2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1928. OIS heffing van zLjn aanslag in de hondenbe lasting voor 1 hond. Hiertoe werd besloten. Een verzoek van de bewoners van den King, de Doelstraat om invoering van maxi mum snelheid. Voorzitter vroeg hierover het oordeel van den raad. Dy kers meende het zeer goed, als ook hier paal en perk gesteld werd aan het verkeer. Van den Doel vroeg, om indien dit ver bod er komt, ook Kralingen daarin te be trekken. Voorzitter zeide dat zulks eerst zou gaan, na vaststelling van een kom van Kralingen. B. en W. zullen voorloopigdie zaak nader onderzoeken en bespreken. Aanheboden werd het gemeente verslag over '27. Dit zal ter visie worden gelegd. 4. Aangeboden werd de gemeente rekening dienst '27 met een batig saldo in gewonen dienst van 15469,69£ en in Kapitaaldienst met een voordeellg slot van 436,58. 5. Verlaging bedrag van de door den Ge meente ontvanger te stellen zekerheid. Voorzitter deelde mede dat was ingekomen een schryven van den Bond van Gemeente ambtenaren Men wijst erop dat als basis van de zekerheid moet worden gesteld miader dan 10 van de ontvangsten per dienst]aar. Besloten deze thans weer vast te stellen op 6000, 6. Wijziging instructie gemeente ontvan ger. Daarin werd de bepaling vastgesteld dat het kasgeld boven een bepaald bedrag moet worden gedeponeerd by de Nationale Bank- vereeniging. 7. Op voorstel van B. en W. werd vast gesteld een verordening tot regeling van het O. L. Onderwijs. 8. Verzoek van de vereen. S. B. Z. om gratis grond voor het plaatsen van een lighal. B. en W. deelden mede dat er hier eigen lijk geen geschikt terrein kan worden aan gewezen. De voorzitter zeide dat wel Middelharnis een stuk achter den proeftuin daarvoor be schikbaar heeft gesteld, in dien zin, dat in dien die lighal er werkeiyk zou komen te staan, Sommelsdyk in de kosten te laten bijdragen, die aan erfpacht gederfd worden. Le Comte vroeg of ook in die lighallen opgenomen worden menschen die geen lid zyn van S. B. Z. Voorzitter zeide dat dit lichaam geheel op zichzelf zal moeten staan, doch het be stuur van S. B. Z. zal de exploitatie op zich nemen. Daarin ligt vanzelf opgesloten dat die inrichting gemaakt wordt voor ieder. Van Zetten zeide dat de vereen. S. B. Z. deze zaak niet in de bestaande vereeniging zou kunnen opnemen, daar dit in stryd zoude zijn met de statuten. Blok zeide ook geen goed terrein te kunnen aanwyzen en stelde voor aan Middelharnis een bedrag te vergoeden voor den afgestanen grond. Daarna werd besloten in evenredig heid van het aantal patiënten of van het aantal inwoners de bijdrage nader te bepalen. 9. Verzoek Hoofd-Ingenieur Prov. Water staat om opslagterrein voor keislag aan de haven. Besloten werd dit verzoek door B. en W, nader te laten regelen, daar niet geheel aan het verzoek zal kunnen worden voldaan. 10. Verzoek van den Ned. Bond van Poli- tie-ambtenaren om een subsidie. B. en W. stelden voor hierop afwyzend te beschikken, daar het niet doeniyk is aan alle vereenigingen subsidie te verstrekken. Daartoe werd besloten. 11. Van de leeningen 1908 en 1920 wer den 2 obligaties uitgeloot n.l. resp. No. 13 en 19. 12. Benoeming Commissie van onderzoek voor de Gemeente-rekening, Rek. Burgerlyk Armbestuur en Weeshuis 1927, en de reke ning van de Gasfabriek 1927. Hiertoe wer den by stemming benoemd de heeren Van den Doel, Dykers en Hokke. 