Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding Uitslag Veiling. Burgerlijke 8tand. HYPOTH Muzieklessen PIANO EN ORGEL F. 11. BERNARD - Musicus Een Schilde of half bij T. J. AN1 TENTE bij E 46.63.28 H.A. (101 Gem. 163 R.V.ffl.) f 158.462,-. HOBBEM Ons w ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 13 OCTOBER 1928. dat ook niet, maar ons was niet bekend dat er nog zulke slechte woningen zijn, maar een idealen toestand te maken gaat niet. Door de 8 gemeentewoningen is de toestand al veel verbeterd en de onbewoonbaar-yerklaring van enkele woningen was toch al een stap in de goede richting .Hij betreurt het, dat De Bonte het woningvraagstuk als aparte politiek be schouwt. Wij willen ook vooruit. Ten opzichte der niet-onderteekening van het gewraakte verkiezingsmanifest erkent Spr. schuld en hoopt dat in het vervolg te voorkomen. De citatenvervalsching is niet waar. DE BONTE: „Is dat niet waar? Dan zal ik het U met de stukken, die ik bij mij heb, overtuigen als je dat verlangt." WARNAER voortgaande, zeide dat niet noodig te vinden. Het kardinale punt blijft voor De Bonte de woningbouw. De critiek had wel achterwege kunnen blijven als wij geweten hadden wat De Bonte weet. Overigens hebben we gedaan wat we konden. DE BONTE. Zeker, Warnaer denkt al gauw dat er genoeg gedaan is, maar wat er gebeurd is daar was door Spreker steeds op aangedrongen. Spr. had dat niet behoeven te doen maar B. en W. moesten hun taak beter begrijpen. Ten opzichte van het wetsvoorstel op de Personeele belasting weten we nog niet of dat wel Wet wordt en die treedt dan in ieder geval pas in 1931 in werking. De personeele belasting is een verteringsbelasting. Spr. con stateert nogmaals dat B. en W. alleen wat doen als zij opgestuwd worden en al komt Middel- harnis en Sommelsdijk tekort in sociale maat regelen behoeft dat geen reden te zijn het zelf ook niet te doen. Alsnu komt de begrooting zelf aan de orde. Bij hoofdstuk 8 vraagt de Bonte of 150, huur voor de vereenigingen die van het gym nastieklokaal gebruik maken niet te veel. is. Het zal een groote rem zijn voor het vereeni- gingsleven. DE VOORZITTER antwoordt dat het niet in de bedoeling ligt de vereeniging in haar ontwikkeling te belemmeren, integendeel. Spr. meent dat deze vereenigingen, ieder op hun gebied, zeer nuttig zijn. De cijfers zijn slechts begrootingscijfers en het is best moge lijk dat dit minder zal zijn. In de som is echter ook inbegrepen de afschrijving op de Gas- verwarming. DE BONTE zou gaarne willen dat voor de definitieve vaststelling van het bedrag met de besturen der betrokken vereenigingen werd geconfereerd. Overigens is Spr. verheugd met de verklaring van den Voorzitter. WARNAER. zegt nog, dat ieder, die het lokaal voor een algemeen belang vraagt, dat kon krijgen maar de kosten moeten betaald worden. DE VOORZITTER voegt er nog aan toe dat van de vereenigingen niet het onmogelijke gevraagd zal worden en meent dat wel een goede oplossing gevonden kan worden. Bij Hoofdstuk 10, Politie, vraagt DE BONTE of het waar is dat de politie geen nachtdienst meer verricht, waarop de Voorz. antwoordt: „gedeeltelijk". DE BONTE zegt dat het hooge salaris inder tijd werd noodig geacht door den zwaren nacht dienst, maar mag de Burgemeester den nacht dienst eigenmachtig intrekken? DE VOORZITTER zegt het nut van nacht dienst niet in te zien. De resultaten zijn abso luut nihil. Deze zomer is den proef met goed resultaat genomen, maar hij acht in de