he/é ■EP! 'ACHT »Iijk losis ONZE EILANDEN TWEKDKBLAI) OOOOOOOOO \mm liand- tiding lende No. 24 26 Jan. 1929 Plaatselijk nieuws. INGEZONDEN STUKKEN Burgerlijke Stand ara I pÉn ;phor- ieelen jouten ONZE EILANDEN TAN ZATERDAG 26 JANUARI 1929. MIDDBLHARNIS. Dinsdagmiddag slipte in den Kerkring een auto, bestuurd door een militair, en kwam tegen het postkantoor te recht. Met eenige schade aan de auto liep dit af. J.l. week is onze oudste ingezetene, de ruim 93-jarige weduwe L. Jordaan-geboren Klazina Wittekoek, naar Maassluis vertrok ken. Thans is de oudste ingezetene de bijna 93-jarige wed. D. Witvliet-geboren Willemina Johanna Moll. Tengevolge van de gladheid viel Donder dagmorgen de vrouw vau L. D. achter baar woning en brak een pols. Door het bestuur der iandarbeiders- vereeniging „Vooruitgang" alhier, is in hare vergadering "van 21 dezer goedgekeurd het jaarverslag van den secretaris en de winst en verliesrekening over 1928 van den pen ningmeester. In de Donderdagavond daartoe gehou den vergadering is met meerderheid van stemmen tot diaken der Geref. gemeente gekozen dhr. J. Ie Uomte, die dit heeft aan genomen. In den loop van de volgende maand zal door „Kunst en Arbeid" een tooneeluit- voering worden gegeven, waarvan de netto opbrengst zal strekken tot steun aan de nagelaten betrekkingen van de helden die by de redding van de bemanning van het stoomschip Valka ztjn omgekomen. Wjj roepen onze inwoners toe, de Ver- eeniging „Kunst en Arbeid" te steunen in hun edel streven. De heer H. Bloem zal op Donderdag 21 Februari te Middelbarnis en op Vrijdag 22 Februari te Goeree een voordracht met film geven over het hedendaagsch Zuid- Afrika (vooral op landbouwgebied). De heer B. die in dienst is van de Ned. Zuid-Afrikaanscbe Vereeniging hield in deD afgeloopen winter voordrachten o.a. voor de Volks-universiteit in Den Haag en voor de Ned. Chr. Reisvereenigiog te Amersfoort Het batig saldo strekt geheel ten voordeele van de nagelaten betrekkingen der slacht offers van de ramp aan den Hoek. Stelt men ook elders prfls op deze avonden, dan kan men zich voor 18 en 19 Februari wenden tot den heer C. Smits, landbouw ieeraar te Sommeisdijk of tot den heer B. H. Spijkerboer, ieeraar R. H. B. S. te Som meisdijk. Naar wjj vernemen zal de Goereesche Tooneelclub, behoudens goedkeuring van den Burgemeester, volgende week een voorstel ling geven in de zaal van Hotel Meijer. Ook de Jasz Band zal daarbjj niet ontbreken, zoodat gezien hetgeen wjj van dit gezel schap reeds hebben genoten, een vroolyken avond te wachten is. SOMMELSDIJK. Degenen, die van de ge meente over het jaar 1928 iets te vorderen hebben, moeten hunne rekeningen vóór 1 Fe bruari a.s. ter Gemeente-secretarie inleveren. Deze week zijn de landbouwer A. v. d. M. en de vrouw van den werkman K. S. naar het ziekenhuis te Rotterdam gegaan, teneinde een operatieve behandeling te ondergaan. Door K. F. alhier, werd aangifte gedaan dat bij hem was ingebroken, en uit een kastje waarin zich geld bevond een bedrag van 25 ontvreemd. Na een streng verhoor door de politie bleek wiedra dat de 17-jarige inwonende zoon de dader was. Door de Vereeniging van Landarbeiders alhier, js ingevolge de Landarbeiderswet beslo- Wen tot aankoop van een drietal perceele bouwland aan den Langeweg, groot ongeveer 11 gemeten. Onze dorpsgenoot, de heer J. B. Mijs, slaagde deze week voor het eerste gedeelte prop. Landbouw-ingenieur te