13. Rondvraag. Le Comte: Hoe staat het nu metdeelec- triciteitsvoorziening? Door een belangheb bende bij de electriGiteitsvoorziening is my gezegd dat zulks stelselmatig door de Burge meesters van Flakkee wordt tegengehouden. Voorzitter: Mynheer le Comte, als raads lid moet zich eens wat minder aan praat jes storen en neem Uwe informaties by die personen, die daarby op den voorgrond treden. De plannen zyn van de electriciteits- commissie verhuisd naar Ged. Staten, die het plan ter hand gesteld hebben aan Prof. Veldman Deze schynt eerst een rapport te hebben uitgebracht, doch naar wij vernamen is het plan nogmaals naar Prof. Veldman teruggezonden om nadere onderzoekingen. Wij hebben daarna niets meer vernomen en is het dus zaak nu af te wachten. Le Comte: Ik heb die bewering van den heer Sieling te Melissant. My's: Dat is de slechtste bron die je hebben kan. Voorzitter: Het is van Sieling zeer onge past en ongemotiveerd dat te zeggen en dergeiyke grove leugens de wereld in te sturen, 't Is meer dan verregaande. Wy, Burgemeesters van Plakkee, zullen hem voor deze beschuldiging dan ook ter verantwoor ding roepen. Joppe vroeg hoe het nu stond met het plan van verharding van de Hoflaan. Voorzitter zeide van drie procédé's prys is opgevraagd en deze zyni bedekking met Goudalite 2700,—; bedekking met Bristar- gia 4020,-; en met bedekking van een ander syndicaat 4200, Slis vroeg of het dan de beste oplossing niet was er maar een weg naast te leggen, nu die verharding zooveel moet kosten. Dykers voelde daar ook veel voor. Blok zeide die werkwyze niet te kunnen bewonderen. We hebben een weg aangelegd voor toegang tot de begraafplaats, die weg wordt nu door een ander verontreinigd en versleten, nu is het dus gemeentezaak te zorgen dat öf de polder meer by draagt in de kosten, zoodat die weg goed gemaakt kan worden en zal biyven, öf we moeten den weg voor alle verder verkeer afsluiten en den polder de bedragen restitueeren. In de vorige vergadering is besloten zich tot den polder te wenden om meer gelde- lyken steun, dit is nog niet gebeurdspreker zag dit alsnog gaarne geschieden. Voorzitter zeide dat B. en W. eerst een plan gemaakt hebben met kostenberekening en dit nu den polder kunnen voorleggen, opdat zij daarvan hun bydrage afhankeiyk kunnen stellen, dan weten zy wat de kosten zijn en wat zy voor hun bydrage zullen krygen. Mys is van oordeel dat die weg nog te onverhard is om die te gaan asphalteeren, of iets anderszins. Hy zag eerst liever de zykanten ook goed verhard alvorens daartoe over te gaan. Voorzitter zeide dat die heeren die thans ook prijsopgave voor hun constructie hebben gedaan beweren dat de weg goed verhard- baar is, zonder extra versterking. Blok meende er tegen te moeten zyn een aparten weg te leggen naast den bestaande, dat zou het geheel gaan ontsieren en flinke uitgaaf vorderen voor iets wat practisch niet noodig is; als we den weg afsluiten kunnen we hem ook goed houden. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten zich met het polderbestuur te verstaan en dat eveneens met de plannen op de hoogte te brengen. Joppe vroeg nog wie het bord in de haven geplaatst heeft met het opschrifti „Hier ligt overal glas". Voorzitter zeide zulks niet te weten en dit te laten onderzoeken. Daarna sluiting. Raadsvergadering van Den Bommel op 3 Augustus. Tegenwoordig alle leden benevens de waar- qemende secretaris. De vergadering wordt geleid door den Loco-burgemeester, den heer J. P. Mast. Nadat de vergadering op gebruikelijke wyze is geopend worden de notulen gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Hieraan komen aan de orde: Ingekomen stukken. 1 Het door H.H. Ged. Staten goedge keurde besluit omtrent de schoolgeldregeling. 2. Mededeeling dat voor den Keurings dienst over 1927 teveel is betaald 18.18. 3. Mededeeling dat by besluit van den Commissaris der Koningin als lid en tevens voorzitter der gezondheidscommissie is be noemd voor den tyd van 5 jaar de heer Van der Sluys te Dirksland. 4. Een besluit van Ged. St. inhoudende goedkeuring der gemeentebegrooting. 5. Mededeeling dat de rijksyergoeding aan de gemeente is vastgesteld op /4788,94|. 6. Wyziging der begrooting dienst 1928 bestaande in af- en overschry vingen. 