Dat zijn eerst Ulsters! Ploegen TWEKDK BLAD „Hotel-Restaurant SIMONS" teren Ulsters S 19.75 Heeren Ulsters S 24.50 [ran uitgezochte kwal. SUS.50 van prima Engelsche stof f 36.50 lediening s, :ht 62. v. RUMPT GIMBOBITS flfANOL ONZE EILANDEN No. j101 27 OCT. 1928 LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voorU! Pijnlijke Kloven HEERENBAAI ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 27 OCTOBER 192 8. leggen, dat gij zu.ke ULSTERS, van zulke Ins vindt. |rarme soepele stof vervaardigd, in kleuren bevredigen, die van z.chzelt weet, dat bij lonze Reclame-series in HEEREN ULSTERS, ""3 dan wij in het begin van het seizoen deden Iden kunt en ge zijt er zeker van, dat ge In, waarvoor ge elders meer moet betalen. Jloopen van ff ©»3© tot ff 6S.< Iche gevoerd vanat f 7.50 HOOGSTRAAT hoek "W WAGENSTR ROTTERDAM. f 3.25 a 1.40 2.— Iranaf 1.75 iegings gebied. iig'ljke luiten). Rotterdam pensverz.- en plichtmatig. Ite behooren tot l'olgens de netto Westigd G. GÖTZE. oi inruilen, nieuwe of gebruikte. Kom dan eerst eens kijken bij STAD AAN 'T HARINGVLIET. kleot*SU LAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren. VERSLAG van de vergadering van den Raad der gemeente Melissant op Woensdag 24 October des namiddags drie uur. Voorzitter: Burgemeester de Visscher. Af wezig de heer Sieling. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige verga dering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over ge nomen raadsbesluiten. Proces-vepjaal van de kasopname bij den gemeente ontvanger, waar uit bleek dat in kas was, overeenkomstig boe ken en bescheiden, een bedrag van 1832,27. Deze stukken werden voor kennisgeving aan genomen. De begrooting van het Vleesch- keuringsbedr'.jf werd goedgekeurd met een ontvang en uitgaaf van 4671,50. Kort vroeg of zich een herhaling als met het geval van Wichel zich niet zou voordoen en of hiermee met de begrooting reekening was gehouden. Voorzitter zeide dat daarmede geen reke ning was gehouden doch dat de keurmeester daartegen maatregelen heeft genomen. Op voorstel van B. en W. werden de op centen op de personeele belasting verlaagd van 60 op 55, wat een opbrengstvermindering te weeg bracht van 200, Besloten werd op voorstel van B. en W. de woning van het Hoofd der school wederom voor een jaar te verhuren voor 325,—. In de vacature van den Heer van der Wal in de commissie tot Wering van schoolver zuim werd benoemd de heer Joh. Baart met 5 van de 6 stemmen. Benoeming Gemeente opzichter. Voorzitter deelde mede dat zich 4 solli citanten hebben aangemeld n.l. H, M. Rood zant te Dirksland, H. Tieleman, Joh. Tiele- man en D. Tieleman, allen alhier. Vogelaar zeide wel gewacht te hebben dat B. en W. een voordracht opgemaakt zouden hebben. Voorzitter meende dat zulks in dit geval niet van B. en W. verwacht had kunnen wor den. B. en W. hebben voorgesteld den ouden opzichter Roodzand te handhaven, dit heeft de Raad niet gewild, dus wachten wij ons thans wel er voor liet geven van een voor dracht. Bij de eerste stemming werd geen meerder heid verkregen, bij de tweede vrije herstem ming verkreeg de heer D. Tieleman 4 stemmen tegen Roodzand 2, zoodat D. Tieleman is benoemd. Voo zilter neg den raad voor hoe lang deze benoeming geldt, waarop werd besloten deze te doen gelden voor 1 jaar. Nog was ingekomen over de kwestie van geleverde pannen door de firma Esselink te Middelharnis het navolgende schrijven: Edelachtbare Heeren, Ons medelid, de Heer C. Esselink te Middel harnis beklaagt zich bij