Hellevoetsluis „Hotel-Restaurant SIMONS" fölMDOBM'S JifANOL Vraagt ons Advertentie-tarief ZATERDAG 5 JANUARI 1929 11E JAARGANG. - N°. 18 Week-revue. FEUILLETON. ROSA MARINA COOIoêlNGBb 79 - ROTTERDAM TELEFOON N2 10632 Grootste inrichting in Nederland DAMES Indien tijdig bericht ontvangen wordt, is een cabine voor U gereserveerd. LOGEEREN BOERENVISCHNIARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. PIET SIMONS zorgt voor U ÏLDER, «ent Stoombootdienst „OUDE MAAS", üe 66a, ROTTERDAM. Tel. 3291-11376. g van alle Vlschsoorten, Groenten en Fruit. den trein van Rotterdam naar Nijmegen ver trokken, hebben nabij liet station Arkel eenige angstige oogenblikken dbeleef. Toen de trein de brug over de Linge passeerde, voelden de reizigers een hevigen schok, alsof er een botsing plaats vond. Vooral in het postrijtuig ontstond verwar ring, omdat de ruiten in scherven vielen en de lichten uit gingen. Een der beambten keek naar buiten en zag in de duisternis een waren te vonkenregen en vlammen onder de wagens ot vandaan komen. Het wekte zijn verwondering, dat de trein doorreed, alsof er niets gebeurd was. De machinist had blijkbaar niets van den schok gevoeld. Omdat de beambte in het postrijtuig een ijs ongeluk vreesde, trok hij aan de noodrem. Dit aktief optreden heeft ongetwijfeld erger voor- 12 komen. Een ingesteld onderzoek wees n.l. uit, 16 dat een stuk rail van 25 a 30 c.M. was weg en geslagen. Voorts bleken de buffers van een goederenwagen en het as-stel van een post rijtuig vernield. De machinist achtte het raadzaam ,den trein langzaam naar Leerdam te rijden. Daar bleven de 1 de beschadigde post- en goederenwagens ach- de I ter. De bezorging van de post heeft zeer waar af- schijnlijk eenige vertraging ondervonden, te De trein, die uit Nijmegen vertrok, kwam vijf kwartier te laat in Rotterdam aan. DE SLEEPBOOT INDUS TERUG. De sleepboot Indus, kapitein Hoogvliet, is Vrijdag van haar reis met het dok voor Singa pore te Maassluis teruggekomen. Alles was wel aan boord. sd. *T. aat. •Bioscoop", iag Gezellig g9. P- 3ERG. nsen. 929. p. f. Aarzel, ertentie. 929. p. f. 29. m.g. S. vrknden en ieuwjaar. 29. handel. >29. p. entenhandel )29. m.g. HL nonteur. tellen. 129. m.g. IJK. 129. m.g. J. SCHIPPERS. Bode op Rotterdam. Hellevoetsluis, 1 Jan. 1929. p. J. JUMELET. Hofmeester Tramboot. Het Compliment van den dag. Hellevoetsluis, 1 Jan. 1929. H. VAN N1EROP. Bakker. Brielsche Straatweg. 1 Jan. 1929. p. WED. L. DE PIJPER. Café. Straatweg, Nieuw-Helvoet. 1 Jan. 1929. p. .V." hangers een Welvaren", etsluis. Aan familie en kennissen een lukkig Nieuwjaar toegewenscht. D. JOPPE. 4e mach. K.P.M. Soerabaja, 1 Januari 1929. PH. LEVI Lzoon. Veehandelaar. Zuidland, 1 Jan. 1929. p. f. fticmttsn ïwjaar gewenscht aan mijn geachte Begunstigers, Vrien- Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren. Prijs per kwartaal f 1» Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels 1»20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. mMH Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Binnenland. Met een zucht van verlichting hebben we na het afscheid van het oude en een hartelijke begroeting van het nieuwe jaar den arbeid hervat. Men kan ook te veel van het' goede krijgen en de ontspanning der zoo zeer begeerde Kerst-vacantie is voor menigeen zwaardere inspanning geweest dan de gewone dagelijk- sche bezigheden, waarvan-we suggereeren, dat ze ons zoodanig afmatten, dat we af en toe een vacantie noodig hebben om op te knappen, met bovenstaand resultaat. De lasten van het oude jaar zijn afgeschud en een weinig onwennig schrijven we 1929 boven de correspondentie. Waar de Holland- sche koffiedikkijksters tot heden nog in alle talen