$ai»PE. Rekent U m bij Verkoudheden en Rheumatiek ONZE EILANDEN YAN WOENSDAG 17 OCTOBER 1 928, 3 Let vooral op den naam Sanaplrin daar deze tab,e"«" •U beschermd zij» .omaren vervaUchi* (Adv.) The Queen 22,— per 100 k.g. Grauwzure reinetten J 13,— per 100 k.g. Kleiperen 11,— tot ƒ24,— per 100 k.g. Bergamotten 15,40 per 100 k g. Druiven 24,40 tot 85,— per 100 pond. Tomaten 1,50 tot per 100 pond. Meloenen 0,10 tot 0,25 per stuks. Kaas (Leidsche) 0,36 tot 0,39 per pond Kaas (20 plus) 0,38 tot - per pond. Boter 1,07 tot 1,15 per pond. Veiling van Maandag 15 October 1928. Bloemkool 5,20 tot 22,— per 100 stuks. Savoye kool 5,40 tot 7,50 per 100 st. Andijvie ƒ1,— tot 2,10 per 100 krop. Sla 0,30 tot 0,80 per 100 krop. Enkele Princessen 21,— tot 21,40 per 100 k g. Veldsla 8,80 per 100 k.g. Callabasperen 27,— per 100 k.g. Soldat Laboreure le soort 24,— per 100 k g. Idem 2e soort 17,— per 100 k.g. Goudreinetten le soort 25,— tot ƒ29,10 per 100 k g. ■Idem 2e soort 19,— tot 20,— per 100 k.g. Idem (val) 10,- tot 11,- per 100 k.g. Boumanreinet le soort 26,— per 100 k g. Idem 2e soort 20,per 100 k.g. Druiven le soort 26,— tot 32,— per 100 pond. Idem 2e soort ƒ17,- tot ƒ19,- per 100 pond. Tomaten J 5,— per 100 pond. Kaas 20plus 0,38 tot 0,39 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Sport. Voetbal. We zullen niet kunnen zeggen dat de Flakkeesche jongens Zondag de kunst van doelpunten maken niet ver stonden. De beide elftallen scoorden samen niet minder dan 12 doelpunten, waarvan 4 door Flabkee I en 8 door het 2de elftal. Helaas werd de doelman van 't eerste ook 4 maal gepasseerd in den zeer spannenden wedstrijd tegen Erasmus op eigen terrein. Flakkee had met 4—1 zelfs voorgestaan op de leiders der competitie. Het beruchte pech- duiveltje was mèt hen en we zullen maar op rekening van deze ongewenschte gast het gelijk spel schuiven. Flakkee II won van Deleman II met 8—2, nadat in de eerste minuut van de wedstrijd elk der ploegen reeds 1 doelpunt had gemaakt. Tegenwoordig schijnen doelpunten af en toe zeer goedkoop te zijn. De verandering van den off-side regel voor eenige jaren schijnt de situatie tusschen een zwak elftal en een sterk toch zeer in 't nadeel van 't zwakkere te hebben veranderd. Deze ontboezeming wil natuurlijk niets afdoen van den lof voor 't 2de voor hun kunst van doelpunten maken. Nu de halve competitie gespeeld is zullen we even de ranglijst geven van IIA gesp. gew. gel. verl. punten 5 3 1 Erasmus D ft 324-21 belangrijke rol |at deze film hun [hebben. Selder, arts. Overflakkee Ja. ctober 1928. per 100 stuks, per lOOstuks, per 100 stuks, toper lOOstuks, per 100 krop. Itofc 17,70 per tot ƒ19,- per 5,90 per 100 fer 100 k.g. per 100 k.g. 8,40 per 100 k.g. 6,20 per 100 k.g. gem. 1.40 1.40 1.18 1 1 0.66 0 50 V. Z. 5 H. W. S. 6 lakkee 6 Deleman 6 H. S. 6 Vooruitgang 6 "Waaruit te disteleeren valt: le. Dat de eerste 5 vereenigingen zoowat allemaal even sterk blijken te zyn, en 2e. Dat de strijd om de eerste plaats in de 2de helft met groote vinnigheid zal ge streden moeten worden. Wanneer we bedenken dat Flakkee door het niet mee kunnen spelen van Katje en Lieven zeker 2 punten zijn kwijt geraakt, behoeven we onze hoop nog niet op te geven en zal Flakkee bij „verstandig spelen" (drie back-systeem bij vóórstaan) nog een aardig kansje