Pluimveeteelt. Voor huis en hof. - «-■ SPORTNIEUWS. Plaatselijk Nieuws. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 12 DECEMBER 1928. SLIS drong aan op bespoediging van de uit werking der plannen. VOORZITTER zeide zulks toe. 15. Wijziging gemeentebegrooting 1928. De Gemeentebegrooting werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. 16. Benoeming onderwijzeres Meisjesschool. Voordracht luidt: M. J. Boomsma, alhier. H. P. Joppe, Sommelsdijk. J. Hartensveld, idem. VOORZITTER zeide dat de benoeming van een onderwijzeres nog niet kan plaats hebben omdat de inspecteur plotseling is gestorven en daardoor geen advies is gekregen op de voor dracht. B. en W. stelden derhalve voor de tijdelijke kracht zoolang in dienst te houden. 17. Onbewoonbaarverklaring van de wo ning Steeneweg-Ring Wijk A 95. VOORZITTER zeide dat dit punt kan wor den afgevoerd omdat de woning in dien tus- schentijd een andere bestemming heeft ge kregen. 18. Benoeming lid schoolcommissie, perio dieke aftreding de heer P. A. van Buuren. Op de aanbeveling stonden B. Boomsma No. 1 en Dr. Arends No. 2. Uitslag le stemming: B. Boomsma 3, Dr. Arends 3, j. A. Slis 4 en J. Zaaijer 1. Uitslag 2e stemming: B. Boomsma 1, Dr Arends 1, J. A. Slis 8 en Zaaijer 1, zoodat J. A Slis is benoemd. 19. Benoeming lid en plaatsvervangend lid gascommissie, periodieke aftreding 1 Januari 1929 van de heeren L. Koote en J. P. Nieuw- land. De aftredende heeren werden met meerder heid van stemmen herkozen. 20. Benoeming lid Commissie toezicht op het Middelbaar Onderwijs periodieke aftreding de heer J. K. F. Blokhuis. De aanbeveling luidde: No. I J. K. F. Blok huis en No. 2 B. Boomsma. Uitslag stemming: Blokhuis 5 en Dorren boom 6 stemmen, zoodat de heer Dorrenboom is gekozen. 21. Landverhuring Burgerlijk Armbestuur. B en W. stelden voor dit land te verhuren voor 135,—. De oude pacht bedroeg 100,—. Alzoo werd besloten. 22. Benoeming Regent Weeshuis, perio dieke aftreding de heer E. de Lint. Aanbeveling luidt: E. de Lint. P. v. d. Sluijs. E. de Lint werd met 10 stemmen herkozen. 23. Rondvraag. J. VROEGINDEWEIJ Wzn. vroeg of de Burgemeester die poppenkast van dat bekeu ren voor het rijden zonder licht met een boerenwagen niet kan doen vervallen. Men maakt het den menschen zeer lastig. VOORZITTER zeide dat er juist door raads leden op gewezen is dat er 's morgens vroeg zooveel zonder licht wordt gereden en dat zulks gevaar opleverde. De politie moet de ver ordeningen toepassen en daarvan, kan geen ontheffing plaats hebben. VAN DER SLIK vroeg verbetering van den oprit naar het Zandpad langs de garage van Witvliet. jiii VOORZITTER zeide toe dit m orde te laten maken. VAN DER ME1DE vroeg hoe het nu stond met de Achterwegverbetering. De vorige ver gadering is besloten begrooting op te maken voor een Goudalite bedekking. Is dit al ge beurd? VOORZITTER zeide dat zulks nog met ge beurd was. VAN DER MEIDE vroeg verbetering van de straat voor de werkplaats van Noordijk daar die bij begrafenissen aanstoot wekt door het vele schokken van den lijkwagen. Ook hier voor werd verbetering toegezegd. SLIS vroeg verbreeding van de straat nabij het gemeentehuis. VOORZITTER zeide dit te zullen opknap pen. SLIS vroeg deskundige snoenng der hoo rnen, waarmede rekening gehouden zal worden. SLIS vroeg de putten uit de wegen te halen alvorens de grint er weer over te gooien. Ook hierin zal verbetering worden gebracht, waar na de vergadering in gesloten zitting overging. Vergadering van den Raad der gemeente Oud dorp op Vrijdag 7 Dec. 1928. Tegenwoordig waren 9 leden. Afwezig de heeren P. Bezuijen en W. Mastenbroek. Voorzitter burgemeester Gobius du Sart. De voorzitter opent de vergadering met