FRISOHBAM ONZE EILANDEN TWEEDfc! BLAD No. 22 19 Jan. 1929 Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 19 JANUARI 1929. 5 JUDDISLHARNIS Tot wijkverpleegster is benoemd Zuster S. Brinkman uit Buiten- it. Z(j is in het bezit van een diploma Zieken-, Krankzinnigen-, en T. B. C. be strijding. Met ingang van 1 Maart 1929 is aan den heer G. v. d. Heiden, controleur van zaaizadenkeuringen op ons eiland, opzijn verzoek als zoodanig, op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Sedert verscheidene jaren heeft de heer v. d. H. met toewijding en op correcte wijze de belangen van de Hollandsche Maatschappij voor Landbouw wagenmakerij, waarin te plaatsen een benzine motor van 4 P.K., voor het in werking brengen van een zaag-, schaaf- en boormachine en een slijpsteen. Bezwaren kunnen worden ingebracht op Woensdag, 23 Jan. a.s. 's voorm. 10 uur. Door het gemeentebestuur is aan den Heer G. L. Warnaer vergunning verleend tot het bouwen van broeikassen aan den Westdijk. De ouderavond der Openb. school zal plaats hebben op Vrijdag 25 Jan. a.s. des avonds half zeven. Kinderen zullen dien avond liet aardige tooneelstukje opvoeren „Zeven katten op het dak." Op de beurs van j.l. Donderdag werd be steed voor: aardappels ƒ2,ajuin 6,25 en peen 90 cent per H.L. Handel buitengewoon slap. Op de agenda der landbouwvereening D. E. S. komt op de agenda der vergadering op Zaterdag 19 Jan. onder meer voor „Bespre king oprichting veiling." STELLENDAM. De visscher P. v. d. Ree had het ongeluk bij het van boord gaan mis te stappen en in de haven te vallen. Hij wist zich zelf op den wal te helpen, zoodat hij er met een nat en koud pak afkwam. De naaivereeniging „Dorcas" alhier heeft het vorig jaar vervaardigd 85 stuks kleeren, die onder behoeftige gezinnen zijn uitgedeeld. Het zoontje van C. Zeedijk viel deze week van den zolder, waarbij het ventje een gapende wonde aan het hoofd opliep en ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. De verhuring van 16 zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht de som van 128, GOEDEREEDE. De zeevisscher J. 't Man netje had het ongeluk met zijn Motorschuit toen hij naar de omgeslagen Reddingboot wilde varen een groot gat in zijn schip te stooten en was genoodzaakt naar huis te varen. OUDDORP. Maandag 21 Januari wordt in de oude school een bijeenkomst gehouden van leden van het Groene Kruis ter gelegenheid van haar 25 jarig jubileum. Bij die gelegenheid zal de Groen Kruisfilm „Achter de wolken schijnt de Zon" vertoond worden. Op de Vergadering van de Vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" zijn de aftrede- de bestuursleden de heeren P. Hekman en S. Bezuijne herkozen. Den heer A. Moerkerk heeft onderhands aangekocht het woonhuis van den heer A. Kaptijn. De schippersknecht M. Witte Jz. had het ongeluk zijn hand zoodanig tusschen de giek te klemmen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. NIEUWE TONGE. Wegens vertrek van het Gemeenteraadslid de heer T. Holleman Cz. zal deze volgens de lijst der S. G. P. worden opgevolgd door den heer A. van Alphen Cz. Door den heer J. Holleman Wz. te Bat- tenoord is ter secretarie een aanvraag inge diend voor den bouw van een schuur naast zijn woning. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutische examen voor bouwkundig Ingenieur de Heer J. de Wilde alhier. Deze week brak een brand uit in de schuur van D. de Jong. Door de dichte be bouwing was gevaar voor belendende per- ceelen niet uitgesloten. Door omwonenden is het gevaar in den aanvang met eenige emmers water bezworen. Maandagavond jl. hield de IJsclub „de Vlakte" alhier in hotel „De Kroon" een druk bezochte vergadering. Medegedeeld werd o.a. dat de lijst die gecir culeerd heeft ten bate der vereeniging ƒ177 heeft opgebracht. Dat verleden week geduren de 4 middagen aan contributie werd ontvan gen een bedrag