal een zjjner oogen moeten |misaen en is in het ziekenhuis opgenomen. Verduistering? Uit Amsterdam wordt gemeld: Een commissionnair in effecten in de Vos- Isiusstraat had vanmorgen een banklooper voor een waarde van ƒ36,000 aan effecten meegegeven om deze aan verschillende baDk- i'instelliDgen af te geven en daarvoor contan ten te innen. Zijn boodschappen heeft hy gedaan, maar de contanten ia hjj niet komen afdragen. De man, van I., die ongeveer 40 jaar oud (is, bad reeds meer dan een jaar, waDneer de commissionnair het druk had, geassis teerd bij het loopwerk. Hy was in betrek king by een kruier. By de politie is thans aangifte gedaan. Een Censor. „Wat is toch een censor?" vroeg een Engelsche dame aan haar man. „Dat is iemand, die al het verstandige uit een brief knipt en de rest laat doorzenden," luidde het antwoord. Van Nieuwenhuijze dankte voor de woordenhet schoolgeld te verhoogen op 25 en 60 ct. tot hem gesproken. Daarna werd de heer per week. Dit om de kosten gedekt te krijgen van Nieuwenhuyzen ook benoemd tot ambte- VERSLAG van het ^verhandelde in de naar van den Burgerlijken stand. Tot lid van de schattingscommissie werd Algeuieene Vergadering van de Ver- eeniging „Steun in ByzondereGeval- lun" gevestigd te Goedereede, op Za terdag. 26 Januari 1929, des avonds 7 uur in het Hotel „De Gouden Leeuw". Tegenwoordig 20 leden. Voorzitter den Burgemeester J. A.Charbon. 1. De Voorzitter opent deze jaarvergade ring met een harteiyk welkom. 2. Wordt overgegaan tot het voorlezen der notulen van de Algemeene Vergadering ge houden op 30 Januari 1928. 3. Wordt voorlezing gedaan van hetjaar- verslag der vereeniging, waaruit biykt dat het aantal leden op 31 December 1928, be droeg 134, waarvan 8 tevens lid en donateur wareD, terwyi 3 donateurs geboekt stonden. Door vertrek verloor de vereeniging één lid, terwtjl 33 leden bedankten. De Voorzitter dankt den Secretaris voor het gemaakte verslag en zegt dat hyjhet jam mer vindt dat er in het afgeloopen jaar zoo veel leden bedankten, daar toch Diet alleen kan worden geleefd van de rente der bezit tingen en het Bestuur als het zoo door gaat niet aan de eischen zal kunnen voldoen. 4. Wordt voorlezing gedaan van de reke ning en verantwoording van den Penning meester, waaruit blykt deze per 1 Januari 1929 sloot met f 4936,31 In kas was f 61,78J. en aan effecten f 12000, terwijl op de Boerenleenbank was geplaatst f 719,17. Aan contributie was ontvangen f 820,40 (hieronder f 53,40 van afzonderiyke giften) en aan ondersteuning uitgekeerd f 1024,70. Tot bet nazien dier rekening en verant woording worden verzocht de Heeren A. Neele, A. C. den Eerzamen en T. Renaud. Na onderzoek adviseeren zy de vergadering tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. De Voorzitter dankt de Heeren voor hun be moeiingen in deze, alsmede den Penning meester voor zyn accuraat beheer. 5. Wordt overgegaan tot de benoeming van een Bestuurslid wegens periodieke af treding van den Heer P.Tanis. Na gehouden stemming verkrygt de Heer P. Tanis 19 stem men, terwyi 1 stembriefje van onwaarde wordt verklaard. De heer Tanis alzoo met meerderheid ge kozen, neemt staande de vergadering de herbenoeming aan. 6. Ia de rondvraag vraagt de Heer Renaud of soms de reden bekend zyn, waarom er zooveel leden hebben bedankt, waarop de Voorzitter zegt, dat zulks niet bekend is maar hjj vermoedt dit mede wel verband zal hebben met de in het afgeloopen jaar nieuw opgerichte vereeniging S B Z. en vele huis moeders zullen zeggen ieder dubbeltje is er een en meer zullen voelen voor de vereeni- ging S B.Z. welke ook niet anders dan een prachtige vereeniging is te noemen. Renaud is van meening