helder Qanapir*1- ZOO ZEEPPOEDER EERSTE SOORT bij Verkoudheden en Rheumatiek 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 17 OCTOBER 1928. vraag: „Wat zullen die Flakkeesche onder wijzers voor menschel] zijn, hoe zal mijn verhouding tot hen worden? en waarschijn lijk zouden wij onderwijzers ons toen afge vraagd hebben j Wat zal die nieuwe Inspec teur voor iemand zijn?" Nu, wij onderwijzers van Flakkee, hebben U al spoedig leeren waardeeren als een nauw gezet ambtenaar en als een humaan chef. U was ons steeds een steun, een hulp bij ons werk, een raadgever in moeilijke kwes ties, een bepleiter van onze belangen, en wat nog meer zegt: een trouw vriend. Daar zijn -wij: U van harte dankbaar voor en ik hoop, dat ook wij U niet al te zeer zijn tegengevallen. De Wet dwingt U heen te gaan uit Uw ambt; gelukkig niet Uw jaren noodzaken U den dienst te verlaten, want U moogt U nog verheugen in een jeugdig gemoed en een goede gezondheid. Moge dit nog vele jaren zoo blijven 1 Maar dit alles neemt niet weg, dat Uw dag voorbij is en de avond is gekomen. Uw dag was er een van arbeid, van nauwgezette plichtsbetrachting. Een avond kan echter ook schoon zijn, schooner nog dan de dag. Dan leeft de herinnering, al is zij dan ook gemengd met weemoed, aan den arbeid, die verricht is, aan de vriendschap, die genoten is en die blijft duren. Als een bewijs van onze vriendschappelijke gevoelens jegens U en ook als een blijk van onzen dank voor al wat U voor ons geweest is, hebben alle Flakkeesche onderwijzeressen en onderwijzers gemeend, U een blijvende herinnering te moeten aanbieden. De keuze daarvan, welke niet geheel de onze is (ik bedoel daarmee natuurlijk niet, dat wij er sympathiek tegenover staan), maar die toch meer te danken is aan de voorlichting, 6b zeer gewaardeerde voorlichtingen van iemand, die met Uw wenschen zeer goed bekend is, die keuze dan is gevallen op dezen electrischen haard. Moge de warmte, die hij zal uitstralen, U steeds doen denken aan de warmte van de toegenegenheid der Flakkeesche onderwijzers jegens U. Moge die warmte U met Uw echt- genoote nog vele jaren in Uw rust verkwik ken l En hiermede, vriend Van Ooij, zoo wil ik U nu graag even noemen, nemen wy afscheid van U. Moge U met Uw echtgenoote nog vele jaren de rust genieten, welke U zoo zeer verdiend heeft. Wij zullen nog vaak terugdenken aan de prettige samenwerking en aan Uw humane persoonlijkheid. Moge het U steeds verder welgaan De heer Van Ooyen antwoordde als volgt: Myne Heeren, Toen ik in Aug. '24 benoemd werd en ook Flakkee onder mijn inspectie viel, sloeg de schrik me om het hart. Het was 20 jaren geleden dat ik hier geweest was en het ge zegde van dien tyd „De Flakkeeënaars moe ten niets hebben van die van over komen" drong weer tot me door. De mededeeling van^de zevereeniging dat ik ambtshalve voor zitter werd gaf me echter weer hoop. Ik kreeg bericht van een vergadering en nam het plan er heen te gaan, doch zoo maar eens stilletjes in een hoekje te gaan zitten, zonder me bekend te maken. Ik kwam aan de haven aan, daar zag ik den heer Buiten huis heen en weer kijken, dien ik toen nog niet kon, want die kwam de inspecteur 't Hart halen die de vergadering nog zou leiden. Enfin na een kleine verwikkeling moest ik me even voorstellen aan den heer Buitenhuis en dat viel vast mee. En die eerste vergadering viel me eveneens mee. Ik was er ineens door. Mfin eerste bezoek dat een ambtelijk karak ter droeg, daar zag ik eenigszins nog tegenop, doch ik dacht ik heb toch met menschen te doen en ook red ik me daar wel weer mee. Ik heb dan ook prettig gewerkt, jullie heb ben me Hier op Flakkee echt verwend. Ik dank jullie allen voor de zeer