winter maanden "de nachtdienst "tusschenbeide wel eens noodig. BUTH vindt de geheele opheffing niet goed. ROODZAND zou in den winter de volledige nachtdienst willen, daar er o.a. bij uitbreken van brand onmiddellijk hulp kon zijn. DE VOORZITTER zeide in den geest van den Raad te zullen handelen en verzocht de leden daarmee genoegen te nemen. Aldus besloten. Bij Volksgezondheid vraagt Soeteman of de 405,subsidie aan het „(iroene Kruis" nog wel noodig is met het oog op de schenking van Mej. van Weel. Nadat de Secretaris de desbetreffende be sluiten van den raad heeft voorgelezen zegt de Voorzitter dat de subsidie ingetrokken zal worden als pas blijkt dat zij niet meer noodig is, maar thans nog niet gemist kan worden ten opzichte der wijkverpleging. Buth en de Bonte zijn van dezelfde meening. DE BONTE stelt nu voor de post woning bouw met 200,— te verhoogen als bijdrage in het tekort aan woninghuur voor de stichting van 4 gemeentewoningen ingevolge de Minis- terieele circulaire. Ter toelichtingzeidespreker dat het hoog noodig is dat tot onbewoonbaar verklaring van enkele krotten zal moeten worden overgegaan en stelt voor, dat de gezondheidscommissie een onderzoek zal in stellen naar de toestand van deze krotten. De raad heeft dan altijd nog de bewoning in de hand en kan dan op goede gronden 4 nieuwe woningen bouwen. Voor de bouw van de vorige 8 woningen was 400,uitgetrokken als tekort op de huur, maar er is slechts 100, uitgegeven. SOETEMAN hoopt dat de Raad op dit voorstel niet zal ingaan. Er komen steeds meer vreemdelingen die slecht gesitueerd zijn in de gemeente als we maar steeds nieuwe woningen bouwen. WARNAER meent dat het particulier initi atief nu wel voldoende werkt. Een onderzoek naar de woningtoestanden kan wel door ons geschieden en we hebben daar de gezondheids commissie niet voor noodig en is daarom tegen het voorstel van de Bonte. DE BONTE antwoordt aan Soeteman dat we juist de slechte elementen weren als we de krotwoningen afkeuren, want zulke lieden kruipen meest in een goedkoop kot. Als bewijs' dat er nog tal van krotten zijn zegt spreker dat hij in een menschenwoning is geweest waar de kamer oppervlakte slechts 9,4 M2. be draagt. Ir. een portaaltje van 2 M2. staat een regenput voor 2 gezinnen en'in 'n kast bevindt zich een W. C. zonder ventilatie. De bedstede is slechts 1,50 M. lang bij een hoogte van 1,25. Het kleinste mensch heeft daar niet eens ruimte om te sterven. Er is geen kelder en het dak regent op verschillende plaatsen door. In de bedstede is bovendien nog een z.g.n. krib waarin een klein kind moet slapen. De woning doet nog 1,huur per week. In een andere woning is de toestand wat de grootte betreft iets beter, maar 2 M. van het raam verwijderd staan 3 W.C's. en vlak voorde deur loopt een goot waardoor het vui! van 5 gezinnen vloeit. Dat riool stinkt altijd en op den Zondag is er voortdurend geloop van W. C. bezoekers wat op zich zelf al geen pret tige gedachte is deze altijd te zien langs mar- cheeren. Van luchten is in zoo'n huis gegn sprake, want de lucht is soms te snijden en de vele vliegen, die op den afval azen, zijn oók geen welkome gasten. Water is er hoogst zelden. Deze woning doet 1,50 per week. In dezelfde buurt huist een gezin van 7 per sonen in een veel te kleine ruimte waar geen licht en geen frissche lucht is. Zij hebben ééu emmer water per dag (als er is) en moeten dat bergen in een kleine kelder waar ook de vuile wasch wordt geborgen, want de