ons over een naar zijne meening Uwerzijds ondervonden onrechtvaar dige behandeling. Wij correspondeerden in deze aangelegen heid reeds met Uw college van Burgemeesters en Wethouders, die zich echter ten slotte be riepen op een raadsbesluit, Uwerzijds, dat zij niet bevoegd waren te wijzigen. Uit deze correspondentie is inmiddels voor ons reeds komen vast te staan, dat inderdaad de klacht van den Heer Esselink voornoemd gegrond was. Door dezen Heer zijn t.z.t. dakpannen ge leverd ten behoeve der vernieuwing van het dak der woning van den gemeente-secretaris. Uit een der brieven van Uw B. en W, blijkt, dat deze pannen goedgekeurd en namens hen, resp. namens U, zijn geaccepteerd door den Heer Gemeente-Opzichter. Beweerd wordt nu, dat achteraf zou zijn gebleken, dat de geleverde pannen toch niet goed waren en daarop zou Uwerzijds zijn be sloten, dat de Heer Esselink de pannen alsnog moest vervangen en anders van verdere leve ranties aan Uw gemeente zou worden uitge sloten. Wij maken er U opmerkzaam op, dat afge zien nog van het feit, dat goedkeuring en acceptatie Uwerzijds had plaats gehad, de bewering als zouden de pannen niet goed zijn geweest, resp. geen eerste qualiteit zijn ge leverd, door niets wordt gestaafd. Deskundigen is het bekend, dat zelfs de beste pannen onder bepaalde omstandigheden een zekere-groenachtigen aanslag kunnen krijgen, terwijl uit de cijfers van het rapport der H.H. Koningen Bienfait, terzake uitgebracht, blijkt, dat de gekeurde pannen aan alle eischen, aan le soort pannen te stellen, voldeden. Wij moeten U dan ook dringend verzoeken Uw betreffend besluit te herzien. De Heer C. Esselink is ten volle bereid de pannen alsnog door een onpartijdige Commis sie van deskundigen te laten beoordeelen. Uwe beslissing gaarne wachtend, teekenen Hoogachtend. Vereen, van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederland. B. en W. stelden voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen. Voorzitter meende dat hierover al voldoende is gediscussieerd, mijn heer Esselink wenscht met geen enkele uit spraak zich tevreden te willen stellen dan met een goedkeuring van de pannen. Als wij het rapport van de H.H. Koning en Bienfait lezen dan staat daar duidelijk in die pannen onder 2e soort te mogen rekenen. Wanneer we ons nu niet houden aan een deskundig oordeel van onpartijdigen dan gaan we den verkeerden kant uit. Vogelaar zag gaarne dat die kwestie toch tot een oplossing kwam en verzocht den voor zitter alsnog met Esselink te spreken. Voorzitter zeide dat daarvan niet het min ste resultaat te wachten is. Besloten werd dit stuk aldus voor kennisgeving aan te nemen. Nog was ingekomen een verzoek van het be stuur van liet Kinderkoor om een avond in de week te mogen beschikken over een lokaal der O.L.Schooi in plaats van des Woensdags middags omdat in de maanden Septemberen October nog vele leden werkzaam zijn op het land en dus de repetities niet kunnen bijwonen. B. en W. waren van oordeel dit verzoek niet in te willigen daar de kinderen dan met donker naar hufs moeten, het bezwaar wat in de vorige vergadering uit den boezem van den raad is gekomen. Vogelaar wilde aan de wenschen wel tege moet komen, als de kinderen uit de kerk komen moeten ze toch ook in donker naar huis, hij vond dat nu niet meer zoo overwegend. Voorzitter meende te moeten opmerken^at Vogelaar dan toch wel zeer van meening was veranderd sinds de vorige vergadering. Hierover,ontspon zich een lange discussie tusschen voorzitter en den Heer