Vraa; NIGROIDS Stoomwasscherij Boerenleenbank PH wiFa.WIl Welk een voldoening, dat helder witte tafellaken. Ook de servetten zien er weer keurig netjes uit. Al Uw tafel linnen gaat nu veel langer mee, daar U steeds wascht met 30 ets. per doosje CARTER'S HEI PILLS RADIO. Geeft U op als Abonné. AMBACHTSSCHO* Amsterdam, Heerengracht 62. BEKENDMAKING „VOORNE& PUTTEN" Nieu w-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. m. SPOON Az. BOUWLAND, Middeiharnis-Sommelsdijk D.JOPPECz.teSommelsdiik aI" DAMES j.DE SALAMANDER jl, ONZE EILANDEN YAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1928. Voor 25 jaren waren de patroons tegen een ambachtsschool. De jongens leerden het zoo toch ook. Hoe is dat alles veranderd. En spre ker merkt op hoe op deze vergadering een pa troon, de heer Le Comte, de ambachtsschool terecht heeft geroemd en geprezen. De school staat hier wel stevig. Maar ach, eer het zoover was. Wat een moeite en een werken. En de financieele questie's, die bestaan altijd. De wet heeft dit verlicht; maar de besturen zijn beperkter geworden met hun macht. Tot den heer Van As richt de Brielsche voorzitter woorden van lof, evenals tof direc teur en leeraren en spreker hoopt dat het allen gegeven moge zijn nog lang te mogen samenwerken. De heer Deijs spreekt korte woorden van dank aan allen die hem toespraken en hoopt dat de heer Van As zijn wandelstok nog niet behoeft te gebruiken als steun, omdat hijzelf nog lang een steun moge zijn voor de ambachts school. De heer Tiemens komt vervolgens aan het woord. Na een rij van welsprekende sprekers past hem allereerst een woord van dank aan God, voor Zijn Steun in al die 25 jaren. Woor den van dank aan het bestuur voor de samen werking en tot den heer Brittijn, wien hij er nog aan herinnert dat die 4 eerste jaren, nu net niet de gemakkelijkste jaren waren, voor de prettige samenwerking en de groote steun op paedagogisch gebied. Aan heeren collega's nog woorden van dank en de jubilaris eindigt met de beste wenschen van voorspoed voor de school. En hiermee blijken,, de redevoeringen een einde te hebben genomen; maar het feest aller minst een slot te hebben gekregen. De heer Van As dankt allen voor de opkomst en sluit kort en krachtig, de tentoonstelling van werk der leerlingen kan worden bezichtigd. Over de verdere feestelijkheden kort. Het bestuur heeft den leerlingen, die hierbij vergezeld worden van de leeraren met hun dames, een plezierreis aangeboden op Vrijdag naar de Nenijto, op hun kosten. Aantal deel nemers 110. Want, zooals de heer Van As mededeelde, daar kunnen jullie nog heel veel kennis opdoen. Een zeer gepast geschenk in derdaad. Woensdagavond hadden de oud-leerlingen den jubileerenden leeraren een gezellig avondje bereid. Hetgeen te over spreekt van de uit nemende verhouding tusschen leeraren en oud-leerling en leerling. Moge zulks nooit veranderen. Moge onze nuttige ambachtsschool, gelijk de wensch van haar voorzitter, gelijk de wensch van oud-burgemeester Mijs, gelijk de wensch van oud-directeur, directeur en leeraren, ge lijk de wensch van oud-leerlingen en leerlingen, gelijk de wensch van ons allen blijve bloeien en groeien. J. B. INGEZONDEN MEDEDEELING. tegen heeschheid (Adv. Week-revue. Binnenland. Den derden Dinsdag in September is inzon derheid voor Den Haag een zeer gewichtig evenement. Duizenden sparen zich moeite nog tijd om de Koninklijke stoet te zien uitrijden naar het Binnenhof, waar in de vereenigde vergadering der Eerste en Tweede Kamer H. M. de Koningin de troonrede uitspreekt. Beschenen door een mild zonnetje biedt dit bonte tafereel met zijn schittering van goud en zilver een groote bekoring. Het is altijd weer een groote attractie voor het publiek. De troonrede zelf is maar zeer magertjes, het laat een optimistischen toon hooren in het algemeen en het blinkt uit door twee dingen en wel, vaagheid en het