ROTTERDAM rdappelen NIGROIDS Winterseizoen )UWEN, ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD Campfens' Woninginrichting Dames-, Heeren- en Kinderkleeding in de laatste Nouveauté''s uid-Beijerland. S APON gracht 62. BEKENDMAKING Openbare Vrijwillige Yerkooping HOFSTEDE BOUW- EN WEILANDEN, No. 93 29 SEPT. 1928 Land- en Tuinbouw. Pluimveeteelt. U moet vooral de advertentie van i eens goed lezen, i WO«T- ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 29 SEPTEMBER 192 8. 5 s Bij den aanvang van het bieden wij een overstelpende keuze Ruime sorteering in Schoenen—Hoeden Modeartikelen :rde vierjarige velden, verwijderd, erscheidene Hectaren :eurd. t, in elk geval neemt 38 - ROTTERDAM Manchester estuurstaiellaken e Levensverz.. andig en plichtmatig, s als te behooren tot erve volgens de netto d. Gevestigd eur J. G. GÖTZE. HET BESTUUR van den polder Battenoord onder Nieuwe Tonge, brengt ter algemeene kennis dat vóór of op 1 APRIL 1929 alle toedrachten 1n den polder, en vóór Of op 1 OCTOBER 1929 alle dijk-, weg-, en kavel- slooten, volgens ultbakenlng, moeten zijn verstoken en uit gediept. 2—2 Schouwplichtigen zullen gehou den zijn aan de bepalingen der keur stipt te voldoen, op verbeurte der boete daartegen bepaald. Nieuwe Tonge, 18 Sept. 1928. De Secretaris, De Voorzitter, DE WILDE. A. BUIJS. op WOENSDAG 3 OCTOBER 1928, 's nam. half drie uur, (z.t.) te STAD AAN 'T HARINGVLIET, ter herberge van G. SMITS, Veiling en op WOENSDAG 17 OCTOBER 1928, 's nam. half drie uur, aldaar, ter her- berge van J. A PEEKSTOK, Afslag van eene zeer gunstig gelegen met aaneengelegen vruchtbare, deels vroon- deels kostbare tez. groot 46.63.28 H.A. (101 gem. 163 R. Voomsche Maat), te Stad aan 't Haringvliet en te Middelharnis, in den polder „De Nieuwe Stad", in huur bij den Heer J. Waoner; in perceelen, combinatiën en massa. Behoorend tot de nalatenschap van wijlen vrouwe P. M. VAN WEEL te 's-Gravenhage. Ten overstaan van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. OVER DEK INVLOEIT VAN UB LARVE DEK RUNDERHORZKL OP DE MELKPRODUCTIE. Namens de runderhorzel-bestrijdingscom- raissie wordt ons geschreven: Hieromtrent heeft prof. Bünger in 1927 een onderzoek verricht in het instituut voor melk en zuivelproductie te Kiel. Op 21 April 1927 werd een proef ingezet by 13 runderen, die duurde tot 31 Augustus. Deze 18 koeien werden verdeeld in 3 groepen vau 6; er werd zooveel mogelijk naar ge streefd dieren uit te zoeken van den zelfden leeftijd, ongeveer gelijke melkgift en tijd van kalven. De eerste groep stond uit 6 koeien met wormbuiten bezet, waaruit de larven niet verwijderd werden. De tweede groep uit 6 koeien met wormbuiten bezet, waaruit de larven wel bijtijds onschadelijk gemaakt werden, en de derde groep met 6 koeien, zonder wormbuiten. Bjj den aanvang van het onderzoek waren deze 18 koeien nog op stal; op 4 Mei wer den ze in de wei gelaten. De vergelijking van de productie in de drie groepen begon pas nadat de dieren in de wei gebracht waren. Gemolken werd 's morgens en 's avonds tusschen 4 en 6 uur. Voor elke koe werd een bepaalde melker aangewezen en steeds werden de dieren in dezelfde volgorde ge molken. Bij het onderzoek werd speciaal gelet op: le. Dagelijksche melkproductie van elke koe afzonderlijk. 2e. Het vetgehalte, dat om de drie dagen werd bepaald. 3e. Het lichaams gewicht, dat van het begin tot het einde van de proef voor elk dier werd gecontro leerd. 