Vogelaar. Ten slotte werd besloten het standpunt van B. en W. te handhaven. Struik bleef buiten stemming. Vaststelling gemeente begrooting dienst '29, Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen werd geen gebruik gemaakt. De commissie van onderzoek meende dat zij haar rapport het beste punt voor punt kan behandelen. De commissie verzocht om rasterwerk aan te brengen voor het net aan het plakbord. Hiertoe werd besloten. Rapporteur Vogelaar. De commissie verzocht fijnere basaltslag te koopen dan gebruikelijk is. Voorzitter zeide dit te zullen overwegen. De commissie verzocht vaste dagen aan te wijzen waarop de gemeentéreiniger zijn werk moet doen, daar hij den laatsten tijd alleen als het regent werk in de gemeente doet, en bij droog weer op het land werkt. Van Beek meende dat men niet moest vitten. Die man heeft een groot gezin en moet hard werken voor zijn brood. Van Beek zeide dat hij reeds zijn vaste dagen heeft, doch dat hij bij slecht weer wel een werk doet wat hij laat wachten tot hij niet in het land kan gaan werken. Vogelaar zeide dat de post gemeente reini ging ook elk jaar aanmerkelijk wordt over schreden. Voorzitter zeide dat dit zijn oorzaak niet vond in het werkloon, doch in het aanschaffen van meer materialen. Vogelaar zeide dat er uit het publiek veel klachten kwamen en wanneer hij nu met een carbidbus gras uit den weg zit te plukken is dat geen wonder, dat zijn dingen die niet te pas komen. B. en W. zullen vaste dagen aan geven waarop de werkman in dienst der ge meente moet zijn. De commissie verzocht ver der bakken te plaatsen bij de slooten, opdat de modder bij het uitdiepen onmiddellijk van de wegen verwijderd kan worden. Voorzitter zeide dat B. en W. zulks ook reeds overwogen en dat daaraan tegemoet gekomen zal worden. De commissie verzocht de gemeente-po- zichter toezicht te laten houden op het water peil in de gemeente alsmede op de wegen, en zoo noodig het salaris te verhoogen. Voorzitter vond dat hier niets tegen was, doch met hoe veel wil de Raad het salarisver^ hoogen. Vogelaar meent dat dit zal afbangen van het meerdere werk. Spreker stelde nog voor ƒ75,- verhooging, doch voorzitter meende dat men beter eerst eens kon zien hoeveel meer werk er is. Hiertoe werd besloten. De commissie stelde voor den veldwachter de Reus een gratificatie te geven. Besloten werd te zullen doen als werkelijk blijkt dat hij veel politiediensten doet in deze gemeente. Kort: Dat kunnen de h.h. jagers beter doen. Voorzitter: Dat vind ik ook. B. en W. zullen dit nader overwegen. Daarna werd de gemeentebegrooting in ont vang en uitgaaf vastgesteld op 49.185,18 in gewonen dienst en in kapitaaldienst met een ontvang van 627,04 en uitgaaf van ƒ213, en 27 en een halve cent, alzoo met een batig Slot van 413,76 en een half. De begrooting van het Alg. Armbestuur werd daarna vastgesteld met een ontvang en uitgaaf van 8.274,56. Besloten werd enkele af- en overschrijvingen te doen op de gemeente-begrooting dienst '28. Voorzitter stelde voor over de kwestie van de Achterweg in geheime vergadering te gaan. Na heropening werd niets meer behandeld. