JtprvQ KAARTJE NIGROIDS bitiDE Blue Bamd fabqieken- or lijdenden rstellenden m C. KOLFFZOON - AIS ON SANITAS ONZE EILANDEN No. 95 6 OCT. 1928 TWEEDE BLAD 30 ets. per doosje LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" PIET SIMONS zorgt voor U! genomen, hoesten Burgerlijke Stand. ONZE Et LANDEN VAN ZATERDAG 6 OCTOBER 1928. 5 ond ffirvq. Toch is powq uitstekend van kwaliteit, heeft een ■•.vaarde, is gemakkelijk verteerbaar en zuiver van smaak, egrijpt wat dit voor U beteekent: Voor Uw gezin een goed en krachtig voedsel,, voor U een besparing op Uw huishoudgeld. mapgapihe vooralle» rzwakt zijn door koortsen, typhus, influenza, of dergelijke onder- de ziekten, is de Sangalnose het middel, dat het éérst de opgewektheid terugbrengt. .vie het er op aan komt, de verloren krachten spoedig te her- wier eetlust moet worden opgewekt; die aan diepen en ver inden slaap behoefte hebt: ;iddel dat u snel en zeker daaraan helpt is de Sanguinose. de Sanguinose behoeft gij geen likearglaasfe te gebruiken, laai per dag een eetlepel is voldoende. er flesch met gebruiksaanwijzing f 2.—6 fl. f 11.—12 fl. f 21.— Te verkrijgen bij alle Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK, f DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Opgericht 1768 BEZORGEN: 3 INBRAAK-, ZIEKTEVERZEKERING, Wet- ansprakelijkheid en alle andere verzekeringen, te premiën - Prima Maatschappijen alleen dersche Kade No. 7, Rotterdam nabil BET WITTE HUIS WAS, IS EN BLIJFT HET OUDSTE EN MEEST BETROUWBARE ADRES VOOR stiekem Kousen, Breukbanden, Ikgordels, Suspensoirs, enz. ;t onze zeer belangrijke Gratis Brochures en Prijs- int, welke op aanvrage gaarne worden toegezonden. Aanbevelend, Arth E. M. HUFKENS. Einde Zomertijd. Wij herinneren eraan, dat de zomertyda.s. Zondagochtend 3 uur eindigt, zoodat in de nacht van Zaterdag op Zondag de klokken een uur moeten worden achteruitgezet. Rusland en het Bolsjewisme. VIII. Ik zal nu trachten, aan de hand van eenige Russische bladen en eenige gegevens van Gawronski, die zelf uit authentieke bronnen heeft geput, een beeld van Rusland, zooals het er thans uit ziet, hier weer te geven. De Socialen hadden tot heden alle voor bereidende werkzaamheden voor een groote bodemhervorming gemaakt. Van den kant der Bolsjewiki ontvingen zij niets dan spot. Trotzki zelfs lachte en spotte, omdat ze zich met een statistiek bezig hielden. Nauwelijks hadden de Bolsjewiki de geheele macht in handen, zoo decreteerden zij een wet met het doel, sociali seering van grond en bodem. Zij namen hun toevlucht tot de stelsellooze, toevallige werk zaamheid van een groot aantal groepjes. De Socialen werden geheel uitgeschakeld, en hun uitgewerkte plannen genegeerd. Het resultaat was eenvoudig treurig. Nadat een golf van oproer en burgeroorlogen over het land waren gegaan, was de grond in particulier bezit over gegaan, inplaats van verdeeld te zijn. De ar beiders wisten niet waaraan zij waren; ze begrepen van de heeie manipulatie niets. Zij vroegen voi angst en onrust, hoe het nu eigen lijk met de verdeeling van den grond stond, want zij hadden van heel de verdeeling niets gehoord" of gezien. Sommige bladen spraken zelfs van koop en verkoop van grond. Wij, buitenlanders, gelooven misschien, dat in Rus land al het land gesocialiseerd is, terwijl alles in particulier bezit is overgegaan. De Bolsje wiki zijn echter zoo bang dat er iets uitlekt van hetgeen zij doen of niet doen, dat zij bijna alle couranten die niet openlijk op Bolsjewis tisch standpunt staan, eenvoudig hebben verboden. Om nu voor de