mss purol BINNENLAND 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 22 A UGUSTUS 1928. O antwoord: „Ik blijf hier", en met nadruk dit herhaald, toen de beide andere damesprotes teerden. Ik heb een heel goede gezondheid, mjjn zuster was nauwelijks van een zware ziekte hersteld en my'n vriendin doodeiyk vermoeid. Buitendien doorzag ik de heele situatie, en begreep, dat wij allen gedood zouden worden, wanneer er getreuzeld werd. Aangezien zy de portefeuilles gedeeltelijk terugnamen en de bandiet dit zag, geloofden zy buitendien, dat wy' gefouilleerd zouden worden, en ik my het eerst hieraan onder wierp. Op eenigen afstand van de autocar bleef ik met den bandiet staan, de chauffeur zette den auto aan, en aangezien mijn zuster en mijn vriendin er beiden weer uit wilden springen, zei ik tegen den chauffeur: „Par- tir, partirwat zy niet konden hooren. Den heheelen weg over heeft de Fransch- man, die ook in den autocar zat, hen neer gedrukt, toen zij er uit wilden springende autocar reed in volle vaart, en dit was dus levensgevaarlijk. Van Ghisoni zyn ze door gereden naar Vizzavona, omdat hun dit werd geraden, daar in die plaats het middelpunt der gendarmerie is, en zij mij zoo beter kon den helpen. Gelukkig, dat ze niet den heelen toestand doorzagen, anders was het verloop zeker héél wat dramatischer geweest. P.S. Gaarne zou ik u nog willen melden, dat de sousprétet de Corte mij heeft gemeld, dat de grootste bandiet van Corsica „comme un chien enragé" met de kolf van het ge weer is neergeslagen! Ik voor mij kan dus niet gelooven aan de veiligheid der vreemde lingen in dit prachtige land, zoolang er zulke voorvallen plaats hebben! Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Wegens werkzaamhe den in de Openbare sGholen is de vacantie met een week verlengd, zoodat de lessen zullen aanvangen op Dinsdag 4 September a.s. Donderdag a.s. des avonds 7 uur hoopt voor de Geref. gemeente op te treden ds. Kok uit Gouda. De schippersknecht B. Gootjes had te Rotterdam aan boord by schipper Jb. Visser het ongeluk overboord te vallen, waarbij hy tusschen twee schepen bekneld geraakte. Hij bleek daarbij zulke ernstige kwetsuren aan zijn voet te hebben opgeloopen, dat overbren ging naar het ziekenhuis dringend noodzake- ïyk was. Postduiven-sport. Op Zondag 26 Augus tus zal door de P. V. „de Seinpost" worden deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Luxemburg, afstand 277.250 K.M. Des mor gens 7 uur zullen de duiven worden gelost. Dit is de laatste vlucht met uitsluitend jonge duiven. 6 Uitslag wedvlucht vanuit Soignies (Frank rijk), afstand 132 KM. Ie, 4e en 7e prijs N. C. But; 2e, 3e en 14e F. Radauer; 5e S. Looij; 6e, 8e, 10e en 12e A. Schuurman; 9e en 13e J. Jordaan; 11e en 15e D. Kardux. Gelost v.m. 10 uur. Aan komst eerste duif 12.34 uur; laatste duif 12 55 uur. Zondagmiddag reed de schildersknecht van B. per fiets'over de kaairand, waarbij de fiets slipte en bij op de rollaag kwam te vallen. De fiets schoot evenwel in de kaai, die door schipper A. de W. met een haak werd opgehaald. By Kon. besluit van 11 Augustus is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Ryks- hoogereburgerschool te Middelharnis A. J.S. van Dam, te Oude-Pekela. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 17 Augustus 1928. Bloemkool 9,50 tot 22,80 per 100 stuks. Roode kool 8,70 tot 13,— per 100 st. Savoye kool 5,80 tot 13,— per 100 st. Witte kool 2,50 tot /-,— per 100stuks. Komkommers 2,— tot 6,50 per 100 stuks. Perziken ƒ2,— tot 9.50 per 100 stuks. Meloenen 23,— tot f 56,— per stuk. Andijvie 3,70 tot per 100 krop. Sla 2,20 tot -,— per 100 krop. Postelein 17,- tot -,- per 100 k.g. Stoksnijboonen 17,— tot ƒ33,— per 100 k.g. Stamsnyboonen ƒ10,— tot ƒ21,10 per 100 k.g. Dubbele Princessen 13, tot 18,80 per 100 k g. Enkele