zolder (zonder borstwering) wordt gebruikt voor slaapge legenheid.De ladder, die toegang tot den zolder geeft staat midden in de vloer. Deze woning doét 1,huur per week. In andere, ook aan het Schelpenpad staande woningen hebben de ratten vrije toegang en is de ruimte om te wonen beneden alle kritiek. Deze onhoudbare toestanden zijn alleen te bezweren door onbewoonbaarverklaring en niemand zal ontkennen dat de bouw der 8 gemeentewoningen een succes is geweest. Zoolang er nog één krot is zal de S.D.A.P. in haar kritiék op onbewoonbaarverkiaring aandringen. Er is daarom niets op tegen de Gezondheidscommissie in den arm te nemen. WARNAER blijft er tegen en zegt zelf dat werk wel te zullen doen. DE BONTE. „Dus je wilt niet opgedrongen worden? Doet het dan uit eigen beweging!" ROODZAND en BUTH verklaren ook liever een onderzoek van B. en W. met de bij voor baat afgelegde verklaring dat niet meer woningen gebouwd zullen worden dan die afgekeurd worden. SOETEMAN zegt dat we ditzelfde het vol gende jaar weer krijgen, want de Bonte is nooit tevreden. Het voorstel van de B. tot verhooging van den post volkshuisvesting met 200 wordt verworpen met de stem van Gestel en de Bonte voor. DE BONTE stelt nu voor een onderzoek door B. en W. te doen instellen. DE VOORZITTER zegt dat daar geen raadsbesluit voor noodig is, waarop DE Bonte antwoordt dat de Voorzitter wel van góeden wil is maar Warnaer tegenstribbelt. Hij zal zich echter bij de belofte van B. en W. neer leggen. Nadat WARNAER zijn medewerking be looft kwamen „wegen en voetpaden" aan de orde, waarbij Warnaer ineèdedeelde, zulks op verzoek van de Bonte, dat er nu werkelijk proeven zullen genomen worden om de zij kanten der grintwegen van onkruid te zuiveren. Bij „Onderwijs" stelt De Bonte voor 250, uit te "trekken voor kleeding en schoeisel voor arme schoolkinderen. Hij zal er niet veel van zeggen, maar hij constateert dat zelfs in tal van Christelijke scholen deze dingen worden verstrekt zulks op grond van de wet op 't lager onderwijs. In de gemeente Emmen wordt het zelfs in 12 scholen, waaronder alle Bijzondere verstrekt. WARNAER meent dat dit een kwestie van principe is en het program der Antirev. verzet zich tegen verstrekking van kleeding en schoei sel omdat de overheid zich dan in de plaats stelt van het ouderlijk gezag. Daarom is hij er tegen. DE BONTE acht het niet noodig over program's te debatteeren, daar de practijk bewijst dat niet alle Antirev. zich aan hun program storen. Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 1 stem. (De Bonte). DE BONTE stelt nu voor de salarieering van de kweekeling met acte op de Openbare School hetzelfde salaris te geven als een onder wijzer, zulks met ingang bij de benoeming van een andere leerkracht. WARNAER voelt daar niets voor omdat het nooit zeker is dat we zoo'n hulp langen tijd houden daar deze bij.de schommeling "van het leerlingengetal soms plotseling overbodig wordt Bovendien weet de benoemde, dat hij als over tollige wordt aangesteld. SOETEMAN, heeft indertijd tegen gestemd toen een overtallig onderwijzer aan de Openb. School benoemd zou worden, maar spreker is nu bekeerd en meent ook dat het salaris op minstens 1000,gebracht moet worden, want het werkt nooit goed als twee menschen die hetzelfde doen verschillend loon ontvangen. Nadat de Bonte zijn voorstel nogmaals heeft verdedigd wordt dat aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (de Wethouders). Een voorstel tot aangaan van een