man Eigenheimer Plantaardapi Eilanden Bar Het Hoekje van den /tak nurdoij^e/d verd/eriei Nutsspaarbank Middelharnis-Somm CARTER S ES PILLS BINNENLAND II.90 16.90 19.90 26.- 33.75 45.- tot 85.- 13.90 16.90 19 9° 23.- tot 30.- RADIO. Oebr. VAN SCHOUWI Kantoren te: Middelharnis, Brielle, Ooltger SPAARKAS 4 Melotte Ploegen, Rud Saks Ploegen. Brabangone PI Zware Deering Cultivators. - Deering Schijven 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 6 OCTOBER 1928. Van de verdere berichten vermelden we kort, dat er in Spaansche Marokko een kruitmaga zijn is ontploft. Het fort vloog in de lucht. Meer dan dertig dooden en vele gewonden. Tengevolge van een damdoorbraak bij het Veurne-kanaal is een deel der Yservlakte over stroomd. Krachtig ingrijpen der militairen heeft verder onheil voorkomen. Er is alleen groote materieele schade aangericht. In Denemarken is een der groote banken tot sluiting der loketten overgegaan. Ook eenige kleinere banken hebben moeten sluiten. De debacle wordt aan de naweeën van den oorlog geweten, wat een breede rug zoo'n oorlog toch heeft en wat een gemak, dat hierop van alles kan worden afgeschoven. INGEZONDEN MEDEDEELING. Wazige en Starende Oogen staan Uw Succes in den weg. Thuis en daarbuiten, op kantoor of in de fabriek, op straat en in de tram, overal beoordeelt men U naar Uw uiterlijk. Kunt U de critiek door staan? Heldere oogen, een frissche teint en een veerkrachtige tred zijn het bewijs van een goede gezondheid. Menschen, die vooruit willen komen, mogen geen last hebben van constipatie. Hoofd pijn, een vermoeide, bleeke gelaatskleur, last van puistjes en van gal en andere aandoeningen, die 't gevolg zijn van constipatie, zijn hinder palen, welke voor hen niet moeten bestaan. CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN doen bij geregeld gebruik de ingewanden pijnloos functioneeren, verwijderen ICAKTlïts! de §iftiêe stoffen, geven het Tjrrnji lichaam weerstandsvermo- ILYERI gen en de hernieuwde B j kracht helpt U vooruit. Bedenk, dat zij volgens doktersrecept zijn samengesteld en door oud en jong kunnen worden gebruikt. Ze zijn klein, dus gemakkelijk in te nemen Vraag „Carter's" met bovenstaand merk. Bij Apoth. en Drog. in roode kokertjes van 75 ct. en f 2.25. Import. Fa. B. Meindersma, Den Haag. 18 INGEZONDEN MEDEDEELING. Fabrieksbrand te Beverwijk. Zondagnacht om 1 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de electrische timmerfabriek der firma Knapen Co. in de Leliestraat te Beverwijk. Het vuur vond voedsel in opgeslagen houtvoorraden, zoo dat het geheele complex in korten tijd in lichte laaie stond. De felle wind wakkerde het vuur geducht aan en al spoedig bleek dat er van het groote gebouw niets te red den was. De brandweer, die eerst nagerui- men tijd met de motorspuit aankwam, kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. Om half vijf was het gebouw met den grond gelijk. Het was voor de zesde maal binnen onge veer drie jaar, dat in deze fabriek brand uitbrak. IN BEN SLUIS VERDRONKEN. Dinsdagmorgen om halfelf is onder Half weg een ernstig ongeval gebeurd. Een tram. die uit Amsterdam kwam, passeerde even voor de gemeente een bruggetje over een sluis. Een jongmensch, Peters geheeten,die werkzaam is bij een bloemist te Halfweg, 1 sprong van de treeplank, waarop hij stond en geraakte te water. Door de zuiging in het slusje werd hij meegesleurd en tegen het rooster gedrukt. Bij het ophalen bleek zijn leven geweken te zijn. Vrachtauto door de train gegrepen. SCHAGEN, 2 Oct. Gisterochtend om on geveer elf uur is een auto van den vischhan- delaar J. Dwaarin de chauffeur, diens vrouw en