groot aantal aange kondigde wetsontwerpen. Een der belang rijkste dezer aangekondigde wetsontwerpen is de herziening van de financieele betrekkingen tusschen het Rijk en de gemeenten. Van positieve beloften onthoudt de troon rede zich geheel en al, terwijl nog eens den nadruk wordt gelegd op het feit, dat sober heid geboden blijft, daar ook verschillende publieke lichamen (gemeenten) zware lasten leggen op de bevolking, waardoor een duur zame verbetering van den economischen toe stand wórdt belemmerd. We zijn het laatste jaar van dit intermezzo kabinet ingegaan en het einde nadert met rasse schreden. Momenteel is nog wel niet te zeggen of er een nieuwe coalitie zal komen, of een nieuwe partijgroepeering, doch de wensch om na de verkiezing in 29 volgens een program van partijmeerderheid te regeeren is er ongetwijfeld. Overigens doet September alles om ons de nadeelen dezer maand te doen vergeten. Het einde der vacanties, de hervatting onzer werk zaamheden, mitsgaders der hervatting der Kamers zijn zeker geen voordeelen. Of dit laatste nu altijd een nadeel is, zullen we in het midden laten. Ons anders rustige Hollandje, leeft geheel en al in het teeken der tol-revolutie. Het voor beeld van Muiden heeft navolging gevonden en vrijwel overal is de actie ontbrand. Jammer is het dat hier en daar de zaak wat al te veel op een kermisreclame gaat gelijken en dat de gemoederen wat al te warm loopen. Ook de onharmonische concerten van claxons en dergelijke kan ons volstrekt niet bekoren en onpartijdigen autoriteit zeker nooit tot oplos< is hoogstens geschikt om het op sensatie be-1 sing zal komen. luste publiek in een al te geprikkelde stemming Het eigenlijke doel van den Volkenbond, te brengen. Is er dan geen voldoende politiehet opbouwen van een vredestechniek tegen- ter plaatse, dan ondervinden de automobi-over een dagelijks in kracht toenemende listen hiervan zelf de nadeelen. Tegen eerri oorlogstechniek blijft tot de vrome wenschen kalme waardige actie, zal niemand bezwaar j behooren. Waar de oude diplomatie had maken, het gaat in het belang van een onbe- gefaald, vestigden wij onze hoop op Genève, lemmerd verkeer en daarom is het te hopen, j van hieruit zou de menschheid worden ver dat we straks kunnen getuigen, dat van Muiden lost van zijn chronische kwalen, doch op deze de victorie is begonnen. Voor de wraakgevoelens der gedupeerde pandbriefhouders der Veendammer Hypotheek bank zal het een voldoening zijn geweest, dat de geestelijke vader van deze groote zwendel- affaire te Helsingfors is gearresteerd en dat maatregelen worden getroffen hem naar Nederland uit te leveren. De lezers zullen zich de bijzonderheden van dit droeve drama verlossing zit heel de wereld nog te wachten. Diplomaten overtreffen zelfs een journalist in komkommertijd in het liegen en dat wil heel wat zeggen. Na een of andere gebeurtenis laat een staatsman zich interviewen door nieuwsgierige journalisten en geeft dan uiteen zettingen over al het belangrijke wat er tot stand is gebracht. Steeds krijgen we bij zoo'n gelegenheid te hooren, dat de oorlog nu voor de toekomst nagenoeg onmogelijk is, wat belabberd dat dat kleine restje er nooit bij is, nog wel herinneren, waarbij ook eenige i"77t,u ""J ,v,v"'£ '"lJv v* 'T." ",J bekende advocaten zóo'n meer dan bedenkt- dat de wereldvrede op hechtere basis is gezet, lijke rol hebben gespeeld. Destijds bij de i kortom dat de wereld zoo ets als gered van behandeling moest vrijwel ieder den indruk ,e?n ondergang. Deze vertooning hebben wij krijgen, dat er helaas te weinig candidaten ,*!en 00r,0S.reeds meerdan twintig mail waren voor een min of meer onvrijwillig tijde- i beleefd, waaruit is af te leiden, dat of de lijk verblijf achter de dikke deuren. Voiraldiplomaten uitstekend kunnen liegen, of dat was het spijtig dat Liebermann tijdig met de de voorgaande toestand heelemaal nergens