geld- leening a 1376,36 tegen 5 Ts jaars voorde aanschaffing van schoolbanken voor de Bijz. school met een aflossing in 10 jaar werd met algemeene stemmen aangenomen. Evenzoo een voorstel van' een geldleening 5 ƒ3500,als kosten der gasverwarming in .de Openbare School. Ook het voorste! tot wijziging der Gem.1 begrooting 1928 werd aangenomen. j Hierna werd de Openbare vergadering ge sloten om over te gaan in gesloten zitting." Na heropening werd aan den boekhouder van het Algemeen armbestuur ontslag ver- leend. Vergadering van den Raad der gemeente Stad i aan 't Haringvliet op Maandag 8 October 1928, des voorm. half tien uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden. 1 De VOORZITTER opent de vergadering met gebed en zegt vervolgens: Alvorens wij onze werkzaamheden beginnen rust op mij de treurige plicht een enkel woord van waardeering te wijden aan ons overleden medelid, de Heer Elvé. I Wij zullen zijn vriendelijke persoonlijkheid zeer zeker missen en gaarne willen wij dank-1 baar herdenken wat hij voor de gemeente in tal van jaren deed. Trboste God de diep be droefde familie en schenke Hij ons allen Zijn steun bij dèn arbeid, die otis thans wacht.I Toelating lid Braber. j De geloofsbrief van het benoemde lid L. Braher Bzn. wordt onderzocht door de Heeren C. Arensman en H. Berk en op voorsel van de commissie van onderzoek tot toelating be sloten. J I Hierna wordt den Heer Braber .binnengeleid zijnde, gevraagd of hij bereid is de bij de wet vereischte eeden af te leggen, waarop door hem bevestigend wordt geantwoord. Nadat de eeden door hem zijn afgelegd, wordt hij door den Voorzitter 'gefeliciteerd met zijn benoeming. De Heer Braber dankt den Voorzitter voor zijn felicitatie. De notulen der vorige vergadering worden gelezén en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger, waaruit blijkt dat boeken en kas in orde zijn bevonden, in kas was 4.16,5 l i. Een verslag van werkzaamheden van den keuringsdienst van waren te Dordrecht over het derde kwartaal dezes jaars, een' schrijven van het gemeentebestuur vna Arnemuiden, betreffende toepassing van art. 104 der L. O. Wet 1920 en een missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde gemeentereke ning dienst 1926, welke stukken voor kennis geving worden aangenomen, alsmede een schrijven van het bestuur van de polder Nieuwe Stad, waarbij vergunning wordt ver leend tot het dempen van de sloot achter de woning van Joh. Huizer Kzn. Subsidie Distr. Arbeidsbeurs. Op een verzoek van de Districts-Arbeids- beurs te Rotterdam tot het verleenen van een bijdrage over 1929, wordt, op voorstel van Burg. en Weth. afwijzend beschikt. Waterinlating. Het voorstel tot het verzoeken aan het polderbestuur om vergunning tot het inlaten van buitenwater, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten, wordt nu in stemming gebracht en verworpen, met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de Heeren H. Berk, M. H. van Paasse en J. van Sprang. Pensioengrondslag A. Keijzer. De pensioengrondslag van den oud-ge meenteambtenaar A. Keijzer als telegram besteller wordt vastgesteld op 57 per jaar over de jaren 1913 tot en met 1918. Vervolgonderwijs. De VOORZITTER deelt mede, naar aan leiding van het in de vorige vergadering ge nomen besluit tot het verzamelenvan ge gevens betreffende een cursus voor vervolg onderwijs, dat zich bij het Hoofd der O. L. School 32 leerlingen hebben opgegeven en dal de kosten bij een klas voor elke school