1GLEYS ofdpijri 'iespijn rs AM EERSTE BLAD rüDIE-WATERVERF VERKOOPING Bouwland ►orkomen (jsm-Lew. Raad!! WONINGINRICHTING l - Middelharnis, ijs van echtheid ZATERDAG 2 FEBRUARI 1929 t Beste! Winterhanden FEUI LLETON. ROSA MARINA sloopt het gestel Landbouw. <g ig. net IS, pd. N. van 4.91.50 Hectare (10 gem. 211 roeden Voornsche maat) in den polder Oostende te Oude Tonge in 5perceelen en combinatiën op Donderdag, 21 Februari 1929, bij Inzet in het Café Smits, op Donderdag, 28 Februari 1929, bij Afslag in het Café Peekstok, beiden te Stad aan 't Haringvliet, telkens des nam. 3 uur, ten verzoeke van den Heer M. DEN BOER Mz. te Middelharnis. NOTARIS VAN BUUREN. kraag of een dikke das be- keel niet altijd tegen mist, e noordooster. V^RIGLEY'S P.K. Kauwgom [■Jen heeschheid. Het bevordert iing in den mond en werkt tiseptisch. Zoodoende wordt I vochtig gehouden - blijft m in staat den invloed van >ren. lelpt WRIGLEY'S P.K. de :rfrischt den adem - houdt janden schoon. Kauwen is voor de zenuwen. Vraag Iw dokter maar. ®.K. KAUWGOM |n, Matrassen, Dekens enz. t een eigen Bedden- en Matrassen- ons eiland) waarom het tevens het irteeringen prima kwaliteit sen van i 10,— sen van f 4,50 onderzoek an I 6,75 (Jat. iijn reeds prima ual' ikbed met peluw en kussens f 35. p. vlakke of andere rommel I de beste witte kapok. verdrijft men spoedig met van 6 stuks 45 et. goede drogisten. elke poeder A.M. Let hierop I Prijs pêf kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 1—6 regels 1.20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f Iper plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 11E JAARGANG. N°. 26 in eiken boekhandel. Week-revne. Binnenland. Wij genieten het twijfelachtige voorrecht, dat 1929 het verkiezingsjaar is en talrijk zijn de verslagen over vergaderingen en dergelijke. Er zal door de groote partijen een stevige acti viteit worden ontwikkeld. In dezen komenden strijd zal ook de gramofoonplaat een rol spelen, want volgens de berichten, heeft de S.D.A.P. gramofoonplaten met propaganda-verkiezings- redevoeringen, welke de taak der propagandis ten moeten aanvullen. Dit voorbeeld zal mis schien navolging vinden en zullen alle ver- kiezingsporpagandisten met een gramofoon gewapend voor de kiezers verschijnen. Worden de politieke nummers door Caruso's afgewis seld, dan zal de belangstelling voor het poli tieke tournooi zeker toenemen. Het lijkt ons tevens een prachtige vervanging van een poli tiek debat, waarbij de koppen nog wel eens erg verhit worden, met al de gevolgen hiervan. Ieder zet zijn gramofoon neer, laat zijn num mertje afdraaien. Dank zij het groote aantal politieke partijen, waarmede ons dierbaar vaderlandje zit opgeschept, zou er best een veertiendaagsche voorstelling van zijn te maken, al vreezen we, dat velen reeds spoedig vast ingeslapen zouden zijn tijdens al die gra- mofoonbeloften. Ook op dit punt is zoo'n gramofoonplaat een prachtig ding. Verschillen de propagandisten hebben een rijke fantasie en zijn nog kwistiger met beloften, dan de hiermede waarlijk niet karige partijen en het resultaat is een berg van beloften. Eenmaal op het kussen gezeten, worden zulke beloften maar al te graag vergeten en dan zou de gra mofoonplaat een prachtig middel zijn om het geheugen der heeren eens wat op te frisschen. in ieder geval behoeven de propagandisten zich niet meer schor te schreeuwen, de be klagenswaardige verslaggevers kunnen rustig indutten, zoodra ze weten het nummer en de kleur der plaat, zonder gevaar te loopen zich in hun verslagen te vergissen. Voorioopig blijf ik aan het muzikale gedeelte nog de voorkeur De tegenwoordige tijd staat in het teeken van records, kampioenschappen, diploma's en meer dezer bewijzen van