oeders A.M. l TWEEDE BLAD Boerenleenbank Stoomwasscherij ONZE EILANDEN OUDEJAARSAVOND Coöperatieve Boerenleenbank flfANOL ED. C. KOLFF J ZOON - MIDDELHARNIS gevestigd: No. 16 29 Dec. 1928 Randweg 26, Rotterdam jlet eerstuitkomend blad verschijnt Plaatselijk Nieuws. D JOPPE Cz. te Sommelsdijk Middelharnis-Sommelsdijk „VOORNE& PUTTEN" Nieuw-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. GIMBOBITS Nieuwjaarswensch doe het dan heden!! Als Bewijs van echtheid teert in ,ONZE EILANDEN". fRheumatiek Kloosterb&lsem Burgerlijke Stand. verkoopingen. Gemengd Nieuws. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 29 DEC E'M B E R 19 28. 5 I Telefoon 53388 Spreekuren: 1—2 en afspraak. volgens 2 ens Daarna weer op Vrijdagavond. Correspondenten worden verzocht te zorgen dat het plaatselijk nieuws ook daandagmorgen in ons bezit is. DE UITGEEFSTER. •MIDDELHARNIS. Evenals in vorige jaren werd door de Vereeniging „Doreas" alhier in deze week weder aan' 85 behoeftigen te Middelharnis eone gift in geld uitgedeeld tot een bedrag van ƒ260. In de afgeloopen week zyn vanhier verscheept 1100 H.L. aardappelen en 400 H.L. poters. (Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 17 t/m 22 Dec. hebben zich bij den Cor- terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van den kassier „OUDE TONGE". HOUDERS van Spaar-, Voor schot- en Rek.-Courantboekjes, worden verzocht, deze ter bijschrij ving, ter betaling van rente en ter controle in te leveren ten Kantore der Bank op 22, 24 en 29 Dec. KANTOORUREN van 3—6 en 7—10 uur. 2—2 HET BESTUUR. De bank leent gelden aan leden tegen 4.6 'sjaars. Zij neemt va^nïebkd'e^Vo^rs^hot'terfkunnen respondent der Arbeidsbemiddeling als werk- dageUjks aangemaand worden hn^pM zoekenden aangemeld 48 personen, t.w.:32 def leden van het lesbo!? veldarbeiders; 6 diepzeevisschers; 3timmer- i, h« Bestuur. metselaars; 2 letterzetters en 2 Gelegenheid tot inbrengen en opperlieden. In den kerkeraad der Geref. Kerk zijn herkozen: tot ouderling J. Bienefelt en tot diaken A. Knape. Donderdagavond geraakte het zoontj van de wed. v. E. in de kaai. Het mocht dhr. D. gelukken door hem een jas toe te reiken, hem op den wal te trekken. Op het 25 dezer te Rotterdam in „Odeon" gehouden Solisten-concours behaal de de heer G. Bergman, fluitist, in de afd. Uitmuntendheid de le prijs met 127 punteD; de heer M. Blok Lz solo-bugel, in de eerste afd. de 2e prijs met 96 punten; de heer Adr. Verbrugge, bariton, in de eerste afd. de 2e prijs met 95 punten; de beer M. van den Nieuwendijk Iz., solo bugel, in de derde afd. de 3e prijs met 76 punten; de heer A. Brug- geman, le piston, in de derde afd. de 3e prijs met 75 punten. Voorzeker een mooie prestatie voor de leden der Muziek-vereeni- ging „Sempre Cresendo". Woensdag 26 December (2e Kerstdag) vierden de kinderen der Ned. Herv. Zon dagsschool „Timotheus" hun Kerstfeest on der leiding van den Eerw. heer A. M. van Yperen van Herkingen. Het kerkgebouw was tot in elk hoekje bezet. Na een inlei dend woord van den Eerw. heer Van Yperen en het zingen van eenige Kerstliederen, werd door mej. M. Vermaas verteld „Het Gebed eener Moeder", wat met aandacht en ont roering door oud en jong werd aangehoord. Intusschen werden door de helpsters de trac- taties rondgediend. Bij het uiteen gaan kreeg ieder leerling nog een versnapering mee naar huis. Ook de kinderen der Geref. Zondagsschool vierden Woensdagmiddag onder groote be langstelling hun Kerstfeest in het kerkge bouw onder leiding van de voorgangers Dries- se en Krijgsman. Iedere leerling kreeg eenige versnaperingen en bij bet eindigen een sur prise mee. Aan de beste leerlingen werd voor het maken van een opstel nog een mooi leesboek uitgereikt. Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen" 1928-1929. Groep I L. Bund. J. Ph. Hoek F. W. Nanning NIEUW-HELVOET. numasu IAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren. Kan begraafplaats te verhuren aan de weduwe J. van Nimwegen tot het einde van de be staande pachtterraijn. Tegen het bestaande tarief werd het rijden van de lijkkoets voor 1929 weer opgedragen aan J. Nipius. Besloten werd tot aankoop van het derde gedeelte van het onlangs in den Stoofhoek aangekochte perceel land, welk perceel in eigendom is bij de dames de Graaff te Mid delharnis. De gemeente had tot op heden slechts de eigendom van gedeelte. Nog werd besloten tot wijziging van de Gemeente-begrooting dienst 1928-1929. DIRKSLAND. Op het solistenconcours te Rotterdam gehouden op Maandag j.l. be haalde J. Kasiauder (pistoD) de 2de prijs in de 2de afdeeling met 100 puntenM. de Bonte (trombone) 2de prijs in de 2de afdeeling met punten en M. de Roon (bombardon sib) 2de prys in de 2de afdeeling met 98 punten. Toen Dinsdagavond de vrouw van v. Eek de lamp in de etalage van baar modemagazijn aan wilde steken, kwam zjj bij ongeluk met de lucifer te kort bij de lampekap waardoor deze in brand vloog. Spoedig deelde de vlam zich mede aan de licht ontvlambare stoffen, waardoor de etalage spoedig in lichtelaaie stond. Gelukkig was juist de veldwachter Bakker in de nabijheid aan wien het gelukte met een achttal emmers water de brand te blusscnen. De schade, die door assurantie wordt gedekt, bedraagt 400, De uitvoer bedroeg de vorige week 1500 H.L. aardappelen, 1100 balen ajuin en 3000 balen peen. De prijzen op de beurs van j.1. Donderdag waren: voor aardappels 2,25; ajuin ƒ5,— en voor peen 80 cent. De handel was buiten gewoon slap. Heelt U Uw reeds opgegeven voor ons blad?? Zoo ja, in orde. Zoo niet, Z worden ingewaclit t A niftfriijk Maandag morgen voormi. 3.0 aar. Opgericht 1768 BEZORGEN: INBRAAK-, ZIEKTEVERZEKERING, Wet- nsprakelijkheid en alle andere verzekeringen e premiëtT - Prima Maatschappijen. •i I UI I 1 I I it'll I «Hl 0 verdrijft men spoedig met en in doosjes van 6 stuks 45 et, Bij de goede drogisten. staat op elke poeder A.M. Let hierop I Groep II Ant. Visser J. Parée C. le Comte \mm 'MJ l'/al 1 IVal l'/zlOI 1 ■Ml i IQli'/s Oroep Lil G. v. Gelder. Weeda A. Verbrugge Groep IV O, F. Jacobl A. Kerkhof Jb. Zaaijer. G. A. v. d. Wende IV. A. Nieuwland D. C. Slis. ■«l'/al 11 vsioiroioi t'/a 'I |2'/a QI ur««i 1 u 'jg BlHUI l l i11 UI 1 1 13 oi H.Hi 11 |0| 101 1 1 I 1 1 101 «II II 1 UI 101 I oi Hl 1 1 «II II01 UI 1 2 0| |1| 10 Hl «Hl 1 1 2 1 1 MM l°l 1 1 IRIBI i SOMMELSDIJK. In de Zaterdagj.l. gehou den spoedeischende raadsvergadering werd besloten het benedengedeelte van de woning voorheen gebruikt als postkantoor voor hoog stens 1 jaar te verhuren aan F. v. d. Weide alhier. Met 10 stemmen voor 1 tegen werd be sloten het perceel bouwland by de nieuwe HERKINGEN. Vorige week werden van bier uitgevoerd 7045 K.G. aardappelen en 769 balen uien. Van Gedeputeerde Staten dézer Provin cie is goedgekeurd terug ontvangen, de Ge meente-begrooting over het dienstjaar 1929. Volgens de begrooting van dep Keurings dienst van Waren te Dordrecht zal deze gemeente over 1929 126,56 moeten bij dragen in de kosten. STELLENDAM. De heer J. M. v. d. Vlught alhier, slaagde dezer dagen te 's-Hage voor het Pont-diploma Macbineschrijven. Ge noemden heer v. d. Vlught was leerling van L. Kruik te Brielle. De garnalenvisschers hebben de vorige week 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 35 K.G. bij de pellerijen aangebracht. Door J. van Es Lzn. is te Wieringen aangekocht de blazerschuit W. 175. Zy, dia hun kinderen a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten doopeu, dienen daarvan a.s. Zaterdagavond van 7-8 uur in de consistoriekamer aan gifte te doen. Dinsdagmorgen werd de72-jarigeP.de