7. Ingekomen is een schryven van den gemeentewerkman C. van Sint Annaland, waarby deze verzoekt de vergoeding voor zyn hit die thans 100 gulden per jaar' be draagt te verhoogen. De heer Lokker is van oordeel dat het werk niet goed te doen is zonder hit, en vindt 100 gulden vergoeding wel- wat weinig. De heer Rosmolen is er niet voor om de kosten geheel voor gemeen terekening te nemen. De voorzitter is ook van meening dat voor 100 gulden per jaar een hit niet te houden is De heer Houthui zen vraagt of het niet mogeiyk is, het werk van St. A. zonder hit uit te voeren. De Voorzitter antwoordt daarop ontken nend. Het vervoer der stoffen uit de riolen over den bekenden afstand maakt hulp van een hit noodzakeiyk. De heer Hokke merkt op dat 100 gulden niet zoo veel is, maar als de gemeente alle kosten zou moeten betalen vindt hy het wel wat duur. Voorz. vraagt: Kan men voor 100 gulden per jaar een hit onderhouden, ja of neen. De gemeentewerk man behoeft alleen zijn werkkracht in dienst van de gemeente te stellen. Zelf behoeft hy nergens voor te zorgen. De heer Rosmolen merkt op dat de vorige werkman ook geen hit heeft gehad De heer Jongeling zegt dat Sint A. die tevens grafdelver is, by dit laatste werk hulp heeft, waarvan de kosten voor de gemeente komen op 20 gulden per jaar. Kan nu aan den werkman 'niet wat meer worden gegeven voor onderhoud van zijn hit, onder voorwaarde dat hij zelf voor hulp bij het grafdel ven zorgt? Lokker vraagt of St. A. ook niet belast kan worden met het vervoer van den grond van de kaai gedurende het najaar? Op deze vraag antwoordt de Voorzitter dat hij dan vreest, dat het werk in de war zou loopen. St. A. veegt de aarde op hoopen en dit wordt thans in korten tyd per auto vervoerd. Daardoor kost het reeds veel minder dan vroeger. Het vindt zyns inziens geen aanbeveling, dit werk te combi neeren. Thans komt Jongeling met het voor stel, 50 gulden meer te geven onder beding dat St. A. dan zelf voor een helper zorgt by het maken van een graf. Dit voorstel wordt in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. 8. Ingekomen is nog een adres van bakker Könings, inhoudende het verzoek om ver betering te brengen in de sloot achter zyn woning. De Voorzitter is van oordeel, dat deze klacht moet worden doorgezonden aan de Gezondheidscommissie. Er is reeds van andere zy'de ook een klacht by deze com missie ingediend, en hy wenscht af te wachten wat de Gezondheidscommissie zal besluiten. Dan kan het Gemeentebestuur beter oordeelen wat hun te doen staat. Rosmolen is van oordeel dat daar eerst de riolen moeten worden opgeruimd en de eigenaars dan daar beerputten moeten doen maken. Er wordt besloten, volgens voorstel van den Voorzitter, een afwachtende houding aan te nemen en het schryven van Könings door te zenden. 9. Ingekomen een schryven van den heer Joh. van Weel, waarby deze protesteert tegen het dempen van de sloot langs tuin en boom gaard van den landbouwer Kryger. Adres sant zegt dat de halve sloot zyn eigendom is en wenscht dat de gemeente deze sloot in den ouden toestand brengt. De Voorzitter deelt mee, dat hij aan den adressant gevraagd heeft een aanbod tegen over de gemeente, doch zonder resultaat. Tevens wyst spreker er op dat de gemeente ten allen tyde het rechtheeftom te dempen wat schade kan veroorzaken Van Weel wil voor gezameniyke kosten een landmeter laten komen, om te bepalen waar de schei ding loopt tusschen de gemeente en zijn eigendom. Jongeling vraagt: Als de sloot gedempt is, moet dan de gemeente voor afheining zorgen De voorzitter vermoedt, dat dit voor gemeen- schappeiyke rekening zal moeten geschieden Hy wil afwachten tot na de opmeting en dan met Van Weel verder onderhandelen. In dien geest wordt door den raad besloten, 10. Aanbieding der gemeenterekening dienst 1927. Gewone dienst: Ontvangsten66180,29 Uitgaaf62135,92 Batig saldo Kapitaaldienst: 404 i,37 3141,41 J Ontvangsten13967 01 Uitgaaf10825 Batig saldo