maken, al zal dit niet gepaald ge makkelijk zijn. Flakkee II staat er veel mooier voor en >ze jeugdige „knapen"schijnen van zin om weer te promoveeren. SOMMELSDIJK. Vrijdag 19 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de beer J. L A.Thielman zijn functie als hoofd der Openbare Lagere School alhier heeft aan vaard. HERRINGEN. A.s. Zaterdagavond van 7 8 uur zal de Boekhouder der Diac. Armen, de heer J. G. Hoordijk, zitting houden tot inning der land- en tuinhuren. Op 22 October a.s. des nam. 2 uur zal een openbare zitting worden gehouden door Gedeputeerde Staten dezer provincie, inzake het beroep der Geref. Gemeente alhier tegen het besluit van het Gemeentebestuur tot stichting van een kerkgebouw. Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier is besloten tot verbouw der kerk, wegens gebrek aan zitplaatsen. Tevens _in.nnl in rronl O a f" Q f" zal er dan een nieuw orgel in geplaatst worden. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en ge middeld per dag en per vaartuig 90 K.G. bij de pellerijen aangebracht. De vorige week werden van hier ver zonden 900 H.L. aardappelen, 450 H.L. peen en 200 H.L. uien. - Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat Jb. v. d. Ree de vorige week in zijn tuin nog rijpe aardbeien plukte. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening worden gehouden. Aan gifte Zaterdagavond in de consistoriekamer. GOEDEREEDE. De afgeloopen week wer den door de garnalenvisschers van 50-60 k.g. garnalen per week en schuit gevangen. De vorige week werden hier 11000 k.g. cichorei afgeleverd en 600 balen ajuin. A.s. Woensdag en Donderdag zal alhier het Circus Roberti-Blumenfeld voorstellingen geven, wat wel de moeite waard is dit bij te wonen. OUDDORP. De garnalenvisschers hebben de afgeloopen week van 300—500 kilo gar nalen per week en schuit gevangen en aan de pellerij afgeleverd. De visscher Pieter Bezuijen had het ongeluk in het Brouwershavensche Gat over boord te slaan, doch werd bijtyds door zijn kameraads gered. De kuilvisschers hebben de vorige week van 40 50 kilo schubben gevangen en van 2000 3000 kilo bliek. De landbouwer L. Padmos heeft zijn boerdery ondershands verkocht aan H. Grin- wis Jz. Op de gehouden jacht met den lichtbak werden in één nacht 119 konijnen geschoten. NIEUWE TONGË. C. K. alhier, hulp ver- leenende bij het lossen van suikerbieten aan de tram, werd ongelukkigerwijze door den voerman met een peen- of zgn.knobbelriek bijna dwars door een zijner handen gestoken. H(j heeft zich onverwijld onder geneeskun dige behandeling gesteld. Vorige week werden van hier vervoerd 2000 balen juin en 500 balen peen. Tegen Fr. V. is procesverbaal opge maakt wegens het voldoen aan natuurlijke behoeften ter plaatse waar zulks niet be hoort te geschieden. Van betrouwbare zijde werd ons mede gedeeld dat van de vorige week tot gemach tigden van het Kiescollege gekozenen L. Kareis, A. Kom, P. v. d. Houten Johzn. en Chr. Brooshooft reeds bericht is ontvangen dat zij die benoeming aannemen. Uitslag van de aanbesteding verbouw Gymnastieklokaal op j 1. Zaterdag: Timmerwerk C. P. G. Holleman2489,- J. J. v. d. Broek2395,— I. Mosselman2317,— J. A. Rober2137, J. Holleman Azn1999,— Metselwerk: Ls. v. d. Velde1573,95 M. J. v. Driel1475,— Ant. Mans1280,- Verf werk: J. Holleman 455,— L. Kareis