van 193,15. Besloten werd de contributie voor dit jaar op 1 te houden en middagkaarten te verstrekken 25 cent per middag. Besloten werd aan de goederentent der vereeniging banken aan te brengen, opdat de rijders(sters) daarop kunnen piaats nemen om de schaatsen aan te binden. Nadat nog enkele besprekingen werden gevoerd sloot de Voorzitter de vergadering. Donderdag 17 dezer hield de IJsclub „de Vlakte" een ringrijderij op schaatsen. De uit slag is als volgt: le prijs Joh. Kam Pz.; 2e prijs: P. Dekker Az.; 3e prijs: J. Nooteboom Pz.4e prijs: W. Drooger Jz. OUDE TONGE. Dhr. j. Abresch had het on geluk met zijn hand door een pen van een hekje te vallen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Aan dhr. P. Pulleman is vergunning ver leend tot vergrooting van zijn auto-garage Zuiddijk 58. Uitvoering van het Muziekgezelschap Vooruit op Dinsdag j.l. in cafe Speelman. De voorz. dhr. C. de Haas van Dorsser opende op gebruikelijke wijze. Hij heette allen hartelijk welkom en hoopte op aller mede werking tot welslagen van dezen avond, waar na hij de leiding overgaf aan den directeur dhr. B. Vis. Werden geblazen: Alsage Loraine, le val de l'Amblère, doux aveux, salut a lou- tuRKSLAND. De dichter-zanger Dumont en veigné en Argonne en als toegift de Rijn. den Heer Engels van Voorburg traden resp. Hierna werden opgevoerd: „Schijn bedriegt", als zanger en spreker voor een meer dan volle blijspel in twee bedrijven door W. J. Schutte zaal voor de Afd. Dirksland der S.D.A.P, op. en een klucht, getiteld Joost Uilenspiegel" Pumont had bij het eindigen van ieder num- Van J. Broekhoff. mer een ovatie in ontvangst te nemen en den Nadat heeren muzikanten nog hadden ge- 4 ij Engels wed met groote aandacht ge- blazen, souvenir-marsch, en Ardenne, Astéria, volgd. De nieuwe vlag werd, eveneens met een Aurore en souvenir de Maassluis, sloot de Warm woord door hem onthult. voorzitter dezen avond, waarna den dansers Ter gemeentesecretarie ligt ter inzage gelegenheid werd gegeven de beenen van den _en verzoek met bijlagen van den heer W. van vloer te gooien. alhier, tot het oprichten eener I Het bal was zeer gezellig. Aan ouders en belanghebbenden zjj medegedeeld dat de volgende week geen school in de Bewaarschool zal zijn. - Tengevolge der weersgesteldheid zijn deze week geen veldvruchten verscheept. Wel is door de commissionairs veel gekocht waarvoor werd besteed: Aardappelen, Eigen heimers ƒ2,-, King Edward 2,75 per 70 KG. Koepeen 1,— en Uien 7,per 60 KG. - Donderdag is door de politie tegen onderscheidene personen proces-verbaal op gemaakt, wegens het gooien met sneeuw ballen. - Donderdagmiddag is van hier naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd de zoon van G den Boer tot het ondergaan van een operatie. Centrale Veiling voor Goeree Overllakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 15 Januari 1929. Roode kool ƒ7,— per 100 stuks. Savoye kool ƒ8,40—5,40,, Sinaasappels 3,70 per 100 stuks. Spruiten 10,10 tot 10,20 per 100 K.G. Zoete appelen 25,— Stekuien 3,10 - 4,— Kaas (volvet) 0,65 per pond. Boter 1,19 tot 1,25 per pond. Uienveiling op 17 Jan. 1929. Prjjs 7,02 tot 7.16 per mud. Aanvoer 420 mud SOJIÏELSBIJK. By alslag van het woon huis aan den Oostdyk alhier thans bewoond door M. W. V. v. Byievelt is dit gemynd door C. Spee Jz. voor de som van ƒ820,— doch is niet gegund. - Schipper J. van den Doel heeft zyn schip „Helena" onderhands verkocht aan schipper J. van Zetten. - Uit deze gemeente werden verscheept -£155000 K. G. aardappelen, uien en paarde- ®peen, Prijzen der aardappelen waren 2,25, uien ƒ6,50 en 6,75 en paardepeen 1,— alles per H.L. De heer F. R. alhier is heden weer in een der ziekenhuizen te Rotterdam opge nomen ten einde weer een operatie te on dergaan. Ook de vrouw van J. S is met het zelfde doel daarheen vertrokken. - Ooze vroegere dorpsgenoot de heer