Transpireerende Voeten Plaatselijk Nieuws. ONZE EILANDEN YAN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1 928. Iden? joch zeker j catagorie is niets |theden bij varen, i tijd het Idie vent niet door jen ïyden, jreinen en Jondag en houden ■én indien scht heeft n Zondag {.schuldig Bib te moe lom waar neetings [voord. De ging wel nenschen ichter de daaraan ard en de Kt besluit i heeft te tegen de •an men gen door 1 die daar op een vlaggen voor de optochten loopen, dat is wat ongepast. Dijkers: Wij hebben er voor te zorgen dat onze eerzame burgers veilig op straat kunnen komen. Blok: Is de straat dan niet net zoo goed voor ons als voor jullie? Dijkers: De voorgangers van de S.D.A.P. zeggen zelf dat de grootste kloof de godsdienst is tusschen de christenen en de S.D.A.P. Spreker las daarna enkele citaten voor van S.D.A.P.er voorgangers, waaruit moest blij ken dat zy tegen den godsdienst waren. Voorzitter: Met die kwestie hebben wij hier niets te maken, dat moeten jullie zelf maar uitzoeken, we hebben ons hier te be- bepalen tot de zaak zelve. Dijkers: Wij hebben te zorgen voor de orde en veiligheid en zijn daarvoor verant woording aan God schuldig. Blok: Over die citaten zullen wij niet verder debateeren, daarvoor ben ik thans te weinig geprepareerd. Het blijkt wel dat Dijkers de zaak ernstig genoeg achtte om zooveel werk van zijn voorbereiding tema ken en nu zou hij mjj die gelegenheid willen ontnemen. Dat is toch ook niet erg chris telijk om wel voor eigen verdediging te zor gen en een ander die kans te ontnemen. Ik verzoek daarom als nog uitstel van behan deling. MljsIk ben het met le Comte niet eens, doch die komt principieel voor den dag. Slis en Dijkers daarentegen niet, het is voor my een vraag of Slis het stuk en voorstel wel had mogen teekenen onder het argument om den voorzitter te verlichten van zijn ver antwoording, die moet er maar tegen kun nen, kan die dat niet, dan deugt hy voorzyn ambt niet. Dykers wil hier een uitzonderings geval scheppen. |Is het in praktyk wel uit te voeren ook? Wie bepaalt wat een betoo ging en wat een optocht is. Gesteld een big- geboer houdt, op de beurs een heele betooging over zijn biggen, zou daarvoor dan ook de goedkeuring van den raad noodig zyn? Die beslissingen kunnen wy den Voorzitter als hoofd der politie niet uit handen nemen. Dijkers: Dat Mys ons voorstel zoo bespot telijk voorstelt, dat moet hy weten, hem zijn wy geen verantwoording schuldig en zyn beweringen laten ons ook koud. Mys: Le Comte die komt er rond voor uit, doch Dykers biyft met zyn motieven achter de schermen. Dykers: Als uitgangspunt hebben we ge meend de roode betooging en andere be toogingen. My si Die andere betoogingen zyn toch niet genoemd door U. Ik heb die z.g.n. kwade roode betooging gezien. Ik vroeg wat is dat, aan iemand die naast my stond, ik had niet gezien dat het een politieke betooging was, doch toen ik er Blok by zag loopen kreeg ik eerst in de gaten wat het was. Alles ging ordeiy k en rustig toe. Dykers: Er zyn wel praktische bezwaren voor een algeheele beslissing door den raad alleen, doch men zou jeen aantal gevallen kunnen speciflceeren die alleen door B. en W. dan vergund kunnen worden. Mys: Wat is er dan voor praktisch ver schil, als B. en W. moeten beslissen dan is het in de praktyk toch meestal de Burge meester die beslist over de gewone gevallen. Dijkers: Dan stel ik de Wethoudersin ge breke voor het uitoefenen van hun wethou derschap als dat zoo gaat. MysAlsof dat niet in alle bestuursvormen zoo toegaat? Dat