een zubje vanT^fü^AHD NIGROIDS TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN „Hotel-Restaurant SIMONS" No. 91 22 SEPT. 1928 LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U Burgerlijke Stand. ONZE EILANDEN TAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1928. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Dinsdagavond j 1. is een kinderkoor, als onderdeel van het koor de 9Volkszang" opgericht, met aanvankelijk 116 leden. Niet leden kunnen zich nog a s. Maan dagavond aanmelden om half zeven uur in de bewaarschool. Helpt allen krachtig deze instelling steunen. Blijkens een advertentie in dit blad zal de heer F. A. Bernbard, musikus, thans nog wonende te Dirksland, zich met 1 October in onze gemeente vestigen. "Wij meenen, dat zijn instituut voor deze 2 groote gemeenten dan ook geen overbodige weelde is. Het toe nemende aantal leerlingen is de aanleiding van zijn overplaatsing,zoodat wfl wel mogen veronderstellen, dat zijn kunnen hier op prijs wordt gesteld. Dinsdagavond is de bij na 74-jarige vrouw van den landbouwer Q. B.naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Na nog een operatie te hebben ondergaan, is zij echter Woens dagavond aldaar overleden. a.s. Donderdag des avonds 7 uur hoopt voor de Geref. gemeente op te treden ds. G. H. Kersten uit Rotterdam. Voor de veldvruchten wordt thans be steed: Eigenheimers ƒ3,— per 70 kilo; Uien: groote ƒ3,25 en kleine ƒ5,50; Koepeen 1,30 per 60 kilo. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk is gekozen dhr. H. v. d. Wende die voor zijn benoeming heeft bedankt. Door G. Verhage Kz. is onderhands van de heeren Dij kers en Kroos een nieuwe woning gekocht aan Marietjespad. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 19 September 1928. Bloemkool ƒ4,- tot 15,60 per lOOstuks. Savoye kool ƒ7,- tot 10,70per lOOstuks. Roode kool ƒ5,- tot ƒ6,60 per lOOstuks. Komkommers 1,80tot ƒ8,60per lOOstuks. Peen 5,50 per 100 bos. Andijvie ƒ2,80 tot ƒ3,- per 100 krop. Stoksnijboonen 12,- tot 23,- perlOOk.g. Stamsnljboonen 6,60 tot 12,— p. 100 k.g, Dubb. Princeaseu 11,70 tot 15,40 p. 100 k.g Enkele princessen 12,— tot 17,70 per 100 k.g. Bueré Merode 17,— per 100 k.g. Bueré Hardi 25,70 tot ƒ26,- perlOOk.g. William Duches 12,60 tot ƒ25, - p. 100 k.g. Bon Louis 15,- tot f 30,- per 100 k.g. Beurè Durando 19,50 tot 27,60 per 100 k.g. Triumf de Viëne ƒ16 tot 29,60 per 100 k g. Soldat Laboreure 16,— per 100 k.g. Blanke Jutten 16,- per 100 k.g. Conseiler de La Cour ƒ14,70 tot ƒ18,— per 100 k.g. Handperen 16,40 tot 1,7— per 100 k.g. Div. soorten appels 25,— per 100 k.g. Transparant de Cronsel 14,— tot ƒ20,70 per 100 k.g. Oranje reinet 19,50 per 100 k.g. Stoofperen 12,— per 100 k.g. Gieser Wildemans 15,— per 100 k.g. Tomaten ƒ9,- tot 11,20 per 100 k.g. Druiven 29,60 tot 34,- 100 per pond. Kaas (Leidsche) 0,35 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Boter 1,10 per pond. Eierenveiling van Donderdag 20 Sept. 1928. Kippeneieren 60—61 kg. 7,05 tot 7,25 id. 50-51 5,90 5,95 id. (bruin) 61 7,35 7,40 Eendeneieren 68—70 5,60 6,— Poelpetaateieren ƒ8,20. Alles per 100 stuks. Boter 1,06 tot 1,10 per pond. Uienveiling op Donderdag 20 Sopt. 1928. Grove 5 20 Gewone 6,28 Drielingen ƒ5,34; Picklers 11,— Alles per 100 K.G. (zonder baal). Aanvoer 213 balen. Met U. C. B. merk. SOMMELSDIJK. Dinsdagavond, ongeveer 8V2 uur is de motorrijder F. A. B. van Dirks land, nabij Sommelsdijk door de schijnwerper van een aankomende auto verblind. Hij geraakte van den weg en viel van den dijk, waarbij hij echter de tegenwoordigheid van geest had, zijn motor over zich heen te duwen, waardoor hij voorkwam, door deze getroffen te worden. De