J. de Graaff is bevorderd tot Kapitein ter Zee. - Zondag a.s. zal voor da Vryz. Herv. aan de Langeweg optreden Ds. Priester, des morgens om half 10, inplaats van 10 uur. In hotel Tabbers werd Donderdagavond eene vergadering gehouden van de Vereeni ging Sohuttevaer afdeeling Sommelsdyk- Middelharnis. Tegenwoordig waren .26 leden, waaronder ook leden woonachtig te Stad a/t. Haring vliet, De rekening en verantwoording van den penningmeester werd nagezien en accoord bevonden. Herkozen werden de bestuursleden A. J. Hoek en T van den Doel. Besloten de vol- voorstellingin te dienen by het Hoofd bestuur voor de Algemeene Vergadering: a. Om een lantaarn aan te brengen op den dam aan den Zuiderwal van de Oude een gevaariyk punt waar voorheen licht was. b. om maatregelen te nemen tegen het te snel voorby varen van vaartuigen door stoom- an motorschepen. Nog werd besloten inlichtingen te vragen by het Hoofdbestuur betreffende het contract jtnsschen Middelharnis en Sommelsdyk aan gaande de vrye en onbelemmerde doorvaart en scheepvaart in de haven te Middelharnis voor de schippers van Sommelsdyk. Verder werden nog besprekingen gehouden betreffende de haven te Middelharnis en de aai te Sommelsdtjk. De voorzitter deelde nog mede dat aan de Pieningen gebaggerd is en dat boompjes in het Spui zyn aangebracht in belang van de Scheepvaart. OOLTGENSPLAAT. Voor de betrekking van gemeentegeneesheer hebben zich totaal 5 sollicitanten aangemeld. B. en W. hebben de volgende bouw vergunningen verleend aan: J. C. Vermaas voor het bouwen van een woonhuis te Acht huizen; aan L. Dorsman Lzn. voor bet af breken van de woning Molendyk A. 90 en het opnieuw bouwen van een woonhuis; aan Jacob Tiggelman voor het bouwen van een steenen schuurtje; aan A. van Dam Lzn. voor het bouwen van een varkenshok in het Boomgaardpad; aan Z. van Dravik tot het bouwen van een schuur aan de Grooten- blokschendyk en aan W. Groenendyk voor het bouwen van een schuur achter zyn woning. Dezer dagen des avonds kwart over elf ontstond in de Nieuwstraat een vecht partij, waardoor de bewoners uit hun slaap werden gewekt. De politie heeft tegen een tweetal personen proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Uitvoering Mannenkoor „Advendo". Maandag 14 en Dinsdag 15 Januari gaf het Mannenkoor „Advendo" zyn eerste uit voering in de gemeenteiyke Bewaarschool, die wel geslaagd mag heeten, als men weet, dat het koor nog geen jaar bestaat. Hulde dus aan den directeur, den heer De Graaf, die in zoo'n korten tijd z'n mannetjes klaar maakte. Over de uitvoering zelve moeten we dus niet te critisch oordeelen. De liede ren werden meer of minder goed gezongen. Dat is voor een voornaam gedeelte te wy ten aan de minder goede bezetting der partyen. De bassen waren best. By eerste en tweede bas waren heel goede stemmen. Tweede tenoren ging ook. Maar de eerste tenoren, welke juist heel goed moeten zyn in een mannenkoor, waren wel wat zwak. Trouwens een gewoon verschynsel bij de meeste koren. Doch met oefening kan er nog veel bereikt worden. En dan nog een goeden raad: Zorgt vooral voor zuivere uitspraak. Dat verschil werd zoo merkbaar, toen men het gemengde dubbel kwartet uit Klaaswaal hoorde Hier was alles één, èn directeur, èo zangers. Doch, zoo gezegd, „Advendo" kan nog veel berei ken en met hun eerste uitvoering hebben zy ons veel genot bezorgd. Alle nummers te bespreken zou te veel plaatsruimte vergen Volstaan wy dus met te zeggen, dat de lie deren Pelgrimskoor, Herders Zondagslied, Het Kerkje en Goeden Nacht zeer goed wer den gezongen. Voorts verleende het dubbel mannenkwar- tet O.K G. zyn medewerking Ook hier veel goeds. „De Vesper" van L. van Beethoven werd goed gezongen, terwjjl de toonhoogte constant bleef Ook twee liederen van Valerius werden goed ten gehoore gebracht. Evenzoo „O, wereld, gij zyt wonderschoon". Minder bekoorde