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENYISCHIflARKT 12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. (Adv.) GODSDIENST EN WETENSCHAP. Als ik hier ga spreken over Godsdienst en Wetenschap, dan heb ik geen bepaald kerkge nootschap of geloof op het oog, nog minder wil ik gaan aantoonen, bij welk kerkgenoot schap men het ware geloof vindt. We moeten Godsdienst, kerk en geloof niet met elkaar verwarren. Iemand kan heel godsdienstig zijn en toch niet kerks; hij kan zeer kerks zijn en toch ongodsdienstig. Iemand kan vast geloo- ven zonder godsdienstig of kerks te zijn. Alle kerkelijke of dogmatische vraagstukken scha kel ik hier geheel uit. Mijn doel is slechts, te trachten aan te toonen, dat Godsdienst of Re ligie en Wetenschap geen tegenstrijdige din gen zijn. Gelooven en kerken zijn eeuwen en eeuwen met elkaar in strijd geweest, en dat zal wel zoo bljjven. Eéuheid is nergens en nooit geweest, en zal er wel nooit komen. Ik zou hier haast kunnen zeggen, de oneenigheid wordt met den dag grootet'. Godsdienst en Wetenschap echter zijn onge scheiden; hun vereenigingspunt \s de waar heid. Het vereenigingspunt van het Christelijk geloof is of moest zijn, Christus; maar dat dit niet zoo is, laat Dostojewski ons zoo duidelijk zien in z(jn prachtig en beroemd werk: „De groote Inquisiteur". Trouwens, de geschiede nis van alle bi rken too tons, dat de Christus zeer dikwijls op den achtergrond moet treden, en dat menschelijke gedachten, uitvindingen en leerstellingen boven Hem worden plaatst, omdat er niet gestreefd wordt, de waarheid van. den Christus te leeren kennen. De Wetenschap echter, streeft naar de waar heid, de beteekenis, den oorsprong en het doel der dingen; de Godsdienst streeft naar de waarheid van God. Op de eerste plaats moeten we tweeerlei godloochening onderscheiden: het atheïsme van de jeugd en van den rijperen leeftijd, 't Geloof is eerst dan echt, als men zelf erva? ringen in het leven heeft meegemaakt. Door de ervaring aan zichzelf verkrijgt men het geloof, dat er een God is. In de diepte van des levens ellende en smart, in tegenspoed, op het ziekbed, daar voelt men Gods nabijheid. Daar wordt het gelooven of de overtuiging werkelijkheid. Daar leert men verstaan en begrijpen wat de groote Duitsche dichter Goethe eens zong; „Hij die nooit zijn brood met tranen at,1 Hij die nooit in kommervolle nachten Weenend op zijn rustbed zat, Hy kent U niet, o, hemelsche Machten j In dagen van rouw, van tegenspoed en ellende, dan zucht, dan. verlangt de ziel naar God, gelijk een dorstig hert bij de water- stroomen, dat het water ruischen hoort, maar niet bereiken kan. Daar, in de diepte van alle zielesmart, daar is de mensch alleen, zonder aanraking met anderen, hoe nabij, hoe dier baar ook. Daar leert de mensch oprecht bid den. Abba! Vader! dat is dan het eenige, wat naar de lippen welt, terwijl de anders zoo willige trauen uitblijven. Geen Weten schap, geen Godsdienst, geen geloof, geen preek, geen lectuur brengt ons iu zulke dagen zoo dicht bij God, dan de zielesnik „Vader" Al de van buiten geleerde geloofslesjes hebben meestal geen waarde. Al die mooie lesjes, die de Godsdienst ons heeft geleerd, en die wij zoo naïef voor waar aannamen, zijn ons tot op den drempel, die ligt tusschen de kinderjaren en de jongelingsjaren, bijge bleven. Het leven is steeds vooruit gegaan, heeft ons de dingen in een heel ander licht doen zien, en deze nieuwe wereldaan schouwing is met onze mooie geloofslesjes niet in overeenstemming te brengen Het geloof aan de dingen die we niet zien, liet ons in den steek, om plaats te maken, voor de dingen die we wel zien. We zien immers toch zoo vaak, dat jonge menschen op den leeftijd van zestien jaar of ouder, beginnen te twijfelen aan dingen, die de Godsd enst ons als onfeilbare waarheden heeft voorge houden om te gelooven, ja, zelfs twijfelen zij aan Gods bestaan. Al die