FIRIHA WED. C. KOLFFI ZOON - H1DDE RECHTZAKEN. Predikbeurten. ADVERTENTIÊN 1 Oct. te Middelharnis HOFSTEDE BOUW- EN WEILANDEN, W. OOSTEP VOOR DEN W1NTE KACHELS, HAARDEN EN FORNU J.VAN HULST,MIDDELHAR GROSSIERDERIJ IN WIJNEN EN GEDIST TE KOOP GEVRAAGD lOInPwy' bëtSen'dt^HOOGSTE 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 192 8. Voorzitter zeide dat bij B. en W. geen verzoek is ingekomen van Van den Tol en den nachtwaker, zoodat B. en W. ook geen verhooging hebben begroot, en stelt voor ook geen verhooging op de begrooting te brengen. Los meende dat de nachtwaker een klein loon heeft in uurloon en kon het voorstel van de meerderheid der commissie wel ondersteunen. Be^er zeide dat toch een uurloon van 26 cent voor nachtwerk geen matige beloo- ning kan worden geacht. Voorzitter zeide dat hij in den tijd van de gemeente ook voor de gasfabriek nog de lantaarns bluscht, wat een kleine compen satie is. Het voorstel der commissie om het salaris met 100,te verhoogen werd aangeno- men met 8 tegen 8 stemmen, die van Prince, de Wit en van Schouwen. Het voorstel tot verhooging van het salaris van den ambtenaar ter secretarie vond geen instemming. Betreffende den verhoogden begrootingspost voor het salaris van den Gemeente-opzichter, zeide Los zich met de meerderheid der com missie te kunnen neerleggen. Vorig jaar is een voorstel gedaan tot verhooging, doch toen had hij zelf te kennen'gegeven dat het genoeg was, en nu zegt hij, dat indien hy niet verhoogd wordt hy ontslag neemt. Spre ker zegt er niet van te houden om op zoo'n manier den stok achter de deur te zetten. Voorzitter: Ontslag zal hij wel niet nemen. Van Schouwen zeide dat hij lid was van een vereeniging van Gem. Opzichters en dat die hem achteraan hebben gezeten voor het vragen van een verhooging, omdat een be looning van 500, in een gemeente van 3000 inwoners niet hoog is. De Wit zeide dat hy eerst meende dat er niet zooveel werk aan dat ambt was ver bonden en dit is hem nu tegengevallen, daarom heeft hij om verhooging gevraagd. Beyer zeide dat hij in de fractie de minder heid vormt betreffende dit geval, 't is echter prijzenswaardig dat bij zich in een vereeni ging heeft gemengd en had zulke moderne opvattingen niet verwacht van den gemeente- opzichter. Het voorstel van B. en W. kwam daarna in stemming en werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Beijer, betreffende het rapport kan ik me met de passage over post 280 niet vereeni gen, wat dan ook de reden is dat ik het rapport niet heb mede onderteekend, daar Van Schouwen zich daarin heeft uitgedrukt als zou de commissie tegen alle bescherming van den arbeider afzien. Van Schouwen: Ik heb in de commissie gezegd, dat we zoo geleidelijk aan van alle crisismaatregelen, inzake die werkverschaf fing enz., moeten gaan afzien. Ik deel dat standpunt niet alleen, in vele dagbladen wordt ook die meening geuit, nu er meer evenwicht in het economisch leven merk baar is. De Ned. bevolking stijgt jaarlijks en de arbeidsgelegenheid breidt zich niet met gelijken tred uit, zoodat aan werkloosheid een eind gemaakt zou moeten worden op een andere wijze dan steun en werkver schaffing. Emigreeren naar Canada is de beste oplossing. Ook Engeland denkt zich op die wijze van een belangrijken last te ont heffen, door met Canada een overeenkomst aan te gaan betreffende het emigreeren van een millioen arbeiders; en het ware ge- wenscht dat ook Nederland zich op die ma nier van werkproductie denkt te ontlasten. Beyer: Van Schouwen zegt hier niet tegen werkverschaffing te zyD, en in de vergade-1 ring van de commissie verklaarde hij zich pertinent tegen werkverschaffing, dat is niet rechtvaardig. Van Schouwen zeide niet direct tegen productief te zijn, echter zeide hij overtuigd te zy'n, dat het instituut werkverschaffing en werkeloozen-steun verdwijnen moet, doch niet in eens, maar