Zn. 860,— Smidswerk: Gebrs. Tieleman169,— M. Breur168,50 De gunning werd aangehouden. De voor een paar weken door I Mossel man c.s. vanB. v. Vugt gekochte meed land naast de te bouwen aardappel bewaarplaats, is thans door dezen met een zoet winstje, weer overgegeven aan de Vereeniging tot expl. eener bewaarplaats alhier, voor welke vereeniging nu voorgoed het gevaar van te worden ingebouwd, is afgewend. OUDE TONGE. Voor de Halve-atuivers- vereeniging voor on- en minvermogenden te Heemstede is 35,50 gecollecteerd. Zondag j.l. speelde Xerxes II tegen N.V.V. van Nieuwe Tonge een vriendschap pelijke match. N.V.V. won met 4 1. De competitie-wedstrijd tusschen DOS. van Dirksland en Xerxes eindigde in gelijkspel 1-1. OOLTGENSPLAAT. Bij den landbouwer v. A. te Achthuizen is onder het vee mond en klauwzeer uitgebroken. Als een zeldzaamheid kan gemeld wor den dat bij den heer Joh. van den Bolsum een appelboom in vollen bloei staat. De gemeenteveldwachter heeft proces verbaal opgemaakt tegen den smidsknecht H. v. P., wegeDS het verontreinigen van den weg. Het kantoor van den gemeente-ont vanger is voor het aangeven van huisslach tingen geopend op Zaterdag van 10-12 uur voormiddag en de overige dagen van 2-4 namiddag. Het schoolverzuim in deze gemeente heeft groote afmetingen aangenomen. Don derdagavond moesten niet minder dan 32 ouders voor de Commissie tot Wering van Schoolverzuim verschijnen. Donderdag a.s. zal de gemeenteraad in openbare vergadering bijeenkomen, des na middags 2.40 uur. In behandeling komt de gemeentebegrooting voor het jaar 1929. DEN BOMMEL. Vorige week Donderdag kreeg I. A. L. bij het probeeren der brand weer een zoodanigen klap van een slang dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Vorige week werden vanuit deze ge meente vervoerd 1000 H L. uien en 1098 H.L.- aardappelen. INGEZONDEN MEDEDEELING. e ps Al die ruim 300.000 meters V? stof van uitsluitend degelijke kwaliteit koopt Kreymborg tegelijk voor 28 eigen zaken in, zooals u wel begrijpt tegen be langrijk lag eren prijs voor die kolossale hoeveelheid. Waar om zoudt ge ook niet profi- teeren van deze voordeelige inkoopen? Ons nieuwste mo del winterjas „Oslo" vooral is een fijne jas voor weinig geld. Kreymborg is waarborg Profiteert er vanl Model „OSLO" v. jongens 3 jaar van 2-90 tot 26. v. jongens 6 jaar van 490 tot 34. v. jongens 10 jaar van 7 90 tot 45. Binnenweg 128 Beiferlandsche Laan 93 Zwartjanstraat 62 Nieuwe Binnenweg 417 ROTTERDAM s^nRs.yp'iBORCi^ 7IS-WAARB0RGV Gehuwd: Mathijs Wouter Volaart, 21 j. te Nieuwe Tonge en Francina Kootte, 18 j. DEN BOMMEL. GeborenCornelia Arendje, d. v. D. J. v. d. Mei] en J. Tfjl; Tannetje, d. v, KI. Kroon en W. Donkersloot; Huberdina, d. v. H. Hameeteman en J. v. d Made. Gehuwd: Johannis van Wijk 23 jaar en Johanna Jacoba Vervloet 20 jaar. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. Geboren: Martinus Bertus, z. v. Johannes Groenendijk qu Klaartje Jordaan, KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 12 October. S. K. had twee koeien van met mond-en klauwzeer besmet terrein overgebracht naar een andere weide. Als gevolmachtigde in deze zaak treedt op de heer M. da H veehandelaar te Rotter dam, die er op wijst, dat de veearts v. H. er toestemming toe gegeven had. 