het voorlezen der gebedsformule, wat staande wordt aangehoord. De Secretaris leest hierna de notuelen van de vorige vergadering voor, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van het gemeentebestuur van Middelharnis inzake schoolgeldregeling van de Muioschool. Uit Ouddorp gaan eemge leer lingen op die school en nu verzoekt de Raad van Middelharnis een billijke vergoeding der kosten. De heer Gobius du Sart vond het verzoek alleszins billijk .Ouddorp behoeft wel niet in de kosten bij te dragen, maar dan zou Middel- harnis eenvoudig het techt hebben de Oud- dorpsche leerlingen te weigeren of weg te zen- den. Ook de Raad was algemeen deze meening toegedaan en met algemeene stemmen werd besloten een billijke vergoeding toe te kennen. Een schrijven van den Raad van IJselmonde om adhaesiebetuiging omtrent forensenbelas- tir>u. en W. stellen voor het verzoek voor keii- nisgèving aan te nemen. Eenparig werd daar toe besloten. Nu deelde de Secretaris mede, dat een som van 1619,18 wegens gewetensgeld was in gekomen. Enkele toespelingen op den oor sprong van het woord gewetensgeld wekten een glimlach op. Men was van oordeel, dat een weinig dwang van den ontvanger en druk op het geweten van de ontduikers we! een van de oorzaken van het bijbetalen zou zijn. Een verzoek van het bestuur der Chr. School aan den Raad om voldoende gelden beschik baar te stellen voor den bouw van een nieuw lokaal en de noodige schoolmeubelen. Door de invoering van liet 7de leerjaar moet de 6de klasse nog een jaar blijven en zal dus met de nieuwe leerlingen het aantal schoolgaande kinderen zeer vermeerderd worden. De 15 te storten volgens de wet zijn beschikbaar. De Voorzitter kon zich zeer goed met het verzoek vereenigen en stelde aan den Raad voor de gelden beschikbaar te stellen. De raad besloot met algemeene stemmen aan het verzoek te voldoen. Aankoop brandkast. Reeds meermalen hadden Ged. Staten bij den Raad aangedrongen op het laten maken van een kluis of den aankoop van een veilige brandkast, om de belangrijkste boeken en be scheiden en ook geldswaarden veilig te kun nen opbergen. Door B. en W. waren toen onderhandelingen aangeknoopt met de firma Lips. Genoemde firma had een agent gezonden om de zaak te onderzoeken. Van een kluis kon niets komen, de muren waren daartoe niet dik genoeg. Bleef dus over de keus tusschen twee brandkasten, één gepantserde, met let terslot 840 gld. en een ongepantserde van 550 gld. Voor de gepantserde stond de agent geheel in, voor de ongepantserde niet geheel. De raad besloot de beste, dus de duurste te nemen. Het raadslid J. Westhoeve was van oordeel, dat die van 550 gld. ook goed genoeg zou zijn en dat was dan weer een 300 gld. uitgespaard. Nog meende genoemd lid, dat het gewetens geld dan spoedig verdwenen zou zijn. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering. Bij de rondvraag vroeg het raadslid C. Breen of de Voorzitter ook iets van Ged. St. gehoord had omtrent de electriciteitsvoor- ziening. De Voorzitter verklaarde niets van de zaak te hebben gehoord. Daarna sluiting. Van Dam vroeg verbetering van de vloed planken bij Nagtegaal. Voorzitter zeide dat dit de zorg was van het Polderbestuur. Holleman zeide hierover in een vergadering van het polderbestuur te zullen spreken. Blokland vroeg of al opgehelderd was de fout met gewicht van de suikerbieten. Voorzitter zeide dat Roon een vergissing had begaan. Jansen vroeg of het niet goed was om bij bijzonder hooge vloeden de klok te doen luiden. Hiertoe werd besloten waarna de vergade ring in geheime zitting over ging. VERSLAG van de Vergadering van den Raad der Gemeente Stellendam op Vrijdag 7 December des namiddags drie uur. Voorzitter Burgemeester