PUROL I Tandarts J. H. Bil IJS I NOOT-VRUCtlTENREEPEN RADIO-CENTRALE Circus Roberti-Blumenfeld Predikbeurten. vertegenwoordigers, Huidschaving Schoonmaken Correspondentiebureau O.V.I. Voorstraat 209 - Sommslsdijk AAMBEIEN. J. DE SALAMANDER JL GIMBORN'S STUDIE-WATERVERF Het Beste De Rotterdamsche Veiling Rotterdam JE ADRES: MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK CHR. DE VRIESLAAN TE KOOP GEVRAAGD: Het wereldberoemde KOMT NAAR FLAKKEE! Gala Openingsvoorstelling te Stellendam op hetzelfde dgebouw der waarop het Het vuur poedig stond aie. Na veel indelijk den INGEZONDEN MEDEDEELING. Ia dooseo van 30-60 ca 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. cn Droglitea beter bekend gekend? Ge- 't slag, dat ien de drang en, rusteloos was koppig, eigenaardig- hebben. Ove- ïd een fideele n. Waar iets hij ook een reet bij. Liet Iracht had. kunt u zich inneren. Mis- van z'n oude oude, vuile weer de zon en en dat wel vormde met an heden, nprijzing van rooten tegen- 'n 't water den druk- .aken? Waar- ed van waar- lit onderwerp apiter betrof, niet aan te ne werkte bij tier! Verbijs- 'gronde reden uw meening onderwerp? dat u weinig u niet regel- te kweeken eten bij het oe zult u die leid juist op ilt u koopers en? Hoe wilt oor meer ver- publiek met ooflijk lagen an uw nieuw waar de me de adspirant- asse naar uwe oet naar uwe iet, het woord welke wijze omroeper en nprijzen. Dat men daarmee ichtreclames, die voor den king komen, gen laden en ren. anpakken! U >et de cliënten :en maken, u ken aan een ker over- verschaft u modellen, waarde aan t goede raad firma's reeds lang aanvaard is. Waarom zult u hun voetsporen die toch naar succes leiden dan niet volgen? Begin nog heden! Laat uw drukker u voorlichten en u zult er wel bij varen. Grijp uw kans, alvorens uw concurrent zijn reclamecampagne begint. De boekdrukkers staan voor u klaar. Hun persen wachten op het afdrukken uwer orders. Lezer, onze vriend Sch. vollede die noodzaak van dit alles nog niet, omdat hij in het begin dezer eeuw werkte en streed om zijn boterham. Zijn tegenzin in reclame door middel van de pers was dus eenigszins verklaarbaar, daar toen de concurrentie nog niet zoo fel was en de ideeën en resultaten van goede drukwerk reclame-campagnes zich nog moesten ontwik kelen. Inmiddels zijn de inzichten zijner op volgers totaal gewijzigd. En die van u? den van goed n averechtsch jde, op prima meerdere ies voorziene en kracht, die itens"voor eiden zal, als ■spreidt, ht om met uw het drukwerk opvattingen uwe firma en door de afrie den zullen Het is ver- ermijnt onge- haar uitgaat, en werkt in inkomsten, juurder in iet bewijst het publiek recta in de ling is. Het is kst. Bovenal: ënten nog an- gelegenheid les in zich op :ten vertellen, ere zaken ge it de minste rgen, die de het smaakvol cherp afdruk- k nu eenmaal papier tot is. Dor een prima per el? ere welvaart! roote wereld- VAN STROO TOT GLAD KARTON. Productie van 250 millioen K.G. per jaar. Het is algemeen bekend, dat strookarton dient voor de vervaardiging van allerlei ver pakkingsartikelen; doozen voor de meest uit- eenloopende doeleinden, boekbanden, enz. Minder bekend is, hoe het strookarton eigenlijk wordt gefabriceerd en van hoe groote beteeke- nis de kartonindustrie voor ons land is. Wij hebben eens geïnformeerd bij den direc teur van een onzer kartonfabrieken en hem gevraagd of hij ons iets kon vertellen over dezen belangrijken tak van nationale industrie. Met genoegen was het antwoord, doch ik zal mij moeten beperken tot meer algemeene trekken en niet kunnen afdalen tot allerlei technische details, die per slot van rekening een outsider toch minder belang inboezemen. De beteekenis