Pl§§| geneest en vettftaaii de -futid De tijd voor geschenken VERKOOPINGEN. ig, waardoor de Burgemeester on gesteld werd, zooals een raadslid [aan de Kroon ter vernietiging is g in de begrooting van het Burgerlijk rerd goedgekeurd. :n van de helpsters der Bewaarschool i ongenoegen te kennen gaven over van de bevordering tot resp. Ie, 2e r, aangezien dit thans op een on- vijze was besloten, stelden B. en W. verlangen van die meisjes tegemoet aartoe werd besloten, en van Mej. J. C. Uijl, waarin zij aar benoeming tot helpster op de aan te nemen. /en van de Gascommissie waarin eld de winst over '26 en '27 totaal reserveeren. Dit voorstel werd goed- Gemeente-begrooting 1928. ing werd met enkele af- en over- jewijzigd. ng Grondbedrijf. ter zeide dat het voor de gemeente ng was een apart grondbedrijf er op B. en W. stellen mitsdien voor, nu eken Minister er geen bezwaar tegen rijf op te heffen en het als onderdeel entelijk geheel te beschouwen. Hier- loten. E:ing Burgerlijk armbestuur en wees- sie van onderzoek rapporteerde bij is dat het hun gewenscht voorkwam, zijn met de bedeeling. Op de cijfers I hadden zij geen aanmerkingen, de dat het hem getroffen heeft dat fting niet was uitgetrokken een post l;ng aan werkloozen, zooals dat voor- >emeente-begrooting geschiedde, 'een dergelijke post volgens Ged. Sta ir bij de gemeente-begrooting thuis h bij Maatschappelijk Hulpbetoon, I Burgerlijk Armbestuur, komt het nscht voor dit alsnog te doen. [j zeide dat er voldoende middelen betere bedeeling te doen, en acht lost overbodig. de dat de raad in principe zou be- te geven als er iets voor op de be- fat. Indien geen post is bestemd, dan gewoonlijk, indien de steunuitkeering 't blijken, is er geen post en moet de sluiten. Dit duurt dan zoolang, totdat i ing meer noodzakelijk is. De onder- Bt zulks al meermalen geleerd. TER zeide dat die uitkeering in de niet is voorgekomen, dus het zoo erg t is. ende dat elk jaar zijn eigenaardighe- wel noodig kan blijken te zijn in den t toekomende jaar. k ik geef voorkeur aan werkverschaf- lien er absoluut geen werk is, ook geen k, dat ten slotte zou kunnen geschie- it men aan de steunpost, en die moge- jjven bestaan, meende dat Blok wel eenigszins TER meende dat indien blijkt dat tgerlijk Armbestuur niet voldoende fjn er dan een voorstel van gemaakt subsidie van gemeentewege te ver die uitkeeringen. Inscht een definitieve vastlegging van i stelt voor 500,— uit te trekken, bt wel niet zoo zeer op de post zelve als principe dat deze thans in de begroo- meende dat de armoede een gevolg (terrumpeerde, wat ben jij dan gelukkig, kers antwoordde dat het de overheid araan steun te geven dat moeten maat- instellingen doen. een extrapost niet noodig. 1 VEER zeide dat men tweerlei werk- ■eft, acute en chronische. Voor de 5 meestal werk te vinden, doch indien :n acute werkloosheid komt, dan zou teel noodig kunnen zijn. ;tel Blok werd verworpen met twee ;or die van Blok en van der Veer. erd de begrooting van het Armbestuur oting Gasfabriek 1929. porteerde namens de commissie van etreffende de cijfers als zoodanig geen te hebben. Zij stellen echter voor een trekken voor een wisselplaats. Een 1de gascommissie zegt wel dat er geen doch de commissie is van oordeel dat eid er moet zijn een wisselplaats te r stagnatie is voorgekomen, zooals het eurt. RZ1TTER zeide dat de gascommissie Iis dat er daadwerkelijk geen stagnatie omt en acht een uitgaaf als die welke oede wisselplaats gevergd wordt niet •digd. Voorheen was echter altijd Som- tweede die de begrooting goed te t dus thans kan men onafhankelijk van een besluit nemen. Ik