NIGROIDS EN IMONS" 30 ets. per doosje er hield woord, stelde de heer welke de >p het betoog heer Lommen te zullen aut ist. rstreeks twee |oog twee jon- Teerdstraen vermist. Men is overkomen heeft zonder ~ezocht. ingezonden mededeeling. Reeling. middagmaal 'rouwen. .'is waar deden. e Groote Kerk M. voor U ws. jrmansknechfc kzaam heden trappen, wat kundige hulp cte voor het te Wolfheze ginnen met "en gemaakt 'onge duiven "stus vanuit op Woens- daal, afstand 1 de lossing (Frankrijk), 5e prijs Jb. Losgelaten i. Aankomst a.v.laatste ~v. uiven werd het tweede ~uer, alhier; J. Nipius, zal voor de •ieslaan op- verflakkee ustus 1928. 100 stuks er 100 st. per 100 st. r 100 stuks. 00 stuks. 100 stuks. 100 k.g. e.r 100 k.g. er 100 k.g. 23,70 per 25,— per er 100 k.g. er 100 k.g. ot 10,- er 10$ k.g. er 100 k.g k.g. p. 100 k.g 100 k g. 0 pond. r pond. ug. 1928. ot 6,05 7,05 7,30 6,85 lOOstuks. '0 K G. iet alleen erhalende aan het ar ook in en indee- ch in de- e laatste eling 2 A met Erasmus; Deleman, Vooruitgang, D.V.Z., H.W.S. en Olivio, de laatste uit Slikkerveer. De anderen zoover we weten Rotterdamsche ploegen. Wanneer we dit jaar bij onze geel blauwen de ernst en vooral, „heilige wil" mogen terug vinden, waarmee ze eenige jaren terug het 2de klasse-schap hebben veroverd, dan achten we hen dit jaar in staat, de zeer be- geerenswaardig 1ste klasse titel te veroveren. Op het geel-blauwe veld is een zeer be langrijke verandering gekomen. Het bestuur heeft ten gerieve van haar donateurs „een lange zq" laten maken. Een lange rq zit plaatsen aan de Zuidwest kant van het veld, alwaar de toeschouwers 's middags, beschut voor de bier toch meestal Westelijke of Zuid- delljkö winden kunnen genieten van onze geel-bauwe sport prestatie's. De plaatsen worden genummerd en ver huurd voor ƒ1,— per jaar of 5 cent per wedstrijd. De „onoverdekte" tribune zal aftrek krij gen, want dit verblijf op 't veld wordt er zeer door veraangenaamd. We geven den raad aan h.h. donateurs bij den Secretaris Gouds waard van het door bun gewenschte nummer opgaaf te doen. De gezamenlijke voetbalverenigingen hebben voor hunne elftallen, of lagere elf tallen die nog niet in de R. V. B kunnen spelen een competitie ingesteld, die gedeel telijk Zaterdags gedeeltelijk Zondags zal worden gespeeld. Deze competitie van den Flakkeeschen Voetbalbond vermeldt voor Zaterdag: te Ooltgensplaat, Voorwaarts—Volharding II 6$ uur; te Middelharnis (Gors) Sommels- dijk Nieuwe Tonge 6$ uur. voor Zondag; te Oude Tonge Xerces -N. H. S. 3$ uur. SOMMELSDIJK. Bij het verrichten van werkzaamheden had de landbouwer H. N. het ongeluk zich zoodanig te verlichten, en daarbij een breuk opliep, en zich onder ge neeskundige behandeling stelde. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat door den landbouwer J. E een z.g.lepe laar is gevangen, welk soort vogel hier zelden voorkomt. TJit deze gemeente werden in de laatste dagen ruim 168000 K.G. aardappelen en paardepeen vervoerd. Prijzen waren 2,75 voor aardappelen en ƒ1,50 voor paardepeen. Alles per HL. Op Zondag 2 September, 's morgens 10 uur, hoopt voor de Vrijz. Hervormden op te treden Ds. H. Vermaas pred. uit Lochem, in de zaal van den heer Verheij aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. De Coöp. Volharding heeft met ingang van j 1. Maandag de prijs van het wittebrood verlaagd van 19 op 18 cent, het blankbrood van 18 op 17 en het krop- brood van 16 op 15 cent per 8 ons. De uitvoer uit de haven bedroeg in de afgeloopen week 8826 H.L. aardappels en 2040 balen peen. De arr. Rechtbank te Rotterdam ver oordeelde