superioriteit. Het buitenland is ons hierin voorgegaan en over treft ons gelukkig met stukken. Daar zijn dansrecords van eenige dagen, daar hebben schreeuwers dagen achtereen gelald en geloeid, in enkele gemeenten wordt dit in den raad reeds jaren gedaan, en wie weet wat voor on zinnige dingen ons op dit gebied nog te wach ten staan. Reeds jaren worden in het buitenland schoonheidskoninginnen aangewezen door des kundige commissies, waarbij de deélheemsters in erg spaarzame kleeding worden bewonderd. Deze manie hebben we nu eveneens over genomen en voor eenige dagen is door zoo'n deskundige commissie een miss Holland uit gekozen. Wij zijn dus niet langer van dit genot gespeend en zullen te Parijs door een heusche miss Holland worden vertegenwoordigd. Alle landen van Europa zuilen daar vertegenwoor dig zijn en de schoonste hiervan, zal zich naar Amerika begeven, voor den strijd om het wereldkampioenschap. Licht ontvlambare hee ren kunnen we alvast mededeelen, dat mejuf frouw Koopmans van Zaandam, onze miss Holland, niet meer „zu haben" is, aangezien ze reeds verloofd is. Mogelijk krijgen over eenige jaren ook de heeren een kans om zich in een schoonheids wedstrijd te meten. De jury zal dan bestaan uit schoonheidskoninginnen. Heeren met bier buikjes en beenen, welke aan een hoepel doen denken, komen niet in aanmerking, als zijnde zulks in strijd met de slanke lijn. Met een ontstellende snelheid volgen de be richten over kastekorten en fraudes elkaar op. Te Barendrecht is groote consternatie gewekt doordat een ingesteld onderzoek heeft uit gewezen, dat de cassière der boerenleenbank een tekort heeft van ongeveer 60 mille. De INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. pijnlijke kloven en wintervoeten ver zacht men direct en geneest men snel door deze goed in te wrijven met Doos 30-60-90, Tube 80 ct. PUROL cassière schijnt deze gelden aan haar echtge noot te hebben afgedragen en deze heeft door ongelukkige speculaties, belangrijke sommen verloren. Kort na de gedwongen terugkeer van Lieber- mann, de millioenengoochelaar, kwam het be richt, dat mr. J. G. Schtirmann, advocaat en procureur te Rotterdam en bekend uit de Veendammeraffaire, ontslag had genomen als advocaat. Kort daarop kwam de tijding, dat de Raad van Toezicht der Orde van Advocaten te Rotterdam, termen heeft gevonden mr. Schtir mann voor den tijd V2n negen maanden te schorsen, zulks in verband met de Veendam- mer. Buitenland. Feestvierende jongelui in een beetje opge wonden stemming en liefst een klein beetje over theewater, kunnen ons soms vergasten op het bekende liedje: „Wie .moet dat betalen, zoete, lieve Gerritje, enz." Den volgenden morgen plegen ze dan te ontwaken met een behoorlijke kater en een leege portemonnaie. is hun kater verdwenen, dan zijn ze de rest spoedig vergeten, omdat er geen nasleep wat het betalen van zoete Gerritje is overgebleven. Was dit systeem door de vroegere oorlog voerende mogendheden ook gevolgd, dan waren we voor heel wat beroerdigheid ge spaard. De groote oorlog is een uitspatting van zeer bedenkelijken aard geweest en de gevol gen zijn zoo mogelijk nog meer bedenkelijk. Volgens het klassieke voorbeeld is de verliezer Gerritje, die alles mag betalen en liefst met een zoet winstje. In een vloek en een zucht was de financieeie draagkracht voorioopig getaxeerd en werd het Dawesplan in werking gesteld, waarbij het totaal bedrag, juist omdat dit toenmaals het groote struikelblok was, niet werd bepaald. Dank zij de krachtige pogingen van Parker Gilbert, de agent-generaal voor de herstel betalingen, zullen de benoemde financieeie experts daarin voorzien. Voor Amerika zijn ais zoodanig benoemd, Owen Young en John P. Morgan. De Duitsche regeering