0&i fiyzen 1 II al t 1 rs ill1 ii ié ii f Plaatselijk Nieuws. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1928. u j J'H n <l' kjB I® <;i: B. en W. stelden eenige af- en overschrij vingen voor, o.a. ook een post voor de lui- inrichting der klok. Voorzitter zeide dat de Kerk eerst verlangde dat de gemeente die geheel voor haar rekening nam. B. en W. waren dit niet met het kerkbestuur eens. De kerk geniet er eveneens van moet dus ook maar in de kosten bijbetalen. De raad deelde dezelfde gevoelens als B. en W. 4. Vaststelling gemeente-rekening dienst 1927. De commissie van onderzoek adviseerde tot goedkeuring, waarna deze voorloopig werd vastgesteld met een batig saldo van f 15137,54J in gewonen dienst en f 436,54 in kapitaaldienst. 5. Vaststelling rekening van het Burger lek Armbestuur en Weeshuis dienst 1927, deze werd vastgesteld met een batig slot van f 2738,81. 6. Idem van de Gasfabriek, dienst 1927 Ook deze werd goedgekeurd eventueel batig of nadeelig saldo werd niet genoemd. De voorzitter dankte de commissie voor haar onderzoek van bovengenoemde rekenin gen. 7. Verordening tot bepaling van Maximum snelheid. B. en W. stellen voor dit te bepalen op 20 K.M. per uur. Slis vroeg of het hier kan geconstateerd worden met een veldwachter. Voorzitten Dan helpt de onbezoldigd-ryks- veldwachter of een andere rijksveldwachter wel een handje. Daarna werd het voorstel van B en W. aangenomen. 8. Instructie gemeente-ontvanger. Deze werd conform het voorstel van B. en W. goed gekeurd. 9. Aanstelling Havenopzichter. B. en W. stellen voor wederom Hoek te benoemen op f 15,— per week. Slis wilde hierover eerst in gesloten zit ting nog iets zeggen. Dit punt werd daarom nog even aangehouden. 10. Vaststelling supp. kohieren Honden belasting. Deze werden zonder meer goedgekeurd. 11. Voorstel Dykers c.s. tot wijziging der politieverordening. De voorzitter deelde mede dat schriftelijk een voorstel van Dijkers en nog eenige andere leden van den Raad is ingekomen, waarbij werd verzocht de politieverordening zoo te wijzigen dat het geven van toestemming tot het houden van optochten en betoogingen aan den Raad valt en niet meer aan het Hoofd der Politie. B. en W. hebben dit stuk in een vergadering behandeld en achten het niet noodzakelijk die wijziging aan te bren gen, derhalve adviseeren zij afwijzend op dit verzoek te beschikken. Ter vergadering werd nog een amende ment ingediend op het eerst gedaan verzoek, waarbij een aantal gevallen, nader in het besluit te noemen, door B. en W. zouden kunnen worden beoordeeld. Voorzitter zeide dat een besluit, als door die leden wordt verlangd, slecht uitvoerbaar zou zyn in praktijk; die verzoeken te rang schikken is onmogelijk en daarbij aan te geven, over die aanvragen mogen B. en W. beslissen en over weer andere niet. Blok zeide thans liever niet over dit punt te willen gaan discussieeren, het is slechts tw ee dagen dat hij van dit stuk afweet, heeft zich in de gevolgen van een dergelijk be sluit niet georiënteerd, kan daarover thans niet oordeelen, wel kan hij zich niet ver eenigen met het doel, n.l. om het Hoofd der politie onder curateele te plaatsen, door hem die bevoegdheid af te nemen. Ik verzoek adressanten de behandeling te willen uit stellen tot een volgende vergadering. Wel weet ik dat alles wettelijk is en behandeling kan worden geëischt, doch gezien ik niet geprepareerd ben op de behandeling, dat per slot van rekening gaat over enkele gevallen. Spreker vond het echter niet netjes, dat de adressanten niet recht op het doel afkomen en daarbij ook geen enkele toelichting heb ben gegeven, waardoor z\j tot een dergelijk ingrijpend verlangen zyn gekomen. Dat had eerlijker geweest. Mijs. 