van de strokartonindus trie acht ik voor ons land zeer groot. De hoe veelheid stroo, welke jaarlijks door de fabrie ken hier te lande wordt vermalen kan ruwweg op 300 millioen K.G. worden geschat. Dat geeft een productie van 250 millioen K.G. karton. Naar schatting gaat hiervan 90 naar het buitenland. Voor onze betalingsbalans heeft een uitvoersaldo van twintig millioen gulden ongetwijfeld belang. Nederland is, met uitzondering van Japan, waar karton uit rijststroo wordt vervaardigd, het eenige land ter wereld, dat strookarton in beteekenende hoeveelheden exporteert; er kan gerust worden gesproken van een zeker mono polie. Wel bestaat in verschillende landen o.a. in Duitschland, België, Frankrijk, Oostenrijk en de Ver. Staten een strokartonindustrie voor binnenlandsche behoefte en ook wel worden in andere landen, in plaats van stroo lompen als grondstof voor karton gebruikt, doch van een uitvoer als Nederland heeft, is geen sprake. Onze grootste afnemer is Enge land, waar geen enkele fabriek stroo tot karton verwerkt. Toch is de strokartonindustrie in ons land betrekkelijk jong. Omstreeks 1870 verrezen de eerste fabrieken. Betrekkelijk weinige jaren geleden kwam het nog voor dat het stroo als overtollige ballast, eenvoudig werd verbrand! De kartonindustrie is een continu-bedrijf: er wordt dag en nacht doorgewerkt met drie ploegen, die elkaar beurtelings afwisselen. En het kost menig zweetdroppeltje voor het stroo van ruwe grondstof is omgewerkt tot een glanzend, glad en mooi vel karton, dat in alle opzichten aan de eischen, die men aan een goed product stelt, voldoet. Met genoegen namen wij het aanbod om de fabriek eens te zien aan en wij volgden onzen geleider naar de opslagplaatsen van het stroo. Practisch komt voor de bereiding van stroo karton alleen graanstroo in aanmerking: stroo dus van rogge, tarwe, haver en gerst. Tegenwoordig koopen de fabrikanten slechts geperst stroo, dat in een betrekkelijk klein volume naar de fabriek wordt gezonden. Een fabriek in werking. In de hakselmachine ondergaat het stroo zijn eerste bewerking: het wordt fijngehakt. Het gaat dan met een jacobsladder naar boven, naar den zolder. Op den zolder zijn de kalk molen opgesteld, waarin de z.g. kalkmelk wordt gemaakt, die noodig is om het stroo te koken. De harde vezels moeten daardoor zacht gemaakt worden Dat koken geschiedt in roteerende kokers, die langzaam rond draaien. Dat duurt zoowat een uur of drie bij een verhitting tot 140 gr. C. Als het stroo gaar is, wordt de koker geledigd. De stroopap wordt nu onder de kollergangen of kollersteenen vrij groote granieten molensteenen met messen er onder geschept; deze bewerking duurt ongeveer twintig minuten. De geroutineerde werkman weet wel dat het dan tijd is, dat de stroopap in de hollanders komt, een ma chine, waarin het stroo, gemengd met water, nog een extra fijn gemalen wordt. Dit alles is de groote voorbereiding tot de bewerking in de papierbanen. Zoo'n papierbaan levert een indrukwekken- den aanblik op, want iedere baan de meeste fabrieken hebben er twee, drie of meer heeft een respectabele lengte. Zij bestaat in hoofdzaak uit een groot aantal roteerende droogcylinders. De weeke vloeibare stroopap komt vanuit de hollanders via een scheprad op de papierbaan, om van vloeibare specie te worden omgezet in het eindproduct, het stroo karton. Eerst loopt de brei-achtige massa over ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG OCTOBER 1928. een koperen zeef, vervolgens tusschen wollen dekens. Al het water wordt door middel van walsen uit de pap geperst en zoo vormt zich langzamerhand een samenhangende substantie die. wanneer zij over .de cylinders, die door