en eveneens de ge allieerden, zouden graag gezien hebben, dat een dezer Amerikanen het voorzitterschap der komende conferentie zou aanvaarden en Par ker Gilbert heeft in deze richting de noodige stappen verricht, evenwel zonder het ge- wenschte effekt. De Amerikaansche regeering schijnt hier heel weinig voor te voelen en is huiverig, dat bij een eventueele vermindering der Duitsche schulden, ook dienovereenkom stige eischen der geallieerden ten opzichte van hun schuld aan Amerika ten gevolge zal heb ben. De rijke Amerikaansche oom voelt er niets voor om de uitspattingen van de oude afgeleefde tante Europa, die veel van haar oude bekoorlijkheid heeft ingeboet, te be talen en weigert de rol van Gerritje te ver vullen. De bijeenkomst der experts-commissie wordt door de weigering der Amerikanen, mogelijk eenigen tijd vertraagd, omdat er eerst een voorzitter gezocht dient te worden. Veel animo zal er voor dit weinig aanlokkelijke baantje wei niet bestaan. Eerdaags zullen de heeren plechtig bijeenkomen, nog plechtiger redevoeringen uitspreken ,en zai blijken of Duitschland alleen de klassieke rol van Gerrit zal hebben te spelen, dan wel, of ook de ge allieerden een deel van het internationale ge lag voor hun rekening willen nemen. Het zou dem oeite waard zijn te weten, met welke ge voelens in het hart de heeren zich om de groene tafel zullen scharen. Mogelijk hebben de Duitschers wel een gevoel, ais een patient, die naar de operatiezaal wordt gebracht. groote centra's kunnen de communisten het gezag gedeeltelijk handhaven,doch op de dor pen is het zeer treurig gesteld. Verschillende ambtenaren zijn duchtig afgerost of erger en de liefhebberij een post op het platteland te aanvaarden, moet al bijster gering zijn. De voedselvoorziening wordt nijpend en natuur lijk wordt de schuld hiervan aan de Russische boeren geweten, welke onvoldoende graan in leveren. De rug dezer ongelukkige boeren moet wel heel erg breed zijn, want alle mogelijke fouten worden op hun ruggen geladen. INGEZONDEN MEDEDEELING. DOOr MELATI VAN JAVA. Voor de leiders van de binnen- en buiten- landsche politiek is het overigens geen prettige tijd en menigeen zou zijn plaats waarschijnlijk graag inruimen, indien zulks mogelijk was. Talrijke internationale vraagstukken vragen hun voortdurenden aandacht, eischen dingend verbetering, doch de hieraan verbonden moei lijkheden en tegenstellingen, zijn zoo talrijk, dat het genezingsproces slechts heel langzaam kan verloopen, Daarnaast komen dan nog de eigen moeilijkheden. In Duitschland zijn het financieeie zorgen, zijn er schier onoverkomelijke moeilijkheden wat de vorming eener regeeringscoalitie betreft en geven de talrijke arbeidsconflicten eveneens veel zorg. Frankrijk heeft zijn moeilijkheden in den Eizas, waarover in de Fransche kamer tot heden vruchteloos is gedebatteerd, zonder dat oplossing in het zicht is. Poincaré blijft voor ioopig met zijn nachtmerrie opgescheept en de ontevredenheid in den Eizas zal voorioopig weinig veranderen. De Engelschen sukkelen nog altijd met een gewéldig leger van werkeloözen, voeren allerlei lapmiddelen in, doch welke geen van allen een duurzame oplossing brengen, eerder het tegen deel. De toestand op den Balkan is en blijft in jnen g opzicht onbevredigend en gevaarlijk en Rusland ziet likkebaardend uit naar al deze oorzaken van tweedracht, hopende in troebel water te kunnen visschen. Moskou zou niets liever zien, dan dat de zaak in het honderd loopt. Ontevredenheid is een vruchtbare bodem voor propaganda en daarin zijn de heeren geweldig actief en schijnen er eveneens groote bedragen voor beschikbaar. De be labberde toestanden binnen hun eigen grenzen, zijn echter voor hun een zeer slechte