geleidelijk aan. Daarna kwam het voorstel van de meer-| derheid der commissie van onderzoek in1 stemming en werd verworpen met 6 tegen j 5 stemmen. Voor stemden de heeren Beyer, van den 1 Berg, Los, Tuns en Van der Swaluw. Daarna werd gestemd over het houden van den post door B. en W. begroot op/ 1000, Dit voorstel werd aangenomen met 10 tegen l.stem, die van Van Schouwen. Betreffende het maken van het tooneeltjein de vergaderzaal, deelde Van Schouwen mede, dat dit zeer zeker wel productief zou zijn. j Faasse: De vereenigingen moeten zelf. maar voor een tooneeltje zorgen. j Van den Boogert zeide er wel voor te zijn, die vertooningen aan de herbergen te ont-( trekken. Byer zeide dat zich geen steekhoudende tegenstanders hebben laten hooren, allen1 zijn het er wel over eens, dat het goed zou zijn. Van den Boogert heeft een heel mooi standpunt, zooiets dat wordt ook veel ge- j vraagd voor trouwpartijen en bruiloften waarvoor de zaal wel eens wordt gehuurd en dit zal stellig meer geschieden als dat podium is aangebracht. Wanneer wy dat podium daar laten maken, coulissen zijn er nog van de gemeente, dan zal dat niet zoo veel kosten en Oude Tonge zal er zedeiyk wel by gaan. Voorzitter meende dat er geen finantieel bezwaar was. De Wit vreesde dat de zaal daardoor wel wat klein zal worden voor alle vergaderingen. Faasse zeide dat daar met God en zijn Woord wordt gespot en daarom tegen dit voorstel moet stemmen. Beyer: Ik ben er vele malen geweest doch noe nimmer hooren spotten. Faasse: Op dien avond van Volksonderwys hebben ze den heelen avond met dominéé': Beyer: Dus het tooneelstukje „Dorpsstrijd" zou spotten met God en zijn Woord. Ik heb dat stukje nog thuis en je kan het te lezen krygen, dan zal je zelf moeten erkennen dat daarin geen spotternij voorkomt. Faasse moet hier echter de mooie man willen spelen. Ik neem het ieder kwalijk die met God en .zijn Woord spot, dat past een fatsoenlyk mensch niet, doch wanneer men hier zegt dat er gespot is, dan moet men dat bewyzen. Het stukje Dorpsstrijd is door heel Nederland bekend en daarin wordt niet eens een domi nee genoemd, het was daarom wel goed Faasse eerst eens te onderzoeken alvorens men wat zegt. Faasse: Men heeft my gezegd dat er den geheelen avond is gespot en daarom kan ik mijn stem niet geven om die gelegenheden daartoe te scheppen. Het voorstel der commissie werd daarna aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van Faasse. Betreffende het voorstel om aan behoef tige kinderen schoolpantoffels te verstrekken zeide Los zich geheel bij de meerderheid der commissie te willen aansluiten. Indien het practisch uitvoerbaar zou zijn zou ik zelfs nog iets verder willen gaan en de onder voeding willen tegengaan, waardoor dp.kin- deren ook minder aan het onderwijs hébben dan welgevoede kinderen. Van Schouwen meende dat het verstrek ken van schoolpantoffels veel herrie zal geven voor het onderwijzend personeel, die ten slotte die bedeeling moeten regelen en hy geloofde niet dat die bedeeling bevorder lijk was voor de goede verstandhouding tusschen school en huisgezin. Faasse meende dat zulks meer op den weg lag van het armbestuur. Laten de ouders die er behoefte aan hebben daar aankloppen. Beyer: De wetgever geeft ons zelf een dergelijke bedeeling in handen. Het onder- wyzend personeel wil daaraan gaarne mede werken, van een bedeeling door het arm- bëstuur komt niets terecht, dus waarom zou het dan niet van gemeentewege kunnen, 'tis hard noodig voor vele kinderen. Het voorstel werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. De Wit stelde nog voor de leening per rato 100.000 te converteeren in 4£ leening. Besloten werd te trachten dit tot stand te brengen. Daarna werd de gemeentebegrooting vast gesteld in ontvang en uitgaaf met J 121544,42 in gewonen dienst en in kapitaaldienst met een ontvang van 6878,60$ in uitgaaf