verwacht Idat Ged. Staten zich in deze tot een en moeten bepalen daar er tusschen de geen overeenstemming verkregen zal jlTE vroeg hoe de verhouding met de En de gascommissie was. llTTER zeide dat de meerderheid er doch hoe het stemmenaantal precies Ij niet meer. Gezien echter na December weer een cent omlaag gaat is de begroo- ian en kan een dergelijke uitgaaf in dat it de middelen geschieden, dus zou een leten worden aangegaan. zijn er voor een wisselplaats te maken O,-. leende ook dat Ged. Staten wel regelend [eten optreden in dit geschil. Spreker de reden was dat de fabriek steeds rein noodig heeft voor opslag van haar en en of het wel gewenscht was dat de zoowat een jaat buiten liggen. Is door en voorraad kolen en het meer noodig n ruimte niet een aanmerkelijk rente boeken ITT ER zeide dat de directeur bepaalt In hoeveel kolen er noodig zijn, in de ssie is die zaak ook al eens ter sprake och in de meeste gevallen waren steek- motieven aanwezig om die ruimte te en de kolenvoorraad zoo hoog te houden, alsnog verzocht worden aan de directie Ie houden met de opmerking, eende dat het gewenscht is geen veel- kheer te krijgen. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 1 DECEMBER 192 8. Joppe zeide dat de directeur altijd beweert, ik moet voor gas zorgen, en niet de gascommissie zoodat ik kan bepalen wat noodig is en wat niet. De Voorzitter zeide dat B. en W. er niet van overtuigd waren dat er stagnatie in de haven voor komt, doch indien dit wel mocht gaan blijken zij dan voorstellen het werk uit te voeren volgens het plan dat 3500,zou kosten. De commissie stelde voor de begrooting niet goed te keuren als er geen post voor een wissel plaats op is uitgetrokken. VOORZITTER vroeg of de commissie zich niet kon vereenigingen met een goedkeuring onder voorbehoud dat die post wordt uitgetrokken, dan behoeven wij er niet meer over te besluiten indien Middelharnis thans zich ook met die post kan vereenigen. Alzoo werd besloten. 7. Begrooting Vleeschkeuringsbedrijf der ge meenten Middelharnis c.a. 1929. De begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf werd zonder meer goed gekeurd. 8. Verzoek Bestuur der Vereen. „Centrale Proeftuin voor Goedereede en Overflakkee" om subsidie. B. en W. stelden voor aan de proeftuin een subsidie te geven van 25, MIJS zeide dat van Ged. Staten een schrijven was gekomen dat uit de lokaliteit zelve meer steun moet komen om de subsidie te blijven handhaven die zij genoten. Ook kost het de proeftuin veel geld daar de chef veel tijd kwijt is aan voorlichting die, met de tegenwoordige uitbreiding van de tuinderij veel gevraagd wordt. Daardoor wordt zijn daad werkelijke arbeidsprestatie geringer en moet dit door een ander worden gedaan. Daarna werd dit voorstel goedgekeurd. 9. Verzoek Bestuur der Afd. Middelharnis- Sommelsdijk der Z.-Holl. Vereen. „Het Groene Kruis" om verhooging van subsidie. 9. B. en W. stelden voor de subsidie aan de Vereen. Het Groene Kruis te verhoogen tot 100, en die van de wijkverpleging tot 350, VOORZITTER zeide dat dit berekend was naar de bijdrage die Middelharnis geeft. Alzoo werd besloten. 10. Nieuwe bijdrage-regeling voor de Woning- bouwvereen. „Sommelsdijk". B. en W. stelden voor de bijdrage-regeling voor de wonicgbouwvereen. zoo te wijzigen dat die vereeniging geen kapitaal meer kan vormen, door dat de bijdrage voor de gemeente geringer wordt, waartoe werd besloten. BLOK vroeg nog of de vereeniging met dat winstkapitaaltje niets kon doen. VOORZITTER deelde mede dat het voorstel gedaan is naar aanleiding van een vingerwijzing van Ged. Staten, die vonden de bijdrage zelf ook te hoog. 11. Opzegging huur tuinland aan de Molen laan. B. en W. stelden voor de huur van het land aan de Molenlaan op te zeggen en aldaar een plantsoen tje aan te leggen. BORN meende dat het beter verhuurd kon wor den, dan bracht het geld op en als we er plantsoen van maken dan kost het geld. LE COMTE meende dat die toestand niet langer bestendigd kan blijven. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. 12. Verhuring tuinland in den Stoof hoek. Over verhuring van het tuinland in den Stoof- hoek wenschten B. en W. en een paar leden liever eerst in comité nog iets te zeggen, waarom dit punt werd aangehouden. 13. Bespreking verhuring bouwland bij de nieuwe begraafplaats. I Ook dit punt wenschten B. en W. liever eerst1 in geheime vergadering te behandelen. 14. Verhuring weiland aan den Molenweg. B. en W. stelden voor het weiland aan den Molenweg te verhuren aan den straatreiniger voor 25,per jaar voor den tijd van 5 jaren onder voorwaarde dat hij straatreiniger zal blijven Hiertoe werd besloten. is weer gekomen. Iets mogen geven is vaak nog prettiger dan iets ontvan gen, vooral als de gever of geefster de goede gedachte heeft iets te schenken dat mooi en tevens nuttig is. Dames, wat kunt ge uw man, uw l verloofde, uw zoon beter schen-4 ken dan een der onderstaande Kreymborg's Heerenmode-artikelen t Voor dezen geschenken-tijd werden onze prijzen zeer verlaagd. Overhemden met los boord in percal, zephir, tricoline, zijde, de aller- nieuwste dessins. 8.90 4.25 3.50 2.90 2.25 X Piqué overhemden 5.50 4.90 3.90 2.90 2.50 2.25 1. 90 Zijden dassen in keurige kleuren5._ 3.50 3.— 2.50 1.90 1.50 90 c 65 c 49 c 39 c 29< Handschoenen in gedekte tinten lichte en Nappa 4.90 3.75 Nappa (gevoerd) Wildleder (onverslijtbaar) 4.90 3.90 3.50 7.90 Sjaals in zijde: 4.50 3.50 2.50 1.90 1.50 in wol: 4.90 3.90 2.90 2.25 1.90 1.50 Slobkousen (vilt en laken) 5.90 3.90 2.90 2.50 1.90 Zakdoeken (effen en gekleurd) Katoen en batist, pr. kwaliteit 60 c 45 c 35 c 20 c in zijde 2.25 1.50 90 c 75 c 15c 45c Sportkousen voor Heeren: 4.75 3.50 2.90 2.25 1.90 voor Jongens2.75 1.90 1,50 1.10 90 c Bretelles 4.50 2.25 1.25 90 c 60 c 25° Binnenweg 128 - Beijerlandsche Laan 93 Zwartjanstraat 62 - Nieuwe Binnenweg 447 ROTTERDAM 15. Gemeentebegrooting dienst 1929. De commissie van onderzoek stelde bij monde van den heer Slis voor de salarissen van de ambte naren ter secretarie te verhoogen en daarvoor thans een definitieve regeling te maken als volgt: Aanvangsalaris 600,met 6 j. verhoogingen van 100,en voor het bezit van een diploma Gemeente-administratie 200,terwijl de le Ambtenaar 300,meer zal verdienen dan de 2e. Zoodat de verhooging thans beteekent voor den eersten ambtenaar van 1200,op 1500,en voor den tweeden ambtenaar van 800,op 1200,—. De commissie stelde verder voor de subsidie aan de Vereen, tot afschaffing van alcoholhouden de dranken te schrappen. De belooning van den weger aan de fairbank met 100,te verhoogen, de belooning van-den corr. der Arbeidsbemiddeling te verhoogen tot 100,—. Verder vroeg de commissie of de post voor schooifeesten voor de beide scholen was, en even zoo de post voor de oudercommissies. Zij gaf verder in overweging na te gaan of de fairbank niet te zwak wordt voor het werk dat er mee gedaan moet worden. BLOK merkte op of er geen gelegenheid gegeven werd tot het houden van algemeene beschou wingen. VOORZITTER meende dat daar thans de tijd voor was. De heer VAN DER VEER vroeg daarop het woord. Allereerst protesteerde van der Veer tegen de manier waarop de convocaties der raadsvergade ringen worden rondgebracht. Spreker zeide