prettige samen werking, dank voor het schitterende cadeau mfi aangeboden en ik hoop in Doorn met Flakkee in mijn hart menig uurtje van het cadeau te kunnen genieten. Ik hoop dan ook dat Hoek me volgend jaar een uitnoodiging wil sturen voor de algem. vergadering, dan kom "ik ook. Er is echter een tijd van komen en van gaan. De tijd van komen is voorbij, die van gaan is er nu. Toen ik in Augustus mijn ontslagbrief aan d9n Minister moest schrijven, was dat mijn zwaarste taak; met dien ont slagdatum sluit ik mijn leven af. Dien brief te moeten schrijven heeft me pijn gedaan en ik moest weemoedig huilen. (Spreker was zeer aangedaan Ik dank mijn Hoofdinspec teur voor wat U voor mij ia geweest, even eens van deze plaats dank aan Dr. de Visser. God zegen U, Uw gezin en Uw werk. De Heer Buitenhuis tot den Heer Hoofd inspecteur: Ik mag niet nalaten namens de vereeniging onze blijdschap uit te drukken dat ook U een dag uit Uwe vele werkzaamheden heeft genomen om thans in ons midden te zijn. Wij hopen dat U nog eens meer op deze vergaderingen aanwezig wilt zijn. De Heer Rients: Inderdaad ben ik bier gekomen om bij het afscheid van mijn Inspecteur den Heer Van Ooyen'aanwezig te zijn. Mijn werk liet het wel is waar niet toe, doch dit moest vóór alles. Ik heb er ook geen spyt van gehad dat ik naar Flakkee ben gekomen. Hoe hier de verhouding tusschen onderwijzend perso neel en Inspecteur is kan als ideaal genoemd worden. U wilt wel aannemen dat dit afscheid weemoedig is van al die waardeering. De Heer Buitenhuis dankt ook den Heer Hart voor zfine aanwezigheid en hoopt dat de Heer Hart nog menigmaal in hun midden [ET voldoening kijkt de huisvrouw naar het smetteloos blank van het wit damasten tafelkleed en naar de hagelwitte servetten. Nog nooit is haar tafelgoed zoo helder geweest als sinds ze met Rinso wascht. En toch wordt het door de kleintjes niet ont zien, want al peuzelende kunnen ze zoo heerlijk zitten morsen. Vroeger kon ze door stevig boe nen de vlekken er ook wel uitkrijgen, maar dan was ze na zoo n waschdag dood op. Thans met Rinso gaat alles zoo eenvoudig I Eén nacht weeken in het overvloedig vette Rinso-sop, daar na alleen de erg vuile plekken met wat Rinso inwrijven, een half uurtje koken in een versche Rinso-oplossing en het resultaat is schitterend. Gingen de groote stukken vroeger de deur uit, thans nu ge Rinso hebt is dit niet meer noodig. Rinso helpt U in korten tijd door de grootste wasch, want Rinso doet het meest vermoei ende werk. Rinso stelt U door zijn bijzondere eigenschappen in staat Uw geheele gezinswasch aan huis te be hartigen. Het geheim van Rinso ligt in het weeken. Daarna in een versche Rinso- oplossing koken. Spoel totdat het water helder is en nog voor koffietijd hangt Uw goed aan de lijn. V DE LEVERS ZEEP MAATS VIAARDIMQEM R324-21 ■"VrÜ'Jdl mag zyn. Spreker zeide dat door het ontslag van Inspecteur Van Ooyen het voorzitter schap, dat ambtshalve is, zal overgaan. Hfi stelde daarom voor den Heer Van Ooyen het eere-lidmaatschap der vereeniging aan te bieden. De Heer Van OoyenAan al die eere-lid- maatschappen beleeft men meest al geen gemak. Op dit eere-lidmaatschap ben ik echter trotsch. Ik dank U. Nog werden we vergast op een paar stuk ken muziek, waarna mej. Kolff een bouquet bloemen werd aangeboden. Daarna werd de vergadering gesloten. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De smidsgezel C. van Dongen ge raakte, doordat hij zich te kort aan den kant waagde, in de volle kaai te water. Door omstanders werd hij weer op den wal geholpen. Belanghebbenden worden eraan her innerd, dat slachtbewijzen voor huisslach tingen minstens 4 dagen tevoren moeten worden aangevraagd op de gemeentesecre tarie. Voor de veldvruchten wordt thans al hier besteed Eigenheimer-aardappelen ƒ2,50 a 2,75 per 70 kilo; Uien; groote 8,50, kleine 5,50, koepeen 1,15 per 60 kilo. In het College van Kerkvoogden en Notabelen zijn aan de beurt van aftreding; als Kerkvoogd L. Koote en als Notabel B. Koster en J. Numan. De Gemeente- en Groene Kruisbestu- ren worden meer en meer betrokken in allerlei maatregelen ter bevordering der volksgezondheid. Om hunne medewerking, die voor 't succes dezer maatregelen onmis baar is, te verkrijgen, is het noodig, dat zij van 'tnut dier maatregelen overtuigd raken en hierom is 't gewenscht, dat hun begrip pen op algemeen ziektekundig gebied zoo veel mogelijk verhelderd worden. Het kwam 't bestuur van den geneeskundigen kring met 't oog hierop gewenscht voor deze Be sturen uit te noodigen tot by woning van de Leeuwenhoek film, welke betrekking heeft op 't leven van die oneindig kleine wezens, de microben, die in de natuur en ook in 't Let vooral op den naam Sanaplrfn daar deze tabletten -i - aak en vervaljching Prij» 25. 40 en 75 ct. (Adv.) menschelfik lichaam zoo'n belangrijke rol spelen, in de verwachting, dat deze film hun levendige belangstelling zal hebben. C. van Gelder, arts. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middel harnis. Veiling van Vrijdag 12 October 1928. Bloemkool 2,70 tot 19,70 per lOOstuks. Roode kool 2,10 tot 7,10 per 100 stuks, Witte kool 7,50 tort ƒ10,— per lOOstuks. Komkommers 1,— tot 1,10per lOOstuks, Sla 0,60 per 100 krop. Andijvie 1,60 tot 2,80 per 100 krop. Kroten 1,70 per 100 k g. Stekuien 2,40 per 100 k.g. Enkele Princessen 15,— tot 17,70 per 100 k.g Dubbele princessen ƒ14,70 tot ƒ19,— per 100 k.g. Spinazie ƒ3,— per 100 k.g. Maagdeperen 16,— tot 25,90 per 100 k.g. Beurré Aremberg 27,— per 100 k.g. Comtesse de Paris 16,— per 100 k.g. Goudreinetten 25,— tot ƒ28,40 per 100 k.g. Idem (val) 11,- tot 16,20 per 100 k.g. The Queen 22,- per 100 k.g. Grauwzure reinetten 18,— per 100 k.g. Kleiperen 11,- tot 24,- per 100 k.g. Bergamotten 15,40 per 100 k g. Druiven 24,40 tot 35,— per 100 pond. Tomaten 1,50 tot -,- per 100 pond. Meloenen 0,10 tot 0,25 per stuks. Kaas (Leidsche) 0,36 tot 0,39 per pond. Kaas (20 plus) 0,38 tot per pond. Boter 1,07 tot ],15 per pond. Veiling van Maandag 15 October 1928. Bloemkool ƒ5,20 tot 22,— per 100 stuks. Savoye kool 5,40 tot 7,50 per 100 st. Andijvie ƒ1,— tot 2,10 per 100 krop. Sla 0,30 tot 0,80 per 100 krop. Enkele Princessen 21,— tot ƒ21,40 per 100 k g. Veldsla 3,80 per 100 k.g Callabasperen 27,— per 100 k.g. Soldat Laboreure le soort 24,— per 100 k g. Idem 2e soort f 17,— per 100 k.g. Goudreinetten le soort 25,— tot 29,10 per 100 k.g. Idem 2e soort 19,— tot 20,— per 100 k.g. Idem (val) 10,- tot 11,— per 100 k.g. Boumanreinet le soort 26,— per 100 kg. Idem 2e soort 20,per 100 k.g. Druiven le soort 26,— tot 32,— per 100 pond. Idem 2e soort ƒ17,— tot ƒ19,— per 100 pond. Tomaten ƒ5,— per 100 pond. Kaas 20plus 0,38 tot 0,39 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Sport. Voetbal. We zullen niet kunnen zeggen dat de Flakkeesche jongens Zondag de kunst van doelpunten maken niet ver stonden. De beide elftallen scoorden samen niet minder dan 12 doelpunten, waarvan 4 door Flakkee I en 8 door het 2de elftal. Helaas werd de doelman van 't eerste ook 4 maal gepasseerd in den zeer spannenden wedstrijd tegen Erasmus op eigen terrein. Flakkee had met 41 zelfs voorgestaan op de leiders der competitie. Het beruchte pech- duiveltje was mèt hen en we zullen maar op rekening van deze ongewenschte gast het gelijk spel schuiven. Flakkee II won van Deleman II met 8—2, nadat in de eerste minuut van de wedstrijd elk