heer B. bekwam een diepe vleeschwond aan de kin, welke bij den arts werd gehecht. (Zouden de H.H. autorijders hierin een waarschuwing willen zien en bi) eventueels ontmoetingen hun lichten dempen? Red.) SPORT. Voetbal, as. Zondag variatie in 't programma. Nadat we nu driemaal achter elkaar Flakkee I op het „stadion" hebben zien spelen is het de beurt geworden van Flakkee II om te toonen wat ze waard zijn. Flakkee II beeft het laatste jaar groote technische vorderingen gemaakt. De heeren van Ilde zfln gepromoveerd en .hebben j.l. Zondag hun competitie geopend met een klinkende overwinning op Zwart-wit met 3-0. a.s Zondag zullen zij laten zien wat ze waard zijn op eigen terrein en we vermoeden wel dat de gasten Steeds Hooger V met „hangende pootjes" weg gestuurd worden. Vervolgens Flakkee III tegen D. O. S. voor de Flakkeesche competitie. Het eerste elftal trekt naar Rotterdam met het vaste voornemen de nederlaag van Zondag, tegen H. "W.S. te wreken op D.V.Z. een pas gepromoveerde 3e klasser, die zijn huid wel duur zal verkoopen. Voor de betrekking van 4e helpster aan de bewaarschool alhier, hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Uit deze gemeente zijn deze week ver scheept 514500 K.G. aardappelen. De prijzen der landbouwproducten zijn stijgende. Voor groote uien besteedt men ƒ3,— voor kleine ƒ6,— en aardappelen ƒ3,— per H.L. Het zoontje van T. H. reed met zijn fiets op den hoek der Nieuwstraat, waar hij in aanraking kwam met een auto, waardoor zfln fiets werd vernield en verder gelukkig voor hem afliep. De landbouwer I. J. alhier reed met zijn motorfiets zoodanig tegen een boeren wagen aan, dat hij kwam te vallen en daarbij verwondingen opliep aan zijn hoofd en zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. DIRKSLAND. De Volksbibliotheek zal dit jaar worden geopend op Zaterdag 6 October a.s. des avonds 7 uur (oude tijd) ten huize van Mej. de Wed. P. J, Overbeeke aan den Ring, alhier. Bij de j.l. Donderdag gehouden beproe ving van de Motorspuit bleek alles in orde te zijn. Doordat de landbouwer Kort van Me lissant met zijn auto tegen den wagen van Adr. Both alhier, aanreed, sloeg het paard dat voor den wagen liep, op hol. De heer Both viel bij die gelegenheid van het voer tuig en bleef bewusteloos liggen. In hotel v. d. Doel binnengebracht, bleek hij geen ernstig letsel te hebben bekomen. Het paard werd spoedig gegrepen en de heer Kort be loofde alle schade te zullen betalen. Uit de Haven werd de vorige week vervoerd: 3500 H.L. aardappels, 9100 balen ajuin en 5100 balen peen. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor: aardappels 8,— per70K.G., ajuin ƒ3,— en peen ƒ1,30 per 60 K.G. Tarwe tot 11,50 en schokkererwten van ƒ21,- tot ƒ24,- per 100 K.G. HERKINGEN. Ten postkantore alhier zal a.s. Dinsdag de uitbetaling van Ouderdoms rente plaats hebben. Bevolking. Vertrokken zijnJacomijntje Grinwis naar Ouddorp, en Abraham Vijf huizen naar Dirksland. Ingekomen zijn: Marinus Abresch van Sommelsdijk. STELLENDAM. De heer D. Hoek alhier is benoemd tot onderwijzer aan een bijzondere school te Rotterdam. Hedenmorgen is de echtgenoote van den heer C. Roon alhier per motorboot van den. heer M. Jansen naar Rotterdam vervoerd om opgenomen te worden in het Diaconessen- huis aldaar. voor de keel 30 ets. per doosje (Adv.) Door de slagers alhier is de prijs van het varkensvleesch met 10 cent per K.G, verhoogd. De jieer J. Moyses is Dinsdag naar Rot terdam ^rtrokken, ten einde in Eudokia aldaar injobservatie te worden genomen. Tot bedrijfsleider der electrische cen trale alhier is aangesteld de heer C. Groen heide te Alphen a. d. Rijn. De motorreddingsboot „Koningin Wil- helmina" is, na op dö werf te Vlaardingen weer eens grondig te zijn nagezien, weder in de haven teruggekeerd. GOEDEREEDE. De afgeloopen week zfln van hier afgeleverd 600 balen uien en 200 balen aardappelen. Bij F. C. Goekoop zijn deze week nog rijpe aardbeien gegeten. OUDDÖRP. Het 1-jarig zoontje van Jb. v. d. Linde had het ongeluk door te vallen een der armpjes te breken, en is naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. De koopman Joh. Tanis had het onge luk zijn duim zoodanig tusschen een aard appelhor te klemmen dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De prijzen der groote uien was Don derdag op de Beurs ƒ3, aardappelen (Blauwe) 3,50. De koopman C. Grinwis werd met zijn kar door een auto aangereden wat met be langrijke schade afliep. NIEUWE TONGE. Terwijl de vracht rijder J.'Jj. K. alhier een vracht uien ver voerde, fiep den band van een der wielen zijner wagen, tengevolge waarvan dat wiel bezweek en de wagen die erg beschadigd werd in zoodanige stand kwam dat de be stuurder zonder eenige moeite in een minimum van tijd van zijn verheven zetel in het gras terecht kwam. Bij de op Zaterdag 15 dezer gehouden vlucht vanuit Mons, door de Gevleugelde Bode alhier, werden de prezen gewonnen als volgt: 1, 3 en 7 A. Nelisse, 2, 5 en 6 A. v. Rumpt, 4 J. Klapmuts, 8 C. A. Hol leman, 9 Joh. Noteboom. Naar wij uit goede bron vernemen zijn de onderhandelingen tusschen de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier en den Raad van beheer, thans in een stadium gekomen dat zeer spoedig met het beroepingswerk zal kunnen worden aangevangen. In de chichoreidrogerfl „de Onderne ming" alhier, zfln de eerste wagenvrachten chichorei aangevoerd en zullenjeen der eerst volgende dagen de werkzaamheden voor het nieuwe seizoen weer een aanvang nemen. Blijkens bekendmaking door het Be stuur van den polder Battenoord, moeten alle toedrachten, alsmede alle dijk-weg-en kavelslooten, reap, vóór of op 1 April en voor of op 1 October 1929 volgens uitbake- ning zijn verstoken en uitgediept. Zie adver tentie in dit blad. OUDE TONGE. De timmermansknecht H. van der Jagt verwondde zich zoodanig aan zijn hand, dat hfl gedurende eenigen tijd geen werk kan verrichten. Aan den heer K. Westdflk, broodbak ker alhier, is vergunning verleend tot het plaatsen van een 2 P. K. benzinemotor tot drijving van een kneedmachine in het per ceel Kerkstraat 7. Een zoontje van den heer 0. van Pe perstraten viel in een tobbe water en zou verdronken zijn als de moeder het niet juist bijtijds had gered. Medische hulp moest echter worden ingegrepen. OOLTGENSPLAAT. De bouwlanden be horende tot de nalatenschap van wijlen Mejuffrouw P. M. van Weel te's Gravenhage, onder deze gemeente gelegen en door notaris L. van der Sluys te Dirksland alhier publiek verkocht, hebben totaal opgebracht ƒ138343. De voetbalvereeniging "Voorwaarts zal Zaterdagavond een wedstrijd spelen tegen Volharding te Middelharnis. De heer B. van Veen heeftzfln woonhuis, staande aan den Noord-Achter weg, onder hands verkocht aan den heer B. van Veen. In de afgeloopen week werden van hier vervoerd 2700 H.L. aardappelen a 2,50 tot ƒ3,— per H.L. en 9000 balen uien a 2,50 tot ƒ3,- per H.L. STAD AAN 'T HARINGVLIET. 