twijfelende jongemenschen,zij kun nen die mooie lesjes van de Zondagsschool en cathechismus niet in verband brengen met, soms eigenaardige vraagstukken, die het leven meebrengt. De jongeman zoekt naar waarheidhij is niet meer tevreden met al het overgeleverde. De kennismaking met de Wetenschap, doet hem alles anders zien, dan dat hij tot daartoe geleerd en geloofd heeft. Zijn ziel wordt onrus tig. Hij wil blijven gelooven, zooals hem is voorgehouden, maar hij kan niet. Er begint een zielestrijd, een worsteling, en de ernstig naar God zoekende jongeling maakt een periode van godloochening door, die hem soms geestelijk en physiek afmat. Hem staat alles tegen, 't Liefst heeft hij, men laat hem met zijn leed, zijn zielestrijd en twijfels met rust. Het luiden van een kerkklok ergert hemhet zien van een kerkgebouw is hem een doorn in het oog. 't Liefst hoorde en zag hij van heel den Godsdienst niets meer. Hij voelt zich in alles teleurgesteld. Wat vroeger witwas, isnu voor hem zwart, en omgekeerd. Onverstan dige Christenen, die het leven niet kennen, wier geest als het ware altijd opgesloten is geweest, en bijgevolg ook niet verstandig kun nen denken, begrijpen zulk een toestand niet. Voor dezulken is zoo'n jongeling slecht, god deloos en wat dies meer zij. Hij moet maar naar de kerk gaan, veel preeken bijwonen, veel bidden, enz. enz. Zijn ouders, neen, dat zijn toch zulke brave en geloovige menschen Maar die jongen, neen, die deugt niet. En om dat de jongeman tengevolge van zijn onvrij willige, maar toch natuurlijke twijfels niet meer van godsdienst houdt, daarom ook is hij in de oogen van zulke bekrompen Christenen een slecht, goddelooze jongeling. Deze joDgeling echter is niet slecht, ook iniet goddeloos, maar h\) ia in de puberteits jaren van zijn geestelijk leven. In deze periode komt alles in hem in opstand en verandert van gedaante. Fanatieke, domme Christenen be grijpen hem niet en veroordeelep hem, doch God begrypt hem des te beter en hij heeft er dam-ook een Goddelijk geduld mee. Als de stormen van deze periode maar voorbij zijn, dan zal alles wel weer in zijn voegen komen. Er is een andere soort van atheïsme, die kwader is. Deze komt voort uit het toegeven dartel zingenot en eerzucht. Men wil losbandig genieten en zich uitleven. Som migen willen geleerden verstandig schijnen, zij wille groot doen met hetgeen ze niet weten of begrijpen, maar van anderen heb ben gehoord of gezien, en deze forceeren het atheïsme. Gelukkig zien we in onze dagen, dat in dezen, voor de jeugd zoo gevaarlijken tijd, een verbetering schijnt gekomen te zijn. Het jon ge geslacht vraagt tegenwoordig minder naar het oordeel van andere menschen. Wat „men" zegt laat hen kouder dan ooit vroeger. Soms kan dat wel. aanleiding geven tot onveischil- ligheid of brutaliteit, maar van den anderen kant behoudt het den mensch voor valsche schaamte. De zucht, om zich minder gevoelig, of minder geestelijk voor te doen, om daar door bij anderen in een goed blaadje te komen, is aan 't afnemen. De jongeman beeft tegen woordig den moed om te zeggenik geloof het niet, ik ga niet naar de kerk, enz. Hij laat zich op dit punt niet meer dwingen, maar geeft zich zooals hij is. Door hem te dwingen aan den godsdienst deel te nemen, wordt de afkeer daartegen nog grooter, soms ongeneeslijk. Door hem stil zij n weg te laten gaan, verstandig met hem ts praten, door niet verbaasd te zijn over zijn twijfels, door met hem mee te leven en mee te voelen, zal men nog het meest bereiken en