hebben gezwegen, laten ze dit s.v.p. blijven doen, in de toekomst van ons gezegend kikkerlandje nog een zoet geheim, wat de aantrekkelijkheid juist nog meer verhoogd. Met vertrouwen treden we het nieuwe tege moet, aanvaarden onze plaats in den altijd doordraaienden maatschappelijken tredmolen, welke ons maar al te vaak niet eens den tijd gunt om nog eens om te blikken. Er is weinig nieuws te vertellen over de eerste dagen van het nieuwe jaar. Volgens de verschillende berichten is er met opgewekt heid het nieuwe begroet, is er dapper gefuifd en hebben zich hier en daar la Kaïn en Abel zelfs wat al te broederlijke tafereelen afge speeld. Op politiek gebied valt al zeer weinig nieuws te vertellen. De zaak moet eerst weer op gang worden gebracht. De Kamers hebben hun werkzaamheden nog niet hervat en wat de besprekingen tusschen België en Nederland betreffen, is er al heel weinig vooruitgang te bespeuren. Van toenadering is nog geen sprake en vol gens een rede van oud-minister Seghers, waar in deze nog eens met nadruk betoogde, dat het minste waarmee België genoegen kon nemen, was een volledige bevrediging der bekende eischen inzake het kanaal Antwerpen- Moerdijk, ln de Belgische Kamer werden soortgelijke stemmen gehoord. Minister Hy- mans heeft in de Kamer verklaard, dat er een technische nota gereed lag voor verzending naar den Haag en dat hij in het huidige sta dium geen verder mededeelingen kon doen. Mogelijk bevat deze technische nota tegen voorstellen. Het belang van een goede samen werking tusschen België en ons is reeds meer dere malen in den breede uiteengezet en onze regeering heeft meer dan eens laten blijken, dat het hiervan doordrongen is. Blijven de Belgen wat hun eischen betreffende het kanaal Antwerpen-Moerdijk op hun stuk staan, dan ziet het er weinig hoopvol uit. Inwilliging dezer eischen is door de verwerping onzer Eerste Kamer een onmogelijkheid en zou geen schijn van kans hebben om te worden be krachtigd. Het vasthouden der Belgen aan hun te zware eischen kan hiér niet anders dan na- deelig werken en onnoodige vertraging geven. Ook in de politiek is het spelletje van over vragen een geliefkoosde truc, ook al brengt het dan ook niet steeds voordeel. DOOr MELATI VAN JAVA. 35) „Laten wij dan niet verder den tijd verliezen met praten, maar nu spoedig heengaan," en zij stond op. „Rose, wees toch verstandig! Waarom wil je niet eenvoudig mijn wil doen? Is je leven nu zoo prettig? Was het vroeger zoo aangenaam bij je vader aan huis? Zal je het niet beter hebben bii mij?" Zij schudde het hoofd. „Dat is de vraag niet. Je wilde mij spreken over onze toekomst, nu denk ik ook alleen daaraan. Ik moet je tot model dienen voor je groote schil derij en ook voor kleinere, je wilt geld slaan uit mijn gezicht, uit mijn gevoelens. Ik weet hoe dat gaat, maar op den duur zal ik mij diep ongelukkig en vernederd gevoelen. Als meid ben ik onafhan kelijk, ik weet dat ik mijn plicht doe; ik verdraag wat er te verdragen valt, maar ik ben tevreden over mijzelf. Ik schaam mij niet over mijn lot." Hij beet zich op de lippen. „Rose ik zou je kunnen bedriegen," zeide hij na een poos, „maar dat wil ik niet. Wanneer je mij volgt naar het buitenland, dan zal ik je dagelijks vragen om voor mij te poseeren. Mijn zigeunerin is met goud be kroond, mijn Magdaiena heb ik verkocht voor Buitenland. Die beroeps- of amateur-profeten, welke zich tot heden hebben gehaast, om ons alvast ongevraagd te verkondigen wat het nieuwe ;aar zal brengen, blijven voortgaan met hun sombere voorspellingen. In een interview heeft de bekende astroloog en clairvoyant Ketty, of deze goede man eveneens met koffiedik werkt is me helaas onbekend, aan een journa