invoering van het socialisme op het platteland te zorgen zijn ze begonnen met communen op te richten. Het volk wilde hiervan in den beginne maar heel weinig weten. Men besloot dus om aan deze commu nen groote voorrechten te verleeneit en meer land te geven als ze noodig hadden of konden bewerken. Dat had succes, en men zag dan ook werkelijk communen verrijzen, ofschoon het getal maar klein was en nog is. Omdat nu deze communen meer land hadden dan ze verbouwen konden, zaten ze in verlegenheid. Wat nu gedaan? Men besloot zijn toevlucht tot loonarbeid te nemen, nota bene, en dat nog wel in een staat waarin de loonarbeid voor goed afgeschaft was. Men heeft onder den schijn van communen kunstmatige landgoede ren in het leven geroepen, en de omwonende drogen en misleidde massa, die zijn de dupe. 'gelooven aiies in orde is. Een geloof zonder de Met de industrie is het al even slecht gesteld, j werken is geen geloof. We moeten trachten Van al de fabrieken is zeker het twee derde onszelf te verbeteren; we moeten trachten gedeelte stop gezet, tengevolge van gebrek aan materiaal en aan de noodige grondstoffen. Het verkeerswezen is al even treurig. De meeste locomotieven zijn onbruikbaar gewor den, en om nieuwe te maken is er geen mate riaal, en het buitenland levert alleen, (als ze verstandig zijn), tegen vooruitbetaling. Indien het verkeer goed was, zouden nog vele fabrie ken kunnen werken, want op de meeste groote goederen-stations ligt nog veel materiaalmaar wegens gebrek aan vervoermiddelen moet het daar blijven liggen. Ook de geproduceerde goederen blijven liggen en kunnen evenmin worden vervoerd, en bijgevolg komen deze ook niet in den handel of kunnen niet verdeeld worden. Men ziet dus, dat de organisatie heel slecht is. Om een vaas stuk te slaan, dat is geen kunst; dat kan het kleinste kind wel. Maar om een gebroken vaas weer in elkaar te lijmen, dat gaat niet zoo gemakkelijk. Dat is, wat men noemt, kunst, en deze kunst verstaan de Bolsjewiki niet. In alles stuk te slaan zijn het groote meesters, maar ais het er op aan komt, om op te bouwen wat verwoest is, dan ont breken de krachten en de capaciteiten. In Duitschland bijv. heeft men het staats gebouw niet vernield; men heeft eenvoudig de oude bewindvoerders heel beleefd maar toch energiek naar huis gestuurd, en ze door nieuwe bewindvoerders vervangen. Men heeft lang zaam maar zeker de oude verrotte toestanden weten te verbeteren, en waar ze goed waren, heeft men ze gelaten. Men heeft het oude staats gebouw technisch aan een onderzoek onder worpen, gerestaureerd en versterkt. De Bolsje wiki hebben alles afgebroken, maar nu weer opbouwen. Dat is de kunst die ze niet ver staan. Ze hebben het kind met het badwater weggegooid. Aan Arbeidskrachten is geen gebrek, maar het volk, en ook de ambtenaren zijn uitgeput, niet in staat tot één levende gedachte, of tot eenig initiatief of scheppenden arbeid. Niet alleen dat de Bolsjewistische organisa toren niet voor hun taak berekend zijn, maar zij trachten zichzelf te verrijken, zij laten zich omkoopen en nemen wat ze krijgen kunnen. Tal van leidende personen zijn reeds dood geschoten of verbannen wegens bedrog, stelen, heling, omkooperij, woeker enz. Van Trotski wordt toch met zekerheid beweerd, dat hij thans veertig miliioen gulden bezit, terwijl hij vroeger toch niets bezat. Iedereen steelt en rooft zooveel hij maar kan; men denkt niet aan het algemeen belang, maar uitsluitend aan zichzelf. tegen heeschheid (Adv. mensch te worden; we moeten naar de vol maaktheid streven en Zijn leer in