Charbon. Tegen woordig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering met gebed waarna de notulen der vorige vergade ring werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een schrijven van den Heer Jongsma waar in deze mededeelde dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot Wering van School verzuim aanneemt. Idem van den heer Giljamse voor zijn be noeming tot Onderwijzer aan de O. L. School. Een schrijven van de directie der Krank zinnigen Verpleegingshuis te Loosduinen me- dedeelende dat de patiënten J. Missel en G. Kwik nog niet kunnen worden ontslagen uit den verplegingsdienst. Een verzoek van de Centrale Proeftuin om een subsidie. B. en W. stelden voor ƒ10 bij te dragen in de kosten. Dit voorstel werd aan genomen. inomen. jih.ui. v«n v«j». Een verzoek van de gemeente Middelharnis heb wordt dit systeem van verlichting al om in principe te besluiten mede te werken aan jaren lang in Ned. indië en Amerika gebruikt J'tnt i in de huizen en toen ik ze zag dacht ik direct Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonnds worden gezonden aan Dr. B. J. G. te Hennepe, Diergaarde singel 96a Botterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en Blad vermelden. ALADDINS WONDERLAMP EN KLEINE TUINTJES-KIPPENHOUDERS. In het vorig artikel heb ik reeds gezegd, dat de benzinelamp een helder wit licht geeft. De fabrikanten zeggen dat het licht 300 kaars sterkte heeft, en noemen het zonneschijn bij nacht. Als men daar nu de gewone reclame- opsnijderij van aftrekt blijft er nog meer dan genoeg over voor ons doei en voor kamer verlichting. Het licht is zoo sterk dat men er niet in kan kijken. Ook wordt er gezegd dat een kind met de lamp kan omgaan, wat ook weer onzin is, maar een gewoon mensch, die niet ai te slordig is kan er wel mee omgaan en dit is ook weer vol doende. De benzine-toevoerbuis wordt met een lucifer of een klein spiritusvlammetje voor- gewarmd en zoodra het kousje gloeit, ver warmt dit zelf de benzine. Daar alleen het goed afgesloten reservoir de benzine bevat is de lamp vrijwel gevaarloos en de vlam weerstaat schokken, slingeren en zelfs een flinke wind. De kousjes moeten van een bijzonder sterk materiaal zijn en hoewel ze veel meer licht uitstralen dan gas-gloelichtkousjes zijn ze veel en veel sterker. De gas-gloeilicht- kousjes heb ik altijd een ramp gevonden, bij het geringste zijn ze stuk en het is een voort durende bron van groote onkosten. Deze storm- lampgloeikousjes bindt men zelf mef een touwtje vast en gloeit ze uit met een lucifer. Daarna kan men de lamp flink schudden zonder dat het kousje stuk gaat. Als bewijs kan het volgende dienen. Ik heb onlangs een lezing gehouden ongeveer een 20 K.M. van Rotter dam en heb de lamp gewoon achter in de auto gelegd. Daarna ben ik met een flinke vaart naar de lezing gereden en onmiddellijk na aankomst brandde de lamp prachtig, ik kon het zelf haast niet gelooven. Dit zelfde heb ik op den terugweg geprobeerd, waarbij ik op sommige strekken 70 K.M. op mijn snelheids meter noteerde. De lamp bleef goed en is nog goed met het zelfde kousje. We zijn dus door dit soort lampen van alle geknoei met stinkende petroleum af, van vuil en vetvlekken en geen walmen of roeten, geen flikkeren der vlam. De lampen branden ongeveer 14 uur op 1 liter benzine. Vergelijk dit eens met electriseh licht van bijv. 100 kaars. Naar ik vernomen -• l:.l.ti.n „1 Dit lijkt veel gemakkelijker dan het is, want om telkens iets te schrijven dat aantrekkelijk is en toch tevens een goede kern bevat, dat valt niet mee. Ziedaar dus een verhaal over totaal iets anders als waarover ik praten wou, n.l over het strooisel in het hok of de ren. Als een «chooljongen