Geus alhier, dood op zijn bed gevonden, waarschijnlijk ten gevolge van hartverlam ming. GOEDEREEDE, De Mannen-vereeniging met medewerking van de Vereenigingen Ouddorp en Stellendam gaven een goed ge- agde uitvoering. De opkomst was gering, de collecte ten bate van de Kerk bracht 16,75 op. OÜDDORP. De vorige week werden door de garnalenvisschers van 30-40 K.G. per dag en schuit gevangen. Oudejaarsavond zal in de Ned. Herv, Kerk leesdienst worden gehouden door den heer A. v. d. Kemp. De Kuilvisschers hebben de afgeloopen week van 30—80 K G. schubden gevangen. De gehouden Kerstfeestviering voor de kinderen der Zondagsschool in denOostdijk werd met veel belangstelling bijgewoond. De collecte bracht 18,— op. De collecte ten bate voor zenuwlijders heeft in de Ned. Herv. kerk ruim 63,— op gebracht. NIEUWE TONGE. J 1. Zaterdag was de voetbalvereeniging N. T. V. V. NieuweTonge te gast bij Voorwaarts I Ooltgensplaat en behaalde een overwinning van 4 2. lste Kerstdag was de uitslag tegen Xerxes van Oude Tonge l 1. Met ingang van 1 Jan. 1929 zal de open stelling van het hulppost- en telegraafkantoor zijn als volgt:. Op Werkdagen voorden postdienst (behalve Zaterdag) van 8.30-11.30,14-15 30,17.30-19. Voor den telegraafdienst van 8.30-11.30, 14-15.30, 17.30-19. Voor den telefoondienst van 8 13, 14 16 30,17.30- 20. Enkel voor celgesprekken vanS,30-11.30, 14—15.80, 17.30-19. Op Zaterdag voor den postdienst van 8 30— 11.30, 14-15.30. (Dus 's avonds voor den postdienst gesloten.) Op feestdagen voor den postdienst van 8.30-9.30. In de afgeloopen week zijn alhier ver scheept 6000 balen uien, 300 balen peen en 200 balen aardappelen. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van dhr. P. de Gast alhier, is gegund resp. aan I. J. van den Broek, timmerwerk; L. van der Velde, metselwerkGebr. Tiele- man, smidswerkJ. Holleman, schilderswerk. De heer J. Kattestaart heeft vergun ning gevraagd tot demping van een sloot achter zijn woning. De functie's van het bestuur der IJsclub de Vlakte zijn als volgt verdeeld: G. Knöps Voorzitter, A. Huizer 2de Voorzitter, J. Holleman Secretaris, E. Knöps 2de Secre taris, C. Kievit Penningmeester, J. 0. Hol leman 2de Penningmeester. De beroepen leeraar Ds.Lekkerkerken hoopt Woensdag 2 Jan. a.s. des 's avonds 6 uur voor deze gemeente op te treden. Heeren Winkeliers worden attent ge maakt dat in het tijdvak van 1 tot 18 Januari de Sigarenbelasting moet worden voldaan bij den Rijks-Ontvanger te Oude Tonge. OOLTGENSPLAAT. Op den in de Open bare School gehouden ouderavond werden tot leden van de oudercommissie gekozen de heeren J. Leijdens en Jac. van Nimwe gen. Zondagavond, toen de familie ter kerk was, heeft men zich onrechtmatig toegang weten te verschaffen tot de woning van den heer Joh. Korteweg en aldaar een kast ge. opend, waaruit bij thuiskomst der familie ongeveer 30.— werd vermist. De politie heeft een zeer uitgebreid onderzoek inge steld. De heer L. Tielemans kwam Woens dagmorgen tot de minder aangename ont dekking, dat men des nachts eenige zijner konijnen had gestolen. Aangifte bij de politie volgde. De Jonge Spartaan van Middelharnis heeft den eersten kerstdag een voetbalwed- stryd gespeeld tegen Voorwaarts alhier, wel ke door Voorwaarts werd gewonnen met 5-2. Tot ouderling in de Ger. Kerk werd gekozen de Heer B. K. Breeman en tot diaken de heer C. L. Korteweg Pzn. Door den rijksveldwachter is proces verbaal opgemaakt tegen een inwoDer van Achthuizen wegens mishandeling en het dragen van een verboden wapen. Tot bestuursleden van de Landbouw- vereeniging „Landbouwbelang"zijn herkozen de heeren P. van Es en L. A. Neels. Vrijdagavond hield de afdeeling van de vereeniging „Volksonderwijs" haar Jaar vergadering in Hotel Hobbel. Aanwezig waren 33 personen. Voorzitter de heer