list van de B.Z. am Mittag het belangrijkste wereldgebeuren voor 1929 voorspelt. Volgens de berichten moet deze beroeps-profeet min stens met een dubbele heim geboren zijn en de man is blijkens de gunstige financieele resul taten van zijn lucratief bedrijf onder een gelukkig gesternte geboren. Ondanks al deze gunstige factoren is hij somber in zijn voor spellingen. In hoofdzaak komen zijn voor spellingen op het volgende weer; Beginnende met Duitschland voorspelt Ket ty verschillende rampen en oyerstroomingen, zware en ernstige fabrieksontploffingen plus een ernstig vliegongeluk, epedemiën, een aard beving in Zuid-Duitschland. Om de Duitschers een hart onder den riem te steken is hij zoo welwillend, met een goeden oogst te voor spellen, een mooien zomer, ontruiming van het bezette gebied en als gevolg hiervan toe nadering tusschen Duitschland en Frankrijk. Voor Frankrijk bevat de doos van Pandora een heele serie ongelukken, vooral spoorweg rampen en vliegongelukken, een ernstigen brand en dito scheepsvaartongeluk. De ver houding tusschen Frankrijke n Italië zal dreigend worden en in een accuut stadium komen. Italië zal volgens Ketty worden geteisterd door aardbevingen en vulkanische uitbar stingen, waarbij vooral Sicilië zwaar zal worden getroffen. Mussolini zal nog meer populair worden, want er zullen nog ver schillende aanslagen op hem gepleegd worden. Ook voor Engeland zien zijn voorspellingen er donker uit. Behalve groote politieke ver anderingen, die behoeft geenzins een ramp te zijn, zal de werkeloosheid nog toenemen en zullen er groote stakingen uitbreken. Wat Britsch-Indië betreft legt hij er nog een schepje op. De moeilijkheden aldaar zullen zeer ernstig zijn en zware offers aan geld en menschen vergen. De toestand in Rusland zal in 1929 geen verandering ondergaan, wat voor de Russen zooveel beteekent, ais „laat alle hope varen." Japan en China zullen op voet van oorlog INGEZONDEN MEDEDEELING. geraken, doch uit vrees voor revolutie, zal Japan geweldadige botsingen vermijden. Mo gelijk zullen ze daar met spek gaan schieten, hetgeen overigens nog zoo'n kwaad idee niet is en alleen aanbeveling verdient voor andere staten, welke het plan mochten hebben, het met kogels af te doen. Polen zal in heftige beroering worden ge bracht door een opzienbarenden politieken moord, terwijl Amerika zal getroffen worden heel veel geld, en als nu mijn Rosa Marino klaar is, de droom van mijn leven, dan heb ik mijn doel bereikt. Ik kon je nu wel beloven dat, wan neer het eens klaar is, ik je niet meer lastig zal vallen, maar dat kan ik niet. Ik zou mijn belofte zeker niet houden." „Dan is er niets aan te doen, Frank. Wij gaan elk onzen weg!" Zij ging naar buiten; hij volgde haar. Het regende; de geheele straat was overdekt met parapluies, Frank stak de zijne op. „Geef mij den arm, Rose!" zeide hij, „dan gaan we samen. Ik zal je naar de train brengen." Zij stak haar arm door den zijne; juist terwijl het volle licht uit een winkel op haar gelaat viel, zag Rika de schoonmaakster haar aan den arm van een heer voorbijgaan. Hem herkende zij niet, maar haar des te beter. „Daar heb je het! Die fijne zus met een meneer, een heusche meneer, hé Trien? Wie had dat kun nen denken!" „Ja, je moet die kwezels nooit vertrouwen, moeder!" „Wat zal Daatje er van ophoorenl Ais zij het doet, dan doet ze het goed." Frank en Rose-Marie gingen snel voort. „Zal ik een taxi nemen?" vroeg Frank. „Dank je!" antwoordde zij, „ik ga met de tram." „Bedenk je je niet?" Een auto kwam snel op hen af, het was een ver- warring van trams en auto's; even drukte Rose- Marie zich tegen hem aan als om bescherming te zoeken; hij rukte haar weg uit het gedrang en was voor