A. B. wegens diefstal van aard appels tot 20,— boete of 10 dagen hech tenis. Door de politie werden deze week 3 bestuurders van auto's bekeurd omdat zij niet in het bezit waren van een geldig rijbewijs. Op de beurs van j.L Donderdag werd besteed voor erwten van 20,- tot 23, tarwe 11,- per 100 K.G., Aardappels 2,50 per 70 K.G., ajuin 2.50 en peen 1,20 per 60 K.G. HERRINGEN. Na eenige weken vacantie te hebben gehad, zal a.s. Zondagmiddag de zondagschool weder een aanvang nemen. De heer J. van Kempen alhier heeft het woonhuis van Mej. de Wed. H. Heester- mans te Oude Tonge afgemqnd voor ƒ2950,— OUDDORP. De olie koopman A. v.d. Bok had het ongeluk aan Weitjes weg met kar en hit in de sloot te geraken waardoor een groote hoeveelheid petroleum verloren ging en ook schade aan de kar kwam. De afgeloopen week werden door de zalmvissshers 4 zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. J.l. Zaterdag hield de PV. de Gevleugelde Bode alhier, een vlucht vanuit Chimajj, afstand 185 503 K.M., met den volgenden uitslag; C. A. Holleman 1, 2, 4 en 6. A. v. Rumpt 8. G. Knöps 5. Los 11 uur. Aankomst le duif 2.6.42 uur. Wegens een defect aan de stuurinrich ting reed T. B. met een vrachtauto tegen de muur van de woning van de Wed. P.v. d. M. Zonder persoonlijke ongelukken, doch met aanzienlijke materieele schade liep dit ongeval af. Tegen de vrouw van L. A. v. d. V. is proces-verbaal opgemaakt wegens beleedi- ging en tegen M. v. d. V. wegens overtre ding der Motor- en rij wiel wet. De woning van Jb. H., alhier, is bij de deze week in café Schippers gehouden open bare verkooping door J. A. R. ingezet voor de som van 1800, ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1928. Met ingang van a.s. Maandag wordt bij de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiks- vereeniging „Voorwaarts" alhier, de prqs van het wittebrood met 2 ct. per 8 ons verlaagd. Verslag van (le vergadering van den Kaad der gemeente OUDE TONGE, op Donderdag 23 Augustus, des voor- middags 11 uur. Voorzitter; Burgemeester Van Schouwen* Alle leden tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken; a. De goedkeuring van Ged. Staten over de tijdelqke kasgeldleeniug. b Het verslag van den toestand der ge meente over het jaar 1927. Deze stukken werden voor kennisgeving aaugenomen. c. Een verzoek om ontheffing van een aanslag in de hondenbelasting. B. en W. stel den voor op dit verzoek afwijzend te beschik ken. Daarna werden door B.en "W. aangeboden: a. De gemeenterekening over het dienst jaar 1927 in gewonen dienst met een Ontvang van l f 127.196,40 in Uitgaaf122 601,43$ Alzoo een batig saldo van 4 594,96$ In Kapitaaldienst met een Ontvang van 75.848,60$ In Uitgaaf 71470,- Alzoo met een batig saldo van. 3 878,60$ b. De rekening van het Algemeen Arm bestuur met een Ontvang van 15 738,85$ In Uitgaaf 7.049.59 Alzoo een batig slot van 8 689,26$ c. De rekening van het Burgerweeshuis met een Ontvang van338,80$ Uitgaaf van60,13 Batig saldo 278,67$ d. De rekening van den Boedel Dabbe met een Ontvang van 3.524,72$ In Uitgaaf 2 723,84 Alzoo een voordeelig slot van 800,88$ Tot leden van de commissie van onderzoek van bovengenoemde rekeningen werden bij stemming benoemd de heeren Faase, Kieviet en Los. B. en W. boden daarna aan; a. De begrooting der gemeente voor het jaar 1929 in gewónen dienst met een ontvang en uitgaaf van 121.416,82 en in Kapitaal- dienst met een ontvang van 6878,60$ en uitgaaf van ƒ3000,— alzoo met een voordee lig saldo van 3878,60$. b. De begrooting voor het Burgerlijk Arm bestuur met een ontvang en uitgaaf van 15.731,17. c. De begrooting van het Burgerweeshuis met een ontvang en uitgaaf van 512,67$. d. De begrooting voor den Boedel Dabbe met een ontvang en uitgaaf van 4493,67$. B(j stemming werden daarna tot leden van de commissie van onderzoek voor boven genoemde begrootingen benoemd de heeren Beijer, G C. van Schouwen en v. d Swaluw. B. en W. stelden daarna voor een geld- leening aan te gaan groot 13.500,- voor verschillende werken, tegen een rente van 4} k pari en aflosbaar in 25 jaren. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Op voorstel van B. en W. werd eveneens besloten de kasgeldleening groot 10.000,- te verleggen tot 1 November, omdat de leening ad 13.500,— wel niet eerder ge voteerd zal kunnen worden, omdat eerst de goedkeuring van Ged. Staten moet afkomen. De GemeentebegrootiDg dienst '28 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Van W. den Rooijen en C Ossewijer wa ren verzoeken ingekomen om resp. 100 en 87 Ma. grond in huur te mogen ontvangen gelegen aan den Westhavenkant. Van Schouwen vroeg of er al overeen stemming was verkregen met het Prov. be stuur over de bergplaats voor basaltslag. Voorzitter zeide dat een terrein verhuurd is voor 1 jaar, meer achterop gelegen. Los vroeg of Ossewijer die ruimte vroeg voor hetzelfde doel als waarvoor hem des tijds die grond is toegestaan. Voorzitter zeide dat hij in dat uitbouwtje een dorschmachine zal willen plaatsen. Los meende dat hierdoor de uitgifte zijn karakter gaat verliezen en de straten daar door veel te lijden zullen krijgen. Van Schouwen zeide dat die dorschma chine hoogstens viermaal per jaar daar in en uit zal gaan, zoodat van extra stratenslijtage wel niet veel te merken zal zqn. Daarna werd besloten het gevraagde aan beide adressanten toe te staan. Rondvraag. Van der Swaluw vroeg of de monteur voor de motor voor jaarlijks onderzoek was hier geweest. Voorzitter antwoordde bevestigend. Spre ker zeide dat wel is waar verzocht was wat vroeger te komen omdat de spuit een weinig lekte. Van der Swaluw stelde voor dio spuit niet meer te verhuren, daar die veel geleden heeft. De Wit zeide dat een dergelijk besluit eigenlijk reeds genomen is, doch hier betrof het laatste geval een extra geval. Beijer sprak zijn tevredenheid uit over het besluit van B. en W. om de begraafplaats, tijdens het begraven voor buitenstaand pu bliek niet meer open te stellen. Het laatste geval bij het ter aarde bestellen van A. de Koning is heel wat afgespeeld, waarover in de gemeente heel wat is gesproken. Het publiek meende dat het niet onordelijk was over de grafzerken te loopen en de bloemen aldaar te vertrappen. B. en W. moeten van het publiek eischen dat zq tenminste voor die plaats eerbied hebben. Voorzitter zeide dat geen toegang meer zal worden verleend dan op vertoon van een schriftelijk bewijs. Van den Boogert vroeg op welke motieven geweigerd was geen grond af te staan voor het bouwen van huizen. Voorzitter zeide daarover in besloten zit ting te zullen spreken. Daarna ging de ver gadering in comité over. Na heropening der vergadering werd met 6 tegen 5 stemmen besloten de gemeente grond, voorheen in eigendom van de erven W. Slis te verkoopen aan den heer L. A. Mooy- aard voor 2800.