de praktijk brengen. Niet de leef van Paulus, want deze was een demagoog. Ook niet de leer van andere menschen, maar alleen de eenvoudige duidelijk verstaanbare leer van Jezus zelf. Zijn leer is voor geen misverstand vatbaar. In dit blad heb ik er al eens van gesproken wat Hij ons ge leerd heeft, en wat wij moeten doen en laten om Hem na te volgen en om tot de volmaakt heid te geraken. Terwijl ik dit schrijf en de toestanden in Rusland overweeg, grijpt een diep medegevoel mij aan met dit arme bedrogen en misleidde volk, en met al die onschuldige kinderen, die we wei betreuren, maar niet helpen kunnen. In het diepste van mijn ziel voel ik snaren trillen; ik hoor een smeekbede klinken: O, God, bewaak tegen het Bolsjewisme den grond, Waar eens onze wieg op stond, Ons dierbaar Nederland! Ik hoor Hollandsche stemmen opgaan die weerklinken ais uit één mond komende: „Met God en met Nassauwe Vol hope en hoogen moed, Wij houden de oude trouwe; Wij zijn van 't oude bloed." Nog wapperen fier de schitterende Neder- landsche kleuren langs den vloed. En waar wij allen het gebed van den stervenden zwijger herhalen: „Mijn God, ontferm U over mij en mijn arm volk!" daar moeten wij ook met fierheid blijven getuigen van trouw, beleid en moed. Wat zoudt ge doen, indien eenige kin deren tusschen de rails van den spoorweg speelden en een trein in razende vaart kwam aangerold. Zoudt ge niet den trein tegemoet loopen, en de vlag hoog verheffen om hem te doen stoppen? Welnu, de trein van anarchie, de Bolsjewistische trein is in aantocht. Het vaandel hoog! Het teeken gegeven! Onze kinderen zijn in gevaar! H. Dr. v. O. Wordt vervolgd.) INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHHIARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. Plaatselijk Nieuws. Bij al die vreeselijke toestanden komen nog die afschuwelijke folteringen en moorden, die bevolking wordt volgens het loonsysteem nog1 op last van dè Regeering worden uitgevoerd, erger uitgebuit dan vroeger. Dat deze com- j De Sowjetregeering gaat den verderfelijken munen ver, héél ver van het Socialisme af zijnweg van tuchteloosheid, zelfverrijking en iezen we bijv. in de „Slem van de landarbeiders"dronkenschap. Men zou hun kunnen toeroepen Daarin lezen we het volgende.' (Ik vertaal het drinkt zooveel ge wilt, verrijkt u, neemt alles maar dadelijk in 't Hollands) „De speculatie- in beslag en houdt het voor uzelf, maar kwelt zucht verleidt de communen er toe, om hun land- en foltert geen menschen; spaart het mensche- producten tegen woekerachtige prijzen van de lijk bloed; schandvlekt niet den menschen- hand te doen." enz. naam door uwe gruwelen. De boeren hebben hier en daar weliswaar En het Russische volk zwijgt nog altijd. Het land gekregen, maar ze hebben geen middelen duldt alles, folteringen en terechtstellingen. De of werktuigen om het te bewerken. De platte- leiders van het Bolsjewisme waren talentvolle landwoekeraars onderdrukken de boeren door journalisten en letterkundigen, als staatslei- paarden te verhuren tegen fabelachtige hooge ders deugen zij niet. prijzen. Soms ook moeten de boeren in ruil Het Russische staatsgebouw ligt in puin; voor het leenen der paarden, het land van het land is in handen van particulieren of den woekeraar ook nog bewerken en bovendien woekeraars; de industrie ligt stilde handel is nog geid toe geven. lam. Speculanten en agenten van de Regeering De rijke dorpswoekeraars stammen niet uit verrijken zich, en het particuliere vermogen is den vóór-revolutietijd, maar regelrecht van het in handen van andere