„Hotel-Restaurant SIMONS" IOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 25 AUGUSTUS 192É sterdam. Ook hier hielpen de vingerafdruk ken de politie ten zeerste. In totaal is thans ongeveer vijfhonderd gulden van de gestolen partij teruggevonden. Behalve dat deze kou sen werden verkocht, zij het dan ook voor lage prezen, werden ook de dameskennissen van S. herhaaldelijk met fijne zijden kousen verrast. Tot haar groote teleurstelling moes ten zij deze echter voor minder kostbare kwaliteit verwisselen, toen de politie er achter kwam. VLUCHTEN NAAR KAAPSTAD EN TOKIO UITGESTELD. 's-GRAVENHAGE, 21 Aug. Daar de heer Van Lear Black de volgende week naar de Vereenigde Staten vertrekt in verband met de a s. presidentsverkiezingen en niet naar Europa zal terugkeeren alvorens deze verkiezing heeft plaats gehad, d.w.z. einde November, zijn de groote vluchten naar Kaapstad en Tokio uitgesteld tot Januari 1929. Id den tusschentijd zal ten behoeve van den heer Van Lear Black een geheel nieuw vliegtuig worden gebouwd, dat, hoewel uiter lijk geheel gelijk aan den driemotorigen Fokker, waarmee hij thans reist, ingericht zal worden volgens de bijzondere wenschen van den heer v. Lear Black. Tevens zal rekening worden gehouden met de ervarin gen, die op lange-afstandsvluchten tot nog toe zijn verkregen. Dit vliegtuig.zal worden uitgerust met drie Wright Wirlwind-moto- ren, welke reeds door verschillende lange- afstandsvluchten vermaard zijn geworden. WATERVREES OP SCHOUWEN. Sabotage van eenige inwoners. MIDDELBURG, 20 Aug. Vele inwoners van Schouwen en Duiveland hebben bezwaar tegen de verplichte aansluiting aan de in wording zijnde waterleiding en zijn overge gaan tot sabotage. Eenige manneD, die per auto waren aangekomen, werden erop betrapt dat zij buizen iu een sloot gooiden. Op een morgen werden ruim dertig buizen in een sloot gevonden. DE MILLIOENSTE BEZOEKER OP DE „NENIJTO". Een gouden horloge en een kistje likeur ten geschenke. ROTTERDAM, 21 Augustus. -De „Nenijto1 werd tot Maandagavond twaalf uur bezocht door 999.697 betalende bezoekers, zoodat nog slechts 303 personen den ingang moesten passeeren om het millioen vol te maken. Dinsdagmorgen vóór tien uur werd de rege ling voor het constateeren van dit feit ge troffen. Slechts één hek werd geopend, om de bezoekers door te laten en even over tien betrad de millioenste bezoeker het terrein. Het was de heer W. Verwey, landbouwer uit Lang-Ruige-Weide. De heeren F. F. H. van Gheel Gildemeester, J. Ch. Perk, P. N Gaanderse en J. Ruys, leden van het dage- lijksch bestuur, wenschten hem geluk. Nadat een foto gemaakt was, begaf men zich naar de bestuurskamer, waar men den heer Verwey als aandenken een gouden heeren armbandhorloge aanbood. Tevens werd hem namens de firma Hulstkamp Zn. en Moulijn een kistje likeur overhandigd. NOODLOTTIGE AANRIJDING TE RHENEN. Drie zwaar gewonden. VEENENDAAL, 20 Aug. Zondagavond kwam een motorrijder met groote vaart van de richting Utrecht, nabij den Veer weg te Eist, gemeente Rhenen. Juist van den tegen- overgestelden kant naderden drie wielrijders, die den Veerweg, links van den weg gelegen, wilden inrijden. Volgens getuigen hebben de wielrijders de richting aangegeven. De be stuurder van het motorrijwiel schijnt daar echter niets van gemerkt te hebben, zoodat hij rechts van den weg bleef rijden. Met groote vaart reed de motorrijder op de drie fietsers in. De bestuurder, de heer S., zijn duorijder B. uit Nieuwenhage (Limburg) en een der fietsers werden bewusteloos opge nomen en naar het ziekenhuis te Amerongen overgebracht. De heer S. is tot op heden nog niet tot bewustzijn gekomen. Het motorrijwiel en de flets werden ver nield. VIER GEVANGENEN ONTSNAPT. Stangen voor een tuimelraam doorgezaagd. 