een oogenMik weer onder den indruk van haar hulpeloosheid; zij was zoo jong, zoo "mooi, door zoo'n ernstige ramp, dat alle bekende Amerikaansche overdrijving met stukken zal worden geslagen en waarbij de tot heden bekende leugens, slechts onschuldige peul schilletjes zullen zijn. Het slot van zijn wereld horoscoop was de voorspelling, dat een groot bekend eiland in de warme luchtstreken gelegen, door de zee zal worden verzwolgen en dat elders een nieuw eiland uit zee zal opduiken. We zullen al deze gratis voorspellingen laten voor wat ze zijn, n.l. een geraas in de ruimte en wel zoodanig geformuleerd, dat 99 voor meer dan honderd uitleggingen vatbaar is, zoodat het succes van te voren reeds vaste staat. De leidende politieke kopstukken, welke ons eveneens reeds meermalen geweldig hebben teleurgesteld wat hun voorspellingen en be loften betreft, hebben de Kerstvacantie benut voor een gepaste ontspanning, de onvermijde lijke wenschen over en weer zijn geuit en de menschheid wacht enkel en alleen op daden. Wat jammer dat dit „enkel en alleen", nu juist het moeilijkste is en wel haast onuitvoer baar schijnt. Na een schier hopeloos gescharrel is het eindelijk gelukt om overeenstemming te krijgen wat de benoeming der experts betreft, welke zullen confereeren over de herstel betalingen en alles waat daarbij annex is. Over eenige weken zullen deze besprekingen een aanvang nemen. Jhr. Loudon, de voorzitter der voorberei dende ontwapeningscommissie, heeft aan alle gedelegeerden doen weten, dat de voorbe reidende ontwapeningscommissie 15 April a.s. zal bijeenkomen. Slaagt deze voorbereidende ontwapeningsconferentie, en hiervan zijn we lang nog niet overtuigd, integendeel, dan zal de ontwapeningsconferentie, die reeds zoovele malen is aangekondigd en helaas steeds weer even zoovele malen is uitgesteld, definitief voor 1930 kunnen worden vastgesteld. Hoe de kansen voor ontwapening door Mussolini worden beoordeeld, blijkt het beste uit zijn voorstellen de oorlogsvloot uit te breiden. In de „Popoio d'Italia". het orgaan van Mussolini, wordt ter motiveering van dit plan, waarvoor nieuwe belastingen noodig zijn om de kosten te dekken, het volgende ge zegd: „Het pacifistisch gepraat is zinledig en grotesk geworden. In werkelijkheid is de bewa peningswedloop levendiger en in grooter om vang dan voorheen hervat. Italië is in een binnenzee gelegen, waardoor zijn aanvoeren gecontroleerd en afgesneden kunnen worden. We zijn voor het betrekken van ijzer, kolen en petroleum op het buitenland aangewezen en om de aanvoeren in oorlogstijd te verzekeren, is bescherming dezer zeewegen een levensvoor waarde voor de onafhankelijkheid van Italië. Wil het italiaansche volk onafhankelijk blij ven, dan dienen de aangekondigde lasten te worden aanvaard. En deze nieuwe lasten zuilen aanvaard worden, omdat Mussolini dit wenscht en dit de eenigste man in Italië is, die zich de weelde iets te wenschen met goed gevolg kan permiteeren. De een schuift de schuld van deze bewapeningswedloop op den ander en zoo blijven we doordraaien in het gevaarlijke kringetje, alle goede voornemens ten spijt." Overigens staat de internationale politieke brouwketel heel rustig te pruttelen. In Frank rijk is de begrooting goedgekeurd, even dreigde zoo lieftallig, en zij was toch zijn vrouw. Moest hij haar nu weer van zich afstooten? Waarom sloot hij haar niet in zijn armen, waarom schonk hij haar niet wat zij wenschte? „Rose," drong hij aan, „blijf je je houden aan die voorwaarde?" Zij trok haar arm weg en antwoordde: „Ja," en na een oogenblik: „Frank, je behoeft je niet te schamen voor mij. Ik zal zoo bescheiden zijn en zoo eenvoudig tegenover de dames van je familie, en