als de leden, die reeds bedankten eens door het Bestuur wer den ingelicht omtrent de werking en strek- benoemd de heer W. P. Vogelaar met 4 stemmen. Een verzoek van den Heer Van Loo om gedurende 1929 in Dirksland woonachtig te mogen zijn, werd wederom ingewilligd. De begrooting van den Keuringsdienst van Waren werd goedgekeurd met Algemeene stemmen. Daarin stond voor deze gemeente uitgetrokken een bedrag van 259,19. B. en W. stelden voor op aanwijzing van den Minister de verordening op het Keuren van Waren te wijzigen. Struik vroeg wat de grootste wijziging was in verband met het inlasschen van het woord melkveehouders" in art. Ia. Voorzitter deelde mede dat dit gedaan was om beter en gemakkelijker het bewijs van overtreding te kunnen leveren. B. en W. stelden daarna vo.or om op liet verzoek om subsidie van de Kon. Nederl. Vereeniging tot het opleiden van Politiehon den, afwijzend te beschikken. Struik meende dat het zeer zeker een nuttige instelling was en hij er wel iets voor voelde die Vereeniging te steunen. Vogelaar meende dat het wel een goed doel was indien er hier een hond op het eiland was die onderhouden moest worden door gemeente. Voorzitter zeide dat het dan niet noodig is, want als die politiehond hier op het eiland komt is die voor rekening van het Rijk. Struik stelde voor 10,te subsidieeren. Daarna werd alzoo besloten. Tegen stemde van Beek. Het verzoek van den Centralen Proeftuin te Middeiharnis om een subsidie werd ingewil ligd. Besloten werd 20,per jaar te geven. Daarna werd de instructie van de gemeente opzichter vastgesteld, na eerst een tijd gepraat te hebben over de bediening van diverse sluizen van de waterloozing. Op voorste) van B. en W. werd eveneens besloten het salaris van dezen functionaris vast te stellen op 225,per jaar. B. en W. stelden voor het salaris van den doodgraver en klokluider te verhoogen van 160,op 185,-per jaar. Hiertoe besloten. B. en W. stelden voor een geldleening aan te gaan groot 1360,4 5 voor aankoop van den Noorddijk. Overeenkomstig dit voor stel werd besloten. Verhuring Noorddijk. B. en W. stelden voor die twee tuintjes te verhuren aan Visbeen en van Hogchen voor het le jaar k 50 cent en daarna k 60 cents per roede en het overige deel als weiland publiek te verhuren. Voorzitter deelde mede dat het plan was van B. en W. om eerst eens te zien hoe die grond daar was alvorens over te gaan tuintjes te maken. Van der Spaan meende dat die grond voor tuingrond veel meer zal opbrengen dan voor grasland. Besloten werd, nadat alle leden daarover hun oordeel eens gezegd hadden, om het zullen komen. De Voorzitter zal dit punt in de eerst komende Bestuursvergadering nader bespre ken. 7 Daarna niemand meer het woord ver langende, sluit de Voorzitter deze vergade ring onder dank voor de opkomst en roept allen toe tot een volgend jaar. VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente Melissant op Donderdag 31 Januari des namiddags 3 uur. Voorzitter Burgemeester de Visscher. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna werd overgegaan tot het beëedigen van het nieuwe raadslid I. Joppe. Struik en Kort onderzochten de geloofs brieven en adviseerden tot toelating van den heer Joppe als lid van den Raad. Daarna werden de bij de wet vereischte eeden afge legd in handen van den Voorzitter. De Voorzitter heette Joppe hartelijk wel kom in het college van den Raad en feliciteerde hem met zijn benoeming. Spreker hoopte dat de heer Joppe prettig wilde samenwerken voor de belangen van deze gemeente. Daarna werden de notulen gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een missive van Ged. Staten waarbij mede- dee/ing werd