princessen 17,— tot ƒ19,— per 100 k.g. Augurken ƒ38,— per 100 k.g. Eigenheimers ƒ4,— per 100 k.g. Oomskinderperen 2e soort ƒ17,— toj; ƒ19,— per 100 k.g. Noord-Holl. suikerperen 4,30 tot 8,60 per 100 k.g. Dirkjesperen ƒ3,— tot 5,70 per 100 k.g. Claps Favorite ƒ10,- tot ƒ14,70 per 100 k.g. Keswick (app.) ƒ5,50 tot 18,—per 100 k.g. Zigeunerin 14,— tot 29,— per 100 k.g. Peen f 7,60 tot per 100 bos. Pruimen 0,33 tot 0,38 per pond. Druiven 0,49 per pond. Tomaten 0,11 tot 0,14 per pond. Roode bessen ƒ0,11 tot ƒ0,12 per pond. Kaas (komyne) 0,33 tot 0,34 per pond. Kaas (20 plus) 0,38 tot 0,89 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Veiling van Maandag 20 Augustus 1928. Bloemkool 2,70 tot 22,70 per lOOstuks. Roode kool 4,70 tot ƒ11,- per lOOstuks. Savoye kool 8,70 tot ƒ13,- per lOOstuks. Komkommers 2,80tot ƒ3,90per lOOstuks. Meloenen 20,- tot 67,- per lOOstuks. Perziken 2,70 tot 7,70 per 100 stuks. Peen 6,40 per 100 bos. Kroten 3,30 tob ƒ4,- per 100 bos. Rabarber ƒ2,— per 100 bos. Postelein 18,80 tot 20,— per 100 k.g. Spinazie ƒ9,— per 100 k.g. Kropsla 0,70 per 100 krop. Andijvie 8,80 per 100 krop. Stoksny boonen 24,70 tot 39,40 per 100 k.g. Stamsny boonen ƒ14,— tot 22,70 p. 100 k.g. Dubb.Princessen ƒ13,40 tot ƒ20,— p.lOOk.g. Perfect 23,— tot 25,— per 100 k.g. Claps Favorite 14,40 tot ƒ20,— p.lOOk.g. Noord-Holl. suikerperen 9,70 tot 10,80 per 100 k.g. Dirkjesperen ƒ4,— tot ƒ10,10 per 100 k.g. Zomer Bergamotten 9,70 per 100 k.g. Curee's (Stoofperen) 13,— per 100 k.g. Zigeunerin (Appelen le s.) f 24,— per 100 k.g. 2e ƒ16,— per 100 k.g. Pruimen 0,34 tot 0,50 per k.g. Tomaten 0,07 tot 0,18 per k.g. Kaas 20 plus 0.38 per pond, (komijne) 0,35 per pond. (volvet) 0,65 per pond, SOMMELSDIJK. Aan den heerD. Joppe Cz. alhier is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als hoofdman by het brandpiket. In zijn plaats is benoemd de heer T. van den Doel Jz., terwyi tpt assistent-Hoofdman is benoemd de heer J. Knape Az. De heer P. Wielaard alhier is benoemd tot machinist van het watergemaal van de pol ders, loozende op de haven van Sommelsdijk. Door den landbouwer L. Mastenbroek alhier is het woonhuis aangekocht, thans bewoond door J. Mastenbroek, staande aan den Oostelyken Achterweg. DIRKSLAND. Van 23 Augustus tot en met 19 September a.s ligt op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage het raadsbesluit van 14 dezer, met kaart, tevens grondteekening, betreffende het vestigen vaD bouwverboden in deze gemeente. Dhr. A. Hagens, werkzaam aan de Openbare Lagere School, alhier, is benoemd tot onderwyzer aan een der lagere scholen te Amsterdam. De benoemingis aangenomen. In de laatst gehouden gemeenteraads- verg. deelde de Burgemeester mede, dat over het belastingjaar 1927 als nabetaalde inkom stenbelasting (z.g.n. gewetensgeld) was inge komen een bedrag van 6858,— en van het jaar 1928 een som van ƒ8377,— .Bovendien van te weinig betaalde verm. bel. 359, In totaal dus een som van 15594, Daar men dit cyfer moet vermenigvuldigen met twee, blijkt dat over de laatste 2 jaar een bedrag van ruim 31000,— te weinig was betaald. v De lokalen der Openb. School zullen voortaan met gas verwarmd worden waar voor reeds het buizenstelsel is aangebracht HERKINGEN. Maandagmorgen is de heer J. C. H. van hier per ziekenauto vervoerd naar een der ziekenhuizen te Rotterdam, tot het ondergaan van een operatie. A.s. Woensdagavond 6£ uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. Kok van Gouda. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen ge vischt en ge middeld per dag en per vaartuig 100k.g bij de pellerijen aangebracht. Eenjongrund weidende aan de Kronings kade onder deze gemeente, en toebehoorende aan I. J. Tanis te Ouddorp is aan leverziekte gestorven en voor de consumptie afgekeurd. Tengevolge van het stormweer van Maandag sloeg van den blazer SL. 40, schip per W. Jansen het roer stuk, terwijl van den blazer SL. 47, schipper A. de Jager, de gaffel stuk sloeg, zoodat het schip door andere vaartuigen in de haven moest worden ge bracht. Door A. Verhoeven alhier, is een 2e dorschkast met toebehooren aangeschaft, welke machine Zaterdag per beurtschip van v. d. Maas alhier werd aangebracht. Door A. Blokland zijn aan den buiten dijk 2 zeehouden geschoten waarvoor hem een premie van ƒ6,— werd uitgekeerd. GOEDEREEDE. De 16-jarige W. Lodder had het ongeluk met slootje te springen een zijner beenen te breken en is naar het zieken huis te Rotterdam vervoerd. De garnalenvisschers hebben de afgeloo- pen week van 100 120 k.g. garnalen per dag en schuit gevangen. Voor de betrekking als tijdelijk onder wyzer aan de O. L. school hebben zich 27 sollicitanten aangemeld. Tegen C. O. is te Ouddorp procesverbaal opgemaakt wegens het beryden van een fiets zonder licht. OUDDORP. Bij het Flauwe Werk alhier is het Motorschip „Terneuzen I", met het lossen van steen, Maandagmiddag lek ge- stooten. Door het breken van de schroef sloeg de motor op 'tstrand; de bemanning is ondergebracht by de bewoners in de buurt. Zondag kwam bij M. van Okkenburg alhier, de treurige tyding dat een zoon van hem door den trein te Delft was overreden. 9 jaar geleden werd zyn oudste zoon ook door den trein doodgereden. J. v. d. Hucht, Onderwijzer aan de By'z. School alhier, is geslaagd voor de Hoofdacte. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 300 500 KG. garnalen per week en schuit gevangen. By Kry'n Meijer is te zien een levend Schildpadje dat gevonden is by-het Slooten delven, iets wat hier zeldzaam voorkomt. NIEUWE TONGE. A.s. Zaterdag zal de P.V. „de Gevleugelde Bode", alhier, haar laatste vlucht met jonge duiven houden vanuit Noljon (Noord-Frankryk). Op denzelf den dag zal de vluchtenreeks met oude en jonge duiven met een vlucht vanuit Roosen daal worden geopend. Naar we vernemen staat de plaatseiyke afdeelingjvan den Vryw. Landstorm, instituut der Vooroefeningen, opgeheven te worden wegens onvoldoende deelname. OUDE TONGE. Mej. Joh. Pollemans Ad is naar het St. Franciscusgasthuis te Rotter dam vertrokken tot het ondergaan van een operatie. Het woonhuis van Mej. de Wed. H. Heestermans is by afslag gemynd door dhr. J. van Kempen te Herkingea voor ƒ2955, Mej. J. Poots had het ongeluk doordat het luik openstond in de kelder te vallen, met het gevolg dat geneeskundige behande- ing moest worden ingeroepen. De Raad dezer gemeente komt Donder dag v.m. 10 uur (oude tijd) in vergadering bijeen. DEN BOMMEL. Naar wij vernemen is bij schriftelijk vonnis veroordeeld de heer M. P. de Wilde van Nieuwe Tonge, die de aan rijding had veroorzaakt op 19 Juni, waarby de rijksveldwachter Tiggelman werd ver wond, tot 30,— boete. De eisch was "ƒ2,— en 25, Hier heeft zich een feestcommissie ge vormd voor de installatie van den burge meester. Op de lijsten die circuleeren wordt Raadsvergadering van Den Bommel op 17 Augustus. Tegenwoordig alle leden, benevens den waarnemenden secretaris. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna komen de ingekomen stukken aan de beurt: Het besluit der regeering inhoudende de mededeeling dat tot burgemeester is benoemd de heer D. Brouwer vau Hoofddorp. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aange nomen. Aan de orde wordt gesteld punt 2 der agenda: Benoeming van een secretaris. Door heeren B. en W..zijn op de voordracht ge plaatst deheeren D. Brouwer en J.Mooijaart. Na eenige bespreking in geheime zitting wordt de openbare vergadering voortgezet, en wordt tot stemming overgegaan. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer D. Brouwer, met ingang van 16 October. Dezelfde wordt, eveneens met algemeene stemmen benoemd tot lid van de gascom- missie en tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Vervolgens heeft een stemming plaats voor een lid der schattingscommissie. Nadat de heer Segers den wensch heeft uitgespro ken, hiervoor iemand te nemen die goed bekend is met den toestand in Achthuizen en Kranendijk, wordt tot stemming overge gaan. Uitgebracht worden op de heeren As. Jacobs 2, J. P. Segers 3, J. C. Wagner 1 en J. Mooyaart 1 stem. By de tweede stemming verkreeg de heer A. Jacobs 3 en J. P. Segers 4 stemmen; de laatste is dus gekozen, en verklaart, desgevraagd, deze benoeming aan te nemen; met ingang van 1 September. Punt 4 der agenda: vaststelling der ge meente-rekening dienst 1927. Gewone dienst: ontvangsten 66180,29 Uitgaaf 62135,92 Batig saldo 4044,37 KapitaaldienstOntvangsten 13967,01" Uitgaaf 10825,60 Batig saldo 3141,41" Rekening Burgerlijk Armbestuur Ontvangsten 8374,575 Uitgaven 6613,80 Batig saldo 1760,76" Nadat door de commissie van onderzoek is verklaard dat ze de rekeningen in orde heeft bevonden, worden beide goedgekeurd. Aan de orde komt een wyziging der be grooting dienst 1928. Op deze begrooting moet een post van 1477,09" overgeschreven worden op den kapitaaldienst; het betreft de administratie der gemeentewoningen. Daar dit slechts een administratieve wijzi ging betreft, wordt het voorstel zonder hoof- deiyke stemming aangenomen. Nu komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot vernieuwing der beschoeiing langs de kaai. B. en W. stellen voor inplaats van een beschoeiing een muur van bazalt te doen aanbrengen. De voorzitter legt een teekening over, gemaakt door den heer Smits, waaruit de bedoeling duidelijk biykt; de kosten zijn begroot op ƒ19.500. De heer Rosmolen merkt op, dat hij in de vorige vergadering alleen heeft gesproken over ver betering der bestrating der kaai, doch dat de voorzitter nu met een ander voorstel komt van verdere strekking. De voorz. zegt, dat de teekening met be grooting moet beschouwd worden als voor- loopig werk; ze zijn volstrekt niet bindend. Het is de bedoeling de oude beschoeiing te laten staan, en een muur aan te brengen, die onderaan it Meter er af komt te staan en die eenigszins schuin naar boven te laten loopen, waardoor de kade breeder wordt, en achter den muur met een betonstorting op te vullen. Op de vraag van den heer Rosmolen, of dan de waterloozing niet in het gedrang zal komen, zegt de voorz., dat alleen de zaten smaller worden, en de vaargeul, dus ook de loozing intact biyft. De heer Jongeling vraagt „Is het nu wel de geschikte tyd voor dat werk", waarop de voorz. zegt, dat het de bedoeling is, dit eerst te doen uitvoeren in Februari of Maart van 't volgende jaar. Maar dan moeten alle plannen klaar en de maat regelen getroffen zLjn. Daarom vindt hy het nu tyd om er over te beginnen. Zulke zaken "n niet zoo vlug voor elkaar gebracht. Nog merkt de voorz. op, dat in die begrooting niet begrepen is de vernieuwing der be strating. Dat zyn extra kosten. Nog vraagt de heer Rosmolen of het tegenaanbouwen wel houden zal, waarop de voorz. aan de hand der teekening nog een nadere uiteen zetting geeft. Wil de raad met nieuwe plan nen komen, dan kan later beslist worden hoe men handelen zal. Nog vraagt de heer Jongeling of het kan gemaakt worden voor 19 500,— De voorz. zegt, dat de raming ruim is genomen. Hij zou het voor ƒ20.000,— wel voor zyn rekening willen nemen. Boven dien is de heer Smits iemand die met zulk werk wel op de hoogte is. Hy vraagt of de vergadering er zich mee kan vereenigen, dat verdere plannen worden uitgewerkt. Later kan nog geinformeerd worden wat voor bestrating voordeeliger is, straatklin kers of keien. Nog stelt de voorzitter voor een kleine leening te sluiten voor de bestrating onder den Oostdljk. Dit wordt goedgekeurd. Thans