's-GRAVENHAGE, 22 Aug. Hedennacht zijn uit de bijzondere strafgevangenis aan den Pompstationsweg te Scheveningen vier beruchte inbrekers ontsnapt. Het zijn Frede- rik Ferdinand van der Meer, geboren 9 November 1905 te Den Haag en wonende aldaar, Bankahofje 41; Michael van der Bran- de, geboren 28 Maart 1903 te Defl Haag, wonende aldaar Hekkelaan 73, Johannes Kraayenhof, geboren 22 Januari 1902 te Harderwijk, domicilie aldaar, doch laatste lijk verblijf gehad hebbende te Arnhem en de Belg Johannes Geudens, geboren te Turnhout op 15 Januari 1901, wonende aldaar. Alle vier vertoefden, daar zij tuberculoselij ders waren, op de ziekenzaal, waar zij de eenige patiënten waren. Hedenmorgen zeven uurb\j de reveille werd de ontsnapping bemerkt. Eerst dacht de be waker, die toen hij zag, dat het doodstil bleef op de ziekenzaal, dat de patiënten misschien overleden waren. Want de krib ben vertoonden zich precies alsof er iemand in lag. Doch het bleek dat de dekens opge rold waren en het bovendek er overheen waren gespreid, zoodat de illusie bleef, dat er personen in de kribben lagen. Terstond werd de directeur van de gevange nis, de heer Gljse Weenink en de politiecom missaris Kramer gewaarschuwd, die terstond alle maatregelen trof, om te trachten de vluch- INGEZONDEN MEDEDEELING. Hoe men Nieuwe Kracht Uithoudingsvermogen en Levenslust Verkrijgt. Vele menschen zouden gelukkig zijn, wanneer zij wisten, dat het geheim van een goede ge zondheid in een geregelden stoelgang gelegen is. De nieren, lever, en ingewanden moeten regel matig werken; zij moeten worden aangespoord om de giftige stoffen uit het lichaam te verwijde ren. Wanneer U lijdt aan constipatie met hare gevolgen als hoofdpijn, slechte spijsvertering, last van gal en vermoeidheid, neem dan CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN Zij zijn klein en met een suikerlaagje bedekt, dus gemakkelijk in te nemen en bevatten geen vergiften, zoodat ze door oud en jong kunnen worden ge bruikt. Neem ze dagelijks om de spijsvertering te regelenU zult er niet aan verslaafd raken. Zij doen de ingewanden pijnloos functioneeren zonder onaangename nawerking. Bedenk, dat zij volgens doktersrecept samengesteld en gegaran deerd zuiver zijn. Zorg ervoor, dat U „Carter's" ontvangt - met bovenstaand merk. Bij Apoth. en Drog. in roode kokertjes van 75 ct. en f 2.25. J Import. Fa. D. Meindersma, Den Haag.* 19 CARTER'S HbPSLLS telingen weer op te sporen. De stations werden verwittigd, de grens- en kustplaatsen en de politie van de groote steden van de ontvluch ting in kennis gesteld, terwijl rechercheurs met honden werden uitgezonden, om den omtrek af te zoeken. Ook de toegangswegen tot de stad werden bewaakt. Bovendien werd radiografisch de ontvluchting omge roepen. Hoe de ontsnapping geschiedde. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken dat de vier gevangenen door het tuimelraam van de ziekenzaal naar buiten zijn gekomen. Vermoedelijk zijn drie hunner op de kribben m staan, daar het gat van het raam on geveer anderhalve manshoogte boven den vloer is. De laatste, wellicht de langste, heeft de kribben weer op haar plaats gezet en is toen zelf door het raam naar buiten geklom men. Zij kwamen toen terecht op een lang, plat dak in den vorm van een gang, die zij doorliepen tot het einde toe, waarna zij, blijkens de aangetroffen sporen van krassen van hakken, aan een hoogen scheidingsmuur kwamen welke zich met een groote scherpe bocht benedenwaarts voortzet in een kleine ren afsluitmuur van vier meter hoogte aan de achterzijde van de gevangenis. Eenmaal daar lieten zij zich zakken en hadden zij hun vrijheid hervonden. In gevangeniskleeren zijn de vier mannen ontvlucht. Wel zijn echter op het platte dak een hemd, een onderbroek en een paar sokken gevonden en het is onbegrijpelijk, waarom een der vluch- teliugen zich juist van die kleedingstukken heeft ontdaan. Verder is gebleken, dat een der rondestangen van het tuimelraam, welke een dikte had van 5 c.M., op één of twee plaatsen was doorgezaagd met een metaal zaag. Op de plaats waar de staDg was door gezaagd bevond zich vet, vermoedelijk van jus, om het zagen onhoorbaar te doen ge schieden en te vergemakkelijken. De stangen of tralies zijn uit T.