in het opstel van den meester zoo den draad kwijt raakte kreeg de stumper vast een dikke onvoldoende er voor, doch ik voor mij heb dit voordeel, dat ik ondanks alle buitennissige zijpaadjes toch altijd weer op den hoofdweg terecht kom en dan is zoo'n wandeling langs allerlei kronkelpaadjes vaak heel wat interessanter dan het loopen op den grooten weg. De volgende maal gaan we dus in allen ernst praten over het strooisel materiaal. Dr. Te Hennefe. VIII Ui piliiwjn cv de tot standkoming van een regeling tot geza menlijke bekostiging van het U. L. O. De Voorzitter licht dit verzoek uitvoerig toe. Jansen zeide tegen het verleenen van subsi die te zijn onverschillig voor welk doel. Holleman meende dat Jansen daarmede te ver ging. Van Dam meende dat de ouders die zelf maar moesten dragen. Na enkele bespreking werd een voorstel om wel te willen medewerken aan de tot stand koming van de regeling in stemming gebracht en verworpen. Voor waren de heeren Hoek en Holleman. Een schrijven van de Gezondheidscgmmissie om de woning wijk 1 no. 110 onbewoonbaar te verklaren waartoe werd besloten. Rondvraag. J. van Dam verzoekt B. en W. eens te laten onderzoeken om de haven aan het eind meer uit te baggeren. Spreker zeide dat Kroos hem had medegedeeld dat de baggermachine 11| M. uit de kant moet blijven volgens de polder- verordening. Holleman als bestuurslid van die polder zeide van een dergelijk besluit niets te weten. Daarop werd het secretariaat opgebeld waar men ook niets bleek te weten van die ver ordening. Voorzitter zeide toe dit te zullen onder zoeken. Van Dam had ook nog een opmerking over de abonnementen van het Havengeld. Ook dit zal nader worden onderzocht. Jansen vroeg wanneer de schepen vrij mogen binnen komen. Voorzitter zeide dat de schippers alleen vrij zijn wanneer zij voor het slechte weer even binnen loopen zonder een doel te hebben van lossing of lading. Ook kan dit geschieden bij zware averij dus uit nood. Jansen vroeg wie dat dan controleerd. Voorzitter: de Havenmeester. Jansen meende dat het daarmee toch niet zoo nauw genomen wordt, want van Gelder uit Goedereede komt 's Zondags nog al eens hier. Spreker meende dat van Gelder dit deed udat hij de haven van Goedereede niet altijd j""-" '""6 in de huizen en toen ik ze zag dacht ik direct dat ze voor de kippenhokken ook groote waarde zouden hebben. Naar ik gehoord heb worden ze thans ook bij de Ned. Spoorwegen, verschillende gemeen te werken en brandweerorganisaties gebruikt De prijs der grootere lampen is ongeveer 17,- handei en bepaalde merken kan ik dus niet noemen. Van de winter-verlichting kom ik weer op een andere winter-kwestie, n.l. de bodembe dekking onzer hokken, het z.g. strooisel. Ook hieraan wordt veel te weinig aandacht geschonken omdat het als een bijzaak be schouwd wordt en toch is het een zeer voor naam punt. Het valt mij vaak op dat vooral door kleine pluimveehouders vaak onwetend gezondigd wordt en dat is jammer. De grootere pluimveehouders weten de eischen wel die een goede hokken en huisves ting gesteld worden doch er zijn duizenden, ik zou haast zeggen honderdduizenden pluim veehouders in ons land, die een klein tuintje hebben en er kippen op na houden voor hun genoegen en voor de versche eitjes doch die natuurlijk er niet aan denken voor die paar kippen zich dan alles goed op de hoogte te gaan stellen. Het is gewoonweg verbazend als men in steden als Rotterdam eens hier en daar in de tuintjes der woonwijken kijkt en daar overal waar maar eenige plaats is, kippen hokken en kippenrennetjes vindt. Deze kippen geven aan de bewoners een prettige afleiding en bij voedering met keukenafval en wat bij voer geven ze vaak heel aardig profijt. Deze