vraagt de voorzitter: kan de raad besluiten bij eveniueele feestviering by de installatie van den Burgemeester een ver goeding aan de feestcommissie te verleenen voor versiering van het raadhuis van 30 a 40 gulden. De heer Hokke vraagt is dat voor te ma ken onkosten of is het voor werkloon. Voorz zegt dat het voor onkosten is; het werk geschiedt gratis, 't Is voor de heele bevol king, ieder kan er van genieten Deed men dat vroeger ook, vraagt nog de heer Hokke Op het bevestigend antwoord, en nadat de heer Jongeling nog heeft opgemerkt dat 40 gulden geen onbillijke eisch is, wordt dit voorstel om 40 gulden toe te staan, aange nomen. Nog merkt de voorz. op, dat verdere kosten voor installatie voor rekening der gemeente komen. Bij de rondvraag maakt Hokke de opmer king dat een sloot naast de O. L. School eenigen tijd geleden is uitgebaggerd en dat de modder, daar is blijven liggeD; hij vraagt of dat niet kan worden opgeruimd, voor ze weer in de sloot terecht komt. De voor zitter zegt toe, dat het spoedig zal worden opgeruimd. Nog vraagt de heer Hokke om een lan taarn te doen plaatsen tusschen de Geref. Kerk en de dreef van Buth, omdat dit een gevaarlijke hoek is bij donkere avonden. De voorzitter zegt dat dit nog voor deD winter gebeuren zal. Een der lantaarns van de kaai, die thans niet meer noodig zyn, zal daar geplaatst worden. De heer Jongeling vraagt: Kunnen er geen maatregelen worden genomeD, om te be letten dat stilstaande auto's op de rijbaan worden neergezet; dit is zeer hinderlijk voor het verkeer. Yoorz. zegt, dat hij den chauffeur van de autobus reeds verzocht heeft, niet midden op de baan te biy'ven staan, maar wat zijwaarts af te rijden, wat ook thans geschiedt. Hy zal ook zorgen dat er bij an dere auto's op gelet wordt. Het is boven dien bij politieverordening reeds verboden. De heer Segers vraagt, of het niet wen- schelijk zou zijn overtreders te verbaliseeren. Dan zullen ze er wel aan gewennen. De voorzitter belooft medewerking. Hij zal ge meente- en rijksveldwachter verzoeken me dewerking te verleenen. De heer Houthuizen vraagt of er spoedig een oefening kan verwacht worden met de brandspuit in de Zuidzlj. Voorzitter zegt, dat de reglementen spoedig zullen worden uitgereikt, en dat dan dadelijk daarna een demonstatie zal gehouden worden. Ten slotte wordt gevraagd of er reeds maatregelen zyn genomen voor het aanleg gen van een brandput op het gors. Voor zitter zegt, dat dit een lastige zaak is. Het gors behoort aan 3 eigenaren, die wat te commandeeren hebben en toestemming moe ten geven. Er wordt aan gewerkt, maar men zal geduld moeten hebben. Hij zegt zijD volle medewerking toe. De voorzitter zou gaarne al die kleine zaakjes willen zien op geknapt voor den heer Brouwer aan 't be wind komt. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. HELLEVOETSLUIS. In plaats van den heer "W. M. v. d. Linden is tot secretaris der Mannenzangvereeniging „Euterpe" gekozen den heer G. G. Staleman, Hellevoetsluis I speelde Zondag j.l.een voetbalwedstrijd tegen Rotterdam I van Rot terdam en won met 6 1. Vereeniging Instandhouding Zwembad. Het Bestuur der V. I. Z. heeft weder het plan opgevat om op 1 September a.s. een zwemfeest te organiseeren. Een ieder, die de vorige zwemwedstrijden van „V. I.Z." heeft meegemaakt, ziet zeer zeker reeds met ver langen uit naar den eersten September en zal beslist medewerken tot het welslagen van deze wedstryden, hetzy door deel te nemen, of door beschikbaar stellen van een prys, welke de Secretaris der V. I. Z. zeer zeker gaarne zal ontvangen. Dus veel in- scbry vingen bij den badmeester en veel prij zen by den Secretaris der V. I.Z."den heer Cornelisse en het succes is weer verzekerd. Het programma luidt als volgt: Zaterdag, 1 September a.s. aanvang 1 uur n.m. op de inrichting der „V.I.Z," aan het Voornsche kanaal. 