per jaar ongeveer zullen bedragen 500, De heer v. Paasse geeft eenige gegevens over het bezoek van de cursussen in vorige jaren en vindt, gezien de deelname, dat het, ondanks de vele kosten, toch noodig is een cursus|op te richten. De heer v. Sprang deelt mede dat de lagere school op hetoogenblik door de leerlingen van de hoogste klassen zeer slecht wordt bezocht en er dus blijkbaar weinig behoefte bestaat aan onderwijs, waarom hij zich tegen het op richten van eèn cursus voor vervolgonderwijs verklaart. Na een breede discussie over dit onderwerp, wordt het verzoek van de Oudercommissie om een cursus voor vervolgonderwijs op te richten, in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stemden de Heeren Berk en v. Paasse. Bewaarschool. De Voorzitter doet rnededeeling van een in gekomen adres voorzien van 52 handteeke- ningen, waarin wordt verzocht over te gaan tot het stichten van een bewaarschool. Burgemeester en Wethouders stellen voor hierop niet in te gaan wegens de daaraan ver bonden hooge kosten. De heer Berk bespreekt het nut en de nood zakelijkheid van een bewaarschool. De overige Heeren achten de kosten voor de stichting van een bewaarschool voor deze gemeente veel te hoog. Het adres wordt in stemming gebracht en verworpen. Voor de Heer Berk. Rioleering Nieuwstraat. Op een verzoek van de bewoners van de Nieuwstraat 'tot het leggen van een rioleering wordt op Voorstel van Burg. en Weth. gunstig beschikt. Na eeriige bespreking* op welke, wijze dit het best kan worden uitgevoerd, wordt aan Burg. en Weth. machtiging verleend dit werk uit te voeren. Verzoek bewoners Frel. Ingekomen een verzoek van de-bewoners van de Frel om een doorgang te maken naar de Burg. Sterkstraat en het leggen van een rio leering achter de woningen. Na eenige bespreking wordt besloten een ge deelte van de heining te laten wegbreken, waardoor een doorgang ontstaat naar de Burg. Sterkstraat; de gemeentereiniger kan dan ook de zinkput achter de woningen van tijd tot tijd ledigen, zoodat het leggen van rioleering hier door overbodig wordt. Benoeming lid Comm. t. Wering van School verzuim. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt benoemd de Heer Ds. J. Polhuijs met 4 stemmen. De Heer v. Nierop verkreeg 3 stemmen. Secr. Brandweer. Tot Secretaris van de Brandweer wordt met 6 stemmen gekozen de Heer J. van den Boo- gert. De Heer N. J. van den Boogert verkreeg 1 stem. Gemeentebegrooting 1929. De gemeentebegrooting, dienst 1929 wordt onveranderd voorïoopig vastgesteld als volgt: Gewonen dienst: Ontvangsten en uitgaven op 45.6555,05.. Kapitaaldienst: Ontvangsten 3046,06 uitgaven 2400,—, batig slot ƒ646,01. Wordt nog besloten de jaarwedde van de helpster in de nuttige handwerken te ver hoogen en te brengen van 115,op 150, Aangezien bij de gebruikelijke rondvraag niemand iets te vragen of te zeggen heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. SPORTNIEUWS. VOETBAL. A.s. Zondag ontvangt Flakkee haar oude tegenstander Erasmus. Deze club niet onbekend hier; won het vorig jaar, maar of ze ditmaal hierin zullen slagen, mogen we indien Katje en Lieven de ploeg com pieteer en betwijfelen. Voor Zondagmiddag een spannende ont moeting. Flakkee II moet naar Rotterdam. Hopen we ook dat zij met winstpunten thuis moge komen. MIDDELHARNIS. GeborenHiltje d. v. B. de Vries en G. Driese; Jan z. v. A. Koster en Gi Donker sloot; Markus Koenraad z. v. L van Eek en J. Huizer. OverledenH. L. Driece 17 jaar dochter