4e Enkele lichaamsmaten, die gere geld werden opgenomen. 5e. Het ontstaan, de ontwikkeling en het aantal van de worm- bulten gedurende de proef. Het onschadelijk maken van de horzel- larven bij de dieren van de tweede groep geschiedde steeds, wanneer de wormknobbels reeds geopend waren. Al spoedig kon worden waargenomen, dat bij de verschillende dieren in dezelfde groep de horzellarve zich niet in hetzelfde tempo ontwikkelde. Bij het eene dier ging dit veel vlugger dan bij het andere. Goed gevoede dieren met een duane huid vertoonden over bet algemeen opvallend grootere wórmknob- bels, dan slecht gevoede. Enkele koeien had den op stal reeds van die wormbuiten te ïyden. Byna uitsluitend, werden ze aange troffen op den rug, sporadisch ook wel eens op het kruis naast den staartwortel en als uitzondering zat er één op de zijvlakte van den hals, die echter niet tot volle ontwik keling kwam. Terwyi de dieren nog op stal waren, ble ken eenige larven al volkomen ontwikkeld te zyn en kwamen op de gewone wjjze naar buiten. Toen de koeien in de wei waren, viel het op, dat vooral na een flinke regen bui percentagewise de meeste larven uit de wormknobbels te voorschijn kwamen, het geen ongetwijfeld moet worden toegeschre ven aan het feit, dat aaneengekleefde haren op de wormknobbels, die het zich naar bui ten wringen van de larven eenigszins be- moeiiyken, tengevolge van het regenwater losweeken, zoodat er geen weerstand meer te overwinnen valt. Onderstaande cyfers geven een overzicht van het aantal larven, dat in de eerste groep werd aangetroffen en in de tweede groep werd onschadelyk gemaakt. Eerste groep No. 1 2 3 4 5 6 aantal 20 11 7 55 30 17 Tweede groep No. 7 8 9 10 11 12 aantal 14 11 14 20 11 12 Uit bovenstaande cijfers volgt, dat ook bij koeien wel eens een groot aantal larven wordt waargenomen. Als regel zijn jonge runderen (pinkeD) het sterkst met larven bezet. Het in groote hoeveelheid op natuur lijke wijze naar buiten komen van de vol komen! ontwikkelde larven schynt aan een bepaalde tijdperiode gebonden te zyn. De eerste periode loopt van ongeveer 25 April 10 Juni, de tweede periode loopt van einde Juni tot half Augustus. De larven, die in de tweede periode tot ontwikkeling komen, zyn niet zoo groot als die van de eerste periode. Het laatste zou mogeiyk in verband kunnen staan met het feit, dat er twee soorten van runderhorzels zyn, n.l. de hypodermabovis en lineats, waarvan de laatste de kleinste, zoowel de horzel als de larve. De melkgift van elke koe werd dageiyks door wegen vastgesteld en de volgende uit komsten werden verkregen: Gedurende den staltijd bedroegen de ge middelde producties in groep 19.08 K.G groep 2: 10.06 KG-, en groep3; 11.98KG. In groep drie, derhalve bij de koeien, die vrfj waren van horzellarven, was de melkgift byna 2—3 K.G. hooger dan by de dieren in de andere groepen. Maar bovendien kan vastgesteld worden, dat na verwydering van de larven by de koeien der eerste en tweede groep naar ver houding de melkgift sneller toenam in de wei dan by de koeien, die totaal vry waren van larven. De mindere melkgift wordt der halve voornamelijk gedurende het laatst van den staltyd waargenomen. Uit den aard der zaak werd de grootste stijging in de melk productie waargenomen by de koeien die, sterk waren met wormknobbels Zoo steeg deze by koe no. 4 met 55 wormbuiten bezet, na verwijdering van de larven met 172 8 pet. eo bij koe no. 5, met 30 wormknobbels, met 147 