1. Snel zwemmen 50 M. Borst vrije voor Dames boven 14 jaar. 2. Snel zwemmen 50 M. Borst vrije voor Heeren boven 14 jaar. 3. Snel zwemmen 50 M. Borst vrye slag voor Meisjes tot 15 jaar, 4. Snel zwemmen 50 M. Borst vrye slag voor Jongens tot 15 jaar. 5. Snel zwemmen 50 M. Rug voor Dames. 6. Snel zwemmen 50 M. Rug voor Heeren. 7. Snel zwemmen 100 M. Borst vrye slag voor Heeren. 8. Snel zwemmen 100 M. Borst vrye slag voor Dames. 9. Snel zwemmen 900 M. vrye slag Dames. 10. Snel zwemmen900M.vrijeslagHeeren. 11. Estafette-wedstrijd Dames 4 x 25 M. vrije slag in groepen van vier. 12. Estafette-wedstryd Heeren 4 x 25 M. vrije slag in groepen van vier. Polo-demonstratie S.V.H. Rotterdam-V.I.Z. Tusschen den wedstrydnummers demon stratie zwemmen doorleden van S.V.H. o.a. schoonspringen, trickzwemmen, onder water zwemmen, duiken, enz. Voor jongeren: gecostumeerd steekspel, eierdragen, gekleed en gecostumeerd zwem men. Als bijzondere attractie: Boat-Races, zwemmen staande op een plank achter motorboot. VEILENGSBERICHT van Maandag 13 Augustus 1928, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Postelein 0,08 tot 0,11 per k.g Aardappelen ƒ3,— tot 5,30 per 100 k.g. Poters 1,90 tot 3,10 per 100 k.g. Frambozen 1,14 tot per k.g. Roode bessen 0,37 tot 0,60 per k.g. Blauwe druiven f 0,84 tot 0,94 per k.g. Pruimen (bl.) 0,23 tot f 0,35 per k.g. (w 0,37 tot 0,48 per k g. Krozen 0,24 tot 0,35 per k g. Moerbeien 0,83 tot 0,97 per k g. Boonen dubb. stam 14,601. 17,10p. 100k.g. z.d. 183,0 tot 19,80 per 100 k.g. enk. stam 12 tot ƒ20 per 100 kg. stoksuiker 19, tot ƒ21, p. 100 kg. stamsny 9 tot 14 p 100 k.g. Perfect 14 tot 24 per 100 k.g. Stoksnij 16 tot 26 per 100 k.g. Tomaten A 0,07 tot 0,10 per k.g. AA ƒ0,08 tot per k.g. B 0,06 tot 0,08 per k.g. C 0,06 tot 0,10 per k.g. CC 0,04 tot 0,07 per k.g. bonken 0,04 tot 0,07 per k.g. Komkommers (w.) 1,401. ƒ6,30p. 100 k.g. Augurken 0,22 tot 094, per kistje. Kroten ƒ1,— per 100 bos. Kool (roode) ƒ3,— tot 6,—per 100 stuks. Kool (witte) ƒ5,— per 100 stuks. Kool (savoye) ƒ3,- tot 5,— per ICO st. Tafelperen 0,14 tot 0,30 p. k.g. Tafelappelen 0,18 tot 0,62 per k.g. Keukenappelen 0,06 tot 0,16 per k.g. Keukenperen 0,05 tot 0,20 per k.g. Meloenen 0,09 tot 0,38 per stuk. Kipeieren 6,30 tot 7,70 per 1(0 st. Aanvoer 18940 stuks INGEZONDEN MEDEDEELING. Muggebeten De eeTste haver en gerst van den Zuiderzeebodem. Men schrijft uit Alkmaar: Op de heden gehouden graanmarkt kwam de schipper J. Smit uit den Anna-Paulowna- polder met een lading graan, bestaande uit 50 H.L Haver en 102 H.L. gerst. Deze pro ducten waren gekweekt op den proefpolder. Zoowel de haver als de gerst bleek van goede kwaliteit. De haver werd gekocht door den heer Bangma uit Haarlem k 10.50 per 100 K.G. In het voorjaar had het Rijk, dat de teelt- proef 'op zich had genomen, het gewas te velde bij opbod verkocht aan den heer L. Raven te Anna-Paulowna. Voor diens reke ning werd het graan hedenmiddag verkocht door den schipper J. Smit. De zakken waren voor deze gelegenheid feesteiyk versierd. Ook in landbouwerskringen bleek men ten zeerste voldaan over het resultaat van deze teeltproef. EEN EUVEL VOOR ONZE BAD PLAATSEN. Denreeders verzocht maatregelen te nemen. VLAARDINGEN, 16 Aug. De hoofdin specteur voor de scheepvaart heeft zich met een schrijven tot de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherlj gewend, waarin wordt gezegd, dat hem bekend is, dat de verontreiniging van het zeewater door olie in de buurt van badplaatsen meer malen een zoodanigen omvang aanneemt, dat daaromtrent zeer rechtmatige klachten worden geuit. Het is zeer in het algemeen belang, dat de Nederlandsche badplaatsen ter zake haar goeden naam niet verliezen. Een dergelijke verontreiniging moet dan ook zooveel doenlijk worden