dat het hem was opgevallen dat wanneer er belang rijke punten op de agenda voorkomen, de arbeiders leden even graag de agenda wat vroeg ontvangen als de overige leden, wat niet geschiedt. VOORZITTER zeide alle medewerking toe. Spreker meende dat de begrooting voor 1929 geen blijk geeft van een voortvarendheid in ver schillende dringende zaken als de woningtoestan den. B. en W. hebben toegezegd dat een onder zoek zou plaats hebben en thans is voor de derde maal een vergadering zonder een rapport daarover ter tafel te brengen. Bij de stukken die voor de leden ter inzage liggen heeft spreker gezien dat B. en W. een standpunt hebben ingenomen, inzake de toekenning van een subsidie aan Middelharnis voor bestrijding van de kosten van het U. L. Onderwijs, nl. dat het lesgeld dan maar verhoogd moet worden, waardoor het arbeiderskind wordt uigesloten van die instelling 1 te profiteeren. De Waterleiding die ligt onaange roerd door de samenstelling van den raad. Wel 1 heeft zich in het afgeloopen jaar een wijziging voorgedaan in de mentaliteit van raadsleden. Dijkers heeft een zoo sterke scheidingslijn aan gegeven tusschen gewone armoede en werkloos- heidsarmoede, die niet gehoord mag worden. Ech ter bij de behandeling van de wijziging der Politie verordening hebben de raadsleden die daaraan hebben meegeholpen een ongekende mentaliteit aan den dag gelegd. Welke argumenten werden daaryoor aangevoerd om den Voorzitter van onzen raad zoo aan banden te leggen: het argument om het den Burgemeester gemakkelijk te maken. De uitslag hebben wij daar straks gehoord, vernieti ging zal het einde zijn. Hierdoor is de politieke verdraagzaamheid geheel te gronde gegaan. Het was tergend van de tegenstanders bij den optocht van onze partij met een rood wit en blauwe vlag voorop te loopen door buitenstaanders. En van personen die den nek gebroken zouden hebben over de roode papieren, daarvan heb ik niets ge hoord. De argumenten die aangevoerd zijn om tot dat belachelijk besluit te komen zijn zeer gezocht. Meer betreurenswaardig is het dat biljetten die uit een vliegmachine zijn geworpen bij een gehouden winkelweek, dat daardoor veel beschadigd is. Het voorstel Dijkers is dan ook wel zeer ondoordacht gedaan en aangenomen. Er heerscht een anti socialistische geest in den Raad. VOORZITTER. Over den toestand van de woningen krijgt U volgende vergadering een rap port. Spreker zeide wel te kunnen mededeelen dat aan veel woningen kleine veranderingen zouden moeten gebeuren, dat een klein antal onbewoon baar verklaard behoeft te worden. Betreffende de waterleiding zal een conferentie gehouden worden met den Raad van Middelharnis, zoodat dit even goed nog de aandacht heeft. Voor het uitstrooien van papieren uit een vliegmachine zullen t.z.t. maatregelen worden getroffen, indien er eventueel weer eens zooiets mocht plaats hebben. LE COMTE: De algemeene beschouwing is wer kelijk nogal meegevallen. Kregen we vorig jaar allemaal een veeg uit de pan, dit jaar niet zoo algemeen. Alleen wensch ik dit te zeggen: V. d. Veer sprak er van dat er een anti-socialistische geest in den raad heerschte, daarmee ga ik accoord ik zal dan ook aan geen enkel voorstel mede werking verleenen wat een zuiver socialistische strekking heeft. DIJKERS. De beschouwing over de begrooting van 1929 van Van der Veer is zeker thans niet op haar plaats: inplaats van vooruit te zien, is daarbij een blik achterwaarts geworpen. Ik dank B. en W. voor de samenstelling van de begrooting, echter zag ik gaarne dat de stukken wat beter gedocu menteerd waren. Aanbevelenswaardig was het, Indien wij onze gemeentelijke