overgeschoten tonnen de grens wist te be- naar §eleek- reiken. Het blijft overigens maar een zeer We hebben nu weer hetzelfde met de ver- schrale troost voor de pandbriefhouders, daar vroegdë ontruiming van het Rijnland. De er weinig van al dit geld bij hem is gevonden, geheele geschiedenis waar het om gaat is den In totaal kan slechts de hand worden gelegd lezer voldoende bekend. Na de heftige rede op ruim 40 mille. We hebben dus een her- j van Briand tegen de Duitschers, hebben de haling te wachten van een deel van dit opzien-1 laatsten geconfereerd met al de betrokken barende proces, waarbij luchtjes opstijgen, die staten gezamenlijk en het resultaat is een zelfs de gaslucht zoo mogelijk nog overtreffen voorloopig principieel accoord, dat voor het en we kunnen ons levendig voorstellen, datmoment een oplossing geeft, een oplossing, die er ook gevonden worden, die liever van een voor een niet gering deel is verkregen, door de herhaling afzien en die het misschien zelfs 'grootste tegenstellingen die er tusschen Frank- betreuren, dat Liebermann's poging om zelf- r'jk en Duitschland op dit punt bestaan, zoo- moord te plegen bij zijn arrestatie, is mislukt, veel mogelijk te vermijden. Briand en oók Hermann Müller hebben over Buitenland. dit principieel accoord verklaringen afgelegd Als we de balans gaan opmaken van alles en het natuurlijk zooals dit gebruikelijk is, wat zich deze week te Genève heeft afgespeeld, f'nk geprezen. De Duitschers konden en dan ziet het er niet bepaald schitterend uit mochten niet met leege handen terugkomen en vertoont onze balans het beeld van een "it Genève, het zou het einde zijn geweest zaak die zoetjes maar zeker achteruit gaat, van een Duitsch-Fransche samenwerking, die failliet gaat voor ze is ingewerkt en hiervan welke noodzakelijk is voor het welzijn van profiteert. De Volkenbond zou het artikel gehee] Europa. Met niet gering leedvermaak vrede invoeren, een artikel met een prachtig za* Moskou reeds toe te kijken, hopende op een nederlaag der Duitschers in het Westen, omdat in dat geval de richting der Duitsche buitenlandsche politiek naar het Oosten zou gaan, weil er geen andere keus bestaat. Niets was Moskou liever geweest, dat bovendien ook reeds als een verliefde dwaas zit te lonken naar Italië, dat langzaam maar zeker steeds meer ontevreden wordt over de Fransch- Engelsche politiek. De Amerikanen houden zich angstvallig buiten den Europeeschemwarwinkel, ze voelen er niets voor om voor een ander de vuile wach perspectief, dat na den oorlog zeer gewild was, doch waarvan de afzet begint te haperen. We vinaen op de balans der Volkenbond zeer zeker ook heel goede posten, doch ons over schot of evenwicht wordt verstoord door een groot aantal dubieuse posten, w.o. zelfs be paald kwade posten voorkomen. Het is hard dit te moeten erkennen, pijnlijk hard, doch de werkelijkheid wordt niet ge diend door de zaak te verbloemen. Dezen keer zou het te Genève gebeuren, alle voorteekenen wezen daarop en.er gebeurde vrijwel niets, althans niet datgene wat mocht worden ver-! te doen en'dan ocfk neg de kans te loopen wacht. De oplossing van het conflict Bolen-een groot deel der kosten te moeten betalen. Litauen werd weer op de lange bèan geschoven,Er zullen nieuwe besprekingen over de ver- omdat men huiverig was te intervenieeren in j vroegde ontruiming plaats hebben, doch het is een conflict dat zonder arbitrage van een geenzins zeker, dat Amerika hieraan zal deel nemen. Het zal geheel afhangen van uitnoo- diging, of hierop punten voorkomen, waar over De Ver. Staten niet wenschen te praten. The men in the street voelt dat er ondanks alle mooie redevoeringen, die wel het ver langen naar vrede uitdrukken, geen vermin dering van oorlogsgevaar is. En hierin ligt de verklaring waarom de wereld zoo koud staat tegenover Genève. Men krijgt het wanhopige gevoel, dat er wel geapplaudiseerd