reclame en zijn allerminst geschikt, anderen aan te moedigen, eveneens de twijfelachtige zege ningen van den heilstaat te ondergaan, in de Moeders, laat U toch niet wijsmaken, dat de kinkhoest drie tot vijf maanden lang de verzwakte lichaampje! van Uw kinderen moet teisteren. Al vertelt men U, dat de „ervaring'' de nood zakelijkheid van dien langen duur heeft bewezen, diezelfde ervaring heeft aangetoond, dat Akker's Abdijsiroop, bereid uit versche plantensappen, dien duur belangrijk kan verkorten. Akker's Abdijsiroop lost het vastzittende slijm op, zoodat dit gemakkelijk wordt op- gege.en en tempert den hoest; zij versterkt het ademhalingsorgaan en verbetert het alqt'ineen gestel door den eetlust te prikkelen. Bewaart Uw kinderen voor kinkhoest en de gevol gen daarvan. Geef hun onmiddellijk 43) Met een bijna bovenmenschelijke inspanning stond zij op, en terwijl Charlotte naar beneden ging, waschte zij haar gelaat en oogen uit. „Zij is erg bedroefd," zeide Charlotte, „ik heb haar juist den dienst moeten opzeggen. Het speet me wel, want ik krijg nooit zoo'n meid weerom en zij is hier ook heel graag, anders zou zij ook niet zoo aangaan, omdat zij weg moet. Maar, oom, daar u zoo'n belang stelt in haar, moet ik u toch vertellen „Later hoor! Ik weet er trouwens alles van." „Weet u het? Ook dat zij uitgaat met een heer?" „Ja, zeker, het is alles in orde hoor. Marie is niet minder fatsoenlijk dan jij en je zusters. Komt ze daar aan, dan ga ik even met haar in de voor kamer." „Zooals u wil, oom!" Charlotte liet haar oom in het salon, deed de deuren zorgvuldig toe, en toen Marie beneden kwam, liet zij haar er in. Het meisje trad met rood beschreide, gezwollen oogen binnen, zeer ver legen en bedeesd. „Marie," zeide de dokter, hardop, „ik heb je vader goed gekend en ik zocht je al een heele poos. Het is mij opgedragen voor je te zorgen, en nu vindt mevrouw het goed dat je dadelijk met mij meegaat naar Duinwijk." De dokter sprak zeer luid, want nu Charlotte zoo sekuur de deur had toegemaakt, wist hij zeker dat zij daarachter stond te luisteren. Rose-Marie zag hem verbaasd aan; hij greep haar bij de schouders en fluisterde haar snel toe: „Frank is bij me geweest. Ik weet alles, je blijft zoolang bij mij begrepen?" Haar doffe oogen kregen nieuwen glans. „O, dokter, wat ben ik blij!" „Nu gauw ingepakt, één, twee, drie. Ik ga even ontbijten en dan vertrekken wij onmiddellijk!" Hij keerde naar de huiskamer terug. Charlotte was zoo druk met de koffie bezig alsof zij die het eerste halfuur niet verlaten had. Zandberg kwam thuis; men dejeuneerde samen, en toen dat afge- loopen was, stond Marie's koffer in de gang en stond een taxi reeds voor het huis te wachten. De koffer werd opgeladen, mevrouw wilde nog met Marie afrekenen. „Dat hoeft niet," zeide de dokter haastig, „geef dat een arm mensch. Mijn pleegdochter heeft geen meidenloon meer noodig." Nadat de taxi afgereden wis, keken Zandberg en zijn vrouw elkaar verbluft aan en hij zeide: „Zoo'n zaak heb ik nog nooit bijgewoond." En toen zij 's avonds haar moeder en zusters sprak, terwijl Frank er bij stond, was het eerste wat zij uitriep: „Maar als u nu wist wat ons van middag is overkomen!Het is een roman die meid. Nog voor de taxi aan het station was gekomen, plunderd, waarbij tevens eenige honderden vrouwen en kinderen zijn doodgeschoten. Der gelijke krachtdadige middelen zijn in China niet zoo ongewoon, en verschillende Chineesche generaals hebben zich meer dan eens aan een zelfde feit schuldig gemaakt. Op eenige hon derden dooden meer wordt niet gelet, doch niettemin worden dergelijke communistische zegeningen ook daar heel Isecht gewaardeerd. Hetgeen overigens nog al begrijpelijk is. Mussolini heeft zijn