G. N. Breur. De notulen der vorige vergadering en het jaarverslag werden goedgekeurd. De heeren L. J. Beije, G. N. Breur en W. Wielaard werden tot bestuursleden herkozen. De re kening over 1928 sloot met een batig saldo van 30.01. Besloten werd in de maand Januari een Volksonderwys-avond te organiseeren. De tooneelvereeniging „De Jonge Spelers" zal baar medewerking verleenen. Door verschil lende leden werd belangrijken financiéelen steun toegezegd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot kerk voogd in de Ned. Herv. Kerk is herbenoemd G. v. Nierop en benoemd L. Huizer Fz. Beiden hebben de benoeming aangenomen. Op 5 Januari a s. des nam. 1 uur zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting ten huize van den gemeentegeneesheer. Tot ouderling in de Ger. Kerk is ge kozen G. Kasteleijn en tot diaken C. van Gurp. We zouden kunnen zeggen, dat het ver schil tusschen het hoorspel en het gewone tooneelstuk te vergelijken is met dat tus schen het laatste en de film. By het hoor spel hbbrt men alleenbij het gewone too neelstuk höbrt en ziét men; en bij de film ziét men alleen, zoolang de sprekende film nog niet haar intrede in de praktijk heeft gedaan. Bij de film wordt alles gebaseerd op het zien, bij het radio-tooneel zal men dit moeten doen op het gehoor. De radio-regisseur is nog lang niet tot die finesses der regiekunst gestegen als bij het gewone tooneel. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat hij zich al tevreden stelde, indien hij paardegetrappel nabootste door met notedoppen te klapperen, of het klaterend geweld van een waterval met bet strijken van papier over glas. gelukkig is die periode reeds voorbij en streeft men er naar hoorspelen te produceeren, die een ver gelijking met theaterstukken kunnen door staan. Als steeds speelt hier de acoustiek een voorname rol. Men denke zich b.v. een scène waar eenige artisten rondom een tafel zitten te praten. Het eene oogenblik zuilen zij, om het goede effect te verkrijgen, recht in de microfoon hun woorden uitspreken, een vol gend echter er langs; nu eens zullen ze een paar passen naar links of naar rechts nemen, dan weer draaien ze hun rug naar de micro foon toe. Van een rustig om de tafel biy ven zitten is dus geen sprake. Voor een ideale opvoering van een hoorspel wordt dus heel wat vereischt: elke speler moet ieder oogen blik nauwkeurig weten, waar de volgende zin zal worden uitgesproken. Zelfs de micro foon is geen vaste plaats beschoren en wordt nu eens in den linkerhoek geplaatst, dan weer b.v. in de hoogte getrokken, om bij een volgende scène weer haar gewone plaats in te nemen. Talloos zyn de moeilijkheden, die op der gelijke wijze moeten worden overwonnen en waarvoor zeker een buitengewoon be kwaam regisseur noodig is. Het radio-tooneel. Men is het er nog lang niet over eens of het radio-tooneel eenige toekomst bezit, veel eer het nog in de allereerste stadia der ont wikkeling. Wel worden geregeld, en vooral door Amerikaansche en Engelsche stations, tooneelstukken voor de microfoon opgevoerd, maar men is er nog niet in geslaagd een zoodanige selectie in te voeren, die het suc ces van de opgevoerde drama's verzekert. Langzamerhand stelt men zich algemean op het standpunt, dat tooneelstukken alleen dan voor de microfoon met succes kunnen worden gespeeld, indien zij als zoodanig bedoeld zijD, m. a. w. speciale radio-drama 's, hoorspelen, zooals men dergelijke stukken thans betitelt En inderdaad. Wil een tooneelstuk ge schikt zyn voor uitzending radio de radio, dan dient het ook daarvoor uitsluitend ge schreven te zijn. Hier worden immers ge heel andere eischen gesteld dan aan de „schouwburg stukken". Zoolang de televisie nog niet dermate is gevorderd, dat we én spraak én gelyktijdig kunnen hooien en zien, blijft bij