weet Dijkers toch waar achtig zelf ook wel. Het voorstel van den voorsteller komt in stemming en werd aangenomen met 6 tegen 4 stemrhen, die van Bom, Mys, Joppe en Blok. Voorzitter: Nu zal ik een lijst inwachten van de adressanten over de gevallen waarin B. en W. mogen beslissen en waarover de goedkeuring aan den Raad biyft. Dykers: Neen, dat moeten B. en W. be- oordeelen. Voorzitter: U zei zelf dat de raad heeft te beslissen over de verordeningen dus die moeten dan toch zeker ook met de voor stellen komen, vooral in dergeiyke uitzon deringsgevallen als dit. Daarna ging de vergadering over tot be handeling van punt 9. Na heropening werd de heer Hoek benoemd. MIDDELHARNIS. Van den melkboer Adr. Brom moest Vrijdagavond een koe uitnood geslacht worden. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en vernietigd. Voor zeker een belangryke schadepost, daar het dier niet verzekerd was. De vorige week zyn ruim 900 H.L. Eigenheimer-aardappelen uit de kaai ver scheept. Postduiven-sport Uitslag wedvlucht vanuit Marbeban (Frankry k), afstand 240 K.M. le, 2e, 3e en 6e prijs F. Radauer; 4e en Be S. Looy; 7e, 8e en 9e A. Schuurman; 10e Joh. J. Nipius. Losgelaten v.m. 7 uur. Aan komst eerste duif 10.17 uurlaatste 10.26 uur. Vrydagavond zal het bestuur der Geref. kerk zitting houden tot het ontvangen van het 2e kwartaal zitplaatsgelden. MejG. J. P. P. Boomsma, onderwijzeres aan de meisjesschool alhier, is benoemd tot onderwyzeres aan de school in de Elboog- straat te 's-Gravenhage. De correspondent van de openbare lees zaal uit Dordt verzoekt ons mede te deelen dat de winter-wekeiyksche uitdeeling van boeken Maandagavond jl. weer is begonnen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrydag 31 Augustus 1928. Bloemkool 1,70 tot 17,— per lOOstuks. Savoye kool ƒ4,70 tot 8,50 per 100 stuks. Roode kool 2,40 tot ƒ5,— per lOOstuks. Komkommers 0,80 tot ƒ4,40per lOOstuks. Perziken 0,90 tot 8,— per 100 stuks. Meloenen 14,— tot 40,— per lOOstuks Kroten 2,20 per 100 bos. Andy vie ƒ2,— per 100 krop. Postelein 2,70 tot 4,per 100 k.g. Spinazie ƒ1,— tot 4,40 per 100 k.g. Stoksnyboonen 16,80 tot ƒ40,- per 100k.g. Stamsnijboonen ƒ11,- tot 15,40 p. 100 k.g. Dubb. Princeasen 13,40 tot 19,20 p. 100 k.g Enkele princessen 19,40 tot 22,— per 100 k.g. Wagenaars 4,20 per 100 k.g. Claps Favorite 12,50 tot ƒ18,— p. 100 k.g. Bueré de Merode 7,40 tot 13,— p. 100 k.g. William Duches ƒ10,— p. 100 k.g. Souvenir de Congres 4,20t, 6, p. 100 k.g. Jutten 15,— tot f 23,— per 100 k.g. Zure appelen 12,— per 100 k.g. Zigeunerin 19,— per 100 k.g. Peren en App. (afv.) 2,701. ƒ13,- p. 100 k.g Tomaten 1,50 tot ƒ6,— per 100 pond. Druiven ƒ34,— tot ƒ37,— per 100 pond. Pruimen 10, tot 24, per 100 pond. Kaas (Leidsche) 0,35 tot 0,36 per pond. Kaas (20 plus) 0,38 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Veiling van Maandag 3 September 1928. Bloemkool 1,80 tot 17,— per 100 stuks. Roode kool 3,40 tot 7,50 per 100 st. Savoye kool 3,40 tot 7,20 per 100 st. Komkommers 0,20 tot 5,80 per 100 stuks. Perziken 2, tot 7,80 per 100 stuks. Meloenen 17,— tot 48,— per 100 stuks, Eendeieren 6,55 per 100 stuks. Andy vie 3,30 per 100 krop. Postelein 3,70 tot 5,40 per 100 k.g. Spinazie 1,20 tot 4,50 per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ18,- tot ƒ33,— per 100 k.g. Stamsnyboonen ƒ15,— tot 19,10 per 100k.g. Dubbele Princessen 12,70 tot 19,— per 100 k g. Enkele Princessen 18,— tot ƒ21,40 per 100 k.g. Wagenaars 5,50 per 100 k.g. Augurken 26,— per 100 k.g. Kroten 3,20 tot 3,90 per 100 