met ƒ3000,— alzoo een batig saldo van 3878,60J. De Begrooting van den boedel Dabbe, het Weeshuis en burgerlijk armbestuur werd op advies van de commissie van onderzoek ook B. .en W. werden nog gemachtigd uit te zien naar een goedkoope partij straatkeien. Van Schouwen raadt echter aan om eerst goed de kwaliteit te beoordeelen en zich niet alleen door prijs te laten leiden, opdat men niet uitkomt als met de vorige z.g. party goed koope keien, terwyl later bleek dat de kwaliteit niet was, zooals verwacht was. Daarna werd de vergadering gesloten. VERGADERING van den Gemeenteraad te Ooltgensplaat, op Donderdag 20 September 1928, des namiddags 3.30 uur. Present alle leden. Voorzitter W. J. Donkersloot Lzn., burge meester. In de Donderdag j.l. gehouden gemeente raadsvergadering werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde werd gesteld de vaststelling van de rekening 1927 van het Groot- of A ge meen Armbestuur,welke, na eenige toelichting door den voorzitter van den heer Van Nieuwaal die de vorige zitting afwezig was, werd goed gekeurd in. ontvangsten met 14.151,34|, in uitgaven met 11.797,36i, alzoo met een batig slot van 2.353,98. Éen adres van het gemeentebestuur van Arnemuiden, om adhaesiebetuiging, aan den Minister van Onderwijs, inzake schoolgeld aftrek van de door de gemeente te vorderen vergoeding voor kinderen uit andere gemeen ten in Middelburg, werd voor kennisgeving aangenomen, ofschoon het gemeentebestuur heel sympathiek tegenover dit verzoek stond. Het gaat niet aan, zeide de voorzitter, om het schoolgeld dat reeds is betaald, nogmaals van bedoelde gemeenten te vorderen. De Minister van Onderwijs berichtte, dat de R. K. School aan de in de wet gestelde eischen voldoet en heeft de vergoeding voor het personeel vastgesteld op 10.948, waarvan reeds was betaald 10,900,zoo dat dit schoolbestuur nog 48,tegoed heeft. De heer P. Bom, volontair ter gemeente secretarie, had een dankbetuiging ingezonden voor de toegekende verhoogde gratificatie. Ook deze beide stukken werden voor kennis geving aangenomen. Daarna kwam in behandeling de vaststelling van een nieuwe politieverordening, waaraan reeds lang behoefte was, omdat de huidige verordening verouderd was. Het kon eigenlijk slechts een voorloopige vaststelling zijn, zeide de voorzitter, want voor een definitieve vast stelling moest eerst advies ingewonnen worden van den Gezondheids-Commissie. Bij de regeling van de nummering der hui zen, merkte de heer Van Nieuwaal op, dat een om de tien jaar te houden nieuwe nummering voor verschillende zakenmeiischen bezwaren oplevert. Zooals bij een vorige nieuwe numme ring gebleken is, was een der voornaamste zakenlieden in de gemeente niet bereid een nieuw nummer aan zijn pakhuis aan te bren gen, omdat alles betreffende de reclame voor [de firma het nummer 172 droeg. In andere gemeenten, zeide spreker, heeft men een wijk- letter en nummer der straat. De Voorzitter verzette zich tegen een der gelijke regeling, die voor onze gemeente te ingewikkeld is. Men heeft vele kleine straten en heel dikwijls zou men dezelfde nummers aantreffen, waardoor niet' zelden verwarrring zou ontstaan. j De heer Van Gurp had bezwaar tegen het verbieden van het vervoeren per rijwiel van twee personen, die daarvoor niet ingericht zijn. De Voorzitter zeide, dat dit alleen slaat op j het meenemen van kinderen, dat wel eens gevaar op kan leveren. De heer Van Gurp vond dit vooral voor arbeiders te streng. Ieder kan niet twee fietsen koopen, zoodat men wel eens bij iemand achterop de fiets meerijdt. Ook de heer Brinkman wilde het meenemen van iemand achterop toelaten. In stemming werd dit artikel 9, letter aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. De heer Hobbel merkte op zijn jas gescheurd te hebben aan het prikkeldraad aan den tram- dijk. Hij verzocht maatregelen te willen nemen, dat dit