pet. De productie bij koe no. 3, die slechts 7 wormknobbels vertoonde, nam toe met ongeveer 117 pet. Een bepaalde invloed van de aanwezigheid van horzelgehalten op het vetgehalte van de melk kon niet worden waargenomen. In het kort heeft dit onderzoek geleerd, dat: le. de meeste horzellarven reeds onscha delyk gemaakt kunnen worden in het laatst van April. Ongeveer 1/3 van de worrabulten ontstaat gedurende den weityd; 2. het naar buiten komen van de larven langs den natuurlijken weg ongeveer 14 dagen later geschiedt dan het kunstmatig verwij deren uit de reeds geopende wormknobbels; 3. door het aaneenkleven van de haren het zich naar buiten wringen van de larven bemoeilijkt kan worden; 4 na het verwy deren en onschadelijk maken van de larven ty dens de eerste periode, in de maanden Juni en Juli weer een zeker aantal larven tot ontwikkeling komt; 5. de wormbuiten bijna uitsluitend op den rug voorkomen; bij uitzondering op andere plaatsen van het lichaam; 6. gedurende de weiperiode de van larven bevryde koeien naar verhouding sterker toe nemen in melkproductie, dan de koeien die absoluut vry van larven waren; 7e. invloed op het vetgehalte tengevolge van de aanwezigheid van horzellarven niet is waar te nemen; 8e. dat weliswaar de grootste toeneming van gewicht viel waar te nemen by de dieren der eerste groep, doch deze zeker niet zonder meer op rekening mag gesteld worden van het bevrijd zijn van de larven; 9e. de toeneming in gewicht en borst- omvang na verwijdering van de horzellarven aan verschillende factoren moet worden toe geschreven. Wel is het een feit, dat zoolang bij het jonge vee, dat als regel het sterkst bezet is met wormknobbels, de larven niet verwyderd zyn, deze dieren in lichaamsgewicht en groei achterblijven. Op j L Dinsdag 25 September werden op initiatief en onder leidiDg van 't bestuur van den Plakkeeschen Boerenbond door den heer Directeur van 't Rijks-landbouwproefstation te Groningen grondmonsters genomen in de polders „Diederik", „Roxenisse Gabrieelline- polder" alsmede op een zomerbekaad Gors te Melissant, 't Oudeland te Oude Tonge, Oostende en Grooten Blok te Den Bommel, ook zal een onderzoek worden ingesteld naar 't water in deze polder van een en ander zal rapport worden uitgebracht op een Algemeene Vergadering. RIJKS-LANDBOUW-WINTERSCHOOL TE DORDRECHT. Op grond van het op 26 September 1928 gehouden examen zijn tot de eerste klasse toegelaten H. K. Besier, 's Gravenhage; K. Biesheuvel, NieuwenhoornH. A. Dam, Strijen; P. C. van der Giessen, Hend.-Ido-AmbachtA. van Gilst, Groote Lindt; A. van den Hoek, Rid derkerk; P. van den Hoonaard, Abbenbroek; H. A. Korteweg, Zevenbergen; D. L.Kruyt- hoff, MijnsheerenlandP. W. Kruythoff, Oud- Beierland; D. vau der Maas, Benthuizen N. Naaktgeboren, Stryen; P. J. Slis, Som- melsdyk; L. D. van der Sluis, Stryen; F. H. van Son, Rotterdam; P. J. G. teStrake, Zwijndrecht; J. Vaandrager, Charlois; D.C. in 'tVeld, Zuid-Beyerland; J. H Vos,Tien- gemeten. Afgewezen: 4. voor rookers 30 cts> per doosje (Adv.) Vragen, deze rubriek betreffendekunnen door onze abonné's worden gezonden aan Br. B. J. C. te Hennepe, Diergaarde singel 96a Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en Blad vermelden. Een en ander over eieren. De leeftijd van eieren en vrouwen is meestal onbekend. Eigenaardig is het dat in het geheele pluim- veebedryf er altyd over de kippen gesprokeD wordt en betrekkelijk weinig over de eieren en