bezitters gekomen. Bolsjewisme. En waarom komt de regeering Ellende, gebrek, roof, moord, geweld, neer die arme boeren niet te hulp. Wel om de 1 schieten en verbannen, dat zijn de hoofdtrek- eenvoudige reden, omdat ze onmachtig zijnken van dat eens zoo schoone en vruchtbare iets tegen die woekeraars te beginnen.I Rusland. Dat is het beeld en het symbool van De proviandeering zag en ziet er nog slechter't geen in Rusland plaats greep en nog plaats uit dan het landvraagstuk. Ais men eens rekent f grijpt onder het bewind van het Bolsjewisme. dat voor Petersburg dagelijksch ongeveer 30 wagons koren noodig is, en er slechts 34 wagons worden aangevoerd, dan kan men zich een voorstelling daarvan maken, hoe de toe standen waren en nog zijn. Met geld kan men alles en in overvloed krijgen, natuurlijk; daar voor heet het ook een Socialistische staat, geregeerd door het zoo (on)heiivolle Bolsje wisme. En zoo is het ook met alle andere levens middelen gesteld. Als het goed gaat krijgt ieder 100 gram suiker per maand, 8 eieren per jaar. voor twee miliioen menschen 7000 paar schoenen in het jaar, in sommige gouverne menten in 3 maanden geen stukje brood, enz. enz. Er zijn wel periodes dat het iets beter is en er, om zoo te zeggen, weinig of geen gebrek is; maar in 't algemeen zijn de toe standen allertreurigst. Tegenover het buiten land wil men den schijn verwekken dat er heelemaal geen gebrek heerscht. Bij officieele gelegenheden zijn de tafels met de uitgelezend- ste spijzen beladenen worden er groote feesten op touw gezet enz. alleen om zand in de oogen te strooien en propaganda voor het Bolsjewis me te maken. In het land zelf, waar duizenden van honger en gebrek omkomen, daar ziet het er heel anders uit. De rijken, de woekeraars en de leiders van het Bolsjewisme, och, zij hebben geen gebrek. Hun vrouwen gaan naar de eerste mode van Parijs gekleed. De arbeiders echter, het volk, ik had haast gezegd de be- Eén ding is mij echter niet erg duidelijk, misschien begrijp ik het niet goed. Hebben nu al die Godsdiensten en dat enorme leger van geestelijken al dat geloof of bijgeloof ook in Rusland de menschen niet beter gemaakt? Was dan werkelijk geen Godsdienst of geloof in staat, om ook in Rusland die dierlijke harts tochten die in den mensch wonen uit te roeien? Hebben al die geestelijken, van welke kleur zij ook zijn mogen, de Russen niet het eenige en groote gebod van den Stichter van het Chris tendom Jezus Christus, kunnen ieeren n.l.: „Bemin God bovenal, en uwe naasten als uzelf' Alweer een bewijs, dat van den Godsdienst toch geen daadwerkelijke en blijvende kracht uitgaat. 't Is alles toch maar vernis, hypnotisme en zeif-suggestie. Indien de mensch werkelijk ver lost is of verlost kan worden, zoo vraag ik mij zelf af, waarom js dan het kwaad in den mensch en in de wereld gebleven? Waarom blijven dan nog de dierlijke hartstochten in den mensch bestaan? Waarom wordt de mensch dan nog de slaaf van zijn driften? Waarom kan hij dan nog zondigen? Waarom is er dan nog zooveel ellende en zijn er nog zooveel ziekten op de wereld? En heeft Jezus ooit gezegd, dat Hij ons van alles verlossen zal, of heeft Hij ons slechts Ieeren en raadgevingen gegeven hoe wij tot de volmaaktheid kunnen geraken? Ernstige punten van overweging voor de zulken, die van meening zijn, dat door vast te MIDDELHARNIS. Door de schutsluis zijn over het 3de kwartaal 1928 binnengekomen 380 schepen met een inhoud van 36.900 ton en uitgevaren 377 schepen met een inhoud van 36.156 ton. Dinsdag viel het ruim U-jarig dochtertje van