prikkeldraad zou worden ver vangen door glad draad. De Voorzitter zeide dat zal worden verboden het afheinen van openbare wegen met prikkel draad. De heer Van Gurp bestreed dit artikel en zeide, onmogelijk het vee in de weide te kunnen houden, wanneer deze was afgeheind met glad draad. De heer Van Es voelde daar ook wel iets voor als landbouwer, doch met wat meerdere kosten en het spannen van meer draden zou het bezwaar van den heer Van Gurp wel ondervangen kunnen worden. De Voorzitter wees verder nog op de nood zakelijkheid om de prikkeldraadheiningen te doen verwijderen, omdat dit zeer veel gevaar oplevert voor automobilisten en fietsers. Wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Gurp en Ver maas. De heer Dorsman klaagde over den hond van den heer Jordaan, welke een last is voor de buren. Volgens de nieuwe verordening moet zulk een hond binnen worden gehouden, dan heeft niemand van het geblaf meer last. De heer Brinkman maakte de Voorzitter opmerkzaam op het venten van een zekeren Leenderts, aan wien nimmer een ventver gunning wordt uitgereikt. Nooit is meer ge vent, aldus spreker, sedert het ventverbod er is. De Voorzitter sprak dit tegen en zeide dat er minder gevent wordt. Spreker zou speciaal op den gesignaleerden heer doen letten. Op verzoek van den heer Van Nieuwaal zal een bord geplaatst worden bij de Langeweg op het Weespand met het opschrift: Stapvoets rijden, school. De heer Hobbel wilde het geleiden van een 'of meer losse paarden naar de weide per rijwiel streng tegengaan. Zoóals spreker dit verleden Zaterdag van den landbouwer Van, Gurp zag, lijkt nergens naar. Alzoo werd besloten. Verder schrijft de verordening voor te rijden met voertuigen midden op den weg. De heer Van Gurp zeide, dat mén tegenwoordig ge dwongen wordt rechts te rijden, zoodat dit artikel feitelijk in strijd is met de wet. De Voorzitter zeide, dat dit in deze gemeente altoos goed heeft gewerkt en rechts rijden niet mogelijk is zoolang men :geen breede provin ciale wegen heeft. Ook wilde de heer Van Gurp de caf'és des avonds 9 uur sluiten en maakte daar een voor stel van. Het voorstel van B. en W. om 10 uur te sluiten werd echter aangenomen met de stem van den heer Van Gurp tegen, en van den heef Dorsman. De heer Vermaas voelde er veel voor om een rookverbod voor kinderen benden den leeftijd van 16 jaar op te nemen. De Voorzitter had daar ook aan gedacht, doch vond dit een taak voor de ouders. De tijd voor het begraven van lijken werd vastgesteld van 9 uur des voormiddags tot 2 uur des namiddags. Daarna deed Van Nieuwaal de verbazende mededeeling dat een inwoner dezer gemeente een groote hoeveelheid benzine had opge slagen in een rieten schuurtje, vlak bij wonin gen staande, in den eersten Boutweg. De Voorzitter zeide voor dergelijke mede- deelingen zich zeer aan te bevelen. gü De heer Hobbel drong aan op verwijdering van luidruchtige jeugd bij concerten in den bewaarschooltuin. Wordt toegezegd. Art. 10 regelt dit. In de rondvraag informeert de heer Dorsman of de kinderen van den heer Burghoorn, die Zaterdag 15 September vertrokken zijn uit de gemeente, bij de telling op 16 dezer nog zullen meetellen als leerlingen van de Openbare School. Voorzitter zeide, dat dit nog niet gebleken was, doch de heer Dorsman zou deze vraag niet stellen als er op dat tijdstip 20 kinderen meer op de Openbare School zouden gaan. De heer Dorsman: Dat zou geen voordeel opleveren. De Voorzitter zeide dit standpunt niet te kunnen deelen en stelt nogmaals de vraag of de heer Dorsman bedoelde kinderen voor de Openbare School zou willen meetellen. Toen antwoordde de heer Dorsman: Neen. Maar het kan voor de Bijzondere School licht een dubbeltje schelen. De Voorzitter deelde daarna mede, dat her haaldelijk berichten inkomen van overloo- pende kinderen van de Openbare naar de Bijzondere. Uit een onderzoek bleek, dat