een gebrekkige man gezeten waren, op eeD onbewaakten overweg door de stoomtram Schagen—Alkmaar aangereden. Toen de aan rijding geschiedde, was het voorste gedeelte van den auto reeds over de rails. De chauffeur bleef ongedeerd. Zijn vrouw werd bewusteloos en de gebrekkige man bekwam twee hoofd wonden. De auto werd geheel vernield. De stoomtram kwam uit de richting Alk maar, de auto uit de richting Eenigersbrug. KETELHUIS IN VLAMMEN OPGEGAAN. NAALDWIJK, 3 Oct. Ten gevolge van een gasontploffing in een ketel der centrale kas ver warming, ontstond hedennacht om streeks half één een zware brand in het ketel huis, annex bollendroogschuur, van den heer Z. aan den Zuidweg alhier. De vlammen grepen met groote snelheid om zich heen In een oogwenk stond het groote gebouw, waarin vier ketels der centrale verwarming geplaatst waren, in lichtelaaie.^ Het vuur vond gretig voedsel in het aanwezige licht brandbare materiaal, als om. houten bak ken. papier, bindtouw en verdere bloemis- tenbenoodigdheden. Toen na een kwartier de eenige brandspuit van Naaldwijk arri veerde, viel aan blusschen al niet meer te denken. Wfjl de koppeling van nieuw ge kochte slangen niet op de oude paste, kon geen gebruik gemaakt worden van de in den Zuidweg gelegen waterleiding; de spuit was toen voor haar bluschwater aangewezen op een slootje. Het armtierige straaltje mod derwater, dat na eenigen tijd hard werken kon worden geproduceerd, slaagde er ter nauwernood in, de aangrenzende kassen, welke reeds vuur gevat hadden, nat te hou den. Het ketelhuis is tot aan den grond toe afgebrand. Een partij tulpenbollen ter waarde van ruim 2000 werd eveneens eén prooi der vlammen. Een zestal kassen kreeg belangrijke brand- en waterschade. De verwarmingsinstallatie is verder geheel verwoest, waardoor het bedrijf geheel stil ligt. De reeds aanzienlijke brandschade wordt „Gezond, kwiek en vlot, een flinke wer ker, die zijn goede manieren toont door kleeding van goede coupe te dragen. Ik houd zelf niet van opschik, maar goede kleeren zijn me een "evens behoefte". Wat is goede kleeding? Indien U niet juist weet, wat de mode vraagt o£ welk model U het best kleeden zal, wendt Udan om zeker te zijn tot ons. Onze chefs, onze be dienden, onze coupeurs zullen U zeer gaarne met al hun jarenlange on derving met raad en daad ter zijde staan. Kreymborg is waarborg Profiteert er vanl Model „OSLO' „Oslo" jassen voor Heeren „Oslo" jassen v. Jongens (8 j.) J 90 9 90 Binnenweg 128 Beijerlandsche Laan 93 Zwartjanstraat 62 Nieuwe Binnenweg 447 ROTTERDAM vergroot door het gemis van voor de kwee kers onontbeerlijke verwarming. Alleen het ketelhuis was laag verzekerd. De burgemees ter was op het terrein -van den brand aan wezig. DOODELIJK ONGELUK IN DE MIJN „MAURITS". Van twaalf meter hoogte gevallen. LUTTERADF, 3 Oct. In de staatsmijn „Maurits" is gistermiddag een doodelijk on geval gebeurd. De 25-jarige sleeper R. Leyk, wonende te Geleen, die in een opbraak op de 391 meter verdieping bezig was met reparatie- werk, stond op ongeveer 12 meter hoogte op een kooi. Door tot nu toe onbekende oorzaak is hij van de kooi in de diepte gestort. De man werd dood opgenomen. L. was gehuwd en vader van één kind. Hij was van Duitsche natio naliteit. AUTO-ONGELUK TE SPELDROP. REES, 3 Oct. In het naburige Speldrop (Duitschland) "had een erstig auto-ongeluk plaats. De auto van den'Braziliaanschen con sul te Amsterdam, dr. Martins, waarin zich behalve de eigenaar, diens moeder en mevr. Martins bevonden, is in een gracht gereden. De moeder van Dr. Martins is waarschijnlijk door den schrik overleden. Dr. Martins liep lichte verwondingen aan