Purol bij Ruwe en Schrale Huid e TWEEDE BLAD ID, versch gekarnd, IEKAQMD ,30'ptHALF Web. 'e worden id '.uillomsê Vrouwen F. A. BERNARD MIDDELDftRNIS - TELEF. 85. ST00MB00TD1ENST Dienstregeling ONZE EILANDEN No. 99 20 OCT. 1928 VERSLAGEN. Kloosterbalsem Ut Urierut HEEREN-BAAI 128 [margarine geen smakelijke maal.jd is een verouderd idee. Zoowel in aarde, als ih verteerbaarheid staal 'jraan in de rij der levensmiddelen. orlbrengsel der margarine/alricage, Vuct, waardevol als goud. UW TIJD GEBRUIKT BLUE BAND. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 20 OCTOBER 1928 IIME. |£EHSTRIKT COflTAMT J OMZE. COIICUREriTUI Iten belangrijk vermeer- iiine HOLLAND. machine per week, van een werktijd van 5 6 door een werkcontract ;arantie op de machine. ietuigingen ter inzage. - DEN BOSCH j*len. zolderopralmlngeiL 1 de HOOGSTE prijzen. ÏRS, 48 - ROTTERDAM* MIDDELIiARNIS-ROTTERDAM v.y. via VLAARDINGEN s.S. „MIDDELHARNIS" aanvangende 7 Oct, 1928 van Middelhas*nis op Maandag en Diaasdag V. Mlddelharnis 4.30 vm. A.Vlaard. 7.00 vm.* A. Rotterdam 8.00 Tm. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd.) V. Middelbamis 6.40 vm.A.Vlaard. S.lOvm.** A. Rotterdam 10.00 vin. A. Brielle 10.20 vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag V.Rotterdam2.15nm. V.Vlaard.3.00nm. f A. Middelbands 5.30 am. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd.) Van 7 October t/m 3 November en vanaf 10 Februari. V. Rotterdam 3.00nm. V.Vlaard. 3.55nm tt V. Brielle 2.25 nm.§ A. Middelbamis 6 20 Van 4 November t/m 9 Februari V. Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard. 3.00 nm. A. Middelbarnis 5.30 nm. ln aansluiting op den trein van 7.21 vm en 7.12 vm. van Vlaardlngen. ln aansluiting op den trein van 9.21 vm. en 9.42 vm. van Vlaardlngen. f ln aansluiting op den trein van 14.40 (2.40) en 14.51 nm. (2.51) te Vlaardlngen ff ln aansluiting op den trein van 15.40 (3.40) nm. en 15.51 (3.51) te Vlaardlngen. Te Vlaardlngen overstappen. Op Zaterdag 1.25 n.m. AU Feestdagen aijn te beachouwen Ntettvritantag, Se Paa»chdag, HemeHaaruMg Pink.terrfnp «n Ap held» Ke'»td««reo Ligplaats Boompjes tegenover ReederIJstraat. GROENE KRUIS-'WIJKVERPLEGING. Middelüarnis-Sommelsdijk. Donderdag 18 October des avonds half acht uur heeft in Hotel Tabbers de alge- meene vergadering plaats gehad. Zooals gewoonlijk, was de animo voor de vergadering van de leden uiterst gering. Treurig is altyd de opkomst. Gelukkig mo gen we ons verheugen in een groeiend ledenaantal. Dr. Knops was door uitstedigheid afwezig. Burgemeester Den Hollander opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat de statuten koninklijk zyn goedgekeurd. Wegens periodieke aftrediDg van Dr. Knops werd een verkiezing gehouden. Met 10 van de 11 uitgebrachte stemmen werd Dr. Knops herkozen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering werd| benoem d de heer Van Es. Daarna gaf de voorzitter een kort verslag van de vorige gehouden algem. vergadering te Rotterdam. Daarna bracht de penningmeester verslag uit van den toestand der financiën. De hee- ren Van Heest, Van Eek en Van der Meer controleerden deze en konden tot goedkeu ring adviseeren. De ontvangst over 1927 bedroeg ƒ1361,25, de uitgaven 1614,85, zoodat er uit dien hoofde een nadeelig saldo was van ƒ251,60. Gezien het beginsaldo 418,14£ was, sloot de kas met een saldo van ƒ164,541- Verder zijn de bezittingen 2 effecten