zwarthemden gelukkig gemaakt met de instelling van den Grooten Fascistischen Raad. In November '28 kondig de hij een wetsontwerp aan, waarin de instel ling van dit college werd aangekondigd. Deze Groote Fascistische Raad bestaat uit 52 leden en telt 16 leden, benoemd voor onbepaalden tijd, 28 leden, welke lid zijn krachtens hun ambt en voor den duur van dit ambt, be nevens 8 leden benoemd voor den tijd van drie jaar. De groep van 16 en 28 worden bij koninklijk besluit, natuurlijk op voordracht van Mussolini, benoemd, terwijl de laatste acht rechtstreeks door Mussolini worden aan gewezen. In theorie heeft dit college ook nog iets te zeggen, doch in werkelijkheid is deze macht al heel miniem. In artikel 2 van dit wetsontwerp werd namelijk bepaald, dat de leider den Raad bijeen laat komen, wanneer hij zulks wenscht en noodzakelijk oordeelt. Bovendien bepaald de leider de punten der agenda en kunnen de heeren dus alleen maar confereeren en besluiten over die onderwerpen, welke Mussolini aangeeft. En ook hierbij zal het wel alleen Mussolini zijn, die de lakens uit deelt en die de heeren met armen en beenen laat slaan, wanneer het hem belieft aan de touwtjes te trekken. Over de verdere berichten kunnen we kort zijn. Vanuit Roemenië komen berichten bin nen over groote petroleumbranden en waarbij de materieele schade op meer dan 50 millioen lei wordt geschat. Spanje heeft weer eens een kleine revolutie poging van eenige ontevreden artillerie-officie ren. Deze poging is glansrijk mislukt en de regeering is den toestand volkomen meester. De hoeveelste poging dit nu reeds is onder het bewind van Prima de Rivera, kunnen we zon der schriftelijke optelling niet meer uitmaken. Dezen keer schijnt de zaak al"Tfêel onschuldig te zijn verloopen en moet het meer een strijd met strooibiljetten zijn geweest, dan met vuur wapens. Zoo'n voorbeeld 'n> lang niet slecht en zeker te prefereeren boven de Russische of Ch-neesche methodes. Per koker :f 1.50, f2.75. f4.50 Volgens het boek van den verbannen leider Trotski, loopt het gezag in Moskou op zijn laatste beenen en is de toestand eenvoudig ongelooflijk. Maar ondanks dat wordt de ge heime propaganda in het buitenland onver zwakt voortgezet en zal dit tot het uiterste worden doorgevoerd. Afganistan, waar altijd nog braaf wordt gevochten, behalve Aman Oellah en Habib Oellah, is er nog een derde candidaat voor den troon, zal met een om vangrijke propaganda gelukkig worden ge maakt. In China, waar hun invloed nagenoeg is verdwenen, hebben een paar duizend ge wapende communisten een tweetal steden ge- brak de zon op Rose-Marie's gelaat door de wolken heen. Zij was zoo gelukkig, zoo vroolijk, zoo licht van harte, zoo vol hoop; zij zag den dokter, aan met stralende oogen en deed hem honderden vragen. Hij sloeg haar gade met zekere aandoening, een weemoedige vreugde of liever een weinig angstig medelijdenmaar zij gaf er zich geen rekenschap van. .,0, dokter, als u wist hoe wanhopend ik juist was. U kwam als redder in den nood. Ik vertrouw mij aan niemand zoo graag toe als aan u. En waar is Frank? Komt hij ook in Duinwijk? Of blijf ik alleen bij u?" „Je blijft er, vrouwtje, tot hij verstandiger is geworden en je op prijs weet te stellen." „Mij op prijs stellen?" En daar verduisterde de zon en een wolkje kwam aanzetten; „waarom zou hij mij op prijs stellen? Ik ben niets voor hem waard dan als model en het zal nooit anders worden, dat weet ik heel goed. Het spijt hem dat ik zijn vrouw ben „Kom, kom, kom! Praat zoo niet! Je weet jezelf zoo goed op prijs te stellen, dat heb je wel getoond. En de tijd zal komen dat je man je ook zal leeren" waardeeren." De wolk werd dreigender. „Dokter," zeide zij en vouwde haar handen, „heb