zijn hoofd op, terwijl zijn echtgenoote er ernstiger aan toe was. Beiden zijn naar het Reeser Ziekenhuis overgebracht. OP DE KORTE GOLF. Een der vele attracties in de radiowereld is het beluisteren van stations, die op kortegolf uitzenden. Hoewel er voor de definities van het korte en het nltra-kortegolfgebied geen bepaalde grenzen zijn aangegeven, kan men tot het eerste gevoeglijk rekenen de golflengten beneden 400 M. en tot het laatste die beneden 20 M. Het is een algemeen bekend feit, dat met het zenden op korte en ultra-kortegolven veel grootere afstanden overbrugd kunnen worden dan met de grootere golflengten. Tijdens de opkomst der radiotechniek meende men aan vankelijk, behalve met de gewone golflengten, ook in het korte-golfgebied goede resultaten te kunnen bereiken. Al spoedig evenwel ver liet men dit terrein, daar met de lange golven het eene succes na het andere werd geboekt. Terwijl men nu het ongebruikte arbeidsveld der korte golven aan de amateurs overliet zich daarin te vermeien, meende men door een steeds grootere opvoering van energie met de lange golven alle afstanden te kunnen over spannen. Juist kwam men voor moeilijke pro blemen te'staan omtrent de wijze van energie- verhooging, die bij lange na niet ongelimiteerd is, toen de eerste successen der amateurs op kortegolf bekend werden en de wetenschap derhalve het lange golfgebied verliet om zijn experimenten in het andere voort te zetten. Het gilde der amateurs mag echter de eer aan zich rekenen de eerste draadlooze com municatie tusschen Europa en Amerika tot stand te hebben gebracht! Hun werk is niet vergeefsch geweest. Immers voor de draadlooze communicatie tusschen ons land en de koloniën gebruikt, men de korte golf, die hierin groote successen heeft mogen boeken, zoo zelfs, dat op de jongstleden bij de Staten-Generaal ingediende begrooting van de Posterijen, de Telegrafie en de Telefonie voor 1929, aan het radioverkeer met Amerika en Indië groote aandacht is gewijd. Vooral dat met Indië mag zich in het middelpunt der belangstelling verheugen. In de begrooting wordt dan ook uitdrukkelijk verklaard, dat de regelmatig gehouden proefgesprekken de ver wachting wettigen, dat eerlang tot openstelling van het verkeer met Indië zal kunnen worden overgegaan. Voor den.luisteraar, die een kortegolftoestel bezit, of althans zijn toestel met kortegolf- spoelen kan voorzien, is het een waar genot de korte en ultrakortegolf-stations uit alle deelen der wereld te beluisteren. Een lijst van enkele der voornaamste stati ons laten we hieronder volgen: Bandoeng, ANE, Java, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, 16 m. tusschen 14 en 16 uur. Eindhoven, PCJJ, (Hilversum), Dinsdag, Don derdag, Zaterdag, 31.4 m. ca. 17.30 uur, Zaterdag 5.30 uur. ScheneCtady, 2 XAF, New-York, Maandag, Dinsdag, Zaterdag, 31.4 m. ca. middernacht. Chelmsford, 5 SW, dagelijks, (behalve Zater dag en Zondag), 24 m. ca. 13 uur. Kootwijk, PCLL, Woensdag, 18 m. ca. 15 uur. Radio Vitus, Paris, Woensdag, Vrijdag en Zon dag, 37 m., ca. 9.30 uur. Pittsburgh East, KDKA, dagelijks, 63 n., ca. 23 uur. De uren zijn alle aangegeven in Amsterdam- schen Zomertijd. Gemengd Nieuws. Majoor Peuzo gedood. Uit de Fransche bladen blijkt, dat de vrees bewaarheid is, dat het bij Valence veron gelukte Italiaansche vliegtuig, dat van Spits bergen terugkeerde, het toestel van majoor Penzo is en dat deze bekende aviateur tot de slachtoffers behoort. De gedooden zyn majoor Penzo, luitenant Grosio en de onderofficier Cella Garra. Vijftigduizend stakers te Hamburg. HAMBURG, 1 Oct. De arbeid op de zeescheepswerven is hedenmorgen niet her