wordt, dat alle pogingen om uit den modderpoel te gera ken worden toegejuicht, dochniet onder steund. Deze voorstelling van zaken mag op het oog wat al te zwartgallig schijnen, doch als we zoo links en rechts om ons heen zien wat er aan voorbereiding voor den oorlog wordt gedaan, dan wordt die zwartgallige indruk volkomen bevestigd en bekruipt ons het onaangename gevoel, dat we leven op een vulkaan, die ieder moment tot uitbarstig kan komen. Laten we aJs voorbeeld nemen de Fransche begrooting voor 1929, het is slechts een der vele voor beelden die voor het grijpen liggen. De totaal uitgaven bedragen 45 millard francs. Hiervan zijn 25 millard francs noodig voor betaling van rente en een weinig aflossing op de schul den, welke voor een zeer belangrijk gedeelte tijdens den oorlog zijn ontstaan. Van de over schietende 20 millard wordt tien millard uit gegeven voor leger en vloot en tien millard voor productieve doeleinden. Het is een droef beeld van een land dat zegevierend uit den strijd kwam, dat de overwinning heeft be haald, een overwinning die bijna gelijk staat met economischen zelfmoord. Nog zoo'n overwinning en Frankrijk neemt de plaats in van den Onbekenden Soldaat, het zou ten ondergaan en hiervoor ligt de belastingbetaler krom, is sparen voor een groot gedeelte on mogelijk, want de oorlogsgod is onverzadig baar, verslindt alles. En zoo zouden we kunnen doorgaan, doch wat baat het. De heeren te Genève boomen ook wel eens over ontwapening waar heelemaal geen vooruitgang in is te be speuren. De gezellige drukte te Genève steunt de heeren om hun falen te vergeten. Want het is er zeer gezellig geweest en al is er weinig bereikt, de nieuwe sport van het verzamelen van handteekeningen der bekende grootheden, is een waar succes geworden en het belang hiervan moet vooral niet worden onderschat. Ook de heeren zelf doen ijverig aan deze sport. Een kinderhand is gauw gevuld. Volgens snoodaards is het opgevallen, dat verschillende afgevaardigden en ook journalisten zooveel knappe nichtjes te Genève hadden, nichtjes waarvan vermoed wordt dat ze hoogstens familie kunnen zijn in den honderdsten graad, doch daar zullen we verder over zwijgen, zooiets komt ook buiten Genève wel voor. Over de verder berichten kunnen we kort zijn.- - Amerika blijft ons onthalen op voorspel lingen wie het bij de a.s. verkiezingen zal winnen. Momenteel wordt Hoover de meeste kans gegeven en er wordt heel braaf, of heele maal niet braaf, gewed. Tengevolge van orkanen zijn te Porto Rico groote verwoestingen aangericht. Er zijn tal rijke dooden en de materieele schade loopt in de millioenen dollars. De toestand in China vertoont het oude beeld. We zijn daar gewend aan een voort durend gekrakeel en als er eenigen tijd een schijnbare rust is geweest, dan kan men met zekerheid voorspellen, dat de heibel weer begint. Daar moet bepaald veel te verdeelen zijn, want anders was de boel al lang op en zouden al die generaals met hun onuitspreke lijke namen zich niet zoo druk maken. De Chineezen zijn bovendien ontevreden over het feit, dat ze geen zetel in den Volken-1 bondsraad hebben gekregen. Hun delegatie heeft zelfs aan de regeering geadviseerd voor het lidmaatschap te bedanken. Het voorbeeld van Spanje maakt school. Bescheidenheid is 1 wel een deugd, doch niet in de internationale) politiek. Hier geldt het juist andersom en is1 het, hoe brutaler hoe beter. j Onze zuidelijke buren zijn er eindelijk in geslaagd de Iegerwetten af te handelen. De socialisten hebben hiertegen een geweldige actie gevoerd en hebben op alle mogelijke en onmogelijke manieren getracht de behandeling te saboteeren. Niet minder dan 249 amende menten zijn ingediend enz. enz. De sluizen der welsprekendheid, die bij een kamerlid in den regel toch al niet gering zijn, waren geheel en al geopend en we hebben bewondering voor het geduld, waarmee dit alles