Wageningen. DIRKSLAND. Daartoe uitgenoodigd door de besturen der beide landbouwvereenigingen, sprak het hoofd der Lagere landbouwschool te Sommeisdijk, de heer Smit, in „Hotel v. d. Doel" voor een slechts matig bezette zaal over de ziekte verschijnselen van het uiengewas en hare bestrijding. De vijanden van de uien zijn: de zweefvlieg of Narcissenvlieg, de uienvlieg, honingsdauw en kroef. De zweefvlieg doet weinig kwaad, omdat deze zijn eitjes legt in de pijpen der uien. Zij heeft echter veroorzaakt, dat door Amerika een scherpe keuring bij den invoer van uien is ingevoerd. In Amerika n.l. worden strenge maatregelen genomen tegen de Narcissenvlieg welke, zooals de naam reeds zegt, veel voor komt in de Narcissenbollen. Uit dat oogpunt bezien is zij dus een oorzaak dat de keuring zeer streng is en heeft de Amerikaansche re dering nu reeds een invoerrecht op uien ge steld van x 8,50 per 100 K.G. Een groote vijand van de Ui is de uienvlieg die haar eitjes meer in het zachte deel, d.i. het uienverbouwer toegepast, bestaat in het be spuiten der uienplantjes metjeen1/iooo°pl°ss'ng van arsenicum met melasse. De zoete geur der melasse is een goed lokmiddel voor de uien vlieg en zij zal dus, gelijk met de melasse, het vergif opnemen dat haar zekere dood is. Duur is dat middel niet en het is gemakkelijk toe te passen. Een middel tegen meeldauw is tot heden nog niet gevonden, hoewel de onderzoekingen daaromtrent nog steeds uitgevoerd worden. Met de kroef staat de zaak anders. Deze wordt veroorzaakt door een 1 mM. lang worm pje en daar dit zeer dun is, wordt het aaltje genoemd. We onderscheiden twee soorten: ni, het Stengelaaltje en het Wortelaaltje, welke laatste de z.g.n. bietmoeheid veroorzaakt. Het stengelaaltje vindt ook haar voort bestaan in de gewassen Haver, Rogge en Klaver en ook in de wortelen van het zoo be kende onkruid, liet drieurenbloempje. In de ui voelt zij zich echter thuis en daar zelfs van deze aaltjes 4 a 5 generaties in één jaar het levenlicht zien, is het geen wonder, dat de vermeerdering zeer snel plaats heeft. De aal tjes zitten in den grond waar zij wachten, tot een uienzaadje ontkiemt om dan zich dadelijk met haar puntige zuignap in te boren in een der wortelcellen, van waaruit zij voortgaat de geheele plant te vernielen of zoodanig te ver minken, dat zij geen knol kan maken. Als de Ui sterft dan verdedigen zij zich tegen ondergang door alle vocht uit zich te persen en in te drogen. In dezen vorm kan zij zelfs 20 jaar en langer het leven bewaren en bij gunstigen toestand zich weer tot een levend aaltje ontwikkelen. De groote schade die het aaltje aanricht is echter der boeren eigen schuld, daar zij o.a. met werktuigen, klompen, mest en meer ar tikels, welke besmet zijn met het aaltje het land besmetten. Om te zorgen, dat men geen kroef krijgt, dient men te zorgen dat geen be smetting plaats heeft en men verbrande, of vernietige op andere wijze, alles wat op den uienakker, waarop kroef voorkomt, aanwezig is. Wisselbouw is ook een middel, waardoor men de snelle voortteling der aaltjes binnen de grenzen kan houden. Voorts moet men uien zaaien van een soort, dat minder vatbaar is en waarvan proefnemingen en ondervinding hebben aangetoond, dat die rassen bestaan. Spr. noemt daarvan eenige voorbeelden. Na tuurlijk zitten de landbouwkundigen niet stil om een afdoend middel te vinden. De uitzaai van Cichorei op besmette grond heeft ook al eenige successen