bos. Jutten 17,- per 100 k g. Perzikperen ƒ11,— per 100 k.g. Claps Favorite 18,— tot ƒ23,—per 100 k.g. William Duches ƒ6,70 tot 10,— per 100 k.g. Beurè Merode 7,40 tot ƒ10,70 per 100 k.g Gen. Todleben 14,— per 100 k.g. Bergamotten 9,50 per 100 k.g. Souvenir Congres 6,60 per 100 k.g. Val (Peren) 8,60 per 100 k.g. Val (Appels) 9,50 per 100 k.g. Signe Tilles (app.) 25,— per 100 k.g. Zigeunerin 17,— tot 23,— per 100 k.g Druiven 0,29 tot 0,33 per pond. Pruimen 0,14 tot 0,23 per pond. Moerbeien 0,26 per pond. Kaas 20 plus 0,39 per pond. Kaas (volvet) 0,65 tot 0,66 per pond. SOMMELSDIJK. „Sempre Crescendo" zal Vrydagavond alhier een concert geven. Maandagavond had de knecht van de Firma Van As alhier, F. Razenberg, toen hy van de nog rydende auto wilde springen, het ongeluk te vallen en onder de auto te geraken, waardoor hy zijn beenen ernstig verwondde, zoodat geneeskundige hulp nood- zakeiy'k was. SPORTNIEUWS. Onze moderne tyd is een tyd met incon- sequentie's. Men annonceert zomertyd als 't ailerwege sneeuwt en vriest en annonceert de voetbalcompetitie; een winteramusement, als de musschen onder de hand op apegapen liggen. Want deze „winterplezierigheid" ving met 'n aller gezegendsten zomerschen dag aan en 'twas op 'tvoetbalveld heeriyk; door3din gen: lo. het reeds herhaaldeiyk bejubelde fraaie weer; 2o. de nieuwe lange zy op 't veld die gretig aftrek vond en zeer geap> precieerd werd, (laten we hopen dat het Flakkeebestuur er toe besluite voor den pers man een „dienstzetel" aan te wy'zen); 3o. een thuisclub die de overwinning behaalt. Cadeau hebben ze die niet gekregen. Voor uitgang heeft het vorige jaar gewonnen en hiertoe waren de „Kanarie's" dan ook van meet aan besloteü. Maar Flakkee heeft een achterhoede die Zondag in topvorm was, Katje en Lajos toonden groote trapvastheid en Fun, die Deszö vervangt heeft een uit stekende debuut gemaakt. Lieven was niet van de partijeen steen puist in je hals is geen pretje. Maar overigens was Flakkee volledig. In het begin gaat het spel braaf op en neer met af en toe Flakkee in de meerderheid. Toch geeft Hartjesveld onverwachts Flakkee met 'n keurig dribbel de leiding. Na half time zet Vooruitgang tanden op elkaar en we vreezen aanvankelijk zeer dat Flakkee er aan zal moeten. Maar de achter hoede houdt prachtig stand. Flakkee maakt zich los en bij een der uitvallen komt de bal van de Wilde by Hartjesveld die, al vallende, op brillante wijze, met 'n enorm hard schot doelpunt voor de 2de maal. Wy gelooven niet dat we ooit op het veld hier zoo'n mooi doelpunt hebben zien maken. Vooruitgang geeft zich niet gewonnen maar Flakkee voelt zich safe en sleept de beide puntjes, tot groote verademing en vol doening by 't publiek, binnen, En na de wintersport een woordje over de - zomersport by uitnemendheidhet zwem-1 beproefd worden, men. Want ofschoon er zeer zeker nog meer deren op ons eiland voor in aanmerking zouden komen durven slechts weinigen het aan om in te schryven voor eenzwemwed- stryd. In Hellevoetsluis heeft ieder jaar, met steeds sty gend sportief succes een groote kamp plaats. Dit jaar, Zaterdag j.l., waren er zwemmers uit Schiedam, Hillegersberg, Vlaardingen, Maassluis, den Briel, Hellevoet en Middelharnis bijeen om elkander al zwem mende den loef af te steken. Als sportieve resultaten vermelden we dat de heer J. Boomsma zich onder de vele candidaten voor de 900 M. na 'n vinnige kamp No. 3 plaatste (tijd 15 m. 43 sec.) en op de 100 M. vrye slag heeren No. 4 werd met '/s sec. achter No. 3 met 'n tyd van 1 m. 22Vs sec. Z'n broer M. dong mee naar de 60 M. vry en eindigde als No. 2 in 495/s sec. Zouden er op Flakkee nou heusch niet meerdere zwemmers zyn die 't aandurven uit te komen op wedstrijden? HERRINGEN. De leerlingen der Byz. School met het onderwyzend personeel, zul len a.s. Vrydag een reisje naar Rotterdam maken. Tegen een inwoner dezer gemeente is proces-verbaal opgemaakt, wegens over treding der Motor- en rywielwet. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 90 k.g. by de pelleryen aangebracht. De smid H. Keyzer alhier had het on geluk by het smeden een stukje heet yzer in een zyner oogen te kry'gen. Hy was ge noodzaakt naar een ziekenhuis te Rotterdam te gaan, waar men het stukje yzer uit het oog ver wy derde. De vorige week werden vanhier ver scheept 500 H.L. aardappelen, 160 H L. uien en 25 H.L. koepeen. De bakkers alhier hebben de pryzen van het brood met 1 cent per 8 ons verlaagd. GOEDEREEDE. De garnalenvisscher T. Grinwis, had het ongeluk op de visscbery een zyner zwaarden te breken. Een schade van 75. De garnalenvisschers hebben de loopen week gemiddeld 70 K.G. garnalen per dag gevangen. De heryk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben op 28 Sept. a.s. De prys van het brood is alhier met 2 cent verlaagd. OUDDORP. De afgeloopen week hebben de garnalenvisschers van 200 300 kilo gar nalen per week en schuit gevangen en aan de pellery afgeleverd. Kommer van Klarebeek is een pom poen te zien met het kolossale gewicht van ruim 70 pond. De 70-jarige Jb. Klepper had het ongeluk zoodanig te vallen, dat hy een lichte hersen schudding opliep, waar geneeskundige hulp voor noodig werd geacht. De heryk van Maten en Gewichten, zal voor deze gemeente in een lokaal der O L. School worden gehouden op 26 Sept. v.m. 11 12 uur, n.m. 1 2 uur en op 27 Sept. v.m. 10.30 tot 12 uur en van 1 4.30. Men wordt er op attent gemaakt dat de maten en gewichten goed schoon gemaakt moeten worden. Uit deze gemeente zyn vertrokken Jan v. d. Linde, naar Bergschenhoek. Vorige week werden in de Weervis- scheryen 5 zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. In de afgeloopen week werden vanhier vervoerd 2400 balen ajuin. Terwyi H. v. B. by de kapper binnen was, verdween zijn fiets waarop hy was gekomen. Met behulp der politie is het opsporingswerk aangevangen. Over de maand Aug. werden aan het hulpkantoor alhier behandeld 47 telegram men, 894 telefoongesprekken en 4 telefoon oproepberichten. Totaal 945 stuks. Door de P. V. „de Gevleugelde Bode" zal a.s. Zaterdag een vlucht worden onder nomen vanuit Vilvoorde (België). OUDE TONGE. Vrijdagavond j.l. gaf de muziekvereeniging „Vooruit" met medewer king der zangvereeniging „Excelsior" ter gelegenheid van de verjaardag van H.M.de Koningin een welgeslaagd concert op de Kaai. De voetbalmatch gespeeld op Zaterdag avond i.l. tusschen „Xerces"en „M.S.V.V.II" eindigde in geiyk spel 11. a.s. Vrydag zal ter gelegenheid van de paardenmarkt in alle café's vanaf des nam. 1 tot lij uur dansmuziek worden gegeven. Velen uit naburige gemeenten zullen dien dag weer komen genieten. Helpt allen mee, de orde te bewaren. De heer H. Fris had het ongeluk in de Kaai te vallen en verwondde zich zoodanig aan het hoofd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. OOLTGENSPLAAT. Zaterdagavond heeft „Voorwaarts" alhier een voetbalwedstrijd gewonnen van de „Jonge Spartaan" van Mid delharnis met 6 1. Zondagmiddag dreef het motorschip „Maaike" van Heiningen, schipper P. A. van der Made, onbeheerd in het Hellegat en ge raakte