ver moed wordt meer landbouwverlof te kunnen krijgen op de Bijzondere dan op de Openbare School. De Inspecteur echter wil met alle kracht alle verlof voor het snijden van uien- bollen tegegaan. Ook de heer Hobbel voerde het woord over dit overloopen en zeide, als voorzitter van de Onderwijscommissie te meenen B. en W. te willen verzoeken haar aandacht daaraan te wijden. De heer Dorsman zou, als hij onderwijzer was veel, zeer veel verlof geven aan de kin deren. De heer Vermaas veroordeelde alle kinder arbeid. Laat de kinderen maar naar school gaan zeide spreker. De Voorzitter zeide, dat iemand bij het hoofd der Openbare School om zes weken verlof voor zijn kinderen kwam vragen en toen hij dit natuurlijk niet kreeg stuurde hij de kinderen naar de andere school. De heer Hobbel zeide dat de ouders van de overloopende kinderen voorstanders zijn van de Openbare School. Nu zal op de openbare School eveneens meer verlof moeten worden gegeven, doch dit kan nooit bevorderlijk zijn voor het onderwijs. Daarna werd op verzoek van den heer Brink man nog in de politieverordening opgenomen dat het verboden zal zijn met geladen voer tuigen door de Prins Hendrikstraat te rijden. Met algemeene stemmen werd de heer Hobbel benoemd tot tuinarchitect voor de beplanting en het aanleggen van plantsoenen aan den kerkring. Hierna sluiting. Van onze adverteerders. BONA. De firma A Jurgens heeft een nieuw merk margarine in den handel gebracht, en ge steund door een mooie reclame twyfelen wy niet of 't zal er in gaan als boter. Wij ontvingen een aardig reclamebiljet, dat on getwijfeld aller oogen zal trekken en veel zal bijdragen tot den verkoop. MARVA. Ook Van den Bergh's Fabrieken zyn met een nieuw merk aan de markt gekomen, zooals uit de advertentie in dit nummer blijken zal. Tevens verspreid deze firma een brochure getiteld: „Wat is Margarine."Het is lezenswaard. Het zal ook U hebben be reikt en Uwe aandacht hebben gevraagd. Daaruit zal U zijn gebleken dat deze firma verrassingen gaat uitreiken. Knip dus allen de advertenties uit ons blad en bewaar die tot U ze kunt opzenden. (Adv.) KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 14 September 1928. C. A. H. te Middelharnis (bij verstek) was ten laste gelegd het laten staan van zijn auto in donker zonder lichten. Eisch 7 subs 7 dagen hechtenis. Vrijgesproken. J. V. staat terecht wegens overtreding vis- scherijwet. Gehoord wordt notaris v. d. S. te Dirksland, die breedvoerig uiteenzet wat zijn gedachte ove het vischrecht ter bedoelde plaatse'is. Het is getuige vaak opgevallen, dat er een algemee misverstand heerscht. Men schijnt te meenen, dat met het vervallen der jachtrechten ook het vischrecht is vervallen en niets is natuur lijk minder waar. Het vischrecht ter bedoelde plaatse behoort in elk geval aan de Ambachts heerlijkheid van Sommelsdijk of van Melissant. Het is daar een grenskwestie, hetgeen get. nog eens zou moeten onderzoeken. In elk geval staat vast, dat er vischrecht op bedeeld water rus+. Nog worden gehoord enkele getuigen, waarop besloten wordt deze zaak aan te houden om nog meer getuigen te hooren. Hetzelfde wordt besloten omtrent nog enkele vischzaken. L. v. V. had vee laten loopen op land van een ander. Verdachte zegt, dat het vee er niet geweid heeft, maar werd voortgestuwd. Hij heeft er een proceszaak van laten maken om uitge maakt te zien of hij zijn vee langs den dijk mocht voortstuwen. Notaris A. had hem niet verder geholpen. Uit getuigenverklaring van rijksveldwachter W. G. M. te Den Bommel blijkt, dat de kruin van den dijk vrij is, maar niet het beneden gedeelte waar verd.'s vee liep. Geëischt wordt 2 subs. 2 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. P. S. S. te Rotterdam zou met zijn auto te Nieuwe Tonge zoodanig gereden hebben, dat hij gevaar opleverde voor het verkeer. Get. C. P., 46 j., landbouwer, en