't Heeft op 7 Juli plaats gehad en't mocht eigenlijk tot 9 Juli. De beesten zijn niet op den openr baren weg geweest, doch over een brug van de eene besmette wei in de andere over gebracht. Spr. begrijpt de houding van den Sommelsdykschen gemeente-secretaris niet, die daar het werk doet van den burge meester, en den veldwachter tot driemaal aangezet heeft om van deze zaak proces verbaal te maken. Spr. had toestemming van den veearts, ofschoon hij feitelijk niet eens toestemming noodig had. Het heele complex was besmet. Na re- en dupliek wordt besloten deze zaak aan te houden om den rijks-veearts v. H. te hooren. J. v. d. M., wien hetzelfde feit was ten laste gelegd, krijgt eveneens aanhouding tot de volgende zitting. C. M. had uit baldadigheid J V. een klap op het hoofd gegeven. Gehoord wordt getuige J V .winkelierte Sommelsdijk, die vertelde, dat C. M. gezeten op een fiets langs hem kwam en toen uit baldadigheid hem een klap op het hoofd gaf, zoodat z'n strooien hoed afviel, hij zelf struikelde en z'n jas scheurde, hetgeen get. demonstratief aantoonde door de voering uit zijn linker binnenzak te halen en dit „corpus delictie" den kantonrechter te toonen. De kantonrechter vindt dat een rare plaats om te scheuren bij zoo'n geval. Get. vraagt f 3,— schadevergoeding. Gehoord wordt S. K. te Sommelsdijk, die een en ander gezien heeft. Geëischt wordt f5,— boete subs. 5 dagen hechtenis, met toewijzing van de civiele vordering. Veroordeeling idem. J. V. was reeds een vorige maal voor ge weest. Het betrof het visschen met een kruisnat, zonder vergunning van den eigenaar in den Boomvliet te Dirksland. Gehoord wordt Notari6 van derSluya, die ampel uiteenzet, wien het vischrecht be hoort. Ten slotte acht het O.M. nog niet bewezen dat ter plaatse waar verdachte vischte, het vischrecht der ambachtsheerlijkheid ook rustte, en vraagt vrijspraak. Verdachte wordt schriftelijk vonnis ge wezen. "W. v. W. wordt voor hetzelfde feit over eenkomstig vonnis gewezen. Het O. M. meent, dat men eerst nog maar eens visschen moet, dan kan deze zaak wel licht beter „uitgevischt" worden. Dan komt er nog een vischzaak waarvoor C. W. gedagvaard is. Deze zaak wordt echter ook uitgesteld omdat advocaat Nijgh als ver dediger zal optreden. Het O. M. benut evenwel deze gelegenheid om Notaris Van der Sluys al vast te vragen of het visch water sedert 30 achtereenvolgende jaren is verhuurd geweest, hetgeen getuige bevestigt. H, P. had eveneens gevischt zonder ver gunning, maar meent deze niet noodig te hébben, daar hij het water gepacht had, het pachtcontract had hij in z'n zak, maar daar naar is niet gevraagd. Het O. M. constateert dat het vischrecht van de Ambachtsh. op bedoeld water drukt. Dat verd. pachter is doet. hier niets ter zake. Hij moet vergunning hebben van de Am bachtsheerlijkheid. De wet is op dit punt zeer strigent en schrijft zelfs voor hoe de ver gunningsformulieren er moeten uitzien. Eisch ƒ3,— boete subs 3 dagen hechtenis Verd. zegt dat hem naar geen vergunning is gevraagd. Deze zaak wordt aangehouden om verbalisant te hooren. In de zaak J. T. wordt eveneens aanhou ding gevraagd. J. G. 55 jaar, koopman te Melissant, had in April of Mei aan een zoon en een knecht opdracht gegeven een gestorven varken van 8 k 9 maanden, wegende 130 a 140 kilo, op de slikken bij het buitenwater te doen