van L. Driece en H. Breeman. Echtscheiding: J. Buijsse 34 j. en G. P. Kodde 38 j. SOMMELSDIJK. GeborenCornelis Jacob, z. v. Leendert Jacob Buth en Margrieta Teuntje Joppe David, z. v. Arie Hoogzand en Lientje den Engelschman. Ondertrouwd: Iza&k van der Waal, 26 j. te Kerkrade en Maria Cornelia Ruitenberg, 22 jaar. Overleden: Lena Kievit, 86 jaar, d. v. Mattheus Kievit en Aaltje Bienberg. DIRKSLAND. Geboren: Anna Lena, d. v. N. H. van der Groef en J. Hokke. Ondertrouwd: Aren Leendert Bakker, 36 jaar en Willempje Jannetje van 't Geloof, 34 jaar. GOEDEREEDE. GeborenJohannis z v. J. Orgers en L. van Thiggelen; Johanna d. v. H. Soeteman en J. Redert. Getrouwd: C. Tanis 33 jaar (Ouddorp)en J. Tanis 25 jaar; J. Tanis 24 jaatenG. van Asperen 26 jaar. OUDDORP. GeborenLiena d. v. J. Komtebedde en G. Mastenbroek; Cornelis z. v. J. vanErke' lens en L Bakelaar; Pieter z v. L Verhage en A Groenendijk; Joziena Grietje d. v. M, Tanis en J. Kaptijn; Grietje d. v, J. Koek en Krientje Meijer; Eeuwit z.v. K. v.d.Bok en G. Mierop; Jacob z. v. W. Moerkerk en J v. HuizenHerbert z. v. P. van 't Hof en C. Grinwis; Adriana d. v. J. van'tGeloof en D. de Jong. OndertrouwdKarei Heerschap 55 jaar en Jacom^ntje Voogd 45 jaar. GetrouwdP. van Splunder 28 j. en K. Grinwis 18 j K. de Vdgel 23 j. en J. C. v. d. Maas 28 j.y E. Tanis 45 j. en J. Tanis 33 jJ. W. Tanis 33 j en L. Tanis 35 j.; J. P. Hardingsveld 34 j. en C. de Jong 22 j. Overleden: Kommer Kapten 71 jaar z.v. P. Kaptjjn en G. Akershoek; F. W. Witte 5 m. d. v. P. Bakelaar en A. Witte. OOLTGENSPLAAT. Geboren Cornelia, d. v. Bastiaan van den Nieuwendijk en Maria Hokke. OverledenMaria Buljs, 77 jaar, wed. van Jacobus Stolk. Gemengd Nieuws. De Zeppelin aanvaardt de reis naar Amerika. Het luchtschip Graf Zeppelin is Donderdag ochtend om vijf minuten voor acht te Frie- drichshafen opgestegen voor den tocht naar de Ver. Staten. Een dichte menigte juiGhte de vertrekkenden geestdriftig toe, Dr. Bckener heeft den Zuideiyken koers gekozen over Bazel, Zuid-Frankrijk en de Azoren. Eckener denkt Zondagochtend te New-xork aan te komen. Kort voor het vertrek verklaarde dr. Eckener, dat hij er op rekende Zondagochtend te New-York te zijn. Het weer boven den Oceaan is intusschen niet beter geworden; integendeel, de weer berichten van vannacht 2 uur wezen niet alleen op storm, doch zelfs op hevigen storm. In deze omstandigheden is de koers niet precies vooruit te bepalen. In het algemeen zullen we ons aldus Eckener aan den Zuidelijken ko rs moeten houden. Tusschen Ierland en New-Foundland komen depressies voor. Den noordelijken koers kunnen wy niet meer nemen; wij zouden dan noordwaarts tot Groenland moeten gaan en daar is het nog slechts 8 uur per etmaal dag. In ieder geval heeft dr. Eckener het vaste vertrouwen, dat hjj het luchtschip veilig over den Oceaan zal brengen. De Norddeutsche Lloyd te Bremen heeft, ca het bericht van de opstijging van den „Graf Zeppelin", haar 12 op den Oceaan varende schepen opdracht gegeven, te trach ten draadloos met het luchtschip in verbin ding te komen, teneinde plaatsbepalingen en weerberichten te geven en berichten van het luchtschip naar het Vaderland door te geven. HONGERSNOOD EN OPSTAND IN KANSOE. Wegens misgewas; er zouden 200.000 Chineezen vermoord zijn Amerikaansche hulp. Bij de permanente Amerikaansche com missie tot leniging van hongersnood in Cbina zijn berichten ingekomen over ontzettende toestanden, die in de Chineesche provincie Kansoe