vat. Het stakingsparool is algemeen opge volgd. Het aantal stakers bedraagt ongeveer vijftigduizend. Een slang op straat. Als de bewoner van de groote stad zich van iets wil ontdoen, gaat het de straat op. Een Londenschagent vindt van alles Maar de agent die Zondagavond een zak in Fieet-streetzag liggen, en erin keek, schrok hevig toen hij een slang van ruim 2 M. gewaar werd. Het dier was in een toestand van verdoo ving, door de koude van de steenen of door honger. In elk geval vond men het op den politiepost maar veilig de slang, die een boacoDstrictor bleek te zyn, onmiddelyk af te maken Smokkelarij uan de Nederlandsche grens Het lid van den Pr uisischen Landdag Harsch (centrum) heeft de aandacht der Pruisische regeering gevestigd op den sterk toenemenden smokkelhandel in het gebied van Aken. Au to's, die zonder licht 's nachts langs de wegen rennen vervoeren koffie en tabak over de grens Vrijwel eiken nacht schieten de doua ne-beambten op zulke auto's, maar zij kunnen de smokkelaars meestal niet verhinderen over de grens te'komen, daar z(j veel te gering in aantal zijn. Harsch vraagt de regeering aan dezen ernstigen misstand, die het ryk veel douane-inkomsten onthoudt en bovendien een ernstig gevaar is voor het verkeer, een einde te maken door de douane aanmerkelijk te ver sterken. Een fabriek afgebrand. Te Michelstadt in het Odenwald is gister een pas onlangs in bedryf gekomen fabriek van celluloïd-kammeu geheel door brand ver nield. De brand was ontstaan door de ontplof fing van een vat spiritus, dat op een verwar mingstoestel stond. De 66-jarige eigenaar der fabriek is verbrand, de 40 arbeiders hebben zich kunnen redden. Om de millioenen van Sir David Yule. De grootste som aan successierechten die de Engelsche Schatkist ooit heeft opge- ëischt, betreft de nalatenschap van Sir David Yule. Hy was lid van de firma Andrew Yule Co. Ltd., die reusachtige zaken in Engelsch-Indië doet, maar bovendien com missaris van de Midland Bank, van Vickers Ltd., van de Royal Exchange Assurance, enz. Toen hy in Juli op zijn Engelsch bui ten te Bricket Wood (Hertfordshire) stierf, liet hy een vermogen na dat op tusschen de 20 millioen en 25 millioen geschat is. Aan successie-rechten moet hiervan 8 millioen betaald worden Maar eerst zal ge procedeerd worden, want de executeurs- testamentair stellen zich op het standpunt dat Yule in Engeland „slechts" een ver mogen van 1 millioen had eo de rest in Indië, zoodat van deze rest succeseie-recht zou moeten betaald worden volgens de veel lagere, in Engelsch-Indië geldende schaal. Zoodoende rijst de vraag, wat zijn wettelyke domicilie is geweest. Slaat men „Who's Who?!' op, dan vindt men daar inderdaad vermeld dat zyn woonplaats Olive Row te Calcutta was. De Britsche schatkist zal ver woed vechten om 8 millioen (iets van 97 millioen) te bemachtigen en het departement heeft de zaak zelf in handen genomen. Voor menig advocaat zal aan deze zaak een mooi honorarium te verdienen zyn, onge rekend de gerechtelyke kosten die in En geland in allerlei zakken terechtkomen. De man met de 92 parapluies. Dit is den eerzamen Parijscheri burger Paul Houplin overkomen. Hij was in de meening, na een verkooping in het bekende „Hotel Drouot" voor 16 francs eigenaar te zyn geworden van een zeer goede parapluie. Maar toen hy zyn parapluie in ont vangst zou nemen, werd hem aan het verstand gebracht, dat hij een geheele party van 92 paraplees had gekocht en dat hy die 92 stuks meteen moest meenemen, wilde hij geen be- waargeld betalen. Een propvol geladen taxi bracht Houplin met zijn omvangrijk koopje thuis. Nadat vrouw, dochter, schoonzoon en diens ouders met verscheidene exemplaren geiuk- kig waren gemaakt, bleven nog altijd zes kis ten vol over, waarmee de heer Houplin zich voor het hek van den Luxembourgtuin pos teerde en door borden de voorbygangers er op attent maakte, dat zy.by'hem parapluies van 15. 