den heer J. O. van den zolder. De ontbo den geneesheer constateerde een lichte hersen schudding. Tot Voorzitter van 'de Bouwvereeni- ging „Middelharnis" is in de plaats van den heer Jn. Zaaijer, welke voor die functie niet meer in aanmerking wenschte te komen, benoemd de heer J. Vroegindeweij Lz., die de benoeming heeft aangenomen. Den heer P. van Es heeft zijn woning in de Lijnbaanstraat ondershands verkocht aan Mej. de Wed. C. Korteweg uit Sommelsdijk. Het 2-jarig dochtertje van den heer H. V. had in huis het ongeluk te vallen, waar bij zij haar beentje zoo ernstig bezeerde, dat het kind naar den dokter moest worden ge bracht. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier ds. C. Steenblok uit Lopik. Deze week zijn het 5-tal kinderen uit deze gemeente, die eenige weken in het her stellingsoord „Ons Genoegen" te Oostvoorne hebben vertoefd, wederom teruggekeerd. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelbarnis» Veiling van Woensdag 3 October 1928. Bloemkool 3,40 tot 20, per 100 stuks. Savoye kooi 2,90jtot 10,per lOOstuks. Roode kool 6,40 tot 13,— per 100 stuks. Witte kool 6,20 tot 6,40 per 100 stuks. Andijvie 3,40 tot per 100 krop. Sla 15,— per 100 krop. Postelein 15,— per 100 k.g. Stoksnyboonen 16,20 tot 20,40 per lOOk.g. Enkele princessen 16,20 tot 20,40 per 100 k.g. Kroten 4,40 per 100 bos. Maagdeperen 16,— per 100 k.g. Blanke Jutten 14,— per 100 k.g. William Duchesse 13 tot 16 per 100 k.g. Conseile de la Cour 7,80 tot 14,— per 100 k.g. Beurè Clargaue 9,50 tot19,— per 100 k.g. Jodensuikerperen ƒ7,60 tot 12,40per 100kg. Jutten (kleine) 14,per 100 k.g. William Duches 14,— per 100 k.g. Rosevelts ƒ21,— per 100 k.g. Handperen 7,60 tot 17,— per 100 k.g. Bergamotperen 15,— per 100 k.g. Lè Lectier 4,50 tot 8,40. Witte kozyn ƒ8,50 tot 1],- per ICO k.g. Kleiperen 15,— per 100 k.g. Zoete Campagners 14, - tot ƒ22, p. 100 kg. Bellefleurs 10,— tot 18,— per 100 k.g. Grauwzoete Reinetten 22,— per 100 k.g. The Quien 23,— tot per 100 k.g. Val (app. en peren) ƒ6,- tot ƒ9,50p. lOOk.g. Druiven 25,— tot 38,40 per 100 pond. Kaas (Leidsche) 0,37 tot 0,39 per pond Kaas (volvet) 0,65 per pond. Eierenveiling van Donderdag 4 Oet. 1928. Kippeneieren 50—51 kg. 6,80 tot 6,85 id. 60-62 8,20 8,40 id. (bruin) 61 8,45 Eendeneieren 68—70 6,40 7,— Alles per 100 stuks. Boter 1,15 per pond. Sport. Aangezien de R.V.B. voor as. Zondag beslist heeft dat Flakkee I noch Flakkee II moet spelen, zag het er naar uit dat de getrouwe voetbalsupporters: een aan tal dat steeds groeiender is en telkens eenige honderden bedraagt, Zondagmiddag hun ge noeglijke tydpasseering zouden missen. De „Veteranen", gehoord hebbende van de vrfle middag hebben „de koppen" by elkaar geduwd, om desnoods met de hulp van eenige van het 2de Flakkee I, hun opvolgers as. Zondag party te bieden. Herinneren we ons goed dan waren de laatste ontmoetingen geiyk spel en Flakkee zal heusch geen zwakke party aan de veteranen, waaronder vele vroegere „sterren" krögt. Een gang naar 't veld dien middag, om een gemoedeiyk spelletje te zien, overwaard. SOMMELSDIJK. Op Zondag 7 Oct. a.s. is morgens 10 uur hoopt voor de Vryz. Herv. op te treden ds. J. Wegerif, Rem. Pred. te Utrecht, in de zaal van den heer Verhey aan den Langeweg alhier. A.s. Zaterdag zal door M. de Haas te Rotterdam het 2de transport kalfkoeien ver zonden worden naar Portugal. Gedurende de maand September 1.1, vestigden zich in deze gemeente 4 personen, 13 ingezetenen vertrokken, 5 kinderen wed den geboren, gesloten 4 huweiyken en over leden 2 personen. De vorige week