der ploegen reeds 1 doelpunt bad gemaakt. Tegenwoordig schijnen doelpunten af en toe zeer goedkoop te zijn. De verandering van den off-side regel voor eenige jaren schijnt de situatie tusschen een zwak elftal en een sterk toch zeer in 't nadeel van 't zwakkere te hebben veranderd. Deze ontboezeming wil natuurlijk niets afdoen van den lof voor 't 2de voor hun kunst van doelpunten maken. Nu de halve competitie gespeeld is zullen we even de ranglijst geven van IIA gesp. gew. gel. verl. punten gem. Erasmus 5 ,3 1 1 7 1.40 D. V. Z. 5 3 117 1.40 H. W. S. 6 3 1 2 7 1.18 Flakkee 6 2 2 2 6 1 Deleman 6 3 3 6 1 N. H. S. 6 1 2 3 4 0.66 Vooruitgang 6 1 1 4 3 0 50 Waaruit te disteleeren valt: le. Dat de eerste 5 vereenigingen zoowat allemaal even sterk blijken te zijn, en 2e. Dat de strijd om de eerste plaats in de 2de helft met groote vinnigheid zal ge streden moeten worden. Wanneer we bedenken dat Flakkee door het niet mee kunnen spelen van Katje en Lieven zeker 2 punten zijn kwijt geraakt, behoeven we onze hoop nog niet op te geven en zal Flakkee bij „verstandig spelen" (drie back-systeem by vóórstaan) nog een aardig kansje maken, al zal dit niet gepaald ge makkelijk zyn. Flakkee II staat er veel mooier voor en deze jeugdige „knapen"schijnen van zin om weer te promoveeren. SOMMELSDIJK. Vrydag 19 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. L. A. Thielman zijn functie als hoofd der Openbare Lagere School alhier heeft aan vaard. HËRKINGEN. A.s. Zaterdagavond van 7 8 uur zal de Boekhouder der Diac. Armen, de heer J. G. Noordyk, zitting houden tot inning der land- en tuinhuren. Op 22 October a.s. des nam. 2 uur zal een openbare zittiDg worden gehouden door Gedeputeerde Staten dezer provincie, inzake het beroep der Geref. Gemeente alhier tegen het besluit van het Gemeentebestuur tot stichting van een kerkgebouw. Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier is besloten tot verbouw der kerk, wegens gebrek aan zitplaatsen. Tevens zal er dan een nieuw orgel in geplaatst worden. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en ge middeld per dag en per vaartuig 90 K.G. bij de pelleryen aangebracht. De vorige week werden van hier ver zonden 900 H.L. aardappelen, 450 H.L. peen en 200 H.L. uien. Als een byzonderheid kan worden ge- t-g- meld, dat Jb. v. d. Ree de vorige week in zijn tuin nog rype aardbeien plukte. - Zondagmorgen zal in de Ned. Herv, Kerk doopsbediening worden gehouden. Aan gifte Zaterdagavond in de consistoriekamer. GOEDEREEDE. De afgeloopen week wer den door de garnalenvisschers van 50-60 k.g. garnalen per week en schuit gevangen - De vorige week werden hier 11000 k cichorei afgeleverd en 600 balen ajuin. - A.s. Woensdag en Donderdag zal alhier het Circus Roberti-Blumenfeld voorstellingen geven, wat wel de moeite waard is dit by te wonen. OUDDORP. De garnalenvisschers hebben de afgeloopen week van 3C0-500 kilo gar nalen per week en schuit gevangen en aan de pellerij afgeleverd. - De visscher Pieter Bezuijen had het ongeluk in het Brou wershavensche Gat over boord te siaan, doch werd bytyds door zyn kameraads gered. - De kuilvisscbers hebben de vorige week van 40 50 kilo schubben gevangen en van 2000-3000 kilo bliek. - De landbouwer L. Padmos heeft zyn boerderij ondershands verkocht aan H. Grin- wis Jz. - Op de gehouden jacht met den lichtbak werden in één nacht 119 konynen geschoten. NIEUWE TONGE. C. K. alhier, hulp ver- leenende bij het lossen van suikerbieten aan de tram, werd ongelukkigerwyze door den voerman met een peen- of zgn.knobbelriek bijna dwars door een zyner handen gestoken. Hij heeft zich onverwyld onder geneeskun dige behandeling gesteld. - Vorige week werden van