we behoeven nhier niet lang te blijven." „Neen, je moet genoegen nemen met mijn wensch." Zijn ontroering was weer voorbij; hij was Rose-Marie vergeten, hij zag en voelde niets anders dan zijn Rosa Marina. „Als je mij waarlijk liefhad, zou je mij niet weigeren," sprak hij. „Liefhebben? Och, Frank, waarom praat je nu daarover? Je hebt mij immers nooit naar mijn gevoelens gevraagd." Bij de tram gekomen, stapte zij vlug in, hij bood haar de hand niet. „Over een paar dagen kom ik je antwoord halen," zeide hij. Zij maakte een beweging met haar hoofd, die hij zeer goed begreep, er was niets aan te doen, zij bleef onverzettelijk. Het regende steeds harder. Hij nam een taxi en reed naar huis. Plotseling overviel hem heimwee, hij verlangde naar licht, naar gezelligheid. Haastig stapte hij bij zijn moeder binnen. In het salon hoorde hij muziek en lachen, hij trad binnen tot verbazing van zijn moeder en de meisjes. Anders vermeed hij alle gezelschap pen; hij nam een kop thee, Eugenie van Loenen zong uit Schubert; zij had een lief stemmetje. Met gesloten oogen luisterde Frank toe: „Haide- INGEZONDEN MEDEDEELING. voor blijvende haargolving systeem „EUGEN" benevens watergolving, ondulatie „MARCEL", manicuren, pedicuren, massages, enz. Poincaré met het ontslag van het kabinet, omdat hij het gestelde doel n.l. de goedkeuring der begrooting, bereikt achtte,, doch van dit voornemen hebben zijn ministers kunnen weer houden. Het regeeringskarreteje hobbelt ver der en de verdere taak van Poincaré zal be staan in het uitvoeren der getroffen maatregel. De bekende financieele schandalen in Frank rijk breiden zich nog steeds meer uit het einde is beschikbaar nog lang niet in 't zicht. De verliezen der goedgeloovige spaarders, die zich door prachtige voorspiegelingen hebben laten ruineeren zijn slechts nog maar gedeeltelijk bekend. Er wordt met alle gestrengheid opge treden, alle hierbij betrokkenen, en dat zijn er heel wat, worden aan de openbare schandpaal genageld. Een doofpot-politiek wordt bij der gelijke schandalen in Frankrijk niet geduld. Uit wat tot heden bekend is kunnen we alvast concludeeren, dat het beruchte Veendammer drama hierbij vergeleken nog maar een peul schilletje is. Ook Rusland geniet den Jaatsten tijd van een financieel schandaal. Dat is daar anders heel zelden het geval, niet omdat zulke onaange name dingen daar niet plaats vinden, doch omdat het daar een vaste gewoonte is, zulke gevallen meteen in de hiervoor bestemde groote doofpotten,1* te doen verdwijnen. Wat het oog niet ziet deert het hart niet en veroorzaakt geen ergernis. De geschiedenis is begonnen met een heele gewone wisselvervalsching, ge> pleegd door Liwinof, broeder van den Russi schen Plaatsvervagendenjvolkscommissaris van Buitenlandsche Zaken. Litwinof, vroeger werk zaam aan de Russche handeslvertegenwoordi ging te Berlijn, heeft valsche wissels in omloop gebracht en heeft daarop de vlucht genomen naar Zwitserland. Vandaar is hij naar Parijs gegaan en heeft zich vrijwillig ter beschikking der juistitie gesteld. In een memorandum aan den rechter weer legt hij punt voor punt de tegen hem inge brachte beschuldigingen en doet hierbij de volgende interessante onthullingen: Het plegen van wisselvervalschingen is reeds jarenlang bij de sovjet-autoriteiten de gebrui- röslein, Rölein auf der Haide," klonk het, en toen diep weemoedig: „Röslein sprach, Ich steche Dich, dasz du ewig denkst an mich!" Hij huiverde, hij zag dien tramwagen terug vol vreemde menschen en het meisje in haar regen mantel, zich een plaatsje daarin veroverende, en toen reed de wagen weg in het donker, in den regen. „Ich steche Dich," herhaalde hij, „ja, zij heeft mij gestoken, maar ik, wat