stadstuintjes vooral in steden als Amsterdam en Rotterdam liggen vaak laag en zijn vochtig en er is niets waar een kip zoo het land aan heeft als aan vocht. Zelfs eenden, hoewel ze graag overdag wat rondploeteren, moeten 's nachts droog zitten en dit geldt voor kippen nog meer. Men ziet soms de stomme dieren den heelen dag in halfdonkere, den heelen dag 'n een koud rennetje scharrelen en 's nachts worden ze opgeborgen in een donker slecht geventileerd hokje. Ook in de vakbladen wordt over het algemeen te weinig aandacht besteed aan deze geweldig groote groep van klein p'uimveeliefhebbers-houders omdat ze zich - - 4- Un,„nrran in 1/0rpprif Cf f100 tl 0T1 OVER STORMSCHADE EN BOORD BEDDEN. De jongste stormen hebben in verscheidene tuinen aanmerkelijke schade aangericht. Ver schillende boomen zijn ontworteld en andere zijn door het afrukken der takken zoodanig beschadigd en gehavend, dat ze door nieuwen aanplant vervangen moeten worden. Willen we de opengekomen plaats weer gebruiken voor het planten van boomen, dan worden alle wortelresten zorgvuldig verwijderd en de aarde in een grooten cirkel uitgegraven. Het opnieuw planten kan nog voor den winter ge schieden. Ook diverse schuttingen hebben het kwaad gehad in den strijd tegen de krachtige stormvlagen en hierbij zijn vele slachtoffers gevallen. Herstellen en opruimen is het parool en wat onbruikbaar is voor brandhout be stemmen. Boordbedden. Laat ik beginnen met eerst in het kort aan te geven, wat er onder een boordbed in het algemeen wordt verstaan. Boordbedden zijn vakken van onbepaalde lengte, ter breedte van 2 3 meter, waarop vaste- en eenjarige planten dooreen geplant worden. Willen we hiervan het meeste genoe gen hebben, dan worden deze planten zooda nig gekozen, dat er vanaf het vroegere voor jaar tot aan het late najaar steeds zooveel mogelijk bloemen te bewonderen zijn. En om dit geheel tot een ideaal te maken, hebben we slechts te zorgen, dat de kleuren der bloemen niet elkander in volkomen harmonie zijn. De bezitters van kleine tuintjes zullen be zwaarlijk aan al deze eischen kunnen voldoen, want omsteeds volop bloemen te hebben op een boordbed, is een groot aantal reserve planten noodig. De afmetingen van een boordbed kunnen natuurlijk belangrijk af wijken van de opgegeven maten en wordt een voudig door de plaatselijke omstandigheden bepaald. De maand November is de beste tijd om een boordbed opnieuw te beplanten en te ver anderen. En hierbij hebben we op het volgende te letten: Bij de keuze van de kleuren der bloemen dient men in de eerste plaats te bedenken, dat het mooiste effect wordt verkregen bij een groepeering, waarbij met elkander vloekende kleuren niet te dicht bij elkaar worden gezet. Boordbedden met een kleur zijn heel goed denkbaar en kunnen eveneens heel fraai zijn. Ieder kan dus hierbij aan eigen smaak den vrijen teugel laten, mits hierbij maar zorgvul dig vermeden wordt om de planten regelmatig of in rijen te planten. Een onregelmatige be planting maakt een veel aangenamer indruk. Het aantal planten geschikt voor boord bedden is legio en vrijwel onbeperkt. Ook diverse heesters zijn heel geschikt en vooral als de voorraad bloemen niet al te groot is. Van de bolgewassen zijn de Narcissen en Late Tulpen heel geschikt voor een gemengd boordbed en leenen zich bijzonder voor beplanting van den achtergrond tusschen in het najaar bloeiende vaste-planten. De krachtig opgroeiende sten gels der vaste-planten overgroeien dan de steeds meer afstervende Tulpen en Narcissen en onttrekken dit proces daardoor aan het oog. Beschikken we over een reserve van planten, dan worden de afstervende en uitgebloeide planten dadelijk door nieuwe vervangen. Nu de vaste