't Staat op de convocatie dus is het beter het nu te behandelen. Blok zal toch wel voldoende op de hoogte zijn, althans hy heeft er toch twee dagen rekening mee kunnen houden. Blok'k Geloof niet dat de Raad by machte is een dergelijk besluit te nemen. Slis: De heer Blok sprak zooeven van het onder curateele stellen van het Hoofd der politie indien dit besluit wordt genomen, wel meen ik dat het voor den voorzitter gemakkelijker zal zijn, als hij van die ve rantwoording af is. De heer Blok begrijpt ook mijn reden niet dat ik het stuk heb onderteekend. Ik vind het niet passelijk, dat wanneer er een betooging heeft plaats gehad op Zaterdagavond, dat Zondagmorgen de Krakeelstraat vol met roode papieren ligt, die de menscben Zondagsmorgens moeten weg vegen, welke van de roode auto zijn weggeworpen. Dijkers: De politieverordening die reeds dateert van 1903 is opgesteld onder andere omstandigheden en toestanden dan in den tijd waarin we thans leven. In dien tyd kon er sprake zyn vafa een beslissing door het Hoofd der politie 'alleen over het al of niet mogen houden van betoogingen en optochten. (Blok interruppeert iets wat we niet kon den verstaan Dykers: Mijnheer de voorzitter, ik heb het woord gevraagd en verlang van U dat U mij aan het woord zult laten en het reglement van orde zult toepassen, ik wensch door Blok niet in de rede gevallen te worden. Mijnheer de voorzitter, art. 135 der ge meentewet zegt dat aan hem, waarmede bedoeld de Raad, behoort het maken van Zij die van het wasschen hun beroep maken zijn zeker op dit gebied de menschen van ervaring. Zij laten niets aan het toeval over, doch gebruiken de zeep die haar de beste resultaten geeft. verordeningen tot beteugeling van openbare orde. De Raad is dus het eenige lichaam tot wien dat behoort en die dus regeert, (de Raad heeft zijn ambtenaren om de verorde ningen slechts na te leven, zoodat van onder curatele stellen, zooals Blok zeide geen sprake is of kan zyn. Dit is ook ons streven niet, ons doel is slechts een nuttig besluit dat de betoogingen regelt. Het verschijnen van de roode auto en het doortrekken met fanfares is echter niet alleen ons motief dat tot dit doel heeft geleid. Blok: Dat doet me werkeiyk genoegen. Dijkers: Meer wensch ik er niet van te zeggen. Voorzitter: Dijkers, de uitvoering van art. 188 der Gemeentewet behoort, alleen tot de competentie van den Burgemeester, tevens Hoofd der politie, dit is uitgemaakt in hoog ste instantie, zie de gemeentestem No. 2185. Ik vraag U, noem my eene gemeente waar een dergeiyk besluit wordt in praktijk ge bracht, en welke gemeenteraad op een der gelijk besluit als welke men thans hier ver langt de goedkeuring van Ged. Staten heeft verkregen. Hoe men bovendien de scheidings lijn moet trekken tusschen een betooging en een optocht, of meent men dat men in die verordening een reeks kan opsommen van dat mag en dat niet door B. en W. toege laten worden. Dijkers: De gemeente Monster heeft een dergeiyk besluit in haar politieverordening vastgelegd. Voorzitter: Evenmin als de raad de be voegdheid heeft het sluitingsuur der herber gen te bepalen, evenmin heeft de raad het recht zich de goedkeuring van optochten of betoogingen aan zich te houden. BlokIk merk wel uit de discussie dat het hier een niet zoo gemakkelijk uit te maken zaak is en daarom is myn verzoek om aanhouding toch niet overdreven ge- Ik verlang behandeling van dit stuk. BlokHet is wel noodig dat dit stuk alsnog wordt aangehouden en ik acht het onredeiyk om een dergelijk voorstel dat tegen eene catagorie van menschen is gericht door te zetten. Is het niet onredeiyk dat men de mo tieven verzwygt voor het doen vaneender- geiyk ingrijpend