-Helvoet S. NI DER ruil 'PENBAARD Ploegen noodig? TWEEDE BLAD AT MIDDELHARNIS s onze reclame ONZE EILANDEN uwe modellen gesteld op twee binder type itle op automobiel- 'e en vertegenwoordigen serie der wagens op de sn en zijn direct leverbaar, demonstreeren en zij zullen r de Eilanden istreerd „De Doelen9'; mmelsdijk; |rksland de Tonge. LAND v. RUM PT U vakkundige bediening leveren U Hygiënisch en Ziekenverpleging* gebied. HUISKES APON No. 11 8 Dec. 1928 Plaatselijk Nieuws. Ruwe huid PUROL Burgerlijke Stand. im ill. den. falen. of inruilen, nieuwe of gebruikte. Kom dan eerst eens kijken bij (fillljt. STAD AAN 'T HARINGVLIET In zonder veer 3.25 compleeta 1.40 lillende soorten vanaf 2. bal in het midden) vanaf 1.75 s Prijscourant met belangrijke uwden (10 ets. postz. insluiten). M. HUFKENS, 1SON SAN1TAS.) 7, nabij Witte Huis, Rotterdam t Viaduct - Tel. 9238 - ROTTERDAM erslournituren Manchester Billart» en Bestuurstafellaken svestlgd 1882 VANAF HET STATION ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 8 DECEMBER 1928. Kerstvlucht Nederland-Indië Teneinde het publiek inde gelegenheid te stellen de Kerst- en Nieuwjaarscorrespon dentie voor Ned.-Indie per vliegtuig te ver zenden, zal op 11 December a.s. een post vliegtuig van Amsterdam-Schiphol vertrek ken, dat waarschijnlijk 28 December te Bandoeng zal aankomen. Ongeveer een week na aankomst zal het vliegtuig terugkeeren. Het luchtrecht boven het gewone porto bedraagt 40 cent per briefkaart of post wissel en 75 cent per 20 gram voor brieven enz., te voldoen door luchtpostzegels. Daar het vliegtuig niet meer dan 300 K.6. post kan medenemen, wordt de gelegenheid geopend om door betaling van een extra recht voorrang te verkrijgen. Dit extra recht, dat eveneens door lucht postzegels is te voldoen, bedraagt 35 cent voor briefkaarten en postwissels en 40 cent voor brieven enz. Met dit vliegtuig kunnen ook stukken worden verzonden voor Britsch-Indië, Birma, Siam, Straits-Settlements, China, Japan, Australië enz. Voor Goedereede en Oveiflakkee moet de ter postbezorging uiterlyk op 10 December zóó tijdig geschieden, dat het stuk nog des avonds Rotterdam kan bereiken. Vroegere ter postbezorging wordt echter zeer dringend aanbevolen. (JEWETENSGELD, De Minister van Financien maakt in de Staatscourant bekend dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens ach terstallige belasting en gewetensgeld bij den Inspecteur der directe belastingen te Helle- voetsluis de volgende bedragen5000, - 4500,- 9500,- 3500,- 1600,- 1400, - 2822,51 by den Ontvanger dier middelen te Hellevoetsluis 11.000, bij dien te Brielle 800,-1900,—ƒ900,— 500,- 250, - 4000,- en 800,- bij dien te Heen vliet 2200,—. De Film der NederJandselie Centrale Ver eeniging tot bestryding der Tuberculose, In verband met het feit, dat binnen niet te langen tijd de oprichting te Middelharnis-Som- melsdijk van een Consultatiebureau ter bestrijding der tuberculose te wachfeïr is, zou ik, mede op verzoek van een paar Groene-Krui's-afdeelingen, de vertooning dezer film met 't volgende willen inleiden. De tuberculose is een volksziekte, die hare offers eischt uit iederen stand en op iederen leeftijd en hoewel in steeds mindere mate toch jaarlijks in ons land nog duizenden ten grave sleept; tienduizenden jaren lang zieken houdt en zeer velen na genezing evan verzwakt of verminkt uit den strijd doet komen. De geneeskundigen hebben met de krachtdadige hulp der regeering den strijd hiertegen reeds een kwarteeuw georga niseerd en gelukkig met verblijdenden uitslag. In 't middelpunt dezer bestrijding staat het Consul tatiebureau. Dit is te