begraven. Verd. zegt, dat dit plaatselijk gebruik is. Het valt veel voor. Gehoord wordt getuige P. D. S., 37 jaar, landbouwer te Melissant, die verklaart geen vergunning te hebben gegeven aan verd. om bedoeld cadaver op zijn terrein te begraven. Gehoord wordt S.R., 18jaar,landarbeider, die met een zoon van verdachte het cadaver vervoerd en begraven had. Het O. M. meent dat het ergste van heel deze zaak verd. nog niet eens is ten laste gelegd, nl. dat hij een gestorven varken in een andermans grond begraaft en alzoo een ander er aan waagt. Dat is schandelijk. Om zelf er van af te komen, brengt men het cadaver op het land van z'n buurman. En dat feit tracht verd. hier nog te vergoelijken. Daarom stuit ook verd.'s optreden hiertegen de borst. Verd. heeft echter niet minder dan drie overtredingen begaan. De strikte na leving der veewet is een eerste eisch voor de volksgezondheid. Daar wordt op het platte land nog veel te weinig de hand aan ge houden. Het O. M. acht dit zeer verwerpelijk Ca davers moeten gedesinfecteerd en vernietigd worden en eventueel moeten maatregelen tegen verdere besmetting genomen kunnen worden. Dat alles heeft verd. hier op fraudileuze wijze trachten te ontgaan. Voor het niet doen van aangifte eischt het O. M. 25,—boete subs. 25 dagen hechtenis. Voor het vervoer zonder vergunning het zelfde bedrag en voor het vervoeren naar de plaats waarheen het gebracht is f50,— boete subs 50 dagen hechtenis. De verd. vindt deze eisch verschrikkelijk. Hy ijst er van. Het is plaatselijk gebruik. Iedereen maakt er zich op z'n tyd schuldig aan. Verd. begrijpt niet eens waarom van zulk een luttel iets nog melding gemaakt is. Verd. wordt veroordeeld tot drie geldboeten elk van 10,- subs, driemaal 10 dag hechtenis. S. R. en M. G. krijgen voor het vervoer van het kadaver ieder f 1,— sub. 1 dag hechtenis. A. V. en. A. M. hadden de arbeidswet overtreden. Zij beriepen er zich op dat het een spoedeischend geval betrof. Het O.M. acht het draaien van een schroef draad voor het afwerken van een gewone order geen spoedeischend geval. Dat zou het zijn wanneer door eenig ongeval, het bedryf stopgezet moest worden en dit door het maken van schroefdraden voorkomen kon worden. Verd. worden veroordeeld tot acht geld boeten van f 1,sub. 8x1 dag hechtenis. D. V. 28 j., had gereden zonder licht en een valscben naam opgegeven. Verdachte pleit clementie daar hij beschon ken was. De Kantonrechter vindt dat h(j dan éigen- lijk nog een proces-verbaal er bij had moeten hebben. Geëischt wordt f5,— sub. 5 dagen hech tenis voor het rijden zonder licht en f 12,— sub. 12 dagen hechtenis voor het opgeven van een valschen naam. Verd. wordt veroordeeld tot ƒ5,— en ƒ8,— subs. 5 en 8 dagen hechtenis. D.P., wegens rijden zonder rijbewijs, ƒ8,— subs. 8 dagen hechtenis. E K., wegens rijden zonder licht, ƒ5,— subs. 5 dagen hechtenis. H. N. idem. C. J. de W. te Oude Tonge wegens rijden op de klinkerbestrating te Sommelsdijk, 0,50 boete subs. 1 dag hechtenis. M. v. d. V. wegens rijden zonder rijbewijs ƒ8,— boete subs. 8 dagen hechtenis. J. K. F. B., gasdirecteur te Middelharnis- Sommelsdijk, wordt ten laste gelegd over treding der Arbeidswet. Verd. erkent zelfs meer dan hetgeen hem ten laste is gelegd, maar beroept er zich op. dat het werk spoedeischend was. Het O. M. is het hiermee