heb ik gedaan? Heb ik niet moedwillig haar van den stengel gerukt? Arm, arm Roosje!" Hij sprong op en ging naar buiten. Vergeefs riep hij de onbestemde vormen van zijn Rosa Marina in den geest terug; hij zag het niet meer, maar in zijn ooren klonk het: Rös lein, Röslein roth... en toen het „Das Du ewig denkst an mich!" en voor zijn oogen zweefde niets anders dan het droevige, maar vast besloten ge zichtje zijner vrouw, zooals hij het het laatst had gezien achter de beregende tramruiten. XVI. ,Alle menschen! wat zeg je, Riek! Met een heer!" ,Ja, Da, een effectieve heer, met een grijze overjas en een pereplu op, en. ,Een hooge hoed." ,Neen, geen kachelpijp, een gewone, zoo'n ronde." „Dan was het meneer Emile toch niet?" „Neen, dat weet ik zeker. Zijn gezicht kon ik om zoo te zeggen niet zien, maar van achter kon je het genoeg merken." „En ze liepen gearmd?" „Wis en waarachtig! Ik zei nog tegon Trien, kelijke methode geweest om aan contanten te komen. Voor dit doel werden uitsluitend een groot aantal handelsvertegenwoordigingen op gericht, waarbij de een wissels trok op den ander. De aldus verkregen contanten zie in hoofdzaak voor propaganda in het buiten land gebruikt. Toerof, een der leden van het volkscommissariaat voor den buitenlandschen handel te Moskou, tevens hoofd der bolsjewis tische geheime agenten in Duitschland, Enge land, Frankrijk en België, heeft volgens Litininof al deze manipulaties geleid. Verschil lende malen heeft Litwinof opdracht gekregen wissels te vervalschen en volgens de ontvangen instructies uitgevoerd. De toch al uiterst minieme crediet waardig heid der Russen wordt door deze beschuldigen niet vergroot en komt de Russische heeren bepaald ongelegen. Ze laboreeren nog steeds aan een chronisch geldgebrek, de voedselvoor ziening baart zorg, corruptie viert hoogtij, de exploitaite der staatsboerderijen is een vol slagen fiasco geworden en heeft millioenen aan verlies gekost. Een heilstaat met onheil brengende uitkomsten en volgens Ketty dit jaar geen verbetering. Werkelijk, de Russen zijn niet te benijden. INGEZONDEN MEDEDEELING* en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. daar moet ik het mijne van hebben, zei ik. Laten we haar naloopen! Maar jawel, het was zoo vol bij den weg. En met had ik het gezegd en weg waren ze." „Het is crimineel, zeg ik! Je kunt toch niemand meer vertrouwen." „Mensch tegen wien zeg je het. Ze bennen alle maal zoo, ze deugen geen van allen met hun fijne snoetjes! Je zegt het toch niet aan mevrouw?" „Ik zou nog lieverl Ik zeg maar, geen koeien geen moeien." „Of je gelijk hebt." Dien middag wist mevrouw van Zandberg er alles van en nog meer zelfs dan Rika verteld had; ze waren uit een café gekomen en hadden zoo echt verliefd met elkaar geloopen en zij gingen later den kant op van de Damstraat. „Ik begrijp het niet," zei mevrouw, zij was om negen uur weer thuis." „Let uwes maar op, mevrouw! Ik heb het altijd wel gedacht, er steekt wat achter. Ik heb al met zooveel kameraden gewoond, maar zoo'n vreemde snoes als Marie heb ik nog nooit aangetroffen. Zij doet heel anders dan andere booien." Vroeger zou mevrouw geantwoord hebben: dat komt omdat Marie haar plicht doet en niets dan haar plicht, doch nu zeide zij: „Ik kan haar toch niet ondervragen, wat zij buiten mijn huis doet, dat is mijn zaak niet. Zij is op tijd thuisgekomen, dus kan ik er niets van zeggen. (Wordt vervolgd). Grossier in Galanterieën, Kramerijen, Speelgoederen, Garen, Band en Sa jetten nolecstraat 75-77. - Telef. 42056. - 1 Jan. 1929 Nieuwjaar wordt U toegewenscht door HOOGSTRAAT hoek W. Wagenstraat, ROTTERDAM Wenscht zijn begunstigers gelukkig nieuwjaar

Onze Eilanden | 1929 | | pagina 1