aan den grond. De firma Hoogen- boezem en van den Tak heeft bet schip ge borgen. Woensdagmiddag 5 uur zal de brand spuit met de verdere brandbluschmiddelen, Vrydagavond gaf de muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning", onder leiding van den heer Joh. Bol, een uitstekend ge slaagd volksconcert. De zangvereenigingen „Van Ongenoegen Vrij" en „Advendo" ver leenden hunne medewerking met eenige liederen te zingen. De heer D. Kamp heeft onderhands aangekocht van den heer C. in 't Veld, een woonhuis, staande aan het Weespad, voor het inrichten van een yzerwinkel. In de afgeloopen week werden van hier verscheept 1900 HL. Aardappelen, ƒ2,50 per H L. en 4000 balen uien a 2,50 per baal van 50 K.G. DEN BOMMEL. Koninginnedag. Als een vervolg op het feest van 29 Augustus, werd de jaardag van H.M. de Koningin hier op schitterende wyze gevierd. Voor we echter hiervan iets zeggen moeten we even een fout herstellen, die we in de feestroes van Woensdag j 1. gemaakt hebben. We hebben namelyk vergeten te vermelden dat de Zangvereeniging „Halleluja"in de muziektent eenige nummers ten beste heeft gegeven, die biyk gaven van ernstige studie. Deze jonge vereeniging heeft op uitmuntende wyze het hare bijgedragen tot verhooging van het genot van dien dag. En nu de Koninginnedag. Ook hier bleek dat het echte ras van „Oranjeklanten" nog niet uitgestorven is. Reeds vroeg klonken liederen, spontaan aangeheven door groepjes kinderen, hier en daar verspreid.'s Middags ten één uur had het onthaal der school kinderen plaats. Dit was nog een staart van 't feest van Woensdag. De Burgemeester die dit schoolfeest mogelijk had gemaakt, was met zyn echtgenoote tegenwoordig om blij ken van belangstelling te geven. De kinderen werden rykelijk onthaald, 's Avonds genoten grooten en kleinen van de lampioenoptocht door het dorp, waarbij de traditioneele lie deren als „Oranje boven" en „Leve Wille- mien" natuurlijk niet vergeten werden. Later op den avond werden de vetglaasjes en de lampions aangestoken, en waren de Voorstraat en het Gemeentehuis schitterend verlicht. Weer was een groote menscben- massa op de been. En als grootste verrassing verscheen tegen 9 uur „Sempre Crescendo" weer op het appèl, om ons nog eens te vergasten op haar zeer gewaardeerde muziek. Eerst klonken de vroolyke toonen buiten het dorp, aan den Oostdyk, waar vuurwerk werd afgestoken. Een dicht opeen gepakte menigte was hierby tegenwoordig. Na afloop van het vuurwerk trok het volk, voorafgegaan dooi de muzikanten, naar de Voorstraat, waar de muziek in de tent werd voortgezet. Tot laat in den avond duurde de feestvreugde voort. En de klok sloeg weinig toen de laatste feestgangers huiswaarts keerden. Ook nu weer werd geen enkele wanklank gehoord. En de eensgezindheid waarmee ook dien avond is feest gevierd is boven allen lof verheven, en is een pluim op den hoed van de feestcommissie en van de groenmakers- vereeniging. Hedenmorgen is weer een patiënt naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een operatie. HELLEVOETSLUIS. Zwemwedstrijden. Het bestuur van de V. I. Z. heeft het buiten gewoon getroffen met de organisatie van haar jaariykscbe wedstrijden. Het zeer fraaie zomerweer had velen verlokt om getuige te zyn van deze kampen die een groot, elk jaar stijgend succes hebben. Er werd zeer fraai gezwommen en de tijden door de deelnemers gemaakt., het waren leden van de zwem verenigingen uit Hillegersberg, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Brielle, Hellevoet- sluis en Middelharnis