beschouwen als het hoofd kwartier, van waaruit den strijd geneeskundig en maatschappelijk geleid wordt. Nu we ook hier zoo'n bureau krijgen, kan deze strijd ook op ons eiland met grooter kracht gevoerd worden. Hier voor is echter noodig, dat het geheele volk hier aan deelneemt. Om dit hiertoe te bewegen is weer noodig, dat de breede massa der bevolking de voorgestelde maatregelen begrijpt en van de nood zakelijkheid ervan doordrongen wordt. Tot dit doel heeft de Nederiandsche Centrale Vereeniging deze film doen samen stellen. Geen onderwijs is zoo vruchtdragend als aanschouwelijk onderricht en hiervoor is deze film bij uitstek geschikt. In den tijd van een paar uren worden door het levende beeld de tuberculose, hare gevolgen en bestrijding ons voor oogen gesteld en krijgt men hierover een -veel beter inzicht dan door lange redevoeringen alleen te verkrijgen zou zijn. Laten dus zeer velen deze filmverooning komen bijwonen en laat vooral het vrouwelijke geslacht ruim vertegenwoordigd zijn, want in den strijd tegen de tuberculose kan de hulp der vrouw allerminst gemist worden. De film is natuurlijk ernstig van inhoud, maar toch mooi om te zien en afgezien van het groote nut zal wel niemand zich den tijd der vertooning be hoeven te beklagen, 'k Heb voor dit eiland de beschikking gekregen over deze film van 10 tot 22 Dec., misschien kan de tijd op aanvraag nog verlengd worden. Ze zal in de eerste plaats ver toond worden door de volgende Groene-Kruis- AfdeeJingen die de tuberculosebestrijding reeds ter hand genomen hebben, en aangesloten zijn bij de Ned. Centrale Vereenigingen nl.l te Nieuwe Tonge 11 Dec., Middelharnis-Sommelsdijk 1213 Dec., Ooltgensplaat 18 en 19 Dec. en 'Dirksland 21 Dec. De overige dagen zijn nog vrij. Mocht een der andere Groene-Kruis-Afdeelingen op een daarvan de film aan haar leden willen vertoonen dan kan men dit bij ondergeteekende aanvragen. De kosten zijn 10,filmhuur voor de Ned. Centr. Vereeniging (voor de niet aangesloten. Vereenigingen 20,tenzij deze onmiddellijk besluiten tot aansluiting aan de N. C. V. 5, per jaar) en f 20,honorarium voor den Heer Chr. Witvliet, die voor de verlichting en vertooning zal zorg dragen. De film kan dus overal uitstekend vertoond worden, al missen we nog de electrificatie van ons eiland. Mogen deze filmvertooningen een bruchtbaren bodem verschaffen voor de heilzame werking van hit a.s. Consultatiebureau. Dr. van Gelder. MIDDELHARNIS. Onder groote belang stelling van de ouders werd Donderdagmiddag het Sint Nieolaasfeest voor de kinderen der Bewaarschool gevierd. Door het onderwijzend personeel waren de kleuters eenige spelletjes geleerd, welke voor den goeden Sint werden gespeeld, mede zeer ten genoege der aanwezi gen. Allen kregen eenige versnaperingenen 0 6. 10. 11. 12. 13. een stuk speelgoed mee, zoodat deze middag voor allen een aangename is geweest. Het woonhuis met tuintje van de wed. J. C. Vermeer aan den Stationsweg is ge mijnd door dhr. G. van der Stoep te Som- melsdijk op 3240, Vanwege „het Groene Kruis''afdeeling Middelharnis-Sommelsdijk zal op Woensdag 12 Dec. in hotel Meijer alhier en op Donderdag 13 Dec. in hotel Tabbers te Sommelsdijk, beide avonden te 6.30 uur, de Tuberculose- Film gratis aan de leden vertoond worden. Zaterdag 15 Dec zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. Koudijzer aangesteld werd tot organist in de Geref. kerk alhier. Donderdag 13 Dec. des avonds half zes hoopt in het Zondagsschoolgebouw op te treden ds. Pauwe uit 's-Gravenhage. SPORT. Voetbal. Nadat onze Geel- blauweu in meer dan een maand niet aan de beurt z(jn geweest om te „matchen" vermeldt