voorkomen, waarom de medewerking van de Reedersvereeniging wordt gevraagd, ten einde aan schippers van stoom- en motorvisschersvaartuigen (laatsgenoemde meer in het byzonder) op dracht te geven en te verzoeken het biliten boord spuien van brandstof en oliehoudende vloeistof, als daar is lenswater, dadelijk by vertrek uit de haven en onmiddelijk voor bin nenkomst aldaar zooveel doeniyk na te laten en deze manipulaties op zoodigen afstand van de kust, b.v. minstens vyf myi, te ver richten, dat aan dit euvel voor de badplaat sen wordt tegemoet gekomen. Het hoofdbestuur der Reedersvereeniging heeft dit verzoek aan zijn leden overgebracht. IN EEN SPEER GELOOPEN. ROTTERDAM, 19 Aug. Een zeer droevig en niet alledaagsch ongeval heeft hedenmor gen plaats gevonden op een sportterrein aan de Vlaggemanskade. Door eenige jongelui werd daar de athletiek beoefent. Een der deelnemers hield zich bezig met speerwerpen. De speren zyn aan de eene zijde van een ijzeren punt voorzien, terwyi zy ook aan het boveneinde spits toeloopen. Hy had een der speren weggeworpen, zoodat de ijzeren punt in den grond stak eu de speer onder een hoek van pl.m. 35 gr. kwam te staan. De 24-jarige kantoorbediende H Gel derman, was bezig zich te trainen voor het hardloopen. Hy had de speer echter niet gezien, zoodat hij met groote kracht in de houten punt liep Het gevolg was, dat de speer hem dwars door het lichaam ging en aan den anderen kant eruit kwam. Bovendien brak de speer af. Iu zeer ernstigen toestand is de jongeman door het personeel van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Men vreest voor zijn leven. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. ROTTERDAM, 18 Aug. Hedenavond is op de Nieuwe Maas, toen hij zich aan boord bevond van het motorschip „Koophandel" van de firma Van der Lugt, de 20-jarige los werkman C. P. van der H. in het water gevallen. De ongelukkige verdween in de diepte. Zijn lyk is later door de Rivierpolitie opgehaald en naar Crooswijk vervoerd. DRAMA TE HILVERSUM. HILVERSUM, 19 Aug. Een droevig ge beuren is heden in deze gemeente het gesprek van den dag geweest. Te halftwaalf heeft de 45-jarige boekhandelaar F. W. S., wonende aan de Havenstraat, zijn 22-jarige kantoor bediende, mej. J. W. Kooring, met een revol verschot gedood eu zich zelf daarna twee kogels door het lichaam gejaagd. De heer S., wetende dat zijn kantoorbe diende uit de Zuiderkerk aan den Neuweg moest komen, haalde haar daar met een huur auto af. De auto reed den Eikbosscherweg op. Ter hoogte van het kinderhuis van Pro Juventute hoorde de chauffeur schoten iu zijn auto. Hij stopte onmiddeliyk en opende het portier. Mej. K. wankelde daarop naar buiten, doch viel levenloos neer voor de voeten van den hevig ontdanen chaffeur. De heer S. had zich na het volvoeren van den moord een kogel in den bals en een in de hartstreek geschoten. Men vond hem dood. Het meisje was eveneens in de hartstreek geraakt. Op het geluid van de schoten was inmiddels veel publiek toegesneld. Ook de politie was spoedig ter plaatse, alsmede de doktoren Berg en Wessel, die den dood bij beide personen constateerden. De lijken zijn daarop naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Begrypelykerwijze verwekte het gruwelijke feit heel wat ontsteltenis in de gemeente, te meer, omdat beide ongelukkigen in hun eigen kring en ook daarbuiten, gunstig be kend stonden. Van den heer S. wist men o.m. algemeen, dat hij een voiy'verig man was, die zyn boekhandel van den grond had opgewerkt tot een der belangrijkste in deze gemeente. Hij laat een weduwe en 1 kindje na. Nader vernemen wy nog het volgende: Ook buiten deze gemeente genoot de beer S. algemeene bekendheid, daar hij een der voormannen was van het z.g. ongeorgani seerd drukkersbedryf Bovendien was hij be stuurslid van de