gedaan dat de wijziging in de verordening tot heffing der Opcenten op de Personeele belasting werd goedgekeurd. Idem dat de goedkeuring der Gemeente- begrooting dienst '29 is verdaagd. Procesverbaal van de kasopname bij den Gemeente Ontvanger, waaruit bleek dat een bedrag in kas was van f 1783,40 overeen komstig boeken en bescheiden. Een verzoek van de Electriciteitscommissie om de 15,over te maken voor het ver menigvuldigen der plannen. B. en W. stelden voor hieraan te voldoen, omdat het anders den betrokken ambtenaar zou schaden en de plannen nu een veel vas- teren vorm gaan aannemen. Alzoo werd besloten. Daarna werd overgegaan tot het benoemen van een wethouder. Met 6 van de 7 stemmen, een blanco, werd gekozen, de Heer J. A. van Nieuwenhuijzen. Voorzitter wenschte van Nieuwenhuijzen geluk met deze benoeming en hoopte dat hij zijn krachten zal blijven geven aan de ge beente zooals hij dit gedaan heeft tijdens zijn tijdeiijK wethouderschap. En dat de wijze waarop de belangen werden beslecht besten digd moge worden. order om lichtsignalen te vragen. Direct na dat het bericht verzonden was, zagen we dwars aan bakboord een lichtschittering, die wij aannamen, dat ze van het vliegtuig af komstig was, welke veronderstelling na eeni- hij het wenschte te verlaten, welke vraag i bevestigend beantwoord werd. We lieten I onmiddellijk de boot te water onder comman- j do van den 2den stuurman Snoeck; roeiers en dan als minimum aantal leerlingen 15 te stellen. Kort vroeg waarom B. en W. voorstellen het schoolgeld te verhoogen en waarom zij een minimum aantal leerlingen vaststellen. Voorzitter meende dat het schoolgeld de kosten moest opbrengen omdat het niet aan gaat alles maar ten koste van de gemeente te doen, omdat een dergelijke cursus toch eigenlijk geen direct gemeentebelang is. Kort meende dat het wel degelijk een ge meentebelang is. Spreker meende dat de ge meente moest zorgen het onderwijs zoo goed en volledig te krijgen, opdat de kinderen niet naar anderen gemeenten behoeven tegaan, hetgeen voor de betrokkenen ook weer meer en grootere kosten met zich brengt. Stichten wij dezen cursus niet, waarvoor de heer Backer zich zoo welwillend heeft dispo nibel gesteld, dan gaan de kinderen naar de U.L.O. School te Middeiharnis en dan zullen wij daaraan nog wel meer bij te dragen hebben dan het eventueel tekort aan den cursus. Spreker meende dat het vaststellen van een minimum aanta! leerlingen zeer belemmerend zal werken. Voorzitter meende dat er geen gelden uit de gemeentekas mogen gaan voor het onderwijs aan soms 2 of 3 leerlingen, indien de opzet eens niet mee valt. Vogelaar vroeg of het niet mogelijk was een U.L.O.-lesjaar aan de school te verbinden, dan kost liet de gemeente niets. Voorzitter meende dat dit toch zeker min stens een overtollige leerkracht zou kosten. Kort stelde voor het voorstel van den Heer Backer comform aan te nemen, dus geen leer lingenaantal vast te stellen en het schoolgeld op 10 en 20 cent per week te houden. Van Nieuwenhuijzen zeide daar beslist tegen te zijn. Die cursus kan ook nog door het Hoofd der Bijz. School gevraagd worden en dan moeten we eveneens toestaan, dan zou dat voor de gemeente wel eens een heele uitgaaf kunnen worden. Kort meende dat het geen goede gemeente politiek is om de leerlingen naar andere onder wijsinrichtingen te laten gaan als men dat in eigen gemeente af kan. Daarna werd het voorstel in gedeelten behandeld. Voorzitter vroeg den leden of ze voor of een matroos. Toen ik het vliegtuig vond, was OUDE MUNTEN GESTOLEN EN VERSMOL TEN. Onschatbare schade aangericht. Te Weenen is een gewezen bediende van den hertog van Cumberland aangehouden, die