niet eens en eischt 10, subs. 10 dagen hechtenis, maar de Kantonrechter acht het bewijs niet ge leverd en spreekt verd. vrij. V. D. te Dirksland had rumoer gemaakt en gedreigd met doodslag. Deswege worden gehoord C. K. en diens echtgenoote G. A. V., die een ruzie met verd.'s moeder hebben, waarover verd. zich wreken wilde. Het O. M. acht hetgeen verd. gedaan heeft zeer erg en eischt 2 geldboeten elk van 10, sub. 2 X 10 dagen hechtenis. Verd. wordt veroordeeld tot 2 X 8, sub. 2x8 dagen hechtenis. K. A. had de wielen van zyn tractor niet beschermd. Geëischt 10,— sub. 10 dagen hechtenis. Veroordeeld ƒ5,— sub. 5 dagen hechtenis. C. H. krygt wegens openbare dronken schap 12,— sub. 12 dagen hechtenis. M. v. d. V. 8,— sub. 8 dagen hechtenis. D. S. 10,- sub. 10 dagen hechtenis, L. G. S die te Dirksland niet rechts van de vluchtheuvel gereden had krijgt schuldig verklaring zonder oplegging van straf, om dat het donker was en het bordje „rechts houden" niet was verlicht. Bovendien leent de situatie daar ter plaatse zich er gemakkelijk toe om links in plaats van rechts langs den lantaarnpaal die midden op den weg staat, te rijden, hetgeen de veldwachter B. bevestigt, V. V. wegens rijden zonder rijbewijs f 8, sub. 8 dagen hechtenis. C. P. wegens ryden zonder licht f 5, sub. 5 dagen hechtenis. P. R. idem. J. A. S. wegens rijden op de Straatdyk te Dirksland f4,— sub. 4 dagen hechtenis C. K. wegens het rijden zonder achterlicht f6,— sub 6 dagen hechtenis. W. K. wegens rijden zonder licht f 3, sub 3 dagen hechtenis. De zaak van L. wordt vervallen verklaard. INGEZONDEN MEDEDEELING. Marktberichten. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 15 Oct. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 478 vette runderen, 1197 vette kalveren, 742schapenoflamme- ren, 1141 varkens. Prijzen per kilo: koeien 28-83 c.,43 45 c., 48-50 c.; ossen 37£ c., 41-43 c., 46—48 c.; kalveren 55 60 c., 67£ 72| c., 37 c.; lammeren f 20—35 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was min der dan vorige week. De handel was redelijk, aanvankelijk konden de prijzen van verleden week niet gehandhaafd bly'ven, later echter w$l. Een enkel puik beste koe ging nog tot 2| cent boven noteering. Stieren geen aanvoer. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel redelijk en de prijzen bleven stationair. Een best kalf tot 7| cent boven noteering. Schapen en lammeren minder ter markt. Handel slecht eü de oude prijzen konden met moeite gehandhaafd blijven. Varkens waren ook veel minder ter markt, aanvankelijk vlugge handel,, vermoedelijk slechte afloop. De prijzen waren iets sty ver dan de vorige week. PURMEREND, 15 Oct. Ter najaarsmarkt waren heden aangevoerd 810 runderen. Melk en kalfkoeien f200 k f 385, graskalveren f50 a f 90, pinken f 120 a 230. Handel stug. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 15 October. Eieren. Aanvoer 40.000 stuks. Prijzen van f 9.50 tot f 11, middelprys f 10.25 de 100 stuks. Handel gewoon. TIEL, 15 October. Aanvoer 20 kg. boter, prijs f 2.40 a f 2.50 per kg. Voorts 30.000 eieren; in den groothandel f 9 50 a f 11 per lOO, voor particulieren 8 a 11 cents per stuk, kleine eieren 5 a 7\ cents. Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 15 October. Fijne Zaden (Boerennoteering): Blauw maanzaad f 35 f 37, karwijzaad f 36—38, voerlijnzaad f 16 f 17, zaailijnzaad f 18-20, alles per 100 kg. Mais per 200 Kg.i Amer. Mixed Nov. afl. f 216, dito Jan.-April lev. f 205, La Plate disp. f 218, dito aangekomen f 215 216, dito stoomend naar aankomst f 216 217, witte platte Z.-Afr. no. 2 disp. f 220, dito stoomend f 218, gele platte Z.-Afr. no. 4- disp. f 220, witte Z.-Afr. no. 5 disp. f 216, roode La Plata Cinquantine f 226. ROTTERDAM, 15 October. Binnenland- sche Granen en Peulvruchten. Tarwe ruimer ter markt lager verkocht van f 11,50—12,00. In bijzonder geval werd iets meer betaald. Rogge f 11-11,50. Gerst Chavalier iets lager f 11,75-12 25. Erwten kleine groene van f 18-21,50 prijshoudend. Schokkers wederom lager ver kocht. Bruineboonen iets minder ter markt hooger verkocht van f 42—43,50. Alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 15 October. Binnenland- sche granen! (boerennoteering). Roode tarwe f 11 11,75, witte tarwe f 11,25 -11,75, rogge f 10,50 11, Chevaliergerst f 11 11,75, haver f 10,50—10,75, duiveboonen f 14-16, paarde- boonen f 12 12,50, groene erwten f20—22, vale erwten f 18-22, alles per 100 K.G. Karwijzaad f 19,25 -19,75, blauw maanzaad f 19-19,50 per 50 K G. Groenten, Fruit en Aardappelen, ROTTERDAM, 15 October. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Briel- sche eigenheimers 2,90-3,40, Zeeuwsche blauwe ƒ3,65—4, id. Eigenheimers ƒ2,60 2,90, id. bonte ƒ3,65—4, blauwe eigenheimers 2,80-3, Westl. zandaardappelen 7 Sper kilo, poters ƒ2 2,50, Bevelanders 2,90-3. Met flinken aanvoer en kalme vraag. AMSTERDAM, 15 Oct. Zeeuwsche eigen heimers ƒ1,75 3,20, blauwe dito ƒ2,10-3, poters 3,10 3,30, Spuische eigenheimers 2,90 3,10, overige prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladiDgen of 2000 H.L. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 15 October. Vlas. (Opgaaf van den marktmeester) Aanvoer: 800 kiio blauw, schoon ƒ1,20 1,30; 7000 kilo Gro- ningsch 1,10—1,30; 8700 kilo Holl. geel ƒ1,15 1,30, alles per kilo. Boter, Kaas en Eieren. ROERMOND, 15 October. Eiermijn. Aan voer 1,100,000 stuks. Kippeneieren f 8 90 k f 10, idem kleine f 6.30 a f 8 80; eenden eieren f 6.80 a f 7.60 de 100 stuks. Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 15 October. Buitenlandsche granen. (Bericht van de. makelaars Hagen» beek Van der Schalk) Stemming prijs houdend. Rogge: Western golf disp. f13 25, dito stoomend t 12.85, Canada disp. f 13, Western no. 2 disp. f 12 30, 74/5 K. Bulgaar stoomend f 12 40, Pacific no. 1 stoomend f 13.25. Gerst: Amerika no. 2 disp. f 191, dito aangekomen f 188, [dito stoomend f 189, Canada no. 3 stoomend f 219, Donau naar kwaliteit disp. f 218-230. Haver: 53/4 K. Pommersch disp. f 11.10, Canada no. 3 disp. f 11 75, 36 ft White Clipped no. 3 aangekomen f 10.25, 38 idem no. 2 stoomend f 10.50. Mist. Twee schepen vastgeloopon. Zondagmorgen inde vroegte heeft het vrij zwaar gemist. De inkomende stoomschepen Giekerk, van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij, dat van Beira., laatst van Antwerpen op weg was naar Rotter dam, en Cengio, dat op reis was van Almeria naar Rotterdam, zijn ter hoogte van Maas sluis daardoor aan den grond geraakt. Gis termiddag zijn zij by hoogwater vlotgekomen ën opgestoomd naar Rotterdam.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3