het programma voor a s. Zondag (weer en velden dienende) Flakkee I naar Rotterdam om Deleman te ontmoeten. Op verzoek van Noorderkwartier II is de wedstrijd tusschen Flakkee II en deze ploeg uitgesteld. Vergadering van den Raad der ge meente Middelharnis op Vrijdag 7 De cember 1928, des namidags 3 ure. Te behandelen: Ingekomen stukken. Verzoek schoolschoonhouder om verhoo ging salaris. Beschikking legaat aan de gemeente van eene schilderij. Bericht gemeente Sommelsdijk betrek kelijk lighallen. Adres Afd. Middelharnis Chr. Land- arbeidersbond. 6. Suppletoir kohier hondenbelasting. 7. Rekening bouwvereeniging „Samen werking". 8. Ontwerp voorwaarden ophaling straat vuilnis. 9. Ontwerp besluiten tot verbod inrijden Nieuwstraat van eene zijde. Plans wegenaanleg. Begrooting gasfabriek 1929 met brief van Sommelsdijk overjjjfrisselplaats. Brief bestemming winstsaldo gasfabriek over 1926 en 1927. Voorstel gascommissie tot wijziging ge meenschappelijke regeling. 14. Brief van Ged. Staten met bijlagen be trekkelijk electriciteitsvoorziening. 15. Wijziging gemaentebegrooting 1928. 16. Benoeming onderwijzeres Meisjesschool. Voordracht" luidt'! M. J. Boomsma, alhier. M. P. Joppe, Sommelsdijk. J. Hartensveld, idem. 17. Onbewoonbaarverklaring van de woning Steeneweg-Ring Wijk A 95. 18. Benoeming lid schoolcommissie, perio dieke aftreding de heer P. A. van Buuren. 19. Benoeming lid en plaatsvervangend lid gascommissie, periodieke aftreding 1 Ja nuari 1929 van de heeren L. Koote en J. P. Nieuwland. Benoeming lid Commissie toezicht op het Middelbaar Onderwas periodieke af treding de heer J. K F Blokhuis. Landverhuring Burgerlijk Armbestuur. 22. Benoeming Regent Weeshuis, periodieke aftreding de heer E. de Lint. Aanbeveling luidt: E. de Lint. P. v. d. Sluijs. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 4 November 1928. Savoye kool 1,40 tot 5 50 per 100 st. Roode kool ƒ3,— tot 4,40 per 100 stuks. Wittekool 5,50 per 100 stuks. Knolselderij 3,40 per 100 stuks. Andijvie 0,80 per 100 krop. Kroten ƒ3.40 per 100 kg. Stekuien 2,- tot 2,40 per 100 k.g. Spruiten 11,— tot 20,- per 100 k.g. Handperen 25,— per 100 k.g. IJsbouters (stoofp) 20,— tot 32,— per 100 k g. Lauwijes 17,40 per 100 k.g. Kleiperen 11,— tot 27,- per 100 k.g. Brederode 29,— per 100 k g. Ermgaard 22,— per 100 k.g. Grauwzoetereinetten 19,— per 100 k.g. Boter 1,— tot, 1,01 per pond. Kaas (volvet) 0,65 tot 0,70 per pond. SOMMELSDIJK. Uit deze gemeente zijn verscheept 376000 K.G. aardappelen, uien en paardepeen. Prijzen per uien 5, aardappelen 2,50 en paardepeen ƒ1, Gedurende de maand November j 1. vestenden zich in deze gemeente 21 perso nen, vertrokken 20 personen, geboren 4 en overleden 2, terwijl 1 huwelijk werd ge sloten. Op de bewaarschool alhier heeft onze Sint zün jaarlijksch bezoek weer gebracht. Men kon het de kleinen aanzien dat zij bet naar hun zin hadden, vooral toen hun speel goed enz. werden medegegeven. DIRKSLAND. Tegen S. P. te Ouddorp is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht en tegen T. v. D. schipper te D. wegens het niet op bevel der politie verhalen van zijn schip Door dhr. D. Kardux is vergunning gevraagd tot het bouwen van een tweetal arbeiderswoningen bij zijn hofstede aan den Zuidelijk, alhier. In verband met zijn benoeming te St. Anna- iand, heeft dhr. J. Gidconse, onderwijzer aan de Bijz. School alhier, ontslag aangevraagd, met in gang van 1 Maart a.s. A.s. Dinsdagavond half zeven zal het nieuwe Kerkgebouw der Geref. Gemeente in gebruik worden genomen. In tegenstelling met het verleden jaar verbrande oude gebouw is dit een zeer mooi 20. 