zal de onrustige kinderziel eerder tot bedaren komen dan door dwang. Door dwang kweekt men schijnheilgen, huichelaars voor wie de gods dienst een sleur wordt; door overtuiging kweekt men helden. Dat er nu geen tegenstelling bestaat tus schen Godsdienst en Wetenschap, hoop ik in een volgend nummer aan te toonen. H. Dr. v. O. Wordt vervolgd INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. verzacht en geneest men met van verschaft U Uw pijp indien gij haar vult met de zachte, geurige, goedbran- dende D. E. Heerenbaai. Ontzeg U dit genot niet langer, maar koop nog van' daag een pakje. ECHTE FRIESCHE Melange van rijpe tabakken. 'Rc.eds vanaf 50 cl. per pond 20 cl. per ons - 10 cl. per ons Plaatselijk Nieuws. Wijziging Posttarleven. De aandacht wordt gevestigd op de navol gende wijzigingen welke de posttarieven met ingang van 1 November a.s. zullen ondergaan. Ingevoerd is ^en port van 10 cent voor brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram, welke in het z.g. locaie verkeer worden verzonden. Het tarief"der brieven in 't algemeen ver keer met België is verlaagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 7£ cent voor elk volge gewicht van 20 gram. Het port der briefkaarten in het algemeen verkeer met het buitenland is verlaagd tot 1\ cent, dat der brieven tot 12£ cent voor de eerste 20 gram en tot 7£ cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het port der gedrukte stukken, akten en monsters in het verkeer met Ned. Indië, Suri name en Curacao per landmail en in het ver keer met het buitenland is verlaagd tot 2\ cent per 50 gram. Het minimum port voor- akten bedraagt per zending 12& cent het mini mum voor monsters 5 cent. Het port der braille drukwerken in het ver keer met Ned. Indië, Suriname en Curacao en met het buitenland is verlaangd tot 2\ cent per 1000 gram. Het bij vooruitbetaling verschuldigd recht wegens expresse bestelling van briefpostzen dingen in het verkeer met Ned. Indië en met het buitenland is verlaagd tot 25 cent. In verband met de verlaging van het tarief van brieven in het internationaal verkeer zijn de antwoord coupons van 1 November a.s. af hier te lande inwisselbaar tegen .één frankeer zegel van 12i cent af tegen twee of meer zegels tot een gezamenlijke waarde van 12| cent. In gebruik wordt gesteld een frankeerzegel van 21\ cent, briefkaarten met zegelafdruk van 1\ cent en postzegelboekjes bevattende 24 frankeerzegels van 12£ cent. De briefkaarten met zegelafdruk van 10 c.q, \2\ cent zullen na 31 October a.s. zonder wijziging worden opgebruikt. Zij worden van 1 November a.s. af verkocht tegen den prijs van 1\ cent. De bij het publiek voorhanden briefkaarten van 10 cent kunnen uiterlijk 31 October a.s. tegen ontvangbewijs bij de kantoren der poste rijen, de poststations en de agentschappen worden ingeleverd. Op 1 November a.s. worden de ingeleverde briefkaarten tegen intrekking van het ont vangbewijs aan belanghebbende teruggegeven met terugbetaling van 2\ cent per kaart. De bij het publiek voorhanden frankeerzegels van 15, 10 en 3 cent kunnen, mits zij gaaf en ongeschonden zijn, gedurende de maand November a.s. bij de kantoren der posterijen worden ingewisseld tegen frankeerzegels van resp. 12^, 7\ en 2\ cent, tot een gelijke totale waarde, desgewenscht tegen een gelijk aantal frankeerzegels van resp. 12£, 1\ en 21 cent met terugbetaling van het prijsverschil in geld. Tegen 1 November a.s. verschijnen nieuwe uitgaven van de tarieftabel en van het tarief boekje, welke verkrijgbaar worden gesteld bij alle kantoren der posterijen tegen den prijs van resp, 5 en 10 cent per stuk. 10. 