besluit. Slis geeft aan dat hij het een rommel vindt als er op Zondag morgen roode papieren op straat liggen. Maar is het dan evengoed geen rommel daags na een Oranjefeest op de straten Het doel is echter om een groeiend gedeelte op politiek terrein in deze gemeente geen propaganda te laten maken; dit verbieden geeft eigenlijk geen vertrouwen in eigen gelederen. Wan neer een voorzitter echter geen bevoegdheid meer heeft om elke partij gelegenheid te geven tot het maken van propaganda, dan gaat het al aardig ver. Op de muziek die gemaakt is voor de winkelweek hoort men geen aanmerking maken, ik hoop echter dat Ged. die nieuwe fanatieke dweperijen niet goed zullen keuren. Le Comte; De raad is in de vreeze Gods opgeroepen deze gemeente te regeeren. Dat er muziek gemaakt wordt voor het houden van een winkel teekent de tyden af. Als christenen zijn wy geroepen die uitspattin gen der y delheid tegen te gaan en te trachten met uiterste inspanning die macht te krijgen of ten langen leste openlijk te protesteeren tegen die aantijgingen van Gods woord; de Overheid heeft te zorgen dat zooiets niet gebeurt. Voorzitter: Dus dat er voor de winkelweek muziek gemaakt is, daarin begaat de over heid, die daarvoor toestemming heeft ge geven, zonde Alle muziek zou dus uit den booze zyn? Le ComteHeeft U in bet houden van die winkelweek de vreeze Gods gevonden? Voorzitter: Maar we hebben toch zeker ook rekening te houden met een catagorie andersdenkenden. Le Comte: Heel die winkelweek is niets dan ydelheid. Voorzitter: Als er geen ongepastheden by gebeuren vind ik daarin geen bezwaren. Le Lomte: Als Calvijn in dezen tijd het dansen verbood, dan zeiden ze ook: die vent is gek. Voorzitter: Uw ideeën zyn toch niet door te voeren, dat zou tot groote excessen iy den, dan zou men alle verkeer van treinen en booten moeten verbieden op den Zondag en zoo veel meer. Le Comte i We moeten rekening houden met wat Gods woord er van zegt, en indien er een overheidsmacht is die het recht heeft om het verkeer en alle vertier op den Zondag te verbieden en dit nalaat, die gaat schuldig uit. BlokIk meen een paradegevecht te moe ten constateeren. Ik vraag U daarom waar om is de S.D.A.P. onchristeiyk. Le Comte: Op Zondag houden ze meetings enz. en dat is in stryd met Gods woord. De S.D.A.P. is een antichrist party. Blok: Bewyzen? Slis: Ik kan niet zeggen of het ging wel ordeiyk toe, doch het ergerde vele menschen dat voorop de driekleur en daarachter de roode vaandels werden meegevoerd, daaraan heeft zich f onzer inwoners geërgerd en de burgemeester krijgt gemak van dit besluit wanneer hij niet over die gevallen heeft te beslissen, 't gaat ook niet alleen tegen de S.D.A.P. Blok: Indien het' een categorie van men schen ergert dat wy met roode vlaggen door de gemeente trekken, dan moeten die daar niet naar kyken. Wy komen toch op een oranjefeest ook niet met de roode vlaggen voor de optochten loopen, dat is wat ongepast. Dykers: Wij hebben er voor te zorgen dat onze eerzame burgers veilig op straat kunnen komen. Blok; Is de straat dan niet net zoo goed voor ons als voor jullie Dykers: De voorgangers van de S.D.A.P. zeggen zelf dat de grootste kloof de godsdienst is tusschen de christenen en de S.D.A.P. Spreker las daarna enkele citaten voor van S.D.A.P.er voorgangers, waaruit moest biy- ken dat zy tegen den godsdienst waren. VoorzitterMet die kwestie hebben wy hier niets te maken, dat moeten jullie zelf maar uitzoeken, we hebben ons hier te be- bepalen tot de zaak zelve. Dykers: Wij hebben te zorgen voor de orde en veiligheid en zyn daarvoor verant woording aan God schuldig. Blok: Over die citaten zullen wy niet verder debateeren, daarvoor ben ik