30 centimes en 1 franc konden krijgen, Wantrouwig wegens zulke spotpryzen eu de twijfelachtige herkomst der goederen draai den zelfs onbeparaplu'de hoofden zich om. En Houplin werd voor het eerst met zyn parapluies mee naar het bureau genomen. Ditmaal kwam l»y er met een berisping we gens vergrijp tegen de voorschriften van den straathandel af. Doch toen de ongelukkige man zich van zyn paitijt je wilde ontdoen door de parapluies ondereen boom neer te leggen, werd hij door twee agenten vastgepakt en op gebracht naar het bureau, vanwaar hij voor den politierechter kwam, die hem wegens het wegwerpen van voorwerpen op den openba ren weg een geldboete oplegde. De rechter gaf hem nog den raad, de parapluies by een meu belopslagplaats in depot te geven en het op- slaggeld eenvoudig niet te betalen,... De menschenraoordende auto. Op het Nationaal Veiligheids Congres te New York is meegedeeld dat in de Ver. Staten op de vier doodelijke ongelukken een te wyten is aan auto's. Van deze betroffen 65 pet. voetgangers die door auto's worden aangereden. EEN BEROOVING IN EEN TREIN. Slachtoffer en duder zwuar gewond. In een sneltrein uit Leipzig is een reiziger, Serra genaamd, by het station Zschortau door een treinroover overvallen, zwaar gewond en beroofd. Het gelukte Serra tijdens de worsteling met den aanvaller aan den nood rem te trekken, waarop de roover, dieCos- mella heet, uit den trein sprong. Hij is later zwaar gekwetst aan den dyk gevonden en naar een ziekenhuis overgebracht. BRUIDSSCHAT IN TERMIJNEN. Kijk op de Amerikaansche vrouw. Miss Caroline Rittenberg, dochter van een der grootste Amerikaansche uitgevers, is on langs met mr. Frank Preston getrouwd. Con form den wil van haar nu overleden vader is zijn testament pas na het huwelijk geopend. Mr. Rittenberg had voor zijn dochter een bruidschat van 300.000 dollar uitgetrokken. Doch deze is in termijnen betaalbaar, zoodat mrs. Caroline niet dadelijk over het geheele bedrag kan beschikken. Op grond der testa - mentaire beschikking ontving mrs. Preston na het huwelijk 10.000 'dollar uitbetaald, bij het begin van haar 25ste levensjaar ontvangt zij opnieuw 5000 dollar, en de derde termijn 10.000 dollar, komt haar op haar 30sten verjaardag toe. Op haar 35ste ontvangt zij weer 15.000 dollar, de geheele rest valt haar eerst op haar 41sten verjaardag ten deel. Bij vroeger overlijden komt de erfenis aan haar kinderen, en als het huwelijk kinderloos blijft aan den dierentuin te New-York. Ais reden tot deze wonderlijke bepalingen vermeldt de erflater zijn precieze psychologi sche kennis van de verschillende fazes in het leven der Amerikaansche vrouw Volgens zijn overtuiging moet men een jonggehuwde vrouw niet te veel geld in handen geven, daar zij alles zal doen om haar man te behagen. Weini ge jaren later is het huwelijk meestal gecons- lideerd en de man erop bedacht, de wenschen zijner vrouw te vervullen. In deze periode de vrouw is dan meestal 25 jaar heeft zij geen bijzondere geldsmid- delen noodig. Geheel anders staat de zaak na nog vijf jaar huwelijk. Dan hééft de vrouw eigen gelden noodig om den echtgenoot te kunnen boeien. Bij stijgenden ouderdom hangt de mannenwereld meer dan ooit aan geld. Dat wordt hijzonder actueel, zoodra de vrouw den 40-jarigen leeftijd bereikt. Het testament Wordt in Amerikaansche ju ristenkringen als buitengewoon kundig opgezet