21. bouwwerk. Jammer dat het op een plaats is ge bouwd waar de schoonheid der architectuur niet tot haar recht komt. Tot gasfitter aan de gemeente-gasfabriek alhier is benoemd den heer Anth. H. Boudewijn te Steenbergen. De benoeming is aangenomen. Woensdagavond was Sinterklaas weer de gast van de schoolkinderen der Openbare School en ais we dan de van verwachting stralende ge zichtjes zien, dan gaan onze gedachten terug naar onze eigen schooljaren, die reeds een kleine40 jaren achter ons liggen. Toen werd er niet aan gedacht de kinderen iets te doen beieven, waaraan zij iater zulke prettige herinneringen zouden hebben. Het kind stond toen immers nog niet in het teeken der belangstelling? Gelukkig is dat nu anders en genieten de kinde ren van het Sinterklaasfeest, dat een kinderfeest bij uitnemendheid is. Ook dezen avond was weer de Heer Touw met zijn staf de oorzaak van veel genot, zoowel voor de kinderen als de moeders, die ook mede de genoo- digden waren. St. Nicolaas kweet zich uitstekend van zijn taak en de kleintjes, die hij verzocht een versje te zingen, deden dat zeer gaarne, als ge tuigde het beverige stemmetje dat zij nu niet zoo precies op hun gemak waren. Het hoofdpunt van den avond bestond in de opvoering van het tooneeistukje „Zeven katten op het dak," hetgeen door de kleuters op haast onberispelijke wijze werd opgevoerd. Het moet voor meester Meijer een lieele toer geweest zijn om dit driebedrijvig tooneeispel op zoo'n keurige manier te doen opvoeren. We zouden evenwel te kort doen, ais we niet vermelden dat den heer Joh. Grevenstuk een decor had gemaakt, dat zeker tot het beste op dat gebied behoort. Het dak met de schoorsteenen en het achterdoek met de huizen, was zeker een staaltje van een knap stuk werk. Nadat de kinderen overvloedig waren getrac- teerd op speculaas, marsepein en borstplaat, een groote taai-taaipop en een paar mandarijnen en de kleintjes der laagste klassen zelfs nog een aardige surprise kregen was het ongeveer half tien, toen de ouders met hun opgetogen spruiten huiswaarts keerden waar zeker nog wel tegen vader heele ver halen werden gedaan over de goede Sint. DEKKINGEN. A.s. Vrijdagavond 7 uur zal in de zaal van den heer Grinwis IJsclub- vergadering worden (gehouden. Naar men verneemt zullen dan belangrijke besprekin gen worden gehouden. Als bestuursleden der ijsclub zflnditjaai aan de beurt van aftreding de heeren A. de Geus Czn., L. Klem en A. de Geus Wzn. Bij den Correspondent der Arbeidsbe middeling, de heer A. Munters, staan deze week geen werkeloozen ingeschreven. STELLENDAM. Toen Maandag j.l. des avonds 7 uur het visschersvaartuig SL 11, schipper J. v. Dam, voor de haven van Dirks- land ten anker lag, kwam uit de haven het motorvaartuig van schipper J. v. Steenber gen en liep op de SL 11, zoodat dit vaartuig averij aan de boegspriet kreeg. De schade wordt door de verzekering gedekt. Voor de aardappelen wordt hier be steed 2,50, voor de uien ƒ6,— en voor de koepeen ƒ1, alles per H.L. Woensdag stootte de visscher D. Jansen zijn voet zoodanig tegen het fornuis in het ruim van z(jn vaartuig, dat h(j den voet verstuikte en zich onder geneeskundige be^ handeling moest stellen en eenige dagen rust moet houden. Maandag is een aanvang gemaakt met de herstelling van dezomerkadeophetgors van het Provinciaal Geref. Weeshuis te Middelharnis, welke kade zooveel te ljjdeD heeft gehad b(j de stormen en den hoogeD vloed van de vorige weken. GOEDEREEDE. 5 December was voor de school jeugd weder een blijde dag. Volgens de gewoonte der laatste jaren was door een damescomit.