zelfstandigheid wat meer naar voren brachten, opdat onze burgers een rustig leven mogen leiden. Ook komt het mij ge wenscht voor naar middelen om te zien om tot uitbreiding onzer gemeente te komen, zooals dat een 30 jaar geleden was. Van der Veer zeide daar straks in zijne beschouwing dat Sommelsdijk niet voldoende zorgt, althans nog niet wil mede werken aan de uitbreiding van onderwijs-gelegen- heden. Ik heb echter becijferd dat het onderwijs de gemeente 13.800,kost, en ik ben van meening, dat de gemeente niet verder mag gaan. Wenscht men nog meer inrichtingen, dan wordt het een luxe en die moeten de ouders dan zelf maar betalen, dat deden wij vroeger ook bij het Bijz. onderwijs. Daarna werd er veel en zwaar ge boomd over de politiek tusschen de S.D.A.P. en Antirev. (Dat gesol met die verschillende citaten van beide zijden zullen we gevoeglijk laten vervallen, de eensgezindheid wordt er niet beter door. Ver- slagg.). BLOK meende dat het wel eens nuttig is dat er gedebatteerd wordt over de politiek. Wel wenschte hij echter te constateeren dat de onderlinge ver houding in de vorige zittingen beter was, dan sinds de heer Dijkers mede aanzit. De heer Dijkers ken merkt zich door groote onverdraagzaamheid. Daarna werden de posten behandeld waarop door de commissie aanmerking was gemaakt. MIJS meende dat het toch eigenlijk niet op den weg lag van een commissie van onderzoek om daar zoo maar eens even een salarisregeling te gaan ontwerpen die wij hier, zonder deze nader te bezien, zoo maar zouden moeten slikken. VOORZITTER meende dit ook te moeten con cludeeren. Wel zou er een voorstel aanhangig ge maakt kunnen worden om de salarissen te ver hoogen, zonder te rusten op een definitieve rege ling. SLIS zeide dat de commissie van oordeel was dat er werkelijk twee ambtenaren noodig zijn en dat die behoorlijk betaald moeten worden. MIJS zeide dat het voor hem nog niet vast stond dat die beide ambtenaren noodig waren. Spreker meende dat een post van 2000,voor assistentie van den Secretaris toch eigenlijk voor deze ge meente wel voldoende mag heeten. SLIS toonde een lijst van gemeenten van ge lijken omvang, waar het zoo ongeveer was als thans werd voorgesteld. BLOK juichte het voorstel toe tot verhooging over te gaan. Wanneer blijkt dat de arbeidskrach ten noodig zijn, dan betalen ook; doch om nu zonder meer die regeling reeds vast te leggen, dat vond hij te voorbarig. MIJS was er ook voor de arbeidskrachten die er noodig zijn te betalen, maar vond 2700,per jaar toch te hoog voor deze gemeente. BLOK meende dat hier een eenzijdig onderzoek heeft plaats gehad en zag liever eerst die regeling eens wat beter bekeken. DIJKERS zeide dat het oordeel van B. en W. was afwijzend te beschikken op de verzoeken, en dat zij daarna tot de conclusie zijn gekomen, dat er beter betaald diende te worden. MIJS meende dat als men bij een bond gaat in- reeds worden aangenomen, dan stel ik voor te protesteeren tegen de manier van handeling. Daarna werd besloten voor dit jaar de salarissen te verhoogen conform het voorstel der commissie. VOORZITTER zeide het met de commissie niet eens te zijn om de post voor de Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoholhoudende dranken af te voeren. Die vereeniging doet ongetwijfeld nuttig werk in het belang van het volk in het algemeen. DIJKERS meende dat ieder lid moeten kunnen worden, en dat is niet zoo; twee derde der bevol king wilde geen lid zijn om de overheerschende socialistische beweging. SLIS meende dat het niet geoorloofd was om gelden van belastingbetalers te gebruiken voor iets wat tegen het belang