SM ANN ink re NIGROIDS luis vrouw Gordijnstoffen A. WIELHOUWER TWEEDE BLAD ltgensplaat tterdam ten iza Openbare Vrijwillige Mooping landen. ONZE EILANDEN No. 85 1 SEPT. 1928 30 ets. per doosje BINNENLAND N «EN 168 VAN DER TAKSTRAAT -Courant N N 3THEEK nd, des middags lederen Vrijdag- J i injg voor Uw houden met de leveren sterk Jw eieren krijgt? 37—39. nders. 75 c e. B s j e s De Burgemeester-Strandvonder te Goedereede, maakt be kend dat op Donderdag 6 Sep tember a s. des voormtddags 10 uur (Zomertijd) aan de haven alhier zullen worden verkocht: 484 platen (3 X 9, 4 X 9. lang 2 tot 7 Meter). 412 baddings (2 X 6, 2} X 8, lang 2 tot 7 Meter). 42 ribben (2 X 3,3 X 3,3 X 5, 3X6) (lang 3 tot 6 Meter). 65 planken (H X 6, 1 X 6, 1 X 5, aU X 5,jl X 8, lang 3 tot 71 Meter). 84 raamregels 1 i X 3, lang 2} tot 6i Meter. Goedereede, 31 Augustus 1928. De Burgemeester-Strandvonder, voornoemd J. A. CHARBON. Zware Pluchette per el 0.95-1.35-1.65 Dubb. Pluchette per el 1.90-2.10-2.70-3.-- Ribstof per el 0.48 Landhuisstoflen per el 0.63 Imt. eiken reclame-garni tuur per stel 1.85 Afgepaste Pluchette gordijnen met geschabloneerde randen, zeldzaam artistiek 12.7S, 1 16.75, 1 19.50, enz. per paar. Koopt Uw gordijn stoffen enz. bij SOMMELSDIJK Ring A 99-100, Tel. 243 aan den Oudendijk te MIDDELHARNIS, kad. Sectie 'A nummer 590, groot 16 aren 86 centiaren, ten verzoeke van den heer KL. VROEGINDEWEIJ Jz. te Middelharnis. Op Dinsdag 4 Septem ber 192S, bij Inzet, Op Dinsdag 11 Septem ber 1928, bij Afslag, telkens des avonds zeven uur zomertijd in het Hotel MEIJER, aldaar. Direct te aanvaarden. Ruime Hypotheek beschikbaar Notaris VAN BUUREN. ölMBORM'ê fljANOL SUCIfPASTA LAAT NIET L05 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1928. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Geslaagd: voor akte Duitsch l. o. onze vroegere dorpsgenoote mej, T. Dijkers, thans te Vlaardingen, en dhr. S. J. Menheer, hoofd der U. L.O. S. aihier; te Utrecht voor akte Fransch 1. o. dhr. W. F. Carrière. Posiduiven-sport. Uitslag wedvlucht vanuit Ciney (Frankrijk) afstand 177 K.M. Ie, 2e en 10e pr(js F. Radauer; 3e en 8e N. C. But; 4e H. Blok; 5e en 9e A.Schuur man; 6e S. Looij; 7e en 11e Joh. J.Nipius; 12e J. Jordaan. Losgelaten vm. 7 uur. Aankomst eerste duif vm. 9.10 uur, laatste vm. 9.53 uur. Door de bakkers alhier is de prys van het bruin en blank tarwebrood met 2 cent per 8 ons verlaagd en gebracht op 16 cent. Heden Vrijdagmorgen zijn vanhier een 5-tal kinderen naar het Herstellingsoord „Ons Genoegen" te Oostvoorne vertrokken. A.s. Dinsdag 4 Sept. hoopt voor de Geref. gem. aan de Christ, de Vrieslaan op te treden ds. De Blois uit Dirksland. Bij het spelen had het zoontje van dhr. Puij velde het ongeluk te vallen en een arm te breken. Centrale Yeiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 29 Augustus 1928. Bloemkool 2,50 tot 14,— per lOOstuks, Savoye kool 5,30 tot/ll,— per lOOstuks, Roode kool 6,50 tot ƒ12,— per 100 stuks. Witte kool ƒ4,— per 100 stuks. Komkommers 1,10 tot ƒ5, per lOOstuks. Perziken 2,20 tot 6,80 per 100 stuks. Meloenen ƒ17,— tot 40,— per lOOstuks. Peen f 6,50 per 100 bos. Kroten 1,60 per 100 bos. Postelein 2,50 tot 6.per 100 k.g. Stoksnijboonen 18, tot 31,— per lOOk.g, Stamsnijboonen ƒ4,50 tot 22,40 p. 100 k.g. Dubb.Princessen ƒ10,— tot 18,80p. lOOk.g Enkele princessen .15,40 tot 22,40 per 100 k.g. Wagenaars 5,50 per 100 k.g. Noord-Holl. suikerperen 9,50 p. 100 k.g. Diamantperen 7,70 tot 9,70 p. 100 k.g. Claps Favorite 9,40 tot 20,90 p. 100 k.g. William Duches ƒ7,50 tot ƒ9,70 p. lOOk.g. Bueré de Merode ƒ7,50 tot 14,— p. lOOk.g. Jutten 16,- tot f 25,— per 100 k.g. Zoete appelen ƒ6,20 tot ƒ17.80per lOOk.g. Zure appelen 7,— tot 12,50 per lOOk.g, Zigeunerin ƒ9,50 tot 24,— per lOOk.g. Peren en App.