gëïoe: W manden I^—ïba« ge "ee™gemaakt^61106 let Er stog„d een stijve noordelijke wind, kracht ze^eUs echter' niodlijk" zoeken'tij^nacht ^Sba^aar ïl geTukkig" kwam °d"ef ^/r''dte wolken. We naderden het vliegtuig tot op hd goud van den bfdftnde gekocht l eeft ft korten afstand en draaiden bij, waarop ik f t hechten s genomtn den commandant van het vliegtuig vroeg of eveneens 1,1 necntems genomen. MISS AUSTRIA. Een schoonheid zonder lippenstift. Bijna tegelijk met de Nederlandsche schoon- waren de 3e stuurman van Duin en de matro- heid, die ons land in het Europeesche schoon- zen Bruin, Westerdijk, Kristalyn, Rolfes, heidsconcours moet vertegenwoordigen, heeft Kort en Alta. In zeer korten tijd was de boot Oostenrijk zijn koninginnetje gekozen. De bij het vliegtuig, waarop de bemanning van jury koos daartoe de negentienjarige dochter het vliegtuig dadelijk oversprong. Te 7 uur van een kleinen leerhandelaar, Goldarbeiter hadden we de bemanning van het vliegtuig genaamd. De familie Goldarbeiter is door den aan boord. Het vliegtuig bleek te zijn een ongunst der tijden die thans zoo zwaar op tweemotorig watervliegtuig van de Fransche Weenen drukt, mede ernstig getroffen en ver marine, dat te drie uur n.m. op zee gedaald keert onder hoogst kommerlijke omstandig- was wegens panne. Bij de geforceerde landing heden, zoodat de verkiezing van liet meisje op de woelige zee was het zwaar beschadigd en niet alleen streelend is voor haar ijdelheid, in zinkenden toestand; door het invallen der maar tevens tot dankbaarheid stemt om de duisternis en het toenemen van den wind en financieele voordeelen, die ongetwijfeld uit het oploopen van de zee werd hun toestand deze verkiezing zullen voortvloeien. Me- steeds hachelijker, temeer daar de energie der juffrouw Goldarbeiter moet reeds als kind een noodbatterij uitgeput raakte. De laatste span- opvallend mooi meisje zijn geweest en heeft een ning werd gelukkig gebruikt voor iichtsig- goede opvoeding genoten. Zij wordt ons be nalen, anders zou het een zeer moeilijk werk schreven als een brunette van middelbare voor ons geweest zijn hen te vinden. Toen het grootte. Als groote bijzonderheid wordt mee- S.O.S. sein noodig bleek, was de energie van gedeeld, dat alle kunstmiddelen aan miss hun accu's verbruikt, De commandant ver- Austria's schoonheid vreemd zijn. Het meisje klaart dan ook, dat we net op tijd kwamen, heeft nimmer schoonheidsmiddelen gebruikt en weet zelfs de lippenstift niet te hanteeren. EEN DIKKE MIST TE PRAAG. Met rook vermengd. Ofschoon het Woensdagmorgen te Praag king van deze vereeniging ze weer wel terug geheele stuk aan de binnenzijde van dien pol- - der te verhuren, hetzij voor gras of tuinland. Het is de bedoeling het als tuingrond te ver huren, doch indien de inschrijver er voor dat geld grasland van wil houden, dan kan dat geschieden. De andere zijde van den Dijk zal ook apart worden verhuurd voor weiland. Struik meende dat het voor Joppe een ge schikt terrein was en vroeg of het niet ging, indien Joppe er een goeden prijs voor geeft het onderhands te geven. Voorzitter meende dat zulks in geen geval mocht, daar men dan een ander de gelegenheid ontneemt. Men moet 't aan den hoogsten inschrijver geven. Nog was ingekomen een verzoek van de Landarbeidersvereeniging om een stuk grond nabij Kralingen in huur te krijgen voor hare leden. B. en W. stelden voor dit perceel groot 4 Gemete 45 Roeden aan die vereeniging te verhuren voor 120,per gemet. Ook zullen de andere huurders evenredig verhoogd wor den in huur, daar die 90,betalen. Struik vroeg nog wanneer dat land uit de huur kwam. Voorzitter meende van 1 Nov. a.s. Van Zielst en de