Burgerlyk armbestuur: Ontvangsten8374,56| Uitgaaf6613,80 Batig saldo1760,76J Tot leden der commissie van onderzoek dezer rekening worden aangewezen de heeren Houthuizen, Lokker en Jongeling, welke tevens belast zullen worden met het nazien der begrooting dienst 1927. Deze heeren nemen de benoeming aan In de begrooting 1928 moeten verschillen de kleine posten worden overgeschreven. Een dier posten eischt nadere bespreking. In ver band hiermee zegt de voorzitter dat voor deD inkoop van het pensioen van K. Spoor moet betaald worden 889,— over 15 jaar. Dit bedrag mag- betaald worden in 15termynen. Hiermee moet rekening worden gehouden: de gemeente is verplicht dit te doen. Thans komt aan de orde de benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. De heer van Gent, die aftrad heeft verzocht niet meer in aanmerking te komen. In diens plaats wordt benoemd de heer B. C Jongeling met 4 van de 7 stem men. Deze verklaart de benoeming aan te nemen. Nu deelt de Voorzitter mee dat hij met de heeren Mosselman en Korteweg, aanne mers van het watergemaal een contract heeft gemaakt waarby deze zich verbinden na afloop van het werk het zand uit de kaai op te ruimen. Thans komt aan de orde de vaststelling van een nieuw reglement op de brandweer. Met het oog op de nieuwe motorspuit en de overplaatsing van de oude spuit naar de Zuidzy was wyziging noodig, temeer daar het vorige reglement totaal verouderd was. De Voorzitter deelt mee, dat het oorspron- keiy ke plan was de tweede spuit op te bergen in het gymnastieklokaal der Openbare school in de Zuidzy. Maar spreker was hiervan terug gekomen omdat hy vreesde dat de Inspecteur van het Lager Onderwys hier geen genoegen mee zou nemen. Nu heeft Jacobs zich bereid verklaard tegen vergoeding van 15,— per jaar een goede bergplaats te zullen beschikbaar stellen. Daar dit vrywel in het centrum der Zuidzy is wordt dit goedgekeurd en wordt dit aanbod aanvaard. Thans wordt een concept reglement voor- dezen, dat nader definitief zal worden vastgesteld. De Voorzitter vraagt: Wil de raad zelf het personeel benoemen of het overlaten aan B. en W.? Tot dit laatste wordt be sloten. Ook de bezoldiging zal dan nader worden vastgesteld. Jongeling vraagt of er reeds is gezorgd dat men in het Tuindorp waterkan krijgen, zoo daar brand uit mocht breken. Voorzitter zegt dat het plan van B. en W. om een put in het gors te graven nog niet is af gewerkt. Maar hy hoopt dat dit binnen niet al te langen tyd in orde zal kömen. Jonge ling vraagt of de brandhaken ook kunnen worden geborgen in het brandspuithuis. De Voorzitter zegt, dat alles bij elkaar zal wor den gebracht. Nog doet de Voorzitter de me dedeeling dat voor den Oostdyk keien zy'n aangekocht. Er waren verschillende aanbie dingen, die echter veel te duur waren. Toen werd een kwantum aangeboden voor 70 gul den per 1000 franco boord Amsterdam. Daar hier met spoed moest beslist worden hebben B. en W. gemeend deze te moeten koopen, zonder den raad te hóoren. Hebben we ver keerd gedaan, zegt de voorz dan beschou wen we de keien als niet gekocht, want er is in de buurt gaarne plaats voor. De raad gaat echter accoord met de handelwyze van B. en W. en de 8000 keien worden geaccep teerd. Jongeling vraagt of het niet beter was geweest gewone straatsteenen te nemen. Doch het is volgens den voorzitter gebleken,1 dat gewone steenen te veel afslijten en niet bestand zyn tegen zwaar vervoer; hy meent dat keien verre de voorkeur verdienen. By de rondvraag vraagt de heer Rosmolen of er nog gaten in het dek van de kaai liggen De Voorz. zegt, dat de gasfabriek dit moet opknappen. Men zal deze nog eens op haar plicht wijzen en verzoeken zich van dien plicht te kwyten. Hierna wordt, daar niemand meer het woord verlangt, de vergadering gesloten combinatie eindigde in een geiyk spel 4 4. Door een supporter (de heer P. C. van