(afv.) ƒ2,501. ƒ6,— p. lOOk.g Moerbeien 29,— per 100 pond. Tomaten 1,50 tot ƒ9,— per 100 pond. Pruimen 11,— tot 20,— per 100 pond. Druiven ƒ35,— tot 40,— per 100 pond. Kaas (leidsche) 0,35 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per poüd. Boter ƒ1,— per pond. Augurken 0,80 tot 0,52 per k.g. Eierenveiling van Donderdag 30 Aug. 1928. Kippeneieren 51 kg. 5,85 tot 6,75 id. 60-61 6,75 7,05 id. (bruin) 61 7,— Eendeneieren 68—72 5,15 5,65 Poelpetaateieren ƒ4,30. Alles per 100 stuks. SOMMELSDIJK. De 20-jarige zoon van schipper van E. alhier had te Rotterdam het ongeluk zoodanig in het ruim van een schip te vallen, dat deze daarbij een sche delbreuk bekwam. Onmiddellijk werd hij naa reen ziekenhuis aldaar vervoerd. Door den heer J. Vis Cz. alhier is te Utrecht met gunstig gevolg examen Afge legd als smidsgezel. Als agent bij het alhier te vestigen post-agentschap is benoemd de heer J. C. de Gast, terwijl de heer L. Jongejan, als kantoorhouder te Dirksland zal worden geplaatst. Wegens mishandeling is tegen een inwoner dezer gemeente proces-verbaal opgemaakt. De heer H. Knape Az. is met goed gevolg geslaagd voor examen als kommies bij 's Rijks Directe belastingen. Sport. Voor a.s. Zondag is vastge steld als eerste wedstrijd van de nieuwe competitie Flakkee-Vooruitgang op het terrein aan den Langeweg. DIRKSLAND. De vorige week werd uitgevoerd: 8200 H.L. aardappels, 1360 balen ajuin en 1760 balen koepeen. De Beurs van j.l. Donderdag ken merkte zich door slapte, doordat er weinig vraag was naar landbouwproductie Alleen voor aardappels k 2,50 per 70 K.G. was eenige attentie. HERKINGEN. J.l. Woensdagmorgen werd, onder groote belangstelling, de eerste steen gelegd van de nieuw te bou wen kerk voor de Geref. Gemeente. De Consulent Ds. de Blois te Dirksland en de Ouderling Drooger spraken daarbij een toepasselijk woord. Door den Burgemeester is een open bare raadsvergadering belegd op Dinsdag 4 September a.s. des voorm. 10 uur. OUDDORP. Onze dorpsgenoot P. v. Splunder, commies te 's Heerénberg is ge slaagd voor commies le klas. Vanaf Maandag 3 Sept. hebben eenige bakkers het brood verlaagt tot 15 cent per 8 ons. Het motorschip Terneuzen I dat hier eenige dagen gestrand zat is Woens dagmorgen vlot gekomen .Een paar dames die een bezoek op de motor hadden ge bracht, konden door het onverwachts vlot komen er niet meer af en waren genood zaakt mede te varen. Op het Havenhoofd te Goedereede zijn ze aan wal gezet en konden ze de reis naar huis, ruim ander half uur te voet afleggen. Bij Kon. Besluit van 24 Augustus is de Eere-Medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud toegekend aan P. van der Linde, regenwaarnemer voor het Kon. Meteorologisch Instituut. NIEUWE TONGE. Wegens vertrek naar elders is aan C. A. Holleman ontslag ver leend als corresp. der arbeidsbemiddeling in deze gemeente en in diens plaats be noemd G. A. v. d. Wende, volontair ter Secretarie alhier. j.l. Zaterdag hield de P. V. „De Ge vleugelde Bode" alhier, haar laatste vlucht met jonge duiven van uit Noyon, met den