ook weinig over het geslachte pluimvee. Voornamelijk komt dit wel omdat de pluim veehouder den handel en verdere verwerking der twee hoofdproducten waar het om gaat, eieren en bout niet van nabij meemaakt. Als de eieren en slaehtkippen afgeleverd zyn is het voor hem verder afgeloopen. Toch hangt vooral de eierhandel weer nauw samen met de pluimveehoudery, want eindproduct, maar de eigeniyke waarde van het ei wordt voor een deel beinvloed door de manier van kippenhouden, voer, ras der kippen. Het is gedeeltelijk voedingsmiddel, gedeel- telyk genotmiddel. By de moderne beweging die in vele landen op touw gezet is om de menschen meer eieren te doen eten worden vaak brochures verspreid waarin honderden recepten vermeld staan om eieren te bereiden. Van alle vormen om eieren te eten is toch altijd nog het gekookte, versch ei het meest bekende, al geloof ik niet, dat in dezen vorm de meeste eieren genuttigd worden. Oude eieren, eieren met een luchtje en by v. millioenen eendeneieren, die met visch ge voerd worden en voor hen die er niet aan gewend zijn een vreeselijke lucht en smaak hebben, worden in biscuitfabrieken en bak keryen gebruikt en daar heeft men geen last van de bezwaren die zich by direct gebruik voordoen. Vandaar dat men er op uit is, versche eieren voor de directe consumptie de voor keur t'e geven en daar ook het meeste voor betaalt. Dat by'v. van een ouder ei de voe dingswaarde minder zou zyn geloof ik niet, doch als genotsartikel is het niet meer zooveel waard. Hoewel bij de keur van consumptie eieren verschillende factoren van invloed moesten zyn, wat den inhoud betreft (smaak, houdbaarheid, vitaminegehalte enz wordt daar thans minder op gelet dan op versch- heid. Hoe bepaalt men nu echter de versch- heid? Al jaren lang is men er op uit een betrouw bare methode te vinden om deze verschheid onmiddellijk te bepalen. Al deze methoden hebben echter gebreken en een methode om precies den ouderdom van een ei te bepalen hebben w© niet. Men heeft wel aangeraden de eieren van een datum-stempel te voorzien, doch dat zegt ook nog niet alles, als de eierproducent- kippenhouder ze niet direct na het leggen stempelt. Bovendien wordt door zoo'n stempel het ei voor den handel al minder gewenscht, want als men ze niet direct verkoopen kan, heeten ze bij het publiek al gauw oud als ze bijv. pas een week oud zijn. In het buitenland, vooral bij onze machtige buren, Engeland en Duitschland, is men er op uit alle geïmporteerde eieren te doen stempelen. Het motief heet daar, dat inge voerde eieren ouder zyn dan de eieren van het eigen land en dat dus de consument op deze manier dus gewaarschuwd wordt dat hy een ouder ei koopt als hy een importei heeft dan als hy een binnenlandsch ei koopt. Dit nu is om te beginnen heelemaal niet waar van onze Nederlandsche eieren, die meestal zoo snel ter markt komen en naar het buitenland vervoerd worden dat ze nog eerder op de buitenlandsche markten ver schijnen dan de buitenlandsche zelf. Eieren die bijv. Donderdags in Berneveld ter markt komen zijn Vrydags reeds op de Londensche markt. Voor eenige jaren is onder mjjn lei ding een groote Nederlandsche Pluimvee film gemaakt, waarin o a. het geheele Bar- neveldsche bedryf van eier- en pluimvee- handel opgenomen is. Deze film bestaat uit vier rollen als volgt verdeeld. Eerst het dörp en omgeving, daarna eenige groote pluim- veebedryven, vervolgens de pluimvee- en eierenmarkt en tenslotte gaan