middel van stoom worden verwarmd, loopt, al meer en meer op het ons bekende strookarton begint te liiken. Aan het einde van iedere pa pierbaan is' een knipmachine opgesteld, die de schier oneindige papierstrook, die dan nog warm is, op maat snijdt. Rappe handen staan hier klaar om het kar ton tot pakken te binden en op te slaan in het pakhuis, waar het op verscheping of verlading wacht. (Tel.) EEN ONVERWACHTE OPLOSSING. Nog nooit was de vraag: Waar is de vrouw? met meer recht opgeworpen, dan in dit geval. Ze was mooi, beminnelijk, vermogend, kortom, ze bezat alle voorrechten, die de verhaler noo dig heeft, om een dame als onderwerp van twist tusschen twee heeren te doen optreden. Dat waren in dit geval twee knappe rechts geleerden, bij wie zich inerkwaardiger-wijze het gevoel van „eer" sedert eenigen tijd met liet huwelijksmotief heeft gemengd. Eduard meende bij Lilli in het voordeel te zijn; daaren tegen achtte Bruno zich ontegenzeggelijk de meest begunstigde; en daarde jonge dame het doelmatig keurde zich door beiden het hof te doen maken, kon het niet anders, of er moest tusschen de beide knappen een zeer gespannen verhouding ontstaan. In dit geval was het dus niet de wijnroes, maar de roes der liefde waaruit de noodzake lijkheid ontstond dat er geduelleerd werd. Slechts over den vorm waarin het duel zou plaats hebben, konden de twèe ridders niet zoo spoedig tot resultaat komen. Met sabels vechten? Wat zou daarvan anders vèrwacht kunnen worden, dan een afloop die de zaak "on- beslist liet. Met pistolen? Dat was even ondoel matig; want wat zou de arme Lilli beginnen, als het duel eindigde met twee kreupelen of twee lijken? Daarom werd met reden besloten een Amerikaansch duel te kiezen, daar deze vorm van tweegevecht alleen de zekerheid ver schaft dat een van' beiden heel en gezond blijft, terwijl de andere zich tot zijn vaderen ver zamelt. Om zich te verzekeren dat de zaak volko men in den vorm geschiedde, kozen de twee een derden, een even sterk voorvechter van het begrip van „eer" als zij zelf. Karei was zoowel met Eduard als met Bruno bevriend, en wel zoo innig, dat hij direct de noodzakelijkheid inzag, dat een van beiden uit de lijst der leven den moest worden geschrapt. De geheele aan gelegenheid werd nu aan hem onvergelaten, en men kwam overeen, op den lsten December de zaak ten zijnen huize af te doen. Het was een plechtig oogenblik, toen de drie heeren in den salon traden, die met zijn vrien delijk ameublement eigenlijk niet den indruk maakte van een rechtplaats. Karei, de onpar tijdige, rolde twee fauteuls nader, noodigde hen uit tot zitten en opende de ceremonie met een korte toespraak: Mijne heeren! u bent bijeengekomen, om U'door een voorloopig nog onbekend noodlot door 2 te laten deelen. Om die edele bedoeling niet te krenken, zie ik af van elke poging tot verzoening. Zeker hebt u uw testament ge- gemaakt? Natuurlijk! zeide Bruno. Natuurlijk antwoordde Eduard, wij zijn immers rechtsgeleerden. Zeer goed, ging de onpartijdige voort; dan kunnen wij tot de zaak komen. Op dit zilveren blad liggen twee cigaretten. Een daar van heb ik met cyaankali doen doortrekken, en hij, die haar oprookt, zal na weinige minu ten van alle aardsche zorgen ontheven zijn. Weest maar zoo goed te kiezen. De vrienden aarzelden. Tast maar toe, moedigde Karei aan. De vergiftigde cigaret smaakt wel afschuwelijk maar de andere is uitstekenden bij slot van rekening is alles in de wereld maar een kwestie van geluk. Toen nam Eduard het woord. Hoor eens, Karei, zeide hij, je weet, ik ben geen rooker en voor zoover ik weet, is mijn tegenpartij het ook niet. Dat is waar, zei Bruno, wel heb ik vroeger gerookt, maar onlangs