planten hun bloeitijd achter den rug hebben, kunnen we zoo noodig de be staande beplanting van ons boordbed wijzigen of aanvullen. Pollen, die te groot geworden zijn, worden opgenomen en gedeeld; die welke reeds meerdere jaren achtereen op dezelfde plaats stonden eveneens uitgegraven en de oude aarde door nieuwe met wat verteerden koemest vermengden tuingrond vervangen. Verschillende soorten als Anjelieren, Primyla, auricula, enz. hebben de eigenaardigheden dat ze „opgroeien", d.w.z. ze worden van onder kaai, waardoor de vorm leeiijker en de bloei geringer wordt. Dit is eenvoudig te onder vangen door ze op te nemen en ze iets dieper in den grond te plaatsen. Tot heden hebben de nachtvorsten weinig of geen schade aangericht. Waar ze ons ieder moment op onaangename wijze kunnen ver rassen, moeten de niet volkomen winterharde soorten op het boordbed, als Vuurpijlen, Japansche anemonen enz. tegen de vorst beschut worden, door ze losjes te bedekken met wat droog blad, dat door wat takken of iets - ix koVinpH - Donderdag 13 December zal ds. R. Kok uit Gouda voor de Geref. gemeente alhier dankstond voor het gewas houden en wel des morgens 9,30 en des avonds 6,30 uur. - Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 3-8 December zijn by den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling als werk zoekenden ingeschreven: 8 diepvisschers; I letterzetter; 6 veldarbeiders en 1 opperman. Totaal 16 personen. - De vorige week z(jn uit de kaai ver scheept 1700 H.L. aardappelen en 2000 H L. koepeen. - Met het verrichten van zjjn werkzaam heden had de landarbeider M. v. d. Valk het ongeluk zjjn hand zoo ernstig tusschen een wagen te klemmen, dat hjj zich onder geneeskundige hulp moest begeven. - Dinsdagavond zal door de Jongedoch- ters-vereen. „Bidt en Werkt" de uitdeeling van de vervaardigde kleedingstukken plaats hebben aan de behoeftigen. - Loop der bevolking over de maand November 1928. VertrokkenJohanna Droppert naar Vlaar- dingen, Arendje de Boed en Greta Prins □aar Oude Tonge, Martina v. d. Meide naar Dirksland, A. J. v. Buuren naar Voorschoten, Anth. R. Vogelaar naar Dordrecht, KI. Zaaijer naar Sommelsdijk, W. Lugthart naar Den Bommel, J. van Hoften naar Rotterdam, Jacoba Hommel en J. J. Oldert naar's Gra- venhage, JohanDa Sprong naar Rotterdam, J. J. de Bakker naar Apeldoorn. Ingekomen: P. Willems, ArendjeBrussee en Corn Verwejj van Oude Touge, A. J. Blaak en J. Spee en gezin van Sommelsdijk, G M. Bjjdevaate van Oude Tonge, A. J. Brouwer en gezin van Sommeisdük, Job. BeDtem van Oud-Beieriand, E. Adr. Hagoort van Mtjnsheerenland, Adr Overweel van Rotterdam, Fr WOverdorp, van Dordrecht, J Los van Oude Tonge, Kr. Cl. Waling van Nieuwe Tonge, G. Hoogcarspel van Hoorn, F. H. Holleman en gezin van Nieuwe Tonge. Centrale Veiling voor Doeree Overilakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 7 December 1928. Savoye kool 1,50 tot 5 - per 100 st. Roode kool 1,- tot 6,60 per 100 stuks. Wittekool 1,30 tot ƒ2,- per 100 stuks. Spruiten 11,- tot 19,50 per 100 k.g. Kleiperen 34,10 per 100 k.g. Zoete appelen 12,80 tot 23,- per 100 k.g. EIEREN, BOTER en KAAS. Kippeneieren 50-51 5,80 6 05 id. 60-61 kg. 9,05 tot 9,30 id. (bruin) 60 9,25 9,40 Eendeneieren 6,60 7 Alles per 100 stuks. Kaas 20 plus 0,32 tot per pond. Kaas (Leidsche) 0,34 per pond. Kaas (volvet) 0,65 tot per pond. Boter 1,01 tot 1,09 per pond. VOETBAL. Ondanks de koude en een hard-beljzeld veld beeft Flakkee I het er verdienstelijk: afgebracht. Aanvankelijk in de minderheid, de tanden op elkaar zettende op het Rotterdamsche terrein kwamen ze in de meerderheid. En toen de scheidsrechter einde floot ging het verheugde geel-blauwe elftal met vernieuwde en