we met de eieren naar het station te Barneveld, naai de haven in Amsterdam, we zien ze in de boot laden, we gaan met de boot naar IJmui- deo, de Noordzee op, we zien de zon onder gaan op zee en 's morgens zien we de eieren te Londen lossen en naar de handelaars in Londen brengen op groote vrachtwagens. Welnu deze heele film, die ongeveer een uur draaien kost, geeft een beeld van wat binnen 24 uur geschiedt. Donderdagsmorgens namen we te Barneveld op en Vry dagsmorgens stonden we te Londen te draaien. Dit geheele verschheidsmotief om eieren te stempelen is dan ook niet veel anders dan een verkapte protectie om het eigen product meerwaardig te maken. Minderwaardig ma ken van het buitenlandsche product om het eigen product meerwaardig te maken 1 een truc, die meer uitgehaald wordt. Menschen, die byv. de Engelsche toestan den goed kennen hebben dan ook gewaar schuwd dat deze maatregel wel eens net precies het tegengestelde uit zou kunnen werken dan bedoeld was, n.l. het Neder landsche ei is in alle opzichten veelal beter dan het eigen ei en dus zou het groote publiek al heel gauw zoover zijn dat het Nederland sche eieren ging vragen en deze voortrekken boven Engelsche eieren. Voortzetting hiervan in het volgende artikel. De. te Hennepe. ^INGEZONDEN MEDEDEELING. (Adv. gehouden ten bate der kas der Geref. Zon dagsschool welke ruim 100 gulden opbracht. - Vanuit de kaai alhier zyn deze week twee scheepjes aardappelen vervoerd, zynde in totaal 63000 K.G. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 26 September 1928. Bloemkool 1,90 tot 19,— per lOOstuks. Roode kool 4,40 tot ƒ9,— per lOOstuks. Savoye kool 3,80 tot 7,40per lOOstuks. Witte kool 10,80 tot ƒ11,— per 100 stuks. Komkommers 3,— tot 5,50per lOOstuks Knolseldery 7,50 per 100 stuks. Meloenen 14,— tot 44,— per lOOstuks. Peen 5,70 per 100 bos. Andijvie ƒ0,50 tot 1,90 per 100 krop. Postelein 17,— per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ14,10 tot 19,— per 100 k.g. Dubb. Princessen 14,— tot ƒ17,— p. 100 k.g. Enkele princessen 14,70 tot 19,— per 100 k.g. William Duchesse 18, per 100 k.g. Conseile de la Cour 4,40 tot 14,40 per 100 k.g. Beurè Durando ƒ16,20 tot ƒ21,40 per 100 k.g. Buerré Hardi 18,70 tot ƒ23,70 per 100 k.g. Beurré v. d. Ham ƒ14, tot ƒ18,70 p. 100 k.g. Buzie van Schonau 11,70 per 100 k g. Triumf de Viëne 27,— per 100 k g. Bismarck ƒ16,— tot 21,70 per 100 k.g. The Quien ƒ20,— tot 23,— per 100 k.g. Goudreinetten (val) 10,— tot 15,per 100 k g. Val (app. en peren) 3,401. ƒ10,— p. 100 k.g Tomaten ƒ1,— tot 4,50 per 100 pond. Druiven 26,— tot 39,— per 100 pond Kaas (Leidsche) 0,38 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. DIRKSLAND. Tegen een persoon te Som- melsdfik is proces-verbaal opgemaakt wegens dierenmishandeling. - De uitvoer uit de haven bedroeg de vorige week; 3028 H.L. aardappels, 7780 balen ajuin en 2060 balen peen. - Dhr. P. de Groot, alhier, heeft eervol ontslag aangevraagd als Kerkeiyk-Ontvan- ger en dhr. L. v. d. Velde heeft bedankt als Gemachtigde van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk. - Het buis aan de Voorstraat A 175 is voorzien van het kenmerk, dat de besmet telijke ziekte Roodvonk er in voorkomt. GOEDEREEDE. De afgeloopen week zyn uit deze gemeente 50.000 K.G. gedroogde Cicorei afgeleverd. OUDDORP. Uitslag verkooping bij inzet ten verzoeke van L. Padmos in de Middel duin. Koop 1. Woonhuis, Schuur en grond. Th. Westdyk2110,— Koop 2. D. Vlietland