get. W. K. landbouwknecht te Nieuwe Tonge, verklaar den dat zij met een schichtig jong paard een smidse inwilden en verd. niet gestopt heeft, maar was doorgereden en met den hoorn lawaai maakte, zoodat het paard nog wilder werd. Het O.M. krijgt den indruk, dat hier geen overtreding kan ten laste gelegd worden. De schuld ligt bij getuige, die had moeten zorgen uit den weg te blijven. Er is hier geen sprake van verkeersovertreding, en eischt vrijspraak Verd. wordt vrijgesproken. S. L. en S. hadden te Herkingen de loterij wet overtreden. Hierbij had volgens het re- quisitor van het O. M. grove en eerlijkheid en speculatie op de goedgelovigheid der bevol king plaats, waarom een flinke straf op haar plaats is. Geëischt wordt tegen L. 50 subs. 1 maand hechtenis, en tegen S. 25 subs. 14 dafgen hechtenis. L. wordt veroordeeld tot 30 subs. 20 dagen hechtenis en S. tot 15 subs. 10 dagen hechtenis, en verbeurd ver klaring van de gelden en de zaken waarmee het strafbaar feit is gepleegd. C. H., bij verstek, wegens overtreding max. snelheid op den Molendijk te Melissant, 5 subs. 5 dagen hechtenis. L. W., 36 j., chauffeur te Sommelsdijk bij de R. T. M., wordt ten laste gelegd een auto, die hij aan den Staakweg te Dirksland voorbij reed, in een sloot gereden te hebben, door niet behoorlijk naar links te hebben uitgeweken Gehoord wordt getuige L. B., 23 j., te Mid delharnis, die verklaart zelf langzaam gereden te hebben en Volgens het later gemeten spoor 9 c.M. van de telefoonpaal rechts van den weg te hebben uitgehaald, des ondanks werd hij in het linker voorwiel door het rechter achterwiel van verd. gegrepen en 12 M. verder de sloot ingesleept. Get. G. v. V., 30 j., architect te Middelhar nis, die inzittende was, verklaart hetzelfde. Verd. merkt op niet gevoeld te hebben, dat hij iemand had aangereden. Verd. begrijpt niet hoe iemand, die wordt aangereden, eerst 12 M. verder in de sloot terecht kan komen. Voorgelezen wordt het proces-verbaal, waar uit blijkt, dat de auto omgeslagen op den kop in de sloot kwam. De kap is zeer beschadigd en een ruit was kapot. Het O. M. krijgt den indruk, dat verd. niet voldoende is naar links uitgeweken bij het voorbijrijden. Eigenlijk heeft hij wat men noem te veel gesneden, een feit, dat helaas al te vaak gepleegd wordt, maar dat een vrij ernstig euvel is, daar het wijst op groote achteloosheid van den chauffeur. Geëischt wordt 25 subs. 25 dagen hechtenis. Verdachte zegt, dit niet te aanvaarden. Hij heeft den indruk, dat get. L. B. een leerling was. Hij heeft niet gevoeld, dat hij iemand aan reed, eerst later werd het hem gezegd. Wanneer get. werkelijk 12 K.M. reed, heeft hij heel gemakkelijk kunnen stoppen; dat hij toch doorreed en 12 M. verder in de sloot kwam, wijst er op dat hij nog maar een leerling was. Wanneer verd nog verder naar links was uitgeweken zou hij op het zachte gedeelte van den weg zijn terecht gekomen en ongetwijfeld zijn weggezakt. Geëischt wordt 15 subs. 15 dagen hechtenis. M. G., bij verstek, wegens rijden zonder licht, 5 subs. 5 dagen hechtenis. H. M. wegens overtreding leerplichtwet te Ooltgensplaat 3 subs. 3 dagen hechtenis. T. H. wegens rijden zonder licht 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. G. te Dirksland wegens overtreding leer plichtwet 3 subs. 3 dagen hechtenis. J.W. idem. C. v. E., 39 j., landbouwer te Ooltgensplaat, wegens rijden zonder licht, 5 subs 5 dagen hechtenis. H. V., 23 j., arbeider te Dirksland, 4 siibs. 