Gent) was voor deze wedstrijd een mooien beker beschikbaar gesteld. Deze beker werd den gasten aangeboden. (Wegens afwezigheid van den verslaggever geen verslag Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van HERRINGEN op Vrijdag 3 Augustus I9ü8 des avonds te 8 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen, die onveranderd worden vastgesteld en geteekend. Wordt medegedeeld dat van Gedeputeerde Staten goedgekeurd is terug ontvangen het Raadsbesluit tot aanvaarding van het toe gekende legaat. De commissie belast met het onderzoek van de rekeningen en begrootingen, bestaan de uit de heeren Kalle en Kievit rapporteert dat zy alles heeft nagezien en onderzocht en adviseert zonder eenige opmerking gunstig, waarna de armenbegrooting in ontvang en uitgaaf wordt goedgekeurd op 6282, De armenrekening over 1927: in ontvang 8812,53$ in uitgaaf5344,25| Saldo 3468,28 De gemeenterekening wordt voorloopig vastgesteld in gewone ontvangsten op 27336,14J in uitgaaf op 19227,43, batig saldo 8108.71L IQ buitengewone ontvangst op 3618,74§, in uitgaaf op 3202,63. Batig saldo 416,11 J. Van A. Wolfert alhier is ingekomen een verzoek om verhooging van salaris als con cierge bode en wel dit te brengen van 80,— op 100, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Vervolgens stelt de Voorzitter namens B. en W. voor een verbandkist voor reke ning der gemeente te bestellen en Wolfert als eerste hulp by ongelukken daarvoor 50,— belooning te geven. Het gemeente bestuur mag niet langer ïydeiyk toezien dat ér door het Groene Kruis niets gedaan wordt by eventueele dringende gevallen de menschen er de dupe van worden De heer Kalle wil om moeite te voorkomen voorstellen deze zaak uit te stellen tot een volgende vergadering. Inmiddels kan dan deze kwestie tusschen groene Kruis en Ge meentebestuur worden gëregeld. Dit voorstel wordt na bestry ding door den Voorzitter met 4 tegen 3 stemmen aange nomen. Vervolgens wordt voorlezing gedaan van een beroepschrift van de Gereformeerde ge meente alhier tegen de beslissing van B en W. waarbjj vergunning tot het stichten van een Kerk is geweigerd. De Voorzitter zegt dat de meerderheid van dat College gemeend heeft de bouw vergunning te moeten weigeren op grond van de wet op de kerkgenootschappen daar twee kerken te dicht by elkaar komen te staan. De Voorzitter is van meening dat dit los staat van die wet doch bouwvergunning moet verleend worden. .Daarna dient ont heffing te worden gevraagd van het bewuste wetsartikel. Over dit punt ontspint zich een lang durige discussie waarby een niet opgelost geschil over den eigenaar van het bestaand kerkgebouw naar voren komt. De heer Van der Velde verklaart niet te zullen mede stemmen. Met 4 stemmen voor en 2 stemmen tegen, die der Wethouders en 1 onthouding van Van der Velde wordt alsnog bouwvergun ning verleend. De heer Kalle brengt nog ter overweging het midden om de lyken naar de be graafplaats hetz'y per ïykwagen of anders zins te brengen, daar bij het dragen per baar by groote afstanden bezwaren zyn verbonden. Dit zal worden overwogen. Ook informeert de heer Kalle of er van gemeentewege tot bestrijding der werkeloosheid, niets gedaan moet worden, waarop de heer den Boer antwoordt dat er by de gemeente op het oogenblik niets te verrichten is. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering_ Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Terwijl de timmerman P. Koster per fiets kwam aangereden, kwam by in botsing met een van de tegenover gestelde richting rijdende juffrouw, waar door zijn fiets zoodanig werd beschadigd dat deze niet berydbaar was. Door de juffrouw is echter alles vergoed. Poslduiven-sport. Op Zondag 12 Aug. zal de Postduivenvereen. „Seinpost" deel nemen aan een wedvlucht vanuit Ciney (Frankryb), afstand 177 K.M. Des morgens 7 uur zullen de duiven worden losgelaten. De heer Jan van der Sluis, welke hier eenigen tyd by zijn ouders heeft doorge bracht, is Dinsdag wederom m^t het s s. „Veendam" naar Amerika vertrokken Voorts zal het bekende en zeer populaire U.R. a.s. Zondag een Jubileum-wedstrijd komen spelen, terwyi dezelfde ploeg a.s Zaterdag tegen een veteranen-elftal zal spelen' Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrjjdag 3 Augustus 1928. Bloemkool 0,80 tot 16,70 per 100 stuks. Roode kool 13,— tot 18,— per 100 st. Savoye kool ƒ11,- tot 18,— per lOOst. Komkommers 0,70 tot 5,70 per 100 stuks. Meloenen 0,46 tot f 0,47 per stuk. Perziken 9,50 per 100 stuks. Peen 1,80 tot 7,80 per 100 bos. Kroten 0,50 tot 3,70 per 100 bos. Andijvie 0,20 tot 2,— per 100 krop. Dubbele Princessen 13,— tot 18,80 per ICO kg. Boterboonen ƒ6,- per 100 k.g. Stoksnyboonen ƒ24,— tot ƒ31,— per 100 k.g. Stamsnyboonen 13, - tot 18,60 per 100 k.g. Wagenaars 10,— tot 12,— per 100 k.g. Augurken 50,— per 100 k.g. Blauwputten ƒ2,50 tot ƒ5,— per 100 k.g. Eigenheimers j 2,70 per 100 k g. Vroege Bonte 2,60 per 100 k g. Yellow Transparant (app.) 30 per 100 k.g. Noord-Hol), suikerperen 17,40 tot 18,50 per 100 k.g. Oomskinderperen 15,70 tot 18,— per 100 k.g. Mooie Neeltjes 16,— per 100 k.g. Dirkjesperen 16,— per 100 k.g. Blanke Jutten 24,— per 100 kg. Kruisbessen ƒ18,— tot 19,—per 100 k.g. Roode bessen 0,17 tot ƒ0,18 per pond. Frambozen 35,— per 100 pond. Druiven 0,54 per pond. Tomaten 0,15 per pond. Kaas (2plus) 0,34 tot 0,35 per pond. Kaas (volvet) 0,65 per pond. Veiling van Maandag 6 Augustus 1928. Bloemkool 2,40 tot 16,70 per 100 stuks. Roode kool 17,60 tot ƒ18,— per lOOstuks. Savove kool ƒ16,— tot 18,— per lOOstuks. Komkommers ƒ4,70 tot ƒ11,— per lOOstuks. Meloenen 38,— tot ƒ62,— per 100 stuks. Andy vie ƒ2,— tot 2,20 per 100 krop. Peen ƒ5,— tot 7,70 per 100 bos. Kroten 1,10 tot 3,60 per 100 bos. Postelein 11,per 100 k.g. Stoksnyboonen le soort 32,— tot ƒ36,— per 100 k.g. Stoksnyboonen 2e soort 18,- per 100 k.g. Stamsnyboonen ƒ15,90 tot 16,80 p. 100 k.g. Dubb. Princessen 16,70 tot ƒ18,— p. 100 k.g. Enk. 18,— per 100 k.g. Wagenaars 10,— tot 14,— per 100 k.g. Blauwputten 4, tot 4,50 per 100 k.g. Oomskinderperen 18,40 tot 26,10 p. 100 k.g. Blanke Jutten 22,— per 100 k.g. Noord-Holl. suikerperen 14,10 tot ƒ14,60 per 100 k.g. Dirkjesperen 13,- per 100 k.g. Pour Madam 18,- per 100 k.g. Appels (val) 10,— per 100 k.g. Roode bessen 0,15 tot 0,18 per pond. Druiven 0,54 per pond. Krozen 0,27 per pond. Morellen 0,35 per pond. Kaas (20 plus) 0,35 tot 0,40 per pond. HERRINGEN. De heer G. Mol, heeft onders hands een smederij, annex machinehandel overgenomen te Oudorp (N.H a.s. Vrijdagavond half zeven hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. J. D Barth van Vlaardingen. Uitslag verhuring grasgewassen aan den Zeedijk alhier: Perceel I A. J. den Boer h 158,-; Perceel II C. Kardux h f 110,-; Perc. Ill J, den Boer h 35,— Perc IV J. Buth 115,— en Perc. V A. J. den Boer a 95, GOEDEREEDE. De werkman C. Orgers had het ongeluk met heien aan de achter haven de blok zoodanig op een zijner voeten te krijgen dat geneeskundige hulp noodzake iyk was. De afgeloopen week werden van hier 350 balen aardappelen verscheept en 90 balen sjalotten. De afgeloopen week zijn hier bin nengekomen D. Troost van Ede. Vertrokken A. Struik naar Rotterdam. Het 4-jarig zoontje van Jb. Grinwins had het ongeluk kopje onder in de haven te geraken de 13-jarige kranige Gerard Groe- nendyk redde het kind gelukkig OUDDORP. De prijzen gaan omlaagZater dagavond werd in 't Hötel Akcishoek 250 roeden Grasgewas verkocht voor den luttelen van ƒ2,— en de naët voor ƒ1, .Op de verkooping waren slechts 3 liefhebbers. Alhier wordt kort bij de Haven een Vischmeelfabriek gebouwd, waarvoor het werk is opgedragen aan J. de Mooij, Smids- werk, Gebr. Boelaars, Metselwerk, Gebr. Mierop, Timmerwerk, en Gebr. Tanis, Schil