heb ik wegens een keelcatarrh het rooken geheel en al moeten laten. Dus blijkt de noodzakelijkheid, zeide Karei, het Amerikaansch duel te wijzigen. Wij kiezen dan een anderen vorm. Ik leg voor elk van u tweeën een stuk suiker neer. Diegene, 'op wiens stuk suiker een vlieg gaat zitten, gaat oogenblikkelijk naar huis en schiet zich een kogel door den kop. Begrepen? De duellanten keken de kamer eens rond. overlegden eenige seconden en gaven toen hun toestemming. De stukjes suiker lagen gereed en wachtten op de vliegen, die komen zouden. Maar die kwamen niet. Na e.en minuut of tien zeide Bruno: Ik geloof, dat hier heelemaai geen vliegen zijn. Dat zal wel aan den tijd van het jaar liggen, zeide Eduard. Wij zijn immers in December, en dus is voor het begin van het warme jaargetijde geen beslissing langs den suikerweg te krijgen. En dat zou mij eerlijk gezegd een beetje te lang duren. Hoezoo? vroeg Karei. Eduard antwoordde: Omdat wij absoluut vandaag nog willen weten, met wien juffrouw Lilli trouwt. O, daaromtrent behoefje je niet ongerust te maken, antwoordde Karei. Geen van u b eiden komt daarvoor in aanmerking. Waaruit besluit je dat? vroegen de beide anderen tegelijk. Dat maak ik op uit het eenvoudige feit,' dat zij zich gisteren, volgens alle regelen der kunst heeft verloofd en wel met mij! Hoe! Wat? Met onzen onpartijdige stoof Bruno open Eduard voegde er bijDus zullen we eigenlijk met Karei moeten duelleeren. Dat is volgens het wetboek van „eer" buitengesloten, verklaarde Karei. De onpar tijdige mag nooit uitgedaagd worden. Daaren tegen reken ik er vast op, dat jullie bij mijn' trouwen als getuigen zult optreden. j En later als huisvrienden, voegde Bruno er bij. Aan dat program hielden zij zich. De geheele1 twist loste zich op in harmonie en de beide tegenstanders van vroeger verschenen reeds na1 korten tijd bij den jongen echtgenoot, als de vliegen op de suiker van zijn huwelijksgeluk. Een bewijs, dat een Amerikaansch duel in den regel niet half zoo gevaarlijk is, als de menschen gewoonlijk beweren. ZIJN KARAKTER. In de familie van een huisjesmelker heeft een jonge man toegang gekregen, die duidelijk de eenigste dochter des huizes het hof maakt. Op zekeren dag noodigt het hoofd des gezins den jongen man op zijn kantoor te komen en houdt voor hem de volgende toespraak: Mijn jonge vriend, ik heb met genoegen bemerkt, dat het u bij ons thuis bevalt eni nu wij behoeven daar niet lang en breed over te praten kortom het schijnt mij toe, dat u ernstige bedoelingen hebt. Daarom acht ik mij verplicht, u over onszelf, ik bedoel over ons karakter, reeds nu eenige inlichtingen te moe ten geven, Wat mij persoonlijk betreft, ben ik, zooals u misschien reeds bespeurd zult hebben, een niet onbemiddeld persoon. Ik wil ti niet verzwijgen, dat ik eens, lang geleden, reeds meer dan twintig jaar terug, in een onaangename bankroetgeschiedenis gewikkeld werd, waar door ik mij eenige maanden uit het openbare leven moest terugtrekken. Maar alles is geschikt ik heb mij door vlijtig te werken er weer boven op gebracht, en wat u vooral belang zal in boezemen, ik ben heden in staat mijn dochter een behoorlijke huwelijksgift mee te geven, zij krijgt veertigduizend gulden. Zooveel over mijn karakter. Mijn vrouw, dat weet u, is een zielsgoed mensch. Ik wil u niet verzwijgen, u zult het toch eenmaal vernemen, dat zij, negen of tien jaar geleden, in een fatale historie betrokken1 werd, zij weet zelf niet hoe. Zij was namelijk i klant bij een juwelier, en in den winkel was eensklaps toevallig een heel klein horloge ver dwenen, dat even toevallig in den zak mijner vrouw werd gevonden. Het was, zooals gezegd, een fatale samenloop van