het radio-tooneel immer die eene onoverkomenlijke moeilijkheid: expressie. De expressie, die een artist weergeeft in gelaat en houding is van het allergrootste belang, die bij het radio-tooneel nimmer door woor den is te vervangen. Er zou dus bij een dergelijke opvoering een leemte ontstaan. En in het meerendeel der tooneelstukken zal dit meer dan eens het geval zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINO. De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker's Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gij behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijtl „Geen goud zoo goed" Ondertrouwd: Laurens van Gelder,24 j. te Middelharnis, en Johanna van derSlujjs, 22 jalhier. Gehuwd: Jacobus Philippus Hoek, 27 j. en Christina Cornelia Maatje Breeman, 23 j., beiden alhier; Beschier Viskil, 28 j., te Mid delharnis en Maria Knape, 27 j., alhier. Overledeni Lena Springvloed, 75 j., wed. van IJsbrand Nelis. OOLTGENSPLAAT. Geborem Laurens Dirk, z. v. Dirklntveld en Jacoba de Vos. Ondertrouwd: Adrianus Petrus Rommelse, 25 jaar en Martina Krouwer, 24 jaar. Overleden: Adrianus Stam, 76 jaar, wedn. van Johanna van Tilburg. MIDDELHARNIS. Geborem Maria Johanna Alyda Louiza d. v. D. Blokland en J. Jansen; Johannis z. v. G. Verhage en A. de Korte; Jannetje Adriana d. v. K. v Gent en L. Osseweljer; Maarten z. v. A. Smit en A. Verduin. Getrouwd! G. v. d. Sluys 22 j. (S'dtjk)en 0. v. Assen 18 j. Overleden: A. v. Wezel 52 j. echtgen. van J. v. d. Sluis. SOMMELSDIJK. Geboren: Adrianus Johannes, z. v. A. J. Hageman en E. v. d. Assen. Radio en gramofoon. Voor muziekliefhebbers heeft de radio een ware uitkomst gebracht. Zij geeft hun in einde- looze opeenvolging van muziekprogramma's ontelbare muziekuitvoeringen en heeft voor hen de mogelijkheid geopend datgene te ge nieten, waarvoor vroeger tijd en geld onover komenlijke bezwaren vormden, terwijl boven dien het aantal der programma's zóó groot is geworden, dat de luisteraars avond aan avond hun keuze kunnen doen en hun wenschen immer bevredigen. Bij het luisteren naar de schoone klanken, die uit den luidspreker stroomen, zal de luisteraar denken aan den tijd van de gramo foon, waarvan de muziekreproductie hem thans geen bevrediging meer zou schenken. Maar dan komt plotseling een avond, waarop hij tot de ontdekking komt, dat geen der stations het muziekstuk uitzendt, wat hij juist dezen avond graag wilde hooren, en zoo hij zijn trouwen kameraad uit vroeger dagen nog niet aan een opkooper heeft verkocht, zal hij troost gaan zoeken bij dien ouden vriend, die hem geeft, wat hij op elk oogenblik van den dag wenscht. De veronachtzaamde vriend schap wordt hersteld. Alleen betreurt hij het, dat de radio hem verwend heeft en hij de gramfoonreproductie niet zoo zuiver meer vindt. Doch hier brengt de techniek uitkomst. Haar ontwikkeling heeft ervoor gezorgd, dat de vijandschap die aanvankelijk tusschen radio en gramfoon bestond en in een strijd was ont aard, waarin de gramfoon ten ondergang gedoemd scheen, allengs verminderde en thans in trouwe vriendschap is omgeslagen. De oude, naar men meende, afgedankte gramofoon, wordt weer van de stoffige zolderkamer ge haald, de weergever wordt vervangen door een electrischen gramofoonopnemer. Het radio ontvangapparaat wordt dien avond tot nader order opzij gezet en dient alleen nog maar tot completeering van het ameublement. De ver sterker en luidspreker zorgen er verder voor, dat de radio-liefhebber muziek kan hooren, waarvan de reproductie niet in het minst ten achter staat bij die der radio. Op VRIJDAG 4 JANUARI 1929, bij Inzet Op VRIJDAG 11 JANUARI 1929, bij Afslag telkens der avonds 7 uur in het Café van den heer P. C. Appel te Middelharis, van A. Het Woon- en Winkelhuis aan het Zandpad te Middelharnis, thans'bewoond door de Familie Hollen; B. Het Woon- en Winkelhuis aan de Noord zijde van den Oostdijk te Sommelsdijk, ten verzoeke van den Heer Ding. van Heemst Wz. te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. VERKOOPING TIMMERHOUT. Op Zaterdag 29 Dec. 