thans te weinig geprepareerd. Het blijkt wel dat Dykers de zaak ernstig genoeg achtte om zooveel werk van zyn voorbereiding te ma ken en nu zou hy my die gelegenheid willen ontnemen. Dat is toch ook niet erg chris- teiyk om wel voor eigen verdediging te zor gen en een ander die kans te ontnemen. Ik verzoek daarom als nog uitstel van behan deling. Mys: Ik ben het met le Comte niet eens, doch die komt principieel voor den dag. Slis en Dykers daarentegen niet, het is voor my een vraag of Slis het stuk en voorstel wel had mogen teekenen onder het argument om den voorzitter te verlichten van zyn ver antwoording, die moet er maar tegen kun nen, kan die dat niet, dan deugt hy voor zyn ambt niet. Dykers wil hier een uitzonderings geval scheppen. |Is het in praktyk wel uit te voeren ook? Wie bepaalt wat een betoo ging en wat een optocht is. Gesteld een big- geboer houdt, op de beurs een heele betooging over zyn biggen, zou daarvoor dan ook de goedkeuring van den raad noodig zyn? Die beslissingen kunnen wy den Voorzitter als hoofd der politie niet uit handen nemen. Dijkers: Dat Mys ons voorstel zoo bespot telijk voorstelt, dat moet hy weten, hem zijn wy geen verantwoording schuldig en zyn beweringen laten ons ook koud. Mys: Le Comte die komt er rond voor uit, doch Dykers biyft met zyn motieven achter schermen. )ijker8: Als uitgangspunt hebben we ge meend de roode betooging en andere be toogingen. lijs: Die andere betoogingen zyn toch niet genoemd door U. Ik heb die z.g.n. kwade roode betooging gezien. Ik vroeg wat is dat, aan iemand die naast my stond, ik had niet gezien dat het een politieke betooging was, doch toen ik er Blok by zag loopen kreeg ik eerst in de gaten wat het was. Alles ging ordeiyk en rustig toe. Dykers: Er zyn wel praktische bezwaren voor een algeheele beslissing door den raad alleen, doch men zou |een aantal gevallen kunnen specificeeren die alleen door B. en W. dan vergund kunnen worden. Mys: Wat is er dan voor praktisch ver schil, als B. en W. moeten beslissen dan is het in de praktyk toch meestal de Burge meester die beslist over de gewone gevallen. Dijkers: Dan stel ik de Wethouders in ge breke voor het uitoefenen van hun wethou derschap als dat zoo gaat. MysAlsof dat niet in alle bestuursvormen zoo toegaat? Dat weet Dykers toch waar achtig zelf ook wel. Het voorstel van den voorsteller komt in stemming en werd aangenomen met 6 tegen 4 stemrhen, die van Bom, Mys, Joppe en Blok. Voorzitter: Nu zal ik een lystinwachten van de adressanten over de gevallen waarin B. en W. mogen beslissen en waarover de goedkeuring aan den Raad biyft. Dykers: Neen, dat moeten B. en W. be- oordeelen. Voorzitter: U zei zelf dat de raad heeft te beslissen over de verordeningen dus die moeten dan toch zeker ook met de voor stellen komen, vooral in dergeiyke uitzon deringsgevallen als dit. Daarna ging de vergadering over tot be handeling van punt 9. Na heropening werd de heer Hoek benoemd. MIDDELHARNIS. Van den melkboer Adr. Brom moest Vrijdagavond een koe uit nood geslacht worden. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en vernietigd. Voor zeker een belangryke schadepost, daar het dier niet verzekerd was. De vorige week zyn ruim 900 H.L. Eigenheimer-aardappelen uit de kaai ver scheept. Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht vanuit Marbehan (Frankry k), afstand 240 K.M. le, 2e, 3e en 6e prijs F. Radauer; 4e en 5e S. Looy; 7e, 8e en 9e A. Schuurman; 10e Joh. J. Nipius. Losgelaten v.m. 7 uur. Aan komst eerste duif 10.17 uurlaatste 10.26 uur. Vrydagavond zal het bestuur der Geref. kerk zitting houden tot het ontvangen van het 2e kwartaal zitplaatsgelden. Mej. G. J. P. P. Boomsma, onderwijzeres aan de meisjesschool alhier, is benoemd tot onderwyzeres aan de school in de Elboog- straat te 's-Gravenhage. - De correspondent van de openbare lees zaal uit Dordt verzoekt ons mede te deelen dat de winter-wekeiyksche uitdeeling van boeken Maandagavond j.l. weer is begonnen. ONZ Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrydag 31 Augustus 1928. Bloemkool 1,70 tot 17,— per lOOstuks. Savoye kool 4,70 tot 8,50 per 100 stuks. Roode kool ƒ2,40 tot ƒ5,— per lOOstuks. Komkommers 0,80 tot ƒ4,40per lOOstuks. Perziken 0,90 tot 8, - per 100 stuks. Meloenen 14,- tot 40,- per lOOstuks Kroten 2,20 per 100 bos. Andy vie 2,— per 100 krop. Postelein 2,70 tot 4,per 100 k.g. Spinazie ƒ1,— tot 4,40 per 100 k.g. Stoksnyboonen 16,80 tot 40,— per 100 k.g. Stamsnyboonen ƒ11,- tot 15,40 p. 100 k.g. Dubb. Princessen 13,40 tot 19,20 p. 100 k.g Enkele princessen ƒ19,40 tot 22,— per 100 k.g. Wagenaars 4,20 per 100 k.g. Claps Favorite 12,50 tot ƒ18,— p. 100 k.g. Bueré de Merode 7,40 tot 13,— p. 100 k.g. William Duches 10,— p. 100 k.g. Souvenir de Congres 4,201, ƒ6, p. 100 k.g. Jutten 15,— tot f 23,— per 100 k.g. Zure appelen 12,— per 100 k.g. Zigeunerin 19,— per 100 k.g. Peren en App. (afv.) 2,701. 13, p. 100 k.g. Tomaten 1,50 tot ƒ6,— per 100 pond. Druiven 34,— tot 37,— per 100 pond. Pruimen 10,— tot 24,— per 100 pond. Kaas (Leidsche) 0,35 tot 0,36 per pond. Kaas (20 plus) 0,38 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Veiling van Maandag 3 September 1928. Bloemkool 1,80 tot 17,— per 100 stuks. Roode kool 3,40 tot 7,50 per 100 st. Savoye kool 3,40 tot 7,20 per 100 st. Komkommers 0,20 tot 5,80 per 100 stuks. Perziken ƒ2,— tot 7,80 per 100 stuks. Meloenen 17,— tot f 48,— per 100 stuks. Eendeieren 6,55 per 100 stuks. Andy vie 3,30 per 100 krop. Postelein 3,70 tot 5,40 per 100 k.g. Spinazie 1,20 tot 4,50 per 100 k.g. Stoksnyboonen ƒ18,— tot 33,— per 100 k.g. Stamsnyboonen ƒ15,— tot 19,10 per 100k.g. Dubbele Princessen 12,70 tot 19,— per 100 kg. Enkele Princessen ƒ18,— tot 21,40 per 100 k.g. Wagenaars 5,50 per 100 k.g. Augurken 26,— per 100 k.g. Kroten 3,20 tot 3,90 per 100 bos. Jutten 17,— per 100 k.g. Perzikperen 11,— per 100 k.g. Claps Favorite 18, tot ƒ23,—per 100 k.g. William Duches ƒ6,70 tot ƒ10,— per 100 k.g. Beurè Merode 7,40 tot 10,70 per 100 k.g Gen. Todleben 14,— per 100 k.g. Bergamotten 9,50 per 100 k.g. Souvenir Congres 6,60 per 100 k.g. Val (Peren) 8,60 per 100 k.g. Val (Appels) 9,50 per 100 k.g. Signe Tilles (app.) 25,— per 100 k.g. Zigeunerin 17,— tot 23,— per 100 k.g Druiven 0,29 tot 0,33 per pond. Pruimen 0,14 tot 0,23 per pond. Moerbeien 0,26 per pond. Kaas 20 plus 0,39 per pond. Kaas (volvet) 0,65 tot 0,66 per pond. SOMMELSDIJK. „Sempre Crescendo" zal Vrydagavond alhier een concert geven. Maandagavond had de knecht van de Firma Van As alhier, F. Razenberg, toen hy van de nog rydende auto wilde springen, het ongeluk te vallen en onder de auto te geraken, waardoor hy zijn beenen ernstig verwondde, zoodat geneeskundige hulp nood- zakeiyk was. SPORTNIEUWS. Onze moderne tyd is een tyd metincon- sequentie's. Men annonceert zomertijd als 't allerwege sneeuwt en vriest en annonceert de voetbalcompetitie; een winteramusement, als de musschen onder de hand op apegapen liggen. Want deze „winterplezierigheid" ving met 'n aller gezegendsten zomerschen dag aan en 'twas op 'tvoetbalveld heerlijk; door3din gen: lo. het reeds herhaaldelyk bejubelde fraaie weer; 2o. de nieuwe lange zy' op 't veld die gretig aftrek vond en zeer geap precieerd werd, (laten we hopen dat het Flakkeebestuur er toe besluite voor den pers man een „dienstzetel" aan te wyzen); 3o. een thuisclub die de overwinning behaalt. Cadeau hebben ze die