omstandigheden, en mijn vrouw heeft zich insgelijks eenigen tijd uit het openbare leven moeten terugtrekken. Later is er echter gras over gegroeid; mijn vrouw is werkelijk een parel van een huis moeder, en zooals gezegd is, mijn dochter krijgt vijfenveertig duizend gulden mede. Dat van het karakter van mijn vrouw. Wat mijn dochter betreft, dat zij er lief uit ziet, daar wil ik heelemaai niet over spreken, maar ik durf wel zeggen dat zij een welopge voed meisje is, zij is beschaafd, zij speelt piano, heel goed en niet te veel. Wel moet ik u in vertrouwen mededeelen, het te ver zwijgen zou immers een domheid zijn, daar u het toch zoudt vernemen, dat zij eens een kleine geschiedenis beleefd heeft. Het is vier jaar geleden, toen hadden wij inkwartiering en bij die gelegenheid heeft zij zich eenigszins ingelaten met een officier. De zaak was op zich zelf zoo erg niet; mijn dochter heeft zich enkel een paar maanden moeten terugtrekken, u begrijpt mij wel. De officier leeft niet meer, er bestaat niets meer dat aan deze zaak doet her inneren en het is heden zoo goed, alsof er in het geheel niets gebeurd was, en de hoofdzaak is, ik weet niet of ik er reeds over gesproken heb, mijn kind krijgt vijftig-duizend gulden mee bij haar huwelijk. Zooveel over het karakter mij ner dochter. Als u er niets tegen hebt, zou ik thans wel graag iets over uw persoon vernemen. De jonge man: Ik neem uw dochter. Daar hebt u mijn karakter. Zondag 1 October 1928. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk en 'sav. dhr. van ieperen. Sommelsdijk, vm. ds. Van Ameide en 's ar. leeskerk. Dirksland, vm. en 'sav. ds. Van der Wal. Herkingen, vm. dhr. van Ieperen en 's nam. Ds. Polhujjs (Doop). Melissant, 'snam. Ds. v. d. Zee. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouraan. Goedereede, geen opgaaf. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. Ds. v. d Wal. NieuweTonge,vm. leeskerk en nm. Ds. v. Ameide. Oude Tonge, geen opgaat. Ooltgensplaat. vm. leesk. en 's nam. dhr. Vel Ier. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. Van der Zee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nm. leeskerk. Hellevoetsluis, 's morgens 9,30 ds. Timmer. Nieuw Helvoet, 's avonds 6,30 ds. Priester. Nieuwenhoorn, 's morgens 9,30 mej. ds. Poort man van Brielle. Rockanje, des morgens 9,30 ds. Brinkerink van Oostvoorne. (Doop). Oostvoorne, 'savonds 6,30 ds. Brinkerink. Vierpolders, 'smorgeDS 9,30 ds. Los. (Doop). Zwartewaal, 's morgens 10 uur ds. Los. H^envliet, 's namiddags 2,30 ds. Warners van Geervliet. Abbenbroek, 's namiddags 2 uur ds. Bons uit Oudenhoorn. Oudenhoorn, 's morgens 9,30 ds Bons. PROTESTANTENBOND. Sommelsdjjk (Langeweg), 's morgens 10 uur, ds. J. Wegerif uit Utrecht. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. leeskerk en 'sav.ds. Westerhuys uit Hellevoetsluis. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff Hellevoetsluis, geen opgaaf. Nieuw-Helvoet, geen dienst. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm.,nm.en 'sav. leeskerk GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. De Blois. Herkingen, vm. nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp. vm. en nam. leeskerk. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 17 OCTOBER ter herberge van J. A. Peekstok, Afslag van: een Hof stede met Bouw- en Weilanden, tez. groot 46.63 28 H A. (101 gem 163 R Voornsche Maat), te Stad aan 't Haringvliet en te Mid delharnis in den polder „De Nieuwe Stad", in huur tyj den heer J. Wagner. Behoorende tot de nalatenschap van Wijlen Mej. P. M. van Weel te 's-Graven- Notaris YAN DER SLUYS. GETROUWD: tUN STAPEL Lz. EN BETS VAN NIEUWENHUIZE Cd. die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden. Schiebroek, October 1928. Erasmussingel 32a. Groote Kweekerij van rozen, struikheesters, vaste planten, vruchtboomen, enz. zoekt 3—1 tegen flinke provisie. 