Groot kunnen hun land als nog behouden, daar het geheele stuk te groot was voor de vereeniging. Comform het voor stel van B. en W. werd besloten. Instelling van een avondcursus aan de O. L. Schooi. Ingekomen was van den heer Backer een voorstel om een cursus in het leven te roepen die zou aansluiten van de zevende klas van het L. O. met de eerste leerjaren van de H.B.S. en Ambachtsschool. Daarbij was gevoegd een schrijven van de Directeuren der beide onderwijsinrichtingen waarin te kennen werd gegeven dat het voor de leerlingen der O. L. Schooi zoo moeilijk is het M. O. te volgen, aangezien die onderwijsinrichtingen niet op elkaar voigen. De leerlingen weten te weinig als ze- op de scholen komen, om met vrucht direct zich aan te passen aan het onderwijs op de H.B.S. en Ambachtsschool. Niet dat zulks te wijten is aan eventueel slecht of onvoldoende Lager Onderwijs, doch dit is een meer algemeene klacht. Tusschen beide inrichtingen mist het onderwijs een schakel. Deze is in den geest van den Heer Backer heel geschikt te ondervangen. De heer Backer stelde voor een schoolgeld te heffen van 10 ct. voor minvermogenden en 20 ct. voor de beter gesitueerden per week. Daarbij stelde hij zich disponibel als leider van dien cursus voor 200 per jaar. B. en W. voelden in principe veel voor dien cursus, doch wenschten aan het plan van den heer Backer een kleine wijziging n.l. om tegen het instellen van een dergelijken cursus waren. Eenparig werd besloten er voor te zijn. Daarna kwam het voorstel in stemming om het minimum aantal leerlingen te stellen op 10, zooals dat bij het vervolgonderwijs is, het voorstel van Kort. Dit werd verworpen. Van Beek deed een bemiddelingsvoorstel van 12, ook dit vond geen voldoende steun, zoodat het voorste) van B. en W. werd aangenomen om het te bepalen op 15. Het schoolgeld werd eveneens conform B. en W. vastgesteld. Hierna werden tot leden van liet Stem bureau benoemd de heeten van Beek, Voor zitter en de heeren Van Nieuwenhuijzen en Kort. De gemeentebegrooting dienst '28 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Nog werd besloten aan de rijksveldwachters de Reus en Voogd een gratificatie te geven van 10,— per jaar. Daarna werd de vergadering gesloten. Vogelaar had nog iets en vroeg of er geen rondvraag was. Voorzitter zeide die maar te willen af schaffen. daar het vliegtuig vrij spoedig gezonken zou zijn. Toen we bij hen kwamen hadden ze niets meer om licht te geven en begon de zee reeds alles af te breken. In verband met de weersomstandighedennog^G gradervroör7kw7m tëg!reiruür'eên besloot ,k hen ,n Bonifacio te landen, hetgeen me5t roo| vermengde'dichte mist opzetten, die m de route ligt. binnen een kwartier de geheele stad in vol- De bemanning van het vliegtuig bestond uit sjagen duisternis hulde. Alle lantaarns moes den commandant, den piloot denjtelegrafist en ten aangestoken worden, evenals de lichten oon motrnnc Pr»on i Ir Hor tntorrriiirr trntin hioc i i in winkels en woonhuizen. Om een uur begon de mist op te trekken, maar was het toch nog zoo donker, als in de schemering. ELECTRISCHE AARDBEIEN. In den Academise van wetenschappen te Parijs is eergisteren een allersmakelijkst mandje aardbeien vertoond, waarvan de bijzonderheid was, dat de vruchten uitslui tend bij kunstlicht, n.l. electrisch licht, waren gegroeid. Zij hebben negenhonderd-en-zestig uur, dus veertig dagen, noodig gehad om rijp te worden. De prijs van deze electrisch ge kweekte aardbeien zou op 125 frank per stuk komen HAAR PASGEBOREN KIND GEDOOD? Twee vrouwen aangehouden. De aandacht van de Centrale Recherche was er dezer dagen op gevestigd, dat in een der perceelen van de