N. W. S. met coupons een waarde hebbende van 1088,23 en op de Nutspaarbank rustte nog een saldo van 4,35, zoodat de totaal bezittingen in vlottende middelen bedragen 1257,68. Van Heest vroeg nog naar den loop van het ledenaantal. Voorzitter deelde mede dat er thans 1150 leden zijn. In '27 zijn er ongeveer 112 bij gekomen, zoodat het aantal aanmerkelijk vooruitgaande is. Daarna werd de vergadering van het Groene Kruis gesloten. Wijkverpleging. De voo.rzitter deelde mede dat de financiën van de wijkverpleging zorg gaan baren, en daarom besloten is om aan de verschillende Armbesturen verhoogiDg van subsidie te vragen. Deze instellingen profiteeren veel van de diensten der wijkverpleegster en de subsidies zijn niet overeenkomstig die voor- deelen. Uit de rekening bleek dat er over '27 nog een voordeelig slot was van 591,—, doch gezien er dit jaar meer dan 900,— was ontvangen van de verlotingscommissie sluit de rekening eigenlijk met een nadeelig slot van ruim drie honderd gulden. De vergadering was algemeen van oordeel dat de contributies te laag z(jn gesteld. Ieder erkent het groote nut van de wijkverpleging en zou haar ongaarne missen, doch het insti tuut kan toch niet blijven voortbestaan op deze contributie. Eenparig werd besloten alle contributies te gaan verhoogen. Aan het bestuur werd overgelaten hoeveel. Wy vertrouwen dat alle leden zich den toe stand zullen indenken en overtuigd zijn dat het offeren van iets meer moet, totbshoud van het mooie doel. De voorzitter deelde mede dat de zuster per week gemiddeld ruim 60 bezoeken aflegt. In 1927 zyn in totaal 4245 bezoeken afgelegd. - Daar verder niemand meer het woord ver langde sloot de voorzitter de vergadering. Verslag van de Vergadering van den Raad der Gemeente Ooltgensplaat op Donderdag 18 Octoder des n.m. nnr. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de Vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van den keuringsdienst van waren met een begeleidend rapport over de inspecties, monsternemingen enz. over het Be kwartaal. Daaruit bleek dat te Ooltgens plaat geen enkel procesverbaal is opgemaakt. De goedkeuring van Ged. Staten over ge nomen raadsbesluiten. Procesverbaal {van de kasopname Jby het Burgerlijk Armbestuur. Daaruit bleek dat in kas was 210,37$, overeenkomstig boeken en bescheiden. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van J. H. Korteweg om ont heffing van zfin aanslag in de hondenbelas ting. B. en W. zeiden dat daarvoor geen termen aanwezig waren en stelden voor hierop niet in te gaan. "Werd afwijzend beschikt. Een verzoek van de heeren L. Dorsman, D. Ras en J. Neels om niet voort te gaan met de afrastering aan den Kerkring, daar die grond volgens hen, hun eigendom zouzfin. Voorzitter zei dat volgens de baart van het INGEZONDEN MEDEDEELING. kadaster, die wel geen recht van eigendom aangeeft, de grond van de gemeente is, dat zij derhalve kan afrasteren zooals zij dit wil en dat B en W. voorstellen door te gaan. Wenschen de adressanten dit te belemmeren, dan zal onverwijld en onverbiddelijk proces verbaal worden opgemaakt, en stellen B. en W. voor zoo noodig in proces te gaan. B. en W. kunnen niet medewerken de eigendom men van de gemeente zoo maar te laten wegnemen. Gisteren was Dorsman nog te vreden met de afrastering en nu dit adres weer. De heeren draaien al maar rond en vandaag verlangen ze dit en morgen dat. Daaraan kunnen wij