is aangehoord. De bewapening van het Belgische leger, dat voor een groot gedeelte uit oorlogsbuit bestond, welke weinig of geen gevechtswaarde meer had, zal geheel worden gemoderniseerd. En hier mede sluiten we ons overzicht. INGEZONDEN MEDEDEELING. Wees een Magneet, Trek de Aandacht. Maak er een eind aan - laat hardlijvigheid U niet vroegtijdig oud maken en U van Uw jeugd berooven. Heldere oogen, een frissche teint, een veerkrachtige tred en een gezond uiterlijk trek ken tegenwoordig ieders aandacht. Het is zoo gemakkelijk hoofdpijn en slechte spijsvertering, puistjes en een ongezonde gelaatskleur en vele andere ongemakken en pijnen, die door consti patie veroorzaakt zijn, te genezen. Ruim deze hinderpalen uit den weg, door nog vanavond CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN in te nemen. Morgen zult U reeds ondervinden, dat daardoor de ingewanden pijnloos functioneeren. Ge zult U opgelucht voelen, en den nieuwen dag met frisschen moed beginnen. Bedenk, dat zij volgens doktersrecept zijn samengesteld en door oud en jong kunnen worden gebruikt. Ze zijn klein en met een suikerlaagje bedekt, dus gemakkelijk te slikken en bevatten geen giftige stoffen. Het is een zuiver plantaardig middel, dat de natuur op wetenschappelijke wijze te hulp komt. Vraag „Carter's"- met bovenstaand merk Bij Apoth. en Drog., in roode kokertjes van 75 ct. en f 2.25. Import. Fa. B. Meindersma, Den Haag. 17 Bureau voor radio-medisch consult te Antwerpen. Reeds in een van onze eerste artikelen heb ben we er de aandacht op gevestigd, dat de radio niet alleen diesntbaar wordt gesteld voor het genoegen der luisteraars, maar dat zij uiterst belangrijk is voor het economische leven. We denken hier b.v. aan den zakelijken omroep van Scheveningen-Haven. Ook voor de scheepvaart heeft zij bewezen onmisbaar te zijn. Welke resultaten men met deze nieuwe techniek kan bereiken, blijke uit het onlangs te Antwerpen opgerichte radio-me disch consultatie-bureau, dat dag en nacht geopend is om schepen op zee de noodige inlichtingen en raad te verschaffen, indien geen medicus aan boord is. De schepen richten in zulke gevallen een radio-gram tot het radio-station Antwerpen (roepletters OSA) welk radiogram voorzien moet zijn van het opschrift „Radiomedical Anvers-Radio". Bo vendien wordt er dan bij vermeld welke medicijnkist op het schip ter beschikking is, zoodat het militaire hospitaal te Antwerpen, waar het bureau voor radio-medisch consult gevestigd is, hiermede rekening kan houden. Dit hospitaal bezit n.l. de namen van de medcijnen en instrumenten, die zich in de verschillende medicijnkisten der schepen be vinden, en wel uitsluitend van de volgende landen: Australië, België, Denemarken, Ver eenigde Staten, Spanje, Frankrijk, Noorwegen, Nederland, Engeland, Ierland en Zweden. Om vertraging in deze telegrammen te voor komen, moeten zij voorzien zijn van de merk- teekens „SVH" Sauvegarde de la vie humaine redding van een menschenleven). Zij hebben dan den voorrang boven alle andere telegrammen, uitgezonderd die met „SOS" (roepteeken voor noodgevallen). Deze tele grammen moeten in het Fransch ©f Neder- landsch gesteld zijn, en indien niet anders mogelijk in het Engelsch, terwijl het consult gratis verstrekt wordt. Dat dergelijke consulten op hoogen prijs worden gesteld, behoeft natuurlijk geen be toog, en zij zijn zeer vaak en zeker redding in den nood. De redding van den Pool-onderzoeker Nobile en den Oceaan-vlieger Courtney liggen ons trouwens nog versch in het geheugen, en de radio speelde hierbij een eerste rol. Radio-telegrafie voorheen. Evenals rondom beroemde mannen zich anecdoten wikkelen als spijinewèbben, zoo heeft ook de radio, niettegenstaande haar nog jonge techniek, reeds haar „levensvoorvallen." Zoo gebeurde het eens, dat in de allereerste jaren der radio-telegrafie, de toenmalige staatssecretaris van