van die belastingbetalers ingaat. MIJS meende dat men het buitengewoon moet prijzen dat de S.D.A.P. daarvoor te velde trekt, 't Is zelfs de eenige partij die dat doet en daaraan kunnen die christelijken een voorbeeld nemen. De S.D.A.P. neemt daardoor een zeer juist mooi christelijk standpunt in. Het voorstel der commissie werd daarna ver worpen met 5 tegen 6 stemmen. Betreffende het salaris van den weger meende Blok te moeten zeggen dat het loon te laag is. De commissie stelde voor 100,verhooging, wat na eenig praten op 150,werd gebracht en aangenomen ook. VOORZITTER stelde voor B. en W. te laten onderzoeken of de weegcapaciteit nog wel vol doende was voor dezen. Dit voorstel werd aan genomen. Betreffende de post voor de schoolfeesten zeide de Voorzitter dat dit alleen voor de O. L. school was. Indien de Bijz. school een commissie vormt buiten het bestuur om, om dergelijke schoolreizen en feesten te organiseeren, dat dan evengoed een uitkeering van gemeentewege kan worden toe gestaan. Besloten werd den correspondent derjarbeids- bemiddeling met 25,meer te betalen. LE COMTE vroeg of het heffingspercentage der PI. Inkomstenbelasting nog niet wat naar omlaag kon. VOORZITTER zeide dat zulks in het voorjaar zal worden overwogen. Daarna werd de gemeentebegrooting vastgesteld. 16. Bespreking verleening bijdrage aan ge meente Middelharnis t.z. uitgebreid lager onder wijs. B. en W. stelden voor hierop niet in te gaan. BLOK meende dat ,de gemeente zich daaraan niet mocht onttrekken en maar plukken uit de ruif .van Middelharnis. Het standpunt dat B. en W. innemen is zeer eng. 3 LE COMTE meende dat hier geen belang van het arbeiderskind bij betrokken is, dat bewijzen de leerlingen. En om nu maar te gaan betalen van gemeentewege voor kinderen van ouders die het formeeren naar gegevens men dan bij den duivel onderwijs zelf kunnen betalen, daar kan spreker te biecht komt en was het met Blok eens om eerst niet aan meewerken. beter te informeeren. Mocht die regeling thans VOORZITTER meende dat het standpunt van Blok zeer juist is. Dirksland heeft besloten wel mede te werken aan de totstandkoming van een regeling. Besloten werd B. en W. deze zaak nog nader te laten onderzoeken. 17. Algemeene voorwaarden waarop door de Vereen, ingev. de Landarbeiderswet los land in pacht zal worden uitgegeven. De regeling werd aangenomen. 18. Maken brandput in de van Aerssenstraat. B. en W. vragen machtiging nader te onder handelen over dien brandput. B. en W. stellen echter een eisch van drie jaar garantie. Deze machtiging werd verleend. 19. Wijziging gemeenschappelijke regeling gas fabriek. LE COMTE vroeg of het noodig was dat de zittingstijd verlengd werd. B. en W. meenden dat de leden zich dan beter kunnen inwerken. LE COMTE zeide dat hem opgevallen was in die regeling dat de directeur zoo'n zwakke rechts positie heeft, en stelde voor om gelegenheid te scheppen voor een beroep op den Raad. Hiertoe werd besloten. 20. Steun bij emigratie naar Canada. Besloten werd steun te verleenen. 21Verhuring perceel grond aan den Dorpsweg ten behoeve Lagere Landbouwschool alhier. Be sloten werd tot het verhuren van de landerijen aan den Dorpsweg aan genoemde landbouwschool. 