te boeken en het zou zeker voor Flakkee, dat 60 van den geheelen uienoogst levert, van groote beteekenis zijn, als zulk een middel werd gevonden. Behalve bestrijding van de kroefziekte diene men ook te letten op een middel dat de prijs der uien meer standvastig doet zijn. Van Amerika als afzetgebied hebben we weinig te wachten, want trots al onze scherpe keuring, wordt steeds het invoerrecht op de uien verhoogd. Bovendien staat president Hoover op 't standpunt, dat den Amerikaon- schen landbouwer beschermd moet worden. Erger is, dat wij afzetgebied verloren heb ben en men behoeft zelfs thans niet met onze uien te komen in de Engelsche havens Londen, Liverpool en Manchester. Zij hebben daar liever uien uit Egypte of ander land, dat voor betere sorteering en verpakking zorgt. Dat laat hier alles te wenschen over en spr. geeft een goed overzicht op welke ruwe wijze onze uien worden behandeld. Als eenig middel om uit de misère te komen is een beïere sorteering en verpakking, waardoor de concurrentie mogelijk zal blijken. Een verpakkingsstation is zeer noodig en Dirksland zou, met zijn reus- achtigen handel, zeker zoo'n gebouw moeten bezitten. De exporteurs werken veelal niet mede en daarom moeten de boeren zelf aan pakken om zich te verdedigen tegen andere landen. Na de pauze besprak de heer Smit het mid del om tot meerderen opbrengst van den bodem te komen. Daar hij evenwel deze rede in alle details de volgende week te Sommeisdijk zal houuen, zullen we enkel vermelden, dat het aangeprezen middel rog al eenig debat uit lokte. Overigens was het eer zeer leerzame mid dag en de eenvoudige wijze en onderhoudenden toon waarop de heer Smit zijn denkbeelden uiteenzette, was daar zeker één der oorzaken van. Tegen L. C. v. d. L en J. B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het gooien met sneeuw ballen. De uitvoer bedroeg de vorige week 4000 H.L. aardappels, 35U00 balen ajuin en 6000 balen koepeen. De prjjs dezer pronuc- ten was op de Beurs van j.l. Donderdag resp, ƒ2,25, ƒ7,- en ƒ1,- per H,L. Naar men verneemt zijn achter het man klemde tijdens zijn werkzaamheden een buurtschap den Oostdijk deze week een paar pink af. Geneeskundige hulp moest worden honderd konijnen uit hunne burgen gehaald. OUDDORP. Donderdagmiddag 2 uur werd alhier voor het eerst een Bazar voor het Groene Kruis geopend waarvoor zeerveel belangstelling was. De heer J. Breen sprak in zijn openings woord dat het organiseeren van deze Bazar ten voordeele van het Groene Kruis was en wenschte de aanwezigen dit te helpen steunen door het koopen van loten van de hier uitge stalde prijzen. Velen hebben aan dit verzoek voldaan De zaal was geregeld overvol en velen moesten teleurgesteld naar huis, daar zij niet meer in de zaal konden. De zaken liepen goed van stapel en velen hebben genoten die de Bazar hebben bezocht. Vrijdag en Zaterdag wordt deze Bazar voortgezet. De vertooning van de twee films in de Oude School op Maandag en Dinsdag avond is voor het Groene Kruis een succes geweest. De eerste film liet op duidelijke wijze zien, hoe gebrekkig menigmaal tot voor weinig jaren was de behandeling en verzorging van zuige lingen en grootere kinderen en van oudere personen, die door het een of ander ongeval werden getroffen. En verder: wat een ver betering er tegenwoordig is door de goede werking van het Gr. Kruis. De twee de film deed ons aanschouwen de ellende door de T. B. C. veroorzaakt; dat