ons niet storen. Wij zitten hier om de belangen van de gemeente te behartigen en niet die van een enkel particulier. Mocht de raad het verzoek van adressanten toestaan, danzalik vernietiging bij de kroon verzoeken van dat besluit. Van Nieuwaal meende dat men door moest gaan met de plaatsing van de heining. Ook Brinkman meende dat men zich niet s kwajongen moest laten gebruiken. Voorzitter: De heeren weten zelf niet wat ze willen, vandaag spreek je iets af en morgen zijn ze weer omgedraaid, ik zit thans hier voor de belangen van de gemeente en die geef ik niet prijs. Dorsman bestrijdt den voorzitter weer in de beweringen. VoorzitterMyn woord is waarheid, dat ik spreek, daaraan heeft u in de jaren dat ik voorzitter ben nimmer kunnen tornen, ik vertrouw dat alle leden dit eens zijn en daarom hecht ik aan de woorden van Dors man geen waarde en laat de conclusie aan u, over de manier van handelen van onze tegenpartijen. Spreker gaf de zaak nog eens uitvoerig weer. Brinkman meende dat niets meer toe gegeven moet worden en als de heeren een procedure verlangen dan moet de gemeente haar volle rechten maar handhaven en ook het uitgangspid opeischen. Besloten af te wachten wat de tegenpartij wil en zoo noodig in procedure te gaan. De voorzitter zeide dat te goeder trouw een raadsbesluit is genomen dat verkeerd is geweest, betreffende het verstrekken van geiden voor de nieuw aan te schaffen school banken voor de R.K. school. Wy hebben die gelden gevoteerd naar aanleiding van art. 72 der L O.-wet. Echter valt deze school onder art. 84 dier wet en hebben wij het geld niet te voteeren doch daarvan alleen de rente te betalen. De gelden moet het schoolbestuur zelf leenen. De fout door ons en door het schoolbestuur is eerst later bemerkt. Besloten werd het genomen besluit in te trekken en de gelden te voteeren volgens art. 84. B. en W. stelden voor sollicitanten op te roepen voor Havenmeester op de oude voor waarden. Voorzitter wijdde nog een enkel woord van nagedachtenis aan den zoo plotseling overleden ambtenaar. Daagste voren hadden B. en W. nog een conferentie met hem ge had en den anderen morgen was de dood reeds ingetreden. Spreker zeide dat denzelfden dag dat de heer Van Gent is overleden de bieten-cam pagne begon, zoodat B. en W. onmiddelijk een tijdeiyk havenmeester hebben benoemd den heer Jordaan wien dit werk niet onbe kend is. Een der leden vroeg of Jordaan dit weer kon blijven waarnemen. Voorzitter zeide dat B. en W. daaraan niet de voorkeur geven. Van Nieuwaal noemde het eigenlijk schan de dat men nu iemand die slechts drie maanden in dienst is weer al direct ook deze functie heeft opgedragen, terwijl vol gens hem hy zijn eigenlijk beroep op zyn best kan uitoefenen. Voorzitter zeide dat alles best verloopt aan de haven. De Vos vroeg een nieuwen functionaris te benoemen tegen 1 Nov. a.s. opdat die ook nog iets Jheeft van de inkomsten van de bietencampagne. B. en W. waren van oordeel dat het haast niet mogelijk was een onbekende in de werkzaamheden zoo maar opeens voor de drukte eener bietencampagne te zetten. Dan loopt de toestand zeker verkeerd.. Vermaas zeide een voorstander te zyn om de havenmeesterfunctie en gemeenteveld wachter niet te vereenigen. Het politietoe zicht zou er onder lijden. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 10 tegen 1 stem die van De Vos Van Gurp vroeg of Jordaan den nieuwen functionares zal inleiden in de werkzaam heden. Voorzitter zeide dit Jordaan te zullen op dragen. Daarna werd de begrooting voor 1929 van de gem. Bewaarschool vastgesteld met een ontvang en uitgaaf van 2963,45. Gemeente-Begrooting dienst '29. Van de gelegenheid tot het houden van Algemeene beschouwingen werd geen ge bruik gemaakt. Daarna begon men direct aan behandeling van post na post. Bfi de post presentiegeld voor de raadsleden werd door Brinkman voorgesteld voortaan de consumptie voor gemeenterekening te nemen en niet van het presentiegeld af te trekken en derhalve dien post met ƒ150,— te verhoogen. Voorzitter zeide in principe daar niets tegen te hebben. Van Gurp meende dat dan daarvoor de kiesvereeniging maar moet zorgen. Brinkman vroeg of dit wel gerechtvaar digd was. Want dan werden er giften aan genomen om het raadslidschap naar behooren uit te oefenen. Voorzitter zeide dat er dan ook een drang kan worden uitgeoefend op het raadslid, wat ten goede komt aan de algemeene samen werking. Het voorstel Brinkman werd aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van dhr. Gurp. Bij den post salaris van den Gemeente- Opzichter zeide de Voorzitter dat hem bij gei uchte was ter oore gekomen dat Korteweg de functie niet langer zou kunnen blyven vervullen tegen dit salaris, omdat zyn par ticulier werk te veel schade lijdt. Hierover heeft hij den betrokken ambtenaar gevraagd, die hem dit gerucht bevestigde. B. en W. zouden hem graag als gemeente opzichter houden en stelden daarom voor het salaris van 700, op 1000, te brengen. Dorsman meende dat by inderdaad zfin best doet, dat hij dit jaar wel ƒ2000,ver diend zou moeten hebben, doch volgend jaar zullen de werkzaamheden niet zoo veel zijn en stelde daarom voor een gratificatie van 250 en een salaris-verhooging van 100. Voorzitter zeide dat de raad bij de vast stelling van het salaris een standpunt heeft ingenomen van geen gratificatie meer te verleenen, dus zou alleen een voorstel tot verhooging van salaris van 100,— over blijven, B. en W. stelden zich op het standpunt dat die verzoeken om verhooging moeten verdwijnen van de tafel. Men moet de amb tenaren zoodanig salarieeren dat dit niet meer noodig is. Brinkman was voor het voorstel van B. en W. De betrokken functionaris is zeer Ijverig en eerlfik, die voor dat vele werk moet betaald worden. Vermaas vond het treurig dat, indien men de betrekking eenmaal heeft er altijd ver zoeken om verhooging van salaris komen Wanneer men by de vorige oproeping van sollicitanten rechtstreeks 1000,— salaris had bepaald, waren wellicht ook sollicitanten van tmiten de gemeente gekomen dat ook zeer goede krachten hadden geweest en die zijn er nu buiten gesloten. Spreker achtte het eerlyker als er niet verhoogd werd en dan maar afwachten wat de opzichter doet, be dankt hij, dan maar nieuwe sollicitanten oproepen voor 1000, Spreker vond het dreigen van bedanken ook niet fair. Toen hij het ambt aanvaardde wist hij wat er te doen kwam en wist ook dat er geen grati ficatie te wachten was. Ik kan me echter wel met het voorstel van B. en W. ver eenigen. Voorzitter zeide dat voor de stelling van Vermaas veel te zeggen was. Korteweg wist echter, [doordat de functie van Gem. Op zichter en architect altijd gescheiden is ge weest, niet precies hoeveel werk aan het ambt wel verbonden is. Ook wij hadden daarvan eigenlijk geen goede voorstelling. Het voorstel van B. en W. werd