heerschen. Kansoe ligt tusschen Tibet en Mongolië en een derdedeel der bevolking bestaat uit Mohammedanen, die wegens mis lukking van den oogst in opstand zouden gekomen ziju en niet minder dan 200,000 Chineezen zouden vermoord hebben. Door den burgeroorlog is de provincie vrjjwel geheel van troepen ontbloot en de opstan delingen zouden de eerste 14 dagen vrij spel hebben gehad om naar hartelust te moorden en te brandschatten. Het Amerikaansche Roode Kruis en de commissie tegen den hongersnood in China zullen onmiddellijk rijst en geld naar de betrokken streek zenden, mits de regeering te Nanking voor bedwinging van den opstand wil zorgen. Jan Olieslagers gewond. Te Antwerpen is de bekende Belgische vlieger, Jan Olieslagers, met een auto tegen het monument van Teniers in het stadspark gereden. De wagen is geheel verbrijzeld. Olieslagers en twee inzittende dathes werden gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Een gebouw ingestort. Dinsdagmiddag om 3 uur is op den hoek van de Poricstrasse en de Bischofgaese een groot in aanbouw zijnd pand van 5 verdiepingen van de firma Gaschek met de stellingen, oie er omheen stonden, ingestort. Het gebouw was reeds onder den kap. Er waren 80 arbei ders in aan het werk, waarvan het grootste deel bedolven is. Predikbeurten. Zondag 14 October 1928. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vai. leeskerk- en 's ar. ds. Van der Zee uit den Bommel. Sommelsdijk, vm. leeskerk en 's av. ds. Van Ameide. Dirksland, vin. en 'sav. ds. Van der Wal. Herkingeu, vm. en 's av. dhr. van Iepereu. Melissant, 'snarn. ds. Van Ameide. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, 'snam. ds. Polhujjs (Doop). Ouddorp, vm. leeskerk en 'snam. dhr.Bouman van Stellendam. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en 's nam dhr. Van leperen uit Herkingen. Oude Tonge, geen opgaai. Ooltgensplaat, vin. en 'sav.ds.Lutein uit Vlaar- dingen. Langstraat, vm. en "sham. dhr. Vetter. DeD Bommel, vm. ds.1 Van der Zee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en Dm. leeskerk. Hellevoetsluis, 's morgens9,30 en 's avonds 6 uur ds. Timmer. Nieuw Helvoet, 's morgens 9 30 ds. Priester. Nieuwenhoorn, 's morgens 9,30 ds. de Voogd van der Straaten. Rockanje, 's avonds 6 uur ds. Priester van Nieuw-Helvoet. LUTBERSCHE KERK. Hellevoetsluis, 's av. dr. Boerlijst uit Amsterdam. PROTESTANTENBOND. Brielle, (Kerkstraat) 'sav. ds. Klein uit Amster dam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Van Weenen uit Munnikenzijl. Stellendam, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff Hellevoetsluis, vm. ds. Westerhujjs. Nieuw-Helvoet, 'sav. ds. Westerbuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vni.,nm.en 'sav. leeskerk GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en 's av. leeskerk. VERLOOFD: D. M. ZUYDIJK EN C. W. KEYZER. middelharnis. 0ct0blr w28. herkingen. s Particulier kapitaa voor 1ste hyj RENTE varic Billijke condities. V inlichtin E. JOS. GOS Kassier en B HOEK VAN L Bijkantoor: Veemarkt 17, 1 ONDERRICHT IN Burg. Bouwmanplein MIDDELHARNIS, TEL. 85 Terstond g De aaneen gelegen holstede onder de Gemeenten Stad aan 't Haringvliet en Middelharnis groot op 3 Oct. geveild is in perceelen ingezet op Afslag Woensdag 17 Oct. 1928 nam. 2.30 uur te Stad aan 't Haring vliet, ter herberge van PEEK- STOK, ten overstaan van Notaris L. VAN DER SLUYS te Dirksland. 2E ATI Schoon V( Schoon vc

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 6