-ijzer gevormd en be ginnen ongeveer op manshoogte, sluiten met een boog het valraam af, dat boven in den muur tot het plafond is aangebracht, om op de ziekenkamer behoorlijke ventalatie te maken. De verticale stangen van dit tralie werk zijn op enkele plaatsen door horizontale stangen verbonden, om te verhinderen, dat door verwringing een opening wordt gemaakt, waardoor een ontvluchting zou kunnen ge schieden. Zooals gezegd is een metaalzaag gebezigd om een der tralies door te zageD, namelijk juist bij een kruispunt van een horizontale en een verticale stang, waarna de stangen bij het volgend kruispunt waren doorgebogen, juist voldoende ruimte latend voor iemand van weinig omvang om er doorheen te kruipen. Onbekend is hoe de ontsnapten in het bezit van een metaalzaag zijn gekomen. Hoe het mogelijk is, dat dej ontvluchting en de voorbereiding daartoe niet ontdekt is, is nog niet opgehelderd. Bewakers hebben geen toegang. De ziekenzaal, die op de tweede étage gelegen is, is afgesloten. Zelfs de bewaker, die zich in een gang langs de ziekenzaal bevindt, kan geen toegang krijgen, zonder tusschenkomst van een superieur. Door het oplichten van een gordijntje moet de bewa ker zich om het kwartier overtuigen of alles op de ziekenzaal, waar 's nachts licht brandt, in orde is. De bewakers lossen elkaar om de twee of drie uur af. Hedennacht hebben achtereenvolgens drie bewakers dienst ge daan. Of de controle, die om het kwartier moet geschieden, inderdaad scherp en afdoende is geweest, zal het later onderzoek moeten uit» maken. Intusschen zijn deze drie bewakers door de politie gehoord, doch niemand heeft, naar zij verklaarden, iets bijzonders gemerkt. De bewaker, die vanmorgen de ontdekking deed, dat de vier gedetineerden ontsnapt waren, maakte terstond alarm. De ontvluch ting veroorzaakte begrijpelijkerwijze nogal consternatie. In den loop van den morgen kwamen de voorzitter en secretaris van het college van regenten en een inspecteur van het gevan geniswezen, om zich van den toestand op de hoogte te stellen. De commissaris van politie, Kramer, afdeeling C., verzoekt opsporing van de ontvluchten. (Tel.) Een der ontsnapten gevat. •s-GRAVENHAGE, 23 Aug. - De Belg J- Geudens, een der vier gevangenen die in den nacht van Dinsdag op Woensdag ui.t de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen wisten te ontsnappen, bevindt zich thans weer achter slot en grendel. Omstreeks half tien hedenavond sloot zich de deur van de arrestantenbewaarplaats op het hoofdbureau vau politie weer achter hem. Zijn arrestatie heeft echter heel wat voeten in de aarde gehad In den vroegen morgenstond werd de man reeds ontdekt en eerst tegen den avond slaagde men er in, hem te arresteeren. EEN GEDROSTE PELIKAAN. Dinsdagochtend is uit den vijver in Artis te Amsterdam, een palikaan ontvlucht. Zyn vrijheid duurde slechts kort, want 's middags hebben eenige zich aan boord van een motor boot bevindende oppassers met behulp van een z.g „zwanenhaak" d.i. een lange stok, aan het eind waarvan zich een lus bevindt in het oude Entrepotdok den deserteur gearresteerd. De heer Portielje, die het toezicht op de levende have in Artis uitoefent, deelde ons nog mede dat de groote en kostbare vogel bij het kortwieken van pelikanen en zwanen weggevlogen is en toen hij gevat werd, een reis door verschillende