volgenden uitslag: A. v. Rumpt 1 en 2, J. Klapmuts 3, C. A. Holleman 4, G. Knops 5 en 6. Het duifkampioenschap op deze vlucht is behaald door G. Knops, terwijl C. A. Holleman beslag legde op hok- kampioenschap. Het woonhuis van J. Holleman, staande in de 2e Westerstraat is bij open bare verkoop jl.l. Dinsdag aangekocht door Jac. van Dalen J.Azn. voor 1375. OUDE TONGE. Door dhr. Krijn West- dijk, broodbakker alhier is vergunning gevraagd tot het plaatsen van een 2 P.K. benzinemotor tot drijving van een kneed machine in het perceel Kerkstraat 7. Op Dinsdag 11 Sept. a.s. des v.m. 11 uur kunnen ten Gem.huize bezwaren tegen dit verzoek worden ingediend. A.s. Zaterdagavond zal het nieuwe voetbalterrein aan de Langeweg, nabij de hofstede van J. A. van Vugt, met muziek worden geopend. tegen heeschheid (Adv. OOLTGENSPLAAT. Het 6-jarig doch tertje van Jan Hotting geraakte al spe lende in de haven en verdween in de diepte. Haar vader bemerkte dit gelukkig tijdig en slaagde er in zijn kind te redden. Vrijdagavond zal de muziekver- eeniging „Uitspanning door Inspanning" met medewerking van de zangvereeniging „Van Ongenoegen Vrij," onder leiding van den heer Joh. Bol, een volksconcert geven in de muziektent, die voor dat doel ge plaatst zal worden op de Voorstraat. Aanvang half zeven. De heer J. A. Burghoorn, conducteur bij de artillerie le klasse, zal met ingang van September als zoodanig overgeplaatst worden naar Gorinchem. Bij de aanbesteding voor het maken van een afrastering om de begraafplaats was laagste inschrijver de heer C. van Maastricht voor 760,B. en W. hebben dit werk gegund. Bevolking. Vertrokken personen: Lena Breeman, naar Rotterdam, Putschelaan 156b; Geer- truida Spaan, naar Ouddorp; Adriaan Slui naar Oude-Tonge en Elizabeth de Jong, naar Naarden. Ingekomen zijn: Simon Korteweg, van Deventer; Jasperina Maria de Vos, van iWissekerke; Leendert Burghoorn, van Delft; Jurien A. Burghoorn, van Schoon- Ihoven; Hendrik G. van der Linde, van I Opperdoes en Izaak Lijteijn, van Rockanje STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door I den gemeenteraad alhier is besloten de torenklok op Zondag op de vastgestelde uren niet meer te doen luiden, opdat hier mede alle gemeenteambtenaren des Zon dags dan vrij zullen zijn. ROCKANJE. Bij onze beschrijving van het reeds zoo aantrekkelijke van de nog zoo jeugdige bloem- en boomkweekerij in Oolaarsduin van den heer Iemand Ver schoor van Zwartewaal is ons abusievelijk uit de pen geglipt: „Almeria" als de naam er van een Spaansche stad met 45000 inwoners en „Armeria" had het moeten zijn, de naam van een plantje op ziltige gronden; ook „Strandkruid" of „Engelsch gras" geheeten. - Nog altijd zijn er geenjieelneemsters genoeg voor de Cursus in economisch en practisch koken alhier, aangevraagd bij de Algein. Mij. van landbouw door Rockanjes V.V.V., en direct welwillend toegezegd met aanwijzing van Mejuffr. Bakker van Middelharnis als leerares. Wij wijten het nog te gering aantal aangegevenen aan de drukte in de gezinnen vanwege het vreem- delingenbezoek en hebben daarom in overleg met den heer Joh. van Wijk, land- bouwleeraar ,den tijd van aangifte nog uitgebreid tot a.s. 15 Sept.; die aangifte dan hetzij bij den heer van Wijk, 't zij bij den Secretaris V.V.V. Wij twijfelen er niet aan, of in het onder richt van Mej. Bakker is ook dat in „Wecken" begrepen dus nu niet langer gedraald jongedochters- en