derwerk. Strandvreugde. Hoe juicht nu de vreugde aan Owddorp'sstrand Ziet hoe een ieder zich hier kan vermaken; Men vindt geen beter oord in 't gansche land, Om pret en genot van 't leven te smaken; De timmerman A. Appel verwondde En wilt Gy eens echt die blydscbap toonen; op het werk zyn hand zoodanig aan een Vertelt het dan ieder, die dit leest, splinter, dat door den geneesheer bloedver-.Hoe ongedwongen, hoe frisch en hoe fleurig, giftiging werd geconstateerd. Uw vermaak hier aan 't strand is geweest. Sport. De wedstryd Flakkeel-Sparta (Ingezonden door J. te O.) NIEUWE TONGE. Loop der bevolking in de maand Juli Ingekomen: Pieter van Zanten en gezin van Maasland; Cornelia van den Ochtend van Dirksland; Martientje Jacoba de Korte van Middelharnis; Gerrit Polder van Gameren; Bastiaantje Johanna Jozina van Gelder van Arnhem; Jozientje Tanis van 's-Gravenhage, Vertrokken: Pieter Muye naar 's-Graven hage; Maatje Koppenaal naar's-Gravenhage; Maatje van Prooyen naar Bergen op Zoom; Selia Pelikaan naar DussenPieter van Zan ten en gezin naar StellendamWillemina Kostense naar Heemstede. A.s. Zaterdag zal de P. V. de Gevleugelde Bode alhier, een vlucht houden vanuit Mons, OUDE TONGE. Beroepen naar de Ned. Herv. gemeente alhier, ds. Ewolds teRaamsdonk. OOLTGENSPLAAT. Zaterdagavond heeft de voetbal vereeniging „Voorwaarts" een wedstrijd gespeeld tegen de Nieuwe-Tong- sche voetbalvereeniging en gewonnen met 7-4. Zondagnamiddag zal in de Ned. Herv. Kerk Doopsbediening gehouden worden. Aangiften daartoe Vrydagavond a s., half zeven. Woensdagavond zal de muziekvereni ging „U. D. I", voor haar donatours en kunstlievende leden, met medewerking van de zangvereeniging „V. O. V.", het eerste zomerconcert geven onder leiding van den heer Joh. Bol, in den Be waarschooltuin. DEN BOMMEL. Gedurende de maand Juli zyn uit deze gemeente vertrokken: C. M. de Wit naar Middelharnis en J. Maliepaard naar Oude Tonge. By den landbouwer J. van Oorschot is een koe gestorven. Het cadaver werd onder politietoezicht begraven. By het uitbreken van brand zal de klok hier niet meer worden geluid. Inplaats daarvan zullen een paar daartoe aangewezen personen met brandhorens de gemeente rond gaan om de burgery te waarschuwen. Men verwacht hiervan beter resultaat; by den laatsten brand toch is het gebleken, dat menschen die wat ver van de kerk wonen, door het klokgelui niet werden gewekt. NIEUWEN HOORN. Het Zaterdag gehou den zang- en muziekconcours, uitgeschreven door de zangvereeniging Nieuw Leven en de muziekvereeniging Door Eenvoud Groot, had de volgende uitslag: 4e afd. gemengde koren: Omhoog zy ons streven, Tinte, 307 ple prijs. 4e afd. mannenkoren: Vriendschap zij ons Doel, Rotterdam, 248 p., 39 prijs. 3e afd. gem. koren: Nut en Genoegen, Rozenburg, 283 p, 2e prijs; Omhoog is Ons Streven, Vierpolders, 270 p.,2eprijs;Onder linge Zangstudie, Brielle, 269 p., 2e prijs 2e afd. mannenkoren: Zanglust, Middelhar nis, 328 p., le prys. 2e afd. fanfare: Ons Genoegen, Rockanje, 319 p., le prijs. le afd. gem. korenSoli Deo Gloria, Rozen burg, 356 p., le prijs; Morgenrood, Leerdam, 266 p., 2e prijs. le afd. Harmonie: Uitspanning door In spanning, Rozenburg, 303 p., le prys. Afd. uitmuntendheid gem. koren: Steeds Vooruit, Oudenhoorn, 285 p ,2e prijs; Volks zang, Middelharnis, 812 p., le prijs. Afd. uitmuntendheid kinderkorenO. N. A.'s Voorbereiding, Nieuw-Helvoet, 291 p., 2e prys. Afd. uitmuntendheid dameskoren: Oefe ning en Uitspanning, Hekelingen, 367 p le prijs. Afd. uitmuntendheid fanfareNa lang stre ven, Klaaswaal, 229 p., 3e prijs. Eere-afd. gem. koren: Kunsten Vermaak. Geervliet, 283 p 2e prijs. Zondagavond is aan den Rijksstraatweg bij het Zwaantje onder deze gemeente, A. Vermaatz van Nieuw-Helvoet in volle vaart met zy n motorry wiel tegen een boom gereden waarbij hy een hersenschudding met schedel breuk