ik verkeerd gedaan? Maar ik kon niemand om raad vragen. Ik heb zoo dikwijls gedacht aan u, zoo dikwijls u willen schrijven of bezoeken, maarmaar ik durfde niet." j,Waarom dacht je dan aan mij?" Een allerliefst blosje bedekte haar gelaat. Ik„ weet het niet, omdatomdat u de eenige man is, die mij vertrouwen gaf. U is zoo heel KALI OP KLEI. Lang heeft men geleeraard en nog zijn vele landbouwers van meening dat kleigrond geen opzettelijke kalibemesting noodig heeft. Men begreep of begrijpt niet dat men op zijne gronden een ware roofbouw aan kali pleegde of pleegt. Zoo neemt b.v. een goed gewas aardappelen 250 K.G. en meer zuivere kali uit den grond, dit is zoo veel als in 6 balen van 100 K.G. 40 kafizout zit. Begrijpt men dan niet hoe arm de grond op den duur aan kali moet worden. Het is opmerkelijk, proeven hebben dit ech- anders dan mijn stiefvader en zelfs als Frank. U weet wat u wil, en waarom u 't wil." De dokter lachte. „Wel, wel! Doe je zoo aan karakterstudie? En toch, waarom durfde je niet?" Frank zei dat u zoo tegen zijn huwelijk was." Dat is waar, maar niet omdat hij jou nam, alleen omdat ik wist, welke reden hij had je te trouwen." ,U wist dat?" „Ja, en ik had de lafheid er mij niet in te mengen. Ik wist toen niet met welk recht ik het doen mocht. Als ik toen geweten had, wat ik nu weet „Wat dan, dokter?" „Dat je de dochter van je vader bent." „U heeft mijn vader dus werkelijk gekend?" „Ja, ik heb hem gekend." „En dan vertelt u mij veel van hem, niet waar? Ik was vijf jaar toen hij stierf, dus toen hij te Soerabaya afscheid van ons nam was ik nog jonger. Mama hield zooveel van hem, veel meer dan van Gresinger. Maar het was dan ook geen verschil. Niet waar, dokter, mijn vader was een goed, een edel man?" „Ja, Rose, dat was hij!" „Ik stel mij hem steeds voor als u, ernstig maar goed, vriendelijk, verstandig, een man om tegen op te zien. Dat zei mama,altijd! O, dat zij later een Gresinger heeft kunnen trouwen, dat is de oorzaak geweest van alles!" De dokter liet haar praten; het was reeds don ker toen zij in Duinwijk aankwamen. De branding deed haar eentonig en zelfs heftig gedruisch hooren; dreigend en somber zag men van weers zijden de kale silhouetten der duinen oprijzen. Tusschen de reten der vensters schemerde hier en daar een streep geelachtig licht. „Kind! Dat zal je tegenvallen, het is hier zoo somber in vergelijking met Amsterdam." Zij lachte vroolijk, zooals zij sedert haar ver loving niet meer gedaan had. „O dokter, hoe kan u dat zeggen? Ik vind het hier zoo vrij, zoo luchtig; daar in de stad is het zoo bekrompen en in de keuken met een muts opoik dacht het zoo dikwijls: Mijn ouders hadden het moeten weten!" „Een Doremael van Asperen, meid van Lotje van Haeren," schertste de dokter, „ja, het is te bar!" „Maar nu nog iets, dokter, moet ik u dokter noemen of mag ik zeggen: Oom?" „Beste Rose! Ik ben je oom, dat wascht al het water der zee niet af, en God is mijn getuige, dat ik niemand liever tot mijn nichtje heb dan jou, maar ik heb een bedilachtige huisplaag en in een klein nest als duinwijk wordt er natuurlijk veel gepraat. Ik vind het beter je voorioopig niet als de vrouw van Frank te introduceeren. Een vrouw die niet bij haar man is, dat wekt wantrouwen op en de familie in Amsterdam zou er licht achter komen. Eerst als ik Frank waarschuw, komt hij je opeischen en brengt je in kennis met zijn familie, die je vati zoo'n heel andere zijde heeft leeren kennen. Begrepen?" „Ja, dokter, heel goed!" j „Je bent dus mijn pupil. De dochter van mijn ouden kameraad. Wil je mij oom noemen als wij alleen zijn, niets is mij liever, maar anders Ts het voorzichtiger het niet te doen." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1