werden verscheept uit deze gemeente 262.000 K.G. aardappelen, uien en paardepeen. De prijzen der uien zyn f 4,75 h f 5, aardappelen ƒ3,- en paardepeen 1,20 per H.L. DIRKSLAND. Tegen een persoon uit Mid delharnis is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een auto zonder brandend ach terlicht. Aan den heer C. A. Penning is vergun ning gegeven tot het afbreken van het be staande gebouw en het bouwen van een nieuw heerenhuis op de Voorstraat, alhier. A.s. Woensdagmiddag 4 uur zal in de Openbare Bewaarschool (in het Achterdorp) de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting. Den heer J. W. de Bonte, onderwijzer aan de O. L. School, alhier is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Waalsche School te Amsterdam. Door den heer Joh. Jelier, alhier, is ver gunning gevraagd tot het bouwen van een woonhuis met garage aan den Julianaiaan, alhier. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd be steed voor: Aardappels 2,90 per 70 K.G. ajuin 4,50 en voor peen 1,20 per 60 K.G. Tarwe gold tot 11,50 per 100 K.G. De uitvoer uit de Haven bedroeg de vorige week: 5500 H.L. Aardappelen, 4500 balen Ajuin en 1700 balen koepeen. HERKINGEN. Met algemeene stemmen is thans besloten de verbouwing der Herv. Kerk alhier op te dragen aan J. G. Noordijk, tim merwerk; Jac. van der Velde, metselwerk; Wed. L. A. Klem, smidswerk en M. Kareis, schilderwerk, allen alhier. GOEDEREEDE. Wy brengen in herinnering, dat de rentekaarten der arbeiders, die in Goedereede wonen en/of werken, moeten worden ingeleverd by den Raad van Arbeid te Brielle, vóór 9 October a.s. De prijs der Ajuin is hier ƒ4,50 per H.L. INGEZONDEN MEDEDEELING. bewusteloos werd opgenomen door F. K. wien het mocht gelukken haar spoedig weer bij te brengen. Door H. K. alhier zijn dezer dagen nog rijpe aardbeien geplukt. OUDE TONGE. Op Woensdag 17 Oct. a.s. des namiddags 4 uur bestaat ten huize van den Gem. geneesheer gelegenheid tot kostelooze inenting. Van den landbouwer P. Kardux stierf een kalf. Het cadaver is onder politie-toezicht begraven en vernietigd. Circus Roberti-Blumenfeld. Het circus Robert-Blumenfeld heeft alhier reeds twee voorstellingen gegeven. Een ieder is ten zeerste voldaan. De gebroeders Roberti hebben ons weer getoond wat paardendressuur beteekent. Een wenk met de hand en de vlugge dieren luisteren naar den wil van hun meesters. De heer Blumenfeld toonde ook prachtige staaltjes van dressuur met zijn schoolpaarden. Om Janny de Jockey werd hartelijk gelachen. Het was aardig de aap te zien rijden op een klein paardje. De damesrijdsters reden schit terend. De vrouwelijke jockey deed allen ver bazend door haar vlugge rijkunst op een onge- zadeld paard. Ais echter de ijzeren hekken worden geplaatst, waartusschen de temmer Hostsaas zal optreden met zijn vijf leeuwen zijn ieders verwachtingen ten hoogste gespan nen. Den heer Hostsaas heeft deze verwach tingen niet beschaamd. Het is bewonderings- waardig te zien welken invloed hij op deze wilde beesten heeft. Hij draagt er een weg, legt er zich op neder om vervolgens zijn hoofd tusschen de geweldige kaken te doen verdwij nen. De clowns zorgen voor afwisseling. We zouden haast vergeten een woord van lof te brengen aan de koorddanseres. Ook deze werkte heel goed. Van hier gaat het circus naar Stellendam. Stellendammers gaat zien, het zal u nooit spijten. Het is meer dan de moeite waard. Zie verder advertentie in dit blad. OOLTGENSPLAAT. Tot orgeltrapper in de Ned. Herv. Kerk in de plaats van den heer P. van Putten, die van 1918 af in functie is