's nam. 2 uur; te Oolt gensplaat aan het Tramstation. Op Woensdag 2 Jan. 1929, des namiddags 2 uur te Stad aan 't Haringvliet, aan de Kaai; Op Donderdag 3 Jan. 1929, des namiddags 2 uur te Den Bommel, aan de Kaai; Op Vrijdag 4 Jan. 1929, des namiddags 2 uur te Achthuizen, aan het Tramstation Op Zaterdag 5 Jan. 1929, des namiddags 1 uur te Stellendam aan het Tramstation. Deurwaarder GROENENDIJK. Op DONDERDAG 3 JANUARI 1929, des namiddags 2 uur aan den Steenenweg te Middelharnis verkooping van Straatmest. Notaris VAN BUUREN. Op VRIJDAGEN 28 DEC. 1928 en 4 Januari 1929, 's vooral. 10 uur, te Dirksland, resp in Hotels Van den Doel en Keuvelaar, bij veiling en afslag, van: De Hofstede en Lan derijen te Dirksland, aan den Noorddijk en te Melissant in polder Kraaijenisse, samen groot +.40.05.58 H.A. (87 Gem. 66 R. V. Maat); in huur bij M. van der Baan. 49.97.25 H.A. (108 Gem. 244 R.V. Maat) Bouwland te Melissant, in de polders Kraaijenisse. Nieuw Kraaijer en Oud Melissant, zijnde de Kavels in huur bij L. van der Baan, H. van Seters en Wed. L. Sieling. 16.26.87 H.A. (35 Gem. 128 R.V. Maat) Bouw- en Weiland. Tuinland en Dijkweiland, te Dirksland, in polder Dirksland, behoorende tot de na latenschap van wijlen Vrouwe P. M. van Weel te 's Gravenhage. Op MAANDAGEN 31 DECEMBER 1928 en 7 JANUARI 1929, telkens 's nam. 2 uur, te Melissant, ter herberge van M. van der Werf, bij veiling en afslag, van: 18.56.99 H.A, (40 Gein. 13! R.V. Maat) Bouwland te Melis sant, (vroeger Onwaard) in den polder Nieuw Kraaijer, in huur bij Gebrs. Struijk, Gebrs. Keur, L. Struijk Cz. en Gebrs. Doorn. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen vrouwe P. M. van Weel. Notaris VAN DER SLUYS Griezelige vondst. Te Munster in Westfalen zijn in een rivier tje de beenen en de romp van een vrouw gevonden. Men vermoedt dat de vondst in verband staat met de verdwijning, eenige dagen gele den, van een dienstmeisje, Clementine Lin- demann. De politie te Drosten heeft nu een man opgespoord, die met het meisje ver keering had gehad en haar een dreigbrief heeft geschreven. De man, die ontkent het meisje te hebben vermoord, heeft na lang tegenstribbelen erkend den dreigbrief te hebben geschreven. Er is 2000 mark uitgeloofd voor aanwy- zingen die tot opheldering van den moord leiden. Het levende lijk. Drie en een half jaar geleden verdween uit Berlijn de bloem-verkooper Otto Döring, die een stalletje had op de bloemmarkt in de Lindenstrasse. Enkele dagen daarna werd in het Grunewald het lijk gevonden van een man, die zich aan een boom had verhangen. De vrouw van Döring en een paar kennissen meenden in het lijk dat van D. te herkennen en zoo werd de gehangene op het kerkhof te Schildhorn begraven. Op het graf staat een steen ten name van Döring. Groot was dus de verbazing van de bloe menhandelaars in de Lindenstrasse toen Maandag Döring plotseling in levenden lijve voor hen stond. Hij vertelde bij zijn verdwij ning de „p..." te hebben ingehad en er daarom vandoor te zijn gegaan, zonder iemand van zijn plan te verwittigen. Hij was al dien tijd in Mecklenburg als tuinman werkzaam geweest en had zich over de berichten om trent het vinden van zijn lijk kostelyk ge amuseerd. De vraag is nu, wie in de plaats van Dö ring op het kerkhof te Schildhorn begraven ligt. Een internationale hotelrat gearresteerd. Men zal zich herinneren dat tijdens de Olympische Spelen lady Rochdale, een Eng ei- sche dame, die in het Amstelhotel logeerde

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5