hier vervoerd 2000 balen juin en 500 balen peen. - Tegen Fr. V. is procesverbaal opge maakt wegens het voldoen aan natuurlijke behoeften ter plaatse waar zulks niet be hoort te geschieden. - Van betrouwbare zijde werd ons mede gedeeld dat van de vorige week tot gemach tigden van het Kiescollege gekozenen L. Kareis, A. Kom, P. v. d. Houten Johzn. en Chr. Brooshooft reeds bericht is ontvangen dat zij die benoeming aannemen. - Uitslag van de aanbesteding verbouw Gymnastieklokaal op j 1. Zaterdag Timmerwerk: G. P. G. Holleman2489,— J. J. v. d. Broek2395,— I. Mosselman2317,— J. A. Robers 2137^— J. Holleman Aznn 1999' Metselwerk Ls. v. d. Velde1578,95 Tir t n tw.j j M. J. 7. Driel Ant. Mans J. Holleman L. Kareis Zn. Verf werk: 1475,- 1280,- 455,- 360,- Smidswerk: Gebrs. Tieleman169, M. BreurI68'ö0 De gunning werd aangehouden, De voor een paar weken door I Mossel man c.s. van B. v. Vugt gekochte meed land naast de te bouwen aardappel bewaarplaats, is thans door dezen met een zoet winstje, weer overgegeven aan de Vereeniging tot expl. eener bewaarplaats alhier, voor welke vereeniging nu voorgoed het gevaar van te worden ingebouwd, is afgewend OUDE TONGE. Voor de Halve-stuivers- vereeniging voor on- en minvermogenden te Heemstede is 35,50 gecollecteerd. Zondag j.l. speelde Xerxes II tegen N.V.V. van Nieuwe Tonge een vriendschap pelijke match. N.V.V. won met 4 1. De competitie-wedstrijd tusschen DOS. van Dirksland en Xerxes eindigde in gelijkspel OOLTGENSPLAAT. By den landbouwer v. A. te Achthuizen is onder het vee mond en klauwzeer uitgebroken. Als een zeldzaamheid kan gemeld wor den dat bij den heer Joh. van den Bolsum een appelboom in vollen bloei staat. De gemeenteveldwachter heeft proces verbaal opgemaakt tegen den smidsknecht H. v. P., wegens het verontreinigen van den weg. Het kantoor van den gemeente-ont vanger is voor het aangeven van huisslach tingen geopend op Zaterdag van 10-12 uur voormiddag en de overige dagen van 2 4 namiddag. Het schoolverzuim in deze gemeente heeft groote afmetingen aangenomen. Don derdagavond moesten niet minder dan 32 ouders voor de Commissie tot Wering van Schoolverzuim verschynen. Donderdag a.s. zal de gemeenteraad in openbare vergadering bijeenkomen, des na middags 2.40 uur. In behandeling komt de gemeentebegrooting voor het jaar 1929. DEN BOMMEL. Vorige week Donderdag kreeg I. A. L. bij het probeeren der brand weer een zoodanigen klap van een slang dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Vorige week werden vanuit deze ge meente vervoerd 1000 H L. uien en 1098 H.L.- aardappelen. st M teI zg| Ia; kc de K GeborenCor d. Meij en J. T. en W. Donker; Hameeteman ei Gehuwd: Jonj Johanna Jacoba RE( Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. Geboren: Martinus Bertus, z. v. Johannes Groenendyk en Klaartje Jordaan, KANTONGER Zitting va] S. K. had twf klauwzeer besrri een andere wei Als gevolmac op de heer M. d dam, die er op er toestemming op 7 Juli plaatsi tot 9 Juli. De b baren weg gew< de eene besme gebracht. Spr. t Sommelsdijksch die daar het meester, en de aangezet heeft verbaal te mak van den veearts eens toestemm: complex was be Na re- en d zaak aan te hi v. H. te hooreD. J. v. d. M., vj laste gelegd, kri de volgende zitt C. M. had uitj op bet hoofd gei Gehoord word;_ Sommelsdijk, dij op een fiets lac baldadigheid he| gaf, zoodat z'n struikelde en z' demonstratief aj uit zijn linker „corpus delictie") De kantonrecl om te scheuren Get. vraagt f Gehoord wori een en ander g< Geëischt wor> hechtenis, met -vordering. Ver-01 J. V. was reei weest., Het betj kruisn'at, zonder 1 in den Boomvlie Gehoord word

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2