zyn voor een provinciale ontmoeting keurig. De dames voor de 900 meter racede hoofd race met de 100 M. starten het eerste. Langen tijd gaan er 4 tegeiykertyd aan het hoofd. Maar bij het keerpunt is er toch verspreiding. MejKoning uit Schiedam tikt het eerste aan. Wondergem was onder groot gejuich en enthousiasme van alle Hellevoeters een goede tweede. De jongens van vijftig meter worden aan de start geroepen. En als we naar deze jeugdige reuzen uitkyken, blijken het doodgewone jongens te zyn die vyftig meter moeten zwemmen. Maar ondertusschen heeft de start plaats van de 900 meter heeren. Goed geteld niet minder dan 16 hoofden zagen we op de start- ïyn liggen, die op 't startsignaal 32 paar armen in snel tempo door het water deed Er wordt van ineetaf zeer hard getrokken: of zijslag of crawl Op 450 meter wordt door zeven deelnemers dit keerpunt binnen een minuut genomen. Als onbedreigd vooraan gaan Boer uit Maassluis en Vethaak uit Schiedam. Maar de stryd om de derde plaats is hevig. Vier candidaten zyn hiervoor, maar by de finish blijkt J. Boomsma uit Middel harnis het gewonnen te hebben even later gevolgd door Van Gelderen uit Maassluis. Ondertusschen, er is muziek, en gezellig worden de verdere kampen voortgezet op de korte banen. Schiedamsche dames veroveren de eereplaatsen op de 60 M. in zyn geheel. Demonstratief |hebben dan plaats in trick- zwemmen door een dame uit Schiedam die de moderne slagen demonstreerd en keurig van de plank springt. Het zwemmen van de meisjes brengt veel enthousiasme onder de jeugdige toeschou wers, en een hevige en snelle wedstry'd tusschen de favorieten, waarby V.IZ. zich van de eerste plaats verzekerde. Van rugzwemmen komt de tyd. Tot het laatst biyft de spanning er in wie de zege komt, Schiedam of Middelharnis. Maar met Vs seconde verschil slaagt v. d. Meer er in om M. Boomsma onder zich te houden. De 100 meter heeren is direct vol vinnig heid. De beste zwemmers zyn door de com missie tegen elkaar gezet, een zeer te loven maatregel, omdat de strijd zeer vinnig daar door wordt. De eerste serie wordt door Molenaar uit Rotterdam gewonnen, terwylPlooy uit Schie dam en J. Boomsma uit Middelharnis kam pen voor 2 en 3. De eerste is fortuinlijker en met een decimeter verschil, officieels tijd l/f seconde, wordt Middelharnis nr. 3. In de volgende serie's is niemand die deze tyden verbeterd en Nanninga, een oud-Hellevoeter, uit Groningen die te laat kwam door den tram, zwemt een walk-over, zyn tijd blijkt de kortste, 1 m. 18l/5 sec., zoodat de eerst- genoemden een plaats opschuiven en Nan ninga de eerste prijs ten volle verdiend. Als afwisseling gecostumeerd zwemmen. Drie jongedames met de letters V.I.Z. op de voorkant van hun blauwe costuumpjes, zagen zich de eerste prys toegewezen. Het is een zeer geestig nummer en veel werk is er van gemaakt. „Hallo-Californië": twee Brielsche dames hadden begrypelijk onder de zwemmers uitbundig succes, al kregen ze geen prysopoe en opa, 'n heel waardig stel, hy 'n hoogezije, overjas, sous pieds en lakschoenenzy met lange sleep japon was komiek en waardig. De olym- piade-girl, snoezig etc. De estafette's die hierop volgde was erg vinnig waarin S.V.H. de eerepalm wegdroeg. By de dames was den Briel de winster. Een polowedstrijd en boatrace's tot slot, vormden het eind van deze genoegeiyke dag waarop het bestuur van V.I.Z. met groote dankbare voldoening kan terugzien. "Waarlijk in Hellevoet wordt groote pro- iganda gemaakt voor de mooie en gezonde zwemsport. Vermelden we hieronder de