kostjuf- frouwen maar U in grooten getale aan gegeven vóór 15 Sept. Laat Rockanjes V.V.V. nu geen mal figuur maken met haar aanvrage, 't Idee is uitgegaan van wijlen ons zoo vroeg ons ontvallen en diep betreurden verdienstelijken President van Rockanjes V.V.V., den Heer L. Trouw. ZUIDLAND. Bij Kon. Besluit van 24 Augustus is A. Braat, lid van de Tweede Kamer, benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Feestelijke ontvangst van den Burge meester, den lieer D. Brouwer, op 29 Augustus 1928, te Den Bommel. Hadden we reeds eenige dagen geleden een sterk vermoeden, dat er groote dingen in aantocht waren, in den vroegen morgen van den 29en dezer werden we voor de werkelijkheid geplaatst. En daar een ver slaggever, naar men zegt, zyn neus gaarne overal in steekt, wilden we die uitspraak niet logenstraffen, maar deden, wat ieder welgemanierd correspondent doet: We gingen even een kijkje nemen, om wat te kunnen schrijven over de VersieringDe Voorstraat was in een laan met boomen omgetooverd. Aan beide zijden prijkten den neboompjes, waartusschen vet- glazen en lampions waren aangebracht voor de illuminatie. Op de Voorstraatshoogte stond een poort; waarlijk een kunststukje van architectuur. Sober en strak pry kt het daar als een waar sieraad en duiden de opschrif ten „Welkom" en „Hulde aan den Burge meester" aan, met welk doel deze poort daar is neergezet. Iets lager op de straat staat een muziektempeltje, eenvoudig doch sierlijk. Dit alles, gevoegd by de vlaggeD die aan beide zijden der straat van huis tot huis wapperen, brengt ons al direct in een feestelijke stemming. Het sluitstuk der straat is een verlichting. Ook den Ooatdijk zit goed onder 't vlaggedoek en roept met een een voudig opschrift den komenden Burgemees ter het welkom toe. Op de Kaai en den Molendijk wappert het dundoek en voor het Raadhuis is een aardige versiering aange bracht van groen en rozen, terwijl de gevel met vetglazen verlicht zal worden. Alles bijeengenomen maakt het een prettigen in druk en de versieringscommissie heeft hier in zeer korten tijd veel en goed werk ver richt. Als 't weer mee werkt belooft het een mooie feestdag te worden. We zullen 't hopen. We denken hiermee in verband onwille keurig aan een oud gezegde dat luidt: „Als de engeltjes in grooten getale by den weg zijn, lacht de zon." 'tls 8 uur 30. De vroolyketonen vaneen feestmarsch dringen tot ons door, en langs mijn ramen komt de eerewacht te paard, voorafgegaan door 't wel bekende muziek korps uit Middelharnis. De commissie van ontvangst begeeft zich naar het eind van den Molendijk, waar Zijn Edelachtbare zal worden ontmoet. Op dit punt van samen treffen wordt den Burgemeester het welkom toegeroepen door den commandant der eere wacht, den heer Jacobs. De tocht gaat naar de Zuidzij; waar de stoet wordt ontvangen door de schoolkinderen, en waar het doch tertje van het hoofd der school, den heer Westerweel, een bouquet aanbiedt. Vandaar naar Achthuizen. Ook hier hebben de schoolkinderen, evenals in de Zuidzij, den nieuwen titularis met zang begroet. Na een korte rede van de Moeder Overste en den Kapelaan welke door den heer Brouwer werden beantwoord ging het door Achthui zen, en den Schaapsweg naar den Bommel. De kinderen der Openbare en Bijzondere school zongen hier hun liederen. Voor het gemeentehuis stond de Bljz. Vrijw. Landstorm, met het nieuwe vaandel opgesteld. Voordat de Burgemeester met