stadsgrachten achter den rug had. Zoo vloog hy o.m. rakelings over het hoofd van oude dame, die op de brug bij de MafLd^'skade liep en verwoed met haar parapluie naar den vogel sloeg! „'t Is wel aardig te ver-melden," aldus de heer Portielje, „dat wy zoo nu en dan met opzet verschillende in Artis opgekweekte vogels, voornamelijk reigers en waterhoen ders, laten wegvliegen, teneinde wat aardig vogelleven in de omstreken van Amsterdam te brengen. Vele dier vogels hebben in de stadsparken en op andere plaatsen hun bivak opgeslagen. Onze proefneming met het laten wegvliegen vau ooievaars hebben wij moeten opgeven, omdat deze dieren er de onhebbelijke gewoonte op nahouden, in een Amsterdam- sche straat naast een vischkar neer te strijken om zich op een vischmaalty'd te tracteeren. Meestal ving dan de politie de gevleugelde dieren op en bracht ze naar Artis terug. Eenmaal heeft iemand zich misdragen door een ooievaar van Artis, welke zich ophield bij een slootje in een der nieuwe gedeelten der hoofdstad, met een schot uit een jacht geweer te verwonden." DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Woensdagmorgen is de veehouder S. Dyt- spang nabij Oosterend (Texel) tijdens het melken in het land door den bliksem gedood. EEN GELUKKIG VERLIEZER. Dinsdag heeft de effectenhandelaar J. R. van den Westersingel te Rotterdam, aangifte gedaan op het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg, dat hij een pakje, inhoudende 22 000 aan effecten had verloren. De heer R. was de Blaak langs gefietst, de Soetensteeg door en door de verkeersdrukte had hy weinig acht geslagen op het pakje dat aan zijn stuur hing. Op het Calandplein echter bemerkte hij plotseling tot zyn schrik dat het pakje weg was. Woensdag kreeg de heer R. bericht, dat zekere Roye uit de Gouvernestraat het pakje met zijn kostbaren inhoud had gevonden. Dit is de tweede keer dat de heer R. een belangrijk bedrag verliest en het terug krijgt. Voor den oorlog was de heer R. met een pakje bankbiljetten, welke hij van de Neder- landsche Bank had gehaald, naar het oude postkantoor aan de Blaak gegaan en vandaar had hij zich naar een bankinstelling in de Wnnenstad begeven. Toen hij daar in de rij stond te wachten bemerkte hij dat hy zijn pakje bankbiljetten by het loket op het post kantoor had laten liggen. Onmiddelly k keerde de heer R terug, maar het pakje was ver dwenen. Er werd aangifte gedaan; de heer R. ging naar huis en daar verraste de dienst bode hem met de vraag: „Meneer, hebt u op het postkantoor een pakje verloren?"Op de vraag van den heer R. hoe het meisje dat wist, antwoordde zij, dat de politie zoo juist had opgebeldhet pakje lag op het postkan toor. Daar bleek later, dat een oud vrouwtje het pakje aan den ambtenaar had gegeven. VECHTPARTIJ. Te Bredevoort (Geld.) zy'n na afloop van het daar gehouden schuttersfeest de 24-jarige R. aldaar en zekere D. uit de buurtschap Barlo onder Aalten, slaags geraakt. R. kreeg hierbij van D. met een bierglas een slag op het hoofd. Hy verkeert in levensgevaar. D. is in arrest gesteld. UIT DEN RAAD VAN SCHAESBERG. „Van oorlog, pest en den burgemeester verlost ons Heer!" In den gemeenteraad van Schaesberg (Lim burg) gaat het den laatsten tijd allerminst pleizirig toe In de vorige vergadering had het raadslid Lommen zich tegenover den burgemeester zeer onvriendelijk uitgelaten en dezen o.m. vergast op de spreuk! „Van oorlog pest en den burgemeester van Schaes berg verlost ons, Heerl" De burgemeester kwam in de byeenkomst van gisteren met een lang betoog op de speech van den heer Lommen terug en lang niet malsch. Hij beschuldigde het raadslid van verdraaiing en verkrachting van de waarheid en noemde hem een man met communistische allures, een bekenden pamfletschrijver en een laag sujet. Als