- weder een schoolfeest georganiseerd en het is n:et meer dan natuurlijk dat St. Nicolaas in eigen persoon zoo'n feest met zijne tegenwoordigheid komt op luisteren. Reeds dagen te voren waren de kinderen vol geweest van hetgeen te gebeuren stond en ze hadden met „vol verwachting kloppende harten" den heerlijken dag tegemoet gezien. Het moet dan ook worden gezegd dat bet voor de kinderen een heerlijke dag geweest is. Ongeveer halfelf arriveerde de Bisschop, vergezeld van den onmisbaren Zwarte Piet in de school en begon zijne ronde in de hoogste klasse. De kinderen waren niet weinig verheugd den Sint weer eens in leven den lijve voor zich te zien, al kregen wij den indruk dat de eerbied voor zijn verschijning wel eens niet volkomen was. Dit laatste ging beter in de eerste klasse, die na de hoogste werd bezocht. Hier was nog geen sprake van twijfel, hier zag men niets anders dan den echten Sinterklaas, die door zijn hartelijke woorden terstond de genegenheid der kleintjes won. Vol eerbied zagen ze tegen den Bisschop op en ze vonden hem een waren kindervriend, voorai toen Piet de verschillende geschenken ging overhandi gen. Die geschenken vielen best in den smaak, al was het dan ook een schaduwzijde dat ze uit de hand van Piet kwamen, want voor hem hadden de kleintjes het noodige respect. En zoo werd de eene klas na de andere bezocht en overal blijde gezichten en dankbare kinderen. Het was een fijne dag voor de schooljeugd en daarvoor mag dan ook wel dank worden gebracht aan al de medewerkenden met inbegrip van Apollo, die met een paar lustige marschen aan den dag al een zeer feestelijk karakter gaf. as. Zaterdag bestaat in de kerkekamer der Ned. Herv. kerk gelegenheid tot aangifte van den H. Doop. De smidsknecht D. Brugman had het ongeluk een stukje (jzer in een zijner oogen te krijgen en moest de dokter geraadpleegd worden. OtJDDORP. De goederen gemaakt door de Geref Meisjesvereeniging Dorcas" z(jn Maan dagavond a.s. weer te bezichtigen in de Geref. kerk. Voortaan zal elke Dinsdagavond schiet oefeningen van den B.Z V.L. plaats hebben in een lokaal der O. L. schooi. Drie kinderen van Jan Meijer uit Doorn, weegje waren een carbidbus aan 't openen, waarbjj een lantaarn aanwezig was, met dat gevolg dat er een ontploffing volgde, zoo hevig, dat ze allen aan hun aangezicht werden verwond. Eerst dachten ze dat ze hun oogen zouden moeten missen, doch dat loopt geluk kig goed af. Woensdagmorgen is door onbekende oorzaak een gedeelte van de vischfabriek alhier uitgebrand en zal het bedriji eenige weken stil liggen. Ingekomen: Martijn Hameeteman van Vlissingen. NIEUWE TONGE. De zangvereeniging Apollo zal Donderdag 13 dezer een uitvoe ring geven in de zaal van I. de Wit. Prijzen Veldvruchten i Uien 6, Aardappelen 2,30, Koepeen ƒ1,— per H.L. De heer M. J. van Driel heeft de be noeming al3 diaken aangenomen. Bij het wegzakken van de kant zakte de wagen van den metselaar Mans in de sloot. Eenige balen cement waren waarde loos. Als bestuursleden der IJsclub zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren H. Schippers en J. Holleman Az. OUDE TONGE. Aan het Bestuur der Co&p. Stoomzuivelfabriek „Oude Tonge" alhier is vergunning verleend tot het plaatsen van een 8 P. K. stoommachine met ketel, in het perceel Nieuwstraat 115. A.s. Woensdag, 12 Dec. des n.m. 6 urn- zal de ijsclub „De Schaats" haar jaarverga dering houden in de Oude School. Evenals vorige jaren zal dan weer een gratis verloting worden gehouden. Dhr. Joh. Pieterse had het ongeluk met pulp lossen in het ruim van een schip te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Zooals reeds is gemeld zal Dinsdag, 11 December des n.m. 7 