zjjn familie het raadhuis binnen stapte, werd hij toegesproken door Ds. Schaafsma. Deze wenschte den heer Brouwer geluk met zyn b moeming tot Burgemeester van den Bom mel. Spreker schetste in groote trekken en aard der bevolking en prees de Bommelaars als fatsoeniyfee en meegaande menschen.De raadsverslagen, zei spreker, getuigen van den goeden geest, die ook in de Raadzaal heerscht. Inmiddels was de ruimte in de raadzaal achter 't hekje geheel volgeloopen met belang stellende burgers van beiderlei kunne. En toen de Burgemeester met zy'n familie en de genoodigden, benevens de raadsleden en de leden der feestcommissie waren binnen getreden, was de raadzaal geheel gevuld. Voor den verslaggever was, dank zy de wel willendheid van den ambtenaar ter secretarie een goede plaats gereserveerd. De loco-Burgemeesterde heer Mast opende de vergadering, waarna de waarnemende Se cretaris het benoemingsbesluit voorlas. Hier na sprak de heer Mast het nieuwe hoofd der gemeente aan: Aan my is het voorrecht, geachte heer Brouwer, U welkom te heeten in ons midden, waarby ik ook gaarne uw familie betrek en U geluk te wenschen met uw benoeming tot Burgemeester van den Bommel. Een voorrecht is het my, omdat het my genoegen doet, dat na een drietal maanden de voor- zittersstoel in deze vergadering weer zal wor den ingenomen door hem, die dat behoort te doen, nameiyk de Burgemeester, dien we nu in ons midden hebben. Wy zien in U, mijnheer Brouwer, geen leek op het arbeids veld dat U wacht, waarvan reeds getuigt uw benoeming tot Secretaris dezer gemeente. Niettemin zullen verschillende van de werk zaamheden welke U wachten, voor U nieuw zyn, waarbij ik in het bijzonder denk aan het leiden van de vergaderingen. Ik kan u echter direct tegemoet komen met de verzekering, dat in onze vergaderingen steeds een gemoe delijke geest heerscht, zoodat een voorzitter die ook van zyn kant den juisten toon weet te treffen en de noodige voorlichting weet te geven, geen moeielijke taak heeft. Vele zyn de werkzaamheden die u in uw tweeledige taak wachten, waarby wy in het byzonder denken aan uw werkzaam heden als secretaris. Want zonder uw benoe ming in uw kwaliteit als burgemeester te onderschatten, zal toch een juiste waarne ming van de betrekking als secretaris het meest van u vergen. Waar u echter reeds verscheidene jaren in de gemeente-admini stratie werkzaam zijt geweest, twijfelen wy niet, of gij zult met zorg en toewijding dit deel van uw taak weten te behartigen. Wy houden er ons van overtuigd dat u met de beste voornemens naar hier zyt ge komen en gaarne treden wy u welwillend te gemoet om gezameniyk voor de belangen der gemeente op te komen. Indien u zich boven de partijen weet te stellen, twijfelen wy niet, of Den Bommel met zijn gemoe delijke bevolking zal u weten te waardeeren. Gaarne wensch ik u toe, dat uw nieuwe functie u voldoening moge geven. Voor ons zeiven als vertegenwoordigers der gemeente Den Bommel, heb ik dezen wensch: Moogt gy, mijnheer Brouwer, zijn een beleidvol voorzitter, een man, met wien het goed is samen te werken, iemand die de debatten leidt met tact en kennis van zaken, een persoon die den hamer weet te hanteeren met zachtheid en welwillendheid, maar ook met zelfbewuste kracht. Van mijn mede werking en steun, en ik spreek ook namens wethouder Segers en de leden van den Raad, kunt gij u verzekerd houden. Ten slotte; moge onze gemeente onder uw bestuur