een nauwkeurig en vroegtijdig onderzoek zoo aan te raden is; dat de verpleging in een sana torium zoo zegenrijk kan werken en dat lucht, licht en zindelijkheid niet te vergeten weldaeen zijn voor zieken en gezonden. Een zeer groot getal van oudere en jongere menschen hebben beide serie lichtbeelden gezien. Het bestuur van het Gr. Kr. alhier verdient een woord van lof voor de uitstekende regeling. NIEUWE TONGE. De handel in koepeen is deze week levendig. Men besteed thans 1,g. per H.L. Uien 6,50. Aardappelen 2,25. Als Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier zijn aan de beurt van aftreding de Heeren A. Dorst en J. van Rossum. Het woonhuis aan den Zuidelijken Achterweg, laatst bewoond door den heer M. Sneep alhier, is onderhands aangekocht door den heer M. Vreeswijk. Den heer T. Holleman Cz. alhier heeft aan het bestuur der Boerenleenbank tegen 1 Maart a.s. ontslag aangevraagd als lid vn. den Raad van Toezicht. Tot Voorzitter van de Muziekvereeniging „Apollo" alhier is in de plaats van den heer Abr. Kabos, die als zoodanig bedankte, be noemd de heer E. Knops Az. Vergadering van het Begrafenisfonds „Eigen Hulp", alhier, op Woensdag, 23 Januari 1929, des namiddags 7 uur in de vergaderzaal van het Weeshuis. Aanwezig 31 leden. Voorzitter den heer J. van Vliet. Nadat de Voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend heeft, worden door den Secretaris de Notulen der vorige vergade ring gelezen, goedgekeurd en geteekend. Uit het Jaarverslag bleek het volgende: Het aantal ieden op 31 December 1927 bedroeg 903. Op 31 December 1928 915. Er werden in 1928 29 nieuwe Ieden ingeschreven, terwijl 13 leden werden afgeschreven. Alzoo een ver meerdering van 12 Ieden. Het laatste polis nummer is 1357. Vervolgens komt aan de orde de Rekening van Ontvangsten en Uitgaven over het afge loopen boekjaar, waaruit het volgende bleek: Ontvangsten. In kas op 31 December 1927 241,16£ Contributie1090,62$ Inleggeld8,35 Huren van land435,73 Terugontv. onkosten dreef 46,90 Rente kapitaal423,20 Andere Ontvangsten500, STELLENDAM. Dinsdagmiddag hebben de sieepbooten Maas, Hoek van Holland, Kijk duin en Rotterdam het gestrande stoom schip Valka vlot gesleept. Het vaartuig is naar den Waterweg en vervolgens naar Rotterdam gesleept om daar verder te lossen en te dokken. - F. de Geus alhier heeft ondershands zyn woning met erf aan den Nieuwenweg verkocht aan H. C. van Weezei alhier. Tot bestuursleden der IJsclub „Stellen dam zyn herkozen de heeren J. v. DamJz en Joh Koese Az. GOEDEREEDE. Bij de Wed. Hakkenbrak Totaal der Ontvangsten 2745,97 Uitgaven. Uitkeering bij overlijden 440, Kosten vergaderingen12,10 Salarissen285,30 Drukwerk, porti enz18,70 Kosten onderhoud dreef 46,90 Grond- en polderlasten en andere belastingen65.40$ Gestort op de Boerenleenbank. 1616,65 Totaal der Uitgavenƒ2485,05$ gedeelte, dat onder den grond is, legt. Uit deze ontstond een begin van schoorsteenbrand, eitjes ontstaan maden, die groote verwoes- doch werd spoedig door den timmerman J. tingen aanrichten en de plant tot ondergang van Waarde en zijn knecht bijtijds gebluscht. doemen. Daar de uienvliegen in één jaar in 3 Assurantie dekt de schade, d 4 generaties haar onheil stichten, spreekt het Eenige jongen waren een hit die op straat vkn zelf dat men ook getracht heeft de uien- stond voor een kar te plagen. Adam stond er vlieg te bestrijden. bijj te kijken en werd onverwachts door den