een marskramer, aldus de voor zitter, loopt die man langs de deuren, nu eens hier, dan eens daar zijn diensten als raadslid voor het particulier belang aanbie dend, zonder het besef te hebben, dat hij daarmee zijn onbeduidendheid voor het al gemeen belang ten duidelijkste aantoont. Ook zeide spr. nog, dat ay' op z(jn vragen en opmerkingen in den raad nooit meer zou antwoorden. En de burgemeester hield woord, 'in den loop der vergadering stelde de heer 'Lommen verscheidene vragen, welke de voorzitter totaal negeerde. Op het betoog van den voorzitter beloofde de heer Lommen in de volgende byeenkomst te zullen ant woorden. Tweo jongens vermist. Sedert Woensdagmiddag omstreeks twee uur worden op Schiermonnikoog twee jon gens, zoontjes van schipper J. Teerdstraen oud resp. acht en twaalf jaar, vermist. Men vermoedt dat hun een ongeluk is overkomen Een groot aantal menschen heeft zonder resultaat het eiland geheel afgezocht. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISMARKT 12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De timmermansknecht G. Bogerman had onder zijn werkzaamheden het ongeluk in een sprijker te trappen, wat van dien aard was, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De alhier gehouden collecte voor het tehuis van alleenstaande blinden te Wolfheze heeft opgébracht 116,25. - Postduiven-sport. Te beginnen met deze week zal een aanvang worden gemaakt aan de navluchten met oude en jonge duiven en wel op Zaterdag 25 Augustus vanuit Ooltgensplaat, afstand 17 K M.; op Woens- 29 Augustus vanuit Roosendaal, afstand 32 K M. Voor beide vluchten zal de lossing des morgens 8, uur plaats hebben. Uitslag wedvlucht vanuit Dax (Frankrijk), afstand 993.129 K.M., le 2e en 5e prijs Jb. Jordaan; 3e H. Blok; 4eS Looij. Losgelaten Zaterdag 4 Aug. des nm. 1 uur. Aankomst eerste duif Zondagavond 7 uur d.a.v.laatste duif Dinsdagmiddag 2 20 uur d.av. Het hokkampioenschap oude duiven werd behaald door Jb. Jordaan alhier; het tweede hokkampioenschap door F. Raudauer, alhier; duifkampioenschap door Joh. J. Nipius, Sommelsdijk. As. Donderdagavond 7 uur zal voor de Geref. gem. aan de Chr. de Vrieslaan op treden ds. Barth uit Vlaardingen. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 22 Augustus 1928. Bloemkool 3,70 tot 16,— per 100 stuks Roode kool 7,70 tot 12,— per 100 st. Savoye kool 9,70 tot 16,— per 100 st. Komkommers 1,40 tot 6,60 per 100 stuks. Perziken 2,20 tot 6,70 per 100 stuks. Meloenen 23,— tot f 54,— per 100 stuks. Kroten 3,60 per 100 bos. Peen 7,40 per 100 bos. Andijvie ƒ5,— per 100 krop. Postelein 7,50 tot 17,40 per 100 k.g. Spinazie 6,50 per 100 k g. Stoksnij boonen 17,80 tot 36, - per 100 k.g. Stamsnij boonen/16,70 tot ƒ18,— per 100 k.g. Dubbele Princessen 11,— tot 23,70 per 100 k g. Enkele princessen 13,80 tot 25,— per 100 k.g. Diamantperen ƒ8,40 tot 14,—per 100k.g. Dirkjesperen 8,70 tot 11,— per 100k.g. Noord-Holl. suikerperen 9,70 tot 10, per 100 k.g. Claps Favorite 14, tot ƒ23,40 per lO^k.g. William Ducbes 14,— per 100 k.g. Bergamotten 9,70 per 100 k g. Celline (appelen) ƒ6,— tot ƒ12,70 per 100 k.g. Zigeunerin (le s 24,— per 100 k.g, (2e s 14,- per 100 k.g. Keswick (app.) 12,40 per 100 k.g. Peren en App. (afv.) ƒ2,501. 