4 dagen hechtenis. T. M. J., 19 j., naaister te Middelharnis, wordt ten laste gelegd niet voldoende met haar rijwiel te hebben uitgeweken op den Langeweg, waardoor get. J. S. te Nieuwe Tonge werd aan gereden en zijn jas scheurde, waarvoor hij 17 schadevergoeding vraagt. Uit het getuigen verhoor is voor het O. M. komen vast te staan, dat hier geen verkeers- zonde gepleegd is, maar men feitelijk met wat plagerij te doen heeft en eischt vrijspraak. Verd. wordt vrijgesproken. J. G. had over verboden land geloopen, 3 subs. 3 dagen hechtenis. C. R. wegens overtreding vischwet 2 subs. 2 dagen hechtenis. S. B. wegens rijden over klinkerstraten te Sommelsdijk, 0,50 subs 'l dag hechtenis. W. J. wegens overtreding motor- en rijwiel- wet 6 subs. 6 dagen hechtenis. Zondag 23 September 1928. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. (doop) ds. Van Ameide en 's av. leeskerk. Sommelsdyk, 's av. (doop) ds. Van Ameide. Dirksland, vm. en 's av. ds. Van der Wal. Herkingen, nm. ds. Van Ameide uit Sommelsdyk. Melissant, nm. ds. Van der Wal uit Dirksland. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, nm. dhr. Vetter uit de Langstraat. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Van der Zee van Den Bommel. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. dhr. Bouman uit Stellendam. Oude Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Polhuys uit Stad aan 't Haringvliet. Ooltgensplaat, vm. ds. Van der Wal uit Wage- ningen en 's av. leeskerk. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. Van der Zee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nm. leeskerk. PROTESTANTENBOND. Sommelsdjjk (Langeweg), 's morgens 10 uur, ds. G. Hulsman, pred. te Den Haag. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. en 's av. dhr. de Winter uil Amsterdam. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en nm. ds. Schaafsma. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. Wester- huijs van Hellevoetsluis. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm.,nm.en 'sav.leeskerk GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp vm. en 'sav. leeskerk. IN PLAATS VAN KAARTEN. ONDERTROUWD: J. HOLLEMAN Jz. EN L. NOORDIJK Jd. NIEUWE TONGE, j •s-GRAVENHAGE. Beeklaan 116 2» Sept. 1928. vestigt zich met op WOENSDAG 3 OCTOBER 1928, 's nam. half drie uur, (z.t.) te STAD AAN 'T HARINGVLIET, ter herberge van G. SMITS, Veiling en op WOENSDAG 17 OCTOBER 1928, 's nam. half drie uur, aldaar, ter her- berge van J A PEEKSTOK, Afslag van eene zeer gunstig gelegen met aaneengelegen vruchtbare, deels vroon- deels kostbare tez. groot 46.63.28 H.A. (101 gem. 163 R. Voornsche Maat), te Stad aan 't Haringvliet en te Middelharnis, in den polder „De Nieuwe Stad", in huur bij den Heer J. Waoner; in perceelen, combinatiën en massa Behoorend tot de nalatenschap van wijlen vrouwe P M. VAN WEEL te 's-Gravenhage. Ten overstaan van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overllakkee te Middelharnis (Langeweg) Is op eiken werkdag voor belangstel- ledden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgcwenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. ZOO MOET MEN Dr. J. B. Meenk werli van eenige poeders. A en in de poeder het p blanco poeders. Deze absoluut niet. Verkrijgbaar bij U Fabrikant E. M S>. é-dtxicj v-eiw-a in /le Bovenstaand s< vraagd in den v lijst welke heden hoeven daar geei zichzelf spreekt. Alvorens een Karpet, Linoleum, Vloer kanten te gaan koopen, gaat dan eerst eens even kij Weste Wagenstraat 85=87, ROT en U zult daar zek Axminster Karpetten 17.50, 10.75, 22.5 Tapis Beige Karpetten 5.50, 7.50, 9.60 Linoleum 200 c.M. breed 1.75, 2.00, 2.2 BALATUM Vloerbedekking, 183 c.M. breed, ijzerste water, met zware verflaag, in diverse patronen Alle loopers worden gratis geboord. All Boven de f 10.een mooi Moquet Boven de f 25.00 Een Schoorsteenlooper. Boven de f50 0 RUIME SORTEERING IN: WORDEN GRATIS EN VAKKUNDIG GEPL DOOR HET GEHEELE EILAND SCHERP CONCURREERENDE PRIJZEN HANDEL IN IJZERWAREN, TEERPRODUCTEN, GEREEDSCHAPP OPGERICHT 1768. VOORSTRAAT 5 - MIDDELHARN Beste adres voor Wederverkoopers. Prijscourant op aanvraag gratis HENDRIK WIJGERS, Gouvernestraat 3Sa - Tel. 3174S - ROTI

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 6