1 Octo ber a.s. zal er alhier gelegenheid zijn tot kostelooze in- en herinenting ten huize van den geneesheer. ROCKANJE. Woensdag 12 Sept. hield het Ned. Verbond van de Christelijke meisjes- vereeniging ring „Voorne en Putten" onder leiding van Mevrouw Hoek van Rflsoord met vriendelijke toestemming van den heer Duin directeur, een open luchtmeeting in èen der fraaie duinvalleien, waaraan Roekanjes duin zoo rijk is, en wel die achter de duinwoning van J. Briggeman. De Hollandsche vlag was in de vallei geplant. Bij aankomst te Rockanje was de reünie in het Evangelisatie-lokaal, waarna het ge bruik van de koffie een welkomswoord werd gesproken door de Vrouwenvereeniging „Wees een Zegen", waarna de boterham ge nuttigd een gemeenschappelijke wandeling werd gedaan door het duin naar het strand, en kwem men circa half drie in de vallei, waarna gemeenschappelijk gezang van „Grijp naar de kans," Mevrouw Hoek het nut van het bondsleven voor de Christelijke meisjes schetste en met groote welsprekendheid haar zeer nuttige wenken gaf, hoe zich in het leven als echte Christinnen, als hoog staande vrouwen, als verstandige moeders, als zuinige, smaakvolle hem opheffende levensgezellinnen van den man enz. velen ten zegen te zijn en blijmoedig door het leven te gaan, den kleurigen fleurigen buiten kant er van niet te minachten. Het was een bezielend woord uit het hart tot het hart. Na het zingen van het Bondslied trok men weer naar het Evangeliesatie-lokaal. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHmARKT 12. bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. MIDDELHARNIS. Geboren: Dana, d. v. P. v. d. Velde en M. Grootenboer; Pieter, z. v. C. Korteweg en M. Akershoek. DIRKSLAND. Geboren: Adriana, d. v Pieter Teunis Markwat en Johanna Robijn. Ondertrouwd: Willem van den Heuvel, j m. 21 j., te Klaaswaal en Geertje de Berg, j.d. 22 j alhier. Getrouwd; Willem Snflder, j m. 20 j., te Herkingen en Jannetje Vellekoop, j d. 20 j alhier. Verslag van de vergadering Yan den Raad der gemeente Oude Tonge op Dins dag 18 September des v.ra. elf uur. Voorzitter Burgemeester van Schouwen, alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering waar na de notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken. De goedkeuring van Ged. Staten over ge nomen raadsbesluiten. Een missive van Ged. Staten inhoudende eenige raadgevingen voor wflziging van de verordening op het verkeerswezen. Voorzitter stelde voor dit stuk terenvoi- eeren naar het college van B. en W., ten einde eerst nader de strekking te bepalen en te zien in hoeverre dit alhier in toepas sing kan worden gebracht. Hiertoe werd be sloten. Een verzoek van de district arbeidsbeurs om de jaarlfl'ksche subsidie. Van der Swaluw vroeg of dat instituut nog iets te beteekenen had voor Oude Tonge. Voorzitter deelde mede dat het een enkele maal voorkomt dat er een aanvraag is voor Oude Tonge, en stelde daarom voor weder om f 10,— toe te kennen, waartoe daarna werd besloten. Een schrijven van de Gezondheidscom missie te Middelharnis, inhoudende een ver zoek om verbetering te brengen in den on- houdbaren toestand waarin de watering de Grijze Noord zich bevind. Voorzitter zeide dat aldaar een 75 M. rioleering gelegd zou moeten worden, doch dat de watering den polder toebehoort en derhalve de gemeente daarin niets kan ver anderen. Spreker stelde voor, het polderbe stuur een onderhoud te vragen ten einde die kwestie op te lossen. Beijer meende dat die toestand daar niet langer bestendigd kan blijven. Het voorstel van den Voorzitter werd aan genomen. Vaststelling gemeente-rekening dienst '27. De commissie van onderzoek bracht het volgende rapport uit, mede over de rekening van het Algem. Armbestuur, den Boedel Dabbe en het weeshuis: Edelachtbare Heeren: De Commissie, tot nazien der gemeente- rekeningen dienst 1927, alsmede van het Burgelflk armbestuur, Burgerweeshuis, en boedel Dabbe, heeft de eer U te berichten, dat zij alle bescheiden, dienaangaande heeft nagezien, en in de beste orde bevonden. Ten opzichte der gemeenterekeningen, meent zfl harerzijds