v. Lennepk. te Amsterd. een weduwe bevallen was, doch dat het kind ver dwenen was. In verband daarmede is die vrouw eergisteren gearresteerd. Zij wordt er van ver dacht het kind tijdens de geboorte of vlak daar na te hebben doen verdwijnen. Niet onmoge lijk is, dat het kind echter dood ter wereld is gekomen. Eenige personen hebben het vermoe den uitgesproken, dat de vrouw het kind n liet Jacob van Lennepkanaal geworpen zou hebben. Zulks is echter niet meer na te gaan. Bij het onderzoek bleek, dat in hetzelfde per ceel een vrouw een Duitsche woonde, tegen wie vermoedens waren gerezen, dat zij zich aan abortus provocatus schuldig had ge maakt. Ook deze vrouw werd geatrresteerd. Zij staat echter buiten het andere geval. Gister werden beide vrouwen die ontken nen ter beschikking van de justitie gesteld. DE REDDING VAN DE BEMANNING VAN EEN FRANSCH WATERVLIEGTUIG. De reederij van het motorschip Dordrecht, de N.V. Phs. van Ommeren's Scheepvaart bedrijf te R'dam, heeft van kapitein C. Boer, volgenden brief ontvangen, waarin de kapitein de redding van de schipbreukelingen van het Goliath-vliegtuig beschrijft: Donderdagavond 5 u 45 waarschuwde de marconist mij, dat een watervliegtuig in nood verkeerde en assistentie vroeg. Daar de sig nalen zeer zwak waren en bovendien nog gestoord werden door verschillende land- en scheepsstations, kon de telegrafist het bericht slechts onvoiledig opnemen. Het gelukte hem toch de positie van het vliegtuig te krijgen, naar opgave was die 5 mijl 130 graden van Planier Eiland. Onze positie was toen 5 mijl van de door hen opgegeven plaats, wij wendden nu onmiddel lijk het schip en stoomden naar de opgegeven plaats, alwaar echter van het vliegtuig niets te bekennen was. Ik gaf toen den marconist het 7 mijl van de door hen opgegeven plaats, het was voor den wind weggedreven. WEER EEN TEKORT BIJ DE ZUIVEL FABRIEK TE PEIZE. PEIZE, 30 Jan. Er is een nieuw tekort ontdekt bij de Coöperatieve Zuivelfabriek al hier. Bij het opmaken van voorraden, welke zich in de graanmalerij bevonden, bleek dat er een bedrag van 2425 op veekoeken mankeer de, terwijl er een tekort van 3100,was op een partij boonen. Het geheele tekort bedraagt thans pl.m. I8.500, VERMETELE INBRAAK TE BERLIJN. I73 safes opengebroken. BERLIJN, 30 Jan. In het aan den Mit- tenbergplatz gevestigde bijkantoor der „Dis- conto-Gesellschaft" is in den afgeloopen nacht een brutale inbraak gepleegd, waarbij den dieven hoogstwaarschijnlijk een groote buit in handen is gevallen. Toen de employe's der bank zich hedenoch tend naar de zich in een der kelders bevinden de safe-inrichting wilden begeven, bleek het onmogelijk de zware ijzeren deur, die tot het bedoelde gewelf toegang geeft, open te krijgen. Toen alle pogingen om de deur te verwrikken vergeefsch bleven, zag men zich ten slotte noodzaakt de hulp van een brandkastën- firma in te roepen. Eerst na urenlangen, inge- psannen arbeid gelukte het aan het personeel dezer firma de deur te openen. Toen bleek, dat inbrekers in den afgeloopen nacht aan de safe-inrichting een bezoek hadden gebracht en alle zich in het gewelf ingemet selde 173 safes hadden opengebroken. Welke buit den dieven in handen is gevallen, kon tot GROOTE BRAND TE LISSABON. De amusementswijk geteisterd. BERLIJN, 28 Jan. Naar de „D.A.Z." uit Lissabon meldt, is Dinsdag het' theater- en societeitskwartier te Lissabon door een brand geteisterd, die buitengewoon groote afmetin gen heeft aangenomen. Een theater is volko men afgebrand. Van de Maxim-ciub en de Cen- traal-bioscoop staan alleen de muren nog over eind. TREINBOTSING IN BEIEREN. REGENSBURG, 30 Jan. In den afgeloopen nacht om l.05 uur is de D-trein