uur in het Gym nastieklokaal der O. L. School een ouder avond worden gehouden. Ouders, toont geen onverschiiligheid door wegblijven maar be zoekt dezen ouderavond. Vaders en ook gij moeders gaat zien hoe of uw kleinen het op school maken. De onderwijzers verschaf fen U gaarne de noodige inlichtingen. Komt allen, want het geldt het belang van mw kind. Van den landbouwer J. van Oorschot viel een paard dood voor de ploeg. Het vleesch werd voor de consumptie goedge keurd. as. Zaterdagmiddag zal demuziekver- eeniging „Vooruit" een rondgang door het dorp houden. Woensdagmorgen bracht Sint-Nicolaas in gezelschap van z(jn onafscheidelijke zwarte Piet, een bezoek aan de Bewaarschool. In het begin gevoelden de kleintjes den ernst van het oogenblik maar toen de goede Sint zijn alom bekende gulheid toonde, verdween wel eenigszins de schuchterheid en werden hem: „Zie ginds komt de stoomboot," „Sin terklaas, die goeie man" enz. toegezongen Met een bit) gezicht, een volle maag snoep en eenige cadeautjes keerden de kleintjes voldaan huiswaarts. Een zekere J. de V. uit Langstraat had gelden ontvangen van verkochte uien. Hier onder was ook geld van anderen. Om dit zich toe te eigenen fingeerde hij een heele beroovingstruc. HU deed aangifte bij de politie, als zou hU aan den eenzamen djjk buiten Oude Tonge zijn aangevallen door drie hem onbekende personen en zjjn be roofd. Alras bleek alles louter fantasie te zijn en werd het geld uit een klampje hooi te voorschijn gehaald. HU wordt thans ver volgd wegens valsche aangifte, zoodat het laatste woord in deze aangelegenheid op de Noordsingel te Rotterdam zal worden ge sproken. OOLTGENSPLAAT. De militaire autoriteiten hebben aan de IJsclub „Voorwaarts" vergunning verleend voor liet maken van ijsbanen op de buitengracht ten westen van het fort Prins Fre- derik, gedurende aanstaanden winter bij vol doende ijssterkte. In de afgeloopen week werden van hier ver scheept 4000 balen uien a 5,2500 H.L. aard appelen 2,50 per H.L. en 600 H.L. koepeen a 1,20. Het jaarlijksche straatschuren door de inge zetenen is door den burgemeester bepaald op Vrij dag 21 December a.s. De heer H. Hartman van Oude-Tonge heeft zich hier in de gemeente gevestigd als geneesheer, zoodat we nu de beschikking hebben over 2 artsen. Men is begonnen met uitvoering te geven aan het indertijd genomen raadsbesluit tot dem ping van de gevaarlijke sloot aan het Weespad. Nu de gemeente een motorbrandspuit bezit, kun nen geleidelijk alle slooten in de kom van het dorp gedempt worden. Sint-Nicolaas. Donderdagmiddag om half twee was het ongewone drukte in de gemeente. Allerlei geruchten werden vernomen, in verband met een bezoek dat Sint Nicolaas te paard, met zijn knecht, aan de Openbare School zou brengen. Eindelijk, na lang wachten, verkreeg men zeker heid. Sint Nicolaas met zwarte Piet kwamen op eens uit de woning van de heeren Breur. Intus- schen was zijn witten schimmel, die verzorgd was in den stal van Hotel Moelker, voorgeleid. Sint Nicolaas besteeg zijn paard, deed een rondgang door de gemeente en reed toen naar de schooi, vergezeld van de muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning", onder leiding van den heer Joh. Bol, die altijd present is, wanneer hij tot het wel slagen van een en ander kan bijdragen. Sint Nico laas werd op het schoolplein opgewacht door het onderwijzend personeel met de kinderen. In school gekomen met zijn pikzwarten knecht, verzocht Sint Nicolaas den kinderen eenige liederen voor hem te willen zingen. Onder leiding van den heer P. Verkerk werd dadelijk daarmee begonnen. De versjes werden keurig gezongen. Daarna