geen aanmerking te moeten maken. Wat enkele uitgaafposten betreft van het Burgelijk armbestuur, is de Commissie eenparig van oordeel, gezien de gunstige flnancieele positie van boven ver melde instelling, het wenschelflk en ge rechtvaardigd zou zfln, die posten aanmerke lijk te verhoogen, en vertrouwende dat B. en W. aan hun wenschen tegemoet zullen komen. Verdere op- of aanmerkingen zfln door hen niet gemaakt, zoodat zij harerzijds den raad tot vaststelling kan adviseeren. Tevens brengt zjj haar welgemeenden dank aan den gemeente-ontvanger, voor zfln rich- tig beheer en zfln duidelijke toelichting, aan de Commissie verstrekt. Namens de Commissie tot nazien der rekeningen, Hoogachtend, W. Los. W. Los vulde zjjn rapport nog aan met een opmerking over den post fairbankkosten. Deze waren vrij hoog. Voorzitter zeide dat ook de gemeente-op zichter dien post vrij hoog achtte en daarom heeft voorgesteld dien niet te betalen. De opzichter zeide reeds tijdens den bouw dat zulks veel zou kosten en deze bewering is goed uitgekomen. Wij hebben den betrokken metselaar ook arbitrage voorgesteld over dat werk, mits ook hij genoegen neemt met het bedrag dat door de arbiters wordt vastge steld. Hierover hebben wij nog niets ver nomen. Faase verzoekt de ambachtslieden voort aan prijsopgaaf te laten doen. Voorzitter zeide dat zulks in den regel ook altijd geschiedt. Beljer zeide gehoord te hebben dat de be grooting van den opzichter niet deugde. Als het werk volgens de begrooting was uitge voerd was de som nog lager geweest, doch er is veel bjjwerk bijgekomen. Daarna werd de gemeente-rekening vast gesteld met een batig slot van f 4594,91J in gewonen en f 3878,65£ in kapitaaldienst. Over de rekening van het armbestuur merkte Los nog op dat er een tijd geweest is dat het armbestuur zuinig moest zijn met zijne uitkeering, thans is dit anders gewor den als we zien het mooie batig saldo en daarom dringt de commissie van onderzoek aan, meer en betere bedeeling te doen, daar een post van f 170,— over een 40 bedeelden toch bitter weinig is. Ook releveerde Los een geval dat hem bekend was en verzoekt daaraan eenige aandacht te wijden. Voorzitter zeide toe het geval te zullen onderzoeken. Daarna werd ook deze rekening goedge keurd met een voordeelig saldo van f 8689.f "2 dat van den boedel Dabbe met f800,88|en dat van het Weeshuis met f 278,67| even eens. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1929. De commissie van onderzoek bracht het volgende rapport uit: Mijne Heeren 1 De commissie door en uit uwen Raad be noemd tot het onderzoek van de begrooting (Adv. der Gemeente voor het dienstjaar 1929 heeft de eer U over hare bevindingen het volgende te rapporteeren: De algemeene indruk van het onderzoek was, dat de samenstelling der begrooting door het Secretarie zoowel als door het college van B. en W. met de groot ste zorg en nauwlettendheid is geschied. Het is dan ook by het meest zorgvuldige onderzoek der commissie, haar niet mogen gelukken posten aan te wflzen, die haar inziens als overbodig konden worden be schouwd of voor verlaging in aanmerking te brengen, terwfll zich over het opvoeren van enkele posten der uitgaaf zich discussie ontspon. Zoo merkte bij post 81 der uitgaven een lid der commissie op, dat deze post nog niet was ingevuld, wat zjjn oorzaak bleek te hebben in het feit dat de volontair ter Secretarie plannen had tot het vragen om ver hooging zflner belooning. Over de wensche- lflkheid hiervan bestond verschil van mee ning. De meerderheid der commissie stelde voor den raad te adviseeren, dezen post met 100,— te verhoogen en die verhooging te doen dienen tot opvoering van de