— OOLTGENSPLAAT. Tengevolge van het stuur kwijt raken, reed de heer A. van Putten met de vrachtauto van Zaadhandel voorheen A. Hobbel in de sloot. Door het gebroken glas bekwam de bestuurder vrij ernstige wonden aan den pols, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Bij gelegenheid van de 40-jarige echt- vereeniging van den gemeente-werkman Jac. de Vos Pz. heeft de muziekvereeniging een serenade gebracht. De bakkers hebben den prijs van het bruin brood met 2 cent per 8 ons verlaagd en alzoo den prijs teruggebracht op 16 cent. Uitslag aanbesteding metselwerk brand- kluis in den kelder van hotel Hobbel. Archi tect H. C. de Ruiter. Raming 420, C. Smeets te Achthuizen 637,— K. van Ree Jz449, W. van der Welle388,— Joh. Oosters870,— Jan van Ree349,— Gegund aan den laagsten inschrijver Jan van Ree. HELLEVOETSLUIS. De Hengelaarsclub „De Spiering" zal Zondag 9 September a.s. deelnemen aan het vischconcours te Gouda. Hellevoetsluis I speelt a.s. Zondag 26 Augustus '28 een wedstrijd tegen Overmaas I van Rotterdam, aanvang 2 uur. De V. V. Hellevoetsluis is voor het seizoen 1928 '29 der R. V. B. ingedeeld in de 2e Afd. B. <s Voor Zondag 2 September a.s. is er een boottocht georganiseerd naar Hoek van Holland. De Postduivenver. „D. 0. S." houdt Zondag a s. een wedvlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxence (300 K M.) en met jonge duiven vanaf Middelharnis. De Rijkscommissaris van Politie te Hellevoetsluis waarschuwt zakenmenschen bij het aanknoopen van handelsrelaties met of het geven van crediet aan zekeren G. de Bruin en diens echtgenoote, gewoond heb bende te Dordrecht, thans wonende te Hel levoetsluis, bijzondere voorzichtigheid te be trachten. ROCKANJE. Reeds lang waren wij ver hinderd door dringende andere bezigheden een bezoek te brengen aan de jonge boom- en bloemkweekerij in Ooiaars duin nog op Roekanje's grondgebied en indertijd gedoopt „Almeria", zeer gepast wij] dit „Bij de Zee" beteekent; waar toch deze vrien delijke kweekerij in de nabijheid ligt van Voorne's rustig strand en de eeuwig schoone zee, wier altijd aantrekkelijkruischen bij het vloedgetij in lente en zomer het toeven hier tusschen een schat van bloemen, sierhees ters en allerlei jong geboomte zoo recht gezellig maakt. Liefelijk verscholen tusschen beschermend plantsoen ligt daar de kweekerij „Almeria" met haar zandigen humusrqken, opdrachti- gen grond als een schoone belofte voor den bekwamen, energieken kweeker, den heer S. Verschoor, van Zwartewaal, getuigende ook van wat er onder doeltreffende behan deling niet kan komen van wossten grond vol kweekeen terrein van 6 H A door hagen en paden thans in vakken verdeeld, waaruit alle dorheid is geweken en in lente en zomer er is rijke groei en bloei en geur en kleur. Heden, Woensdagmiddag - bij mooi zon licht het terrein der bloemen betredende werden wij dadelijk aangenaam verrast door te staan voor een groote verscheidenheid van dahlia's, zooals wq nooit nog bijeen zagen. Was er een tijd dat de Dahlia uit de mode scheen geraakt... hier vertoont zij zich in zoo aantrekkelijke afwisseling van vorm, kleur en grootte, dat men er bewonderend bij stil staat, maar ten slotte zijn keus be paalt bij de Cactus-dahlia, die het met haar pijpvormige lintbloemen toch in bevalligheid van al haar zusters wint. Op den achtergrond van die pracht dahlia collectie werden wq getroffen door de tee- derste kleuren in blauw en paars van een hoog opgaand gekweekte delphinium (ridder spoor), waarnaast weer een kleurenharmonie van phloxen, campanula'sguirlardia,anjers; fuchsia's, spirea, lupinen, zonnebloémen, doronicum, hypericum, (in pracht exempla ren) anchusa. salvia, potentilla, rozen, waar voor w(j eigenlijk te laat in den tijd kwamen, hoewel er nog genoeg te bewonderen viel; frisch waren nog baby-roosjes Wij stonden verbaasd bij wat de heer Verschoor ons voorstelde als Cypsophilia paniculatn, (Gips' kruid). We herinnerden ons het nietig plantje, dat wij uit