in stem ming gebrach en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen die van De Vos en Dorsman. De post straten en pleinen was dit jaar aanmerkelijk verhoogd om de Slikdjjk en Stoofstraat te verbeteren. By de post gemeentereiniging vroeg Ver maas of het mogelijk was dat te Achthuizen éénmaal per week een ophaaldienst kwam. Daar is het dikwijls een wanordelijk gezicht van al de blikken bussen en cartonnen doo- zen. De menschen weten niet waar ze er mee moeten blijven en gooien het daarom maar op den weg. De jeugd die vervoert het dan wel verder en ten slotte komt all ei de slooten terecht. Voorzitter zeide dat een dergelijk plan ook by B. en W. reeds is besproken doch prac tisch is het niet gemakkelijk. De karreman heeft (geen tijd en een aparte dienst is te kostbaar. B. en W. zullen echter alsnog dit plan nader bespreken. B. en W. stelden voor het salaris van den fairbankweger Van den Tol te verlagen van 50 op 45 van de weeggelden. Dit in ver band met de vele ziektedagen die Van den Tol heeft en dat er dan een ass. moet zijn. Dit punt werd niet afgehandeld en moest eerst in comité worden behandeld. De post voor de bestrijding van de kosten van de commissie tot wering van school verzuim was verhoogd, omdat de commissie voortaan in de Langstraat en Achthuizen zitting zullen houden, omdat de ouders niet naar Ooltgensplaat komen en derhalve de commissie niet aan haar doel gaat beant woorden. Vermaas vond dit een goede oplossing, Echter vond hij het onbillijk dat nu de commissie naar Achthuizen komt, zy bracht worden per auto, en dat hy, indien er zitting is te Ooltgensplaat, geen gebruik kan maken van eenig vervoermiddel op kosten van de gemeente, indien het weer het dus niet toelaat is hij dikwijls gedwon gen de vergaderingen niet te bezoeken. Voorzitter zag deze onbillijkheid in en ook vele raadsleden. Besloten werd de post zoo danig te verhoogen dat de leden die buiten wonen ook gehaald zullen kunnen worden, als het weer het bezoeken van de vergade ring anders zou beletten. Daarna werd de gemeentebegrooting vast gesteld in gewonen dienst in ontvang en uitgaaf op f 138.775,39$. Een in kapitaal- dienst met een ontvang van 1700,— en uitgaaf van 700, alzoo met een batig slot van 1000, De begrooting van het Algem. Armbe stuur werd vastgesteld met een ontvang en Uitgaaf van 12.240,39. Besloten werd het nieuwe post- en tele foonkantoor te verhuren aan den kantoor houder C. Verschoor tot wederopzeggens toe. Ingetrokken werd het raadsbesluit waarby de gronden by de begraafplaats in erfpacht was gegeven aan den heer L. Dorsman c.s. De Voorzitter deelde mede, dat de woning van den heer Jac. Overbeeke staande in de Pieter Biggestraat leeg komt en opnieuw verhuurd moet worden. Velen hebben zich als huurders aangemeld. Spreker wenschte de huur h 3,15 eenigszins te verhoogen. De heer Van Nieuwaal stelde voor de huur te bepalen op 3,50 per week. Alzoo werd besloten. Daarna vroeg de Voorzitter of een der leden bezwaar had deze woning te verhuren aan iemand, die om gezondheidsredenen van zyn vrouw deze woning wenschte te be trekken. Deze aanvrager bewoont reeds een gemeente-woning. De heer Dorsman kon zich daarmede niet vereenigen. Hy zou deze woning gaarne voor een zyner huurders, een winkelier, willen bestemmen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Doe er wat Kloosterb&Isem op is het gewone gezegde, als men zich heeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of geschramd. Die verzacht,' zuivert en er blijven géén litteekens. „Geen goud zoo goed" Ook de heer Van Gurp had bezwaar, EeD dezer dagen kan zyn zoon op straat gezet worden. De Voorzitter zeide dat er meerdere woningen leeg komen en er dus geen be zwaar is, om het aan iemand met een zieke vrouw te geven. Alzoo wordt besloten met 8 tegen 3 stem men. De heeren Dorsman, Van Gurp en De Vos stemden tegen. Daarna kwam in behandeling de begroo ting van het Groot- of Algemeen Armbestuur, welke werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 12 240,39. De voorzitter zeide een onderzoek te heb- ben ingesteld naar de kosten voor het ver zekeren van de gemeente-ambtenaren tegen ziekte. De verzekering Fatum had mede gedeeld, dat voor 70 uitkeering gedurende 13 weken, na 7 dagen ziekte, 443,01 gecon tribueerd moest worden; voor 13 weken na 3 dagen ƒ531,53; voor 6 weken na 7 dagen 362,36 en voor 6 weken na 3 dagen ƒ434,84 Spreker zeide dat de vervanging der amb tenaren gekost had over 1923 7,50; 1924 141,25; 1925 168,50; 1926 631,- en over 1927 ƒ582,05. Aangenomen werd het voorstel van B. en W.om zelf de risico te dragen en de amb tenaren niet tegen ziekte te verzekeren. Rondvraag. De heer Dorsman vestigde de aandacht op de putten in de Brandewijnstraat en de heer Brinkman in de Prins Hendrikstraat, Voorzitter zal alle putten uit de straten laten halen. De heer Dorsman klaagde over hooge gas* rekeningen, terwyiweiDiggas gebruikt wordt. De Voorzitter zeide over de gasverlichting tevreden te zijn. Hij zou gaarne een geval worden aangetoond. Dan pas kan een onder zoek worden ingesteld. Spreker wil in de vergadering van de gascommissieinformee» ren of er mogeiyk te veel waterstofgas ge bezigd wordt. Daarna vroeg de heer Dorsman hoever men met het aankoopen van een aandenken voor den vorigen gemeente-architect, den heer Korteweg, gevorderd is. De voorzitter zeide, dat het cadeau nog niet is aangekocht, doch dit zal spoedig ge beuren. De heer Hobbel vroeg als lid van de com missie van toezicht op bet Lager Ondernys wat eigeniyk de taak is van deze commissie, omdat laatst zooveel gebleken is, als zou deze commissie een dood orgaan zyn. De Voorzitter zeide, dat een commissielid zeer voorzichtig moet zijn als hij in het openbaar spreekt. De commissie moet neu traal zijn. Spreker meent dat wel eens partij getrokken wordt voor de een of andere School. Als men iets tegen een onderwijzer heeft, wil spreker den raad geven die persoon daarvan op de hoogte te brengen en niet met een lijvig schrijven te komen bij B. en W. zonder dat de betrokkene er zelf iets van weet dat er wat hapert. Spreker be jammert het, dat het beginsel de heer Hobbel parten speelt. De heer Hobbel meent dat de vergade ringen der commissie openbaar zijn, zoodat het publiek gerust mag weten hoe een lid der commissie over het onderwijs denkt. De voorzitter betwijfelde of deze verga deringen wel openbaar zijn en zal in een volgende vergadering gaarne deze zaak ver der bespreken. Dan geheime zitting. INGEZONDEN MEDEDEELING. die D. E. Heerenbaai rookt om eens Uw pijp te mogen sloppen met zijn tabak. Haar heerlijke geur en zachte smaak zullen U. poor goed dit merk doen kiezen. ECHTE FRIESCHE Melange van rijpe tabakken. Heeds vanaf 50 cl. per jj pond 20 cl. per ons - 10 et. per ons 2 uur lil de Hotels „Spee" en „Harmonie" te