ons „Domme Hans". Verder werd de avond nog aangevuld met de medewerking van het reeds genoemde kwartet uit Klaaswaal En nu kan men be merken, wat studie vermag en wat er in de zangkunst is te bereiken. Het was mooi. In de liederen „Immanuel", „Alzoo lief enz." en in „Zomernacht" waren zij op hun best. Wil booren U gaarne eens weer, Klaaswalersl Nog werden opgevoerd een paar humo ristische schetsen en eenige voordrachten en solonummers. De heer J. van den Heuvel gaf eenige voordrachten ten beste en oogstte daarmede veel succes. Ook een soliste uit Klaaswaal en Mej. Annie Beljer zongen een paar solo's. Met de opvoering van too neelstukjes en zanguitvoeringen kunnen wij ons maar matig vereenigen. Doch, gezien de mentaliteit van het groote publiek, is het een noodzakelijk kwaad. Van de stukjes zelf valt niet veel te zeggen, wy hebben er har- teiyk om gelachen en daarmede basta Ge zien het verloop, kan „Advendo" zeer tevre den zijn. Deleden deden hun best.En terecht wees de voorzitter, de heer J van den Heuvel in z'n slotwoord op, dat uit bet applaus was te concludeeren, dat alle voldaan waren. Hy riep de aanwezigen een tot weerzien toe, wat wy wederkeerig aan „Advendo" doen DEN BOMMEL. Zaterdagmiddag hield de ysclub alhier een ringrydery. De prijzen werden gewonnen door J. Zuijdijk, L. Fok ker en P. Helleman STAD AAN 'T HARINGVLIET. Woens dagavond om ongeveer negen uur gingen opeens alle nog brandende gaslampen uit. Oorzaak hiervan scheen een verstomping in de hoofdleiding. Dadeiyk was men in de weer het euvel te verhelpen en na een half uurtje konden de lichten weer worden aan gestoken. Woensdagavond gafdezangvereeniging „Concordia" een goed geslaagde uitvoeriDg in het gymnastieklokaal der Openb. School, onder leidiDg van haren directeur den heer P. Vis uit Oude Tonge Jammer genoeg was er door het gure, slechte weer maar weinig publiek. Na afloop bleef men nog een poosje gezellig byeeD. HELLEVOETSLUIS. Donderdagavond is de omgeslagen reddingboot „De Prins der Neder landen" door het Bergingvaartuig „Meermin" J en de sleepboot „Kijkduin" in de Marinehaven gebracht, waar men haar weder zou keeren. j ROCKANJE. 17 Jan. Alhier kwamen aan 5 lijken van de reddingboot „De Prins der Nederlanden" die vervoerd werden. De vereeniging tot ondersteuning bij ziekten hoopt Zaterdag 26 Januari haar vijf entwintig jarig bestaan te kunnen herdenken. Eenvoudig feestelijk in 't café „Heureka". te Oude Tonge en Maria Groenendijk j.d. 24 j. Johannis Cornells Melissant j m. 24 j. te Herbingen en Dirkje Meyer j.d. 21 j. GOEDEREEDE. Geboren: Baaltje d. v. KI. Heerschap en Kryntje v. Heest, Ary z. v. P.vanAsperen en J. W. Frankp. OUDE-TONGE. Geboren: Adrianus, z. v. Leendert Both en Leuntje de Jong. Catharina Mechtilde, d. v. Hendrikus Johannes Meijer en Anna Hermina Theresia Ahsman. Johannes, z. v. Christoffel Maliepaard en Lena Munters. Ja cobus Johannes Egidius, z. v. Johannes Ja cobus Ny'sse en Johanna Apolonia Buijs. Jan Cornelia Hagens en Arendje Osseweyer. Overleden: Johanna Kievit, oud 78 j. echtg. van Johannes Sehouwenaar. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Franciscus Anthony, z. v. Jo hannis Vervloot en Maria Agatha Tuns. Ondertrouwd: Adrianus Kloet en Gerar- dina Adriana Avé. Getrouwd: Adrianus Petrus Rommelseen Martina Krouwer. INGEZONDEN MEDEDEELING. &Q-55-QO -5Qct.p.3£ pond. 'M.V. DOUV/E EGBERTS «TABAKS-FABRIEKEH Burgerlijke fttand. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Willem de Vos j. m 23 j. WIE KAN HET VERKLAREN? Een treffend weerzien. Op het politiebureau te Roermond heeft zich volgens de Nieuwe Koerier het volgende afgespeeld. Zekere W., wonende te Dusseldorp, Neder lander en afkomstig uit Roermond, werd voor vier jaar wegens werkeloosheid ingevolge het vestingscontract uit Duitschland gewezen. Op zoek naar werk trok hij naar Frankrijk, waar hij omzwierf in den Elzas en Lotharingen. Zijn vrouw en twee kinderen bleven voorloopig te Dusseldorp tot hij werk zou gevonden hebben. Dit lukte echter maar steeds niet en van schrijven aan zijn vrouw kwam ook weinig. De man verloor den moed en bleef aan het dolen. Vier jaren lang! Zijn vrouw, die ingevolge haar huwelijk met W. van Nederlandsche nationaliteit geworden was, (zij was geboren Duitsche) werd door het Duitsche rijk voorloopig ondersteund. Ten slotte begonnen de Dusseldorpsche autoritei ten echter aan de goede bedoelingen van haar man te twijfelen en daar zij thans Nederland sche was, werd ook haar ten slotte te kennen gegeven, dat zij het land verlaten moest. Aan het grenscommissariaat verklaarde zij naar Roermond te willen gaan om van daaruit na vraag te laten doen naar haar man. Via Venlo arriveerde ze dan ook Dinsdag avond te Roermond, waar de commissaris van politie zich met het onderzoek belastte. Het was duidelijk, dat het Nederlandsche Rijk voor haar moest opkomen. Men zou een onderzoek instellen naar het verblijf van haar man. Terwijl de vrouw, die in tamelijk verwaar loosden toestand verkeerde, met haar twee kleinen van 10 en 4 jaar, nog bij de commis saris vertoefde, meldde zich beneden in het bureau een man aan, die verklaarde W. te heeten, en al heel spoedig bleek het, dat hij de man was, dien men wilde opsporen. Een confro- tatie zou het bewijzen. Toen men hen beiden samenbracht, speelde zich in het bureau in het bijzijn van den com missaris een hartroerend tooneel af De man kon het maar niet vatten, dat het werkelijk heid was, hetgeen hier gebeurde. De vrouw, die veel geleden had, brak in snikken uit, evenals het oudste kind, dat zijn vader herkende. Ook de omstaanders geraakten onder den indruk van dit onverwachtte, treffende weerzien na vier lange jaren van omdoling. Door eenzelfde gedachte geleid trok de een u t Duitschland, de ander uit Frankrijk, en beiden troffen elkaar op hecoogenblikda.zij elkaar ver weg waanden Het gezin is voorloopig bij famileieden onder gebracht. SCHEEPSRAMP BIJ HONGKONG. Chineesch schip gezonken. HONGKONG, 16 Jan. Het s.s. „Hsiuwah' van de „Stoomvaartmij. van Chineesche Koop lieden", dat onderweg was van Hongkong naar Sjanghai, is tijdens een storm buiten Waglan- eiland gezonken, na eerst aan den grond ge- traakt en toen vlotgemaakt te zijn. Om 3.40 's morgens had het schip nood seinen uitgezonden. Er kwamen andere sche pen op af maar ofschoon het schip middeler wijl op eigen krachten had weten vlot te koemn, was het onder den zeespiegel verdwenen, eer men ter plaatse was. Door een Chineesche jong uit Hongkong werden twintig opvarenden van een reddingboot der „Hsiuwah" opgepikt. De „Hsiuwah" had echter in totaal vierhonderd koppen aan boord, n.l. 300 passagiers en hon derd leden der bemanning, van wie ook bij. het zorgvuldigst afzoeken der zee door eenige sleepbooten geen spoor is gevonden. Van het schip steekt alleen de eene mast boven water uit. De kapitein van het 1940 ton metende s.s. „Hsiuwah" is een Deen, M. P. Jensen; voorts moeten er nog drie niet-Chineesche officieren aan boord geweest zijn. Onder de 300 passa giers waren 30 vrouwen en kinderen. Ook de tweede officier gered Een aanvullend Reuter-bericht meldt, dat een visschersboot ook nog den tweeden officier, een Estlander, benevens twee Chineezen heeft gered. Deze drie geredden hadden reddings- gordeis om, doch zij waren zoo door de koude verkleumd, dat zij niet in staat waren de hun toegeworpen touwen te grijpen. Leden der be manning van de visschersboot zijn daarop in het water gesprongen en hebben de schipbreu kelingen aan boord geheschen. Zij werden naar het naburige ziekenhuis gebracht, Als vaststaand kan thans wei worden aan genomen, dat minstens 350 personen, onder wie 30 vrouwen en talrijke kinderen, zijn omge komen. Er was geen enkele vreemdeling onder