Weenen-Ber- lijn nabij Sünching in Beieren ten gevolge van het niet opmerken van een stop-signaal op een goederentrein van de lijn Plassling-Regens- burg geloopen. De eerste derde klasse-wagon van den D-trein, die achter den goederenwagen was gekoppeld, werd gedeeltelijk vernield. Drie personen werden terstond gedood, n.l. een in- dusverre nog niet nauwkeurig worden vastge-1 g^ur uit Watzendofr in Stiermarken, een steld, aangezien het niet bekend is, wat de goudsmid uit Weenen en een nog onbekende r. vrmiui wipt QtnttpliiLr otrprco int nnrr nipr uit huurders in hun safes bewaarden. Het is echter nauwelijks aan twijfel onderhevig, dat de buit in elk geval zeer aanzienlijk moet zijn. Deze veronderstelling wordt bevestigd door het feit, dat de ongenoode gasten uitsluitend het zich in de safes bevindende contante geld, benevens juweelen en sieraden hebben medegenomen. Daarentegen hebben zij alle effecten en zilveren voorwerpen, waarvan het te gelde maken hen had kunnen verraden, wijselijk onaangeroerd gelaten. Daarna hebben zij de sloten der ijzeren deur onklaar gemaakt, waarna zij zich, zonder door iemand gestoord te zijn, uit de voeten hebben kunnen maken. Naar liet onderzoek heeft uitgewezen moet de inbraak reeds langen tijd van te voren zijn voorbereid. De dieven zijn namelijk door een klein luik, waarvan zij de tralies hebben door gezaagd, via dê binnenplaats in een der onder liet bankgebouw gelegen gewelven binnenge drongen. Vandaar hebben zij toen een twee meter lange en 50 c.M. breede onderaardsche gang naar de safe-inrichting gegraven. Dit werk moet dagen hebben geduurd, doch de gauwdieven hadden alle mogelijke voorzorgs maatregelen genomen, om een ontdekking te verhinderen. Blijkbaar hebben zij zich bij hun arbeid volkomen op hun gemak gevoeld, ge tuige het groote aantal leege congnascflesschen en de restanten van eenige overvloedige maal tijden, die men heeft gevonden. Toen zij met hun onderaardsche gang zoover gevorderd waren, dat zij onder de safe-inrich- vrouw, wier stoffelijk overschot nog niet uit den vernielden wagon kon worden gehaald. Voorts is de handelaar Cholnik uit Berlijn, die zwaar gewond naar het ziekenhuis van Siin- ching is overgebracht, spoedig na aankomst aldaar overleden. Bovendien zijn er zes ge wonden. De machinist van den D-trein bleef ongedeerd. Het verkeer langs het traject, waar het on geval plaats had, wordt over één spoor ge handhaafd. De reizigers van den D-trein kon den met het onbeschadigde deel van den trein, dat op een ander spoor werd gebracht, hun reis met zes uur vertraging voortzetten. De moord in een café te Breslau. Men meldt uit Beriyns De politie te Breslau is er in geslaagd één der beide misdadigers te arresteeren, die in een café aldaar twee veekoopers heb ben doodgeschoten en vervolgens de winkel lade hebben geledigd. De gearresteerde is een werklooze kellner, die reeds herhaalde lijk wegens bedrog, heling, enz. was ver oordeeld Hfj bevond zich sinds acht dagen in voorloopige hechtenis voor hij zich liet bewègen een bekentenis af te leggen. De medeplichtige, wiens naam bekend is, is voortvluchtig. In verband met deze zaak zyn in het geheel veertien arrestaties gedaan. Verpraat. ting waren aangeland, hebben zij den vloer der safe-inrichting opengebroken, waarna zij op Jonge vrouw: Ik kan werkelijk zeggen, dat hun gemak alle safes hebben geopend. Langs mij" ,ma.n I1'-! uit liefde getrouwd heeft denzelfden weg, waarlangs zij gekomen waren, Vriend des huizes: „Ja, daar heeft hij hebben zij zich met hun buit weer uit de voe- gisteren tegen mij ook over geklaagd, ten gemaakt. 1

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 3