een a tijd tegemoet gaan, opdat zij zich gelukkig mag voelen onder uw leiding. Met dien wensch overhandig ik u de teekenen uwer waardigheid en verklaar u als voor zitter van den raad dezer gemeente geïn stalleerd. Hierop nam de heer BROUWER het woord en sprak: Geachte heeren Wethouders en leden van den Raad van de gemeente Den Bommel; Laat ik mogen beginnen om van deze plaats allereerst een woord van eerbiedigen dank te brengen aan H. M. de Koningin voor mijne benoeming tot Burgemeester van deze gemeente. En daarbij ook voegen een woord van daük aan den Minister van Bin- nenl. Zaken en den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, die mijne benoeming hebben willen bevorderen. Ten zeerste ben ik erkenteiyk voor de toe spraak van Uwen waarnemen den Burge meester, den Wethouder Mast, en ik dank hem voor de uitnemende wyze, waarop hy tijdens de vacature deze gemeente heeft be stuurd. Gereed om myn nieuwen werkkring hier te aanvaarden, beveel ik my in het byzonder aan in den vollen steun van alle Raadsleden, vooral van de beide Wethouders, omdat ik hun hulp niet zal kunnen missen. In den eersten tijd zal mijn taak niet ge makkelijk zyn, omdat ik hier vreemd ben en geheel onbekend met personen en plaatse ïyke toestanden. Een gelukkige omstandig heid is het zeker dat Uw beide Wethouders over zooveel ervaring en plaatselijke kennis kunnen beschikken. Zoo kunnen in goede samenwerking en met oprechte waardeering van elkanders standpunt zonder twijfel de belangen van deze gemeente behoorlijk wor den behartigd. Vriendschappeiyke samen werking zal, met allen die de gemeente op eenigerwijze dienen, steeds door mij worden gezocht en naar ik durf verwachten ook worden ontvangen, zoodat ons gezameniyk werken onder Gods zegen deze welvarende gemeente ten goede zal komen. Mynerzijds hoop ik alle krachten in te spannen om te worden een goede burger vader, terwyi ik mij voorneem de belangen der ingezetenen, zonder aanzien des persoons, zooveel mogeiyk te steunen en een vriend- schappeiyk samenleven met de geheele burgery op hoogen prys zal stellen. Met deze woorden aanvaard ik dan, deze, myne nieuwe functie. Ik heb gezegd. Deze rede werd met luid applaus begroet, Van de Receptie wordt een druk gebruik gemaakt. Vele ingezetenen, van eiken rang en stand, komen den nieuwen Burgemeester hun persooniyke gelukwenschen aanbieden. Na de pauze, ten twee uur, wordt be gonnen met de Volksspelen. We vermelden hier alleen de prijswinnaars der verschillende afdeelingen Ringryden door ruiters: le prijs J. Geelhoed; 2e pr. J. Hokke; 3e pr. P. Luyendljk; 4e pr. L. Tokker; 5e pr. W. Ras; 6e pr. J. de Bakker (troostprys). Zakloopen le pry's J. van Kempen; 2e pr. H. Ras; 3e pr. P. Kievit; 4e pr. J. C. Verkerke. Knikkerloopen voor meisjes? le prijs A. Kievit; 2epr.A.Boelhouwers; 3e pr. KI. Mys; 4e pr. G. Geelhoed. Ringrijden op de fiets: le prijs Jan Tyl; 2e pr. Maartje My's; 3e pr. J. v. d. Welle; 4e pr. E. Leeflang. Nog mogen we niet onvermeld laten, wat reeds by de versiering had moeten zijn mee gedeeld, namelijk dat de heer J. Vermaas zijn molen op schitterende wijze had opge tooid. Deze molen toch, die met 55 vlaggen prijkte maakte een schitterend effect, en beheerschte te geheele omgeving. De Vrijw. Landstorm, die 's morgens de wacht bij het gemeentehuis had gevormd, trad 's avonds tegen half acht weder aan voor het huis van den waarnemenden burge meester. Daar