Duitschland, Dr. Bredow, naar IJsland ging om de regeering ervan te overtuigen, dat de draadlooze telegrafie van veel grooter waarde was dan de gewone telegrafie. Juist in die dagen was er sprake van IJsland door telegraafkabels met het vasteland te verbinden, zoodat Bredow zijn uiterste best deed om de regeering de veel grootere levensvatbaarheid van draadlooze telegrafie te doen inzien en daarom herhaal delijk proefnemingen hiermede deed in bijzijn der overheidspersonen. Bijna had hij de auto riteiten voor zich gewonnen, toen een minister verkondigde, dat de draadlooze telegrafie een heel onzer iets was, want men kon, volgens hem, de uitgezonden golven opvangen nog vóór zij het ontvangtoestel bereikten, zoodat men niets meer hoorde. Tegen een dergelijk „doorslaand argument", dat gereeden aan hang vond bij de overige heeren, kon Dr. Bredow niet oreeren, en... IJsland gaf de voorkeur aan kabel verbinding. CIRCA TWINTIG MILLE VERDUISTERD. Malversaties over tien jaar. ROOSENDAAL, 18 Sept. Te Oudenbosch is dezer dagen aangehouden zekere P. v. A., rfiksklerk aldaar. Hij wordt er van verdacht gedurende een tydvak van omstreeks tien jaar zich aan verduisteringen te hebben schul dig gemaakt ten bedrage van vermoedelijk 20.000. Verleden week Dinsdag kwam h\j den officier van Justitie te Breda ongevraagd mededeelen, dat er abusievelijk fouten in zijn boeken waren geslopen. De officier adviseerde hem ook zijn superieuren hiervan in kennis te stellen, terwijl hij bij de marechaussee wel voor een onderzoek zou zorgen. De rijksklerk heeft echter dit advies niet opgevolgd. Tot Woensdagavond is hij „zoek" gebleven. Dien avond verscheen hfi echter per auto weer te Oudenbosch, waar hij bij den opperwachtmeester van de marechaussee een en ander over de abuizen mededeelde. Vervolgens heeft bij kans gezien Ouden bosch weer te verlaten, om Donderdagavond weer in Oudenbosch terug te keeren. Dezen keer werd hij ingerekend. Na nog lang zijn onschuld te hebben vol gehouden, heeft hij Zondag bekend. De ver dachte, die gehuwd is en vader van drie kinderen, was bijna 25 jaar bij het rijk in dienst en genoot groot vertrouwen. 01 TE MIDDELHARNIS OP VERZOEK VAN VELEN IS DE TENTOONSTEI ZATERDAG 22 SEPTEMBER GEOPEND 2-5 EN 6-10 N M. ENTREE f 0.25 HET BESl Wie zijn leven verzekert en dan bij de Levensve AïiJ „Aurora'handelt verstandig en plichtrl sve licht™ Omdat „Aurora" bekend is als te behoort de soliede maatschappijen, wier reserve volgens de methode, dus streng, wordt berekend. Gevestigd Directeur J. G. GÖTi HET BESTUUR van den poider Battenoord onder Nieuwe Tonge, brengt ter algemeene kennis dat vóór of op 1 APRIL 1929 alle toedrachten in den polder, en vóór of op 1 OCTOBER 1929 alle dijk-, weg-, en kavel- slooten, volgens uitbakening, moeten zijn verstoken en uit gediept. 2— 1 Schouwplichtigen zullen gehou den zijn aan de bepalingen der keur stipt te voldoen, op verbeurte der boete daartegen bepaald. Nieuwe Tonge18 Sept. 1928. De Secretaris, De Voorzitter, DE WILDE. A. BUIJS. NIEUW-HELVOET. V er koopingen. Op Vrijdagen 28 September en 5 October 1928 's avonds 7 uur(z t te MELISSANT, ter herberge van Van der Werff, veiling en afslag van: 1.96.50 H.A. (4 Gem. 84 R.V.M.) in den Gabriëlllnapolder. Dadelijk te aanvaarden. Toebehoorend aan J. MIJNDERS Johz. 2-2 Notaris VAN DER SLUYS. De bank leent gelden aan leden tegen 4.6 e/0 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 °/0'sjaa s, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van den kassier Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bi] ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke af beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de lange baan geschoven te worden. WIJ zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 59, Rotterdam Vraagt gratis Inlichtingen of prijscourant.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2