belooning van den volontair ter Secretarie, op grond, zfl diens vergoeding, gezien zijn leeftijd en capaciteiten, te laag vond, waartegen de minderheid aanvoerde, dat zijn inziens in de allereerste plaats het volontairschap domineerde en op deze Secretarie volgens zfln inzicht heel goed met een beginnend volontair kan worden volstaan, waarom een uitgaaf voor vermeerderde bezoldiging, on danks de capaciteiten en den leeftfld niet kan worden verdedigd. Eenzelfde bespreking deed zich voor bfl post 116, waarbij do meerderheid der commissie besloot aan den raad voor te stellen ook dien post met 100, te verhoogen om die te doen dienen voor verhooging der jaarwedde van den nachtwaker, die hun inziens, als het jaar loon tot uurloon wordt herleid, voor nacht werk te laag is, waartegen de minderheid opmerkt, dat deze betrekking vooral in de zomermaanden niet den vollen man eisebt en alsdan zeker gelegenheid tot bfl verdien ste geeft. Bfl post 141 geeft de meerderheid der commissie als haar oordeel, het advies aan den raad, om de door B. en W. voor gestelde verhooging van dien post, ter ver hooging van de jaarwedde van den gemeente opzichter niet goed te keuren, ondanks de erkenning der geheele commissie, dat ge noemde titularis, de rechte man op de rechte plaats is, en in alle opzichten door getrouwe plichtsbetrachting de belangen der Gemeente dient, maar op grond dat de opzichter bfl zflne benoeming geen hooger salaris wensebte en verklaarde de betrekking te accepteeren om eenige bezigheid te hebben. De minderheid der commissie kan zich heel goed met de voorgestelde verhooging vereenigen en spreekt er zflne voldoening over uit dat B. en W. het voorstel door hem het vorige jaar gedaan om tot verhooging der wedde over te gaan, hebben overgenomen. Bfl post No. 230 stelt de meerderheid der commissie onder erkentelijkheid aan B. en W. dat zfl dezen post thans niet voor memorie, maar met een bedrag van 1000,— hebben ge raamd voor, dezen post met 1000,— te verhoogen en alzoo te brengen op 2000, terwfll de minderheid zich tegen deze ver hooging verklaart en adviseert de post voor memorie op de begrooting te brengen, om dan bfl gebleken behoefte, bfl raadsbesluit van den post onvoorziene, de behoodigde bedragen naar dien post over te schrijven. Alsnog stelt de commissie voor om in hoofd stuk VII bij post 25 een bedrag van 100, toe te voegen, om uit dien post onkosten te kunnen bestrflden tot het daarstellen van een podium of tooneeltje in de vergader zaal; wat naar het oordeel der commissie zal leiden tot algemeener en menigvuldiger gebruik dier localiteit, terwfll de meerdere opbrengst aan huur haar inziens zeker de kosten van uitgaaf zal dekken. Waarna de meerderheid der commissie nog voorstelt bfl hoofdstuk VIII 212 een bedrag groot 300,— op de begrooting te brengen, voor het aanschaffen van schoolpantoffelsvoerde meest behoeftige kinderen der drie scholen. De minderheid der commissie verklaart zich op reeds meerdere malen door hem ont wikkelde gronden tegen dit voorstel. De begrooting van ontvangsten geeft aan de commissie geen aanleiding tot het doen van voorstellen aan den raad. Zfl vindt de schuldenlast der Gemeente nog steeds vrfl hoog, maar spreekt niettemin, ondanks den vrfl hoogen voortdurenden rentelast, er hare voldoening over uit, dat het heffingspercen tage der gemeentelijke inkomstenbelasting zich in dalende lfln zal kunnen begeveü. Behoudens de gemaakte opmerkiügen door de commissie, stelt zfl aan den Raad voor om tot voorloopige goedkeuring der begroo ting te besluiten. De Commissie voornoemd, G. A. van Schouwen Jr. rapporteur.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5