K.v. K. voor het Gooi, als mede van de Hilversumsche middenstands- vereeniging. De heer S. had een brief achtergelaten, in houdende een afscheidsgroet aan zijn vrouw, die op den dag van den moord niet thuis was. TWEE RANGEERDERS NABIJ DELFT GEDOOD. DELFT, 19 Aug. Op de spoorlijn uabij den overweg aan de Binnenwatersloot alhier heeft in den nacht van Zaterdag en Zondag een droevig ongeluk plaats gehad. De rangeerders J. L. van Okkenburg en G. de Niet waren omstreeks twee uur bezig met het rangeeren van eenige goederenwagons. Zij bevonden zich op één der hoofdsporen en heb ben vermoedelijk niet bemerkt, dat uit de rich ting Den Haag een goederentrein naderde. Zij werden door de locomotief gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat beiden zwaar werden verminkt. De N. kreeg een schedelfractuur, terwyi van Van O. een been geheel werd afgere den. Laatstgenoemde bekwam bovendien nog een gebroken arm en een hoofdwonde. Nadat dr. Wassink de eerste hulp had ver leend, zijn beiden naar het gasthuis vervoerd, alwaar zy eenigen tijd later aan de bekomen verwondingen zijn overleden. Van O. was 40 jaar, gehuwd en vader van, 3 kinderen. De N., 34 jaar oud, laat een weduwe achter. Een tragische byzonderheid is nog, dat eenige tyd geleden een broer van Van O. op dezelfde ongelukkige wyze om het leven is gekomen. INBRAAK IN EEN KERK. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de kerk te Obbicht. Met be hulp van een ladder, aldus de Limb. Koerier, is men door een openstaand venster geklom men en zoo binnen gekomen. Een offerblok werd van de muur gebroken, doch is niet geopend kunnen worden, terwy'l uit een ander offerblok waarschyniyk eenig klein geld is meegenomen. De brandkast in de sacristie toonde s dieven waren er openen. Eveneens is ge doch hierin zijn d nen komen. Over zoodat de buit va is geweest. NIEUWE O ROTTERDAM, aan de Kruiskade zich onder den na ven, om voor huren. Hij betaal daarop naar boven een kartonnen do zooals later blee" gehuurde kamer, gehuurd was door later kwam de m droeg de kartonn doch dat verwekt docht, daar hij im Toen de heer Z. kwam, miste hy horloge en een w van de kartonnen Men vermoedt, ook elders deze tr Een jongen in RIDDERKERK, is bij het zwemm aan den IJsel ve zoontje van den niet opgehaald. TOEN HET Of: hoe een vere ROTTERDAM, werd het hoofdbur van Holland van de Tooneel- e Linker Maasoever dat hy zich met vereeniging, mann te Hoek van Holla geld had, om naar R Men had Zaterdag bekenden besteller had enkele-reis-bilj voor retourbiljette Toen men na het land weer aan b wilde terugkeeren, het gezelschap toe leenen, daar men eerst bemerkte het zijn. Al het geld w Men riep nu de hu Rotterdam terug te der politie was ee mers bereid het ge naar de Maasstad Lan ERVARINGEN 3 AARDA Ervaringen, in Fri voederen van kuil aard a Ter behandeling had de Friesche Ma aan hare afdeelinge" toegezonden Welke met het voederen v en van aardappelve Over dit vraagpu een rapport uitgebr Landbouwblad de geeft 1. Om bostel (sp met voordeel te ku boerdery niet te o ten opzichte van h 2 De meest aanb van bewaren is in k transport en bew gering. 3. Per dier en p 10 tot 15 kg gege~ nere kwantums be meen is het menge voermiddelen nood- appel vezels. 4. Zoowel bij b" voedingstoestand de Hetzelfde geldt van Op melkopbrengst van beteekenis niet 5. De besparing wel bij voedering v aanmerkelijk; krac beteekenis uitgewo vee niet {"Wel zal bij gen duur eiwit door kunnen worden ver 6. In den winte\ van bostel en aarda tot de voederwaard koop is deze verho deel en. Gemen INDEELING V. DERTIEN Oordeel der har gev BUITENZORG, 1 ment van Landbouv heeft een zeer uitv richt tot de hande omstandig het voors wordt uiteengezet t( het jaar in dertien van inschuiving va:

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2