4,50 p. 100 k.g. Pruimen 30,— tot 60,— per 100 kg. Tomaten ƒ6,— tot 9,50 per 100 pond. Kaas (komijne) 0,85 per pond. Kaas (20 plus) 0,38 per pond. Kaas (volvet) 0,65 tot 0,66 per pond. Eierenveiling van Donderdag 23 Aug. 1928. Kippeneieren 51 kg. 5,80 tot 6,05 id. 60 6,90 7,05 id. (bruin) 61 n 7,20 7,30 Eendeneieren 70 6,55 6,85 Poelpetaateieren 4, Alles per 100 stuks. Aanvoer 17000 eieren. Boter 1,12 tot 1,17 per pond. Dubbele Princessen 16,30 per 100 K G. Aanvoer 1108 K.G. SPORTNIEUWS. Het naderen van de herfst is niet alleen merkbaar aan de meer en meer herhalende regenvlagen overdag; niet alleen aan het kouder worden van het water maar ook in de sportwereld door de berichten en indee lingen over de nieuwe competitie. Flakkee I die noch kampioen, noch in de gradatie gevaar had verkeerd in de laatste competitie is weer gevoegd in afdeeling 2 A INGEZONDEN MEDEDEELING. enuwstillend met Erasmus; Deleman, Vooruitgang, D.V.Z., H.W.S. en Olivio, de laatste uit Slikkerveer. De anderen zoover we weten Rotterdamsche ploegen. Wanneer we dit jaar bij onze geel blauwen de ernst en vooral, „heilige wil" mogen terug vinden, waarmee ze eenige jaren terug het 2de kla9se-schap hebben veroverd, dan achten we hen dit jaar in staat, de zeer be- geerenswaardig 1ste klasse titel te veroveren. Op het geel-blauwe veld is een zeer be langrijke verandering gekomen. Het bestuur heeft ten gerieve van haar donateurs „een lange z(j" laten maken. Een lange rjj zit plaatsen aan de Zuidwest kant van het veld, alwaar de toeschouwers 's middags, beschut voor de hier toch meestal Westelijke of Zuid- deiyke winden kunnen genieten van onze geel-bauwe sport prestatie's, De plaatsen worden genummerd en ver huurd voor ƒ1,— per jaar of 5 cent per wedstrijd. De „onoverdekte" tribune zal aftrek kijj- gen, want dit verblijf op 't veld wordt er zeer door veraangenaamd. We geven den raad aan h.h. donateurs bij den Secretaris Gouds waard van het door hun gewenschte nummer opgaaf te doen. De gezamenlijke voetbalvereenigingen hebben voor hunne elftallen, of lagere elf tallen die nog niet in de R. V. B. kunnen spelen een competitie ingesteld, die gedeel telijk Zaterdags gedeeltelijk Zondags zal worden gespeeld. Deze competitie van den Flakkeeschen Voetbalbond vermeldt voor Zaterdag: te Ooltgensplaat, Voorwaarts—Volharding II 6$ uur; te Middelharnis (Gors) Sommels- dyk—Nieuwe Tonge 6$ uur. voor Zondagte Oude Tonge Xerces -N. H. S. 3$ uur. SOMMELSDIJK. Bij het verrichten van werkzaamheden had de landbouwer H. N. het ongeluk zich zoodanig te verlichten, en daarbij een breuk opliep, en zich onder ge neeskundige behandeling stelde. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat door den landbouwer J. E. een z.g. lepe laar is gevangen, welk soort vogel hier zelden voorkomt. Uit deze gemeente werden in de laatste dagen ruim 168000 K.G. aardappelen en paardepeen vervoerd. Prijzen waren 2,75 voor aardappelen en ƒ1,50 voor paardepeen. Alles per H L. Op Zondag 2 September, 's morgens 10 uur, hoopt voor de Vrijz. Hervormden op te treden Ds. H. Vermaas pred. uit Lochem, in de zaal van den heer Verhey aan den alhier. DIRKSLAND. De Coöp. Volharding heeft met ingang van j 1. Maandag de prijs van het wittebrood verlaagd van 19 op 18 cent, het blankbrood van 18 op 17 en het krop- brood van 16 op 15 cent per 8 ons. De uitvoer uit de haven bedroeg in de afgeloopen week 8826 H.L. aardappels en 2040 balen peen. De arr. Rechtbank te Rotterdam ver oordeelde A, B. wegens diefstal van aard appels tot 20,— boete of 10 dagen hech tenis. Door de politie werden deze week 3 bestuurders van auto's bekeurd omdat zy niet in het bezit waren van een geldig rijbewijs. Op de beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor erwten van 20,- tot ƒ23, tarwe 11,— per 100 K.G., Aardappels 2,50 per 70 K.G., ajuin 2,50 en peen 1,20 per 60 K.G. HERKINGEN. Na eenige weken vacantie te hebben gehad, zal a.s. Zondagmiddag de zondagschool weder een aanvang nemen. De heer J. van Kempen alhier heeft het woonhuis van Mej. de Wed. H. Heester mans te Oude Tonge afgemijnd voor ƒ2950, OUDDORP. De olie koopman A. v.d. Bok had het ongeluk aan Weitjesweg met kar en hit in de sloot te geraken waardoor een groote hoeveelheid petroleum verloren ging en ook schade aan de kar kwam. De afgeloopen week werden door de