1MAND VERSCHOOR, Rockanje huidverwonding bij I dieren, alsmede zeere spenen bij melkvee, ge- E I- neest men spoedig met I Purol. Doos 60 en 90 ct. I Bij Apoth. en Drogisten HET BESTUUR van het Water- schap De Oude Polders, Ioozen- de op de haven van Middelhar nis, maakt bekend, dat het van alle Kavel- en Scheidingslooten in het Waterschap, welke eene breedte hebben van minstens 2,60 meter, vóór 1 November 1928 moet geschied zijn. Middelharnis3 October 1928. De SecretarisDe Voorzitter, NIJGH. J. TIMMERS. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) 's op eiken werkdag voor belangstel lenden ORATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft dc tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. Gevraagd, twee bekwame T immerlieden bij P. BOOGERT, Nieuw-Helvoet. (Onderricht Voor Iedereen.) Schriftelijke cursussen voor jongelui die wenschen te worden opgeleid voor smid, timmerman, bankwerker, electrlclen, scheepmaker, met selaar enz. Tevens bestaat gelegenheid voor op leiding in praktisch boekhouden voor zakenmenschen. Deskundig onderricht. Vraagt inlichtingen. Correspoodentiebureau O.V.I. Weslzanddijkll Hellevoetsluis Spreekuren Dagelijks van 8'/s tot 10 uur voorin, en van 1 tot 2n.ra. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. L! Kipstraat 59, R'dam I Niet goed. geld terug. LEEST EN ADVERTEERT I IN II ONZE EILANDEN Verkrijgbaar in eiken boekhandel. H. H. EIERVERZENDERS! Wij weten, dat U als regel steeds te weinig voor Uw eieren uitbetaald krijgt. Er wordt geen rekening gehouden met de grootte der eieren, zoodat zij, die mooi goed leveren sterk enadeeld worden. Wilt U een beteren prijs maken dan U nu voor Uw eieren krijgt Vraagt dan onverwijld inlichtingen bij Telef. 13649. Warmoezier straat O 37—39. Recht van controle voor H.H. Zenders. 111 ONTVANGTOESTELLEN LUIDSPREKERS TRANSFORMATOREN LAMPEN WEERSTANDKOPPELINGEN GLOEI DRAADVEILIGHEDEN Lompen, metalen, zolderoprufmlngen. Wij betalen de HOOGSTE prijzen. HENDRIK WIJGERS, Gouvernestraat 38a - Tel. 31748 - ROTTERDAM. 40 Paarden, Leeuwen, Ijsberen, Tijgers, Panters, Gedresseerde Herten en Apen. Het Circus Roberti-Blumenfeld brengt een sensatie mede naar Flakkee hetwelk daar nóg niet vertoond is! Wil U zich eenige genotvolle uren verschaffen, hetwelk een genot voor Uw geheele leven zal zijn, verzuim dan niet het CIRCUS ROBERTI BLUMENFELD, met Uw bezoek te vereeren De Directie heeft dezen keer kosten noch moeite gespaard, om het geachte publiek van FLAKKEE een Wereldstads-programma te bieden, iederen avond met 30 verschillende nummers. (Standplaats tegenover Tramstation Dinsdag 9 October 's avonds 8 uur. Woensdag 10 October's namiddags 4 uur, Kinder- en Familie voorstelling; 's avonds 8 uur. - Elite-avond. Donderdag 11 October 's avonds 8 uur DANK- en AFSCHE1DSVOORSTELLING. Een greep all ons reazenprogrammaeen massa paarden-dressuur van 4, 8, 12 en 16 paarden, welke geheel zonder zweep, alleen met een hand schoen gedresseerd worden. De Heer Biumenfeld met zijn schoolpaarden Wonne Silverstern en Chardasfurst. 4 dubbele Jockey akt, voetbalsport en Athleten te paard. PT Janny de Jockey, rijdende aap. 'Vi Optreden van Dompteur Hostsaas met zijn wilde Berwerleeuwen, Pollar Ijsberen en Panters. PRIJZEN DER PLAATSEN: 1sterangf 1.50; 2erangf 1.-; 3e rang f 0.75Galerij f 0.50. W Leveranciers van hooi, stroo, haver en slachtpaarden worden verzocht zich aan den bureauwagen aan te bieden. DE DIRECTIE.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 7