heeft gekregen. ROCKANJE* Meldden wy reeds den uitslag van 't uitstekend geslaagde 2e gedeelte vaü 't groot Nationaal concours voor zang- en muziekgezelschappen op Zondag 29 Juli uit geschreven door 't fanfarecorps „Ons Ge noegen" alhier, Directeur H. F. Vos, wij kunnen hieraan toevoegen, dat circa 12 uur in de tent van den heer J. Gottschal in tegenwoordigheid van de Jury, het Eere- en het Uifcvoeringscomité, van de Commissaris sen en van de besturen der reeds aanwezige gezelschappen, het concours onder het aan bieden van den Eerewyn met een pittig woord van welkom en goede wenschen voor 't slagen werd geopend door den le Weth. den heer K. Nieuwland by verhinderd zijn van den Eere-Voorz. Burgemeester P. F. Zeeman, door familie omstandigheden, en dus daarna de verschillende gezelschappen volgens het programma achtereenvolgens op traden, en het groot aantal toehoorders ver gaste op zang of instrumentale muziek, waardoor er voor ware muziekvrienden ont- zagiyk veel te genieten viel. Het was een uitgelezen dag wat het weer betrof en ook van buitengewoon wat vreemdelingenbezoek aan het feestterrein, het duin en het strand. Maar ook de le dag van ringryderij met versierd paard en wagen, van een bloemen- carso door schoolkinderen, van hardloopen door 18 jongens, van balletjes dragen door 40 meisjes, van turf rapen, van kunstfiets- rijden enz. slaagde uitstekend en werd ge volgd door tal van toeschouwers, vreemd en eigen. De Jury voor beoordeeling van het bloe- mencarso bestond uit Mevr. P. E. Vyfwinkel- Kruit, Mej. B. Kruyt en de heeren J.Groe- nenveld Lzn. en L. De Jury voor de siering der wagens rij der ij bestond uit Kruit en de heeren.; L. Vijfwinkel en L. De verschillende p plaats in de vriendell Gottschal, waar de kl werden en daarna de auto- en in de zi salon en het circus ook de beide carouse andere gelegenheder mensch. Rockanjes „Ons Gi doening neerzien op dagen en zyn kas slot te boeken. Op 4 Aug. als de haalde het gezelscha te Nieuwenhoorn dei fanfare met 310 pr voor 't hoogste aanta instrumentale muzie en directeur van har VEILING van Vrydag 3 der Coöp.Tuinbouw- Oosfr Kropsla 2,80 tot ƒ1 Postelein 0,06 tot Aardappelen ƒ4,t Poters 2,10 tot E Frambozen 1,08 to Roode bessen 0,22 Witte bessen 0,23 Zwarte bessen 0,5C Kruisbessen (ryp) C Blauwe druiven f 0,E Pruimen (bl.) 0,63 Victoria ƒ6,— tot Krozen 0,25 tot Boonen dubb. stam J Z.( enk. stam stoksuiker 2 stamsny U Perfect 20 Stoksnij 18 Tomaten A 0,28'tc AA 0 27 B 0,24 to C ƒ0,27 to CC 0,18 t bonken 0! Komkommers (w.) Augurken 0,28 tot Peen 6,60 tot 8,2 Kroten 1,50 tot E Kool (roode) ƒ6,— p§^ Andijvie 2,70 per 1 Sjalotten 8,30 tot J Tafelperen 0,22 to: Tafelappelen 0,15 t Keukenappelen 0,0£ Doperwten 0,11 tot Seldery 1,30 per bc Meloenen 0,26 tot Burgerij GOEDE Geboren: Dirkje, c Struik; Jan, z. v. J. Grinwis. Overleden: Adrian echtgenoot van C. Ei DEN B Geboren: Adriaantj D. C. Florijp. Ondertrouwd: G. d. Maden 32 j. Naar de Noorse de Ned. Reis il Klim E9n factor van buite het klimaat van Noorv de warme zeestroom, i het Noorden zich voor: en het dichtvriezen d| diepst landwaarts i voorkomt. Het' betre.: dringt door dé fjorden c en de overheerschendB dit water heenstrijke;' tigheid verder. De zo overmatig warm, en dé; Door den invloed v de kusttemperatuur ll die van het binnenl en in Zweden. Zelfs i dat er tusschen het Z; van Noorwegen haast peratuur bestaat, hoe Nergens ter wereld w Noordelijk uitgeoefen liggen de steden op z Noorwegen. Hammerfest is de aarde en ligt op deze] waarop in Noord-Ame ties verongelukten (Si: 138 leden der expeditp met hun schepen, de invroren bij King-Wil van honger en gebrek Voor de visschersbe den, die arm zijn -aj Golfstroom nog een a! zy het drijfhout, dat d< en Zuid-Amerika aan bewoner zijn haard mi hout uit West-Indiëer! soorten van den Orinoc

Onze Eilanden | 1928 | | pagina 2