zalmvissshers 4 zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. J.l. Zaterdag hield de P.V. de Gevleugelde Bode alhier, een vlucht vanuit Chimaij, afstand 185 503 K.M., met den volgenden uitslag: C. A. Holleman 1, 2, 4 en 6. A. v. Rumpt 3. G. Knöps 5, Los 11 uur. Aankomst le duif 2.6.42 uur. Wegens een defect aan de stuur inrich ting reed T. B. met een vrachtauto tegen de muur van de woning van de Wed. P. v. d. M. Zonder persoonlijke ongelukken, doch met aanzienlijke materieele schade liep dit ongeval af. Tegen de vrouw van L. A. v. d. V. is proces-verbaal opgemaakt wegens beleedi- ging en tegen M. v. d. V. wegens overtre ding der Motor- en rij wiel wet. De woning van Jb. H., alhier, is by de deze week in café Schippers gehouden open bare verkooping door J. A. R. ingezet voor de som van 1300,—. Met ingang van a.s. Maandag wordt bij de Coöperatieve Broodbakker^ en Verbruiks- vereeniging „Voorwaarts" alhier, de prijs van het wittebrood met 2 ct. per 8 ons verlaagd. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente OUDE TONGE, op Donderdag 23 Augustus, des voor- iniddags II uur. Voorzitter: Burgemeester Van Schouwen- Alle leden tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. De goedkeuring van Ged. Staten over de tijdelijke kasgeldleeniDg. b Het verslag van den toestand der ge meente over het jaar 1927. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. c. Een verzoek om ontheffing van een aanslag in de hondenbelasting. B. en W. stel den voor op dit verzoek afwijzend te beschik ken. Daarna werden door B.en W.aangeboden: a. De gemeenterekening over het dienst jaar 1927 in gewonen dienst met een Ontvang van f 127.196,40 in Uitgaaf122 601,43$ Alzoo een batig saldo van 4 594,96$ In Kapitaaldienst met een Ontvang van 75.848,60$ In Uitgaaf 71470,- Alzoo met een batig saldo van. 3 878,60$ b. De rekeniDg van het Algemeen Arm bestuur met een Ontvang van 15 738,85$ In Uitgaaf 7.049,59 Alzoo een batig slot van 8 689,26$ c. De rekening van het Burgerweeshuis met een Ontvang van338,80$ Uitgaaf van60,13 Batig saldo278,67$ d. De rekening van den Boedel Dabbe met een Ontvang van 3.524,72$ In Uitgaaf 2 723,84 Alzoo een voordeelig slot van 800,88$ Tot leden van de commissie van onderzoek van bovengenoemde rekeningen werden bij stemming benoemd de heeren Faase, Kieviet en Los. B. en W. boden daarna aan: a. De-begrooting der gemeente voor het jaar 1929 in gewönen dienst met een ontvang en uitgaaf van 121.416,82 en in Kapitaal- dienst met een ontvang van 6878,60$ en uitgaaf van 3000,— alzoo met een voordee lig saldo van 3878,60$. b. De begrooting voor het Burgerlijk Arm bestuur met een ontvang en uitgaaf van 15.731,17. c. De begrooting van het Burgerweeshuis met een ontvang en uitgaaf van 512,67$. d. De begrooting voor den Boedel Dabbe met een ontvang en uitgaaf van 4493,67$. By stemming werden daarna tot leden van de commissie van onderzoek voor boven genoemde begrootingen benoemd de heeren Beijer, G C. van Schouwen en v. d Swaluw. B. en W. stelden daarna voor een geld- leening aan te gaan groot 13.500,- voor verschillende werken, tegen een rente van 4} a pari en aflosbaar in 25 jaren. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Op voorstel van B. en W. werd eveneens besloten de kasgeldleening groot ƒ10.000,- te verleggen tot 1 November, omdat de leening ad ƒ13.500,- wel niet eerder ge voteerd zal kunnen worden, omdat eerst de goedkeuring van Ged. Staten moet afkomen. De GemeentebegrootiDg dienst '28 werd met enkele af- en overschrijvingen gewijzigd. Van W. den Rooijen en C Ossewijer wa ren verzoeken ingekomen om resp. 100 en 37 M9. grond in huur te mogen ontvangen gelegen aan den Westhavenkant. Van Schouwen vroeg of er al overeen stemming was verkregen met het Prov. be stuur