hoopvolle aspiratie's naar een eerste plaats in hun afdeeling ter kleedkamer. Deleman had met 4—2 voor Fiakkee de vlag gestreken. Als geel-blauw niet te kampen had gehad met de ziekte van Hartog en Lodder, waar door 2 overwinningen baar ontging, dan had wel vastgestaan dat Flakkee I volgend jaar 1ste klas zou zjjn Thans zullen de vol gende kampen op het „Stadion aan den Lan- geweg" uit moeten wiizen of ze de 1 of 2 punten achterstand kunnen inhalen en de leider ljjder maken. SOMMELSDIJK. BK de alhier gehouden veiling van een woon-en winkelhuis staande aan den Oostelijk en toebehoorende aan R. Dijkers is dit ingezet op ƒ630,- door J. Vroegindewefl K.Dz. te Middelharnis. Tot bestuursleden der Coöperatieve ver- eeniging Koienbond „Helpt Elkander", zjjn herbenoemd de heeren Joh. van Rikxoort en A. van den Broek. - Door den heer L. Lodder alhier is een nieuw gebouwd woonhuis aan den Dorpsweg aangekocht van den heer G. P. Mast e.a. HEKKINGEN. Door eenige meisjes wordt langs de huizen der ingezetenen een collecte gehouden om met de kinderen der Zondag school het a.s. Kerstfeest te vieren. - De heeren G. Njjpjes en L, de Geus, gekozen als Ouderling en Diaken in de Ned. Herv. Kerk, hebben hunne herbenoeming aangenomen. Door den heer C. L. Gebuljs is een woonhuis van den heer M. vaD Putten, staan de aan den Peuterdjjk onderhands aange kocht. V-Uitslag van de Veiling van Bouw- en wei wat aroog O,au, uai uuu, in deze ge^"teVmuweepeMt0t de dergelijks voor wegwaaien wordt behoed. van, J „verstaan ï,an Deze bedekking niet overdrijven, al te veel!. s_Gravenhage te y*n No- van het goede is ook hier ongewenscht. een heer D r -er tudat hij de haven van üoenereeae niet amju piUllllVCLUCii.vuuv.u ..v.. kan verlaten dus het hier binnenloopen tot natuurlijk riït bewegen in vereenigingen en doel heeft tijd uit te sparen en bovendien niet veel van zich doen spreken. Toch willen zeker te zijn tijdig te Rotterdam te kunnen juist deze lieden van tijd tot tijd wat over hun zijn. Spreker meende dat hiervan wel degelijk dieren lezen en vandaar dan ook dat ik probeer havengeld geind zou moeten worden. I in deze artikelen mij zooveel mogelijk aan te Voorzitter zeide onderzoek toe. I passen aan de lzeres der plaatselijke bladen. van uei oiujjd \jy - v VJ<1VW 1928 ter herberge van den heer D. Grinwis. In Polder St. Elizabeth. Perceel. I. groot 3 G. 162 R-'nzetter C. Snij der te Oude-Tonge op '"0 Per gemet of 6095. MIDDELHARNIS. Maandagmorgen is de Perc. 2, groot 4 G. 30 R- 'nz- J- P. de Wilde, heer K. R. naar het Ziekenhuis te Rotter- Nieuwe-Tonge, 1750 per gemet of 7175 dam vertrokken tot het ondergaan van een Perc. 3, groot 1 G. 203 R- mz. St. v. d. Velde' operatie. I Zzn., alhier, 1775 per gemet of 2976. Perc. 4, groot 3 G. 177 R. Inz. J. Mooijaart, 1 Den Bommel, op 1450 per gemt of 5205 50. Perc. 5, groot 3 G. 143 R. Inz. P. L. v. d. Wekke, Dirksland, op 1800 per gemet of I Perc! 6, groot 4 G. 255 R. Inz. E. Slis, alhier, on f 1900 per gemet of 9215. Perc. 7, groot 3 G. 82 R. Inz. D. Wittekoek, alhier, op 1575 per gemet of 5155 50. Perc. 8, groot 6 G. 75 R. Inz. Johs. Hmzer, alhier, op 1475 per gemet of 9219 Perc 9 groot 5 G. 21 R. Inz. J. G. Noordijk, alhier op'1550 per gemet of 7858 50. Perc 10 groot 2 G. 250 R. Inz. J. Mooijaart, den Bommel, op 1600 per gemet of 4533., Perc 11 groot 4 G. Ill R. Inz. C. Snijder,! Oude-Tonge, op 1500 per gemet of 6555. Perc. 12, groot 3 G. 201 R. Inz. C. Snijder, i, Oude-Tonge, op 1625 per gemet of 5964. Perc 13, groot 4 G. 187 R. Inz. C. Snijder,® Oude-Tonge, op 1550 per gemet of 7166. Perc 14, groot 6 G. 130 R. Inz. J. Mooijaart, den Bommel, op 1475 per gemet of f 9489. Perc 15, groot 5 G. 281 R. Inz. P. Snijder, Rotterdam, op 1480 per gemet of 8311. Perc. 16, groot 4 G. 284 R. Inz. P. Snijder, Rotterdam, op 1350, per gemet of 6678. Perc. 17, groot 3 G. 139 R. Inz C Snijder, Oude-Tonge, op 1375 per gemet of 4253. Perc. 18, groot 3 G. 28 R. Inz. J. G. Noor- diik alhier op 1375 per gemet of 4762. 