22. Verzoek Bestuur der Vereen, ingev. de Landarbeiderswet om het verleende voorschot als nog op Iangeren termijn dan 30 jaren te verstrek ken. B. en W. stelden voor aan dit verzoek van die vereeniging niet te voldoen. MIJS meende dat 30 jaar voldoende was. Echter de manier waarop de Minister een goedkeuring heeft gegeven den termijn tot 50 jaar te stellen, achtte spreker zeer afkeurenswaardig en stelde voor daartegen te protesteeren. Een en ander is buiten alles omgegaan en heeft een willekeurig ambtenaar maar voor mekaar gedraaid. Spreker meende dat het niet aangaat om de besluiten van den Raad te onderscheppen. Dat loopt de spui gaten uit. Als het er zoo naar toe moet, dan kun nen wij wel aan den dijk en moeten ze uit den Haag maar iemand sturen die alles alleen opknapt. BLOK meende dat met een Iangeren termijn het welslagen beter verzekerd was. Besloten werd het verzoek der vereeniging niet in te willigen en bij den betrokken minister te protesteeren tegen die manier van handelen. 23. Stemming over voorstel tot wijziging re glement Burgerlijk armbestuur en weeshuis. Het reglement van het Burgerlijk Armbestuur en weeshuis werd met algemeene stemmen ge wijzigd. 24. Benoeming regent Burgerlijk armbestuur en weeshuis. De regenten hadden een voordracht opgemaakt ter vervulling van een vacature in het college van regenten als volgt: H. van Es en J. A. Slis. Met 6 stemmen werd J. A. Slis benoemd. 25. Benoeming lid Schoolcommissie. Tot lid der Schoolcommissie werd benoemd de heer Thielman. 26. Benoeming lid en pl.v.v. lid Commissie van Beheer Gasfabriek. Tot lid en pl.v.v. lid der gascommissie werden benoemd resp. Korteweg en le Comte. Nog kwam in behandeling een verzoek van den heer de Gast om verhooging van zijn salaris. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te be schikken, aangezien de Raad hierin geen beslissing heeft te nemen. Dat regelen Ged. Staten. VOORZITTER deelde nog mede dat een door verbinding van de telefoon zal worden aange bracht van Kralingen van het huis van Grooten- boer naar het gemeentehuis. Daarna ging de vergadering in geheime zitting over. Op DINSDAG 4 December by afslag in bet Café Peekstok, telkens des nam. 2 uur: Een Burgerwoonhuis met Erf en Tuin aan den Molendyk te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. E. H. de Ruiter, aldaar. Op DINSDAG 4 December des nam. 3 uur aan gemeld Woonhuis aan den Molendyk: Meubilaire Goederen. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 6 DECEMBER 1928, des avonds 7 uur in Hotel Meyer by Afslag, van: een Huis met Erf, aan den Stations weg te Middelharnis, ten verzoeke van de Wed. J. C. Vermeer. Notaris VAN BUUREN. Op VRIJDAG 7 DECEMBER 1928, by Inzet; Op VRIJDAG 14 DECEMBER 1928, 's avonds 7 uur in het Hötel Van Meer, by Afslag, vaneen Woon- en Winkelhuis aan den Oostdyk te Sommelsdyk. Ten verzoeke van den heer R. Dijkers te Sommelsdyk. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 12 DECEMBER 1928, by inzet, en Op WOENSDAG 19 DECEMBER 1928, by afslag, beide dagen des namiddags 3 uur in Hotel Spee te Sommelsdyk, van Diverse perceelen BOUWLAND, in de polders de Oostplaat en het Oudeland onder Middel harnis en den polder Duivenwaard onder Nieuwe Tonge, samen groot 17 H.A. 97 A. 90 c.A. (41 Gemeten 120 Roeden); en Het recht tot heffing van ERFPACHT, van diverse perceelen onder Sommelsdyk en Middelharnis, tot een gezameniyk bedrag van f 512,13 per jaar. Behoorende tot de nalatenschap van wyien Mevrouw de Wed. A. D. MIJS—Kolff. Notarissen Mr. A. MIJS en J.S.MIJSte Rotterdam en F. H. KOOIJMAN te Velp. Van den Uitgever W. L. van Weeren, Valkenboschlaan te Den Haag, ontvingen we een paar boekjes metst.Nicolaasliedjes, verzameld door van Pelt en Boon, uit de reeds bestaande versjes. Zy bevatten elk 17 liedjes. Het eene is verzorgd met piano begeleiding. Wy vertrouwen dat deze boekjes veel zullen bydragen de St. Nicolaas liedjes nog populairder te maken. De prys is voor elke beurs geschikt.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3