bevond zich de heer Brouwer, die de burgerwacht aldus toesprak: Het heeft mij aangenaam getroffen, de eer, door U lieden mij bewezen by mijn offlcièele inkomst in deze gemeente. Zeer waardeer ik uw gewilligheid, om, mocht een ure van gevaar aanbreken, dat God verhoede, U be reid zijt, om den troon van H.M. onze geb liefde Koningin te beschermen en voor het welzyn van ons volk, zoonoodig,testrijden. Blijf trouw aan uw vaandel, trouw aan ons land en vooral trouw aan ons aloud Oranje huis. Leve de Koningin 1 Deze rede die met een driewerf hoera! en een leve de Burgemeester begroet werd, werd gevolgd door het militair salut, waar op de commandant met zijn mannetjes af marcheerden. Inmiddels waren de school kinderen van lampions voorzien, opgesteld en trok de heele troep het dorp door. Voor 't huis van den heer Maat werd halt gehou den. Daar werden eenige liederen gezongen, by welke gelegenheid de familie Brouwer buiten de zang aanhoorde. Op de Voorstraat speelde „Sempre Cres cendo" onder leiding van haar wakkeren directeur er dapper op los. De menschen- massa was zoo groot en zoo opeen gepakt, dat het niet mogelijk was de verlichting te ontsteken. De illuminatie is dus uitgesteld tot Vry dagavond. Wij willen dit verslag niet eindigen zonder een woord van dank te richten tot die in gezetenen der gemeente, welke door hun financieelen steun dit feest mogeiyk gemaakt hebben. Maar ook en vooral, een woord van lof voor de feestcommissie, die, bijgestaan door de groenmakersvereeniging in zoo wei nig tyds een programma in elkaar heeft gezet en tot uitvoering heeft gebracht, zonder dat er iets op aan te merken viel. De waarlijk smaakvolle wijze, waarop de versieringen zyn aangebracht verdient allen lof. Maar ook een woord van hulde aan de inwoners van den Bommel. Zy hebben voor dezooveelste maal getoond op waardige wyze feest te kunnen vieren. Gedachtig aan het lied» „Alle veten zijn vergeten" hebben zij in goede harmonie aan hunne vreugde uiting gegeven en den ganschen dag is geen enkele wanklank vernomen. Daarom hulde aan myn dorpsgenooten. INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Jacob, z. v. J. Smit en P. Schol. Overleden: H. Gebuy's 47 j. (Dordrecht). NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Joh. Keur, jm. en J. W. Rietveld, jd.Jac. Struyk, jm. en A van Noon, jd. OOLTGENSPLAAT. GeborenLeonardus Jacobus Petrus, z. v. Gerardus Michael van Oorschot en Anthonia Maria- de Wit; Adriaantje Willempje, d. v. Jacob Johannis Crezee en Janna van den Berg. Getrouwd; Teunis van Dam, 21 j. en Adriana de Vos, 23 j,; Bastiaan Oorbeek, 26 j. en Wilhelmina de Vos, 22 j.; Jacob Korteweg, 26 j. en Cathalina van Griet- huijzen, 28 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Leendert, z. v. A. Roos en D. Grinwis. Overleden: Adriaan Konings, 14 j. z. v. P. Konings en A. Melaard; Adrianus Melaard, 77 j., Wednr. v. Grieta v. d. Pyl. De nieuwe Burgemeester van Overschie. Bij Koninklijk Besluit is, met ingang van 15 September 1928, benoemd tot bur gemeester der gemeente Overschie de heer J. C. Baumann, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemees ter der gemeente Woubrugge. De heer Baumann is 9 Dec. 1884 te Dor drecht geboren. Na de H.B.S. te hebben doorloopen kwam hij als volontair ter se cretarie te Leymuiden, waar zijn schoon vader, wijlen de heer Ninaber burgemees-

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 5