over de bergplaats voor basaltslag. Voorzitter zeide dat een terrein verhuurd is voor 1 jaar, meer achterop gelegen Los vroeg of Ossewijer die ruimte vroeg voor hetzelfde doel als waarvoor hem des- tyds die grond is toegestaan. Voorzitter zeide dat hij in dat uitbouwtje een dorschmachine zal willen plaatsen. Los meende dat hierdoor de uitgifte zyn karakter gaat verliezen en de straten daar door veel te ïyden zullen krygen. Van Schouwen zeide dat die dorschma chine hoogstens viermaal perjaar daarin en uit zal gaan, zoodat van extra stratensiytage wel niet veel te merken zal zyn. Daarna werd besloten het gevraagde aan beide adressanten toe te staan. Rondvraag. Van der Swaluw vroeg of de monteur voor de motor voor jaarlijks onderzoek was hier geweest. Voorzitter antwoordde bevestigend. Spre ker zeide dat wel is waar verzocht was wat vroeger te komen omdat de spuit een weinig lekte. Van der Swaluw stelde voor die spuit niet meer te verhuren, daar die veel geleden heeft. De Wit zeide dat een dergeiyk besluit eigenlijk reeds genomen is, doch hier,betrof het laatste geval een extra geval. Beijer sprak zijn tevredenheid uit over het besluit van B. en W. om de begraafplaats, tijdens het begraven voor buitenstaand pu bliek niet meer open te stellen. Het laatste geval bij het ter aarde bestellen van A. de Koning is heel wat afgespeeld, waarover in de gemeente heel wat is gesproken. Het publiek meende d~ over de grafzerke" aldaar te vertrapp het publiek eische die plaats eerbied Voorzitter zeide zal worden verlee eeu schriftelijk be" Van den Booger iweigerd was l het bouwen van h Voorzitter zeide tiDg te zullen spre gadering in comité Na heropening d 6 tegen 5 stemme grond, voorheen in W. Slis te verkoope aard voor 2300. OOLTGENSPLA stuur kwijt raken Putten met de vr voorheen A. Hobb gebroken glas bek ernstige wonden geneeskundige hul pen. Bij gelegenhei vereeniging van de de Vos Pz. heeft d serenade gebracht. De bakkers h bruin brood met 2 en alzoo den pry's Uitslag aanbest kluis in den kelder tect H. C. de Ruite C. Smeets te Acht K. van Ree Jz. W. van der Welle Joh. Oosters Jan van Ree Gegund aan den van Ree. HELLEVOETSL „De Spiering" zal deelnemen aan het Hellevoetsluis Augustus '28 een I van Rotterdam, a De V. V. Hellevoe 1928—'29 der R. Afd. B. Voor Zondag 2 S boottocht georgani Holland. De Postduive Zondag a s. een we vanaf Pont St. Max jonge duiven vanaf De Rykscom- Hellevoetsluis waar by het aanknoopen of het geven van cr Bruin en diens ech bende te Dordrecht, levoetsluis, bijzonde" trachten. ROCKANJE. Ree hinderd door dring een bezoek te breng en bloemkweekerij op Rockanje's gron gedoopt „Almeria", de Zee" beteekent; delijke kweekerij Voorne's rustig stra zee, wier altijd aantr vloedgety in lente i tusschen een scha ters en allerlei jong gezellig maakt. Liefelijk verschole plantsoen ligt daar met haar zandigen gen grond als een bekwamen, energiek S. Verschoor, van ook van wat er ond deling niet kan ko~ vol kweek; een ter hagen en paden tha waaruit alle dorheid en zomer er is rijke en kleur. Heden, Woensdag licht het terrein der werden wy dadelijk te staan voor een gro dahlia's, zooals wij Was er een tijd dat scheen geraakt.Ir zoo aantrekkelijke kleur en grootte, da bij stil staat, maar t paalt by de Cactus-d pijpvormige lintbloe- van al haar zusters Op den achtergron collectie werden wy derste kleuren in bl hoog opgaand gekwee spoor), waarnaast wee van phloxen, campan fuchsia's, spirea, lu doronicum, hypericur ren)anchusa. salvia, voor wij eigenlijk te 1; hoewel er nog genoe frisch waren nog bat verbaasd b|j wat de voorstelde als Cypsop kruid). We herinnerde dat wij uit het duin den ea staarden nu c keling met een zoo die denken deed aa

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2