Sommelsdijk, van: A. 29.59 35 H.A. (69 Gem. 149 R. Rynl. Maat) Bouw- en Weiland en 2.00.80 H.A. (4 Gem. 287 R. Sommelsd. Maat) Bouwland, in den Wei polder, in den polder „De West plaat Flak- kee" en in den polder „Het Oudeland" te Sommelsdijk; B 12 95.10 H.A. (30 Gem. 124 R Rijnl Maat) Bouwland, in den pol der „DeOostplaat Flakkee" te Middelharnis. Behoor en de tot de nalatenschap van Wyien Mej. P. M. van Weel te's-Graven- hage. Notaris VAN DER SLUYS. Op WOENSDAG 31 October, bij irzet, in bet Café Koenraadt en op WOENSDAG 7 No vember bij afslag in het Café Buis te Achthuizen (Gem. Ooltgensplaat), telkens des avonds 7 uur, een Huis met Schuur, Tuin, Mestput en Erf, ten verzoeke van den heer P. A. M. Jacobs, thans te Schie dam. Notarissen VAN BUUREN en VAN ISPELEN. WIE LEERT MIJ I Wie leert mij 'tlied, dat door der boomen kruinen suist; Wie mij den zang der zee, die bij het vloed- getijde ruischt; Wie leert my leeuwriks' lied, vaakstygend tot de wolken; Wie mij van nachtegaal den minnezang ver tolken 'k Zou z' allen zingen voor die treurenden, wier harte Gebukt gaat onder 't schrijnend juk der felste smarte; 'kZou zingend trachten zoo hun hartewond te heelen 't Door leed geschokt gemoed weer vrede mee te deelen; Wie leert dien zang my dan van vogel, zee en winden Waarmee wie 't leven schuwt, 'k weer levens lust doe vinden; En wie in bittren opstand, daar vloekt zijn droevig lot Ootmoedig by gebed 'k doe naderen weer tot God. R. M. D O. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 24 October, bij veiling en WOENSDAG 31 October by afslag.'s nam. LIEFDESDRAMA TE UTRECHT. UTRECHT, 16 Oct. Gisteravond heeft zich hier een liefdesdrama afgespeeld, waar- Dij een doode te betreuren is. Een der buitenwyken werd plotseling in rep en roer gebracht door het geknal van revolverschoten. Spoedig bleek wat er gebeurd was. Een zes tienjarig meisje uit de Rivierenwyk bad omgang met een vijf jaar ouder jongmensch. De ouders van het meisje waren tegen een officieele verloving, omdat de godsdiensten van de jongelui verschilden. Er moest dus een einde aan de verhouding komen. Toen het meisje gisteravond van baar betrekking huiswaarts keerde werd zy', in de Croeselaan gekomen, gevolgd door den jongen Hij sprak haar aan, maar zij bleef Oost-Indisch doof. Dit irriteerde den jongeling biykbaar zoo danig, dat hij een vuurwapen trok en dit in de richting van het meisje afvuurde. Het slachtoffer werd niet ernstig gewond; zelfs voelde zy niet, dat zy getroffen was. Uit het onderzoek bleek, dat zij slechts een schampschot had gekregen. Erger verging het den jongeman. In de meening het meisje te hebben gedood, sloeg hy onmiddeljyk de hand aan zichzelf. Met een zeer ernstige hoofdwonde werd hy naar de Ryksklimeken vervoerd, waar hy korten tijd later is over leden. DREIGEND CONFLICT TE ROOSENDAAL.? ROOSENDAAL, 17 Oct Aan de directie vandeCoöp.Beetwortelsuikerfabriek„Roosen- daal" alhier, is door den Ned. R. K Land- arbeidersbond in samenwerking met den R.K. Fabrieksarbeidersbond een ultimatum ge steld, tot inwilliging van de eischen der or ganisaties in zake het collectief contract. Daar de directie de onderhandelingen steeds op de lange baan tracht te houden hebben de organisaties gemeend tot dezen maat regel te moeten overgaan. In het ultimatumwovdtmedegedeeld.dat indien de eischen niet worden ingewilligd

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5