Een der beste methoden, mits door iedere hit danig in zijn aangezicht gebeten. Alzoo in kas op 31 December 1928 260,914- De Commissie die de Rekeningen met de be scheiden heeft onderzocht, bestaande uit de Heeren O. Felsbourg, L. A. v. d. Werf en A. Breur, brengt bij monde van den heer Fels bourg verslag. Zij verklaart alles in orde te hebben bevonden en adviseert alzoo tot goed keuring Conform wordt met algemeene stem men besloten. Tot bestuurslid werd daarna met bijna alge meene stemmen herkozen den heer K. Breur, die door den Voorzitter wordt gefeliciteerd en onder dankzegging aan de leden deze herbe noeming weder aanneemt. Tot leden der Commissie voor onderzoek der Rekening 1929 worden benoemd de Heeren H. C. Bakker, W. Muye en J. Kattestaart. Met algemeene stemmen wordt besloten behoudens, goedkeuring van de Verzekerings kamer 25,te schenken voor den ramp te Hoek van Holland. Niemand meer het woord verlangend, wordt de "vergadering, onder dankzegging aan de leden voor hunne opkomst, gesloten. OUDE TONGE. Den heer Anth. Hameete ingeroepen. Alhier is de handel in aardappelen zeer vlug, voornamelijk naar België wordt er veel verscheept. Dezer dagen is een motor schip aardappelen vertrokken naar Parijs. Van het bestuur van het begrafenisfonds Ons Belang" zijn aan de beurt van aftreding de leden A. van Noord Wz. en Lt. van der Veer. Gedurende dit jaar zullen de onderwij zers der Chr. School de heeren Faas en Schil- peroort in de Ned, Herv. kerk voorlezen ten behoeve van de weduwe van den overleden voorlezer Barnat. Vergadering van de landbouwvereenl- ging „Ons Belang" op Woensdag 23 Januari j.l. De Voorzitter, de Ed. Achtb. Heer P. van Schouwen opende de vergadering. De opkomst was niet groot. De notulen der vorige ver gadering werden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde was de rekening over het afgeloopen aar. De ontvangsten bedroegen ƒ62.011,25 tegen een uitgaaf van ƒ61.321,77, alzoo een batig saldo van f 689,58. Uit het verslag bleek, dat over 1928 aan de leden werd geleverd 59.600 K.G. kalizout 20 10.100 -K.O. kalizout k 40 188.753 K.G. Chilisalpeter, 15.700 K.G. kalksalpeter, 27.300 K.G. patenkali42.900 K.G. superphos- faat 17 431.500 K.G. superphosfaat èn k 154 73.498 K.G. Zwavelzure ammoniak, 4642 zakken, 465 H.L. eigenheimers, 30 H.L. redstar, 5 H.L. bravos, 248 Stel ruiters, 1798 palen en 127 pak es smetpoeder. Hiervoor werden de volgende bedragen ont vangen: Kunstmest 53.416,59; zakken 2181,74, smetpoeder ƒ11,43, poters (zetgoed) ƒ4176,16 en ruiters en palen x 874,07. De rekening werd aldus goedgekeurd. Den heer L. Slis en A. C. de Lint, beiden aftr. bestuursleden werden weer herkozen. Beiden namen hun herbenoeming aan. Het salaris van den Secretaris-penningmeester werd vastgesteld op 3/4 van den omzet. Een voorstel om het presentiegeld te vermin deren werd met overgroote meerderheid ver worpen. Werd besproken de controle op land en tuinbouwproducten. De Voorzitter van den Centraien boerenbond, den heer G. C. van Schouwen deed enkele mededeelingen omtrent de verwachtingen ten opzichte dier controle. Teneinde deze controle goed tot zijn recht te doen komen, zal men zijn invloed bij de regeering aanwenden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voor zitter de vergadering. Uitvoering der Gemengde Zangver- eeniging „Excelsior" op Woensdag 23 Januari j.l. in hotel Van Veen. Woensdagavond gaf de gem. Zangvereeni- ging „Excelsior" voor een stampvolle zaal een welgeslaagde uitvoering. De Voorzitter, den heer P. Vis, tevens directeur opende dezen avond. Hij heette allen hartelijk welkom. Het stemde hem prettig dat de zaai zoo flink bezet was. Hij hoopt dat allen een genoeglijken avond zouden mee maken en verzocht daartoe aller medewerking. Hierna werden gezongen, De vroolijke Zangers, Recht door Zee, Lied van den schoenlapper en Voorjaarslied, waarna door het dameskoor werd voortgezet met Lente en Zoete rust ligt over het veld. Een ferm applaus was hun belooning Nu was aan de orde „Een Kerstavond" drama in twee bedrijven door W. Metz Fz. Dit stuk is zeer goed opgevoerd. Velen huilden mee met Julia, toen haar vader haar wensch niet inwilligde om de verstooten Dora weer in genade als kind aan te nemen. De kleine Marie speelde zelfs schitterend. Zij voelde zich op de planken heel goed thuis en geen oogenblik haperde haar stemmetje, maar sprak flink en duidelijk. Na regen komt zonneschijn. Zoo was het ook hier, want na de pauze werd opgevoerd „Me neer de Inspecteur", klacht in één bedrijf van Duquesnel. Nu werd er hartelijk gelachen. De arme cavalarist speelde zijn gedwongen rol van Inspecteur der belastingen heel goed. Vervolgens kregen we te hooren Schelmen lied, Trieneke, Molenaars dochterken, 't Schrijf machientje, en Als d'avond daalt. Een wel gemeend applaus bewees aller instemming. Op verzoek werd nog gezongen „Toen wisten ze het" en ten tweede male „Schelmenlied" Den heer Vis dankte in zijn sluitingswoord de aanwezigen voor de stille aandacht, den heer Van der Voorde voor zijn grimeeren en voorts allen die hadden meegeholpen tot welslaging van dezen avond. Nadat nog een heel mooi tableau, voor stellende de negen godinnen der wetenschap pen, was vertoond ging men over tot een gezellig bal. OOLTGENSPLAAT. Op 1 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer R. Kie- wiet alhier zijn taak begon als hoofdonder wijzer. In deze gemeente met 3272 inwoners hebben 32 personen den leeftijd van 80 jaar bereikt, 17 mannen en 15 vrouwen. Het gemeentewerk is voor 1929 opge dragen aan de volgende ambachtslieden. Tim merwerk: Dorp, aan L. M. Dorsman; Lang straat: J. J. Campfens; Metselwerk: Dorp en Langstraat: A. Oosters; Smidswerk: Dorp: A, Risseeuw en Langstraat Wed. Okker; Schilder werk: Dorp L. Dorsman Lzn. en Langstraat P. C. van Dongen. De stemming voor een lid van het kies college der Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op Donderdag 31 Januari a.s. Voorzien moet worden in de vacature M, van Oostenbrugge. Ter bestrijding van de werkloosheid in deze gemeente zullen',hoofden van gezinnen en ongehuwde kostwinners tewerk gesteld wor den aan het uitbaggeren van de slooten in den Kleinen Adriana Theodorapolder. Aanmelding moet geschieden voor Maandag 28 Januari a.s. 's middags 12 uur, bij den correspondent der arbeidsbemiddeling. DEN BOMMEL. De collecte voor de slacht offers te Hoek van Holland heeft in deze gemeente opgebracht ruim ƒ386. By publicatie wordt bekend gemaakt dat ter gemeentehuize een verzoek ter in zage licht van A. J. van Peperstraten te den Bommel om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, in het perceel Sectie B 1562 plaatselijk gemerkt B 110, tegen welk verzoek binnen 2 weken bezwa ren kunnen worden ingebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door P. Kardux alhier werd op het gors aan den zee dijk een wilde