'Perc 19 groot 3 G. 218 R. Inz. J. L. de Kwak," Sommelsdijk, op 1175 per gemet of 4379. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 2, 3 en 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 50 K.G. bij de pellerijen aangebracht. Aan de beurt van aftreding als ouderling in de Geref. kerk alhier zlju dit jaar de heeren K. de Goede en A. Kreeft en als diaken de heeren G. Kievit en L. Klink. De vorige week werden van hier ver zonden 600 H.L. uien, 150 H.L. aardappelen en 700 H.L. koepeen. Voor de afdeeling Stellendam van het Groene Kruis zal Donderdag 13 December in de Bewaarschool optreden Dr. A. W. van Rbljn uit Dordrecht. GOEDEREEDE. Sinterklaas met zijn knecht mishandeld. De goede Sint met zijn knecht brachten een bezoek bij een der buiten- 9 bewoners, met dat gevolg dat de vader van het huisgezin zoo woedend werd dat hij de weldoeners met slagen wegjoeg. Het slot was dat de kinderen schreiende zonder geschenk naar bed konden en riepen uit kom Sinter klaas vanavond niet. De kuilvisschers hebben afgeloopen week van 20-40 kilo schubben gevangen. Van C. Erkelens bad een paard het ongeluk zoodanig in een ploegschijfte trappen dat het dier afgemaakt moest worden. Zoo doende een groote schade. As. Donderdag 4 uur zal er Gemeente raadsvergadering plaats hebben. A.s. Donderdagavond 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan de heer W. Bouman van Stellendam. De vorige week zijn hier verzonden 800 balen ajuin. Ook een vlugge verbinding en niet duur Maandagnacht om 12 uur werd hier een vrouw uit den Oostdljk voor operatie naar het ziekenhuis vervoerd meteen Motorblazer (die ongeveer 4 uur over de reis doet) en I dezelfde dag was er voor 12 uur al bericht operatie goed geslaagd. OUDDORP. De afgeloopen week hebben de garnalenvis8chers van 20 - 40 kilo gar- j nalen per dag en schuit gevangen. De kuilvisschers hebben van 20-801 Kg. Schubben gevangen en 20.000 Kg. Bliek, j Voor de eieren wordt hier besteedt 8J—9 cent. De Meisjesvereeniging Dorcas heeft het afgeloopen jaar onderstaande kleedingstuk ken gemaakt en opgezonden naar de Wees inrichting te Brielle. 12 sloopen; 12 lakens; 12 onderjurken; 12 theedoeken20 handdoeken10 schorten 10 broekjes; 6 truien en 6 paar kousen. Samen 100 stuks. Deze vereeniging wordt dan ook aanbe volen om ais de jaarljjksche rondgang in de gemeente wordt gehouden, te helpen steuneü. Het is voor een goed doel. In de Ned. Herv. Kerk z(jn herkozen tot Notabelen de heeren C. Voogd Wz., Jac. Aleman Mz. en Jac. Tanis Mz. en gekozen P. Grinwis Kz. Op Donderdag 20 December hoopt de zangvereeniging O.G.K. directeur J. Hekman een uitvoering te geven in de Oude School (zie advertentie in het Zaterdagnummer). Tegen een persoon alhier is proces-1 verbaal opgemaakt wegens hakken van hout in 't Esscheboscb. Vrijdagavond hoopt voor deGer. Gem. op te treden den WelEd. Heer Lamoer van Rotterdam. NIEUWE TONGE. Zaterdag j.l. speelde de Voetbal N.T.V.V. Nieuwe-Tonge tegen Xerxes 11 Oude-Tonge en eindige met 3—0 overwin ning. Zondag was de uitslag tegen Flakkee III Middelhamie 50. Tegen een 2-tal personen is proces verbaal opgemaakt wegens bet niet schoon maken der wielen. Den Heer A. Hartveld heeft de benoe ming als Ouderling aangenomen en B. v. d. Broek heeft als Diaken bedankt. In de afgeloopen week zijn alhier ver scheept 7000 balen Uien en 300 balen koepeen.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2