beschouwd, te meer daar bij slechte financieele conditie in de meest verschillende perioden des levens steeds een appeltje voor den dorst wordt verzorgd. GENTLEMAN-BOEF TE PARIJS GEPAKT. Met zijn bende van acht man. Een eenoogige Servische inbreker Milan Sjoritsj die, zelf een welopgeyoed en keurig heerschap, verschillende talen machtig te zijn midadig bedrijf door acht landgenooten werd bijgestaan die hij smadelijk „gewone boeren" noemde heeft 'tegenover de Parijsche politie bekend een heele reeks roofpartijen op zijn geweten te hebben. Alle negen leden der bende zitten thans achter slot en grendel. Djoritsj was er steeds zeer fier op onder zijn volgelingen de reputatie te genieten van „gentleman-dief" en wees er bij de politie ook op dat hij zijn vrouwelijke slachtoffers steeds met de meeste onderscheiding behandelde. Met karakteristieke vrijmoedigheid nam hij van alle bedreven inbraken alle schulden op zich en verklaarde zelfs zijn acht medeplichtingen „als employés te ontslaan." In den afgeloopen zomer heeft de bende van Djoritsj in een aantal villa's in Deauville inge broken en heel wat kostbaarheden bemachtigd. Tot haar Parijsche slachtoffers behoorden: prins Murat mrs. Vanderbilt vicomte de Cor- nudet. mevrouw Osusky (vrouw van den Ce- choslovaakschen gezant te Parijs) en een Rus sisch edelman wien o.a. een goude snuifdoos geschenk van wijlen den tsaar werd ontstolen. De gentleman-boef zei verder dat hij de inbraken zonder uitzondering gepleegd had met behulp van een glassnijder en een stuk touw en dat hij steeds een zwart zijden masker droeg. Hij kwam regelmatig in voorname Parijsche café's en danszalen en op de cour ses te Longchamp. MIJN HARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten öEEnAFBEWunössysïeEM.j^sTOKrrowAjrfl lOU/o OOEDKOOPta OAM BIJOHZE COrtCUREfiTETI I MANNEN zoowel als VROUWEN kunnen per wei aankoop onzer machine HOLLAND 10 tot 13 bijverdienen, bij een werktijd van 5 tot 6 uren per c garandeeren 5 jaar lang vast werk door een werkcon zegel. Gedurende 3 jaar schriftelijk garantie op de rr Vraagt inlichtingen en inzage der tevredenheidsbetui J. A. VOGEL - Snellestraat 5 - DEN B( TE KOOP: van door en door geselecteerde en gecontroleerde vierjal met minder dan J ziek over 't geheele jaar verwijderJ Dit jaar zijn bij onze klanten wederom verscheidens nabouw zoowel rijp als groen met A goedgekeurd. Bestelt nu voor de voorraad is uitverkocht, in elk g proef. Aanbevelend, johanna-Hoeve, Tel. 32, Zuid-Bei, Kantoor: VOORSTRAAT 5, MIDDELHA1 DAGELIJKS van v.m. 9 12 uur; n.m. van 2'1 Kantooraren i ZATERDAG van 9—1 uur. MAANDAG en DONDERDAG n.m. 6-7 uur. Rentevergoeding 3.6 Rentevergoeding met halve De Nutsspaarbank werkt uitsluitend in het belang der Spaarders I door de meest mogelijke zekerheid garandeeren. Strikte geheimhoudii Vlugge terugbetaling, ook van grootere bedragen. Dagelijkscheinbiï betaling. Betrouwbaar, veilig en solide. Aangesloten bij bet Nederlandscb Spaarbankbur Wie zijn leven verzekert en dan bij de Levens Mij „Aurora", handelt verstandig en pli Omdat „Aurora" bekend is als te beht de soliede maatschappijen, wier reserve volgens!' methode, dus streng, wordt berekend. Gevestig' Amsterdam, Heerengracht Directeur J. G. G' Effecten - Coupons - Rekenfng-Coi VERHUURT SAFE-LOKETTEN VERRICHT ALLE BANKZAKEN VERSTREKT GELD OP HYPOTH Zitdag te OUDDORP den le Zaterdag van elke maand, de; van 2—6 uur tn Hotel AKERSHOEK; te OUDE TONOE lederen morgen van 9—111/, uur tn Hotel DE WEERD. Affes «ft voorraad feverbaar. MOSSELMAN VIS, Machinefc SOMMELSDIJK - - Telefoon

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2