uitslagen: A. 50 M. vrije slag voor dames: 1. mej. C. Jansen 38 3/5 sec.2 mej. C. Koning 39 2/5 sec.; 3. mej. A. Smits 39 4/5 sec., allen leden van S.Z.C. te Schiedam. B. 50 M. vrije slag voor heeren: 1. Nan ninga v. Groningen 33 sec.; 2. Langgouth, Schiedam 34 8/5 sec.; B. K. Weylacker,Rot terdam 34 4/5 sec. (lid S.V.H.). G. 50 M. vrye slag voor meisjes tot 15 jaar: 1. Marie Riedljk 412/5 sec.; 2 T. de Haas 45 2/5 sec. (beiden van V.I.Z.)3. N. Wuyster, Brielle 47 sec. D. 50 M. vrye slag voor jongens tot 15 jaar 1 Jacq. Koning Sphiedam38sec.,2. A. Flasse, Den Haag 43 1/5. E. 50 M. Rugslag voor Dames: 1. mej. Koning, Schiedam 47 1/5 sec., 2. M. Riedyk, Hellevoetsluis 503/5 sec., 3. S. Schuppers, Brielle 504/5 sec. F. 50 M. rugslag voor beeren: 1. M. v. d. Meer, Schiedam 491/5 sec., 2. M. Boomsma, Middelharnis 49 2/5 sec. G. 100 M. vrije slag voor heeren: 1.Nan ninga, Groningen 1 min. 18 1/5 sec., 2. Mo lenaar, Rotterdam, 1 min. 20 sec., 3 M Plooij, Schiedam, 1 min. 22 sec.; 4. J. Boomsma, Middelharnis, 1 min. 221/5 sec H. 100 M. vrye slag voor dames: 1. mej. C. Koning, Schiedam, 1 min. 30sec. ;2. mej. A. Smits, Schiedam, 1 min. 313/4 sec.; 3. mej. Janse, Schiedam, 1 min. 314/5 sec. I. 900 M. vrije slag voor dames: 1. mej. Corry Koning, Schiedam, (S Z C 17 min, 10 sec.; 2. mej. B. Wondergem (V.I.Z.) 18 min. 17 2/5 sec 3. mej. Alie Smits, Schie dam, (S Z.C.) 19 min. 10 sec. J. 900 M. vrije slag voor heeren1 J. Boer, Maassluis, (M Z.V.) 14 min. .50 sec 2. Vet haak, Schiedam, (S.Z C.) 15 min. 18 sec.; 3. J. Boomsma, Middelharnis, 15 min. 43 sec.; 4. J. v. Gelderen, Maassluis, 15 min. 56 sec. K. Estafette 4 x 25 M. voor dames: 1. Brielle (B.Z. en P,V.) 1 min. 15 sec.2. S.Z C Schiedam, 1 min. 23 4/5 sec. L. Estafette heeren 4 X 25 M 1 S.V.H. Rotterdam, 52 3/5 sec.; 2 S Z.C. Schiedam, 562/5 sec.;3.V.IZ Hellevoetsluis563/5sec. M. Polowedstryd: S.Y H.-V.IZ. S.V.H. van Rotterdam wint met 3 1. N. Boatrace: Deze wint C. Schot, Nieuw Helvoet. O. Gecostumeerd zwemmen1 groep V.I.Z. Hellevoetsluis2. groep B Z. en P.V. Brielle 3. Oude heer en dame (Opoe en Opa), Rot terdam; 4. Bruidspaar, Hellevoetsluis. VEILINGSBEBICHT van Vrydag 31 Augustus 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilings vereeniging „Oostvoorne". Aardbeien 0,59 per k.g. Blauwe druiven 0,46 tot 0,62 per k.g. Pruimen (bl.) 0,20 per k.g. (w 0,12 tot 0,26 per k.g. Victoria 14,- tot ƒ36,- per 100 k.g. Tonneboers ƒ14,— tot 28,— per 100 kg. Moerbeien 0,83 tot 0,98 per k g. Boonen dubb. stam 13,701.21,80 p. lOOk.g. z.d. 23,10 tot 23,80 per 100 k.g. enk. stam 19 tot 25 per 100 kg stoksuiker ƒ23, tot ƒ26, p. 100 kg. Perfect ƒ16,— tot ƒ28, - per 100 k.| Stoksnij 16, - tot ƒ34, - per 100 k.| Tomaten A 0,04 tot 0,06 per k.g. AA 0,04 per k.g. B 0,03 tot 0,04 per k.g. C 0,04 4ot 0,05 per k.g. bonken 0,03 per k.g. Augurken 0,18 tot 0,75 per kistje. Kroten 2,90 per 100 bos. Kool (roode) ƒ4,- tot 6,-per" 100 stuks. Bloemkool I 9,— tot ƒ13,—per lOOstuks, Tafelperen 0,10 tot 0,27 p. k.g. Keukenapp. 0,04 tot 0,12 per k.g. Meloenen 0,05 tot 0,26 per atuk. NIEUWE TONGE. Geboren: Adriana Elizabeth, d. v.D.Kats en W. Notebsom; Arendje Johanna, d. v. J. van 't Geloof en C. C. v. Noord; Klara, d. v. C. v. Loon en F. Mans; Jan, z. v. W. Kievit en J. v. d. Boom; Cornells, z. v.H. v.Balen en M. v. Zielst. Ondertrouwd: J, Keur, j.m. 21 j. en J. J. Rietveld, j.d. 20 j.; J. Struik, j.m. 21 j. en A. v. Noord, j.d. 20 j. Gehuwd: J. van Balen, j.m. 22 j. en C. Muije, j.d. 20 j.; C. Pape, j.m. 23 j. en J.M. Neli8se, j.d. 20 j. HELLEVOETSLUIS van 24-31 Aug. Geboren'. Wilhelmina Johanna, d. v. L. van Ours en G. de Blok; Johannes Francis- cus Adrianus, z. v. E. Th. J. Lambert en A. H. M. Beekman; Neeltje, d. v. J. Smit en L. van Dijk. Kipeieren 49,0 tot 7,10 per 100 k.g. Aanvoer 16.334 stuks. INGEZONDEN MEDEDEELING. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten Burgerlijke Stand. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 3 September. Fijne zaden. (Boerennoteering.) Karwyzaad 33 35, bl. maanzaad 34—36, koolzaad 21—23, voerlijnzaad 15—16, zaaiiynzaad fl7 17j. ROTTERDAM, 3 Sept. Buitenlandsche Granen. (Bericht van de Makelaars Hagen beek Van der Schalk). Stemming kalm. •ge: Western golf disp. 13 65, Western No. 2 aangekomen 12.10, Canada Western dito 12 35, dito stoomend 12.25, 75/6 ko. Bulgaar stoomend 12.40. GerstAmerik. No. 2 disp. 220, id. spoedig verwacht 205, id. stoo mend 198.50, Canada No. 3 disp. 232, id. stoomend 227,62/3 ko. Donau, disp. 218,59/60 ko. Tunis disp. 200—202. Haver: Canad. No. 3 disp. 11.50, id. stoomend 11.25, Canad. feed No. 1 disp. 10 90, id. stoomend 10.70. 36 Whithe Clipped lad/gel. 9 60, Boheemscbe disp. 10.70. Mais: per 2000 kilo's Amerik. Mixed stoomend 218, id. Jan/April lev. 196, Laplata disp. 207, id. aangekomen 204, id. stoomend 204—205, Witte Zuid-Afr. No. 2 aangekomen 212, id. No. 5 id. 209, id. No. 3 id. 211. In publieke veiling werden heden ver kocht: 700 800 tons, B/S. Laplata mais van 188 tot 149 50 per 2000 ko. plus 1 pet. veilingskosten. RODENRIJS, 3 Sept. Coöp. Groenteüveil. vereen. Berkel en Rodenrijs G.A. Holl. kom kommers le srt. f 7.30-11 30,2e srt. f 2 50— 7.30, witte komkommers f 3.70 1160; bloemkool le srt. f 9—13, 2e srt. f 3-6 p. 100 stuks. Stok princesseboonen f 21—28; stam princesseboonen f 20 22; Duitsche princesseboonen f 14.90 -19 20pronk prin cesseboonen f 9.70—15.40; snij princesse boonen f 833 postelein f 2 - 3 90tomaten A f 8 10-12.80; tomaten B f 7 20-10.20 per 100 kg. Heden aangevoerd 19 191 le en 2e soort Holl. komkommers; 16.910 le en 2e soort tomaten. Langs een omweg. Dienstbode„U kent die vaas wel Mevrouw, waarvan U mij hebt verteld, dat die in uw familie van geslacht op geslacht is over- Mevröuw: „Ja! En wat zou dat?" Dienstbode: „Nu mevrouw, het huidige geslacht heeft haar gebroken. Diplomatiek. Frits (tot zijn zusje, die een lekkere peer heeft): „Laat ons Dierentuintje spelen. Ik ben de aap.t Zusje; „Heel goed! Eu wat ben ik dan?" Fritsje: „Jy bent de dame, die den aap de peer geeft..." Het bewijs. Onderwijzer: „Denk er steeds om: „Het is beter te geven dan te ontvangen." Leerling: „Myn vader zegt, dat dat hem rijk heeft gemaakt." Onderwyzer„Zoo, wat doet je vader dan Leerling; „Mijn vader is kampioenbokser." Zelfkennis. A.: „Dus je wilt in geen geval trouwen?"' B.„Ik wil het wel, doch alleen onder zekere voorwaarden." A.„Onder welke voorwaarden?" B.„Mijn vrouw moet knap zijn, rijk en dom." A.: „Waarom dom?" B.„Omdat ze me anders niet zal willen trouwen." Definitie van een monoloog. Zoon: „Wat is een monoloog?" Vader: „Een monoloog is een gesprek tusschen een man en een vrouw, die ruzie hebben." Hoe lief ze hem had. Eerste buurvrouw: „Ben je nogaltydzoo bedroefd over het verlies van je man? Je hebt toch een groote uitReering gekregen van de verzekeringsmaatschappy Tweede buurvrouw: „Ja, dat is waar, doch ik had hem zoo lief. Ik zoii graag de i helft van dat verzekeringsgeld weerom willen I geven, als ik hem maar weer by me had."

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3