het duin als het Gipskruid ken den es staarden nu op een zoo rqke ontwik keling met een zoo schitterende bloeiwijze, die denken deed aan het teeder zilverig sluierweefsel met witte snoesjes, welke laat ste dan de bloemjes zijn. Wij moeten tot onzen spijt het bloementerrein vaarwel zeg gen, maar er was nog kust en keur van bijzonderheden. Van de sierheesters stippen wij aan het leuke blaasboompje; mooie variëteiten van vlier met reuze bloei wijze; de prachtacacia met haar rosekleurige vlinderbloemen; de frisch bloeiende burleia, die aan herfstseringen den ken doet en meest zoo genoemd wordt; (de vriendelijke sneeuwbes of radijsboompje; ver schillende logusters, het zoethoutboompje, sneeuwbal, lijsterbes thuya's, dat fraai mate riaal voor tuinbeplanting is, enz. We zagen natuurlijk verschillende occu- laties op wilden stam; een reeds vriendelijke bosschages van verschillende boomen en bewonderde opnieuw de ontzaggelijke groei kracht van sommige peppels en dachten aan den om schaduw vragende, duinbetonweg en straatweg. Ten slotte al wat ons dien mid dag door den heer S. Verschoor zoo welwil lend werd te zien gegeven vestigde bij ons de overtuiging, dat die tak van tuinbouw waartoe bloem- en boomkweekerij behoort, daar in Oolaarsduin langzamerhand voortref felijk tot haar recht zal komen en alzoo „Almeria" onder de bekwame leiding belang stelling en steun zal ondervinden van allen die kundige energie van harte toejuichen ook op dit gebied in Voor nes duin. 1 Ter gemeente-secretarie werd als ge vonden gedeponeerd een verrekijker, en als verloren een regenjas, een schoen en een schakelarmband. De gemeenterekening dienst 1927 is: gewone dienst, ontvang 87638,14; uitgaaf 80186,95; alzoo batig slot 7446,19; Kapi taaldienst: ontv. 1000,— uitg. ƒ1000,—. VEILINGSBKRICHT van Woensdag 22 Augustas 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Postelein 0,06 per k.g. Spinazie 0,09 per k.g. Aardappelen 2,90 tot 4,50 per 100 k.g. Poters 1,70 tot 3,10 per 100 k.g. Roode bessen 0,43 tot 0,62 per k.g. Blauwe druiven f 0,64 tot 0,90 per k.g. Pruimen (bl.) 0,13 tot f 0,23 per k.g. (w 0,21 tot 0,28 per k.g. Victoria 23,— tot 48,— per 100 k.g. Moerbeien ƒ1,— tot 1,10 per kg. Boonen dubb.stam 16,— t./21,40p. lOOk.g. z.d. 21,40 tot 22,30 per 100 k.g. enk. stam 19 tot 25 per 100 kg. stoksuiker 23,—tot ƒ26,—p. 100 kg. stamsnij ƒ15,— tot ƒ28,— p lOOk.g. Perfect 21,— tot 26,— per lOOk.g. Stoksnij ƒ21,- tot ƒ34,- per lOOk.g. Tomaten A 0,11 tot 0,14 per k.g. AA 0,11 per k.g. B 0,08 tot 0,10 per k.g. C 0,10 tot 0,13 per k.g. CC 0,05 tot -0,07 per k.g. bonken 0,04 tot 0,07 per k.g. Komkommers (w.) 1,301. ƒ6,30 p. 100 k g. Augurken 0,22 tot 1,25 per kistje. Kool (roode) ƒ4,— totr 6,— per lOOstuks. Kool (savoye) ƒ3,— tot 5,per 100 st. Bloemkool I 6,tot 13,per 100 stuks. Tafelperen 0,12 tot 0,81 p. k.g. Tafelappelen 0,17 tot 0,61 per k.g. KeukeDperen 0,05 tot 0,14 per k.g. Rhabarber 4,60 per bos. Meloenen 0,07 tot 0,29 per stuk. voor rookers (Adv.) Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Johan, z. v. L. B. Zweerus en J. Kabos; Cornelia, d. v. H. v. d. Kooij en C. v. d. Tol. Getrouwd: L. Marx 37 j. (Rotterdam) en Fl. Polak, 34 jJ. Korteweg, 26 j. (Oolt gensplaat) en C. v. Griethuijsen, 28 j.; M. Fiere (O T), 31 j. en G. Prins, 26 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Gijzebert, z. v.Gerardus Willem Visser en Tannetje Buijze. Overleden: Cornelia Schol, 50 j.,echtg.v. Jacobus de Korte. Gemengd Nieuws. OPLICHTERS-TRIO GESNAPT. Neurenberg werd hun noodlottig. BERLIJN, 21 Aug. - De Berlijnsche politie is er met