geweest is benoemd de heer W. Duim. B. en W. hebben de 2 woonhuizen van den Grooten- of Algemeenen Armen, staande aan het Weespad, ondershands verkocht aan den heer Joh. de Vos Pzn. Deze nieuwe eige naar heeft een dier woningen daarna verkocht aan Mej. Wed. M. Breeman Jr. Aan de Continental Petroleum Compag nie is vergunning verleend voor het plaatsen van een benzinepomp-installatie voor de woning van den heer J. M. van Reijen te Achthuizen. B. en W. hebben de volgende bouwver gunningen verleend: aan den heer W. Voogd voor het bouwen van een nieuw huis aan den Langeweg en aan den heer L. J. Schilperoort voor het bouwen van een aardappelschuur. In de afgeloopen week werden van hier vervoerd 900 H.L. aardappelen tegen 3, per H.L. en 3600 balen uien tegen 4,tot 5 DEN BOMMEL. Van den landbouwer W. C. L. stierf Woensdag j.l. een werkpaard. Eenige weken geleden stierf er ook een. Daar de paarden niet verzekerd waren, is dit zeer zeker een schadepost. De Regenmeter gaf in de maand Sep tember een neerslag van 37.1 m.M., tegen 110.6 m.M. in September van het vorige jaar. Bij W. en H. Haineteman zyn in één nacht 16 konijnen afgemaakt. Vermoedelijk is een hond de dader. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De collecte OUDDORP. Bij L. Breen in het Oude Land in de Gereformeerde kerk gehouden ten bate stond Woensdagavond een klamp Stroo in van de Ger. Kerk te Heilevoetsluis heeft op brand. De motorbrandspuit was zeer spoedig gebracht 112,50. ter plaatse, die den brand spoedig meester was. —Alhier werden bij het verkoopen der De beroepen Predikant Ds. J. Steenbeek veldvruchten deze week besteed voor uien van Kampen heeft bedank voor het beroep 5,en voor aardappelen 3,per H.L. naar de Ned. Herv. Kerk. Dit is de 26e keer Op het postkantoor werden in de maand dat in deze vacature wordt beroepen. September behandeld 19 telegrammen, 957 Degenen die aan het Herhalingsonder- gesprekken en 11 oproepberichten, totaal 987 wijs op de O. L. School wenschen deel te nemen handelingen. kunnen zich daarvoor aanmelden van 1520 Oct. bij het hoofd dier School. De garnalenvisscher H. Tanis had het ongeluk op de visscherij een zwaard van zijn schip te breken, wat voor hem een schadelijke week is. NIEUWE TONGE. De heer S. v. d. V. van hier had het ongeluk nabij Dirksland door een verkeerd uitwijkenden wagen te worden aan- d. Berg en MIDDELHARNIS. Geboren: Geertje, d. v. J. C. Bakker. DIRKSLAND. Geboren: Maria Hendrika, d. v. Steven gereden waardoor hij kwam te vallen vlak Zoon en van Cornelia Zoon. voor de paarden welke over hem heengingen Overleden: Teuntje Zeedijk, oud 66 j., zonder hem te raken, doch twee wielen van echtgen. van Leendert den Boer; Cornelia den wagen, die gelukkig niet geladen was, van Dijk, oud 58 j. weduwe van Leendert gingen hem over het lijf, waardoor hij vrij Bakker. ernstig werd bezeerd. De prijs der uien is thans teruggeloopen tot 4,50 terwijl de prijs der peen 1,20) bleef gehandhaafd. HERKINGEN. Geboren: Cornelia, d. v. P. Hogerwerfen M. Bestman; Daniel, z, v. A.H.van Yperen en J. Bax; Cornelia, z. v. T. Struijk en T. A. Bestman. Ondertrouwd: A. van der Ham, jm.22j., Op 5 October j.l, vierde de oudste inge zetene den heer G. Zaaijer,zijn 97sten iaardag. De negen-jarige Leni Huijsen had het (Rhoon) en Joh. Melissant, jd. 22 j. ongeluk van haar fiets te vallen en zoo onge- Getrouwd: M. van der Veer, jm. Goudreinetten ƒ20, - tot ƒ28,80 per ICO k*g. lukkig neer te konten, dat zij zoo gitëd als Joh- van "Wezel jd. 23 j.en

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5