11. Wegenverbetering. Ged. Staten hebben aan de Provinciale Sta ten de Begrooting voor 1929 overgelegd. Voor de verbetering van onze wegen is daarop uitgetrokken: de weg Middelharnis naar de Haven, voor een deklaag 80.000, en voor een wegvak dat wordt aangeduid als Goeree lang 8 K.M. 65O.C0O. DE FLAKKEESCHE WATERLEIDING. In het artikel van den heer K. Blokhuis in ons nummer van Woensdag 24 October, staat in de laatste kolom van de voorste bladzijde: By het werven van klanten zal niet moge lijk moeten zijn hun te zeggen: „Ditis Uw tarief en onder geen beding zult gy meer behoeven te betalen." In plaats van: „zal niet mogelijk moeten zijn" moet gelezen worden„zal het mogelijk moeten zijn." MIDDELHARNIS. De heer J. van der Blink werd Dinsdagmiddag ten Kantore van den heer J. M. van Paasschen telefonisch op geroepen en voor een gesprek met Bandoeng (Java). Naar ons werd medegedeeld was de uit zen ding naar Bandoeng heel goed, terwijl de gesprekken vanuit Bandoeng slecht te vol gen waren, De heer A. A. Zoon heeft zijn woon- en winkelhuis aan de Schoolstraat onder hands verkocht aan dhr. J. van der Wende. Ds. C. Steenblok uit Lopik heeft bedankt op het beroep naar de Geref. kerk alhier. De voerman P. Driesse, werkzaam bij dhr. E., viel buiten de gemeente van den wagen, waarbij hem een ijzeren pen dwars door den voet drong Per auto werd hy naar huis vervoerd en vervolgens naar den ge neesheer. De verhuring der vrijgekomen zitplaat sen in de Ned. Herv. kerk zal plaats hebben Woensdag 81 October 's av, 6 30 uur. Bij bet Onderling Begrafenisfonds is aan de beurt van aftreding de boekhouder J. van der "Valk Pz. Deze week zijn van hier ruim 2C00 H. L, Eigenheimer-aardappelen verscheept. Sport. Voetbal. Flakkee I trekt Zondag naar Deleman en zal probeeren om op diens terrein de beide punten in de wacht te sleepen. Wat haar niet zoo gemakkelijk zal geluk ken als de vorige week, maar dat toch kan. Laten wij eerlijk zeggen dat we bly zullen zijn, als we er in slagen 1 puntje van Dele man afhandig te maken. Flakkee I wacht een zwaren strijd. Fiakkee II ontvangt Noorderkwartier. Wanneer deze ploeg opkomt, zal het zijn om geslagen te vertrekken Want Noorder kwartier II achten we niet in staat Flakkee II' te kloppen, hoewel verrassingen natuurlijk niet zijn uitgesloten. De Raad der gemeente Middelharnis vergaderde op Vrijdag 26 October 1928 des middags half drie ure. Behandeld werd: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging gemeentebegrooting 192S. 3. Onbewoonbaavveiklaring woningen in de Nieuwstraat, wijk B nr. 23. 24, 25, 26, 27 en 28, bewoond door D. Horse- ling, Johanna Stapel, Johs. Witte en wed. Roodzant. 4. Voorstel tot publieke verhuring weiland in het voormalige Groote Oostersche Spui. 5. Voorstel tot publieke aanbesteding op haling straatvuilnis, met ingang van 1 Januari 1929. 6. Suppletoir kohier Hondenbelasting 1928. 7. Nadere bespreking verkoop afbraak bui zen oostzijde Raadhuis. 8. Begrooting 1929 Burgerlijk Weeshuis en Armbestuur. 9. Vaststelling nieuwe pachten Burgerlijk Armbestuur. Begrooting 1929 Vleeschkeuringsbedrijf. Onderwijszaken a. Verzoek eervol ontslag onderwijzeres mej. Boomsma. b. Bespreking Vervolgonderwijs. c. 2e leerkracht u.l.o. school en eventueele gemeenschappelijke regeling met andere gemeenten. d. Vaststelling gemeentelijke vergoeding

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5