medewerking der afdeeling recher che van de „Deutsche Bank" en van de politie te Frankfort a. d. Main en Marseille in ge> slaagd, een der gevaarlijkste oplichtersben- den onschadelijk te maken, die het vasteland van Europa gedurende de laatste jaren on veilig hebben gemaakt. Daarbij bleek, dat men met een bende Italianen te doen had. In 1923 werkte de bende te Weenen en Praag, waar zij een aantal roofovervallen op verschillende bankinstellingen verrichtte.In 1924 werd een client van de „Banque de France" te Parijs door eenige leden der bende in de hall van het instituut overvallen en beroofd. Het daarbij buitgemaakte bedrag vertegenwoordigde een waarde van 150.000 gulden. Begin 1928 slaagde de bende er in, bin nen drie dagen een paar Nederlandsche bank instellingen voor in totaal 50.000 dollar op te lichten. De bende, die in totaal uit niet minder dan een dozijn internationale gauwdieven moet hebben bestaan, legde zich den laatsten tijd vooral op zwendelarijen met crediet- brieven toe, waarvan een groot aantal Neder landsche en Zwitsersche banken het slacht offer is geworden. Ten slotte verlegden de oplichters hun operatieterrein naar Duitsch- land, waar zij het filiaal te München van de „Deutsche Bank" voor 20.000 mark en dat van de Dresdner Bank voor 1500 dollar op lichtten. Op 26 Juli jl. vervoegde zich inhetMün- chensche filiaal van de „Deutsche Bank" een chique gekleed heer met een credietbrief van de „Yokohama Specie Bank" tot een bedrag van 5800 pond sterling, op naam van een zekeren Alessi. Op dezen credietbrief werd den heer een som van 1000 pond sterling door het filiaal uitbetaald. Den volgenden dag verscheen dezelfde heer bij het Neurenberg- sche filiaal der „Deutsche Bank". Ten einde door het opnemen van zooveel geld geen ver denking te wekken, had hq den datum der uitbetaling van de 1000 pond van 26 Juli in Juli veranderd. Doch dit werd hem nood lottig, want de bankbeambten ontwaarden op het eerste gezicht, dat hierbij iets niet in den haak was, daar het onmogelijk was, dat een op 19 Juni te Hongkong geteekende) credietbrief reeds op 6 Juli te München kon worden aangeboden. Men deelde „Alessi" mede, dat men nog even een en ander wilde nagaan en verzocht hem, over een uur terug te komen. Maar de sluwe oplichter was wel zoo verstandig, zich niet meer te laten zien. Enkele dagen geleden nu ging de chef der buitenlandsche afdeeling van de „Deutsche Bank", Hakki, in een Italiaansch restaurant te Berlijn eten. Daar zag hfi een man zitten, wiens gelaatstrekken hem aan die van Alessi herinnerden, wiens foto bij kort te voren op een waarschuwingsbiljet van de politie had gezien. Hakki liet den vreemdeling arres teeren, die na aanvankelijk ontkennen toe gaf de gezochte te zijn. Zqn ware naam is Milani; hq is te Rome geboren, waar zijn vader hofjuwelier moet zijn geweest. De politie, die zijn woning te Berlijn liet bewaken, ving daarbij een aan Milani gericht telegram op, waarin hem werd verzocht op 11 dezer om 10 uur aan het hoofdstation te Frankfort a. d. Main aanwezig te zijn. Twee rechercheurs begaven zich er heen en arres teerden daar den 55-jarigenUgoMarichesini uit Florence. Vastgesteld kon worden, dat de centrale der bende zich te Marseille bevond, waar de Fransche autoriteiten inmiddels gisteren het hoofd der bende. Palmeri, achter slot en grendel hebben gezet. DE KOORTSEPIDEMIE TE ATHENE. De correspondent van de N. R. Crt. te verneemt uit Athene: Er zijn thans 250.000 menschen door de epidemische dengue"-koorts, een aan de griep herinnerende ziekte, waarvan de verwekker tot dusver nog onbekend