Jz. 470,— 3. Jan Vlietland Jz. 280,— 4. Jan Vlietland Jz. 340,— 5. Corn. Padmos 420,— 6. M. Klein Jac.z 90,— WoXeWer^ Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk is het volgende tweetal opgemaakt: ds. Joh. Langen uit Waarder en ds. C. Steenblok uit Lopik. ou.mv.x. Donderdagmorgen had schipper Anth. allerlei factoren, die den prys en de hoedanig- de Wachter het ongeluk met het lossen van beid der eieren beinvloeden moeten by den een zware steen, drie vingers zoodanig te pluimveehouder gezocht worden. Natuuriyk klemmen dat hij zich onder geneeskundige zyn allerlei handelsmanupulaties (bewaren, hulp moest begeven, conserveeren der eieren) van belang op het By vrienden en ouders is een collecte Totaal 8810, De pleegzuster Mej. v. d. Berg is ge slaagd voor 't Examen T B.C. H. Westhoeve had bij Goedereede het ongeluk met wagen en paard in de sloot te ryden wat met veel schade afliep. De prijzen der veldvruchten waren op de Beurs: Blauwe aardappelen ƒ3, uien ƒ4,— en kleine uien ƒ6,— per H.L. NIEUWE TONGE. De uitslag van de j.l* Zaterdag door de P.V. „de Gevleugelde bode" gehouden vlucht vanuit Cbimay was als volgt: A. v. Rumpt 1, 4 en 17, Joh. Noteboom 2, 3 en 10, ITh. Melissant 5, Adr. Nelisse 6, 7, 11, 13 en 14, G Knöps 8, 9 en 12, D Buitenhuis 16 en J. Klapmuts 18. De beide kampioenschappen over de serie Oude en Jonge duiven werd behaald door A. van Rumpt. Aan het duif-kampioenschap was een heerlyke taart, aan het hok-kam- pioenschap een vulpen verbonden. Voor de bovengenoemde prijswinners waren zonder uitzondering mooie prijzen disponibel. Zoo wel de taart en vulpen als de overige prijzen waren door de ingezetenen gratis beschik baar gesteld. Door lm. Mosselman alhier is aangekocht van den heer B. van Vugt de meed land liggende naast die waarop de pootaardappel- bewaarplaats moest worden gebouwd, daar echter hierdoor de aandacht is gevallen op de mogelijkheid dat de pootaardappel-be- waarplaats te veel zou kunnen worden in gebouwd, heeft deze vereeniging nu weer de daaraan volgende meed gekocht, waar door de kans van niet ingebouwd te zullen worden zeer zyn gestegen. De uien worden hier thans gekocht met staarten voor den prys van ƒ4, Mej. T. J. Holleman is als helpster ter hulpost, telegraaf- en telefoonkantoor alhier, aan den kantoorhouder toegevoegd. OOLTGENSPLAAT. Dinsdagavond heeft de uitreiking plaats gehad van een nieuw vaandel aan den Byz. Vryw. Landstorm alhier. Door verschillende ingezetenen waren de benoodigde gelden voor het aankoopen van dit* vaandel byeengebracht. Het vaandel werd ontrold door den leider der plaatselijke afdeeling den heer J. van Ree Kzn. Het woord werd gevoerd namens de commissie door den heer W. J. Donker sloot, als lid van de plaatselyke afdeeling door den heer C. J. Avé, als raadslid door den heer L. A. Hobbel, namens het motor corps door den heer J van den Heuvel en namens de luchtwacht door den heer C. J. Oostdyk, commandant. In de afgeloopen week werden van hier vervoerd 2600 H.L. aardappelen a ƒ2,75 tot f 3,— en 4560 balen uien k 2,75 tot ƒ3,25. B. en W. hebben tot tijdelijk haven meester aangesteld de heer L. Jordaan. Bevolking. Vertrokken personen: Wil- helmina van Dam, naar DinteloordLeendert Bom en gezin naar Middelharnis; J. A. Burg hoorn en gezin naar Gorinchem, Hugo de Grootstraat 11Simon Korteweg naar Deven ter. Ingekomen zijn: Katharina vanGriethulj- zen, van MiddelharnisTrijntje Lena Donker sloot, van