werden verschillende leerlingen door Sint Nicolaas ter verantwoording geroepen. Enkelen kregen een berisping, anderen een pluimpje. Sint Nicolaas was zeer goed op de hoogte van gedrag en vlijt der kinderen. Vervolgens werden lekkernijen, door den grooten Kindervriend reeds vooruit gezonden, door be hulpzame handen rondgedeeld. Verder kreeg ieder kind een aardig boekje, in overeenstemming niet den leeftijd. Daarna nam Sint Nicolaas afscheid van de kinderen en het onderwijzend personeel, en beloofde het volgend jaar wederom een bezoek aan de school te zullen brengen. Door den heer Verkerk werd Sint Nicolaas dank gebracht voor de genot volle uren den kinderen bereid. Toen verliet Sint Nicolaas de school. De belangstelling van de zijde der ouders, groo- tere zusters en broers, en allen die het openbaar onderwijs lief hebben, was groot. De vereeniging Volksonderwijs alhier had dit feest georganiseerd, W. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In de Ned. Herv. Kerk zijn als nagiften nog ingekomen 30 gulden, zoodat de oogstcollecte nu bedraagt 528 gulden. - Voor de veldvruchten werden alhier deze week de volgende prijzen besteedvoor uien 6,25 en voor aardappelen 2,40. In de maand November werden op het post kantoor behandeld 23 telegrammen, 1186 gesprek ken en 11 oproepberichten. Het huis met tuin van wijlen Mej. de Wed. D. H. de Ruijter is afgemijnd voor H. Trommel Ez. op 3840,—. schrale lippen en Besprongen handen verzacht men direct en geneest men spoedig met Doos 30 en 60, tube 80 ct. (Adv.) Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen" 1928-1929. Groep I L. Bund J. Ph. Hoek F. W. Nanning Groep IV D. F. Jacobi A. Kerkhof K. J. Meijer G. A. v. d. Wende W. A. Nieuwland o S 6 o :c» m Ji 3 s IMI I II I II I I I 101 I I I 0 I I I I UI I I OJJLL I I "I MIDDELHARNIS. Overleden: A. de Gans, 7 jaar. DIRKSLAND. Getrouwd! Stoffel Molenaar, j.m. 26 j. te Sommelsdijk en Leentje Bakker, j.d. 24 j., alhier. HERRINGEN. Geboren: Abraham, z v. K. Witvliet en L. de Geus; Cornelia, d. v. M. Nfjsse en M. de Waal; Marinus, z. v, Joh. Logmans en E. Oorbeek. Getrouwd: Leendert van der Slujjs, jm. 27 j. eu Willemyna Snijder, jd. 24 j. Overleden: Jan Bestman, 76 j., weduw naar van Jannetje Cornelia Speelman. GOEDEREEDE. Geboren: Jan, z. v. M. J. Franke en J. v. Kerkhoven; Johanna, d. v. O. Soeteman en M. Lokker; Jacob, z. v. J. Grinwis en L. Tanis; Joh. Cornelia, d. v. Aren v. Splunder en J. Bakelaar. Getrouwd: C. Heerschap, 29 j. van Oud dorp en Aagje Menheer 25 j. OUDDORP. Geboren: Teuntje, d. v. Pieter Bouman en Kryntje Komtebedde; Krijn en Paulus zoons v. Kommer Nuij en J. Hollaar; Cornells,z v. Christiaan Westdijk en K. Orgers; Barendina, d. v. Maarten v. Dam en A. Goedegebure; Pieter, z. v. Klaas Grinwis en A. P. Witte; Nicolaas, z. v. Cornells Sperling en Baaltje Westboeve; Teunis Leendert, z. v. Willem Hameeteman en A. Kareis; Wilhelmina Arina, d. v. A. Bakelaar en A. Visser. Ondertrouwd: Teunis Grinwis, 32 j. met Johanna Knape, 30 j.; Arie Westdijk 22 j. met Jannetje de Jong 25 j.; Kommer van Splunter met Elizabeth HameetemanKrijn Padmos, 29 j met M. C. Padmos; Willem Witte 32 j. met Lijntje Tanis 32 j Gerrit Smit van Dirksland, 24 j, met Pieternella Hameeteman, 17 j. Getrouwd: Teunis Grinwis, 32 j. met Joh. Knape, 30 j.; Arie Westdijk, 22 j. met Jan netje de Jong, 25 j. Overleden: Paulina de Jong, d. v. Tbjjs de Jongh en Grietje Westdijk. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Elisabeth Maria, d. v. Jacobus Johannis Josephus Heintjes en Johanna Wilhelmina Stassen.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5