zwaan gevangen van ongeveer II pond. Vrouw G. J. M. had het ongeluk te vallen met een ketel kokend water, waardoor zij eenige brandwonden verkreeg. - Op Woensdag 6 Februari a.s. zal er ten gemeentehuize gelegenheid zijn bezwaren in te brengen tegen het plaatsen van een benzine tankwagentje voor het perceel van J. v. Ros sum. In de Ned. Herv. Kerk werden in de oudejaarsavondcollecte gevonden drie bank biljetten van 25 gulden, allen voor de diaconie. Dinsdag gaf de muziekvereeniging uit Oude-Tonge gezamenlijk met de zangvereni ging „Concordia" alhier, onder leiding van hun gemeenschappelijken directeur, den heer P. Vis, een goed geslaagde uitvoering in het gymnastieklocaal der Openb. School. Daar het weer minder guur was dan de vorige week, was er ook meer publiek. Na afloop bleef men nog een heelen tijd gezellig bijeen, zoodat ieder voldaan huiswaarts keerde. ROCKANJE. Zondag 3 Februari 's avonds 6 uur in de Ned. Herv. Kerk zal onder leiding van Ds. Brinkerink van Oostvoorne een wijdingsavond plaats hebben ook met assis tentie van Rockanjes kerkelijk koor, onder directie van den heer A. van der Knaap van Oostvoorne, dat verleden jaar hier opgericht, zich voor het eerst bij deze gelegenheid zal doen hooren. Zeer zeker zal evenals ver leden winter de plechtige wijdingsavond druk bezocht zijn. In zee en aan het strand vertoont zich veel ijs. - Bij de jongste Nieuwjaarsbedeeling werd door de hiertoe gevormde Commissie aan be hoeftige gezinnen uitgedeeld 73 H.L. steenkool, 45 pond spek, 26 brooden en 13 wollen dekens tot een bedrag van 181,70. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eisch van uiterste beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt niet teruggezonden.) De heer M. J. NOORDIJK schrijft uit Utrecht: Onze luchtwacht, als er geen vuiltje aan de lucbt is. UTRECHT, 23 Jan. Donderdagmorgen cirkelde boven Utrecht een militair vlieg tuig. Het trok de aandacht van het publiek aoe dit vliegtuig steeds trachtte op een xoppel eenden, die, zooals men meermalen in dezen tyd van 't jaar in de lucht ziet in de bekende V-vorm, z.g. te „rammen Het vliegtoestel vloog bij herbaliDg dwars ioor deze koppel vogela heen, en of de dieren al trachtten door hooger of lager te vliegen aan dit moorddadig werk te ontkomen, steeds loeg de plichtsgetrouwe piloot z'n machine op de vogels af. De toeschouwers, die dit schouwspel daarboven gadesloegen, waren zeer verontwaardigd over die handeling. Uit verschillende deelen der stad werd tele fonisch kennis gegeven aan het Bestuur van le Dierenbescherming, en ook den Comman- lant van het vliegveld Soesterberg werd van deze heldhaftigheid gewaagd. MIDDELHARNIS. Geboren i Adrianus Machiel z. v. C. Both en J. Loojj, Overleden: M. Wittekoek 71 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Machiel, z. v. Jacob de Ruiter en Krjjntje Breemao; Teunis, z. v. Jacob Boshoven en Johanna Koote. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Jacob Marinus van Eek, j. m. 34 j. te Herkingen en Gerritje Pieter- nella Grootenboer, j.d. 29 j. alhier. Overleden! Catholina Kats, 31 j. echtgn. van G. van 't Geloof. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Arie z. v. Pieter Leendert Kloet en Pieternella Kievit. Overleden: Janna Pietertje den Hartog, echtgenoote van Abr, v. d. Welle, 52 jaar; Petrus Jacobs, echtgn. van Johanna Hen- drika van Vugt, 73 jaar. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5