de passagiers aan boord van het schip. Totnog toe bedraagt het totaai aantal geredden 26 van wie slechts vier passgiers. Men gelooft, dat het mogelijk is, dat eenige overlevenden op de kust zijn geworpen van de naburige eilanden. De nasporingen worden voortgezet, doch nog altijd zonder succes. Het ontdekken van andere overlevenden wordt zeer bemoeilijkt door de onstuimige zee. HET FAILLISSEMENT VAN BARON PACQUEMENT. Het faillissement van den bankier Pacque- ment trekt, na den schandalen van de laatste weken, sterk de aandacht. Het passief wordt op 30 millioen geschat, maar dit is voorbarig. In elk geval worden weer zware verliezen ge leden. De heer Pacquement is het eenige lid van de familie, die zich baron noemt. Ruim een jaar geleden stichtte hij een Maison de Coulisse in de middenstad. Den laatsten ter mijn van de huur heeft hij niet voldaan. Na een reeks speculaties stond hij voor een tekort van 16 millioen. Bij banken wist hij zich een zelfde crediet te doen openen. Als waarborg overhandigde hij effecten van zijn cliënten, haast allen industrieelen en kooplieden. In zooverre maakte hij zich schuldig aan misbruik van vertrouwen. Daar zijn passief niet voor komt uit ter beurze verrichte tranacties, is het bestuur van de beurs niet tusschenbeide gekomen. Volgens een andere lezing zou pacque ment een vermeerdering van het kapitaal met 12 millioen voor een groep niet genoteerde zaken gewaarborgd hebben. Om zich die gelden te verschaffen, zou hij voor 4 millioen effecten van cijn cliënten in de crediet- nstel- iingen in pand gegeven hebben. Men zegt, dat deze ineenstorting ter beurze geen weerslag zal hebben, omdat de financieele wereld wist, dat de zaken van Pasquement niet heel zeker waren. De drie broers van'den voortvluchtigen bankier sprongen hem vroeger met groote bedragen bij. Den laatsten tijd hadden zij echter met hem gebroken. Hij was zijn chauf feur 20.000 francs schuldig. Men weet, dat hij zelf, met zijn vrouw en zoon naar het buitenland is uitgeweken, ver moedelijk naar Zwitserland. Men zegt, dat hij 70.000 francs meegenomen heeft. Audibert, als rechter van instructie in deze zaak aangewezen, moet niet verward worden met zijn naamgenoot, die vroeger hoofdredac teur van de Gazette du Franc was. In deze zaak was Pacquement als getuige gehoord. Hij beweerde aan de Rumeur en aan de Gazette du Franc groote sommen te hebben overge maakt, om deze bladen te bewegen een cam pagne tegen zijn fondsen te staken. Mevrouw Hanau daarentegen verzekert, dat Pacque ment bij haar in de schuld stond. Predikbeurten. Zondag 20 Januari 1929. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, nm. dhr. van leperen uit Herkin- gen en 'sav, ds. Poihutf-* uit Stad a. 't H. Sommelsdijk, vm. ds. Van Ameide en 's av. leeskerk Dirksland, vm. en 's av. ds. Van der Wal. Herkingen, vm- en 's av. dhr. Van Ieperen. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, vm en 'sav. dhr. Bouman. Goederende, geen opgaat. Ouddorp, vm. leeskerk en nam.ds. Van der Wal uit Dirksland. Nieuwe Tonge. vm leeskerk en 'sav. ds. Van Ameide uit Sommelsdijk. Oude Tonge, vm. Bevestiging ds. Vlasboom en 'sav. Intrede. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds.De Bruijn uit Rot terdam. Langstraat, vm. en 's av. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. leeskerk en urn. ds. De Brujjn uit Rotterdam. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nam. leeskerk. PROTESTANTENBOND. Sommelsdijk, (Langeweg) 's morgens 9.30 uur ds. A. Priester van Nieuw-Helvoet. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Van VelzeD, Era. pred. te Doesburg. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Waaning uit Amsterdam. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsnia. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaft'

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 5