Schiedam; Elisabet de Jong, van Naarden. De gemeenteraad heeft in de nieuwe politieverordening een vloekverbod opge nomen hetwelk aldus luidt: art. 9. Het is verboden op wegena. den naam Gods vloe kende te gebruiken, te schreeuwen, te tieren, personen uit te jouwen of na te schreeuwen, straatvuurtjes te stoken, te voetballen of belletjes te trekken. Art. 154 luidt: Onder wegen worden in deze verordening verstaan pleinen, wegen, straten, paden, gangen, ste gen en stoepen, al dan niet voor den open baren dienst bestemd, alsmede de daartoe behoorende bermen of zykanten, die, zij het ook met eenige beperking, voor het publiek toegankeiy'k zijn, onverschillig wie daarvan eigenaar is. Woensdagmiddag is de vrachtauto van den heer C. L. Breeman van den havendijk in het spui gereden, tengevolge van het kw(jt raken van het stuur. De chauffeur, het groote gevaar ziende, dat hem dreigde, is bytyds uit den wagen gesprongen en kreeg slechts onbeteekenende wonden aan zyn hand. Dat een en ander veel publiek lokte is te begrijpen. DEN BOMMEL. De wed W. Bakelaar had het ongeluk van den zolder te vallen en daarby een sleutelbeen te breken. Genees kundige hulp was noodzakeiyk. Door het breken van den vooras reed de vrachtrijder v. R. uit Stad by den molen in de sloot. De auto was vol met zakgoed geladen. Porsoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de materieele schade vrij belangrijk is. Terwijl men de woning van E. B.van een nieuw dak zou voorzien, stortte bijna geheel het huis in elkaar. De oorzaak hiervan is, dat de woning heel oud is. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De ge meenterekening dezer gemeente, dienst 1926 is goedgekeurd van Ged. Staten terug ont vangen. Formulieren betreffende het stemmen by volmacht zijn ter gemeente-secretarie verkiygbaar tot BI December as. Onze vroegere dorpsgenoot, de beer J. C. van Nierop te Rotterdam is aldaar benoemd tot bezoldigd ambtenaar van den burgelijken stand. Op de vergadering der Comm. tot we ring van schoolverzuim te Srad a/t. Haring vliet, gehouden op 26 Sept. j 1. sprak de Weled. Heer T. P. J. Polee het volgende: Myne Heeren Medeleden I Het is een goede gewoonte, dat in de eerstvolgende vergadering van openbare colleges een gestorven medelid in korte woorden wordt herdacht. Ook wij betreuren in onze comm. thaDS het beengaan van een onzer leden, van onzen voorzitter, den heer J. C.,Elvé, en ik heb gemeend deze daad van piëteit, bet herden ken van onzen gestorven voorzitter, niette mogen nalaten. Het is nog niet zoo heel langgeleden, dat ik op deze zelfde plaats onzen voorzitter nameDS ons allen mocht gelukwenschen met zyn gelukkig herstel uit een langdurige en ernstge ziekte. Ook wisten wij allen, dat gezien's heeren Elvé's zeer hoogen leeftyd en zwakke ge zondheid hem naar meDschelljke berekening nog slechts luttele levensjaren zouden ge geven zyn. Dit heeft niet meer zoo mogen zijn. Na een langdurig en moeiiyk ïyden kwam het einde. Ik spreek hier niet uit, wat deheerElvé tot in hoogen ouderdom voor het maatschap pelijk en kerkeiyk leven heeft beteebend. Zeer velen hebben aan hem een schuld der dankbaarheid en zullen zich zijner en zijn werk gaarne herinneren. Zijn werkzaamheid in onze commissie werd door ons allen gaarne gewaardeerd. Zy'n gemoedeiykheid in den omgang, ge voegd by den juisten kyk op huiseiybe en maatschappeiyke omstandigheden, wist hem

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5