is, aangetast. Het meerendeel der postbeambten heeft zich ziek gemeld, zoodat noodmaatregelen genomen zijn om het bedrijf aan den gang te houden. Te Athene en in den Piraeus is op last van den minister van openbare ge zondheid een bijzondere medische dienst ingericht. Er gaan commissies van huis tot huis om de bewoners vertrouwd te maken met de middelen ter verdelging van de besmet tende muggen en vliegen Het aantal dooden te Athene is thans gestegen van 18 op 34 personen per dag. EEN ZWENDELAAR. Men meldt uit Berlijn: De Berlijnsche politie zoekt zekeren Wil helm Betbke, die zich aan een groot aantal verduisteringen en knoeierijen schijnt te heb ben schuldig gemaakt. Bethke had te Berlijn een kamer gehuurd, die hij tot groote ver bazing van zijn hospita zelf schoonmaakte, daar hij niemand in de kamer wilde toelaten. Vaak was hij op reis, maar steeds keerde hij terug. Toen hij nu onlangs langer weg bleef dan gewoonlijk waarschuwde de hospita de politie, die in de kamer verschillende kof fers ontdekte. In een daarvan bevonden zich voornamelijk passen, legitimatiepapieren en banklegitimaties, voor een groot deel van bekende menschen Deze papieren had Bethke klaarblijkelijk in slaapwagens der groote sneltreinen gestolen. Men vond echter een drukmachine, waarmede hij zijn eigen reis- kaartjes eerste klasse en z\jn slaapwagenbil- jetten drukte. Een aantal dezer kaarten en biljetten lag eveneens in de koffers In een anderen koffer vond men voorts een uitvoerige briefwisseling, die Bethke met niet minder dan 31 dames had gevoerd en waaruit duide lijk bleek, dat hij ook als huwelijkszwendelaar werkzaam was Mogen hopeloos zieken worden gedood? PRAAG, 21 Aug. In het nieuwe Cecho- slowaaksche wetboek van strafrecht wordt het dooden van zieke personen, wier toestand hopeloos is, toegestaan. Het dooden kan op grond van een advies van twee geneesheeren ook door leeken geschieden. JACHT OPWILDE HONDEN. Te Pretoria 240 in één dag „neergelegd". Pretoria wordt wederom geteisterd door een onaangename plaag, n l. geweldige troe pen wilde honden, die 's nachts onder luid geblaf door de voorsteden rennen en aan wier woede reeds tal van kippen, ezels en andere dieren ten offer zijn gevallen. Het zijn uit de Kafferlocaties, wegens de daar ondervon den slechte behandeling ontvluchte honden, van allerlei ras en soort, in wie dewolven- natuur weer is bovengekomen. Toen enkele weken geleden de plaag te erg werd, de nachtrust der bewoners werd verstoord en er zelfs voor de menschen levensgevaar bestond, besloot de politie een groote klop jacht te organiseeren. Met geweren gewapend toog zij er op uit en heeft in één dag niet minder dan 240 honden „neergelegd". EEN STAD IN GELDELIJKE MOEILIJK HEDEN. Men meldt uit Berlijn: De stad Sint Ingbert in het Saargebied, die op lichtzinnige wijze credieten heeft ver strekt, heeft haar betalingen moeten staken het verlies zou 5 A 6 millioen mark bedragen. EEN MEDEDINGER NAAR DEN TROON. Achmed Zogoe's fantastische tegenstander. De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph verneemt, dat prins Wilhelm von Wied, de vroegere regent van Albanië, van plan is te protesteeren tegen de prodamatie van Achmed Zogoe tot koning van dat land Men schrijft aan prins Wilhelm zelfs een plan toe om in Albanië een contrarevolutie te organiseeren, die gefinancierd zou worden door elementen, die vijandig tegenover Italië staan en voorbereid werd te Weenen. De herinneringen aan zijn daden geven echter niet veel hoop op het slagen van deze politieke of financieele speculaties. De regeering van prins Wilhelm