niet gekregen. Voor uitgang heeft het vorige jaar gewonnen en hiertoe waren de „Kanarie's" dan ook van meet aan besloten. Maar Flakkee heeft een achterhoede die Zondag in topvorm was. Katje en Lajos toonden groote trapvastheid en Fun, die Deszö vervangt heeft een uit stekende debuut gemaakt. Lieven was niet van de partijeen steen puist in je hals is geen pretje. Maar overigens was Flakkee volledig. In het begin gaat het spel braaf op en neer met af en toe Flakkee in de meerderheid. Toch geeft Hartjes veld onverwachts Flakkee met 'n keurig dribbel de leiding. Na half time zet Vooruitgang tanden op elkaar en we vreezen aanvankelijk zeer dat Flakkee er aan zal moeten. Maar de achter hoede houdt prachtig stand. Flakkee maakt zich los en by een der uitvallen komt de bal van de Wilde by Hartjesveld die, al vallende, op brillante wijze, met 'n enorm hard schot doelpunt voor de 2de maal. Wy gelooven niet dat we ooit op het veld hier zoo'n mooi doelpunt hebben zien maken. Vooruitgang geeft zich niet gewonnen, maar Flakkee voelt zich safe en sleept de beide puntjes, tot groote verademing en vol doening by 't publiek, binnen. En na de wintersport een woordje over de zomersport by uitnemendheidhet zwem men. Want ofschoon e deren op ons eiland zouden komen durven aan om in te schryve stryd. In Hellevoetsluis steeds stygend sporti kamp plaats. Dit jaar er zwemmers uit Sch Vlaardingen, Maassluis en Middelharnis bijeen mende den loef af te resultaten vermelden Boomsma zich onder d de 900 M. na 'n vinnif (tijd 15 m. 43 sec.) slag heeren No. 4 wer No. 3 met 'n tyd va broer M. dong mee eindigde als No. 2 in Zouden er op Flak meerdere zwemmers uit te komen op weds HERRINGEN. De School met het onden len a.s. Vrydag een r maken. Tegen een inwc is proces-verbaal opge treding der Motor- en STELLENDAM. De g ben de vorige week gemiddeld per dag en by de pelleryen aange De smid H. Keijz geluk bij het smeden in een zy'ner oogen te noodzaakt naar een zie te gaan, waar men he oog verwijderde. De vorige week scheept 500 H.L. aard: en 25 H.L. koepeen. De bakkers alhi van het brood met 1 c GOEDEREEDE. De Grinwis, had het ong een zy'ner zwaarden tf van 75. De garnalenvissc loopen week gemidde per dag gevangen. De heryk van m£ voor deze gemeente Sept. a.s. De prys van het 2 cent verlaagd. OUDDORP. De afg< de garnalen visschers v nalen per week en sch de pellery afgeleverd. By Kommer van poen te zien met het ruim 70 pond. De 70-jarige Jb.Kle zoodanig te vallen, da schudding opliep, waar voor noodig werd geac De herijk van Ma voor deze gemeente in School worden gehou 11 12 uur, n.m. 1- v.m. 10.30 tot 12 uur wordt er op attent ge en gewichten goed sch worden. Uit deze gemeen! v. d. Linde, naar Berg Vorige week wc scherijen 5 zalmen ge NIEUWE TONGE. werden vanhier vervoe Terwyi H. v. B. was, verdween zijn gekomen. Met behulp opsporingswerk aangev Over de maand hulpkantoor alhier beb men, 894 telefoongesp oproepberichten. Totaal Door de P. V. zal a.s. Zaterdag een nomen vanuit Vilvoor< OUDE TONGE. Vrij muziekvereeniging „Vc king der zangvereenig gelegenheid van de ver Koningin een welgeslaa De voetbalmatch avond j.l. tusschen „Xe eindigde in gelijk spel a.s. Vrijdag zal tt paardenmarkt in alle 1 tot llf uur dansmuz Velen uit naburige ge dag weer komen genie de orde te bewaren. De heer H. Fris i Kaai te vallen en verw aan het hoofd, dat gene worden ingeroepen. OOLTGENSPLAAT. „Voorwaarts" alhier gewonnen van de „Jong delharnis met 6 1. Zondagmiddag „Maaike" van Heininge' der Made, onbeheerd raakte aan den grond boezem en van den Ta borgen. Woensdagmiddag spuit met de verdere I beproefd worden.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2