was zeer kortstondig. Hij besteeg zjjn wankele troon in Maart 1914 en September van hetzelfde jaar moest hij de vlucht nemen. In dien korten tijd werd hij een voorbeeld van een operettevorst. Eenmaal bombardeerde hij het verblijf van zijn eigen minister. De vij andelijkheden hielden op, toen de vrouw van den minister een wit papier uit het raam stak als teeken, dat men zich overgaf. De 10 millioen pond sterling, die hem naar verluidt door de mogendheden waren ver strekt, gebruikte de prins voor de instelling van een opperst hof van beroep, terwijl er in het heele land geen gewone rechtbank was te vinden. Hij benoemde inspecteurs van onderwijs, maar er bestonden geen scho len. Hij hield er een klein leger van gezan ten bij vreemde mogendheden op na, maar die bleven kalm thuis en leefden op hun gemak. Een koning van Albanië? Men hoeft er geen voorstander yan te zqn, maarAchmel Zogoe ljjkt dan toch nog de wenschelijkste. VERKOOPINGEN. Op DINSDAG 28 AUGUSTUS 1928, 's avonds 6$ uur (Oude Tijd) te Nieuwe Tonge, resp. ter herberge van Schippers, Afslag een Huis bewoond door J. Holleman Wz. Notaris VAN DER SLUYS. Op WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1928 des nam. 7$ uur (6$ uur oude tijd), en Op DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1928 des nam 3 uur (2 uur oude tijd) Belangrijke Openbare Verkooping van Meubelen en andere Goederen te Oude Tonge aan de Schoolstraat (oude School). Verkocht zullen worden o m Salon-, Huis- Slaapkamer ameublementen in verschillende stolen en houtsoorten, enz. Kijkdagt Woensdag 29 Augustus 1928, van 10 6 uur. Deurwaarder GROENENDIJK. Op WOENSDAGEN 29 AUGUSTUS en 5 SEP TEMBER 1928, 's av. 7 uur (z.tveiling en afslag, resp. in Hotel Van den Doel en Keu velaar te Dirksland, van: Een Huis met Schuur en Wagenhuis te Dirksland, ten verzoeke van Jac. Poortvliet. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. Op DINSDAG 4 SEPTEMBER 1928, bij Inzet, Op DINSDAG 11 SEPTEMBER 1928, bij Af slag telkens des avonds zeven uur zomer- tqd in het Hotel Meijer aldaar. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Woonhuis met Tuin aan den Oudendijk te Middel harnis, ten verzoeke van den heer KI. Vroeg- indeweij Jz. te Middelharnis. i Notaris VAN BUUREN. Predikbeurten. Zondag 26 Augustus 1928. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk en mn. half drie ure dhr. Bouman uit Stellendam. Sommelsdyk, vm. leeskerk en 's av. dhr. Bouw man uit Stellendam. Dirksland, vm. dhr. Blyleven. Herkingen, vm. dhr. Van Ieperen. Melissant, 'sav. dhr. Blyleven. Stellendam, vm dhr. Bouman eu 's av. ds. Lee mans uit Gouderak. Goedereede, 'sav. dhr. Vetter uit Langstraat. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds v. d. Zee. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm.ds Polhuijs. Oude Tonge, vm. leeskerk en 'sav. ds.Polhuys. Ooltgensplaat, vm. leesk. en 's av. dhr. v. Ieperen. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. v.d. Zee en 'sav. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nm» leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. leeskerk en 'sav. ds. Wester- huijs uit Hellevoetsluis. Ouddorp, vm. eu nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en nm. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 'sav. ds.de Graaf. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, m.,nm.en 'sav. leeskerk GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. ds. de Blois. Herkingen, vm., en 'sav. leeskerk. Ouddorp. vm. en 's av. ds.v. Djjke uit Beyerland.

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 3